Pauwels al met een zege in halve finale Deurloo derde op EK catamaran Maas begint weer met rolstoeltennis 15 fynegalees N'Diaga Samb komt titel niet verdedigen op vierde SNS Zeeland Open De Ridders goed in open water uitslagen dinsdag 29 juli 2003 Van der Linden stapt op bij FC Groningen Fictief Arens/De Gijsel sterk in Biervliet Negatief saldo Cadzand Windvlaagje Persoonlijke records voor Aper Liefers genomineerd voor Spelen Joval verdedigt wereldtitel weer Olie wil via Moskou naar Chelsea Honkbal Zwemmen Damtoernooi gaat zijn eigen weg ^Roeland van Vliet jQjS Tijdens het SNS Zee- ind Open, het internationale jjmtoernooi dat van 11 tot 16 „gustus in Goes gehouden Ljt, wordt een voor Europa „lek speelsysteem gehanteerd de puntentelling is ook an- Ls dan anders. Maar daar oudt het geëxperimenteer ook j(eop. Bijvoorbeeld iets samen ju® met HZ schaaktoernooi, let andere grote jaarlijkse jenksporttoernooi in Zeeland, lit er niet in. Aart Walraven: Schakers en dammers zijn to- 'aalandere mensen." Somende zaterdag begint in ffissingen het zevende schaak toernooi van de Hogeschool Zeeland. Negen dagen later zet- jji de dammers in het Goese Sportpunt Zeeland hun eerste iftten tijdens de vierde editie tan het SNS Zeeland Open. fcsen de beide organisaties m de jonge evenementen zijn jl wel contacten gelegd, maar lot een samenwerking komt het voorlopig nog niet. Walraven, voorzitter van Stichting Dam- tvenementen Zeeland: „Hans Groffen, organisator van het schaaktoernooi, komt dit jaar in Goes kijken en ik ga een keer GRONINGEN - Jaap van der Linden stapt per 1 september op lis voorzitter van FC Gronin- Ijwordtper 1 september opge- dgddoor Ed Zijp, die momen teel plaatsvervangend voorzit- leris. Dat heeft de eredivisionist maandag bekendgemaakt. Eetvertrek van Van der Linden komt niet onverwacht. Onder zijn leiding kwamen de plannen voor het nieuwe stadion van FC Groningen, de Euroborg, hele maal rond. nieuwe stadion moet over twee jaar klaar zijn. ANP naar Vlissingen. We zijn dus wel on speaking terms, maar ik ver wacht niet dat we een keer sa mengaan. Schakers zijn ook heel andere mensen. Bovendien, we hebben te maken met twee sponsors, twee locaties... Een beperkte vorm van samenwer king is wel mogelijk. Het HZ schaaktoernooi zou bijvoor beeld kunnen eindigen met een schaaksimultaan en tegelijktij- dig zou ons toernooi kunnen be ginnen met een damsimultaan. Maar zover zijn we nog lang niet." In het overige is de organisatie van het damevenement wel vooruitstrevend. „We proberen altijd innovatief te zijn en onze eigen weg te gaan", legt Walra ven uit. Zo wordt er in het hoofdtoernooi van het SNS Zeeland Open niet gespeeld in het gebruikelijke Zwitsers sys teem, waarin de computer aan de hand van de weerstandspun- ten van de spelers het wedstrij d- schema bepaalt. „En dat is uniek in Europa. Op de andere grote zomertoernooien in Euro pa, zoals in Praag, Salou, Nij megen en Den Haag, wijst de computer de tegenstander van de volgende dag wel aan. In Goes dus niet. Hier is het sche ma nu al bekend. De dammers vinden dat ook fijn; enige vorm van voorbereiding is dan moge lijk." De puntentelling is in Goes ook anders dan de dammers gewend zijn. Een winstpartij levert bij voorbeeld drie punten op. Op zienbarender is echter de regel van 'fictieve puntenoverwin- ning' bij remisepartijen. Walra ven legt uit: „Bij remise wordt als score 1-1 genoteerd. Dat is normaal. Maar wanneer twee dammers op een gelijk aantal punten uitkomen in hun poule, moet je verder kijken. Eerst telt het aantal behaalde overwin ningen, daarna het onderling resultaat. Is dat eveneens gelijk, dan wordt bekeken hoe de dam mers tot hun remisepartijen kwamen. Aan de stand 1-1 kun je normaal niet zien wie op het laatst er het voordeligst voor door Willy van Leeuwen ÏERNEUZEN - Stephanie Bau ds is goed gestart in het enkel !van het Vliegende Hollander- toernooi in Terneuzen. De ten nisster gaf haar tegenstandster Josede Wit, zondag nog winna res van twee onderdelen in Oostburg, geen kansen om veel lescoren. Pauwels hield De Wit goed onder druk en won daar door met ruim verschil: 6-2 6-2. Door deze zege plaatste Stepha nie Pauwels zich voor de halve finale, waarin ze speelt tegen de lis eerste geplaatste Stefanie Haenhout. Ook Jeantien van ienDries drong door tot de laat ste vier in dit schema. Ze ver- BIERVLIET - De plaatselijke tennisfavorieten Jo Arens en Carlo de Gijsel waren in hun «rste wedstrijd in het mannen- dubbel 6 van het Open Haring- toernooi in Biervliet goed op dreef. Zowel Arens als De Gijsel kon prima uit de voeten op het kunstgras en daar hadden hun tegenstanders Koster en Pijcke toeermoeite mee: 6-2 6-1. Bovendien zette Carlo de Gijsel, lie net terugkwam van een bles sure, flink druk met zijn opslag. Dit wapen en het loopvermogen ®n Jo Arens waren teveel voor Koster en Pijcke, die hierdoor 'aar een kansloze 6-2 6-1-ne- lerlaag werden gespeeld. Arens fflde Gijsel drongen hiermee al fact door tot de halve finale. Set als eerste geplaatste duo famer/Willemsen won ook. Ze Saven Eddy Doens en Manfred •arant vooral in de eerste set 'feinig kansen: 6-2 6-4. stond. Maar wij geven degene die er technisch het best voor stond toen er remise overeen werd gekomen een fictief puntje erbij. De notering wordt dan 1-1 (2-1). De score die tussen haakjes staat, wordt dan alleen geteld bij een gelijke eindstand. Voor de dammers is het nu dus ook zaak om er bij remisepartij en zo goed mogelijk voor te staan. Dat moet nog meer strijd gaan opleveren, als het goed is." Die strijd moet onder meer ko men van de Let Guntis Valneris, die tijdens het afgelopen WK in Zwartsluis op de gedeelde eer ste plaats eindigde en later dit jaar nog om de wereldtitel speelt. Verder heeft Walraven Ron Heusdens, Kees Thijssen (Nederlands kampioen), Jeroen van den Akker, Tamara Tanzji- kuzjina (Letse wereldkampioe ne bij de vrouwen) en Zoja Golubjeva (Letse vice-wereld kampioene) gecontracteerd. Namens Zeeland zijn Arjo Kou semaker, provinciaal senioren kampioen, en Bennie Provoost, provinciaal juniorenkampioen, opgenomen in het hoofdtoer nooi. De namen van de Rus Aleksander Tsjizjov en de Sene galese titelverdediger N'Diaga Samb ontbreken op de deelne merslijst, zij waren niet te beta len. „Met de deelnemers van nu ben ik niet ontevreden", stelde Wal raven. „Hun gemiddelde rating (1436) is hoger dan ooit. Maar met ons budget konden we Tsjizjov en Samb niet halen. Zij vragen te veel. Ga je daar op in, dan creëer je een negatief saldo. En bovendien, moeten we Samb meer gaan geven dan een kandi daat voor de wereldtitel? Wij vinden van niet." Hoofdtoernooi. Poule X: Guntis Val neris (Let), Tamara Tanzjikuzjina (Let), Kees Thijssen, Tanja Chub, Je roen van den Akker, Konstantin Aleksejevs (Let), Francis Tholel, Bennie Provoost. Poule 2: Hans Jan sen, Ron Heusdens, Zoja Golubjeva (Let), Vladislavs Benidovs (Let), Va- dim Virny (Dui), Roberts Misans (Let), Bert Zwart, Arjo Kousema ker. Nederlands kampioen dammen Kees Thijssen zal op het SNS Zeeland Open zeker een gooi doen naar de titel. foto Juan Vrijdag/ANP sloeg Jacqueline Verhaegen met tweemaal 6-2 en treedt in de halve finale aan tegen Heieen Maenhout. Tom Huis schakelde in zijn eer ste wedstrijd in het enkel 3 Duncan Blackman, de finalist van vorig jaar, uit. Huis, die zondag nog de finale in Sas van Gent verloor van Alexander Bauwens, maakte korte metten met Blackman. Met 6-16-2 won hij en haalde de kwartfinale. Martine Simonse en Nathalie de Schepper maakten er in het en kel 5 een leuke wedstrijd van met veel spanning en mooie ral ly's. Simonse drukte echter op de beslissende momenten door naar setpunt en dat was vol doende voor tweemaal 6-4. Si monse ging door naar de halve finale tegen Veronique Verhae gen. Ralf Zegers was in het enkel 6 in de eerste set behoorlijk ge waagd aan een dapper strijden de Jos Saman. Toch won hij met 4-6In de tweede set was Zegers heer en meester en kwam Sa- man er niet meer aan te pas. Met een 6-0-winst stelde Zegers de volgende ronde veilig. Wesley van Noord haalde in het enkel 6 van het Haaietanden- toernooi in Cadzand flink uit. Van Noord gaf zijn tegenstander Mark Buitendijk geen schijn van kans en liep met 6-2 6-0 over hem heen. Hierdoor plaats te Wesley van Noord zich voor de halve finale in dit schema. In het enkel 3 toonde Holger van Es zich veel te sterk voor niveau 5-speler Ewout Spruijtenburg. Van Es won op het nippertje de eerste set met 6-4, maar stootte in de tweede set goed door en won met groot verschil: 6-1. Ro bert Kool ging door naar de kwartfinale in het enkel 5 door dat hij met ruime cijfers Vincent de Geus uitschakelde: 6-2 6-3. Herre Deurloo kwam met een derde plaats terug van het Europees kampioenschap. foto Marijke Folkertsma door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Catamaranzeiler Herre Deur loo had gehoopt dat hij maar één Dirk voor zich moest dulden bij het Europees kampi oenschap FX One, maar het werden er twee. De 21-jarige Zierikzeëenaar had ingecalcu leerd dat hij niet aan Dirk Pool kon tippen, maar dat ook Dirk Zwitser voor hem zou ein digen, had hij niet verwacht. De derde plaats op het EK in de Travemünde Woche riepen daarom gemengde gevoelens op bij Deurloo. „Ik ben teleurgesteld omdat ik mijn doel niet helemaal bereikt heb. Maar aan de andere kant heb ik met de zware con currentie mijn derde plek kunnen behouden. Ik heb continu rond die plaats gevaren. Af en toe één of twee plekjes hoger, heel af en toe een plekje lager." Na negen wedstrijden, waarvan Deurloo er twee winnend afsloot, kwam de Zierikzeese zeiler drie puntjes tekort voor de tweede plaats. Vorig jaar in Katwijk eindigde hij als derde. Toen werd Pool ook al Europees kam pioen en Jan van Spellen werd tweede. Deur loo was Van Spellen nu op de Oostzee te snel af. „Daaraan merkte ik dat ik sterker ben ge worden dan vorig jaar." Want kracht was wat Deurloo aanvankelijk miste. Hij was met zijn zeventig kilo de licht ste catamaranzeiler in het gezelschap. „Met een lichte windvlaag is dat gunstig, want ik kan elk windvlaagje 'pakken'. Maar als het harder gaat waaien, heb ik alles nodig om de boot recht te houden." Zijn intensieve krachttraining in fitnesscentrum Take Care wierpen echter vruchten af. „Ik hoefde dit keer niet af te haken, omdat ik kracht miste." Die kracht had hij volop nodig. Door de im mense grote van de Travemiinder Woche (dui zend boten) moesten de deelnemers in de klasse van Deurloo eerst dertig kilometer va ren om bij de start te komen. „We moesten drie kwartier op volle snelheid zeilen naar de start. Dat kostte tijd en energie." Maar door de hulp van Corné Leclou uit Halsteren (die de catamaran dagelijks optuigde, aftuigde en trimde) kon Deurloo zich louter met het zei len bezighouden. Hij hield er een glazen bo kaal aan over met een gravure van zijn eigen catamaran. farPietervan Klinken KOUDEKERKE - Rolstoelten- Msster Angela Maas uit Koude- wke komt weer terug in het circuit. Van vrijdag tot en met !°ndag speelt ze weer haar eer- fte toernooi, het Zeeland Open '"Koudekerke. In oktober 2001 tostteze een rustpauze in in haar t(nniscarrière. Ze had geen zin ®eer. Sindsdien tenniste ze al- ren vorig jaar nog op het Zee- land Open. Toen was het maar 'oor twee weken. Nu heeft ze andere plannen. „Ik heb er weer lol in." Maas, die in de jaren dat ze nog wel veel op de tennisbaan was opklom naar de top van de we reldranglijst, zegt weer veel te willen tennissen. „Ik heb alleen niet meer de ambitie om de top te halen. Ik zeg nooit nooit, maar ik heb gekozen voor een maatschappelijke carrière." In september gaat ze naar de Pabo, de lerarenopleiding. Maas: „Het kan goed dat het helemaal an ders loopt dan ik wil, maar daar ga ik nog niet van uit. Ik Wil ge woon weer toernooien spelen. Het is nog even kijken of ik er voldoening uit kan halen om een tandje lager te spelen dan ik ooit deed." Angela Maas is nu weer twee maanden aan het tennissen, maar heeft nog veel moeite. Ze heeft veel spasmen in haar be nen. „De spieren in mijn benen worden dan heel stijf", legt ze uit. „Dat trekt ook nog mijn rug in. Ik heb daardoor moeite om lang in mijn stoel te blijven zit ten. Ik kan de trainingsintensi teit nog niet opvoeren. Ik wil wel, maar het lukt nog niet." Maas, die ondanks haar lange afwezigheid nog steeds op de twintigste plaats van de Neder landse rolstoeltennisranglijst staat, gaat zich vooral oppep pen voor het dubbelspel, al doet ze ook met het enkeltoernooi mee. Dat zal vanwege de fysieke gesteldheid echter moeilijk zijn. „Ik hoop dat ik het een ronde vol hou. Misschien trek ik de tweede ronde al niet meer. Dat ligt er aan. Als de eerste ronde 7-6 6-7 7-6 wordt, denk ik niet dat ik het in de tweede ronde nog uithoud. Eigenlijk speel ik altijd liever singles, maar gezien de situatie is het beter om me nu op de dub bel te richten. Samen met een van mijn allereerste dubbel- maatjes, Judith Sanders uit ANNA PAULOWNA - Niek (junioren 3) en Carmen de Ridder (jeugd 1) van zwemclub Koewacht hebben tijdens de lange af standswedstrijden in Anna Paulowna beiden gewonnen op de 1500 meter vrije slag. Omdat het om wedstrijden op open wa ter ging, zijn er geen tijden gemeten. Bij de vrouwen waren Linda Vink en Eline Nijskens, ook al van ZCK, de verrassende nummers een en twee. Bij lange af standswedstrijden in het Alkmaarse Geestmerambacht won Yair Klazen van de Stormvogel op de 1000 meter vrije slag. OOSTENDE - Aniek Aper van de Hulster atletiekvereniging RKHAV kwam met twee persoonlijke records naar huis van uit Oostende. Tijdens een meeting in deze stad zette ze zowel met de kogel als op de 400 meter een persoonlijk beste presta tie neer. Op het onderdeel kogelstoten won ze met een afstand van 8,81 meter. Dat was ruim dertig centimeter verder dan dat ze ooit deed. Ook op de 400 meter, waarop ze met 65,57 seconden vierde werd, noteerde de C-juniore een nieuw persoonlijk re cord. Haar clubgenotes Margo de Nijs en moeder Ellen Aper kwamen eveneens in actie. Margo de Nijs won op de 400 meter (68,45 seconden) en werd tweede bij het verspringen (4,40 me ter) Ellen Aper werd zesde met de kogel. Haar 7,11 meter was ook een persoonlijk record. Met de speer pakte ze een vierde plaats (20,64 meter). Bij de mannen werd Stefan de Block twee keer tweede. Bij het verspringen haalde hij 6,51 meteren op de 400 meter 55,33. PAPENDAL - NOCNSF heeft de atleet Gert-Jan Liefers en de schermers Sonja Tol en Wouter den Otter officieel genomi neerd voor de Olympische Spelen in Athene in 2004. Liefers liep op 8 juli in Zagreb op de 1500 meter 3.34,76. Ook degen- schermers Sonj a Tol en Wouter den Otter hebben een nomina tie. Tol werd eind juni bij het EK in Bourges zevende, Den Ot ter behaalde de achtste plaats bij de wereldbekerwedstrijd in de Cubaanse hoofdstad Havana ANP AMSTERDAM - Na een rustperiode van ruim een halfjaar neemt IBO-wereldkampioen Raymond Joval de bokshand- schoenen weer op. De 34-jarige Amsterdammer verdedigt op 27 september in Charleroi zijn kampioensgordel in het mid dengewicht. De 31-jarige Belg Lasana Diallo fungeert als uit dager. Hij is de intercontinentale kampioen van de IBF. Joval begint in Charleroi aan zijn 33e profpartijHij behaalde dertig overwinningen. Voor Joval is het de vierde keer dat hij zijn titel verdedigt. De erelijst van Diallo telt 21 profduels, waarvan hij er vijftien won en vier verloor. ANP ZAGREB - De Kroatische international Ivica Olie verhuist voor een bedrag van 5 miljoen euro van landskampioen Dina- mo Zagreb naar CSKA Moskou. De 24-jarige spits tekende een contract voor vier jaar bij de Russische club tegen een jaarsalaris van 800.000 euro. CSKA Moskou is voor een deel eigendom van de Russische oliemag naat Roman Abramovitsj. De schatrijke zakenman nam on langs de Engelse topclub Chelsea over. „Als ik goed speel bij CSKA hoop ik dat de baas mij naar Londen haalt"sprak Olie hoopvol. RTR Salford. Wereldbeker triatlon. Olympische afstand (1,5 km zwemmen, 40 km fietsen, 10 km hardlopen). Vrouwen: 1. Taylor (Aus) 2.03.05, 2. Mont gomery (Can) 2.03.57, 3. Franzmann (Dui) 2.04.03,4. Hoogzaad (Ned) 2.04.17,5. Swal low (GBr) 2.04.37,14. Looze (Ned) 2.06.29. Mannen: 1. Johns (GBr) 1.53.50, 2. Watson (NZe) 1.53.53,3. Krnavek(Tsj) 1.54.00. Badminton Birmingham. WK. Vrouwen, eerste ronde: Zhou Mi (Chn/5) - Yao Jie (Nedl 13-11 11-2, Meulendijks (Ned/131 - Ingolfsdottir (IJs) 11- 211-3, DeWit(Ned/9)-Julien (Can) 13-11 8- 1111-3, Hughes (GBr) - Koudelkova |Tsj) 11- 1 11-4. Indeling tweede ronde: Meulendijks (Ned/13) - Li Li (Sin), De Wit - Hughes! Cromwell (VSt). Greater Hartford Open, 3,8 miljoen euro. Eindstand: 1. Jacobsen (VSt) 266 slagen (14 onder par), 2. Riley (VSt) 268,3. Fischer (VSt) 269, 4. Pate (VSt), Barlow (Vst), Perry (VSt) 270. Haarlem. Olympisch kwalificatietoernooi: Nederland - Italië 3-4. Eindstand: 1.Italië 5- 10,2. Nederland 5-8,3. Tsjechië 5-6,4. Span- Haaietandentoernooi in Cadzand: ME 3: Holger van Es-Ewout Spruijtenburg 6-4 6-1ME 5: Robert Kool-Vincent de Geus 6-2 6-3. ME 6: Jean Paul Baart-Joeri Flikweert 6-4 6-1, Wesley van Noord-Mark Buiten dijk 6-2 6-0. ME 7: Robert Kool-Albert Holt- slag 6-0 6-0, Mark Buitendijk-Sander de Bart 6-26-1, Jackyde Bruijne-Jeroen Kool 7-5 4-6 6-2, N. Jakeman-Albert Maas 6-3 6-1. VE7: Marjan Dersjant-Eveline Kool7-6 6-1. MD 7: Kool/Kool-Keuninck/Keuninck 6-2 6-2. GD 7: Mooibroek/Mooibroek-Leen- knecht/Leenknecht 6-2 6-3. GD 7 35+: Leen- knecht/Leenknecht-Varewijk/Varewijk 6-3 6-2. Voetbal Foxboro (VSt). Oefenwedstrijd: Barcelona (Spa) - Juventus (Ita) 2-2 (2-0), Barcelona wint na strafschoppen 6-5.28. Sa- viola 1-0,41. Saviola 2-0,86. Di Vaio 2-1,87. Miccoli 2-2. Washington. Internationaal toernooi: Manchester United (Eng) - América (Mex) 3- 1 (0-0). 46. Van Nistelrooij 1-0,48. Furlan 2-0, 78, Furlan 3-0,85. Patio 3-1 Oefenwedstrijden. Voorburg. Wilhelmus - RKC 1-11 (0-6). Doelpunten RKC: Torma, Hoogendorp, Van de Velden, Boulahrouz, Redan (2), Van Diemen. Leiden. UVS - Roda JC 1-5 (1-3). Doelpunten Roda JC: Sergio, Baslanti, Van Mieghem, Vicelich, eiegen doelpunt. Oss. TOP Oss-OFI Kreta 3-1 (1-1). Doelpunten TOP Oss: Dijkhuizen 2, Guyt. Dieren. Open NK. Zesde ronde: Smeets - Nijboer 0-1, Tiviakov - De Vreugt 1-0, L'Ami - Dambacher 1/2-1/2, Hoeksema - Levin (Dui) 1-0, Ernst - Bezemer 1-0, Willemze - Bosboom 1/2-1/2, Geurink - Jonkman 0-1, Van der Werf - Vogel 1/2-1/2, Markus-Van Blitterswijk 1/2-1/2, Leenhouts -Werle 1/2-1/2, Wiersma-Ris 1/2-1/2, Struik- Wempe 1/2-1/2. Stand: 1. Nijboer5,5punten,2.Tiviakov5,3. Smeets, l'Ami, Dambacher, Ernst, Jonk man, Hoeksema 4,5. Spoitprijsvragen Lucky Day: 1 -4-6-12-17-18-20-25-26-29-36- 41-47-52-54-55-65-74-76-80. (ondervoorbehoud) Veghel, ga ik er een 'lang-leve- de-lol-weekeinde' van maken." Het Open Zeeland begint vrij dag om 10.00 uur. De finales in het enkelspel zijn zondag al vanaf 11.00 uur. De laatste fina les zijn om 15.30 uur. Naast An gela Maas doet bij de vrouwen ook Yolanda van Raay uit Goes mee, nummer dertien van Ne derland. Bij de mannen geven Walter de Leeuw (Middelburg, nummer 26), Johan Kooman ('s-Heer Arendskerke, 36), Onno van Nes (zeven)Riens van Raaij (veertien) en Marcel Rutten (achtien) acte de présence. Tennis Stanford (VSt). Vrouwen, 563.000 euro. Finale: Clijsters (Bel/2) - Capriati (VSt/3) 4-6 6-4 6-2. Biervliet. Rabo Open Haringtoernooi: MD 6: Kramer/Willemsen-Doens/Tarant 6-2 6-4, Arensde Gijsel-Koster/Pijcke 6-2 6-1MD 7: Hamers/Hamers-Beterams/van Mol 6-1 6-1. MD 8: De Bock/Haverbeke-Kode/Wal- hout 6-1 5-7 6-0. VD 7: Dusarduyn/Nijsse- -De Bock/Vervaet 6-7 6-2 6-3, VD 8: Maas- /Mangnus-Overbeeke/Verschueren 6-0 6-0. GD 5: De Bruyckere/Marteijn-Van Es pen/Boogaard 6-2 6-3. GD 7: Van Lare/van Lare-Van Strien/van Strien 6-3 6-7 6-4, Kersten/Kersten-Van der Hout/Steenbak ker 6-1 6-0. Terneuzen. Vliegende Hollandertoernooi: ME3:Tom Huis-Duncan Blackman 6-1 6-2. ME 5: Vincent Koole-Edwin Witte 6-0 6-3, Kenny de Rooij-Bas Dingenouts 6-1 7-5. ME 6: Mischa van Bremen-Pieter Hamelink 5-7 6-1 6-2, Joffrey Serkedakis-Edwin Wit te 6-3 6-1Davy de Waal-lrwin de Smet 6-2 6-4, Ralf Zegers-Jos Saman 6-4 6-0. ME 6 35+: Henk van de Voorde-Bas Verscheure 6-1 6-2. ME 7: Andre Morcus-RikWouterse 6-2 6-2, Joffrey Serkedakis-Ab de Zeeuw 6-2 6-2. ME 7 35+: Andre Vennix-Sjaak Au- gustinus 6-0 6-1ME 7 50+: Dick Vrolijk-Har- ry van Quekelberghe6-1 6-2. ME835+: Leo Bracke-Arie Dekker 7-5 6-1. VE 3: Stepha nie Pauwels-Jose de Wit 6-2 6-2, Jeantien van den Dries-Jacqueline Verhaegen 6-2 6-2. VE 5: Martine Simonse-Nathalie de Schepper 6-4 6-4. VE 8 35+: Ingrid van Des- sel-llse van Oosten 6-3 6-0. MD 3-4: Lou- weret/Leeuwenburg-Roctus/de Schepper 0-6 7-5 6-1. MD 5: Baumgarte/de Braal- Langeraert/Jongsma wo. MD 6: Van Over- dulve/Broeders-Langeraert/Jongsma 2-6 6-3 6-3. GD 5: Van der Zeijst/Simonse-De Visser/de Heus 6-0 6-0, Gioia del Colle. World Grand Prix, vrouwen. Finaleronde, eerste wedstrijd: Italië - Ne derland 2-3 (25-23 25-23 34-36 24-26 15-17), Rusland - Zuid-Korea 3-0 (25-15 25-23 25-16 Verenigde Staten - China 0-3 (21-25 24-26 26-28). Stand: 1. Rusland, China 1-2 (3-0), 3. Neder land 1-2 (3-2), 4. Italië 1-0 (2-3), 5. Zuid-Ko rea, Verenigde Staten 1-0 (0-3). Wielrennen Wereldranglijst (tussen haakjes vorige klassering): 1. Bettini (lta/1) 2191,75 punten, 2. Simoni (lta/3) 2082, 3. Zabel (Dui/2) 1941,75, 4. Rebellin (lta/4) 1887, 5. Mayo (Spa/11) 1724, 6. Vinokoerov (Kaz/13) 1701, 7. Petacchi (lta/9) 1682,8. Armstrong (VSt/5) 1679, 9. Frigo (lta/6) 1541, 10. Hamilton (VSt/18) 1474,22. Boogerd (16) 989,63. Vos kamp (72) 544,50,103. Knaven (115) 449,75, 117. Kemna (115) 422, 120. De Groot (177) 411,75,124. De Jongh (118) 405. Charleroi. Ronde van de Waalse Gewesten. Eerste etappe, Flobecq - Charleroi: 1. Eeck- hout (Bel) 160,4 km in 3.59.04,2. De Groote (Bel), 3. Van Huffel (Bel), 4. Van Dijk (Ned), 5. Zanotti (Ita). Algemeen klassement: 1Eeck- hout 3.59,04,2. De Groote 0.06,3. Van Huffel (Bel) 0.10, 4. Dekkers (Ned) 0.32, 5. Egoul- vent (Fra) 0.33,7. Van Dijk 0.35. Anna Paulowna. Open water. Lange af stand. Mannen: 1500m vrij. Junioren 3 ej: 1. Niek de Ridder (ZCK). 3000m school. 9. Gino van Damme (ZCK). 3000m vrij: 13. Jeroen Dellebeke (STV). Vrouwen: 1500m vrij. Jeugd 1 ej: 1. Carmen de Ridder (ZCK), 8. Michelle den Hamer (ZCK), 16. Saskia van Gastel (OND). 3000m school: 1Linda Vink (ZCK), 2. Eline Nijskens (ZCK), 7. Anne Mortier (ZCK). 3000m vrij. 6 Marinka Bil (STV), 10. Petra Vink (ZCK). Geestmerambacht. Open water. Lange af stand. Mannen: 2000m school: 15. Gino van Damme (ZCK). 1000m vrij: Junioren 1 ej. 1. Yair Klazen (STV). 1000m vrij: Junioren 3 ej: 2. NiekdeRidder(ZCK),4. Robert Stroo (STV 14. Remco Brinkman (LUC). 2000m vrij: 12. Jeroen Dellebeke (STV). Vrouwen: 2000m school: 5. Eline Nijskens (ZCK), 8. Anne Mortier (ZCK). 500m vrij: Mi- nioren 5 ej: 1Danique van Peenen (STV), 2. Manon Minneboo (STV), 3. Sanne Klompe (STV), 10. Iris Dingemanse (STV). 1000m vrij: Jeugd 1 ej: 1. Carmen de Ridder (ZCK), 4. Tamarah Loppies (STV), 12. Michelle den Hamer (ZCK), 18. Saskia van Gastel (OND). 2000m vrij: 9. Marinka Bil (STV), 10. Petra Vink (ZCK). 500m school: Jeugd 1 ej: 3. Car men de Ridder (ZCK), 9. Yessica Wouters (STV). IptflS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35