Kermis strijkt weer neer in Middelburg PZC Lekke fontein op de Balans spuit even geen water Krijn Coppoolse wint ringrijden V rou wenpolder WORLD PRESS PHOTO 11 GROTE KERK VEERE tot 4 augustus Eerste waarschuwende brief heeft effect agenda dinsdag 29 juli 2003 Meetlint Vervolg Boottocht gehandicapten Aandenken Wildgroei borden voorbij Dow zoekt Willie Wortels CAO's voor Thermphos en Kosa Man onder bedreiging beroofd Sjezen wedstrijd in Meliskerke Sponsor Veere: Rabobank Middelburg-Veere opzc W Veere kijkt kritisch naar terrassen rfnnrAb van der Sluis DOMBURG - De gemeente Vee- te besteedt deze zomer extra aandacht aan de wildgroei van terrassen en uitstallingen. Tot au toe hebben tussen de vijfen twintig en dertig ondernemers een waarschuwende brief ge kregen. Het overgrote deel, naar schattig negentig procent, heeft vervolgens maatregelen geno men om de spullen van de open bare weg te halen. De meeste waarschuwingen betroffen uit stallingen. Door de jaren heen kwamen bij je gemeente Veere klachten binnen van de ouderenorgani- saties, gehandicapten, eigen in woners maar ook van toeristen over terrassen en uitstallingen die de stoepen blokkeren. Men sen worden door de overdaad aan reclame-uitingen gedwon gen op de openbare weg te lopen met alle gevaren vandien. Om aan het probleem een einde te maken, besloot de gemeente raad van Veere 25.000 euro uit te trekken voor een speciaal pro ject. De afgelopen twee weken zijn controleurs van de gemeente op pad geweest, gewapend met een meetlint en een fotocamera om terrassen op te meten en te foto graferen. Ondernemers die over de schreef gingen, kregen een brief met het verzoek te voldoen aan de regeltjes in de precariover- gunning en de Algemene Plaat selijke Vergunning. Daarin staat onder meer dat er tussen de uitstallingen en de weg mini maal een meter (Zoutelande) en inde overige dorpen anderhalve meter moet zitten. Die ruimte vindt de gemeente Veere vol doende voor een kinderwagen of een rolstoel. Over twee weken krijgt de eer ste inventarisatieronde een ver volg. Volgens P. Kluijfhout van de gemeente Veere houden de ondernemers zich in de meeste gevallen keurig aan de regels. De eerste waarschuwingsbrief heeft ertoe geleid dat negentig procent de uitstallingen heeft teruggebracht. Mocht de waar schuwing niet helpen, dan volgt een proces-verbaal en in het ui terste geval worden de uitstal lingen, de tafeltjes en stoelen door de gemeente weggehaald op kosten van de ondernemer. „Maar we geven niet direct een bon en we gaan ook niet meteen over tot bestuursdwang", aldus Kluijfhout. ,,We willen de zaak netjes regelen. De ondernemers zien ook wel de zin in van het project. Uitstallingen en terras sen hebben een toegevoegde waarde in de gemeente, maar we moeten er geen rommeltje van maken. We zijn niet uit op hard handig optreden. We gebruiken liever onze mondelinge overre dingskracht." Het project 'Uitstallingen en terrassen' loopt tot 1 september. Terrassen in de gemeente Veere kunnen deze zomer op controle rekenen wat betreft wildgroei en uitstallingen. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De Markt en het Plein 1940 in Middelburg staan vanaf vrijdag weer vol met kermisattracties. De kermis blijft staan tot en met donder dag 7 augustus. De openingstij den zij n als volgt vrijdag vanaf 15.00 tot 0.00 uur, zaterdag vanaf 10.00 tot 1.00 uur, zondag vanaf 10.00 tot 23.00 uur, maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 0.00 uur. De afgelopen jaren werd op woensdagavond altijd een groot vuurwerk aangeboden door de kermisexploitanten en de ge meente Middelburg. Vanwege de door het Rijk aangescherpte veiligheidseisen is dat niet meer mogelijk. De drukste dag van het jaar in Middelburg is op 7 augustus als het Dolle Donderdag is. Er is dan kermis op de Markt en het Plein 1940, een standwerkers- redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 4382 NH vlissingen Tel: 06-54267110 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl' E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur concours in de Lange Delft en de gewone weekmarkt op de Dam. De tweede folkloristische dag, de grote ringrijderij op het Mo lenwater, vindt op donderdag 14 augustus plaats. Het par keerterrein op het Hof van Tan- ge is tot en met 11 augustus afgesloten. De kermisexploi tanten maken in die periode ge bruik van het plein om hun caravans en vrachtwagen te stellen. GOES - Om het Europese Jaar van de Gehandicapten te vieren houden de Zeeuwse afdelingen van de Algemene Nederlandse Gehandicapten Organisatie een boottocht op maandag 1 sep tember. ANGO Walcheren en de Beve- landen namen het initiatief voor de provinciale ANGO-dag en nodigen daarbij Schouwen- Duiveland, Tholen en Zeeuws- Vlaanderen uit om zoveel moge lijk mensen aan boord te verza melen. Als aanmeldpunt fungeert tot 1 augustus het adres van ANGO De Bevelanden, Henri Dunant- straat 13 te Kruiningen. De fontein op de Balans in Middelburg blijft deze zomer droogstaan wegens lekkage. foto Ruben Oreel STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 uur: Koersbal en biljart; Feesttent Pekelingseweg, 17.30 uur: Pannenkoekenfeest voor project in Ke nia; BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljarten soos voorouderen; DOMBURG - Strand bij de Stenen Toko, 10.30-11.30 uur: Beachfitness; Strand bij de Stenen Toko, 13.00 - 14.15 uur: Kinderstrandactiviteit; Centrum, 18.30 - 20.00 uur: Kindermee- leeftheater; Badstrand, 19.00 uur: Vliegeren; Theater De Parel, 19.30 uur: Grease-di- nershow; GRIJPSKERKE - Het Dorpshuis, 14.00 uur: Ouderensoos met scrabble, sjoelen, biljarten; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 10.00 uur: Peutermorgen en 13.30 uur: Koersbal; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30-12.00 uur: Koffie contactochtend en 14.00 uur: Sjoelclub: WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00 uur: Soos voor 60-plussers en koersbal; door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De fontein op de Balans in Middelburg gaat deze zomer niet meer aan. Hij is lek. Het water komt pas terug na een restauratie van de bak. Die vindt waarschijnlijk komende winter plaats. De fontein is al op leeftijd, hij werd in 1894 in gebruik genomen. De betonnen bak van de fontein is ge scheurd. Bij inspectie is gebleken dat de fundering eronder het begeven heeft. De stenen zijn verpulverd, de voegen zijn ver gaan. Dit voorjaar liep de bak in drie da gen tijd voor de helft leeg. Om de fontein op te knappen, is toestemming nodig van de monumentencommissie. Als die ak koord gaat met de restauratie, kan het werk in de winter plaatsvinden. De fontein op de Balans is een aandenken aan het bezoek van koningin Wilhelmina en koningin-regentes Emma aan Middel burg inl894.Koninklijkbezoekduurdein die tijd wat langer dan we nu gewend zijn. Moeder en dochter kwamen maar liefst vijf dagen, van 21 tot en met 25 augustus. De versiering van de stad werd dan ook grondiger aangepakt dan in onze dagen. Men besluit zelfs een tijdelijke fontein te bouwen. Het wordt een stenen bassin met een door snee van elf meter. Het water spuit vanuit een neprots in het midden. Rond de fon tein wordt een grasveldje aangelegd. Als de koninginnen weer zijn vertrokken, brandt een discussie los over de toekomst van het bouwwerk. Het bestuur van de VW ziet er een attractie in en doet een be roep op de gemeenteraad om de fontein te laten staan. Die stemt daarmee in en be paalt tegelijkertijd dat het grasveldje moet worden uigebreid. MIDDELBURG - De invoering twee jaar geleden van de land schapsverordening Zeeland heeft ertoe geleid dat aan de wildgroei van reclameborden en aankondigingen langs de Zeeuwse wegen een halt is toegeroepen. „Langs de provincia le wegen en rijkswegen in Zeeuws-Vlaanderen zijn ze groten deels weg. Op Zuid-Beveland moet het hier en daar nog ge beuren. Maar we zijn een heel eind rond", aldus R. Carol van de provincie Zeeland. Volgens Carol vinden er nog slechts in cidenteel overtredingen plaats. „Bij evenementen heb je dat natuurlijk snel. Ook als een provinciale weg pas is 'schoonge maakt', dienen zich nog wel eens nieuwelingen aan. In zo'n geval worden de borden weggehaald en krijgt de overtreder informatie waarin wordt uitgelegd hoe de regeling in elkaar steekt.Onlangs werd de stichting Folkloristische Dag IJzen- dijke op een overtreding gewezen. Aan de N679 richting Wa tervliet stond een bord waarop het jaarlijkse evenement werd aangekondigd. TERNEUZEN - Chemiebedrijf Dow Benelux in Terneuzen roept makers van proefschriften over efficiënter gebruik van energie op zich aan te melden voor de Dow Dissertatieprijs. Jaarlijks beloont Dow twee promovendi die zich met hun dis sertatie bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de be vordering van duurzame ontwikkelingen in de procesindu strie, met name op het vlak van energieverbruik. De Dow Energie Dissertatieprijs bestaat uit een oorkonde en een geld bedrag van 2.500 Euro. Dow wil met de Dissertatieprijzen on derzoek stimuleren om nieuwe technologieën te ontwikkelen. Het accent ligt op de ontwikkeling van duurzame energie. Doel is het energieverbruik en de gevolgen daarvan voor het milieu te verminderen. Wie mee wil dingen naar de prijs, moet proefschrift, curriculum vitae en een aanbevelingsbrief van de promotor of andere hoogleraar opsturen naar de Konink lijke Nederlandse Academie van Wetenschappen (KNAW). De aanbevelingsbrief dient onder andere in te gaan op het (verwachte) belang van het verrichte onderzoek voor de duur zame ontwikkeling in de procesindustrie, wat de innovatieve aspecten van de uitkomsten van het onderzoek zijn en wat het aandeel van de kandidaat was in het betreffende onderzoek. Inschrijven kan nog tot en met 15 september. Op 20 november worden de prijzen uitgereikt. VLISSINGEN - De CAO's voor Thermphos en Kosa Nether lands in Vlissingen zijn rond. Het personeel bij Thermphos krijgt twee procent loonsverhoging en 0,5 procent eenmalig. Een meerderheid van het personeel heeft daarmee het bod van de directie geaccepteerd. De bonden hadden het akkoord neutraal voorgelegd en noemden het 'geen goed bod'. De circa tachtig mensen die werken bij polyesterfabrikant Kosa Netherlands in Vlissingen krijgen een loonsverhoging van 2,5 procent. Gisterochtend zijn door de vakbonden en de directie de laatste puntjes op de i gezet. VLISSINGEN - Een negentienjarige inwoner van Vlissingen is zondagavond laat onder bedreiging beroofd van zijn mo biele telefoon, een fiets en geld. De man fietste rond kwart voor elf over het fietspad naast de Sloeweg vanuit de richting Bossenburgh. Bij het tunneltje werd hij door drie onbekende mannen tot stilstand gedwongen. Onder bedreiging van een steekwapen moest hij zijn spullen afgeven. De politie heeft de zaak in onderzoek. door Sandra van de Vreugde VROUWENPOLDER - Lief hebbers van het ring- en sjezen- rijden hadden een opvallend rustig weekend. Alleen *de ring- rijders van de afdeling Cjapinge reden een wedstrijd in Vrou wenpolder. Dit was wel de stilte voor de storm, want de komende weken is er bijna dagelijks wel een ringrijwedstrijd of sjezen- rij derij te zien in een van de Zeeuwse dorpen. Afgelopen zaterdag dus alleen de eer aan afdeling Gapinge. Deze vereniging heeft altijd een groot aantal wedstrijden af te werken, want ook Serooskerke, Veere en Vrouwenpolder vallen onder die afdeling. Schijnbaar een hoek van Walcheren waar veel dat talent rondloopt, want ieder jaar is er wel weer een nieuwe rijder die iedereen ver steld doet staan. Tijdens deze wedstrijd kreeg echter geen enkele nieuwkomer een kans: Krijn Coppoolse liet er weer geen enkele twijfel over bestaan wie er nu eigenlijk de beste is. Hij moest dit jaar, na ja ren lang op hetzelfde paard te hebben gereden, overschakelen naar een nieuw paard. Dat lijkt voor een leek een onbelangrijk detail, maar kan op het hoogste niveau bepalend zijn. Het lijkt hem goed af te gaan, want ook dit jaar heeft hij al verschillende overwinningen op zijn naam ge schreven. Hij lijkt in ieder geval goed op weg naar de tweede folkloristische dag op 14 augus tus in Middelburg, waar nog een paar belangrijke prijzen zijn te verdienen. Andre van Maldegem reed ook een sterke wedstrijd en eindigde met 29 ringen op een tweede plaats in het dagklassement. Tijdens de pollepelkamp slaag de hij er ook nog in om tien an dere deelnemers te verslaan en deze gewilde prijs mee naar huis te nemen. In het bekerklassement waren er acht bekers te verdelen. Se- bastiaan Sturm, winnaar van de vorige wedstrijd van deze afde ling, liet zien dat dat geen een malige actie was en won de eer ste beker. Verrassende winnaar van de tweede beker werd Da niel Eckhardt. Zeker een goede rijder, maar vaak niet goed ge noeg om voor de echte hoofd prijzen mee te doen. Deze keer lukte het hem dus wel om een groot aantal toppers voor te blijven. Dagwinnaar Krijn Cop poolse won de derde beker. Agenda Z.R.V. Dinsdag 29 juli ringrijden Cam ping Olmenveld van 16.00 tot 21.00 uur en sjezenrijden in Me- liskerke, Torenstraat van 17.30 tot 20.30 uur. Woensdag 30 juli sjezenrijden in Zoutelande, Langstraat van 17.00 tot 21.00 uur en ringrijden Oostkapelle, Camping de Pekelinge van 18.30 tot 21.30 uur. MELISKERKE - De Ringrij- ders Vereniging Meliskerke houdt vandaag haar jaarlijkse sjezenwedstrijd. Achttien fraai versierde sjezen uit Meliskerke en Zoutelande verschijnen aan de start. De deelnemers en hel pers zijn gekleed in de originele Walcherse klederdracht. Het kampioenschap wordt ver dedigd door Diny Krijger en Job Wisse, die vorig jaar voor de vijfde maal op rij de wedstrijd wonnen. De sjezenrijderij be gint om 173 0 uur en eindigt om 20.30 uur, waarna de prijzen worden uitgereikt. Er wordt gereden op het par cours Dorpsstraat, Torenstraat, Bergstraat en C. Jasperses- straat. Per ronde zijn drie ringen te steken die hangen in de Dorpstraat en de Toren straat. Advertentie Dagelijks open van 11.00 -17.00 uur 's, zondags 13.00-17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11