f Ronaldinho leidt Bar^a naar zege Ronny Babijn kan in Kamperland derde zege op rij behalen 17 tenner uit Burgh-Haamstede is aan sterk seizoen bezig Freire niet in HEW Cyclassics Escudé lang uitgeschakeld Startverbod Rus Koedenzov Uefa handhaaft thuisverbod Israël Godrie stunt in Nieuwerkerk Zierikzee verliest nipt in oefenduel agenda uitslagen MS li F Sterke renners aan het vertrek in Haamstede vrijdag 1 augustus 2003 Moeite Zomertraining Genieten Ijskast Jonker laat zijn benen spreken idei 'ij el iarti oor Ben van den Aarssen t of «dtURGH-HAAMSTEDE - De t ocenners zeggen dat hij mooi op '^jjn fiets zit. De laatste maan- 3ij dgn rijdt Wilco Jonker niet al- >r 3-ien mooi, maar ook hard. De )rUlalmares van de twintigjarige ariMelrenner uit Burgh-Haamste- /Oote telt ondertussen de nodige ehtfepiaatsen. Het podium bleef ug')t dusver buiten bereik. Mis- aa'{hien gebeurt dat morgen- ,u%ond tijdens de ronde in zijn ei- 3 aaen woonplaats. Natuurlijk roomt Jonker ervan, al zal hij .et nooit hardop zeggen. „Ik wil jezelf geen druk opleggen." filco Jonker is sowieso geen 1 Aan van grootspraak. Zijn va- Li-ler: „Als Wilco het met twee /oorden zeggen kan, zoekt hij 008iet naar een derde." Het liefst roiiiat de mbo-student bouwkun- 11 uiie zijn benen spreken. Vader en vabon zijn net terug van een trai- ingsrondje achter de auto, over e Brouwersdam naar Goeree I va'n terug. Goed voor de macht en vei-e snelheid. Een de voorbije reannter voor het stayeren aange- II dphafte brommer staat even on- tamgbruikt in de schuur. Techni- che problemen. Gekocht van m%cco Ringelberg, zijn trai- verfegsmaatje uit Zierikzee. cha'.ommelberg, zegt Jonker met oedmoedige spot. Hij vindt het ammer dat het brommertje het aat afweten. „Dan pak je toch aeer wind. Het is meer zoals in ie koers." 011I)e training van Jonker ziet er :o uudet veel anders uit dan vorig °o- aar. Toen was hij nog een eer- tejaarsamateur die moeite had ijn plaatsje te vinden in het pe- pton. Succes was er niet voor lem weggelegd. Ook niet in zijn igen Ronde van Haamstede, 'ech met de ketting, weg de (room van een spetterend op- iui- reden voor eigen publiek. aarffeestal lag ook het tempo te jagioog voor hem om daadwerke lijk een rol te spelen in de koers. )it seizoen is het anders. „Ik :on meteen de koersen uitrij- en. De laatste weken pak ik ok mijn prijzen. Meestal zit ik Wilco Jonker denkt voorlopig nog niet aan een carrière als profrenner. er wel bij als er een groepje weg rijdt. Al komt het ook nog voor dat ze net demarreren, op het moment dat je er zelf net even helemaal doorzit. Je merkt ook dat de jongens in het peloton je een beetje gaan kennen. Ze gaan je bij je naam noemen. Voor de rest word ik nog gewoon uitge scholden. Ik stuur in hun ogen niet altijd even goed. Daarvoor mis ik nog de routine. Ook mis ik explosiviteit. Als we met een groepje aankomen, eindig ik al tijd als laatste. Door veel sprint jes in te lassen in de training probeer ik daar aan te werken." Wilco Jonker leek lang voorbe stemd om een schaatser te wor den. Als lid van schaatsclub De Poel beschouwde hij het fietsen als een leuke zomertraining. Toch bleek Jonker meer aanleg voor het fietsen te hebben. Hij meldde zich aan bij de trimmers en het ging meteen boven ver wachting. Na nog een halfjaar bij de junioren gekoerst te heb ben, stapte hij vorig jaar over naar de amateurs. Begin juni legde Jonker bij de districts kampioenschappen in Ouden bosch beslag op de zesde plaats en eindigde hij als tweede neo. foto Marijke Folkertsma Voor kenners was het geen ver rassing. De jonge coureur van ZRTC Theo Middelkamp reed eerder in het seizoen immers ook klassiekers als de Dorpen omloop, Omloop van de Braak man en Ronde van Gelderland uit, allemaal wedstrijden van rond de 150 kilometer en meer. In het weekeinde na het dis trictskampioenschap reed Jon ker in de Omloop van de Alblas- serwaard in de finale zelfs weg met drie kompanen, om uitein delijk als vierde te eindigen. Zelf beschouwt hij dat als zijn beste prestatie tot dusver. Het tekent zijn jeugdige onbe vangenheid als hij een ander hoogtepunt noemt. „Op het NK in Rotterdam ben ik even op te levisie geweest. Geen prijs, wel uitgereden. Ergens achter in het peloton." Met de nu geblesseerde Ruud Rentmeester wordt Jonker tot de belangrijkste talenten bij ZRTC Theo Middelkamp gere kend. Ondertussen heeft hij ont dekt dat zijn grootste kracht ligt in de klassiekers en de wat lan gere ronden in België. Op heu velachtige parkoersen in en rond de Vlaamse Ardennen hield hij zich dit voorjaar goed staande. Gezien zijn nog jeugdi ge leeftijd lijkt voor hem een mooie toekomst in het verschiet te liggen. Jonker blijft nuchter onder de verwachtingen. „Aan een carrière als beroepsrenner denk ik de verste verte nog niet. Ik ben nu lekker in vorm en wil dat niveau proberen vast te hou den. Ergens dit seizoen een keer op het podium staan, dat zou leuk zijn." Kansen om zich in de kijker te rijden zijn er deze weken ge noeg. Woensdag startte hij in de ambiance van de Acht van Chaam, zaterdag de ook al druk bezochte ronde in zijn eigen Haamstede en maandag De Draai van de Kaai in Roosen daal, nog zo'n koers waarin een renner zich graag onderscheidt. Voor Jonker is het fietsen eerst en vooral genieten. Eind augus tus mikt hij op een goede presta tie in Stadskanaal, tijdens het afsluitende finaleweekeinde van de clubcompetitie. Graag luistert hij naar de adviezen van zijn ploegleider Heddie Nieuw- dorp. Wekelijks praat hij ook bij met Gerard Geerligs, zijn in Goes woonachtige wielertrai- ner. Alle gereden wedstrijden worden door Jonker, met hun bijzonderheden en uitslagen, in de computer opgeslagen. „Ik wil graag leren en beter worden." HAMBURG - Oscar Freire start zondag niet in de wereldbe kerwedstrijd HEW Cyclassics in Hamburg. De Spaanse wiel renner van Rabobank kwam vermoeid uit de Ronde van Frankrijk en krijgt een week extra rust. Freire maakt zijn ren tree in de Clasica San Sebastian. Michael Boogerd is de kop man van de Rabo-ploeg. De Hagenaar staat tweede in de wereldbekerrangschikking, 60 punten achter de Belg Van Pe- tegem. De ploeg bestaat verder uit Steven de Jongh, Bram de Groot, Jan Boven, Maarten den Bakker, Robert Hunter, Ma- thew Hayman en Mare Wauters. ANP PARIJS - Nicolas Escudé komt dit jaar niet meer in actie. De Franse tennisser kampt met een heupblessure. Hij last een rustpauze in om de kwetsuur te laten herstellen. Escudé ten niste zijn laatste wedstrijd in juni op Wimbledon. De broer van Ajax' aanwinst Julien Escudé moest toen in de tweede ronde tegen de Spanjaard Ferrero opgeven.AFP STUTTGART - De Rus Sergei Koedenzov heeft bij de WK baan in Stuttgart een startverbod opgelegd gekregen. Na een bloedtest werd gistermorgen bij de wielrenner een te hoge he- matocrietwaarde geconstateerd. Hij heeft een rustpauze van vijftien dagen opgelegd gekregen. DPA NYON - Israël moet de internationale voetbalwedstrijden voorlopig op neutraal terrein blijven spelen. De Europese bond UEFA gaat niet in op het verzoek van de Israëlische mi nister van Buitenlandse Zaken Silvan Shalom, die in een ge sprek met algemeen directeur Gerhard Aigner om opheffing van het thuisverbod had gevraagd. Wegens de talrijke aansla gen in Israël moet het nationale elftal de thuisduels sinds ok tober 2001 op neutraal terrein afwerken. De Uefa heeft het verbod in ieder geval verlengd tot half augustus. AFP NIEUWERKERK - Op het Fixet Gruttepikkers II toernooi in Nieuwerkerk was het gisteren bijltjesdag voor drie reeks- hoofden. De grootste verrassing kwam op naam van Peter Go- drie die in de halve finale van het ME4 de als tweede geplaats te Michel de Vlieger versloeg. Nadat hij de eerste set met 6-4 had gewonnen, werkte Godrie in de tweede set een 5-2 achter stand weg en won de set via een tiebreak. In het ME5 vloog de favoriet voor de eindzege uit het toernooi. René van Dijke speelde slordig, maakte te veel fouten en verloor eenvoudig van de ongeplaatste Arjan Pijnen: 6-3 6-4. De eerste partij die gisteren werd gespeeld had de toon voor de dag al gezet. Om 11.00 uur 's ochtends verloor de nummer twee van de rang schikking in het ME 7Jan Stouten, kansloos van Ramon Ren- ger: 6-2 6-2. ZIERIKZEE - Derdeklasser Zierikzee heeft gisteren in eigen huis de oefenwedstrijd tegen eersteklasser Halsteren met 2-1 verloren. Zierikzee kwam nog wel op voorsprong; Serge Ber- revoets benutte een strafschop. Nog voor rust maakte Youssef el Bari weer gelijk voor de Brabanders. In de tweede helft schoot Donovan Dolar de 1-2 binnen. _vrijdag_ 1 Motorcross Ifijfde wedstrijd Open Zeeuws Kampi oenschap motorcross. Aanvang trainin gen 13.00 uur. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. Klassen OZK65cc,85ccf 125cc, l}50/500cc. Bijprogramma: brommer- ross, fietscross, local heroes, super fi- lale beste 10 125cc en 250/500cc. Orga- lisatie: MC,de Pekelinge in Aagtekerke. Paardensport leuws KNHS kampioenschap pony's, iringen. 10.00 uur: klasse B. 11.15 uur lerste manche klasse L, met aansluitend lasse M, Z en ZZ; 14.00 uur: 2e manche lasse L, met aansluitend klasse M, Z en l)ressuur. 9.00 uur: klasse B, Z1, M2, L1 lm L2.9.50 uur: klasse Z2.10.20 uur: klas- lie M1. 10.40 uur: Bixies klasse A en B. ■11.30 uur: afdelingsdressuur vier- en llchttallen. 13.15 uur: Bixie-parade. 14.00 ljur: aanvang tweede proef voor alle klas- lien. 16.30 uur: Huldiging kampioenen. l.ocatie: terrein veehouderij Van Laarho- l'en aan de Noordhoekweg te 's-Heer l^btskerke. II Schaken )peningssimultaan HZ-toernooi. Loca- ie: hotel Arion Vlissingen. Aanvang: lO.OOuur. Jee Tennis leeland Open Koudekerke. Aanvang: ÏO.OO uur. Locatie: tennispark LTC de Stoof in Koudekerke. Voetbal /riendschappelijk. Hoek - WestZeeuws- Ilaamse selectie (te Biervliet, 19.00 uur). Zwemmen Zwemtocht Oostkapelle-Domburg. Aanvang: 19.00 uur. Afstand 4 kilometer, focatie: strand einde Duinweg te Oostka- |elle. :aterdag 13 Paardensport Jeeuws KNHS kampioenschap paarden. Springen. 8.30 uur: klasse B met aanslui- end barrage; 10.00 uur: eerste manche [lasse L met aansluitend de klasse M, Z inZZ; 14.00 uur: tweede manche klasse L tiet aansluitend klasse M, Z en ZZ. Iressuur. 9.00 uur: klasse B, L1, L2, M1, tf2, Z1 en Z2. 12.00 uur: afdelingsdres- •uur achttallen. 12.30 uur: afdelingsdres- luur viertallen. 14.00 uur: aanvang twee- Ie proef alle klassen. Locatie: terrein Jeehouderij Van Laarhoven aan de Uoordhoekweg te 's-Heer Abtskerke. Schaken ^"toernooi. Opening: 18.00 uur. Eerste jonde: 18.30-23.30 uur. Locatie: Hoge school Zeeland in Vlissingen. Tennis Lee •eeland Open Koudekerke. Aanvang: [0*00 uur. Locatie: tennispark LTC de >toof in Koudekerke. II Triatlon jchotsmantriatlon. Aanvang 18.00 uur. "standen: kwarttriatlon, achtste triatlon Ji mini. Aanmelden: recreatiezaal van Je Schotsman Kamperland. Voetbal Vriendschappelijk. Yerseke - Wolfaarts- Ijik (14.30 uur), Bruse Boys - Strijen 14.30 uur), Reimerswaalelftal-Sparta A1 sportcomplex Yerseke, 19.00 uur), •laximaal-toernooi. Locatie: sportvel den sv Heinkenszand. 18.00 uur: Kloetin- e-Goes en Heinkenszand-RCS; 19.00 F: Heinkenszand-Kloetinge en RCS- &oes; 20.00 uur: Goes-Heinkenszand en JCS-Kloetinge. II I Wielrennen (3e Ronde van Haamstede. Start en fi nish: Noordstraat. Afstand: 80 kilometer. Aanvang: 19.00 uur. zondag ■II Beachvolleybal Masters Beachvolleybal Tour. Aanvang: 9.00 uur. Halve finales: vanaf 13.00 uur. Finale: vanaf 15.00 uur. Locatie: Zuid boulevard, Vlissingen. ■S3 Paardensport Zeeuws KNHS kampioenschap mennen. 9.00 uur: eerste proef dressuur. 9.30 uur: tweede proef dressuur. 13.30 uur: vaar- digheidsproef. Locatie: veehouderij Van Laarhoven aan de Noordhoekweg te 's- Heer Abtskerke. ■II Schaken HZ-toernooi. Tweede ronde: 11.30-16.30 uur; derde ronde: 18.30-23.30 uur. Loca tie: Hogeschool Zeeland in Vlissingen. ■B Tennis Zeeland Open Koudekerke. Aanvang: 11.00 uur. Locatie: tennispark LTC de Stoof in Koudekerke. ■BI Voetbal Vriendschappelijk. Ajax A1-Walcherse selectie onder 23 jaar. Locatie: sportpark Domburg. Aanvang: 19.30 uur. Ria-Koewacht (14.30 uur). HAAMSTEDE - Maar liefst vijf oud-winnaars staan morgen avond aan de start tijdens de 23e aflevering van de wielerronde van Haamstede. Wilfried Basti- aanse uit Hoogerheide, eerder de sterkste in 1996, is de man in vorm. Ook voormalige win naars als Lennart van Drimme- len, Francois Franse, Werner van Zimmeren en Mare Blok ge ven acte de présence. De komst van Marco Luyten, de man die vorig seizoen de bloe men aan de Schouwse kust in ontvangst mocht nemen, is nog onduidelijk. Stiekem hoopt Teun van Zalm van het plaatse lijk wielercomité ook op zijn aanwezigheid. „Vorig jaar hoorde hij bij de bijschrijvers." De voorinschrijving in Haam stede telt ruim 50 renners. Schouwen-Duiveland wordt vertegenwoordigd door plaat selijk favoriet Wilco Jonker en Jacco Ringelberg uit Zierikzee. Andere aansprekende namen zijn ex-kampioen van Neder land Louis de Koning en oud-beroepsrenner Jan Hor dijk. Van Jacques Schuit uit Ar- nemuiden wordt eveneens een vooraanstaande rol verwacht. De elites leggen 80 kilometer af. Start en finish zijn aan de Noordstraat. Het parkoers voert verder over de Weststraat, Burghseweg, de smalle Mool- weg, de Nieuweweg en Kloos- terweg. Het rondje moet 32 keer worden afgelegd. Het vertrek is om 19.00 uur. Ronaldinho (midden) laat Gattuso (links) en Pirlo achter en gaat op weg naar het doel van AC Milan. foto Doug Pensinger/AFP door Cilya van der Kooy WASHINGTON - De Braziliaanse aan valler Ronaldinho heeft Barcelona naar de overwinning geleid in de vriendschap pelijke wedstrijd tegen AC Milan. De ploeg van coach Frank Rijkaard was in Washington met 2-0 te sterk. In zijn tweede duel voor de Spanjaarden bereidde Ronaldinho de eerste treffer van Quaresma voor. De Portugees rondde in de tiende minuut een voorzet van de Bra ziliaan af. In de 50e minuut was Ronaldin ho zelf trefzeker. „Hij maakte artistieke bewegingen en passes. Hij is erg inven tief", complimenteerde Rijkaard de van Paris Saint Germain overgekomen aan valler. Rijkaard liet Reiziger, Cocu en Overmars in de basis beginnen. Reiziger en Overmars werden in de 63e minuut ge wisseld. De coach kon nog niet beschik ken over Kluivert. De verwachting is dat hij zondag tegen Manchester United zijn opwachting maakt. AFP door Sjaak Sinke KAMPERLAND - Ronny Ba- bijn uit Terneuzen kan morgen in de triatlon van Kamperland zijn derde zege op rij behalen. Eerder won hij al in Hellevoet- sluis en Oud-Gastel. Alleen in Bergen op Zoom moest hij ver stek laten gaan wegens een griepje en in Kruiningen werd hij derde op zijn eerste halve tri atlon. Babijn kan dit seizoen geschie denis schrijven. Hij kan de eer ste triatleet worden die drie maal achtereen de beker van het Ironman wetsuit triatloncircuit wint. De wisseltrofee wordt daarmee zijn eigendom. De wis selbeker werd in 1986 ingesteld. Eerder wonnen al eens Adrie Flipse. Miquel van Tongeren, Floris Jan Koole, Niels Koole, Jan Bart Jasperse, Sjaak de Kok, Remy Vasseur en Anton Mol. De hoofdrolspelers van vorig jaar staan ook nu weer in Kam perland aan de start. Naast Ronny Babijn is dat onder ande re Remy Vasseur uit Vlissingen. Hij werd vorig jaar tweede, na dat hij op de tien kilometer lo pen een flinke achterstand had weggewerkt op Carlo van den Bergh (Capelle aan de IJssel). Anton Mol (Oud-Beijerland) richt zich de laatste tijd meer op het langere werk en kan zich wellicht ook mengen in de strijd om de ereplaatsen. Terèse van Lare uit Sluis, die vo rige maand in Stein haar 25e na tionale titel, won de wisselbeker van het circuit al eerder. Daarna is het systeem van wisselbeker in de ij skast gezet en wordt er al leen nog met een seizoensprijs mw Birmingham. WK. Vrouwen, derde ronde: Yonekura (Jap/8) - Meulendijks (Ned/13) 11- 511-7, Audina (Ned/3) - Overzier (Dui/12) 11 - 211-4. Gemengddubbel, derde ronde: Nugro- ho/Widiowati lino) - Bruil/Bruil (Ned/8) 15- 12 17-14. Mannen, derde ronde: Chunlai (Chn) - Hi- dayat(lno/3115-9 15-4, WongChoong Hann (Mal/9) - Boesen (Den/4) 15-6 15-6, Hashim (Mal) - Lee Hyun-ll (ZKo/8) 15-1013-1517-14. Stockholm. Europese Tour, Scandinavian Masters, 1,9 miljoen euro. Stand na eerste ronde: 1Coltart (Sch), Dou gherty (Eng), Gilford (Eng) 67 slagen (-5), 4. Lafeber (Ned), Na (ZKo), Scahill (NZe) 68,53. Derksen 73,112. Muntz76. Talma. Challenge Tour, Finnish Challenge. Stand na eerste ronde: 1. Dupart(Fra) 64,37. VanderValk70. Lytham St Annes. Vrouwen, Brits Open. Stanc) na eerste ronde: 1. Ward (VStj, Webb (Aus) 67 (-5), 3. Sorenstam (Zwe), Kane (Can), Rosales (Fil), Waugh (Aus) 68. Hockey Rotterdam. Oefeninterland, vrouwen. Ne derland - Duitsland 1-3 (1-11. Doelpunt Ne derland: Van Geenhuizen. Amstelveen. Oefeninterland, mannen. Ne derland - Engeland 3-2 (1-0). Doelpunten Nederland: Lomans (sc), Ronald Brouwer, De Nooijer. Sportprijsvragen Lucky Day. 2-6-9-12-23-28-32-34-37-40-46-48-51-57-60- 61-66-75-76-79. (onder voorbehoud) Schaken Dieren. Open NK. Negende en laatste ron de, belangrijkste uitslagen: Nijboer - Jans sen 1-0, L'Ami - Pedersen (Den) 0-1, Bosch - Ernst 1/2-1/2, Dambacher-Tiviakov 1/2-1/2, Levin (Dui) - Van der Werf 0-1, Van Blitters- wijk - Eelke Wiersma 1/2-1/2, Wempe - De Vreugt 0-1. Eindstand: 1. Nijboer 7,5, 2. Pe dersen 7, 3. L'Ami, Bosch, Ernst, Van der Werf, Wiersma 6. gewerkt. Van Lare, al geruime tijd uitkomend in categorie D50, is dit seizoen sterker dan ooit en zal zeker een gooi doen naar de overallzege op de klas sieke kwarttriatlon die gaat over 1000 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en tien kilo meter lopen. Het aantal inschrijvingen voor de Schotsmantriatlon bedraagt op dit moment 160. Opvallend is dat er dit jaar al bijna honderd deelnemers zijn voor de kwart triatlon terwijl de voorkeur van de atleten vorig jaar juist uit ging naar de achtste triatlon (500 meter zwemmen, 20 kilo meter fietsen en 5 kilometer lo pen). De jeugd komt aan zijn trekken op de mini-triatlon op de 250 meter zwemmen, 10 kilo meter fietsen en 2.5 kilometer lopen. 4-6 4-6. MD3: P. Vrij/R. van Dijke-R. Kort/A. de Koning 4-6 6-2 4-6. MD6: T. Kramers/R. van Vossen-J.P. Dekker/M. Geense 3-6 6-7, A. de Waal/T. van Gelder-P. Walpot/D. Kot 6-4 4-6 5-7. MD7: M. Hermans/Z. Koene-I. Domic/P. Bouw 2-6 6-3 7-5, J. Stouten/G. Ahlrichs/R. van de Vlist/R. van de Vlist 6-1 4-6 6-1. VE7: J. Lekkerkerk-A. van der Kroon 6-3 6-2. VD3: M. Verschoore/B. d Ou- den-l. Hoogmoed/A. Viskil 6-1 6-3. VD6: L. Koeman/A. Roda-Verschoore-J. Suur- land/J. Joosse 7-5 6-4. VD7: L. de Winter- -Lemson/L. Polak-L. Meertens/C. v.d. Weele-Buys 6-2 6-3. VD8 (18+): A. de Ko- Ining/V. de Leeuw-W. de Bruine/E. de Bont 0-61 -6. GD4: C. Westerweel/A. van Gemer- cjen-J. Steehopwer/M. Passchier 5-7 6-4 7-6. GD5: I. Saman/M. Vreeke-J. den En gelsman/P. de Roon 6-4 6-4. GD6: P. Flik- weert/P. van der Cingel-H. Stols-de Jage r/A. Goedegebuure 6-4 4-6 2-6, N. Bos- -Boom/A. Moerman-M. de Morree-Grotens/C. Schoneman 7-5 7-5. Voetbal Washington. Vriendschappelijke wed strijd. Barcelona (Spa) - AC Milan (Ita) 2-0(1- 0). 10. Quaresma 1-0, 50. Ronaldinho 2-0. Aantal toeschouwers: 45.864. Montevideo. Vriendschappelijke interland. Uruguay - Peru 1-0 (0-0). 55. Liguera 1-0. Den Helder. Maritiem toernooi. NEC - Vo- lendam 2-1 (1-0). Kwakman 1-0, Ouhsaine Ouichou 1-1, Demouge 2-1. Bijzonderheid: Bij Volendam speelde Regillio Simons op proef mee. Helders Elftal - RKC 2-7 (0-2). Doelpunten RKC: Aelbrecht, Olfers, Fuchs, Boulahrouz, Cornelisse, Redan enTorma. Voorschoten. Voorschoten '97 - ADO Den Haag 0-13 (0-6). Van der Leegte 3, Platvoet 2, Stroeve 2, Van der Laan 2, Bodde, Castelen, Rosen Pronk. Hoenderloo. Vitesse (Ned) - Levski Sofia (Bul) 1-0 (1-0). Hofs 1-0. Volleybal Tennis Los Angeles. Mannen, 330.000 euro. Twee de ronde: Kiefer (Dui) - Schalken (Ned/3) 6-4 6-4, Hewitt (Aus/1- Joyce (VSt) 6-3 6-0. Sopot. Mannen, 500.000 euro. Tweede ron de: Vinciguerra IZwe) - Sanchez (Spa/6) 6-3 6-4, Ferrero (Spa/11 - Cermak (Tsj) 4-6 7-5 6- 2, Horna (Per) - Hrbaty (Slw/7) 6-3 6-1, Blan co (Spa) - Portas (Spa) 3-6 6-1 6-4. Vrouwen, 300.000 euro. Kwartfinale: Sch- nyder (Zwi/2) - Matevzic (Slw/6) walk over, Koukalova (Tsj) - Kostanic (Kro) 6-1 6-0, Pis- tolesi (lsr/3) - Safina (Rus/7) 6-7 6-14-1 opga ve Safina, Mandula (Hon/8) - Myskina (Rus/1 6-4 3-0 opgave Myskina. San Diego. Vrouwen, 860.000 euro. Tweede ronde: Likhovtseva (Rus) - Capriati (VSt/5) 4- 1 opgave Capriati, Pierce (Fra) - Martinez (Spa) 6-1 6-3, Raymond (VSt) - Sugiyama (Jap) 6-0 2-6 6-4, Bovina (Rus) - Pratt (Aus) 4- 6 6-3 6-2, Hantuchova (Slw/7) - Srebotnik (Slv) 3-6 7-5 7-6, Krasnoroetskaja (Rus) - Fa rina Elia (Ita) 6-2 6-2, Koeznetsova (Rus) -Tu (VSt) 6-3 4-6 7-6, Maleeva (Bul) - Molik (Aus) 6-1 6-3, Dementieva (Rus/13) - Schiavone (Ita) 7-6 6-2. Washington. Mannen, 520.000 euro. Twee de ronde: Kafelnikov (Rus/5) - Enqvist (Zwe) 6-3 2-6 6-3, Davidenko (Rus/8) - Larose (Can) 6-4 6-3, Vahaly (VSt) - Roitman (Arg) 6-4 3-6 6-0, Roddick (VSt/2) - Bob Bryan (VStl 7-6 6- 4, Srichaphan (Tha/3) - Saulnier (Fra) 6-4 6-7 6-1Gonzalez (Chl/4) - Benneteau (Fra) 6-2 6- 4, Mike Bryan (VSt) - Okun (Isr) 6-1 6-7 7-6, Sargsian (Arm) - Vanek (Tsj) 6-3 6-4, Ancic (Kro) - Morrison (VSt) 6-2 6-7 6-2, Henman (GBr) - Goldstein (VSt) 5-7 6-4 6-3. Nieuwerkerk. Fixet Gruttepikkers II toer nooi. ME4: P. Godrie-M. de Vlieger 6-4 7-6. ME5: R. van Dijke-A. Pijnen 3-64-6. ME7: R. Ren- ger-J. Stouten 6-2 6-2,T. Roth-H. Kats3-6 3-6. ME8 (18+1: W. van Marle-R. Jacobs 6-4 Ktagenfurt (Oos). World Tour beach. Poule H: Ahmann/Vollmer (Dui) - Kadijk/ Leenstra (Ned) 2-0 (21-14 22-20), Kadijk/ Leenstra - Montagnolii/Hansel (Oos) 2-0 (21- 1821-13). Wielrennen Stuttgart. WK baan.Vrouwen, 500 m tijdrit, finale: 1 .Tsilinskaia (WRu) 34,078,2. Contre- ras Reyes (Mex) 34,516, 3. Jiang (Chn) 34,746,4. Hijgenaar (Ned) 34,763. Keirin, finale: 1. Gané (Fral 10,299, 2. Dajka (Aus), 3. Forde (Bar), 4. Wolff (Dui), 5. Bourgain (Fra), 6. Yamada (Jap). Uitgescha keld in herkansing: Benjamin. Individuele achtervolging, finale: Wiggins (GBr) 4.18,576 en verslaat daarmee Roberts (Aus) 4.19,306. Om derde plek: Escobar (Spa 4.21,219 en verslaat daarmee Manning (GBr) 4.22,461. Eindstand: 1. Wiggins (GBr), 2. Roberts (Aus), 3. Escobar (Spa), 4. Man ning (GBr). Mannen, individuele achtervolging, kwart finales: 1Wiggins (GBr) 4.20,243,2. Roberts (Aus) 4.20,877,3. Escobar (Spa) 4.22,510,4. Manning (Dui) 4.23,880. Uitgeschakeld: 5. Bartko (Dui) 4.26,552, 6. Becke (Dui) 4.27,379. Vrouwen. Individuele achtervolging, kwali ficaties: 1. Zijlaard-Van Moorsel (Ned) 3.32,022, 2. Mactier (Aus) 3.32,464, 3. Sloesareva (Rus) 3.34,600, 4. Ulmer (NZe) 3.34,818, 5. Zilioete (Lit) 3.37,417, 6. Thürig (Zwi) 3.38,467, 7. Vandekerckhove (Fra) 3.39,343,8. Bates (Aus) 3.39,347. Uitgescha keld: 14. Van derZee 3.44,870. Ronde van de Waalse Gewesten. Vierde etappe, Houffalize-Aubel: 1. Dean (NZe) 189,3 km in 4.23.01,2. Magnien (Fra), 3. Kopp (Dui), 4. Planckaert (Bei), 5. Gilbert (Bel), 6. Bartoli (Ita), 15. Weening, 22. Scheu- neman, 42. Posthuma, 45. De Kort, 59. Van Heeswijk, 85. Van Dijk 5.45, 101. Dekkers 14.49. Algemeen klassement: 1. Bartoli 17.54.29, 2. Dean 0.04, 3. Popovitsj (Oek) 0.06, 4. Kir- chen (Lux) 0.08, 5. Van Gooien (Bel) 0.12,6. Farazijn (Bel), 20. Scheunemann 0.20, 22. Weening, 39. Posthuma 6.13,47. Van Hees- wijk, 68. De Kort 12.09, 76. Van Dijk 17.00, 100. Dekkers 42.48.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29