PZC PZC Streetdancers brengen blijde boodschap 11 Venter ziet verkeerschaos dagelijks Dorpentocht verwacht recordaantal fietsers Zeeuwse Eilanden maait overtollig riet en waterplanten agenda 0800 - 0231 231 (GRATIS) w vrijdag 1 augustus 2003 Sociaal plan Verduijn blijft struikelblok Rommelmarkt Verstopt Schema Opklapbaar Vlissingen aan de Schelde \a9eV Zorgstroom breidt diensten uit Koffieochtenden nabestaanden Tweede actie De Kip Leeft Achterschip Tricolor losgezaagd Dronken jongen door het lint Inbraken in auto's Gezelligheid Startplaatsen J rsct tiet Jat t. oró De er. Schap zet het mes in waterlopen door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Het water schap Zeeuwse Eilanden begint deze maand met het maaien van ruim vijfduizend kilometer BRESKENS - Er zit nauwelijks beweging in de onderhandelin gen over een sociaal plan voor zeventig werknemers van snoepfabrikant Verduijn in Breskens, die als gevolg van een reorganisatie hun baan verlie zen. Met name over de ontslagver goeding liggen de standpunten ver uiteen. De vakbonden wil len vijfentwintig procent meer dan moederbedrijf Perfetti Van Melle tot nu toe geboden heeft. F. Alejandro-Perez van FNV Bondgenoten acht het stand punt van Perfetti Van Melle on acceptabel. Als de onderhande laars niet op korte termijn met een beter aanbod komen, sluit hij niet uit dat de bonden (be halve FNV Bondgenoten ook het CNV en De Unie) de werk gever een ultimatum stellen. „Volgende week laat de directie van Perfetti Van Melle weten of zij onze eis inwilligt. Gebeurt dat niet, dan gaan we begin sep tember naar onze leden om ze te raadplegen over een ultimatum. Dit is een eerste stap naar acties binnen het bedrijf", verklaart Alejandro-Perez. Over de wijze waarop mogelijke acties wor den gevoerd, kon hij nog niets zeggen. Inmiddels is bekend ge worden dat de nieuwe eigenaar van de overgebleven activitei ten van Verduijn, de Belgische branchegenoot Napoleon, 52 arbeidsplaatsen volledig invult. Per saldo gaan er 65 banen ver loren. Aangezien een aanzien lijk aantal medewerkers mo menteel in deeltijd werkt, ligt het aantal ontslagenen dus ho ger. AAGTEKERKE - De Dorcas Werkgroep Walcheren houdt vrijdag 8 augustus een rommel markt in het depot aan de Pekelingseweg 6 in Aagteker- ke, naast het OK-benzinesta- tion. Ook worden fotokaarten te koop aangeboden. De op brengst is bestemd voor diverse straatkinderprojecten in Oost- Europa en Afrika. De rommel markt duurt van 9.00 tot 17.00 uur. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45-9.00 uur; MIDDELBURG Trefpunt, 20.00-22.30 uur: Disco; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor 50-plussers; VLISSINGEN - St. Jacobskerke, 12.00 uur: Bart Rodyns, orgelconcert; Het Bol werk, 14.00 uur: Koersbal; REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 4382 NH VLISSINGEN Tel: 06-54267110 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur waterlopen. Te veel riet en andere planten in de sloot zijn slecht voor de doorstroming van het water. Daardoor kan wateroverlast ontstaan. Het waterschap verwacht dat de klus in december geklaard Maaien is een belangrijk deel van de waterbeheertaak van het waterschap Zeeuwse Eilanden. Elk jaar opnieuw worden de watergangen - variërend van smalle sloten tot hele brede wa tergangen - onder handen geno men. Van de grotere waterlopen worden de droge taluds niet ge maaid. Het profiel, dat zorgt voor de doorstroming van het water, wordt wel altijd schoon gemaakt om te voorkomen dat er stremming in de afvoer kan ontstaan. Voorheen bleef het maaisel al tijd waar het afgesneden was, namelijk op het talud van de watergang. Vorig jaar introdu ceerde het waterschap een nieu we manier van werken op Schouwen-Duiveland en Noord- en Zuid-Beveland. De maaiers werden uitgerust met een afvoer-transportbandje, waarmee het maaisel op de ak kerrand en/of wegberm werd gelegd. Voordeel daarvan is dat het maaisel niet meer in het water terechtkomt. De kans dat dui kers verstopt raken, is door die werkmethode nihil. De werk wijze wordt dit jaar voor het eerst toegepast op Tholen, Sint- Philipsland en Walcheren. Het maaisel wordt alleen weg gehaald op plekken waar spra ke is van ecologisch bermbe heer. Op de andere plaatsen blijft het liggen als voedsel voor de planten. Volgens het waterschap is het van belang dat het werk aan eengesloten uitgevoerd kan worden. Omdat het schap de ka- velsloten éérst maait, wordt ak kerbouwers gevraagd land bouwproducten langs de sloten zo vroeg mogelijk te oogsten en eventuele obstakels weg te ha len. Daardoor komt een rij strook voor de tractoren be schikbaar. Om schade aan eigendommen te voorkomen, worden de grondgebruikers ge vraagd alle overhangende tak ken af te zagen en afrasteringen te verplaatsen die het maaiwerk kunnen belemmeren. Riolerin gen en drainage mogen niet in de sloot uitsteken, maar moeten in het talud zijn weggewerkt. De maaiploegen beginnen vol gens een normaal schema: acht uur per dag, vijf dagen per week. Vanaf oktober wordt in ploegendiensten gedraaid van tien uur per dag en zes dagen per week. Als het weer meezit, zijn alle waterlopen in december weer voor een jaar gemaaid. ~i Krantenbezorger en Spits-venter Arthur Schotanus ziet elke dag de verkeerschaos op en rond de Middelburgse Stationsbrug. door Gerard Montsma MIDDELBURG- Hij staat er elke och tend twee uur lang met zijn neus boven op. Krantenbezorger en Spits-venter Arthur Schotanus (47) uit Middelburg wil niet langer de stille getuige zijn van de verkeerschaos op en rond de Middel burgse Stationsbrug. „Ik zie het hier el ke dag misgaan. Geen leedvermaak, maar een pijnlijke doorn in mijn oog." Ze zijn al enige tijd onderwerp van dis cussie, de gevaarlijke en onoverzichte lijke kruispunten aan weerszijden van de Stationsbrug. Onlangs boog het Middelburgse college zich nog over het verzoek om maatregelen te nemen voor een betere en veiliger ontsluiting op de kruising van de Blauwedijk en de Los- kade, maar burgemeester en wethou ders konden de verkeersproblemen niet bevestigd vinden in de praktijk. Even tuele problemen zouden zich volgens het college vanzelf oplossen, wanneer iedere verkeersdeelnemer zich aan de regels hield. Volgens Schotanus is dat een 'lacher tje'. Bovendien meent hij dat vooral de fietsers en voetgangers hierbij letterlijk over het hoofd worden gezien. Het ge brek aan in- en overzicht leidt hier vaak tot gevaarlijke situaties. Verder vindt hij de kruising aan de Kanaalweg min stens zo gevaarlijk„Daar hoor je de ge meente niet over. Ze moeten hier maar eens komen kijken wanneer het een beetje druk wordt. Alles moet over die smalle brug. Fietsers kunnen daar nau welijks een plaatsje krijgen en slechts een deel bereikt veilig het fietspad. Vaak schieten ze de rijbaan op en dan moeten ze halverwege tussen de auto's door om de fietstunnel te bereiken. Voetgangers vanaf het station kunnen maar met moeite naar de overkant en staan daar dan op een veel te klein vluchtheuveltje. Ik raap hier geregeld fietsers en voetgangers van de straat. Dat kan toch niet de bedoeling zijn?" Schotanus heeft wel een oplossing voor de verkeerschaos op en rond de brug. Achter een mok sterke koffie schetst hij zijn plan op een papiertje. „De gemeen te moet gewoon een opklapbaar fiets- foto Ruben Oreel pad naast de brug bevestigen, een stuk je trottoir voor het station ombouwen tot een fietspad en haast maken met het fietspad langs het kanaal. De voetgan gers moeten volledige zebrapaden krij gen die doorgetrokken mogen worden over de fietspaden. Nu rijden ze elkaar nog omver. Tenslotte mag de gemeente wel wat extra verkeerslichten aanbren gen. Eén voor het autoverkeer van de Blauwedijk en nog eens drie aan de Ka naalweg, om de fietsers langs dit ge vaarlijke kruispunt te loodsen." Scho tanus legt zijn pet op tafel en kijkt naar twee stadsbussen die de brug opdraai en. „Dit is nog maar een begin. Het zal wat moeten kosten, maar het gaat hier wél om mensenlevens. Veiligheid gaat voor alles." VLISSINGEN- De Bibliotheek Vlissingen heeft een kleine ten toonstelling ingericht over de Schelde en het Schelde Infor matie Centrum (SIC). De expositie over de Schelde en alle actuele aspecten die daar mee samenhangen, is te bezich tigen tot 15 september in de kamer Maritiem van de Biblio theek. Advertentie ox d© Ao00^0(9 ;OP® oo^ door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Het publiek op de Vlissingse boulevard staat nog eerst wat onwennig te kij ken naar het groepje swingende jongeren, maar een paar minu ten later gaan ook bij de toe schouwers de handen in de lucht en bewegen de heupen voor zichtig mee op de maat van de muziek. De New Yorkse Nubian Gents, een groep van twintig overwe gend donkere jongeren uit Brooklyn, proberen door middel van streetdance een religieuze boodschap over te brengen. Op de boulevard werden ze bijge staan door tientallen Neder landsejongeren. Alle leden van de Nubiant Gents waren ooit leerling op de be ruchte Junior High School 231, een middelbare school in één van de probleemwijken van Brooklyn waar agenten de in gang bewaken. Op die school gaf Lamont O'Neil les in Spaans. Hij begreep dat er iets moest gebeuren om hen van het slechte pad af te houden. Zes jaar geleden begon hij met een Stepteam vanuit school. Step pen is een ritmische vorm van streetdance. In de zomer van 1999 kwam de groep voor het eerst naar Euro pa op uitnodiging van Atlantic Bridge uit Kruiningen, een stichting op christelijke grond slag die vriendschap en geloof De New Yorkse Nubian Gents in actie aan de boulevard in Vlissingen. wil bevorderen. De optredens van de Nubian Gents vielen in de smaak. Ze waren dat jaar on der meer te zien tijdens een In ternational Youth Festival in Tsjechië. De Nubian Gents zijn dit jaar opnieuw in Europa. Ze traden onder meer al op in Praag, de Rotterdamse Millinxbuurt en Delfshaven, Neurenberg, Bar celona en Londen. Deze week zijn ze nog te zien én te horen in Goes (vandaag om 20 uur op de foto Ruben Oreel Grote Markt), zaterdag in Ant werpen om 19.30 uur op de Lin keroever en zondag in Kruinin gen, waar ze om 10 uur een optreden verzorgen tijdens een jongerendienst in de Johannes- kerk. VLISSINGEN - Het wijkkantoor van Zorgstroom in de Vlis singse wijk Paauwenburg breidt zijn diensten uit met de ver koop van taxibonnen. Mensen die slecht ter been zijn, kunnen deze bonnen voor de combitax kopen bij het kantoor aan de Van Hogendorpweg 58a. Medewerkers van Zorgstroom zijn behalve op woensdag alle werkdagen van 10.30 tot 12.00 uur aanwezig om vragen te beantwoorden op het gebied van zorg en dienstverlening. Als een klant niet naar het kantoor kan komen, komt een medewerker aan huis. OOST-SOUBURG- Het Palazzoli Huis Vlissingen houdt don derdag 14 augustus een koffieochtend voor mensen die ie mand door kanker hebben verloren. De gastvrouwen op deze bijeenkomsten zijn ervaren rouwbegeleiders en bieden de na bestaanden de gelegenheid om over hun diverse ervaringen te praten. De sessies worden gehouden aan het Oranjeplein 41 in Oost-Souburg- (vanaf september op elke laatste donderdag van de maand). BIEZELINGE - De actiegroep De Kip Leeft, die afgelopen weekend de klokken van de Sionkerk in Goes onklaar maak te, zegt in de nacht van dinsdag op woensdag een nieuwe actie te hebben uitgehaald. In een graanveld aan de Oude Rijksweg bij Biezelinge zijn drie graancirkels gemaakt. Desgevraagd laat de actiegroep weten dat er deze keer niet echt een doel achter de actie zit. „Het leek ons gewoon leuk om cirkels te maken die ook echt gezien worden. Er rij dt namelij k elk kwartier een trein langs" luidt de verklaring in een anonieme mail aan de PZC. Met haar eerste daad had de protestgroep wel een doel voor ogen: haar ongenoegen kenbaar maken over het luiden van de kerk klokken op zondag. De kabels van de klokken werden doorge knipt en een spandoek met de tekst 'zondag is toch een rust dag?' werd opgehangen. ZEEBRUGGE - De bergers van de gekapseisde Noorse auto carrier Tricolor hebben gisterochtend de eerste zaagoperatie voltooid. Om vijf voor elf was het achterschip met de machi nekamer losgezaagd van de rest van het wrak. Daarna werd direct begonnen met het in positie brengen van de drijvende bok Asian Hercules II en het hijsplatform Rambiz, die het ruim dertig meter brede gevaarte vandaag of in het weekeinde op een ponton hijsen. Daarna wordt het achterschip afgele verd in de haven van Zeebrugge. KAMPERLAND - Op een camping in Kamperland werd woensdagavond tegen tienen uur een zeventienjarige jongen uit Sliedrecht aangehouden. Hij had zoveel gedronken dat hij zichzelf niet meer in de hand had. Hij werd overgebracht naar Torentijd en ingesloten ter ontnuchtering. BRUINISSE - Uit twee personenauto's die geparkeerd ston den aan de Hoogerswerfsweg in Bruinisse is geluidsappara tuur gestolen. De waarde van de gestolen waar bedraagt een paar honderd euro. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Naar schat ting vijftienhonderd a tweedui zend fietsers doen volgende week dinsdag mee aan de Terre des Hommes dorpentocht op Walcheren. Organisator Rinus van Oeveren hoopt, 'gelet op de weersvooruitzichten, stilletjes op een recordaantal deelne- De fietstocht over een afstand van 56 kilometer is tot in de puntjes voorbereid. Van Oeve ren peddelde de dorpentocht in middels drie maal. „Elk jaar opnieuw geniet ik. Wat is Wal cheren toch mooi." De dorpentocht wordt voor de achttiende maal verreden. De organisatie zet elk jaar een nieuwe route uit. ,,'s Winters be gin ik meestal. Waar zullen we dit jaar 's naartoe gaan? Wat zijn de leuke plekjes? Ik probeer elk jaar een ander stukje van Wal cheren mee te pakken", vertelt Van Oeveren. Het is vooral een hele klus om geschikte stempel posten te vinden. Dit jaar is ge kozen voor oudere boerderijen in het kader van het Jaar van de Boerderij. Deelnemers stoppen onder meer bij hof Sint Jan ten Heere, Klein Berkenbosch (Oostkapelle), hof De Capelaen (Vrouwenpolder) en Hof Welge legen in Sint Laurens. Bij elke stempelpost is een liefdadig heidsinstelling te vinden, zoals Unicef, Dorcas en ZOA Vluch telingenwerk. Vrijwilligers ver kopen daar in een kraam allerlei artikelen. De opbrengst gaat naar het goede doel zelf. Twee jaar geleden hield Terre des Hommes een enquête onder de deelnemers. Vijfenzestig pro cent van de fietsers komt uit Walcheren, twintig procent uit overig Zeeland en ongeveer een zelfde percentage is toeristen. „Er zijn mensen bij die bijna alle tochten hebben meegereden", weet Van Oeveren. Hij is ervan overtuigd dat de deelnemers oog hebben voor het doel waar voor ze de tocht rijden. „Ik weet dat mensen bij de stempelpos ten of iets gebruiken of iets ko pen. Maar er zijn natuurlijk ook genoeg mensen die voor de ge zelligheid meefietsen. Je hebt om de vijf of zes kilometer een stempelpost en je rijdt met een hele stroom tegelijk. Eigenlijk heb je er helemaal geen erg in dat je 5 6 kilometer fietst. Starten kan op elf plekken op Walcheren vanaf negen uur 's ochtends. De startplaatsen zijn: Kwekerij Overwater aan de Langevielesingel 12 in Mid delburg, Hof Vrijburg Jacoba aan de Jacoba van Beierenweg 52, Hervormde Kerk Koudeker- ke, Minicamping Werendijke, Hof Sint Jan ten Heere aan de Prelaatweg 82-84 in Aagteker- ke, Minicamping Wisse aan de Brouwerij weg 41 in Domburg, Hof Klein Berkenbos aan de Duinbeekseweg 7 in Oostkapel le, Hof ter Linde aan de Oranje- zonweg la in Oranjezon, Hof de Capelaen aan de Rijkebuurtweg 4 in Vrouwenpolder, Hervorm de Kerk in Gapinge en 't Hof Popkensburg in Sint Laurens. Van Oeveren adviseert fietsers voor twaalf uur 's middags te starten. „Dan kun je op je gemak fietsen." Terre des Hommes verwacht rond de 5000 euro over te hou den aan de dorpentocht. De op brengst komt evenals vorig jaar ten goede aan het hospitaal schip Shapla in Bangladesh. Aan boord van het schip kunnen eenvoudige medische ingrepen worden uitgevoerd. De Shapla doet bovendien dienst als oplei dingscentrum voor lokale ge zondheidswerkers en vroed vrouwen. Advertentie PZC Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11