World-folk van de bovenste plank ZON op hoog niveau 22 donderdag 31 juli 2003 DONDERDAG VRIJDAG Middagpauze ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG Koorschool WOENSDAG Het ZomerOrkest Neder land (met de veelzeggende afkorting ZON) is een jaarlijks opnieuw samengesteld harmo nieorkest, bestaande uit zo'n vijftig tot zestig jonge, talent volle muzikanten van 16 tot 23 jaar. Het maakt een tournee door het hele land. Woensdag concerteert men in Vlissingen en Kamperland. Onder de deelnemers zijn twee Zeeuwen: de slagwerker Jos Otte uit Bruinisse en de hoor- niste Marion Ruissen uit Oost- Souburg. Het is alweer de zeventiende editie van het ZON, dat tot doel heeft het publiek een an dere kijk op blaasmuziek te bieden. Vandaar ook de optre dens in de openlucht, op plek ken waar veel mensen komen. Er wordt niet gespeeld in uni formen, maar in losse kledij zoals korte broek, T-shirt en baseballpet. Jos Otte mag nog net meedoen, want een dag nadat de tournee is begonnen, wordt hij 24 jaar. Hij is lid van Kunst en Eer in Zierikzee. „De dirigent kwam met het inschrijfformulier en zei: dat is leuk om eens te doen. Naast mijn eigenlijke vak van schilder, vormt muziek min of meer mijn tweede beroep, bij na elke avond van de week is het wel feest. Ik zit ook nog in het Blazerscollectief Eneco in Rotterdam. Dat orkest speelt op een behoorlijk hoog ni veau." Dat geldt ook voor het ZON, waarvoor de minimale eis het C-examen van de muziek school is. „Daar zit de top van de amateur-muzikanten. We hebben een paar keer gerepe teerd. Op een zaterdag van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds. Dat hakt er stevig in, maar dat moet ook wel om een goed concert neer te zetten. Het zijn toch pittige stukken." In een blaasorkest ziet hij wel degelijk een taak weggelegd voor een slagwerker: „Een har monieorkest zonder slagwerk is eigenlijk een vogel zonder vleugels." Maar het blijft puur een hobby. De samenwerking in het ZON is goed. Dat vindt ook Marion Ruissen: „Je leert elkaar heel snel kennen." Ze is 17 jaar en speelt hoorn bij Vlijt en Vol harding in Oost-Souburg. Ook zij had zich opgegeven voor het orkest. „Dan bellen ze waar schijnlijk je leraar of dirigent om te vragen of je goed genoeg bent", denkt Marion, die na de zomer naar 6 VWO gaat van Scholengemeenschap Nehalen- nia in Middelburg. „Ik ben al tien jaar lid van Vlijt en Vol harding. Ik heb eerst blokfluit gedaan en daarna een jaar bu gel. Nu speel ik al zeven jaar hoorn, de laatste tijd zowel in het grote als in het jeugdor kest, en zolang zit ik ook op de muziekschool. Maar ik ben niet van plan om naar het conser vatorium te gaan. Wat dan wel? Daar heb ik nog geen idee van." Het ZON staat onder leiding van de dirigenten Wout.Ligte- rink en Wouter Iseger. In Pan tomime van Philip Sparke speelt euphoniumist Gerben Rouwenhorst de solopartij en verder staat er werk op het programma van onder anderen Edvart Grieg, Johan de Meij, Cole Porter en John Philip Sousa. Frans Doeleman Het ZomerOrkest Nederland, woensdag Scheldeplein, Vlis singen (14.00 uur) en parkeer terrein aan de Leerweg, Kam perland (20.00 uur) Adrie Oosterling: „Men verwacht van mij eigenlijk Zeeuwse knollen en kwallen." De plek van Oosterling Adrie Oosterling heeft nog geen titel voor zijn nieuwe kleinkunstvoorstelling die hij de komende weken uit probeert in zijn huistheater De Twee Duiven in Groede en vervolgens speelt door het hele land. 'Plek' vond hij niet mooi, maar dat begrip staat wel centraal. „Dit jaar is het pro gramma gebaseerd op een schilderij tj e, dat ik had gekocht in Harlingen in galerie De Vis, olieverf op paneel van een vrouw, Marian Beek." Oosterling: „Bij mij wordt een schilderij mij dierbaar of ik doe het weer weg, of zo. Dit werd mij heel dierbaar. Het is een geabstraheerde vorm van een soort boerderijsilhouet, met hele warme kleuren, heel apart. Ik vond het echt 'een plek' en dacht, daar moet mijn nieuwe programma over gaan. Dus je plek wel of niet vinden, plekjes, wat dan ook, want daar kan ei genlijk alles onder vallen. En vanuit zo'n gedachte ontstaan dan teksten." Zo las hij op de achterkant van de VPRO-gids - een soort Lieve Lita-rubriek, maar dan voor kinderen - een ingezonden brief van een meisje. „Ze schreef: 'als je op de basisschool seksueel bent voorgelicht, is er niks meer aan met al die jongens op het plein. Bij ieder wissewasje staan ze te ginnegappen. Je kan geen zuurstok of banaan meer eten'. Daar heb ik een liedje over ge maakt en op de een of andere gekke manier past dat in zo'n programma. Want alles heeft wel met plek te maken. Er zit ook iets in van het volk waarmee ik hier leef, de plek waar je woont en in mijn geval ook van daan komt." „Een plek hebben is ook altijd tijdelijk. Vroeg of laat verkas je een keer, al was het maar dat je op een gegeven moment inge blikt wordt en dan is het gedaan. Santiago de Compostela is na tuurlijk een plaats waar veel mensen naar toe gaan bij afwe zigheid van een eigen plek en zwaar op zoek zijn naar iets wat ze niet vinden. Dus daar moest ook maar eens de draak mee ge stoken worden. Een positieve definiëring van een plek is iets heel eigens, warms, het heeft een hart. Dat iemand dat met zo'n schilderijtje kan bewerk stelligen, vind ik heel apart." Verder zingt Adrie Oosterling, die inmiddels achttien jaar be zig is, onder meer over de Via- gra-pil, het uitkleden van de kerkdorpen (wanneer vestigt zich de Konmar in een kerk?), De Porseleinkast van het Leven en de eenzaamheid van een psy chiatrisch patiënt. De voorstelling in het enige huistheatertje (plek voor onge veer 50 mensen) van Zeeland duurt twee keer drie kwartier. „Men verwacht van mij eigen lijk Zeeuwse knollen en kwal len, maar het publiek, dat overi gens steeds groter wordt, heeft zich zo verbreed en bezit zo'n di versiteit dat dat allemaal kan. Ik probeer dingen uit mijzelf te peurendie ik in een programma neerleg en waarvan ik hoop dat het publiek mij daarin kan vol gen." Met de voor hem overigens on bekende Marian Beek had Adrie Oosterling willen overleggen over het decor, maar zo'n twee maanden geleden kwam hij tot de ontdekking dat zij was over leden. „Dat vond ik heel jam mer. Haar schilderijtje is toch de inspiratiebron geweest. Het hangt in het voorhuis en ik zeg altijd tegen de mensen: kijk nog even als je weggaat, want daar is het allemaal mee begonnen." Frans Doeleman Adrie Oosterling speelt 1,5,8, 12,15,19, 22, 26 en 29 augustus in De Twee Duiven in Groede, aanvang 21.00 uur (m.u.v. 22 au gustus 20.00 uur) Amper terug van het Forde festival in Noorwegen en door het Engelse tijdschrift Folk Roots onlangs nog om schreven als 'one hell of a band', staat de groep Jaune Toujours vandaag (donderdag 31 juli) in hét Heldenpark in Eeklo. De groep opent de negende editie van de openlucht con certreeks Helden in het park met world-folk van de boven ste plank. Spil van het Brussel se gezelschap is accordeonist Piet Maris. Hij noemde de groep Jaune Toujours ('altijd geel') na een korstondige hepa titis aanval. De groep bestaat uit zes muzikanten van ver schillend pluimage. Maris schrijft de teksten en bespeelt zijn accordeon als was het een electrische gitaar. Onlangs bracht de groep zijn derde cd uit, getiteld Camping del Mundo. De muziek beweegt zich 'ergens tussen de vroege Négresse Vertes en blaasmu ziek uit de Balkan'. Het instru mentarium van de overige bandleden is tamelijk divers, met Théophane Ralleband op drums en percussie, Sam Vers- weyveld op onder andere trom pet en bugel, Mattias Laga (so praansax, clarinet) en Mathieu Verkaeren op contrabas. Een apart verhaal vormt trom pettist Bart Maris, de broer van Piet. Het aantal groepen waarin hij naast Jaune Tou jours meespeelde is zo langza merhand bijna niet meer te tel len en omvat namen als dEus, Zita Swoon, x-legged Sally en Olla Vogala. Bart Maris won in 2000 de Zamu award voor worldmu- ziek. Hij groeide in België wel iswaar op met reggae en rock, maar leerde de Cubaanse mu ziek ter plekke, tijdens een langdurig verblijf in dat land. Een en ander leidde tot een apart project met de groten deels Spaanse groep Chango. Hiermee treedt hij op tijdens het tweede deel van de avond. De organisatoren beloven al vast een 'stoot harverwarmen- de adrenaline'. Ronald Verstraten Helden in het park in Eeklo be gint vandaag (donderdag 31 juli) om 20.00 uur. Chango speelt vanaf 21.30 uur. De concerten zijn gratis toegan kelijk. Tot en met 27 augustus exposeren cursis ten van het Theo van Doesburg Centrum voor Kunsteducatie in Vlissingen in het Fort Rammekens bij Ritthem. Het gaat om werk van cursisten keramiek. Het fort is geopend van dinsdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De Irakese kunstenaar Muhi (Gaffer Muh- enned, 1959) exposeert tot en met 31 au gustus in deWillem3 in Vlissingen. Na een werkperiode van vele jaren toont hij een collage van 78 schilderijen en 15 kunste naarsboeken. Deze laatste zijn gebaseerd op een aurthentiek procédé van de ver werking van marmer. Verder maakte hij tijdens zijn werkperiode in de gastStudio van deWillem3 een specifiek werk voor deze locatie. De Willem3 is geopend van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. In het gemeentehuis in Terneuzen is tot en met 22 augustus een tentoonstelling te zien met werk van acht jonge, talentvolle fotografen en kunstenaars die net afge studeerd zijn aan de academies van Den Haag, Breda en Utrecht. De expositie is samengesteld uit foto's, een installatie met interactieve presentatie, ruimtelijk werk waarin foto's zijn verwerkt en be werkte foto's. Het betreft werk van Joan Michel van Braak, Olga Gorissen, Elisa beth Kaldeway, Anouk Kruithof, Jaap Scheeren, Ismalda Schwarzkachel, Elmar Stolk en Iris Wassenburg. De expositie is geopend van maandag tot en met donder dag van 09.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 20.00 uur. Tot eind oktober is in het lunchcafé De Orangerie van het Zeeuws Biologisch Mu seum in Oostkapelle een achttal schilde rijen te zien van Ruud Wuite (1968). Hij is afkomstig uit Goedereede en kunstschil der en natuurliefhebber. In de ruim twin tig jaar dat hij schildert, heeft hij een ge heel eigen stijl ontwikkeld. Zijn grootste inspiratiebron is de natuur in de ruimste zin van het woord. De expositie heeft als thema Dagroofvogels en hun prooidieren. Geopend: zondag en dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en maandag van 12.00 tot 17.00 uur. Onder de titel Door de lens van de camera krijgt het zien een andere betekenis expo seert Hans Moerman tot en met 2 3 septem ber een serie fofo's in het donorcentrum van de Sanquin Bloedband te Goes. De af gelopen jaren maakte hij vele reizen door Azië, Zuid-Amerika en Afrika en legde daar zijn ontmoetingen met mens en cul tuur vast. Hij toont op indrukwekkende wijze het leven van alle dag in een com pleet andere wereld. De tentoonstelling is geopend op maandag, dinsdag en donder dag van 14.00 tot 20.00 uur en op vrijdag van 12.00 tot 15.30 uur. De augustus-expositie van Galerie 'T' in Middelburg omvat schilderijen van Jean- nette Héman en etsen van Han van Hagen. Héman is geboren en getogen in Amster dam, maar woont en werkt al vele jaren in Leeuwarden. Het landschap daar maakte een grote indruk ophaarenis een bron van inspiratie geworden. Van Hagen (1944), lid van de Haagse Etsclub, is een etser van de oude stempel. Hij beschikt over een on voorstelbaar knappe techniek en weet daardoor zijn taferelen tot meesterstukjes uit te werken. De galerie is geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur en op de eerste zondag van de maand van 13.00 tot 17.00 uur. De maandelijkse kunst- en cultuurroute in Middelburg vindt zondag 3 augustus, van 12.00 tot 17.00 uur, plaats onder het motto Kunst in de openlucht. Er is dan een kunstmarkt op het Abdijplein met zo'n veertig deelnemers. Een groot aantal komt uit Middelburg en omgeving. Het duo Sunflower zorgt voor de muziek. Ook de vaste deelnemers aan de route hebben deze zondag hun deuren weer geopend. De Vrijmetselaarsloge La Compagnie Du rable te Middelburg houdt onder de noe mer Zomerreces een tentoonstelling van werken van leden van de loge en hun fami lie. Vrijetijdsschilders, beeldhouwers en sieradenmakers tonen hun creatieve ui tingen in het logegebouw aan de Stations straat 16. Te zien van 4 tot en met 9 augus tus, op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en op don derdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Leo Burgs exposeert vrijdag 1 en zaterdag 2 augustus in de Theetuin Oudelande. De tentoonstelling bestaat uit olieverfschil derijen, pentekeningen, acriel, pastels, aquarellen en contétekeningen, waaron der veel portretten. Leo Burgs is plaatse aan het werk. De Theetuin is beide dagen geopend van 10.30 tot 17.00 uur. Onder de titel Travel Scape flatland offi ce exposeert de Belg Kris van Dessel tot en met 6 september in de etalage van presen tatieruimte Caesuur in Middelburg. Dit gebeurt binnen het project Symposion/ Gastmaal. In de installatie Travel Scape toont Van Dessel foto's van de reisweg Antwerpen-Middelburg, afgelegd tijdens de wintermaanden. Hij wil een visie bie den op het platte kusttoerisme. ROTTERDAM Museum Boijmans Van Beuningen (Muse umpark 18-20): t/m 31 dec. - PanPan. De Rotterdamse kunstenaar George Belzer transformeert oude metalen kookpannen, waterketels, opscheplepels, trechters tot poëtische beeldende objecten; t/m 31 aug. - Ulysses verbeeld. Richard Hamiltons il lustraties bij James Joyce; t/m 24 aug. - David Claerbout. De jonge Belgische kun stenaar David Claerbout (1969) heeft de afgelopen vijf jaar een eigenzinnig oeuvre ontwikkeld. Kunsthal Rotterdam (Westzeedijk 341): t/m 31 aug. - Martin Parr. Retrospectief; t/m 7 sept. - Isamu Noguchi (1904-1988) - Sculptural Design; t/m 31 aug. - De blij vende verlokking. Nederlandse kunste naars in Italië (1800-1940). Hist. Museum 'Schielandshuis' Atlas van Stolk (Korte Hoogstraat 31): t/m 5 okt. - Ruik Rotterdam; t/m 19 okt. - Oog in oog. Portretten van Rotterdammers. Nederlands Fotomuseum (Witte de With- straat 63): t/m 31 aug. - Vrrooom! Vr- rooom! Hans Aarsman combineert eigen autofoto's met foto's uit uiteenlopende bronnen; t/m 31 aug. - Wielrenfoto's. Cor Vos. ANTWERPEN MUHKA: zomertentoonstellingen - mul tiples van Panamarenko - Martin Kippen- berger en Robert Filliou. Internationale hedendaagse kunstcollectie. Kon. Museum voor Schone Kunsten: tot 17 augustus - Fatale Vrouwen 1860-1910, voorstelling van fatale vrouwen en hun slachtoffers i.s.m. het Groninger Museum Rubenshuis: tot 31 augustus - Alles kun nen leren, alles kunnen doen - Panamare nko: tekenen en rekenen. Openluchtmuseum Middelheim: tot 16 september - Luc Deleu. Etnografisch Museum: tot 26 oktober - Met hun handen en hun ogen Maya textiel Spiegel van een wereldbeeld. GENT M.I.A.T.: tot 18 augustus Batik 2003 - Kunst in Beweging. Sint-Elisabethbegijnhof: tot 10 augustus - Diafoon, Hedendaagse Glaskunst. Caermersklooster: tot 31 augustus - Jean Bilquin; De verboden collectie van Fun- dacio Pantagonista; Gelijk het leven is, 67 th Copper Cardinal van de Amerikaan se kunstenaar Carl Andre. Design Museum Gent: tot 6 september - Genummerde sieraden van Ruudt Peters. Tot 17 september - Change, 30 jaar siera- denontwerp Ruudt Peters. Tot 28 septem ber - Danske Smykker, werk van een 3 -tal Deense juweelontwerpers, Lars Glad, Ka- rine Noyens en Liesbeth Dauve Een per soonlijk Stempel, de Seawolf collectie. Museum Dr. Guislain: tot 11 september - Art en Marge, De Collectie. Tot 14 septem ber - Pelgrims keel: kunstenaarsboek van Philippe Vandenberg. Museum Dr. Guislain, SMAK, MIAT, De sign Museum, Huis van Alijn en Graven steen: tot 14 september - Gelijk het leven is. Belgische kunst in het museum. Huis van Alijn: tot 2 november - Van God en klein Pierke. BRUGGE Oud Sint-Jan: tot 24 augustus - Wildlife Promotion Days, Wildlife Artists, 33 kun stenaars uit 8 landen, het thema natuur en wildlife Huis De Meester: tot 24 augustus - Marca- ine, olieverf- en bladgoudschilderijen. Huyze Leopold: tot 24 augustus - Philtyn, beeldhouwwerken en airbrush en PDK, teken- en schildertechnieken. Speelmanskapel: tot 24 augustus - Chris Vanneste, schilderijen Arentshuis: tot 28 augustus - Brangwijn, Globetrotter?! Groeningemuseum: tot 1 september - Hommage aan Tony Herbert met werk van Edward Tytgat. Memlingmuseum/De Bond: tot 1 septem ber - Fototentoonstelling Africalia 2003 Stadshallen/Bogardenkapel: tot 1 sep tember - Les Maitres de la Terre, Banco en Sebastian Schutyser. Stadshallen/Gare- mijnzaal; tot 1 september - Avi Kenau, In ternational Sculptor. Museum voor Volkskunde: tot 15 septem ber - Circusmagie. 200 jaar Circusbezoek in Brugge (1800 - 2000) 31 juli t/m 6 augustus Middagpauze In de Oostkerk worden middagpauzeconcerten gegeven. Het beroemde De Rijckere-orgel wordt deze keer bespeeld door Gerben Mourik uit Hendrik-Ido-Ambacht. Oostkerk, Middelburg, 12.30 uur Lange Jan In het kader van het Lange Jan-project wordt een miniconcert gegeven. Deze donderdag is de uitvoering in handen van Rinus Goedhart op alt-saxofoon en Willy Gideonse op orgel. Koorkerk, Middelburg, 15.00 uur Circus Moskou-Holiday Staatscircus van Moskou-Holiday geeft een voorstelling. Het programma omvat onder meer het duo Chmarlovski met een komische illusionen-act met dieren, de 'huisclowns' Dennis en Vladimir Stoliarov, het duo Elena Domashenk en christophe Ge- orget met evenwichtskunst, het duo Galaxy met een luchtballet, de groep Mincus met acrobatische kunsten, Bengaalse tijgers met dompteur Job Lijfering, de jongleurs van de Troupe Mar- chello en de kozakkenruiters. Terrein a/d Zeeweg, Nieuwvliet-Bad, 16.30 uur Luctor et Emergo De christelijke muziekvereniging Luctor et Emergo treedt op. Het betreft hier een concert in de muziektent. Langstraat, Zoutelande, 20.00 uur Willy De Ville Willy DeVille en zijn band geven een concert. De Ville is in Nederland vooral bekend van het nummer Spanish Stroll. Zijn echte doorbraak dateert al van 1981 met het debuut album Coup De Grace. Sinds een jaar toert hij weer met regel maat door Europa. Hij doet twee concerten in Nederland, waar van één in Vlissingen. Een klein jaar geleden trad DeVille hier ook op. Arsenaaltheater, Vlissingen, 21.00 uur Wekelijks wordt een middagpauze-orgelbespeling gehouden. Deze vrijdag speelt Bart Rodyns uit Lier (België), waar hij ook werd geboren in 1978. Hij studeerde aan het Koninklijk Vlaams Conservatorium te Antwerpen en behaalde in mei 2002 het di ploma Uitvoerend en Docerend Musicus Orgel met grote onder scheiding aan het Conservatorium in Maastricht. Hij speelt wer ken van Muffat, Brahms en Frohberger. Sint Jacobskerk, Vlissingen, 12.00 uur Porgy Bess Porgy Bess is weer terug van vakantie. Dat gaat gepaard met een Snugly Rock Avond. Porgy Bess, Terneuzen, 20.00 uur Ad van de Wege Organist Ad van de Wege geeft een concert. De Terneuzenaar voert werken uit van Vierne, Janca, Van Ingel- gem, Hoyer, Haas en Rheinberger (Pastoral-sonate). Cuyperskerk, Sas van Gent, 20.00 uur Oosterling Adrie Oosterling doet een reeks zomervoorstellingen. In zijn huistheater brengt hij zijn kleinkunstprogramma. Hij neemt de toeschouwers mee door het Land van de Zwemmende Leeuw. Een vrolijk, soms wat peinzend, hier en daar ontroerend, maar vooral origineel programma. Hij begeleidt zichzelf aan de vleugel, op accordeon of Indisch harmonium. De Twee Duiven, Groede, 21.00 uur Didgeridoo De didgeridoo-groep Goanna Dreaming geeft een concert. Ze bespelen de didgeridoo's, clappingsticks en djembe's. Kinde ren, die het leuk vinden, mogen meedoen. Bij mooi weer in de mu- seumtuin. Grand Cafe Zijdemuseum, Grijpskerke, 14.00 uur Veerse Scheepstuig Het Veerse Scheepstuig treedt regelmatig op. Het shantykoor, onder leiding van Emilia Tabachnik-Li, zingt een keur aan shanties en internationale zeemansliederen. Markt, Veere, 14.15 uur Circus Moskou-Holiday Staatscircus van Moskou-Holiday geeft twee voorstellingen. Zie donderdag. Evenemententerrein, Cadzand-Bad, 16.30 en 20.00 uur Circus Moskou-Holiday Staatscircus van Moskou-Holiday geeft twee voorstellingen. Zie donderdag. Evenemententerrein, Cadzand-Bad, 16.30 en 20.00 uur Circus Moskou-Holiday Staatscircus van Moskou-Holiday geeft twee voorstellingen. Zie donderdag. Evenemententerrein, Cadzand-Bad, 16.30 en 20.00 uur Het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool geeft een serie Zo- inerconcerten. De jongens die (nog) niet met vakantie zijn brengen werken van onder anderen Bach, Handel, Haydn en Fauré. Afhankelijk van het aantal beschikbare stemmen wordt een selectie gebracht uit De eeuwen bezongen, voornamelijk kerkmuziek, en het pro- faanprogramma met duetten van Purcell en volksliedjes uit ver schillende Europese landen. Rk Maria Magdalenakerk, Goes, 11.00 uur Circus Moskou-Holiday Staatscircus van Moskou-Holiday geeft twee voorstellingen. Zie donderdag. Evenemententerrein, Cadzand-Bad, 16.30 en 20.00 uur Miniconcert Wekelijks wordt een miniconcert gegeven. Deze keer is het de beurt aan Alexander Koole en Naomi Cal- jouw. Catharinakerk, Zoutelande, 19.00 uur Rinus Verhage en Wim Diepenhorst De organisten Rinus Verhage en Wim Diepenhorst geven een concert. Het is een van de eerste keren dat beide musici samen een orgel concert 'a quatre mains et quatre pieds' verzorgen. Ze spelen werk van Adolph Friedrich Hesse (1809-1863), Johann Sebasti an Bach (1685-1750), Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791), Ludwig van Beethoven (1770-1827) en Gustav Merkel (1827- 1885). Diepenhorst studeerde orgel en kerkmuziek in Amster dam en muziekwetenschap in Utrecht. Hij is organist van de Lu therse Kerk in Amsterdam. Verhage studeerde orgel, kerkmu ziek en koordirectie in Rotterdam en is organist in Oude-Tonge, Stellendam en Zierikzee. Voorts is hij orgeldocent, koordirigent en directeur van de muziekschool Goeree-Overflakkee. Oostkerk, Middelburg, 20.00 uur Oosterling Adrie Oosterling doet een reeks zomervoorstellingen. Zie vrijdag. De Twee Duiven, Groede, 21.00 uur ZomerOrkest Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 22