PZC ll Fopstenen van waterschap Zeeuwse gemeenten richten recherche op tegen bijstandsfraude Provincie leurt met cultuurgeld Laatste bewoner uit asielcentrum Sluiskil Koningin opent bunker kernafval Covra Ontmoediging kunst lezers schrijven vrijdag 1 augustus 2003 Open dag Cocktail Gemakkelijker Hardcore V akantiekrachten Wegenkaart ZMF Zorg III Vis door Maurits Sep NIEUWDORP - Koningin Bea trix opent op dinsdag 30 sep tember de oranje bunker voor hoogradioactief afval bij de Co vra in Nieuwdorp. De Rijks voorlichtingsdienst heeft dat gisteren bekendgemaakt. Hoe laat de koningin de bunker opent, is nog niet bekend. Het hoogradioactief afval be- handelings- en opslaggebouw (habog) gaat afval uit de kern centrales van Borssele, Dode- waard, Petten en Delft opslaan. Omdat het afval hoogradioac tief is, is de bunker gemaakt van extra dik 17 0 meter) gewapend beton. In totaal is 6000 ton staal in 31.000 kubieke meter beton vervlochten. Vanwege de in houd zijn bovendien maatrege len genomen om het gebouw te beschermen tegen overstromin gen, aardbevingen en explosies. Het kernafval geeft zowel warmte als straling af. De warmte is direct na de opslag vergelijkbaar met die van een afwasmachine. Het afval koelt zeer langzaam af. Na honderd jaar is het nog ongeveer zo warm als een gloeilamp. De straling is na 10.000 jaar nog niet verdwe nen. Het habog is in fel oranje ge verfd. Daarop zijn in groene let ters natuurkundige formules geschilderd. De vormgeving is ontworpen door kunstenaar William Verstraeten uit Middel burg. De bouw van het habog, dat on geveer 120 miljoen euro heeft gekost, is in juni 1999 begonnen. Na de opening door koningin Beatrix op 30 september, wordt in november het eerste kernaf val verwacht. BIGGEKERKE- De rotstuin en cactuskas van de Rob Wonder- gem aan de Dorpsstraat 38 in Biggekerke zijn zaterdag open gesteld voor publiek. Veel van de cactussen en gewas sen staan momenteel in bloei en zijn voor iedereen te bezichtigen tussen 10.00 en 17.00 uur. door A. J. Snel Het waterschap Zeeuwse Eilanden is een onbegrepen overheidsor gaan. Had het een prachtige doseerin- stallatie op een buitenweggetje bij Goes laten zetten ter ontmoediging van gehaaste automobilisten, bleken de weggebruikers boos te worden om dat de machine zich zo nu en dan met een klap in het chassis van een voer tuig boorde. Kinderachtig natuurlijk, die woede van chauffeurs die hun bo lide gelanceerd zagen en voelden wor den. Geen gevoel voor humor. Maar goed, democratie is ook wat en als het volk iets niet wil, moet je niet blij ven aandringen. Weg doseersysteem dus. Maar daarmee hadden speelse geesten het waterschap nog niet verlaten. Als een eerste optreden niet leuk gevonden wordt, wordt dat ervaren als een aan moediging om nieuwe schalksheid te mobiliseren. Uit diepgaand beraad borrelde een geheel nieuw idee op: om automobilisten te bewegen het gas te rug te nemen, wordt thans de uitwer king van de fopsteen beproefd. In het gehucht Stroodorp tussen Kamperland en Geersdijk en rond de kruising Pre- laatweg-Krommeweg bij Aagtekerke zijn stickers op de weg geplakt die er bij oppervlakkige beschouwing uitzien als betonblokjes. Zo kan men thans op Noord-Beveland en op Walcheren genieten van een feno meen dat in vroeger tijden wel door de marine werd benut. Dazzle painting heet het. Oorlogsschepen werden be schilderd op een manier die de zinnen van de vijand moest begoochelen. Die wist niet wat hij zag en welke kant dat opging. Zo wordt nu de automobilist belazerd. De driedimensionale stickers geven hem het gevoel dat hard rijden linke soep is, omdat je zomaar een ge meen vormgegeven blok steen raakt. Het resultaat zal, naar het waterschap hoopt, zijn dat de betrekkelijke rust in Stroodorp en Aagtekerke wordt her steld zonder dat daar verkeersdrempels of andere barrières voor hoeven worden aangelegd. Als de proef slaagt, zullen meer fopstenen het landelijk gebied gaan ontsieren. Naar valt te verwachten, komt het zo ver niet. De effecten vallen namelijk niet zo moeilijk te voorspellen. Auto mobilisten die ter plaatse bekend zijn, laten zich niet in de maling nemen en Met driedimensionale stickers worden automobilisten in de maling genomen. zullen, vanuit een misplaatst gevoel van superioriteit, extra hard gaan rij den. De vreemdeling die Stroodorp of Aagtekerke passeert, matigt juist zijn snelheid. Aldus ontstaat een gevaarlij ke cocktail van uitslovers en slome dui kelaars. Verder zullen automobilisten het verschijnsel van de driedimensio nale sticker gaan verwarren met het echte betonblok. Waar werkelijk ver sperringen zijn opgericht, zullen die voor nep worden gehouden. De gedach te 'daar heb je weer zo'n geintje van het waterschap' kon voor menigeen wel eens de laatste worden tot hij weer bij komt in een vreemde, witte wereld met artsen en een tekort aan verpleegkun digen. Het is spijtig dat bij het waterschap over verkeersvertragende maatregelen maar zo beperkt wordt nagedacht. De ervaring leert dat er heus wel ambtena ren zijn die jolijt en vermaak niet uit de weg gaan. Zulke exemplaren zouden eens rond de vergadertafel moeten wor den gezet om in een uitgelaten stem ming gedachten te ontwikkelen over de vermindering van de snelheden in het verkeer. Te denken valt aan het organi seren van trekker-trekwedstrij den di rect langs doorgaande wegen. Als voor bijgangers al niet afremmen doordat het zicht wordt bemoeilijkt door diesel- walm, dan zullen ze wel vaart minderen om iets van het schouwspel zelf te kun nen zien. Ook geen gek idee: leuke moppen plak ken op billboards langs de route. En dan niet van die ranzige van 'komt er een vrouwtje bij de dokter; zegt de dok ter zegt dat vrouwtje Nee, dan liever eentje in déze prijsklasse: 'Ken je die mop over die mummie? Nee? Dat zal wel; die is voor jou te ingewik keld'. Kijk, zoiets stemt tot vrolijkheid en na- foto Ruben Oreel denken en in die atmosfeer verliest de automobilist zijn haast en agressie. Ook goed voor vertragingen is het plaatsen van enkele personen in Zeeuwse klederdracht langs de rijbaan. Wie er enig historisch besef of een ca mera op nahoudt, laat het gas wel los. Een prima uitwerking op het verkeer heeft de plaatselijke muziekvereniging die door de straten marcheert. Wie zou de tamboer-maïtre, die zo prachtig zijn stok met bal kan omhooggooien, willen ontstemmen. Demonstraties door pa rachutisten, daar zou ook een heilzame werking van uitgaan. Zeker als de val schermspringers in Zeeuwse kleder dracht zijn verpakt. Dat zijn dingen die de mensen willen zien en waar ze iets van hun natuurlijke neigingen voor willen inleveren. En dan, het is maar een idee: men zou kunnen overwegen hier en daar borden te plaatsen waarop de maximaal toege stane snelheid wordt vermeld. Waar die borden staan, strijkt met enige regel maat een agent van politie neer die vet te bonnen uitdeelt aan snelheidsover treders. Een echte agent met echte bonnen wel te verstaan. Om echt te handhaven. door Maurits Sep .V GOES - De Zeeuwse gemeenten gaan samenwerken in de be strijding van fraude met bij standsuitkeringen. Daarvoor willen zij gezamenlijk een soci ale recherche oprichten. Boven dien worden gegevens over bij standsuitkeringen aan elkaar gekoppeld. De sociale recherche wordt in gezet om mensen die een bij standsuitkering krijgen, te con troleren en fraude op te sporen. Eén van de taken is om op huis bezoek te gaan bij gescheiden echtparen. Verder zullen bedrij ven worden bezocht om te con troleren of daar mensen zwart werken die in een andere ge meente een uitkering krijgen. De koppeling van bestanden met gegevens over bijstandsuit keringen in de afzonderlijke ge meenten helpt daarbij. De gemeenten Goes, Vlissingen, Middelburg, Terneuzen en Schouwen-Duiveland beschik ken al over één of meer sociaal rechercheurs. Zij willen inten siever gaan samenwerken. De gemeenten zonder eigen re chercheur hebben besloten zich bij dat verband aan te slui ten. Het korps met sociaal recher cheurs moet uit ten minste vijf volledige arbeidsplaatsen be staan. Over het aantal recher- ceurs dat die functies gaat bezetten, is nog geen duidelijk heid. Ook de exacte invulling van de werkzaamheden wordt nog onderzocht. De gemeenten streven ernaar het korps vol gend jaar aan het wérk te laten gaan. De Zeeuwse gemeenten kunnen voor hun sociale recherche sub sidie aanvragen bij het ministe rie van Sociale Zaken. Dat wil de fraude met bijstandsuitke ringen stevig aanpakken. Vorig jaar zijn landelijk 12.000 frau degevallen opgespoord waarbij voor 47 miljoen euro ten onrech te aan uitkeringsgeld is uitbe taald. Het ministerie heeft dertien miljoen euro beschikbaar ge steld voor het oprichten van sa menwerkingsverbanden en het aantrekken van meer recher cheurs. In totaal kunnen voor heel Nederland 275 extra re chercheurs worden aangesteld. Sociale Zaken, streeft naar een landelijk opererend netwerk. Behalve in Zeeland wordt ook in Groningen en Friesland ge werkt aan provinciale recher chekorpsen. Elders worden kleinere verbanden gevormd, zoals in de regio Twente. •:x „In feite is het net als namen en hartjes in het zand schrijven zoals verliefde stelletjes doen, maar dan op een veel grotere oppervlakte en met behulp van wat apparatuur", zegt projectleider T. Nieuwenhuizen van Habo Groenvoorziening over het maken van 'C-Culture' op het Schouwse strand. foto Marijke Folkertsma door Harold de Puysseleijr SLUISKIL - De politie heeft gisterochtend de allerlaatste asielzoeker uit het opvangcen trum in Hotel Sluiskil verwij derd. De 28-jarige man uit het Afrikaanse Guinee weigerde het centrum, dat vandaag offici eel gesloten is, te verlaten. Hoe mensen van het COA (Cen traal Orgaan opvang Asielzoe kers), Vluchtelingenwerk, het Algemeen Maatschappelijk Werk en de medische opvang dienst de afgelopen week ook op de man inpraatten, hij weigerde te verhuizen naar een ander asielzoekerscentrum. Volgens een medewerkster van het COA was de man er rotsvast van over tuigd dat hij in Sluiskil een brief zou krijgen met het bericht dat hij in Nederland mag blijven. „Hij dacht dat hij een status had en een woning toegewezen zou krijgen in Terneuzen. Dat was niet uit zijn hoofd te praten", al dus een woordvoerder van de Zeeuws-Vlaamse politie, die de man gisterochtend met een ge rechtelijk bevel in de hand kwam ophalen in Sluiskil. „Hij heeft zich verder niet verzet en is heel rustig in de auto met ons meegereden naar het asielzoe kerscentrum in Cadzand." In de aanvullende opvang in Hotel Sluiskil verbleven de af gelopen jaren zo'n tweehonderd asielzoekers. Na de bekendma king van de sluiting zijn de vluchtelingen de afgelopen twee maanden zoetjesaan ver huisd naar andere centra. door Ali Pankow MIDDELBURG - Het komt wat vreemd over dat de provincie Zeeland gaat leuren met subsi die in deze tijd dat op vrijwel al le fronten bezuinigingen wor den aangekondigd. Toch blijkt er inderdaad een fikse bom dui ten zomaar ongebruikt te blij ven liggen op het provinciehuis. Dat geld is bedoeld voor allerlei activiteiten op cultureel gebied. Officieel gaat het om het Stimu leringsfonds Cultuurparticipa tie. De subsidieverzoeken blij ven ver achter bij de verwach tingen. Om daar verbetering in te brengen begint de provincie zaterdag 6 september een grote promotiecampagne onder de ti tel 'C-Culture'. „Ik weet echt niet precies hoe veel geld er nog beschikbaar is, maar de pot is zeker niet uitge put", zegt gedeputeerde H. van Waveren van Cultuur. Hij er kent dat het aantal subsidiever zoeken uit deze specifieke pot ver is achtergebleven bij de ver wachtingen. Het stimulerings fonds is als onderdeel van de no ta 'De kracht van cultuur' al drie jaar beschikbaar. Het fonds is specifiek, zij het niet uitslui tend, bedoeld voor spontane initiatieven die vooral jongeren aanmoedigen aan culturele ac tiviteiten deel te nemen. Van Waveren stelt vast dat deze subsidiepot blijkbaar te onbe kend is of de voorschriften voor de aanvraagformulieren te moeilijk. Hij is als nieuwe gede puteerde voor cultuur een groot voorstander van vereenvoudi ging. Ook hoopt hij dat de cam pagne 'C-Culture' een gunstig effect zal hebben op het aantal subsidieverzoeken. De actie is vooral gericht op j on- geren. De officiële start is be wust gekozen op 6 september, tijdens de festivals Film by the Sea en Bytes by the Sea met on der meer het digitale LAN-pro- ject local area network) waar bij jongeren worden uitgedaagd tot deelname aan een uitgebrei de computerkoppeling. In het kader van 'C-Culture' worden verder een 3D-film, een clip en een posteractie opgezet. Een voorbeeld van de boodschap op de posters is de slogan: 'Als jij oog hebt voor cultuur, zijn wij een en al oor'. De zintuigen ogen en oren lopen ook als een rode draad door de gehele promo campagne. Vanaf 6 september is er te vens een speciale website www.c-culture.nlactief. Die website dient als ontmoetings punt voor mensen met creatieve ideeën en biedt in de vorm van een zogeheten aanvraag-wiz- zard een handreiking bij het di gitaal invullen van een subsi dieverzoek. De bedoeling is dat het vooral individuele cultuurliefhebbers of kleine groeperingen de weg wijst naar subsidiemogelijkhe den. „De reguliere organisaties weten wel waar ze moeten zijn", zegt de gedeputeerde. Wat hem betreft mag het die instellingen overigens ook wel wat gemak kelijker worden gemaakt geld van de provincie voor hun cul turele activiteiten binnen te ha len. Zo streeft hij ernaar in over leg met de Raad voor de Cultuur voortaan voor het eind van het jaar alle subsidieverzoeken die netjes voor de cruciale datum van 1 oktober worden inge diend, behandeld te hebben. „De instellingen hebben dan op hun beurt wel de taak hun sub sidieverzoek helemaal compleet en tijdig in te dienen", bena drukt Van Waveren. Verder zegt hij voorstander te zijn van een vereenvoudiging van de subsi dieverordening, zodat wat drempels voor het indienen van een verzoek worden weggeno men. Het Zierikzeese multimediabe drijf Nuformer Digital Media van Rob Delfgaauw kreeg de opdracht de promotiecampagne uit te voeren. Voor de clip werd gisteren op het Schouwse strand bij het Verklikkerpad op 50.000 vierkante meter de tekst 'C- Culture' uitgezet. Met inzet van Prince Helicopters werden van uit de lucht opnamen gemaakt. Een campagne die behoorlijk wat geld kost? Van Waveren zei het budget zelf niet te kennen, maar hij acht het goed dat er iets wordt ondernomen om het Sti muleringsfonds Cultuurparti cipatie een zinnige besteding te geven. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verso nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie; beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen wore niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over: weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Wederom wordt hardcore be stempeld tot een agressief ver schijnsel door de burgemeester van Zandvoort (PZC, 29-7). Eerder al velde de gemeente Zaandam een soortgelijk oor deel. Waar deze beweringen vandaan komen is mij een raad sel. Toen ik 5 jaar geleden mijn eerste hardcorefeest bezocht werd ik direct gegrepen door de relaxte en sociale sfeer die door gaans de hardcore- evenemen ten siert. Nergens anders heb ik deze combinatie van respect en saamhorigheid ervaren. Mijn ervaring leert dat schermutse lingen, die zeldzaam zijn, door gaans het gevolg zijn van niet- gabbers die het op zo'n feest niet naar hun zin hebben en daarom de avond van een ander gaan verpesten. Afgezien van het feit dat dit verbod een beperking is van de vrijheid van meningsui ting getuigt het ook van een sterke mate van discriminatie en ik dacht dat dit niet getole reerd werd in Nederland. De hardcorefeesten in Zaandam werden verboden omdat het overlijden van een jongen 'be wees dat hardcore garant staat voor drugsmisbruik'. Dat er de week daarop twee agentes bijna het loodje legden op een Kinky- Party op dezelfde locatie wordt doodgezwegen. De 'bedreigin gen' aan het adres van de burge meester van Zandvoort gebrui ken om de agressiviteit van hardcore te bewijzen is net zo krom als aan de hand van Vol- kert v/d G beweren dat alle Linksen in Nederland geweld dadig zijn. Ondanks alle nega tieve publiciteit ben ik er trots op een hardcore-fan te zijn. Als iedereen zich zo gedroeg als dat 'zootje ongeregeld' op een feest zou de maatschappij er een stuk beter uitzien. Ben Oele Schoolstraat 8 Koudekerke Mijn vrouw en ik hebben jaren een horecabedrijf gerund, waarin we vooral in het zomer seizoen met de werktijden van het personeel nogal eens moes ten improviseren. Het was zo dat sommigen van hen 's zon dagsmiddags na de nacht stevig stappen wel eens via een grapje met een serieuze ondertoon gemaand werden wat op hun ge zondheid te letten. Verder wer den als ze hun werk deson danks, wat meestal het geval was, toch goed deden er geen woorden over vuil gemaakt. Na tuurlijk zijn er regels om de me dewerkers te beschermen, maar als je als baas coulant bent, mag je ook wel zo nodig een tegen prestatie verwachten. Zo kun je de toeloop van klanten niet re gelen. Ze komen of ze komen niet. Dikwijls, vooral als het mooi weer was, kwamen ze veel later van het water of de dijk te rug, zodat het personeel ver zocht werd langer te blijven. We hebben nog nooit meegemaakt, tenzij er een dringende reden voor was, dat ze weigerden. Ze bleven dus geheel uit vrije wil graag nog wat doorwerken. Je hebt met een flexibele toeloop van klanten te maken, dus moet je ook flexibel met je personeel om kunnen gaan. De arbeidsin spectie kan zelfs tegen de wens van de betrokkenen in die flexi- bliteit knap verstoren. Als je dan als baas en bazin zelf zo een uur of zestien er in een etmaal op hebt zitten, komt dat bemoei zuchtig en zeikerig over. En wat het personeel van toen betreft: we zien elkaar nog steeds graag. Wim van Gilst Boogerdlaan 23 Kortgene In de PZC (27-7 staat een foto met mensen, waarvan wordt be weerd dat het zionisten zijn, die protesteren tegen nog een ter- reurstaat. Het is zorgwekkend dat niet meer mensen in de we reld protesteren, waaronder vooral de Christenen, die toch zullen moeten erkennen, dat hun geestelijke "roets" in het volk Israël liggen. In het Hand vest van de PLO en Harnas staat nog altijd de vernietiging van de staat Israël vermeld. Het is niet realistisch om van Harnas te verwachten een vorm van co- existentie met de Joodse staat te aanvaarden. Dat komt erop neer dat dan de terreurgroepen volledig dienen te verdwijnen. Bij de Oslo-akkoorden in 1993 had Arafat uitvoering moeten geven aan de in Akaba bekrach tigde verplichting om de ter reurorganisaties desnoods met geweld te ontmantelen. Hieruit blijkt hoe onbetrouwbaar de Arabieren zijn. Hoe ter wereld zullen de Palestijnen ooit tot een functionerende staat bekwaam zijn als ze niet eens in beginsel klein gebied goed voorbereide en georganiseerde zelfmoord aanslagen kunnen voorkomen en hun eigen kinderen de do insturen. Abdel Aziz Rantisis militante leider van Hamas j te kennen: "We zijn niet ben ook maar 1 cm. van Palestina te staan aan Israël." Een duil zame vrede op basis van de d:> de wereld opgelegde routekas is dodelijk voor Israël. Hoe Ij Israël ooit zijn grenzen verdei gen met zo'n onbetrouwba| volk? De wegenkaart is eenw: Israël-kaart! J.C.C. Son Westerzichtl Vlissin§ Leuk is het natuurlijk niet 's ochtends bij je ontbijt eenvl haat doordrenkte ingezondj brief te lezen, gericht aan de ij ganisatie waarvoor je werj Maar de boodschap vj J.J. Wolfert uit Axel (Lezs Schrijven, PZC 30 juli) over! Zeeuwse Milieufederatie li gelukkig niet zwaar op de maj en al helemaal niet op de zi; Daarvoor is zijn/haar kritiek ongefundeerd. Ik laat de col crete aantijgingen dan ook vs der maar voor wat ze zijn, mi wil wel ingaan op de onderis gende en kennelijk populat suggestie, dat de ZMF een flinj vinger in de pap heeft in Zeeuwse samenleving. Hoer je het als compliment zou kit nen beschouwen dat men al kleine organisatie zoveel mac toedicht, is de waarheid ande: Die luidt dat de ZMF aan so? mige vergadertafels mag ma praten over (Zeeuws) beleid,d als andere maatschappelijk partijen overigens. Daarna:) kan zij, net als iedereen, t zwaar en beroep aantekenen! gen projectplannen. Tameli basale rechten in een democij tische rechtstaat. In geval va conflict is er dus uiteindelijk: tijd een onafhankelijke recht] die beoordeelt wie het gel] het meest aan zijn zijde hee: Een geruststellende gedaclj voor veel mensen, maar klas blijkelijk niet voor Wolfert, g tuige zijn oproep 'dergelij organisaties' op te ruimen. Wt licht prefereert hij een diet tuur? Vincent Kin Westsingel B Goa In de ingezonden brieven stol den werkers in de zorg in a vervelend daglicht. Inderdaai er wordt te veel vergaderd. M inderdaad, er wordt wel gezaf menlijk koffie gedronkei Doorgaans tegelijkertijd, o scheelt. Juist, in eigen tijd.I: waarover er onder andere vs gaderd wordt Over de ongf: breidelde consumptie van zon] over iedereen die meent 'recht! hebben op'. Zou het niet scheld als we niet langer volhoudend: iedereen 12 0 j aar oud moet woij den en dat wat de dokter doetak tijd welgedaan is? Mijn ervarii! is dat verplegenden en verzo? genden en ook andere werke: op de vloer, zich drie slagen: de rondte werken, onbetaai: overwerken en zelf als eerst! misstanden aan de kaak stelle en proberen met alle betrokfe nen te komen tot zo goed mod lijke zorg. Dat kopj e koffie hela daarbij erg. A.B.J. Bonge Klein Wassinkstraat. Colijnspte Tot ongenoegen van de vis (PZj 24-7) en tot ongenoegen van dé ze sportvisser. In het artifc wordt de vissende jongen dl slist ook nog eens belachelijj gemaakt. De ondertoon in M artikel geeft des te meer we: eens aan, hoe er bij de redact over sportvisserij wordt gé dacht. Een objectief comma taar derhalve ontbreekt. In Nf derland zijn 460.000 jeugd: georganiseerde sportvissers, met grote regelmaat aan de w: terkant vissen. Deze jongensf- meisjes, die door duizend: vrijwilligers worden begele: en voorgelicht over hoe om: gaan met de natuur en de vj vinden het prettig om onderde: van die natuur te zijn. Talloé cursussen worden door begele ders gevolgd om de jeugd te bf geleiden. Kortom: de georgaï seerde sportvisserij stelt alles! het werk om de sportvisserij een zo diervriendelijke mani: uit te oefenen. Dat een stichtii als Vissenbescherming alles maar open deuren intrapt ma geen wonder heten. De stichtii ziet een vis eerder als persoo: dan als vis. Overigens is no steeds niet bewezen, dat visse pijn lijden, maar dit terzijd: Verder valt mij en met mij vele. op, dat de redactie van dit bla: geen gelegenheid voorbij gaan om de vissport bij de lezen in discrediet te brengen. P. Wielemaki Lambrechtsenstraat 1 Ritthet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 32