PZC PZC Komborden Axel als nieuw door stickers Mooie zomer voor de zwembaden Zeeuwse horeca draait goed door mooi weer 13 fatsoenlijk gedrag volgens partij De Boom beter via APV af te dwingen Boete voor dronken bestuurster zaterdag 26 juli 2003 Oranje Fonds schenkt geld voor jeugdwerk Expositie van dierenportretten Sympathiek Populair Aangifte verkrachting verzonnen Vijftig klachten over tunnel Spoor van Ramp '53 herhaald Auto over de kop geslagen Ander beeld Forse geldboete dronken rijder (innr Raymond de Frel TERNEUZEN - De Terneuzense politieke partij De Boom vindt het plan van D66-raadslid P. van Veen-de Rechter om tien stadsregels op te stellen larie koek. In haar blad De Boom- brief stelt de partij dat er beter energie kan worden gestoken in ie naleving van de Algemene Politie Verordening (APV). Van Veen opperde anderhalve maand geleden, geïnspireerd door de gemeente Gouda, het idee om in samenwerking met Stadsregels Terneuzen 'lariekoek' redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-rnail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; taterdags tot 12.00 uur de burgers tien gouden stadsre gels in te voeren, waarin normen en waarden worden vastgelegd. Dit alles om tot een veiliger, schoner en aangenamer Terneu zen te komen. Ze kreeg daarbij steun van de fracties van de ChristenUnie en SGP, die op dat vlak gezamenlijk aan een initia tiefvoorstel werken. In de com missie Samenleving toonde ook de PvdA zich voorstander. De fracties van Gemeentebelangen Kanaalzone (GBK), Groen- Links, WD, CDA en LPF waren minder lovend. Alle partijen buigen zich voor een volgende commissievergadering nog eens over het idee. Vervolgens kan eventueel een werkgroep wor den samengesteld, die zal bekij ken hoe het thema normen en waarden op de Terneuzense po litieke agenda wordt gezet. Dat is helemaal niet nodig naar mening van De Boom, die vorig jaar tijdens de gemeenteraads verkiezingen geen zetels be haalde. In De Boombrief stelt de partij onder het kopje 'Fatsoen begint bij jezelf dat het samen stellen van een werkgroep com plete tijd- en geldverspilling is. ,,In de APV zijn al genoeg regels terug te vinden. Wij zien liever een wijkveiligheidsplan om de leefbaarheid in wijken, buurten en kernen te optimaliseren", schrijft De Boom. Volgens de partij dient de politie zich pro actief op te stellen naar overtre ders en moet ze niet pas ingrij pen als burgers herhaalde ma len hebben geklaagd. Ook pleit zij voor extra politie, vaste wijkagenten en strandwachten. Een centraal meldpunt voor overlast, buurtspreekuren, be ter onderhoud van openbaar groen en toezicht op geluids overlast, verwaarlozing van panden, tuinen en 'knutselau- to's voor de deur' zijn andere wensen van De Boom. Herin voering van grofvuil- en tak- kenroutes - twee keer per jaar - en veiligheidstoezicht bij speel plaatsen en scholen zijn volgens de partij eveneens alternatieven voor de stadsregels. OOSTBURG - Het Oranje Fonds heeft 1500 euro toege kend aan de Stichting Welzijn IVest-Zeeuws-Vlaanderen in Oostburg. De bijdrage is be stemd voor een survivalweek end voor tieners. Het Oranje Fonds richt zich op verschillende doelgroepen in de samenleving; mensen die zelf standig in hun eigen huis oud willen worden, jongeren die hun draai moeten vinden in de sa menleving, maar ook dak- en thuislozen en buurtbewoners die de handen ineen slaan voor een leefbare buurt. In 2002 ver strekte het Oranje Fonds ruim bijdragen voor een totaal bedrag van ruim 13 miljoen eu ro. WATERLAND KERKJE - Carla de Deckere exposeert vandaag het kader van de reeks 'kunst kijken in 't kerkje van 't Kerkje' een serie dierenportretten in de Nederlands Hervormde Kerk van Waterlandkerkje. De expo sitie is de vierde in een serie van zeven zomerse zaterdagen. Open van 11.00 uur tot 16.00 uur. TERNEUZEN - Vier flesjes bier had de 44-jarige inwoonster van Zaamslag naar eigen zeggen ge dronken, toen ze op 19 oktober van vorig jaar werd aangehou den tijdens een alcoholcontrole Terneuzen. De uitslag, 415 microgram, deed gisteren volgens de politierech ter in Terneuzen niet alleen meer consumpties, maar moge lijk ook een alcoholprobleem vermoeden. De 44-jarige vrouw was immers al twee keer eerder veroordeeld voor rijden onder invloed. Reden, zo kreeg ze te horen, waarom ze binnenkort een test moet ondergaan van het CBR (Centraal Bureau Rijvaar digheidsbewijzen). Ze ontkende er sprake was van een pro bleem en nam enigszins ver baasd kennis van de test. De po litierechter eiste 385 euro boete en een voorwaardelijke rijont- conform de eis. Dingeman de Koning plakt nieuwe stickers op de bekladde plaatsnaamborden. doorRenévan Stee AXEL - Axelaar Dingeman de Koning ergerde zich al langere tijd aan de be kladde komborden rond zijn woon plaats. Om die reden besloot hij giste ren de vier plaatsnaamborden bij de rotonde aan de Zuidsingel te voorzien van zelfgefabriceerde plastic stickers. Hierdoor zien ze er weer piekfijn uit. Waarschijnlijk uit frustratie over de 'inlijving' door Terneuzen zijn de blau we borden meteen na de gemeentelijke herindeling regelmatig het doelwit van vandalen geweest. Op veertien plaatsen rond de kern werd de aanduiding 'gem. Terneuzen' boven de plaatsnaam Axel stelselmatig overgespoten met een sterk bijtend goedje, dat ook de borden zelf beschadigde. „Dergelijke acties keur ik ten zeerste af. Dat mensen nog steeds tegen de her indeling zijn, kan ik goed begrijpen. Maar dan moet je net als in Sluis in actie komen voordat het zo ver is en niet an dermans eigendommen vernielen. Komborden zijn min of meer een visite kaartje van een stad of dorp. Die moe ten er netjes bij staan", aldus De Ko ning. 'Wildplakker' De Koning heeft geen half werk afgeleverd. Het lettertype dat hij heeft gebruik komt precies overeen met de letters van de oorspronkelijke tekst. Het formaat van de tekst en het blauw van het reflecterende plastic dat hij gebruikte, is nagenoeg hetzelfde. Desondanks is hij niet van plan alle veertien komborden rond Axel van een nieuwe tekst te voorzien. „Zie het als een ludieke actie, waarmee de gemeen te wellicht haar voordeel doet." Hoewel de actie illegaal is, verklaart wethouder R Hamelink van Openbare Werken dat hij sympathiek tegenover het initiatief van De Koning staat. Over een mogelijke verwijdering van de ille gaal geplakte stickers kon de wethou- foto Camile Schelstraete der niets zeggen, omdat hij het resul taat nog niet had gezien en hierover ook op ambtelijk niveau overleg moet plaatsvinden. Hamelink voegt eraan toe dat de be schadigde komborden in Axel niet aan de aandacht van de gemeente waren ontglipt. „De reden dat wij slechts be perkt actie hebben ondernomen, is dat we wilden wachten totdat het bekladden min of meer zou overwaai en, waarna we gepaste maatregelen konden nemen. Wellicht dat ze nog eens goed worden schoongemaakt, er stickers overheen worden geplakt of dat er nieuwe borden worden ge plaatst." door René Hoonhorst KLOOSTERZANDE - Het prachtige weer, zowel in het voorjaar als de afgelopen we ken, stimuleert het bezoek aan de openlucht-zwembaden in Zeeuws-VIaanderen. Miezerre- gen maakte het verblijf op een zonneweide gisteren net wat minder aangenaam, maar de zwemmers lieten zich er niet door afschrikken. Zowel in de gemeente Hulst als in de ge meente Terneuzen konden daardoor jubileumbezoekers worden gehuldigd. De 12-jarige Ricardo Everaert uit Walsoorden werd door de Hulster burgemeester J.F. Mul der in zwembad De Honte in Kloosterzande feestelijk ver welkomd. Als 25.000ste bezoe ker kreeg Ricai'do een bos bloe men, een badhanddoek en een gratis seizoensabonnement voor volgend jaar. Dat het dit jaar een redelijk jaar wordt, staat al vast, vorig jaar werd de mijlpaal van 25.000 niet eens gehaald, weet badmeester Ro bert de Goede. „We hopen dit jaar meer dan 40.000 bezoekers te trekken. Dan zouden we van een topjaar kunnen spreken. Dat aantal hebben we al een jaar of tien niet meer gehaald." Ook Terneuzen hoopt op een top j aar. In de vier gemeentelijke baden (Axel, Sas van Gent, Koe wacht en Zaamslag) werd giste ren de 100.000ste bezoekerfees- telijk binnengehaald. Onslo Dhaese (6) uit Assenede werd in het Sasse zwembad als dé jubi leumbezoeker gehuldigd. Wet houder A. van Waes drukte hem de bos bloemen en de waarde bon voor een nieuw zwemabonnement in handen. De wethouder had eerder al een cadeaurondje gemaakt langs de drie andere baden. In Axel was de Axelse A. van Tol-Jonker (59) de gelukkige, in Koewacht mocht Koewachtenaar Elliot Hayot (9) de felicitaties in ont vangst nemen en in Zaamslag was Kaylee de Pooter (10) de ge lukkige. Het feit dat een Belgisch jonge tje werd gefêteerd, geeft wel aan hoe populair het Sasse zwem badbij de zuiderburen is. „Zelfs uit Gent komen zwemmers naar Sas", wist gemeentewoordvoer- derD. Timmers. Vorig jaar trok ken de Terneuzense zwembaden in het hele seizoen slechts zo'n 116.000 bezoekers. Timmers: „Nou was 2002 wel een heel slecht jaar voor de zwembaden, maar we moeten de komende vijf vakantieweken natuurlijk nog flink wat volk kunnen trek ken. Ik waag me niet aan voor spellingen, maar het is duidelijk dat er nog tienduizenden baders kunnen komen als het weer niet teveel tegenzit." Tot nu toe was woensdag 16 juli de absolute topdag voor de Terneuzense zwemgelegenheden. De vier openluchtbaden trokken die dag samen zevenduizend naar verkoeling smachtende bezoe kers. TERNEUZEN - Een 21-jarige vrouw uit Terneuzen is gisteren veroordeeld tot een werkstraf van zestig uur, omdat ze in no vember vorig jaar valse aangifte heeft gedaan van een ver krachting. De vrouw zou seks hebben gehad met een ex- vriend, maar had de verkrachting verzonnen, om de relatie met haar toenmalige vriend niet op het spel te zetten. De poli tie begon een uitgebreid onderzoek, inclusief buurtonder zoek, DNA-onderzoek en luchtfoto's van de plek waar de ver krachting zou zijn gebeurd. „Op een gegeven moment kwam zelfs het televisieprogramma Opsporing Verzocht in beeld. Toen werd de rechercheurs duidelijk dat er in haar verklaring dingen niet klopten", vertelde officier van justitie R. Jeuken. De vrouw gaf uiteindelijk toe dat de hele verkrachting niet had plaatsgevonden. De politie presenteerde gisteren op de zitting van de politierechter in Terneuzen een rekening van ruim 2300 euro voor al het werk dat ze voor niets hadden ge daan. Politierechter M. Meewisse vond de claim te ingewik keld. „Het is de vraag of de politie langs deze privaatrechtelij ke weg kan proberen geld terug te krijgen." TERNEUZEN - De inventarisatie van klachten over de Wes- terscheldetunnel en het fiets-voetveer tussen Vlissingen en Breskens heeft tot nu toe een kleine vijftig reacties opgeleverd van ontevreden 'gebruikers'. Oud-Terneuzenaar en ex-lijst trekkerskandidaat van D66 (Tweede Kamer) Dennis van Nieuwenhuijzen kreeg de klachten binnen via een speciaal e-mailadres oeververbinding@hotmail.comdat hij begin juli opende. Van Nieuwenhuijzen verzamelt tot eind septem ber met name klachten over het openbaar vervoer en het we gennet. De binnengekomen klachten gaan vooral over het ge brek aan creativiteit bij de bedenkers van de verbindingen en misplaatste bezuinigingen van de betrokken overheidsin stanties. Volgens de D66'er noemen veel klagers de opstelling van gemeentelijke en provinciale bestuurders 'laks en onpro fessioneel'. Van Nieuwenhuijzen stelt komend najaar een no titie op over de problematiek, waarbij de klachten dienen als illustratieve onderstreping. De notitie wordt aangeboden aan de Vaste Kamercommissie voor Verkeer en Vervoer. GOES - De toeristische excursies 'In het spoor van de Ramp' zijn een groot succesHet Bureau voor Toerisme Zeeland heeft al veertien volgeboekte bustochten gehouden. De komende weken zijn er vier extra data vastgesteld. „Er is zoveel be langstelling voor dat we al een aantal keren twee bussen heb ben moeten laten rijden. De mensen komen uit het hele land naar Zeeland om te kijken wat hier vijftig jaar geleden is ge beurd" aldus Marscha de Booij van het Bureau voor Toerismg Zeeland. Toeristen die de plaatsen willen bezoeken waar de watersnood zichtbare sporen heeft achtergelaten, krijgen nog vier keer die kans: op 30 juli, en 15,21 en 30 augustus. De dag tochten kosten 50 euro per persoon, inclusief Zeeuwse bolus, lunch, begeleiding en het boekje Echo's van het Water. Start plaats voor het Ramparrangement is Goes. Meer informatie: www.wvzeeland.nl SCHOONDIJKE - De auto van een 21-jarige man uit Brugge (B) is gisteren omstreeks 14.00 uur na een eenzijdig ongeval op de N61 (Provincialeweg) te Schoondijke total loss verklaard. De automobilist reed over de N61 in de richting van IJzendij- ke, toen hij in een slip raakte en over de kop sloeg. De Belg kwam met de schrik vrij Burgemeester J.F. Mulder huldigt Ricardo Everaert als 25.000e bezoeker van het zwembad in Klooster zande. foto Camile Schelstraete door Famke van Loon WESTENSCHOUWEN - De horecabedrijven in Zeeland draaien dit jaar tot nu toe nagr behoren. Dit in tegenstelling tot de landelijke cijfers, die een da lende omzet en een flinke stij ging van het aantal faillisse menten van cafés en restaurants laten zien. Dat de Zeeuwse be drijven deze dans ontspringen is volgens W. Ginjaar, voorzitter van de provinciale afdeling van Koninklijke Horeca Nederland (KHN), mede te danken aan het goede weer. Het bedrijfsschap Horeca en Catering van MKB Nederland heeft het deze week over een 'el lendige tijd' voor de cafés, dis cotheken en restaurants. Cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) over het eerste kwartaal van 2003 zijn voor de horeca niet positief. Ten opzich te van dezelfde periode vorig jaar zijn er flink wat meer be drijven gesloten: 63,2 procent meer faillissementen. Daar naast loopt de omzet van bedrij ven die hun hoofd wél boven water houden, terug: gemiddeld met zeven procent. Maar er zijn ook uitgaanscentra in de grote steden waar die omzet de eerste maanden van het jaar zakte met 25 tot 30 procent. De hoge prij zen in de horeca zouden samen met de economisch magere tij den de oorzaak zijn van deze slechte resultaten. Voor Zeeland gaan deze cijfers niet op, volgens provinciaal KHN-voorzitter Ginjaar. Van de ruim tweeduizend horecabe drijven in de provincie is onge veer de helft lid van de branche vereniging. Daarvan heeft tot nu toe slechts één ondernemer zijn deuren noodgedwongen moeten sluiten. „Van een toene mend aantal bankroeten onder hoteliers en kroegbazen is dus geen sprake in de provincie Zee land." Omdat vooral in de grote steden de klappen vallen, wordt het beeld volgens Ginjaar nu 'scheefgetrokken' Ook wat betreft de omzet heb ben de Zeeuwse ondernemers niet te klagen. „Er zijn natuur lijk altijd uitschieters naar bo ven en beneden, maar we zitten ongeveer op het omzetniveau van vorig jaar." En dat is niet slecht onder het huidige econo mische tij. Want al wordt er ge regeld geklaagd over de prijs stelling in de horeca, ook de prijzen in andere branches zijn gestegen. „Alles is duurder ge worden. Elke branche heeft het moeilijk. Mensen zijn ook wat voorzichtiger met het uitgeven van de euro's." Het goede weer in het voorsei zoen en aan het begin van de zo mer speelt volgens de KHN- voorzitter een belangrijke rol voor de goede gang van zaken in de Zeeuwse horeca. „Bij goed weer zijn mensen toch eerder geneigd naar de kust te gaan dan naar de grote stad." Veel cafés, restaurants en disco theken zijn voor een belangrijk deel van hun inkomen aangewe zen op de toeristen. En schijnt de zon en zijn die in de goede bui dan zijn ze volgens Ginjaar 'eer der geneigd' toch erop uit te trekken en die euro's uit te geven in de horeca. TERNEUZEN - Hij had een rie kende adem, sprak met dubbele tong en was onvast ter been, constateerde de politie toen zij op 29 november van vorig jaar een 36-jarige inwoner van Schoondijke aanhield. Na enkele glazen champagne en rode wijn had de man in Vlissin gen een paaltje geramd en was op een vluchtheuvel gereden. Vervolgens was hij doorgere den, met de politie achter hem aan. Volgens sommige getuigen had hij zelfs tegen het verkeer in gereden dat van de veerboot kwam, maar dat kwam gisteren op de zitting van de politierech ter in Terneuzen niet helemaal uit de verf. Hij hoorde het alle maal gelaten aan. „Het was de eerste keer en ik hoop de laat ste", nam hij zich voor. Goede bedoelingen, die hij alvast ge stalte had gegeven door de drie daagse cursus alcohol en ver keer te volgen. De politierechter, die vond dat De V. 'behoorlijk onverant woordelijk te werk was gegaan', vonniste conform de eis tot zes maanden voorwaardelijke rijontzegging en 1500 euro boe te. vÜ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 65