PZC Wiskerke is problemen te boven Lokerse in vorm voor beachvolleymasters 14 17 Middelburger tweede in door Padmos beheerste stratenloop Mark Passchier is uitzondering die de regel bevestigt Riemens en Kramer uitgeschakeld John van der Voort naar Assen Zwitsers talent eerder naar PSV Curovic weer naar Vitesse uitslagen agenda donderdag 31 juli 2003 Thuiswedstrijd Dressuur amazone gaat niet zonder meer uit van Zeeuwse titel Thamar Zweistra Leerpony Hobby """"""BB! e'sche. «ietijd dat de ift. "orden •De re- ver ge. Schletterer vreemde eend in de bijt wRoeland van Vliet wden et dat met omen: beetje tllSSINGEN - Voor iemand jje nooit afstanden van boven (je 3000 meter loopt, deed Se- lastièn Schletterer het gister- j,ond behoorlijk goed. In de tijfde en laatste wedstrij d in het p/C-stratenloopcircuit - toch zegt j#ntje van 7,2 kilometer - ein- vanaf I jigde hij namelijk als tweede. (Heen Wim Padmos uit Ro- ckanje, tevens de eindwinnaar van de cyclus, bleef hem op de flissingse boulevards voor. tomen waar- togra- t zicht keen. Naar lerce- mooi. totaal is die ft, om tt het viel is taan- at Schletterer had graag zaterdag ijilens de Nacht van Heusden aelopen. Op de 800 meter, zijn ai'stand. Maar de Middelburger Kaste laat met inschrijven. Hij ©beerde het dinsdagmiddag, tiaar de inschrijving was al vo- igeweek verlopen. De organi se zette hem op plek twaalf het I vande reservelijst. „Dat kon ik b°°g, I dus wel vergeten." Desondanks zicht ad Schletterer gisteren ge won een baantraining moeten afiverken, maar het lukte hem tiet om daar de motivatie voor optebrengen. En omdat hij deze week toch een wedstrijd wilde lopen, meldde hij zich aan voor fetratenloop in Vlissingen. „Ik geef toe, ik ben een beetje ver haald. Eigenlijk is zo'n 7,2 ki lometer ook heel slecht voor me. Daar word je als 800 meter-lo per niet sneller van. Maar ach, misschien kan het voor één keer ét zo kwaad"zei de atleet van Dynamica. Het was aan de dertigjarige Middelburger niet af te zien dat hij zelden zo'n afstand loopt. „Als ik voor de 800 meter train, m dat dood ffuid, er die ;t ook eken' dure keer- eman tnlO erlen erne- loudt met - ge- isors aten Duur ring- Duur loop ik wel eens drie keer 1000 meter. Steeds met een korte pauze ertussen. Bij mij gaat het om het kortere werk. Een 800 meter is toch meer een sprint dan een duurloop. Voor de 7,2 kilometer van vandaag was ik dus niet getraind. Ik had me er ook niet op voorbereid. Daarom verbaas ik me er over dat ik nog tweede ben geworden." In het begin van de wedstrijd vormde zich al snel een groepje van vijf man. Wim Padmos be paalde grotendeels het tempo, ArjanBeije, Mark Kwakernaak, Alex Mutsaars en Sebastièn Schletterer volgden. Tot zo'n twee kilometer voor de finish kon Beije, de atleet van Delta Sport, bij Padmos blijven. Daarna moest hij de Zuid-Hol lander laten gaan. Kwakern aak, Mutsaars en Schletterer hadden gedrieën al eerder moe ten afhaken. Uiteindelijk haal den zij Beije weer bij en zij gin gen ook over hem heen. Schlet terer: „In dat groepje moest ik steeds even aanzetten om bij te kunnen blijven. Maar ik wilde ook koste wat het kost niet in mijn eentje komen te zitten op het laatste stuk met wind tegen. Beije zat daar wel alleen en dat brak hem op. Ik heb mijn twee concurrenten in de sprint kun nen kloppen. Dat voordeel had ik dan van de 800 meter." Wim Padmos klokte 23.05, Schletterer zat daar maar der tien seconden achter. Arjan Beije, de nummer twee in het eindklassement, finishte als vijfde in 23,33, enigszins teleur gesteld. „Ik heb geprobeerd bij Padmos in het spoor te blijven. Op een gegeven moment moest richt zich nu op de marathon nares vanhetPZC-stratenloop- eveneens in voorbereiding op de ik hem laten gaan. Toen zijn ook van Berlijn van 28 september. circuit. Zij passeerde de meet marathon in Berlijn, was bijna nog een aantal andere goede lo- Bij de vrouwen werd Karin Bas- gisteravond als tweede in 28.09. twee minuten sneller. Edith Ge- pers langs mij gegaan." Beije tian (Dynamica) de overall win- Marlies Jongerius-Kort(AV'56), rards (Dynamica) werd derde. Wim Padmos, de winnaar van het PZC-stratencircuit, loopt alleen richting de finish. Niemand die hem kon volgen, foto Lex de Meester door Pieter vari Klinken SCHEVENINGEN - De beste beach- rolleyballers van Nederland zijn ko mende zondag te bewonderen op het flissingse badstrand. Het is de laatste wedstrijd van de Masters beachvolley- bal tour voor het Nederlands kampi oenschap op 22 en 23 augustus in Sche- viningen. Timko Lokerse uit Dishoek heeft zich geplaatst voor deze laastste Masters door een overwinning in het Challen- gertoernooi in Hoek van Holland op 19 NIEUWERKERK - Spelen op een toernooi dat je zelf in goede banen moet leiden. Het bleek geen gemakkelijke opgave voor de organisatoren van het Fixet Gruttepikkers II toernooi in Nieuwerkerk. Mark Passchier redde gisteren de eer voor het vier man tellende comité door zijn wedstrij d in het mannenen- kel 5 te winnen. juli. Hoewel hij net uit de eerste divisie van het beachvolleybal komt, is de kans niet groot dat Lokerse met zijn teamgenoot Sander Bakker als laatste eindigt. „Eigenlijk is die kans even groot als eerste worden", weet Lokerse. „Alles ligt heel dicht bij elkaar. Alle plekken zijn mogelijk. Ik ben tevreden als we vijfde worden." Lokerse was gisteren en eergisteren nog in Scheveningen. Hij werkt daar, maar nam ook nog even tijd om te trai nen. Samen met Rick Wiggers, die met Lokerses voormalige teamgenoot Fer ry van Hal speelt, zag hij dat het met de vorm wel goed zit. „Ik heb lekker ge bald, maar of het op het toernooi goed loopt, dat weet je nooit." Hoe het met zijn maatje Bakker staat, weet Lokerse niet. De speler uit Rijs wijk is nog met vakantie. „Hij zit zoals zo veel volleyballers twee weekjes in Frankrijk." Veel beachvolleyballers gebruiken de periode eind juli om va kantie te vieren. Elk jaar is dat de tijd dat er niet zo veel wedstrij den zijn. „Hij zal wel wat trainen hoor. Tenminste, daar ga ik vanuit." Voor het Nederlands kampioenschap op 22 en 23 augustus in Scheveningen hoeven de twee zich niet meer druk te maken. Daarvoor hebben ze zich al ge kwalificeerd. De beste zestien teams gaan daar heen en momenteel staan Lokerse en Bakker tiende. Worden ze zondag laatste, is er dus geen man over boord. Lokerse en Bakker moeten wel direct aan de bak zondag. Als achtste geplaatst team speelt het duo direct te gen de favorieten. Dat zijn Rick Wig gers en Ferry van Hal. Die wonnen het laatste Masterstoernooi in Dordrecht op 19 juli. Elk team speelt minstens drie wedstrijden. Direct om negen uur 's morgens zijn Lo kerse en Bakker al aan de beurt. Verlie zen ze, is er nog niks aan de hand. Via de herkansing is dan nog steeds de finale haalbaar. Die begint om ongeveer drie uur. De halve finales starten om één Waarschijnlij k vergden de orga nisatorische beslommeringen teveel energie van de vier leden van het organiserende comité om tot aansprekende prestaties op de baan te komen. Wedstrijd leider Hans-Jan Goedegebuure verloor samen met Arnold van Gemerden allebei zijn partijen in de poule van het mannendub- bel 3-4 en is uitgeschakeld. Christiaan Grootenboer en Pe ter Godrie wonnen de poule en zijn door naar de finale. Saskia Vessels en Marjolein de Jager, die met Mark Passchier het or ganisatiecomité completeren, verloren gisteren kansloos van Lydia van der Peet en Lia Buijs in het vrouwendubbel 7: 6-0 6-1. Mark Passchier was gisteren de uitzondering op wat bijna een regel leek. Niet onverwacht, want hij staat in het mannenen- kel 5 als tweede geplaatst. De overwinning op Alex Diddens kwam echter niet aanwaaien voor Passchier. Nadat hi j de eer ste set gemakkelijk met 6-1 had gewonnen, verloor hij de tweede net zo snel met dezelfde cijfers, in de beslissende set waren bei de tennissers wat gespannen en moest een tiebreak de beslissing brengen. Passchier leek zich daarin te hervinden en schonk Diddens slechts één punt door een dubbele fout. Een categorie hoger maakte de eveneens als tweede geplaatste Michel de Vlieger korte metten met Mark Lodewijk die een thuiswedstrijd speelde: 6-2 6-3. In het mannenenkel 6 vloog de nummer twee van de rangschik king er wel uit. Onno Kramer nam revanche op Bert de Vos en won met 6-4 6-0.. Een aantal weken geleden ston den de twee op het Mosseltoer- nooi in Bruinisse ook al tegen el kaar. Toen moest Kramer, eige naar van de gelijknaminge Zie- rikzeese dansschool, in een ma rathonpartij in de derde set op geven omdat hij naar zijn werk moest. door Lucien Roelandt KAPELLE - Ze is niet tussen de paarden geboren, maar de rijkunst zit blijkbaar in haar bloed. Pas vier geleden begon de negentienjarige Antoinette Wiskerke met de pony King aan haar eerste dressuurwed- strijd. Een halfjaar later schreef ze met hem de provin ciale en nationale titel in de klasse L op haar naam. In de strijd om het Zeeuws kampioenschap, zaterdag in 's-Heer Abtskerke, wordt het talent uit Kapelle door de ken ners getipt als de gevaarlijkste concurrent voor Thamar Zweistra, de Europese kampi oene bij de Young Riders. De spreuk 'wat goed is komt snel' is op Antoinette Wiskerke dus duidelijk van toepassing. Maar tijdens het gesprek blijkt dat behalve succes haar ook een groot aantal tegenslagen niet bespaard is gebleven. „Ik kreeg King in 1999 en reed met hem in april van dat jaar mijn eerste wedstrijd. Het klikte meteen. In september werden we Zeeuws en Nederlands kampioen in de klasse L. Ik zag het helemaal zitten. Ik wilde met hem het hoogste bereiken. Daar had ik alles voor over, want ik was er van overtuigd dat het kon. Maar in december was het over. King stierf aan koliek. Ze hebben hem nog twee keer geopereerd, maar het mocht niet baten. Dat was een enorme klap voor me. Ik zat in zak en as." Antoinette Wiskerke (op het paard) gaat er niet zomaar van uit dat Thamar Zweistra (voorgrond) van haar zal winnen. „Het wordt een spannende wedstrijd. De concurrentie is groter dan ooit." foto Dirk-Jan Gjeltema Met behulp van haar ouders werd vervolgens de vierjarige Ortello aangeschaft. Dat bete kende voor Wiskerke de over stap van een ervaren pony naar een jong onervaren paard. Het was afzien. „Als het bij de po ny's lekker loopt, denk je al snel dat de overstap naar de paarden niks voorstelt. Maar het verschil is enorm groot. King kon alles toen ik hem kreeg. Het was een uitstekende leerpony voor een onervaren amazone als ik. Ortello was precies het tegenovergestelde. Hij moest nog alles leren en was beslist niet de gemakkelijkste. Hij bokte alle kanten uit. Vooral in galop kon hij geweldig tekeer gaan. Het gebeurde ook wel dat hij tij dens de wedstrijd uit de ring sprong. Er waren wel eens mo menten dat ik me afvroeg; komt dit ooit nog wel goed?" Het was niet alleen het karak ter van Ortello dat bij Antoi nette Wiskerke de vraag op wierp of het ooit wel goed zou komen, maar ook de gezond heid stagneerde de opleiding van de nu zevenjarige ruin. „Door ziekte kon ik Ortello een jaar niet berijden. Hij had last van bloedwormen. Bovendien liep hij ook nog een kniebles sure op. Dat was enorm frus trerend, maar ik heb nooit ook maar een moment overwogen te stoppen. Daarvoor vind ik paardrijden veel te leuk." De problemen lijken inmiddels achter de rug. Ortello is nu vol wassen en zo gezond dat hij een fijne proef loopt. Er lijkt tussen Antoinette en haar paard een innige band te groeien. „Er kunnen evengoed nog foutjes ontstaan, maar het gevoel is goed. Hij blijft de hele proef bij de les en fijn meewerken. Soms denk ik wel eens dat het hem in de lagere proeven wat te ge makkelijk afging. Dat hij daardoor zijn energie niet kwijt kon. Want nu, met die moeilijke en zware proeven, is het bokken over. Hij gaat steeds beter en ook dat is voor mij een drijfveer om door te gaan." Dat het steeds beter gaat blijkt wel uit de progressie van de combinatie. Een jaar geleden werd Antoinette Wiskerke tij dens de Zeeuwse titelstrijd in de klasse M nog door haar nicht Elze-Sophie Wiskerke naar de tweede stek verwezen. Nu wordt ze gezien als de grootste belager van Europa's beste Young Rider, Thamar Zweistra. Wonderlijk genoeg is Zweistra de drijfveer achter Wiskerkes progressie in het af gelopen jaar. Toen ze een jaar geleden besloot om bij Thamar les te nemen, kwam immers de doorbraak. „Ik zie de sport nog steeds als een hobby, maar ben ook pres tatiegericht. Goede resultaten kun je niet bereiken zonder be geleiding. Daarom ben ik een jaar geleden bij Thamar op de Hexagon-stal van Van Lieren les gaan nemen. Dat klikte voortreffelijk. Als de tijd het toelaat, begeleidt ze me ook tij dens de wedstrijden. Mijn paard staat nu ook op stal bij Hexagon en daar rij ik, met uit zondering van de zondag, elke dag. Dat heeft het voordeel dat ik ook buiten de les van Leunus of Laurens van Lieren nuttige tips krijg." Er is inmiddels sprake van een hechte vriendschap tussen An toinette en haar trainster. Tij dens de wedstrijden zijn ze echter vaak concurrenten. Zo ook zaterdag tijdens de Zeeuwse kampioenschappen. „Het wordt een spannende wedstrijd. De concurrentie is groter dan ooit. Ik ga er niet bij voorbaat vanuit dat Thamar kampioen wordt. Er wordt nu wel gesuggereerd dat er door de jury op naam wordt beoor deeld, maar daar doe ik niet aan mee. Ik ga naar een wed strijd om te presteren. Als mijn paard fijn heeft gelopen ben ik tevreden en is uitslag niet meer zo belangrijk. Je functioneert echt beter als je zo met je sport omgaat. Dressuur is niet te me ten. Een jurylid is ook maar een mens en het is maar wat hij of zij graag ziet. Dus wie weet." VLISSINGEN - Twee favorieten zijn op het Open Schelde- tennistoernooi in Vlissingen al uitgeschakeld. Bressiaander Harry Riemens zorgde in de halve finale van het enkel 5 35+ voor een stunt door de als eerste geplaatste Jan Vos in een aan- trekkelijke driesetter het nakijken te geven. Riemens won met overmacht de eerste set met 6-1, maar Vos kwam langszij met eveneens 6-1. In de derde set hield Rie mens zijn tegenstander goed onder druk, waardoor Vos een fi naleplaats aan zijn neus voorbij zag gaan. Riemens staat nu in de finale tegenover de winnaar van de wedstrijd tussen Yann Guingo en Danny Mol. Jandre Kramer was de tweede favoriet die het strijdtoneel moest verlaten. Kramer sneuvelde in het enkelspel 6 tegen Erwin Harting. Beide spelers maakten het elkaar drie sets lang erg moeilijk, maar Harting bleek over de beste zenuwen te beschikken. Met 6-4 won hij de beslissende derde set, waardoor Harting door gaat naar de kwartfinale. Richard Nijholt kreeg een walkover van Desta Huisman en bereikte daardoor de halve finale in het enkel 5. Hij speelt hierin tegen favoriet Randy van den Hoek. Ook Stephan Bo- narius, Patrick Krant en Eduard Erentreich plaatsten zich bij de laatste acht. Bij de vrouwen dubbel 5 leverden Mireille Bergs en Monique Flipse een uitstekende prestatie door Kitty Knegt en Monique van Luinen de doorgang naar de finale te versperren. Met 7-6 7-5 grepen Bergs en Flipse hun kans. ZOUTELANDE - John van der Voort keert zaterdag en zon dag even terug naar zijn oude liefde. De autocoureur uit Zou- telande doet tijdens de Rizla Racing Day in Assen weer 's aan een kartwedstrijd mee. En niet zomaar een wedstrijdje. Hij rijdt mee in de Superkartrace 250cc, opgesmukte karts met een topsnelheid van 260 kilometer per uur. Jaren geleden be gon Van der Voort als karter, maar hij stapte na een tij dje over op de autosport. In 1997 werd hij zelfs Nederlands kampioen bij de Toerwagens met zijn Rover 114 GTI. Tegenwoordig rijdt hij langafstandsraces in de Belcar-competitie. Maar in Assen stapt hij dit weekeinde weer 's in een kart. De Rizla Racing Day is een groots race-evenement voor motoren, karts en au to's. Toppers als Jürgen van den Goorbergh, Katja Poensgen, Henk van de Lagemaat en Dakar-legende Jan de Rooy met zoon Gerard geven acte de présence. EINDHOVEN - PSV haalt met onmiddellijke ingang het 17- jarige talent Johann Vonlanthen naar Eindhoven. De Zwit ser, die al in het najaar van 2002 was vastgelegd, komt van Young Boys. Hij wordt maandag op de open dag van PSV ge presenteerd. PSV trok het grootste talent uit Zwitserland al in november van het vorige jaar aan. Vonlanthen, die een verbintenis aan ging tot de zomer van 2008, was al eerder op proef bij de A-ju nioren van PSV. De landskampioen kwam hem op het spoor bij het internationale Otten Cuptoernooi, waar Vonlanthen vorig jaar werd uitgeroepen tot beste aanvaller. Hij stond ook in de belangstelling van Ajax, Barcelona, Juventus en Real Madrid. GPD ARNHEM - Dejan Curovic keert terug bij Vitesse. Niet meer op het veld, maar als medewerker van de commerciële afde ling van de club met financiële problemen. De 34-jarige oud speler verruilde Vitesse in 2000 voor FC Groningen. In 1994 was de aanvaller uit Servië-Montenegro bij Vitesse beland. ANP Vlissingen. Boulevardloop 7.2 km. Mannen H20: 1. Wim Padmos (Voorne) 23.05, 2. Se- batien Schetterer (AAC/Dynamica) 23.18,3. Mark Kwakernaak (Parthenon) 23.20, 4. Ar jan Beije (Delta Sport) 23.33, 5. Jack Hop mans (Spado) 23,52, 6. Theo Rabout (Wie- lingen)23.58,7. EricGoossen (Scheldesport 23.59,8. Remy Vasseur (Dynamica) 24.03, 9. Franky Beljaars (Dynamica) 24.40. Eind stand: 1Wim Padmos (Voorne) 1200,2. Ar jan Beije (Delta Sport) 1196,3. Theo Rabout (Wielingen) 1188, 4. Patrck van Quekele- berghe (Wielingen) 1187,5. Franky Beljaars (Dynamica) 1178. H40: 1. Alex Mutsaerts (Passaat) 23.28, 2. Rachid Guigui (AV'56) 24.47, 3. Wim Vos (Dynamica) 24.40, 4. Ad Onnink (Rotterdam) 24.57, 5. Aart Rietveld (AVV'56) 25.28, 6. Wilko de Vos (AV'56) 25.43, 7. Brono Busschots (WIBO) 26.28, 8. Wim Knops (Voorne) 27.05, 9. Marius Be- suyen (Dynamica) 27.09,10. Piet Malsen (At- verni) 27.11. Eindstand: 1 Rachid Guigui (AV'56) 1200, 2. Wim Vos (Dynamica) 1194, 3. Wilko de Vos (AV'56) 1190,4. Jan de Wilde (AV'56) 1184,5. Johan de Vlieger (Dynamica 1169.H50: Piet Hopmans (LTES) 25.33, 2. John Overweel (Dynamica) 26.18, 3. Wim Besuyen (Dynamica) 26.43, 4. Eddy Smit (Delta Sport) 27.07,5. Arie Van Dijk (Flakkee) 27.24. Eindstand: 1Wim Besuyen (Dynami ca) 1198, 2. John Overweel (Dynamica) 1196, 3. Eddy Smit (Delta Sport) 1193, 4. Theo den Herder (AV'56) 1191. 5. Arie van Dijk (Flakkee) 1186. H60: 1. Joop Lasseur (Delta Sport) 28.27, 2. Rob Mol (Veteranen Nederland) 30.08, 2. Rob Mol (Veteranen Nederland) 30.08, 3. Jan Wagemakers (Ve teranen Nederland) 31.30. Eindstand: 1. Joop Lasseur(Delta Sport) 1200,2. Rob Mol (Veteranen Nederland) 1196, 3. Adri Noor- dijke (Veteranen Nederland) 1191 .Vrouwen D20: 1. Marlies Jongerius (AV'56) 26.21, 2. Karin Bastian (28.09,3. Edith Gerards (28.39, 4. Chantal Koole Maat (Dynamica) 28.46, 5. Marijke Kools (Spado) 28.47. Eindstand: 1. Karin Bastian (Dynamica) 1198, 2. Chantal Kool Maat (Dynamica) 1194, 3. Edith Ge rards (Dynamica) 1193D35:1. Eline Francke (Biggekerke) 32.51, 2. Elien Jobse (Vlissin gen) 32.58, 3. Suzanne Geschierre (Middel burg) 33.04. Eindstand: 1. Eline Francke (Biggekerke) 1192, 2. Elien Jobse (Vlissin gen) 1189, 3. Suzanne Geschiers (Middel burg) 1189. Badminton Birmigham. WK. Mannen, tweede ronde: Boesen (Den/4) - Palyama (Ned) 15-815-2. Vrouwen, tweede ronde: Audina (Ned/3) - Koon (Hko) 11-8 11-6, Ruina Gong (Chn/4) - Wong (Mal) 11-6 11-3, De Wit (Ned/9) - Hughes (GBr) 11-5 11-9, Meulendijks (Ned/13) - Li Li (Sin) 11-311-4. Schaken Dieren. Open NK. Achtste ronde: Ernst - Nij- boer 1/2-1/2, Tiviakov - l'Ami 0-1, Pedersen (Den) - Bosboom 1-0, Janssen - Werle 1-0, Bosch - Smeets 1-0, Wiersma - Jonkman 1-0, Jeroen Willemze - Levin (Dui) 1/2-1/2, Van der Werf - Hoeksema 1-0, Geurink-Van Blit- terswijk 0-1, Leenhouts - Dambacher 0-1, Jens - Wempe 1/2-1/2, De Vreugt - Ris 1-0. Stand aan kop: 1. l'Ami, Nijboer 6,5 punten, 3. Bosch, Ernst, Janssen, Pedersen, Wiers ma 6. Lucky Day 3162. 4.9.14.17.18.24.25.29.33.37.38.40.47.49.57. 68.73.76.78.80. (onder voorbehoud) Polder/N. Vis 3-6 5-7, E. Kouwenberg/S. Goossens-A. Visbeen/A. Hakkenbrak 3-6 6-3 4-6. MD7: I. Domic/P. Bouw-F. Pick- kers/P. De Waegenaere 5-7 6-3 6-4, T. Rog- geband/J. Klink-E. de Keijzer/E. Schaalje 3-6 5-7, P. Renger/R. Renger-C. Schot/T. Wandel 6-1 6-1, M. Hermans/Z. Koene-R. de Bruine/M. van der Cingel 7-5 6-4, M. Her mans/Z. Koene-I. Domic/P. Bouw. VD3: C. Westerweel/E. van Aartsen-M. Ver- schoore/B. den Ouden 1-6 4-6. VD6: T. Trip/N. Atoon-Drijgers-D. van der Horst- -Louwerse/L. Bomer-Gerritse 0-6 3-6. VD7: S. Wessels/M. de Jager-L. van der Peet/L/ Buijs 0-6 1-6, A, van der Kroon/C. Kerkhove-van den Ouden-H. Schenk-Bak- ker/J. Lodder 6-1 6-4. VD8 (18+): E. Klave- r/E. Hurkmans-J. Smalheer-Proost/J. Win der 6-3 6-1. GD5: L. Verbraak-Slootma- ker/M. Folmer-C. Reijngoudt/R. Reijngoudt 6-2 6-4. GD7: A. Pronk/P. den Hollander-L. van der Peet/J. Huijsmans 6-2 6-0, C. Pij nen—Peete rs/B. Scheele-J. Westerweel/R. Westerweel 5-7 3-6, A. Duinhouwer-van Helden/P. van der Cingel-J. de Valk/R. van de Zande 7-64-6 6-7, R. van Ek-Kole/R. van Ek- J. Westerweel/R. Westerweel 4-6 7-5 6-0. Voetbal Intertoto Cup, Halve finale, eerste wed strijd. Heerenveen (Ned) - FC Koper (Slv) 2-0 (2-0). 11. Sibon 1-0, 30. Knopper 2-0. Scheidsrechter: Skjerven (Noo). Gele kaart: Polsjak (FC Koper). Aantal toeschouwers: 12.200. Champions League, tweede voorronde, eerste wedstrijd Pioenik(Arm)-CSKA Sofia (Bul) 0-2, FK Leo- tar (BHe) - Slavia Praag (Tsj) 1-2, CSKA Moskou (Rus) - Vardar Skopje (Mac) 1-2, FK Tirana (Alb) - Grazer AK (Oos) 1-5, Sheriff Ti raspol (Mol) - Shakhtar Donetsk (Oek) 0-0, Wisla Krakow (Pol) - Omonia Nicosia (Gri) 5- 2, Kaunas (Lit) - Celtic (Sch) 0-4, Rapid Boe karest (Roe)-Anderlecht (Bel) 0-0, MTK Boe dapest (Hon) - HJK Helsinki (Fin) 3-1. Oefenwedstrijden. Hoenderloo. AGOVV (Ned) - OFI Kreta (Gri) 3-2 (2-1). Doelpunten AGOVV: Huntelaar (strafschop), Dietrich, Juliana. Ter Wolde. Go Ahead Eagles - De Graaf schap 7-1 (4-0). Yildirim 1-0, De Zeeuw 2-0, Zijm 3-0, Marbus 4-0, Leferink 5-0, Kruijer 6- 0, Leferink 7-0, Ars 7-1. Reuver. VVV - FC Twente 1-3(0-1). Polak 0-1, Ramzi 0-2, Jacobs 1-2, John 1-3. Veenoord. Emmen (Ned) - Celta de Vigo (Spa) 0-5 (0-1). Volleybal Gioa del Colle. World Grand Prix, vrouwen. Finaleronde, derde dag: Nederland - Zuid- Korea 3-2 (18-25 23-25 25-21 25-20 22-20), Rusland - Verenigde Staten 3-1 (25-19 21-25 25-21 25-17), China - Italië 3-1 (25-22 23-25 25-15 25-20). Stand: 1. Rusland 3-6 (9-1), China 3-6 (9-13. Nederland 3-4 (6-7), 4. Ver enigde Staten 3-2 (4-6), 5. Italië 3-0 (3-9). Tennis Nieuwerkerk, Fixet Gruttepikkers II toer nooi. ME4: P. Godrie-R. Kort 6-2 6-1, M. Lo- dewijk-M. de Vlieger 2-6 3-6. ME5: A. Did dens—M. Passchier 1-6 6-1 6-7. ME6: O. Kramer-B. de Vos 6-4 6-0. ME7: R. Loos-P. Renger 0-6 1-6, P. Roggeband-E. Benthin 6-1 6-3, L. de Looze-A. Stoutjesdijk 2-6 1-6, H. Jeijsman-H. Kats 0-6 1 -6. ME8 (18+ R. Weeber-L. De Looze 1-6 7-6 1-6. MD3-4: C. Schoneman/P. Meuldijk-C. Grootenboer/P. Godrie 3-6 6-3 3-6. MD6: T. Kramers/R. van Vossen-I. Verwijs/M. van der Est 6-1 7-6, P. Janssens/A. Plaizier-N. Stuttgart. WK baan. Mannen, 1 km tijdrit, fi nale: 1. Nimke (Dui) 1.01,225, 2. Kelly (Aus) 1.01,356, 3. Tournant (Fra) 1.01,644, 4. Hoy (GBr) 1.01,707, 5. Kersten (Aus) 1.02,007, 6. Bos (Ned) 1.02,079,15. Mulder 1.03,045. Mannen, individuele achtervolging, kwali ficatie: 1. Wiggins (GBr) 4.17,342,2. Roberts (Aus) 4.21,822,3. Escobar (Spa) 4.21,941, 4. Manning (GBr) 4.22,491, 5. Becke (Dui) 4.25,083,6. Bartko (Dui) 4.25,98113. Mouris 4.30,129. Chaam. Acht van Chaam. Mannen: 1. Kna- ven (Ned) 100 km in 2.21,2. Vinokoerov(Kaz 3. Petacchi (Ita), 4. Kemna (Ned), 5. De Jongh (Ned), 6. Blijlevens (Ned). Vrouwen, 60 km: 1. Koedooder(Ned), 2. Ghita Beltman (Ned), 3. Vink (Ned). -donderdag Vriendschappelijk. Zierikzee (20.00 uur). Voetbal Halsteren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33