6 PZC Albert Vermue is de eerste de beste Eindsprint Franse is beslissend Emiel Dorst maakt hattrick voor Kloetinge Doedee geblesseerd teruggekeerd Dieleman verrast met Europacup 17 fatrick de Guchteneire eerder dan verwacht terug bij selectie Van de Ven verstevigt koppositie Veldman verlost van frustratie Kanotrio geeft slalom gezicht Koerts succesvol in Sachsen maandag 28 juli 2003 Genoten Premiesprints Goede indruk Bakker Curieuze finale Dressuur Wielrenner uit Kwadendamme geeft medevluchters het nakijken in Kortgene jjnnrPeter van Kouteren tXEL - De automatismen moe- ïn nog worden aangescherpt en jet vizier stond niet altijd op cherp- Kloetinge hervatte vori- i{ week de training en draaide 'iierdag in Axel tegen tweede- i|asser AZW warm. De hoofd- •lasser won met 4-0. Die stand wr Barry van der Hooft jlERVLIET - Pascal Smessaert iiaat bekend als een spijkerhar- Ie verdediger. De nieuwkomer jij Hoek gooide er zaterdag tij- lens de eerste training van de joofdklasser al meteen een fer- ie tackle uit, waarbij hij de tnievan Bart Poppe raakte. Met (waarschijnlijk) een verrekking jan de mediale band moest Pop- jede training al na een uur sta len. Jog meer dan vorig seizoen jioet er bij Hoek geknokt wor- Jenvoor een plaats in de basis- elf. Van de vaste kern van afge lopen seizoen vertrokken Björn 13 Langeveld, Rieno van Oost en frank de Wispelaere. Hoek teeg met Pauclair Youda, Ste- ;s de Croock, Anthony Anni- taert, Smessaert en Ramazan I, l'uruk echter een flinke kwali- leitsinjectie. „Enikhebdeafge- 3 lopen tijd nog flink wat spelers aangeboden gekregen", vertel - Je manager Patrick Naudts na ie ochtendtraining. „In maart leb ik een speler van MW (Sam Usebaert) benaderd. Hij wilde 1 Sever prof blijven, maar nu hij geen club heeft wilde hij alsnog 1 aaar Hoek komen. Daar begin- i aen we echter niet meer aan, want 21 spelers is genoeg." j Ineen eerder stadium had Musa Kanu, die vorig seizoen met een 1 mare knieblessure kampte en eigenlijk moest vertrekken, ge- taagd of hij tijdens de voorbe- reiding een plek in de selectie mocht afdwingen. Hoek stemde toe, maar zag er later alsnog van af. Kanu werd bedankt voor be- wezen diensten en was daarom 1 zaterdag niet meer van de partij uBiervliet. Datzelfde gold voor 1 Hiomas Ragut, Thijs Binnerts, MALE - Mountainbikester Mir jam Dieleman heeft verrassend Je Europacup gewonnen. De Vlissingse had gisteren in het Italiaanse Male aan de zevende plaats in de laatste wedstrijd genoeg om de nummers één en twee in de ranglijst te passeren. Voor aanvang van de vijfde en laatste Europacupwedstrijd stond Dieleman derdeachter de Frangaise Laurence Leboucher en de Italiaanse Elena Giaco- muzzi. Leboucher brak echter onlangs haar sleutelbeen en ontbrak daarom in Male. Giaco- Euzzi stond volgens Dieleman welop de startlijst, maar finish- teniet. Dieleman: „Ik weet niet waar ze gebleven is. Ik fietste deze wedstrijd om mijn derde plaats te behouden. Maar toen it over de finish kwam, riepen reom: 'and there is the leader...'. Ik kon het niet geloven. De studente bosbouw had totaal niet op de titel gerekend. Vorige maand was ze tij dens de wereld- Jekerwedstrijd in Canada op kaar knie gevallen. Daardoor kadze twee weken niets kunnen doen. Ze was voldoende her steld om in Italië te kunnen star ten, maar kwam hier en daar nog tekort. „Het parkoers lag me wel, maar was ook heel waar. Ik kwam niet bij alle be klimmingen fietsend boven." Desondanks kwam de Vlissing se goed mee met de rest van het leelnemersveld. Niet voor niets evenaarde ze gisteren haar beste prestatie in het Europacupsei zoen tot nu toe. In het Belgische Quisbergen werd ze eveneens revende. „Het begin was moei lijk, maar aan het eind ging het, ®danks dat het zwaar was, als ren trein. In de laatste ronde heb ik nog een aantal rijdsters kun nen inhalen", aldus Dieleman. Half augustus rijdt de winnares van de Europacup het Neder lands kampioenschap in Zoe- jermeer. De week daarna volgt ket Europees kampioenschap in ket Oostenrijkse Graz en weer anderhalve week later is het we reldkampioenschap in het Zwitserse Lugano. Of Dieleman rewel op het EK als het WK ac- tief is, weet ze niet. „Komende Wek maakt debondscoach, Leo l'an Zeeland, de selecties be kend. Het kan zijn dat ik beide wedstrijden rijdt, maar het kan I °ok dat hij twee ploegen maakt. Het zijn zulke zware wedstrij den dat dat nog niet eens zo gek 's. Maar toch hoop ik er beide keren bij te zijn." stond al in de rust op het score bord. De formatie van Karl Vergou wen kwam sterk uit de start blokken en creëerde in de ope ningsfase direct een paar goede Ferdi Kabal (allen nog op va kantie) en de zieke Ramazan Yuruk. De zeventien spelers die wel van de partij waren, maakten een gretige indruk. „Maar dat is ook normaal aan het begin van het seizoen", zei Johan Ballegeer. Vooral de nieuwe jongens moe ten ervoor zorgen dat de andere spelers scherp blijven." De nieuwe trainer had liever nog een week eerder begonnen, maar dat bleek door vakanties onmogelijk. „En nu zijn we nog niet helemaal compleet. Dat zou toch eigenlijk niet mogen op dit niveau." Het meetrainen van één speler was zeer opvallend. Patrick de Guchteneire werd in januari van dit jaar geopereerd. De dok toren in Brugge plaatsten een plaat in zijn bovenbeen en de verdediger zou een jaar buiten spel staan. Het herstel verliep echter zo voorspoedig dat de plaat tijdens een operatie op 6 juni al kon worden verwijderd. De Guchteneire: „In januari hebben ze ook nog een stuk bot uit mijn heup in mijn bovenbeen gezet en ik zou een j aar niet kun nen voetballen. Maar het ging zo goed dat ik nu al weer iets kon gaan doen. Ik heb nu geen last, alleen mijn conditie is waarde loos. Dat is ook niet zo vreemd, want ik heb zeven maanden niet getraind. Ik probeer nu gewoon aan te pikken bij de rest van de groep. Maandag (vandaag) moet ik terug op controle en dan weet ik hoe het ervoor staat." De vetmetingen en gewichts controles leverden 's ochtends weinig verrassingen op. De se lectie had het meegekregen huiswerk gedaan en begon door Pieter van Klinken KORTGENE - Frangois Franse uit Kwadendamme heeft zijn goede voorseizoen eindelijk be kroond met een zege in eigen provincie. Zaterdagavond was de renner vier medevluchters te snel af in de eindspurt in de Ron de van Kortgene. Franse begon zijn seizoen goed, met onder andere een overwin ning in de Dorpenomloop. Daarna sukkelde de klasbak uit Kwadendamme een tijdje, maar zaterdag luidde hij wellicht een nieuwe fase in. Franse wilde daar nog niet aan denken. Hij was alleen blij met zijn overwin ning. „Ik ben heel tevreden. Ik eindigde in Kortgene nog nooit bij de eerste drie. Gisteren is mijn vakantie begonnen. Die kon natuurlijk niet beter begin nen." Hij stond er wel een beetje be kend om. Het is zelfs een devies in het peloton. Neem bij een vlucht nooit Frangois Franse mee, want die is rap in een eind sprint. Toch namen Gerwin de Regt, Peter van de Berg, Marco Luyten en Arthur Farenhout hem mee naar de eindstreep. Dat waren weliswaar allemaal mensen van buiten de provincie, maar ze waren de afgelopen ja ren zo vaak in Zeeland geweest, dat ze niet onbekend konden zijn met de versnelling van de Zuid-Bevelander. Arthur Farenhout, die de lei- dersprijs won, wist het wel een klein beetje. „Ik had het al di rect door. Franse deed niet zo mee om de premiesprints. Ik wist dus dat hij zich sterk voel de. Daarom ging ik ook direct aan bij de laatste bocht. Ik hoopte dat ik hem zo nog kon pakken. Jammer dat het niet lukte." Had Farenhout mis schien te veel gegeven bij de pre miesprints? „Nee, dat valt wel door Pieter van Klinken KORTGENE - Onopvallend stond ze iets meer dan vijftig meter van de finish van de Ron de van Kortgene opgesteld. Met haar hond aan haar zijde moe digde Baukje Doedee haar part ner Fonny Kint aan, die bij de Amateurs B reed. Kint werd tweede, maar Doedee had hem normaal gesproken helemaal niet moeten aanmoedigen. mogelijkheden. Die bleven ech ter onbenut. AZVV-aanvoerder Peter Wieland zette de groen witte tegenstander ongewild op het juiste spoor. De verdediger gleed een van de achterlijn te- daarom fit aan de voorberei ding. Alleen aanvalsleider Ar jan Human, die de middagtrai ning door werk moest laten schieten, voelde zich nog niet helemaal fit. „Ik heb echt geno ten van de twee vrije maanden en ben twee weken naar Salou geweest", vertelde Human. „Toen ik terugkwam was ik re delijk wat kilo's aangekomen, maar daar ben ik er nu al weer een paar van kwijt. Over het af gelopen seizoen was ik niet echt mee. Als ik in zo'n groepje zit, wil ik daar gewoon voor gaan. En als je maar met z'n vijven zit, is het niet zo zwaar ook." De groep ontstond al snel in de wedstrijd. Farenhout, De Regt en Franse gingen er al na een ki lometer of vijftien vandoor. Twee ronden van tweeënhalve kilometer verder hadden Luy ten en Van de Berg de aanslui ting gevonden. Het was een mooie kopgroep, waarvan vrij wel iedereen direct zei dat het de beslissende slag was. Zo vroeg in de wedstrijd al. Heel snel was „Dat had inderdaad niet ge moeten" zei de renster uit Drie wegen, die in dienst is van het Italiaanse Catalunya-Aliverti- Kookai. „Fonny zou naar Italië zijn gekomen, maar hij was ge vallen en blesseerde zich aan zijn schouder. Hij kon daardoor niet meer naar Italië rijden. En ruggetrokken bal ongelukkig in eigen doel: 0-1. Daarna kwam de Kloetinge-productie op gang. De technisch beter onder legde hoofdklasser combineer de vlotter dan de thuisploeg en tevreden. Dat kwam ook door dat ik nooit helemaal in conditie was. Daarom wil ik nu eerst lek ker fit worden." Human had een goede eerste in druk gekregen van de nieuwe spelers. „Het is moeilijk te zeg gen na één training, maar vol gens mij hebben we er meer voetballend vermogen bijge- kregen", zei Human. „Maar of we ook aan vechtlust hebben ge- het verschil zestien seconden. Rondenlang hielden de koplo pers het verschil vervolgens op die zestien tellen. Tot op drie kwart van de wedstrijd van ne gentig kilometer. Toen trokken ze het verschil op een achtervol gende groep vantwaalfoptot25 seconden. Wellicht door nervo siteit voorin kwamen de twaalf daarna echter snel dichterbijTe laat, bleek uiteindelijk. Met twaalf seconden voorsprong gingen de leidende vijf de laat ste ronde in. Ze bleven lang bij elkaar. Pas bij de laatste bocht aangezien ik weer last had van mijn rug, ben ik maar terug naar Nederland gevlogen." Doedee had geen zin zich door een of andere 'vage Italiaan' te laten behandelen. „Ik weet niet waar de mensen van de ploeg me dan weer heen zouden brengen. Bovendien kan ik nog nauwe- stichtte via de vleugels veel ge vaar. Vooral de van SSV'65 gekomen Pim Bruins maakte een sterke indruk en leverde aan aantal voorzetten op maat af. Emiel wonnen, weet ik niet. Daar ben ik wel benieuwd naar, want op dat gebied hebben we vorig sei zoen best wat wedstrijden ver loren." De knie van Bart Poppe was gis teren nog dik. De Belgische middenvelder laat vandaag fo to's nemen. „Dit is frustrerend", zei Poppe. „Ik heb afgelopen seizoen niet goed gespeeld en dan gebeurt dit. Na een uur was het al weer klaar. Daar baal ik verschrikkelijk van." brak het. Luyten en Van de Berg sprintten niet mee. Farenhout trok aan de kop van de groep, in een laatste poging Franse af te schudden. Dat lukte niet. Fran se kwam op vijftig meter van de meet op kop en won met meer dan een fietslengte verschil. Bij de wedstrijd voor de ama teurs B en recreanten bleef het peloton heel lang bij elkaar. Geen serieuze uitlooppogingen, geen afvallers en afstappers. Met een tempo alsof ze even lijks Italiaans, dus ook dat zou moeilijk zijn. Hier heb ik een vaste dokter, Van Zweden, van wie ik weet dat hij goed is." De nieuwe blessure komt op een slecht moment voor Zeelands beste wielrenster. Ze was enkele weken geleden goed uit de Giro d'Italia gekomen. Ze haalde Dorst, voor rust in de punt van de aanval, maakte binnen der tien minuten een hattrick en vergrootte de marge tot 0-4. Na de hervatting was Kloetinge weer meer in balbezit. AZVV, met zeven spelers uit het tweede elftal van vorig seizoen, bleef onder leiding van doelman Niels Meesen echter overeind. start De selectie van Hoek (met de vaste rugnummers): 1. Jürgen Belpaire, 2. Thomas Ra- gut, 3. Johan Mücher, 4. Pascal Smessaert, 5. Franky Standaert, 6. Gunter de Meyer, 7. Steven de Croo ck, 8. Djamei Buyse, 9. Anthony An- nicaert, 10. Arjan Human, 11. Ra mazan Yuruk, 14. Bart Poppe, 15. Marc Minnaert, 16. Wesley de Smet, 17. Pauclair Youda, 18. Leon van den Ouden, 19. Thijs Binnerts, 20. Ferdi Kabal, 21. Morou Jabara, 22. Patrick de Guchteneire, 23. Dennis Wondergem. brood gingen halen bij de bak ker ging de groep richting fi nish. Pas op zeven kilometer van de streep gingen Fonny Kint, Wim Hoondert en Gerwin Steenbakker weg. Ze pakten tien seconden en finishten in een eindsprint. Hoondert had het beste in de sprint. Hoe hard Kint en Steenbakker het ook pro beerden, het lukte ze niet om hun concurrent uit Heinkens- zand af te troeven. De winnaar: „Iedereen had het verdiend om hier te winnen, maar ja, er kan er maar een de eerste zijn." daar geen beste resultaten en eindigde steevast in de achter hoede, maar kwam er fitter uit dan ze begonnen was. Ze had daarvoor last van bloedproble- men. „Ja, het voelde weer goed. Nu komt het ook wel in orde, maar het is inderdaad weer niet ideaal. Donderdag ga ik naar Frankrijk voor de Tour Fémin- in. Maar ik rijd nog wel de Acht van Chaam om snelheid op te doen voor ik naar Frankrijk ga." door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - In het laatste weekeinde van juli was Jum ping Zeeuws-Vlaanderen vijf tien jaar lang het ontmoetings centrum voor de nationale en internationale springtop.i Met drieduizend combinaties en zo'n twintigduizend bezoëkers stond het vijfdaagse evenement op het Paardensportcentrum in Nieuwvliet bekend als een feest. Door de toestand van het terrein kon dat feest dit jaar echter geen doorgang kennen. Het Nieuwvlietse Paarden sportcentrum was afgelopen weekeinde slechts op zaterdag bezet door een aantal provinci ale coryfeeën, die op het concours hippique van de Zwinruiters de conditie van hun paarden nog even wilden testen, voor het Zeeuws kampioen schap. De grasmat in Nieuwvliet was weliswaar wat opgeknapt, maar absoluut niet bestand om vijf dagen intensief te worden gebruikt. De organisatie van Jumping Zeeuws-Vlaanderen hoopt dat daar verandering in komt voor volgend jaar. Voor zitter Joop de Jonge: „Als orga nisatie hadden we alles rond. De sponsors staan nog steeds klaar om ons evenement te steunen. Uit de reacties van de ruiters blijkt dat ze dolgraag willen dat we volgend jaar weer van start gaan. Maar alles hangt bij zo'n evenement af van de bodem. Het woord is nu aan de eigenaar van de manege. Wij zijn er klaar voor." Bij het springen in de klasse Z ging niet favoriete Carolein van de Plasse met Delta Mossel Oase met de overwinning strijken, maar outsider Albert Vermue met Blom's Goodbye. Van de Plasse moest tijdens de barrage zelfs toekijken. Hoewel Delta Mossel Oase geen enkel pro bleem had met de hoogte van de obstakels van parcoursbouwer Bram Wattel ging het tocii mis. Door een stuurfoutje sprong de merrie in het basisparcours één van de staanders van de drie sprong omver. Albert Vermue met Blom's Goodbye opende de barrage en stuurde de Jasperzoon in een adembenemende rit in 29.35 se conden foutloos rond. Cindy Perdaen haalde vervolgens met Mumbo een paal naar beneden. En met haar tweede troef Disco very trok de amazone uit Sas van Gent twee balken naar het gras. Ilyo de Loos leek het feest je voor Vermue nog te bederven. Hij stuurde Valk's Kassandra feilloos naar de finish, maar kwam uiteindelijk toch een fractie tekort voor de zege. In de klasse L eisten de zusjes Jakobsen uit Serooskerke de hoofdrol op. In de bloedstollen de rit zette Eva met 26.21 de snelste tijd in de barrage neer. Maar in de haast trok It's Lotto een paal naar het gras. Lang bleef deze fout onbestraft, maar het resulteerde uiteindelijk in de derde stek. Het was zus Ruth die met Stouten's Lemay met een foutloze rit en een tijd van 26.45 de zege opeiste. En ook hier moest Ilyo de Loos met Nadja genoegen nemen met de tweede stek. De Loos mocht het hoofdstel van één van zijn zeven paarden toch nog met de felbegeerde oranje rozet laten opsieren. In de klasse ZZ toonde hij zich met zijn springkanon Nadir met een foutloze rit de sterkste. In de klasse M eiste Christiaan van de Plasse met Delta Mossel Prin cess de overwinning op. Na drie weken afwezigheid we gens vakantie nam Antoinette Wiskerke met Ortello op het hoogste niveau, de klasse Z2, het heft weer in handen. In de eerste proef stuurde de amazone uit Kapelle de fraai bewegende ruin met 198 punten naar de ze ge en liet streekfavoriete Maar- tje Eibers met Julano acht pun ten achter zich. In de tweede proef liet Wiskerke er met de ge weldige score van 202 punten geen twijfel over bestaan wie de beste was. Ook nu moest Maar- tje Eibers met 190 punten het antwoord schuldig blijven. In de klasse Z bleek tegen Eveli en de Kesel geen kruit gewas sen. De amazone van de Bier- vlietse Haringruiters stuurde Sion's Shadow met respectieve lijk 181 en 200 punten naar de overwinning. Petra Tollenaar en Florine Boogaard wisselden in de klasse Ml stuivertje. In de eerste proef toonde Petra Tolle naar zich met Pepperoni met 167 punten de sterkste. De ama zone bleef daarmee Florine Boogaard met Poeme Q vijf punten voor. Met 166 punten nam de amazone uit Oudeland daarna revanche op haar rivale uit Hoek. iHoek verschijnt gretig aan de Trainer Johan Ballegeer (links) loopt voorop met naast zich de nieuwelingen Pauclair Youda, Steven de Croock, Pascal Smessaert, Dennis Wondergem en Anthony Annicaert. foto Camile Schelstraete RUDERSBERGER - Motorcrosser Rinus van de Ven heeft zijn leidende positie in het prestigieuze Duitse AD AC-kampioen- schap verstevigd. De vijftienjarige Vlissinger schreef gisteren in de vierde wedstrijd in Rudersberger twee tweede plaatsen bij op zijn conduitestaat en liep daarmee vier punten uit op de concurrentie. Regen toverde het terrein in Rudersberger om in een modderpoel. In de eerste manche ging Van de Ven met de verkeerde banden van start en kwam daardoor niet in de buurt van de eerste plaats. In de tweede manche ging het op Trellerborger-banden stukken beter. Na een kopstart zag hij de sterke Duitser Benni Meusel voorbijkomen. Verder kwam er niemand meer langs. In september en oktober worden de laatste twee wedstrijden om het Duitse kampioenschap ver reden in Holzgerlingen en Schefflenzer. STAVOREN - Zeiler Stephan Veldman is eindelijk verlost van een frustratie. Na twee tweede plaatsen bij Eurocup-wed- strij den in het Franse Carnac (2 0 01) en het Engelse Weymouth (2002) won hij dit weekeinde eindelijk wel in Stavoren. In zijn Flash-boot nam hij de titel over van zijn broer Erwin, die vo rig jaar won. Met dit resultaat sluit de Middelburger zijn car rière in de Flash af. Hij vaart momenteel ook al in de Laser. Van maandag tot en met zaterdag voer Stephan Veldman vrij constant op Nederlands grootste Flash-evenement. Alleen de eerste en de tweede race waren uitschieters naar beneden. Hij werd toen dertiende en veertiende. Daartussenin voer hij vier eerste plaatsen, een derde, drie vierde, een achtste en een negende plek bij elkaar. Doordat Veldman de twee slechtste resultaten mocht wegstrepen, was hij in het algemeen klasse ment de beste van 57 deelnemers in Stavoren. De resultaten op de eerste en laatse dag, toen hij zijn slechtste resultaten neerzette, kwamen volgens Veldman door het weer.,Er stond een hele lichte wind, die ook nog eens varieerde in richting. Daarnaast waren de draaien die ik moest maken ingewik keld." AUGSBURG - Floris Braat, David Backhouse en Sam Oud hebben dit weekeinde kanoslalom in Nederland een gezicht gegeven. Braat de bedachtzame, Backhouse de communica tieve en Oud de wilde. Het drietal tekende gisteren in Augs burg voor de eerste Nederlandse medaille tijdens een wereldkampioenschap. Waren de individuele prestaties van de vaarders niet overeenkomstig de verwachtingen, als col lectief boog het trio van coach Michael Seibert alleen voor Zwitserland. Duitsland, dat na de uitschakeling van olym pisch kampioen Thomas Schmidt veel had goed te maken, eindigde als derde. Het was de eerste keer dat Nederland een medaille bij een mondiaal toernooi kanoslalom weggriste. Verder dan een vierde plaats (Michel Reijs in 1991) was een Oranjevaarder nooit gekomen. Die positie was destijds goed voor een olym pische startplaats. ANP MEISSEN - Jans Koerts heeft zaterdag de vierde etappe van de Ronde van Sachsen op zijn naam gebracht. De wielrenner van Bankgiroloterij ontsnapte in de slotfase van de wedstrijd over 187 kilometer van Leipzig naar Meissen uit een kopgroep van elf. De Duitser Fabian Wegmann nam met zijn tweede plaats achter Koerts de leiding over van zijn landgenoot Lars Wackernagel. Gisteren behield hij in de slotetappe zijn lei dende positie. DPA Frangois Franse troeft in Kortgene zijn vier medevluchters af in de eindsprint. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17