PZC N-Beveland krijgt toch een centrale balie PZC Babyboom in milieu-activiteitencentrum Renesse Kermis voor wie het graag heftig heeft WORLD PRESS PH0T Contouren Parkhof worden zichtbaar 11 Locatie vanwege nabijheid parkeerterrein in Tholen-stad te risicovol GROTE KERK VEERE tot 4 augustu mmm mm. m-rn zaterdag 2 augustus 2003 Weinig waarde Geen bezwaar Botsing Drainagesysteem voor Zambia Fietsster breekt enkel Terras Colijnsplaat mag blijven Aanvoer vis vorig jaar afgenomen Gewonde bij ongeval in tunnel Man gewond aan hoofd bij ongeval «Isf door Rob Paardekam WISSENKERKE - De gemeen te Noord-Beveland krijgt defi nitief een centrale balie, maar dat ging niet zonder slag of stoot. De gemeenteraad plaatste donderdag enkele kri tische kanttekeningen bij het plan. De centrale balie komt in de hal van het gemeentehuis in Wissenkerke. Het is de bedoe ling dat de klant daar straks geholpen kan worden met bij na al zijn of haar vragen. De ge meente denkt zo'n tachtig pro cent van haar producten in de toekomst via de nieuwe balie aan te kunnen bieden. Een aan tal medewerkers van de ge meente zal daartoe moeten verhuizen naar een plaats ach ter de balie. Het gaat onder meer om burgerzaken, het huursubsidie-informatiepunt, het declaratiefonds en de ou derenadviseurs. Het CDA liet donderdag weten dat ze weinig waarde hecht aan een centrale balie. Raadslid C. van der Weele zei dat de ge meente maar eens af moet van het principe dat elke burger zo maar binnen kan lopen met zijn vragen. Hij stelde voor, voortaan op afspraak te gaan werken. In dat geval is een cen trale balie grotendeels overbo dig. Het plan werd echter afgeschoten door andere raadsleden en het college. „De gemeente moet laagdrempelig zijn", stelde A. Oudshoorn (NBB). „Mensen moeten hier altijd binnen kunnen stappen. Ook P. de Putter (WD) hield een vurig pleidooi voor de cen trale balie. „Als je het goed aanpakt, is dat een prachtig visitekaartje voor de gemeente." De meeste raadsleden toonden zich kritisch over het kosten plaatje van de centrale balie: ruim 66.000 euro. „Wij hadden toch een iets ander bedrag in ons hoofd", zei J. Poppe (SGP). „Dit is veel geld in een tijd waarin we eerder moeten be zuinigen dan meer uitgeven." Burgemeester C. van Liere zei dat ook hij is geschrokken van de hoge kosten, maar het colle ge vindt de centrale balie zo be langrijk dat ze het er voor over heeft. De raad volgde hem daarin, want uiteindelijk gin gen alle partijen, dus ook het CDA, akkoord met de komst van de balie. Vuurwerk verboden op braderie door Rob Paardekam THOLEN - Het traditionele vuurwerk zal dit jaar ontbreken op de braderie in Tholen-stad. De gemeente vindt de dijk bij de Gemaalweg geen goede locatie, omdat er tijdens het evenement een groot parkeerterrein ligt. Eigenlijk was de Gemaalweg al een tweede keuze. Het afsteken van vuurwerk op de dijk langs het Schelde-Rijnkanaal werd eerder door de provincie verbo den, omdat die locatie niet vol doet aan de verscherpte veilig heidseisen. Dit ondanks het feit dat met de organisatie al was afgesproken dat er beduidend lichter vuurwerk zou worden afgestoken. De provincie kan alleen goed keuring verlenen voor de nieu we locatie als de gemeente een verklaring van geen bezwaar afgeeft, maar die weigert dat te doen. Volgens burgemeester en wethouders is ook de dijk bij de Gemaalweg geen geschikte lo catie. Vlakbij die dijk liggen de voormalige oesterputten en daar ligt tijdens de braderie een groot parkeerterrein. De wet schrijft voor dat er een uur vóór en na het afsteken van vuur werk geen mensen dichtbij de plek mogen komen waar het wordt afgestoken. Dit in ver band met blindgangers en wei geraars, die later nog af kunnen gaan. Als het vuurwerk wordt REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315670 Fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur afgestoken bij de Gemaalweg zou de parkeerplaats bij de oes terputten enkele uren moeten worden afgesloten. Dat kan vol gens B en W niet. Er is nog geke ken naar een alternatieve loca tie voor het parkeerterrein, maar die is niet gevonden. Uit veiligheidsoverwegingen heeft het college daarom besloten geen verklaring van geen be zwaar af te geven. De ondernemersvereniging, die de braderie elk jaar organiseert, zegt met grote spijt kennis te hebben genomen van het besluit van de gemeente.We zullen ons bij dit besluit neer moeten leg gen", aldus L. Tichem. „Het is wel erg kort dag om nog op zoek te gaan naar een nieuwe plaats om het vuurwerk af te steken." De Thoolse braderie vindt plaats op vrijdag 29 en zaterdag 30 augustus. GOES - Twee personenauto's zijn gistermiddag beschadigd bij een kop-staartbotsing op de Deltaweg te Goes. Een 45-jarige automobilist uit Landgraaf moest uitwijken naar de berm toen zijn voor gangster, een 29-jarige automo biliste uit 's-Gravenpolder, moest remmen voor een file. Hij kon een botsing niet voorko men. KWADENDAMME - De orga nisatoren van het Vrij-Buiten- kamp dat momenteel wordt ge houden bij de Zwaakse Weel in Kwadendamme hebben beslo ten het drainagesysteem dat de kinderen deze week uit de grond hebben gehaald te schenken aan de stichting Zeeland voor Zam bia. Deze ondersteunt een school in het Afrikaanse land. Het drainagesysteem zal daar opnieuw worden aangelegd om te worden ingezet bij een toma- tenproject. doorFamke van Loon ze dromerig de nieuwe wereld door het gras. Eén dag oud, zien dat het hoog zomer is. Maar in. Van de aandacht vanachter maar het staartje kwispelt: het bij het aangrenzende milieu-ac- RENESSE - Amper droog ach- het gaas heeft ze geen weet. Zo- is voedertijd. tiviteitencentrum Ecoscope ter de oortjes ligt ze te luieren in dra moeder in het vizier komt, De drukte op en rond het Trans- lijkt het wel voorjaar. Deze de zon. Met kleine oogjes kijkt springt ze op en stapt onwennig ferium in Renesse laat duidelijk week zijn er vier jonge dwerg- a«r GOES - Een 43-jarige vrouw uit de gemeente Goes heeft don derdagavond in Goes haar enkel gebroken toen zij in aanrij ding kwam met een motor. De vrouw fietste rond 22.15 uur over de Vogelzangseweg en stak, vermoedelijk zonder te kij ken, de Oranjeweg over. Een 42-jarige motorrijder uit Goes die over de Oranjeweg reed kon haar niet meer ontwijken en reed de vrouw aan. De vrouw werd met een gebroken enkel en enkele schaafwonden overgebracht naar het ziekenhuis. Om dat de adem van de vrouw naar alcohol rook, werd in het zie kenhuis een bloedproef afgenomen. COLIJNSPLAAT - De gemeente Noord-Beveland heeft een correcte vergunning afgegeven voor het terras bij café J uliana in Colijnsplaat. Dat heeft de rechtbank in Middelburg be paald. Buurman R. Stroes van Nelly's Fish and Chips had ver nietiging van de vergunning geëist. Hij zegt onder meer door het terras klanten mis te lopen. Vorig j aar kreeg Stroes nog ge- lijk. Onder meer omdat de verklaring van de politie, waarin staat dat het terras niet onveilig is voor het verkeer, niet op schrift stond. Bovendien had de gemeente in de vergunning opgenomen dat de stoep minimaal 1,50 meter breed moest zijn, terwijl het bij het bewuste terras om slechts een meter gaat. De gemeente heeft deze kleine onvolkomenheden in de nieuwe vergunning aangepast. De rechter zag daarom geen reden hem opnieuw in te trekken. VOORBURG - De aanvoer van vis in Nederlandse zeehavens is vorig jaar ten opzichte van 2001 afgenomen met 9,5 pro cent, tot 478 miljoen kilo. Verse vis liet een toename zien met 3,6 procent tot 137 miljoen kilo, maar de aanvoer van diep- vriesvis was met 14 procent verminderd, tot 341 miljoen kilo. Dat blijkt uit gisteren gepubliceerde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De aanvoer van verse vis nam toe ondanks een vermindering bij platvis en garnalen. Garnalen, tong en schol, in waarde de belangrijkste soorten voor de Nederlandse vissers, lieten alledrie een afname zien. De ontwikkeling van de afslagprijzen was verdeeld. Garna len werden gemiddeld ruim 7 procent goedkoper, maar de prijs van tarbot ging met 11 procent omhoog. Duurder werden ook kabeljauw (2 procent) en schol (3,5 procent). In de prijs van tong kwam nauwelijks verandering. {ANP) KRUININGEN - Bij een kop-staartbotsing in de Vlaketunnel is gisteren een 29-jarige Vlissinger gewond geraakt. Bij het ongeval op de noordbaan van de A58 waren drie personenau to's waren betrokken. Een 29-jarige Vlissingse automobilist kon niet meer op tijd stoppen toen de auto's voor hem afrem den voor het overige verkeer. Hierdoor botste hij achter op de auto van een 22-jarige vrouw uit Wezep, die op haar beurt weer op de auto daarvoor reed, bestuurd door een 34-jarige man uit Alphen aan de Rijn. De Vlissinger werd met rugklach ten voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis. NIEUWDORP - Bij een ongeval bij een bedrijf aan de Frank- rijkweg in Vlissingen-Oost is gistermiddag een man gewond geraakt. De man, een 53-jarige Vlissinger, was in een twee meter diepe ovenput gevallen. Hij is met een hoofdwond naar het ziekenhuis gebracht. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Je hebt of een sterke maag of je wilt niet on derdoen voor je vrienden. De Booster, het visuele middelpunt van de kermis in Middelburg, trekt op de eerste dag vooral jeugdige durfallen onder de be zoekers. De attractie slingert - stevig vastgegordeld - waaghal zen meters hoog in de lucht in. Wie hoopt zo iets van de stad te zien komt bedrogen uit. De 'gein' bestaat uit het onderste boven hangen. De kermis in Middelburg is er één van extremen. Uiteraard zijn er traditionele attracties, zoals het schuiven met muntjes bij de bulldozers, het spookhuis de suikerspinkraam en de bots autootjes, maar wie zijn zenu wen en zijn maaginhoud op de proef wil stellen, kan terecht ir bijvoorbeeld de Extreme Ma chine pal voor het stadhuis. De kermis blijft staan tot en mei donderdag 7 augustus. Op 5 au gustus reikt wethouder L. Luit- wieler bekers uit voor de leukste kinderattractie, de leukste ver- maakattracties en de lekkerste attractie van de kermis. Dooi dit gebaar wil het gemeentebe stuur de exploitanten laten zier dat zij het zeer waardeert dat de kermis ook dit j aar weer naar de Zeeuwse hoofdstad is gekomen De afgelopen weken heeft er een ware geboortegolf plaatsgevonden in Ecoscope. foto Marijke Folkertsma geitjes geboren. Een dag later dartelen ze nog wat onwennig achter het gaas. Maar met het bokkige kwartet is de kraamka mer nog niet vol. De laatste we ken is het inwoneraantal van Ecoscope met de geboorten van konijntjes en cavia's flink toege nomen. 'In de twintig' zijn er volgens beheerder William van der Hulle pas nog geboren. Omdat 'respect in de omgang met dieren' vaak de eerste ken nismaking voor kinderen is met de natuur, heeft het Renesser milieu-activiteitencentrum sinds vorig jaar een deel van het terrein ingericht als kinder boerderij. De dieren worden verzorgd door mensen van Stichting het Gors, zoals zij ook betrokken zijn bij Kinderboer derij De Punt in Zierikzee. Zij zijn nu druk in de weer de jonge aanwas te verzorgen. Al zijn het vooral de moeders, die hun han den vol hebben aan hun kroost. De dierenschaar zorgt voor Eco scope ook voor de broodnodige aanloop van bezoekers. En dat moet volgens Van der Hulle niet alleen in de zomermaanden zo zijn, maar ook in de winter. In het beleidsplan voor de komen de jaren heeft de beheerder al aangegeven een winterschuur voor de kinderboerderij te wil len bouwen. Zeker nu met de re cente babyboom op Ecoscope moet daar vaart achter gezet worden. Komende winter al wil hij de houten schuur bouwen. Daar waar de huidige nachtver blijven van de dieren niet toe gankelijk zijn voor bezoekers, moet de nieuwe stal dat wel worden; zodat kinderen bij goed én slecht weer de dieren kunnen aaien en bewonderen. foto Lex de Meeste Advertentie Dagelijks open van 11.00 -17.00 uur 's, zondags 13.00-17.00 uui Sponsor Veere: Rabobank Middelbura-Veer Islte-'' door Rolf Bosboom GOES - Ooit stond er een schouwburg, nu wordt er volop gebouwd. Alleen de naam van het Goese nieuwbouwpro ject, Parkhof Prins van Oranje, herin nert nog aan de vroegere bestemming. In totaal komen er 27 appartementen, in zeer uiteenlopende prijsklassen. Vorig jaar juni ging de eerste paal offi cieel de grond in, zodat de Walcherse Bouw Unie nu ruim een jaar aan de slag is. Veel tijd is er gaan zitten in de aanleg van de parkeerkelder, maar inmiddels wordt de totale omvang van de nieuw bouw goed zichtbaar. Op de foto is goed zichtbaar dat het complex rondom de monumentale bo men (links) is gebogen, zodat veel toe komstige bewoners uitkijken op een soort binnentuin. De parkeerkelder wordt bereikbaar via de doorgang tus sen de huizen aan de Westwal, op de fo to achter de kraan. Een deel van de appartementen komt aan de Nieuwstraat (voorgrond). Daar wordt de gevelstructuur zo veel moge lijk in oude stijl hersteld, inclusief een replica van de vroegere entree van de schouwburg. De woningen worden volgend voorjaar opgeleverd. De verkoop loopt tot nu toe niet hard. Hoewel de appartementen al geruime tijd op de markt zijn, moeten er nog altijd twaalf van de 27 aan de man worden gebracht. Makelaardij Faasse Faasse verwacht dat de verkoop binnenkort aantrekt, nu het project steeds meer vorm krijgt. Luchtfoto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 45