PZC Streetdancers brengen blijde boodschap Negatief advies over woonzorgcentrum voor Turkse ouderen Word donateur giro 222111 Met ANGO kom je tot je recht! Amazone afgescheept met morfine na val van paard \^Tt, weekenddiensten De sloot in door black-out Nationaal Epilepsie Fonds Vragen over epilepsie? 0900-8212411 0,10 per minuut) 12 vrijdag 1 augustus 2003 Zakkenroller slaat toe Geschrokken Verkeerd -r'tt Huisartsen Tandartsen Schouwen-Duiveland Apotheken Oosterschelde Thuiszorg Dierenartsen De Macht van het Kleine 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Soms zijn zij 'er even niet bij'. Er vallen gaten in hun leven. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt deze mensen. Met wetenschappelijk onderzoek, voorlichting, begeleide vakanties, individuele hulp en projecten in ontwikkelingslanden. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. www.epilepsie.nl Postbus 270 3990 GB Houten "Honderdduizenden arbeidsgehandicap ten zijn ten onrechte afgeschreven. Zij kunnen werken en willen werken. Maar dan moet er wel passend werk voor ze zijn. Plus inkomenszekerheid als het echt niet langer lukt. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik sta niet graag aan de kant. Dus ben ik ANGO-lid." De Algemene Nederlandse Gehandicap ten Organisatie (ANGO) is de grootste algemene belangenorganisatie van, voor en door mensen met een handicap of chronische ziekte. Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingterug- gave, uitkeringen, zorg en hulp, woning aanpassingen, vervoer of lotgenoten contact... Kom op voor je rechten. Word ook lid van ANGO! Groedse klaagt over huisartsenpost door Raymond de Frel GROEDE - Yvonne Prins uit Groede dient een klacht in bij de huisartsenpost (HAP) West- Zeeuws-Vlaanderen in Oost burg en bij het Medisch Tucht college in Den Haag over de handelwijze van een dienst doende arts nadat zij van haar paard was gevallen. Vier dagen na het incident bleek dat een splinter van een ruggenwervel in het ruggenmerg was terecht gekomen. Prins zit inmiddels in een gipscorset. Enkele weken geleden viel Prins op een zondagavond rond half tien nabij haar woning van haar paard. Haar man hielp haar overeind, waarna de huisart senpost werd gebeld. Prins had het idee dat er iets kapot was in haar rug. „Een assistente zei dat de dienstdoende arts terug zou bellen. Dat gebeurde om half elf. Die scheepte mij af met het antwoord dat het niet verstan dig was om op dat tijdstip met een ambulance door 'half Ne derland' te rijden. Toen ik zei dat Terneuzen toch echt niet zo veris, praatte hij daaroverheen. En als er iets kapot zou zijn in mijn rug, was dat maandag of dinsdag ook nog wel het geval, zei hij. Ik kreeg door de telefoon morfinesulfaat en een kalme ringsmiddel voorgeschreven, die mijn man in het Oostburgse ziekenhuis moest ophalen. Die heb ik ingenomen, waarna ik half van de wereld was", vertelt Prins. De volgende ochtend arriveerde Prins' eigen huisarts, die van- MIDDELBURG - In Middel burg en Vlissingen zijn donder dag vijf personen slachtoffer geworden van een zakkenrol ler. In Middelburg werd van twee vrouwen en een man de porte monnee gerold. In Vlissingen raakten twee vrouwen hun por temonnee onvrijwillig kwijt. wege de morfine geen goed on derzoek kon doen. „Hij ver moedde dat het iets met mijn bekken of heup was. Als het woensdag met rust nog niet over zou zijn, moest ik weer contact opnemen. Uiteindelijk zijn er woensdag foto's genomen. Toe vallig was de röntgenoloog een persoonlijke kennis van mij. Zij vroeg of ik ook last van mijn rug had, om er voor de zekerheid maar foto's van te maken." Toen de artsen de foto's zagen, schrokken ze behoorlijk, weet Prins. „Er zat een splinter van een ruggenwervel in het ruggen merg. Ik moest meteen met de ambulance naar Terneuzen. Daar meldde de dokter dat er niet te opereren viel. Ik heb een week in het ziekenhuis gelegen. In een gipscorset, dat ik nog vijf weken moet dragen. Inmiddels ben ik thuis, maar ik mag alleen uit bed om naar de wc te gaan. Prins is met haar klacht niet uit op persoonlijke genoegdoening, maar wil de werking van de HAP aan de kaak stellen. „Nu ben ik het, straks een ander. Als dit de manier van werken is, gaan er nog eens doden vallen. Ik neem mijn eigen huisarts ove rigens niets kwalijk. Die arts van de HAP had gewoon geen zin om te komen. Voor hetzelfde geld was ik verlamd geweest." Manager M. de Meyer van de huisartsenpost West-Zeeuws- Vlaanderen wil niet via de krant reageren. „Als er een schriftelij ke klacht wordt ingediend, wordt die uiteraard in behande ling genomen", meldt ze. Gisteren werd bekend dat ook over de HAP Midden-Zeeuws- Vlaanderen in Terneuzen een klacht is ingediend bij het Me disch tuchtcollege. Een elfjarige meisje uit Sas van Gent reageer de verkeerd op een kalmerend middel dat haar bij de HAP was voorgeschreven. Haar ouders brachten haar daarop naar de HAP, waar de dienstdoende arts zich geen raad wist met het ziek tebeeld. Pas na drie uur kwam er een neuroloog bij, die de symp tomen herkende. De New Yorkse Nubian Gents in actie aan de boulevard in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Het publiek op de Vlissing- se boulevard staat nog eerst wat onwennig te kijken naar het groepje swingende jonge ren, maar een paar minuten later gaan ook bij de toeschouwers de handen in de lucht en bewegen de heupen voorzichtig mee op de maat van de muziek. De New Yorkse Nubian Gents, een groep van twintig overwegend donkere jongeren uit Brooklyn, proberen door middel van streetdance een religieuze boodschap over te brengen. Op de boulevard werden ze bij gestaan door tientallen Nederlandse jonge ren. Alle leden van de Nubiant Gents waren ooit leerling op de beruchte Junior High School 231, een middelbare school in één van de probleemwijken van Brooklyn waar agenten de ingang bewaken. Op die school gaf Lamont O'Neil les in Spaans. Hij be greep dat er iets moest gebeuren om hen van het slechte pad af te houden. Zes jaar gele den begon hij met een Stepteam vanuit school. Steppen is een ritmische vorm van streetdance. In de zomer van 1999 kwam de groep voor het eerst naar Europa op uitnodiging van Atlantic Bridge uit Kruiningen, een stich ting op christelijke grondslag die vriend schap en geloof wil bevorderen. De optre dens van de Nubian Gents vielen in de smaakZe waren dat j aar onder meer te zien tijdens een International Youth Festival in Tsjechië. De Nubian Gents zijn dit jaar opnieuw in Europa. Ze traden onder meer al op in Praag, de Rotterdamse Millinxbuurt en Delfshaven, Neurenberg, Barcelona en Londen. Deze week zijn ze nog te zien én te horen in Goes (vandaag om 20 uur op de Grote Markt), zaterdag in Antwerpen om 19.30 uur op de Linkeroever en zondag in Krui ningen, waar ze om 10 uur een optreden ver zorgen tijdens een jongerendienst in de Jo- hanneskerk. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Middel burgse seniorenraad vindt een apart woonzorgcentrum voor Turkse ouderen niet nodig. Dat zegt de raad in een advies. Vol gens de seniorenraad beperkt de behoefte aan een Turks centrum zich tot de eerste generatie. Turkse ouderen in Middelburg hadden gevraagd om een eigen zorgcentrum. De seniorenraad vindt dat voor zieningen voor allochtone ou deren het best ondergebracht kunnen worden in bestaande zorgcentra. Er moet dan wel ge legenheid zijn om bijvoorbeeld eten klaar te maken volgens de islamitische regels. Bovendien moet er een ruimte zijn waar gebeden kan worden en waar re ligieuze feesten gehouden kun nen worden. Volgens de senio renraad komt het de integratie ten goede als allochtone oude ren in gewone zorgcentra wo nen. Een groep Turkse ouderen nam dit voorjaar het initiatief voor een eigen zorgcentrum. Ze heb ben behoefte aan een plek waar ze in groepsverband zelfstandig kunnen wonen. De ouderen wo nen verspreid door de stad en zeggen te vereenzamen door een gebrek aan sociale contacten. In het Turkse centrum zouden ge meenschappelijke ruimten en logeerkamers moeten komen. 5 rep Volgens de ouderen is het ondei deel van hun cultuur om bij e)| kaar te wonen en voor elkaar zorgen. 00 De seniorenraad adviseert or" een onderzoek te houden ondfjj allochtone ouderen. Uit dat onfcni derzoek moet blijken aan wel]ln vorm van zorg behoefte is. Bij clen ontwikkeling van zorg voor alLn lochtone ouderen kan gebruiyE gemaakt worden van ervaring] gen met projecten in bijvooie beeld Rotterdam of Dordrecht. Het volledige advies is terug tw lezen op de website van de raa^i www.seniorenraadmiddelburgVo] .nl. Daar staan ook andere acen viezenvanderaadop. r0( Jet 1 iez ifil< lar er: IOC WAARDE - Op de A58 ter hoogjet te van Waarde is gisteren roiniat 16.30 uur een 75-jarige man uie z Woensdrecht met zijn auto vaiooi de weg geraakt. Lj ie De man reed in de richting v%t Bergen op Zoom, toen hij ver-g moedelijk een black-out kree)in en aan de rechterzijde van dgh; weg in de sloot tot stilstai%b kwam. chi De bestuurder kwam meaci de schrik vrij, zijn auto we%i| aan de voor- en zijkant beschajor digd. oe am aal (ïee iet 2 en 3 augustus 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00tot8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestdagen) Spreekuur 16.30-17.00 uur. tel. 06- 53737162 Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (011l|e 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uytiel en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00- 12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. aai tej He DtC ien ig< 'ec Iro Weekenddienstartsen Schouwen-Dui- fee veland voor spoedgevallen bereikbaar jg, via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17tl]k Zierikzee. )it Epilepsie: soms ben je er even niet bij tf[T Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 Fax (033) 465 43 53 Internet: www.ango.nl E-mail: info@ango.nl WAOGeef mij meer een geschikte been

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 28