Auto's blokkeren Wilgenplantsoen PZC Hoogseizoen op paardenmelkerij Dorpsraad van Sluiskil probeert onrust over windmolens te sussen Rechter in dubio over hut voor junks en daklozen 13 Danceparty mag ook niet op Grevelingen Actie bewoners tegen bouwoverlast Brand in Goes' restaurant aangestoken LPF wil dak fietsenstalling Man geraakt door heftruck Politie betrapt drankrijders Motorrijder zwaargewond Gewonden bij aanrijding Dronken man zonder rijbewijs Valse melding van brand in Renesse donderdag 24 juli 2003 Stofoverlast Dialoog dnorAli Pankow GOEDEREEDE - De nachte lijke danceparty op een boot van evenementenbureau Party pipo, mag zaterdagavond ook niet op de Grevelingen wor den gehouden. Burgemeester C. Sinke van de gemeente Goe dereede voert dezelfde argu- menten aan als zijn collega J. Asselbergs van Schouwen- Duiveland. Het natuurgebied zou te veel hinder van het feest ondervinden en de gemeente kan de veiligheid van de bezoe kers niet garanderen. Ook Sin ke legt de organisatoren een preventieve dwangsom op: van 15.000 euro per dag als ze het verbod overtreden. Volgens woordvoerder R. Na- berman van Goedereede gel den voor de Grevelingen verge lijkbare stiltebepalingen als voor de Oosterschelde. „Op de Grevelingen mag gerecreëerd worden, maar er mag natuur lijk geen muziek via geluids dragers geproduceerd wor den", aldus Naberman. Hij vertelt dat Party Pipo in een te lefoongesprek dinsdag niet duidelijk maakte dat het om een party met ruim vierhon derd mensen ging. Volgens de ambtenaar deed organisator R. Fortes het voorkomen alsof om het om een kleinschalig vaarfeestje ging. Fortes toonde zich gistermid dag teleurgesteld over dit vol gende verbod op zijn ocean- danceparty. Hij zei in afwach ting van een telefoongesprek met Asselbergs nu niet direct te kunnen zeggen hoe hij de zaak verder wil aanpakken. rioorRené Hoonhorst TERNEUZEN - Boze bewoners van het Terneuzense Wilgen plantsoen hebben gistermor gen hun straat met auto's ge blokkeerd. Zij protesteerden daarmee tegen de jarenlange overlast door sloop- en nieuw- bouwactiviteiten in hun wijk. De actievoerders maakten de straat pas vrij na toezeggingen van de gemeente en de aanne mer dat de straten voor de bouwvakvakantie zandvrij zijn. Een aantal bewoners van Trini teit is ook sterk gekant tegen de kanaaltjes die zijn aangelegd. De stroomgeulen zijn gevaarlijk voor kinderen, trekken onge dierte aan en zorgen voor stank overlast bij warm weer, vrezen ze. Wethouder A. van Waes wees de actievoerders er op dat zij hun bezwaren via het eigen be wonersplatform wereldkundig hadden kunnen maken. De acti viteiten van het platform zijn echter niet bij alle bewoners even goed bekend. Van Waes be loofde dat de eventuele overlast van de kanaaltjes in september nog eens aan de orde komt. Ook andere gebreken en misstanden van en in de wijk kunnen dan tijdens een informatie-avond of hoorzitting aan de orde komen. Triniteitbewoners ondervinden al jaren overlast van de rigou reuze vernieuwing van de voor malige Bomenbuurt. Vooral bewoners van het Wilgenplant soen, één van de verkeersaders GOES - De brand die afgelopen dinsdagochtend vroeg het res taurant De Lachende Koe aan de Beestenmarkt in Goes in de as legde, blijkt aangestoken. Dat heeft de Technische Recher che na onderzoek vastgesteld. Over de omstandigheden van de brand wil de politie vanwege het onderziek niets kwijt, alleen dat uit de sporen is gebleken dat er opzet in het spel moet zijn ge weest. De brand in het restaurant ver oorzaakte aanzienlijke mate riële schade maar zorgt er ook voor de De Lachende Koe voor lopig niet open kan, juist in het hoogseizoen. De politie is op zoek naar men sen die in de nacht van maandag op dinsdag tussen 1.00 en 1.25 uur iets hebben gezien in de om geving van het restaurant. Eventuele getuigen kunnen zich melden bij het politiebureau in Goes of op telefoonnummer 0900-8844. redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur door de wijk, en omliggende straten worden geconfronteerd met sloop- en bouwactiviteiten. Eind jaren negentig verdwenen de voormalige flats uit een aan tal bomenstraten en sinds een paar jaar rijdt bouwverkeer af en aan om spullen te brengen voor de bouw van' nieuwe wo ningen. De bewoners begrijpen dat het opknappen van hun wijk tijdelijke offers vraagt, maar ze eisen wel dat aannemers en ge meente er voor zorgen dat de overlast zoveel mogelijk wordt beperkt. De warmte en droogte van de laatste weken zorgt vooral voor enorme stofoverlast. „Het zand gaat overal tussen zitten en waait het hele huis door. De rol luiken moesten al worden gere pareerd omdat ze vastliepen door al het zand dat er tussen kwam", klaagt Lucy van de Wekken uit de Larixstraat. Echtgenoot Henk begrijpt dat overlast niet is te voorkomen. „Maar bij de sloop van de flats spoten ze het puin nogal eens nat. Ook het zand kan vaker worden opgeveegd." Van de Wekken had het ook wel een aardig gebaar gevonden als de gemeente of de aannemer eens een gratis glazenwasser had langsgestuurd vóór een week eind. Eén van de organisatoren van de bewonersactie, Hasim Sinano- vic, was gematigd tevreden over het resultaat. „Het is mooi als vrijdag een zandveger de stra ten schoonmaakt en de aanne mer een aantal straten vrij maakt. Maar we moeten nog afwachten of er na september nog wat aan de veiligheid en de overlast van de waterpartijen wordt gedaan." Wethouder Van Bewoners van de Terneuzense wijk Triniteit praten bij stilstaande kranen met vertegenwoordigers van de gemeente. foto Camile Schelstraete Waes kan niet beloven dat de kanaaltjes, zoals Sinanovic en medestanders het liefst zouden willen, worden dichtgegooid. „Maar we zullen alle bezwaren en wensen serieus bekijken en proberen de informatie bij de mensen te brengen. Veel bewo ners van de wijk wantrouwen de overheid. Dat wantrouwen wil len we wegnemen door goed en open te communiceren. Kinderen mochten zelf proberen om een paard te melken tijdens de open dag van de paardenmelkerij in Oostburg. door Raymond de Frel OOSTBURG - Daar stonden ze dan, de zevenjarige Remon en achtjarige Anton uit Streefkerk. Op ooghoogte met twee dikke billen van een Zeeuws trekpaard. „Wat een groot dier! En kijk, wat een lan ge piemel heeft-ie zeg!", constateerden ze verwonderd. De twee jongetjes, op va kantie in Cadzand, waren gisteren twee van de ruim honderdvijftig bezoekers van de open dag op de paardenmelkerij van de familie Nortier-Buijze in Oost burg. Pieter en Ina Nortier-Buijze houden tot 3 september iedere woensdag open dag, omdat ze merkten dat daar met name on der toeristen veel vraag naar was. „Ze kijken hier eigenlijk mee in een draaiend bedrijf. Veel mensen willen niet alleen iets weten over de paarden, ze willen ook iets tastbaars. Hier is dat mogelijk. De veulens zijn te aaien en ook een ritje op een paard is onder begeleiding toege staan. Zeeuwse trekpaarden houden was eerst een hobby van ons, maar we zijn door dierenarts en trekpaardengek Pol van de Vijver uit IJzendijke aangestoken om er iets meer mee te doen", vertelt Pie ter Nortier. Dat resulteerde zes jaar geleden in een paardenmelkerij. Nortier moet het voor al van het toeristenseizoen hebben. „Dat is voor ons dé perfecte tijd. Dan hebben we jonge veulens en is de melker ij goed op gang. Ja, die zes weken zijn dus ook mijn seizoen", aldus Nortier. Bezoekers krijgen eerst een rondleiding, waarin al lerlei leuke weetjes worden gemeld. Zo worden de veulens 's ochtends om vijf uur bij hun moeder weggehaald. De merries produceren zo'n dertig liter melk per dag. Om de twee uur wordt de merrie ge molken, wat ongeveer zeven liter melk oplevert voor menselijke consumptie. De rest wordt in de nachtelijke uren - als merrie en veulen weer bij elkaar zijn - op gedronken door het veulen. Ook leuk: Ouragan, de hengst van het ge zelschap, staat niet voor niets alleen. „Want als hij in de groep is, bespringt hij alle merries die hij tegenkomt. Alhoewel, vooral bruine merrieswant van de ande foto Peter Nicolai ren raakt hij niet zo opgewonden", ver telt medewerkster Arianne. Na de rondleiding volgen een ritje op een trekpaard, het melken van een paard en last but not least een heus glaasje paardenmelk. Smaak? Een beetje wa terig, wat zoet. Dorstlessend, maar bo vendien een drankje met een meer waarde, weet Nortier. „Het helpt het li chaam om de conditie te versterken. Trekpaardenmelk bevat veel ijzer, mine ralen en een scala aan vitaminen. Het ondersteunt en activeert het afweersys teem." De paardenmelkerij van de familie Nortier- Buyze bevindt zich aan de Brugsevaart in Oostburg, naast het golfterrein. Tot 3 septem ber is er iedere woensdag een open dag. door René van Stee SLUISKIL - De dorpsraad van Sluiskil heeft gisteren huis- aan-huis een brief laten ver spreiden waarin ze de argumen ten van de stichting 'Houdt Woonomgeving Koegorspolder Leefbaar' tegen de komst van een windmolenpark in de Koegorspolder bestrijdt. De stichting ziet, behalve voor de polder, ook grote bezwaren voor Sluiskil. Maar dorpsraad voorzitter A. Ivens doet die be zwaren af als 'grote onzin'. Hij is van mening dat de stichting alle mogelijkheden aangrijpt om de plannen voor het windmolen park in een kwaad daglicht te stellen. Die opstelling heeft er uiteinde lijk toe geleid dat de dorpsraad en de stichting niet meer samen optrekken. „Het is niet erg dat de stichting tegen de komst van het park is, maar dan moet ze wel gegronde argumenten ge bruiken. Nu maakt ze zich schuldig aan schromelijke over drijving", verklaart Ivens. Wat vooral kwaad bloed zette bij de dorpsraad, was het be zwaarschrift tegen de bouw van het park dat de stichting ver spreidde. Die actie zorgde voor grote onrust in het dorp. Daar om ging de dorpsraad in de te genaanval. Die krijgt wellicht nog een staartje, omdat Ivens niet uitsluit dat de stichting via een kort geding aansprakelijk wordt gesteld voor de kosten die de dorpsraad als gevolg van alle heisa heeft moeten maken. Ivens hoopt dat de brief van de dorpsraad enige orde in de on- stane spraakverwarring en cha os schept. Hij stelt verder dat de dorpsraad de inwoners van Sluiskil geen mening over de molens wil opdringen. „In te genstelling tot de stichting pro beren wij de bewoners op basis van objectieve informatie zelf hun mening te laten vormen." Uit de gisteren rondgestuurde brief, blijkt op basis van een on derzoeksrapport van de KEMA dat het ontwerp van het wind molenpark voldoet aan alle milieu- en ruimtelijke orde ningscriteria. Met andere argu menten als geluidsoverlast, slagschaduw (het knippereffect dat in ramen van woningen kan ontstaan als de ronddraaiende wieken van een molen telkens voor de zon gaan staan), versto ring van telecommunicatie voorzieningen en onveilige situ aties in de nabijheid van Hydro Agri wordt eveneens korte met ten gemaakt. Verder zou blijken dat vogels slechts beperkt hinder van windmolens ondervinden. Ook een door de stichting aange haald onderzoek van de Rijks universiteit Groningen wordt met de grond gelijk gemaakt. Het zou gaan om een alternatief voor het practicum van eerste jaarsstudenten natuurkunde dat niet in de Koegorspolder is uitgevoerd. Ook de bijbehoren de geluidsmetingen zouden niet volgens Europese richtlijnen zijn uitgevoerd en daardoor waardeloos zijn. Secretaris H. Jongepier van de stichting 'Houdt Woonomge ving Koegorspolder Leefbaar' is niet onder de indruk van het dreigement en de actie van de Sluiskilse dorpsraad. Hij ver wijst naar de enquête Dorpsblik waaruit blijkt dat veel Sluiskil- lenaren zich zorgen maken over de ontwikkelingen in de Koegorspolder. „Ook heb ik be grepen dat velen vraagtekens zetten bij de handelwijze van de dorpsraad. Het is jammer dat groeperingen die opkomen voor de belangen van omwonenden niet in staat zijn beter samen te werken. De bewoners van Sluiskil en de Koegorspolder zijn hier niet mee gediend. Daarom zijn we van plan om na de vakantie weer in dialoog met de dorpsraad te treden." TERNEUZEN - De Terneuzense LPF-fractie pleit voor over kapping van de fietsenstalling aan de Rosegracht. „Om het fietsverkeer in het algemeen en bij slecht weer in het bijzon der te bevorderen, is het wenselijk de stalling een overkap ping te geven", vraagt LPF'er C. Freeke aan de burgemeester. Een woordvoerster van de gemeente bevestigt dat de wens van het raadslid niet in vervulling gaatHet fietsenhok aan de Rosegracht verdwijnt over enkele maanden, omdat er een nieuwe stalling aan de Herengracht wordt gebouwd. De nieu we, bewaakte stalling moet in september of oktober klaar zijn en krijgt een dak, verzekert de woordvoerster. HULST - Bij een bedrijfsongeval in een winkel aan het Sta tionsplein in Hulst is gistermiddag rond kwart over drie uur een 51-jarige medewerker gewond geraakt aan zijn hand en voet. Een collega op een heftruck zag bij het achteruitrijden de 51-jarige man te laat. BRESKENS - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn drie automobilisten aangehouden voor rijden onder invloed van alcohol. Een 72-jarige man uit de gemeente Sluis werd dins dagavond betrapt op de Langeweg in Breskens. Hij kreeg een rijverbod van een uur en een boete. Een 60-jarige automobi liste uit de gemeente Goes trok die nacht op de N2 5 2 ter hoog te van Sluiskil de aandacht van patrouillerende agenten om dat zij met mistlampen aan reed. Uit een blaastest bleek dat zij te diep in het glaasje had gekeken.Ook zij kreeg een rijver bod van een uur en een boete. Op de Ringdijk Noord in Cad zand werd een 28-jarige drankrijdster uit de gemeente Sluis aangehouden. Zij kreeg een rijverbod van drie uur en een boe te. SINT-MAARTENSDIJK - Een negentienjarige motorrijder- uit Tholen raakte dinsdagavond op de Provincialeweg in Sint-Maartensdijk zwaargewond nadat hij met zijn voertuig over de kop ging. Even daarvoor was hij in de rechterberm ge raakt en kwam hierdoor onderaan de dijk terecht. Hij liep een een dwarslaesie op. Zijn toestand is nog kritiek. OVEZANDE - Een man (27) in een bestelauto en een vrouw (40) in een tractor met aanhangwagen, beiden uitBorsele, zijn dinsdagavond tegen elkaar gebotst in Ovezande. Zij waren tegenliggers op de Plataanweg. De bestelauto kwam na de aanrijding tot stilstand tegen een boom. Ze verklaarden bei den tegenover de politie dat ze genoeg rechts hielden. De man en zijn passagier zijn overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. De vrouw uit de tractor bleef ongedeerd. VLISSINGEN - Een 18-jarige beschonken Vlissinger is in de nacht van dinsdag op woensdag aangehouden voor rijden on der invloed. De man reed rond één uur door de Bonedijke- straat in Vlissingen. Hij viel op omdat hij slingerend reed en omdat hij veel moeite had met inparkeren. Bij nadere contro le bleek de Vlissinger geen rijbewijs te hebben. Hij is met een proces-verbaal op zak weer vrijgelaten. door René Hoonhorst MIDDELBURG - Het verzoek van veertig Terneuzense daklo zen en drugsverslaafden om z^lf een schuilhut te mogen bouwen, kwam sympathiek over bij de Middelburgse voorzieningen- rechter, G. van Unnik. De rech ter noemde initiatiefnemer W. van der Maaten een 'betrokken Van Unnik voegde er echter di rect de vraag aan toe: „Kunnen we iets bewerkstelligen?" Het antwoord op die vraag komt vandaag pas, als de rechter uitspraak doet. Maar als de voortekenen niet bedriegen, is er weinig hoop voor het verwe zenlijken van de wens van de Terneuzense verslaafden, dak en thuislozen. Van der Maaten en zijn veertig medestanders hebben officieel geen bouwver gunning aangevraagd. De vraag van daklozen en drugsverslaafden om een schuilhut te mogen bouwen, is door de gemeente behandeld als een principeverzoek, waarop formeel geen besluit is geno men. Wethouder C. Liefting en het college hebben via deze krant wel laten weten dat zij weinig zagen in het idee om daklozen en verslaafden zelf een onderkomen te laten bou wen, waar ze terecht kunnen als de dagopvang dicht gaat en de nachtopvang nog niet open is. Maar over een aanvraag voor een bouwvergunning hebben burgemeester en wethouders zich nooit hoeven buigen, dus kan de rechter niet beoordelen of de vergunning al dan niet te recht is geweigerd. Van Unnik vroeg desondanks aan Van der Maaten en twee ge meenteambtenaren waar de meningsverschillen liggen. Van der Maaten stelde dat hij in de eerste plaats een dialoog op gang wil brengen tussen zwer vers en verslaafden enerzijds en de gemeente, de politie en hulp verleningsinstanties ander zijds. Behalve de hiaten in de openingstijden van de dag- en nachtopvang voelt een aantal thuislozen zich niet erg thuis bij verschillende liefdadig heidsinstellingen en hulpverle ningsinstanties. Het zelf bou wen van een schuilhut houdt zwervers van de straat, geeft hen een eigen plek en daarmee eigenwaarde en verantwoorde lijkheidsgevoel, betoogde Van der Maaten. De gemeentebestuurders vin den dat de schuilhut niet aan de Beneluxweg thuishoort. Welis waar staan daar de twee onder komens van het Leger des Heils en het ZCAD, maar die mogen slechts tijdelijk naast het water schapskantoor staan. Op de vraag hoe lang de tijdelijke sta tus duurt, moesten de ambtena ren bekennen dat de dag- en nachtopvang slechts twee jaar aan de Beneluxweg mochten verblijven. Feitelijk staan ze er al meer dan vijf jaar, maar het college werkt hard aan een defi nitieve plek voor vestiging van een dag- en nachtopvang. Wethouder Liefting meldde en kele weken geleden nog de ge meenteraad in september of ok tober een voorstel te doen. Door ruimere openingstijden van een nieuwe, eventueel gecombi neerde, dag- en nachtopvang is een schuilhut ook geen nood zaak meer, meent het dagelijks bestuur van Terneuzen. De rechter doet vanmorgen uit spraak. RENESSE - Vanuit de keuken van hotel Zoomoord aan de Ho- gezoom in Renesse kwam om streeks 1.00 uur woensdagoch tend een valse brandmelding. Volgens woordvoerder L. Ver meer van de regionale brand weer ging het om een onjuiste signalering van het brandalar- meringssysteem. De leden van de blusgroep Renesse waren snel ter plaatse. Volgens Ver meer hadden zij bij het in veilig heid brengen van de gasten grote steun aan de punctueel in gevulde nachtregistratie, zodat snel duidelijk was wie in het ho tel verbleven. „Ondanks dat er in dit geval geen sprake was van brand, wees dit optreden in elk geval uit dat dit soort registra ties in de praktijk hun nut be wijzen", aldus Vermeer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37