PZC PZC Kinderen fleuren skatebaan op met graffiti Middelburg geeft Veiligheid van trampolines minima pas eind onder de loep genomen dit jaar extraatje Kruising Loskade Middelburg volgens college wel veilig Pand Nijntje in Middelburg voldoet niet meer aan eisen brandweer Brand in restaurant Goes was aangestoken 13 agenda donderdag 24 juli 2003 Orgelconcert in middagpauze Hobbymarkt Verdubbelen Gemiste kans Eisen Bruglicht Winkeldief gebruikt geweld Vlissinger gaat door het lint Zakkenroller besteelt vrouw Inbraak in recreatiewoning Motorrijder zwaargewond Dronken man zonder rijbewijs Kinderdagverblijf slaat alarm rfnnr Miriam van den Broek MIDDELBURG - Kinderdag verblijf Nijntje in Middelburg luidt de noodklok. Al twee jaar zoekt Nijntje een ander onder komen omdat de gemeente het „and aan de Burggang nodig heeft voor een nieuwe parkeer garage aan de Bachtensteene. Het kinderdagverblijf wil dol graag verhuizen naar de school voor minderjarige asielzoekers aan de Zuidsingel. De gemeente GOES - De brand die afgelopen dinsdagochtend vroeg het res taurant De Lachende Koe aan de Beestenmarkt in Goes in de as legde, was aangestoken. Dat heeft de technische recherche van de politie na uitgebreid on derzoek vastgesteld. De politie is naarstig op zoek naar mensen die in de nacht van maandag op dinsdag tussen één uur en vijf voor half twee iets hebben gezien in de omgeving van het restaurant. Over de om standigheden van de brand en de bevindingen van de recher che wil de politie vanwege het onderzoek niets kwijt, alleen dat uit de sporen is gebleken dat er opzet in het spel moet zijn ge weest. De brand in het restaurant ver oorzaakte aanzienlijke mate riële schade maar zorgt er ook voor dat De Lachende Koe voorlopig niet open kan. De grootste schade lijdt het bedrijf doordat het juist in de drukke tijd, nu veel toeristen Goes aan doen, dicht moet blijven. Eventuele getuigen kunnen zich melden bij het politiebureau in Goes of op telefoonnummer 0900-8844. VLISSINGEN - Hayo Boerema uit Winterswijk speelt morgen- op het Flentroporgel in de Vlis- singse Sint Jacobskerk. De middagpauze-orgelbespe ling begint om 12.00 uur. Boerema studeerde aan het con servatorium in Den Haag. Hij behaalde in de loop der jaren di verse prijzen tijdens orgelim provisatieconcoursen. Boerema is de vaste cantor-organist van de Grote of Sint Jacobskerk in Winterswijk. In Vlissingen speelt hij werken van Bach, een eigen improvisa tie en een stuk van Widor. GRIJPSKERKE - In het dorps buis te Grijpskerke wordt mor geneen hobbymarkt gehouden. Op de markt staan diverse kra men met onder meer poppen- kleding, fimoklei, zelfgemaakte kaarten, tuindecoraties en glas in lood. De hobbymarkt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. wil die school nu zelf gebruiken. Ondertussen verslechtert de on- derhoudsstaat van het huidige pand. Een paar jaar praat het kinder dagverblijf inmiddels met de gemeente over een andere loca tie. Het kinderdagverblijf wil in de buurt van de Algemene Ba sisschool (ABS) komen. De school en Nijntje waren buren aan de Bachtensteene. Er ont stond een goede samenwerking. De basisschool verhuisde een paar jaar geleden naar de Zuidsingel om plaats te maken voor de plannen van de gemeen te. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Middelburgse minima krijgen pas eind dit jaar een extra eenmalige uitkering. Dat antwoordt het college van burgemeester en wethouders op schriftelijke vragen van Groen- Links. Het extraatje maakt deel uit van het ruim zes maanden geleden gesloten Najaarsak koord tussen het Rijk, de ge meenten en de sociale partners. Onderdeel van het Najaarsak koord was dat langdurig uitke ringsgerechtigden een eenmali ge uitkering zouden ontvangen (320 euro voor alleenstaanden, 400 euro voor alleenstaande ou ders en 450 euro voor gezinnen). Het Rijk heeft hiervoor twintig miljoen euro verdeeld onder de gemeenten. De gemeenten zouden dat be drag uit eigen middelen verdub belen. Het ministerie van Socia le Zaken heeft het geld voor de- „De afgelopen jaren zijn er moeizaam, en veelal op ons ini tiatief, gesprekken gevoerd met ambtenaren en wethouders over een andere locatie", schrijft di rectrice M. Versluis van Nijntje aan de commissie Maatschap pelijke Zaken van de gemeente Middelburg. „Helaas moeten we concluderen dat er weinig is veranderd aan de situatie. We hebben het gevoel dat Nijntje aan haar lot wordt overgelaten omdat de ontwikkeling van Bachtensteene is vertraagd en omdat de druk bij de gemeente voor extra parkeerruimte van de ketel is." ze 'langdurigheidstoeslag' al uitbetaald aan de gemeenten. Begin deze maand stelde Groen- Links schriftelijke vragen over de verstrekking van het extra- tje. De partij wilde weten of de gemeente de eenmalige uitke ring al had overgemaakt. Volgens het college van B en W wordt het aan de gemeenten overgelaten hoe de regeling uit het Najaarsakkoord wordt in gevuld, zolang maar duidelijk is dat het is voor mensen die lang durig zonder werk zitten en ook geen zicht hebben op betaald werk. De gemeente Middelburg ontvangt van het Rijk in totaal 54.000 euro. Het extraatje kost de gemeente in totaal 144.000 euro. „De uitbetaling van de langdu righeidstoeslag heeft nog niet plaatsgehad omdat Middelburg met de eenmalige uitkering de gewoonte heeft om die in de cember uit te betalen", schrijft het college aan GroenLinks. Dat is ook de bedoeling met het extraatje. Er wordt wel gepraat over het voormalige pand van de school Het Bolwerk aan de Verwerij- straat. „Maar ook over dit pand is nog steeds geen duidelijkheid", al dus Versluis. „Bovendien heb ben we aarzelingen over de lo catie en over de mogelijk hoge investerings- en exploitatiekos ten van dat pand." Het kinderdagverblijf heeft vanaf het begin kenbaar ge maakt dat de school voor al leenstaande minderjarige asiel zoekers (ama's) de eerste keuze is. „De school was toen geen op tie omdat de asielzoekers er lang door Mieke van der Jaqt GOES - Trampolinespringen: leuk! Vooral in de zomer. Voor eventjes bevrijd zijn van de zwaartekracht, een beetje kun nen vliegen. Maar 2100 mensen, meest basisschoolkinderen, moeten jaarlijks weken wach ten voor ze bevrijd zijn van het gips of de mitella na een sprong op de trampoline. Met trampolines gebeuren veel meer ongelukken dan met ande re speeltoestellen en de stich ting Consument en Veiligheid heeft de Europese consumen tenorganisatie ANEC gevraagd zich over de veiligheid van trampolines te buigen. Uit cijfers die Consument en Veiligheid deze week openbaar maakte, blijkt dat veertig pro cent van de ongevallen met trampolines gebeurt in sportza len, waar gesprongen wordt op professionele, goedgekeurde toestellen en waar officiële trai ners toezicht houden op het ge bruik. Goede regels sluiten on gelukken dus niet uit. Een kleine twintig procent van de springers die in het ziekenhuis zouden blijven. Nu blijkt dat het gebouw op korte termijn vrij komt en dat de gemeente het zelf in gebruik wil nemen voor de huisvesting van studenten van de Roosevelt Academy." Versluis wil dat de commissie Maatschappelijke Zaken het standpunt over de bestemming van de ama-school herover weegt. „Wij zien de Roosevelt Academy of een andere bestem ming van het vrijkomende schoolgebouw als een gemiste kans voor een brede school in de binnenstad." terechtkomt, tartte de wetten van de zwaartekracht in een speeltuin, attractiepark of een bungalowpark. Ook daarvoor gelden wettelijke normen, al is het toezicht niet bij wet gere geld. Van vijftien procent van de ongelukken is bekend dat ze thuis op een tuintrampoline zijn gebeurd maar Consument en Veiligheid schat het aandeel van de tuintrampolines veel hoger. Bij eenderde van de trampoline ongelukken wordt namelij k niet geregistreerd waar het toestel stond. Uit gegevens van de speeltoestellenbranche maakt Consument en Veiligheid op dat de populariteit van tuintram polines de laatste jaren aanmer kelijk is gestegen. Juist de veiligheidseisen voor de meeste tuintrampolines ontbre ken. Alleen de hele kleintjes, van ongeveer een meter door snee, moeten aan bepaalde eisen voldoen omdat ze in de catego rie speelgoed vallen. De grotere toestellen zijn niet aan uitvoe ringseisen gebonden. In de pre ventieve sfeer valt daar het meeste voordeel te halen. Nijntje is op het punt beland dat er een keuze moet worden ge maakt. „Het kan zo niet langer", zegt Versluis. „We wachten al een paar jaar op duidelijkheid." In afwachting van een beslissing voor de toekomst wordt uitslui tend het noodzakelijke onder houd aan het pand uitgevoerd. De staat van het pand loopt ach teruit. „De brandweer gaat niet meer akkoord met de huidige si tuatie. Kortom, we moeten op korte termijn verhuizen óf er moeten behoorlijk wat investe ringen worden gedaan op de huidige locatie." Een botbeuk is het meest voor komende letsel dat op een tram poline wordt opgelopen: 60 pro cent. Gebroken armen komen het meest voor: 54 procent. Veertig procent meldt zich bij de eerste hulp met een gebroken been. Verstuikingen en hoofd letsel komen ook vaak voor. Zes procent moet in het ziekenhuis worden opgenomen. Het letsel ontstaat in bijna alle gevallen door neerkomen naast of op de rand van de trampoline of door dat meerdere springers op el kaar botsen. De helft van de slachtoffers zit in de leeftijdscategorie van vijf tot negen jaar. Consument en Veiligheid wil door regelgeving over de uitvoe ring van toestellen en het ge bruik ervan, voorkomen dat in Nederland eenzelfde situatie ontstaat als in Australië en de Verenigde Staten. Daar zijn vooral tuintrampolines onge kend populair maar heel vaak ook de oorzaak van zeer ernsti ge ongelukken. Gebruikers van trampolines kunnen een deel van de risco's uitsluiten door nooit met z'n tweeën of meer mensen te springen. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het kruis punt Loskade/StationsstraaJ/ Blauwedijk/Stationsbrug in Middelburg is helemaal niet verkeersonveilig en onover zichtelijk. Dat antwoordt het college van burgemeester en wethouders op schriftelijke vragen van de WD. Ambtenaren hebben het kruis punt na de herinrichting een aantal malen bekeken in zowel het voor- als het zomerseizoen en concluderen dat het verkeer zich over het algemeen goed aan de regels houdt en snel door stroomt. De WD-fractie maakt zich zor gen over de verkeerssituatie die is ontstaan na de reconstructie. Volgens de liberalen staan er - gezien vanuit het centrum - doorlopend auto's op het kruis punt, die moeten wachten voor de verkeerslichten op de Ka- naalweg/Stationsbrug. Daar door is het onmogelijk voor automobilisten om vanaf de Loskade in te voegen op de Sta tionsstraat. De WD had het college gevraagd maatregelen te nemen. Een mogelijke oplossing zou een extra (rood) bruglicht zijn op de Stationsstraat, zodat het kruis punt met de Blauwedijk/Loska- de niet meer wordt geblokkeerd door wachtende auto's bij een geopende Stationsbrug. Ook vroegen de liberalen om terug plaatsing van de verkeerslich ten op het omstreden kruispunt. Het college ziet niets in de voor gedragen oplossingen, omdat het kruispunt niet onveilig en onoverzichtelijk is. B en W er kennen dat de doorstroming niet optimaal is, maar wel ac- STREEKACTIVITEITEN DOMBURG - Beachfitness, 10.30-11.30 uur: Strand Domburg voor de Stenen To ko; Kinderstrandactiviteit, 13.00-14.15 uur: Strand Domburg voorde StenenTo- ko; Kindermeeleeftheater met Clown Wally, 18.30-20.00 uur: Centrum; MELISKERKE - Ons Huis, 9.30 uur: Koers- bal; MIDDELBURG - Trefpunt, Nassaulaan, 20.00-22.00 uur: Computerclub en wijk- internetpunt; ceptabel. De problematiek doet zich volgens het dagelijks ge meentebestuur alleen maar voor in het zomerseizoen als er meer automobilisten zijn in Middelburg en de brug vaker open gaat. Het college heeft - afgezien van de vragen van de WD - geen signalen gekregen vanuit de be volking dat er gevaarlijke situa ties ontstaan op het kruispunt. Dat het verkeer op de Loskade is toegenomen, is toe te schrijven aan het feit dat de Dokbrug ge stremd is. Automobilisten ma ken daardoor meer gebruik van de Loskade. Eind dit jaar is de brug weer beschikbaar voor alle verkeer, zodat het probleem zich vanzelf oplost. B en W erkennen dat het soms moeilijk is om vanaf de Loskade richting Stationsbrug te rijden als op de Kanaalweg het licht op rood staat. Met name in de zo mer kan dat probleem zich wel eens voordoen. De oplossing is volgens de gemeente simpel: au tomobilisten moeten dan maar eventjes geduld hebben tot het licht op groen staat. De rij wachtende auto's lost vanzelf op. Het kruispunt blokkeren is verboden, evenals de Blau- wedijk inrijden vanaf de brug. De gemeente heeft de politie ge vraagd extra te letten op auto mobilisten die zich niet aan de regels houden. „Het is vooral een mentaliteitskwestie die en kel en alleen door handhaving van de politie kan worden aan gepakt." Het college wijst er in zijn ant woorden op dat alle problemen afnemen op het moment dat de N57 is aangelegd. Middelburg heeft er dan een aquaduct bij, waardoor de doorstroming richting het Walcherse achter land een stuk vlotter zal verlo pen. OOSTKAPELLE - Zionskerk, 14.00-21.30: Hobbybeurs; VEERE - Stadhuistoren, 15.00-16.00 uur: Carillonbespeling door stadsbeiaardier Kees van Eersel; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 9.30 uur: Peuter- gym van 2,5 tot 4 jaar en 10.30 uur: Peu- tergym tot 2,5 jaar; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30-12.00 uur: Kof fie contactochtend; Het Bolwerk, 13.00- 13.45 uur en 14.00-14.45 uur: Gymnas tiek 50+. redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 4382 NH vlissingen Tel: 06-54267110 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Madia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur W Kinderen uit Middelburg-Zuid hebben gisteren de skatebaan in hun buurt zelf opgeknapt met graffiti. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Deelnemers aan het Kinder Pers Buro van de Brede School in Middelburg-Zuid hebben gisteren de skatebaan op het Meiveld opgeknapt met graffiti. Jongeren hadden daar zelf om gevraagd bij de gemeente Middel burg. Die gaf uiteindelijk toestemming. De opknapbeurt van de skatebaan is een initiatief van Rico Pieterse en Anis- saRazani. Zij deden vorig jaar juni mee aan het Kinder Pers Buro (KPB), een activiteit van de Brede School in Mid delburg-Zuid. Zij moesten toen een on derwerp kiezen om over te schrijven. Ze kozen het thema vandalisme en richt ten zich op de skatebaan. De twee stap ten naar de gemeente en vroegen of er iets kon worden gedaan aan de roest - plekken op de baan en aan de gekalkte teksten op en rond de baan. De ambtenaar vond het prima, maar door allerlei omstandigheden duurde het een jaar voordat de kinderen daad werkelijk met de spuitbussen aan de slag konden. De initiatiefnemers waren gisteren niet van de partij. Maar hun collega's van het Kinder Pers Buro van juni 2002 we ten precies wat er met de skatebaan aan de hand was. „Er worden veel lelijke woorden op de zijkanten van de skate baan geschreven", vertelt de twaalfja rige Dilara Qakir. „En wat nog erger is, is dat er over ons wordt geroddeld. De vandalen schrijven onze namen op de skatebaan en zetten er lelijke dingen bijDat vinden we niet leuk. We konden er weinig tegen doen, want die jongens zijn veel ouder. Ze zijn wel zeventien of achttien jaar." Dilara en haar collega's denken dat de skatebaan na de opknapbeurt wel op- foto Lex de Meester nieuw wordt beklad. „Maar misschien niet zo snel als eerst", zeggen de jongens en meiden. „Als het er mooi uitziet, zul len ze er niet zomaar overheen kalken." De kinderen hebben nog nooit met graffiti gewerkt. Om er voor te zorgen dat het resultaat er mag zijn, is de hulp ingeroepen van graffitikunstenaar Martijn Prins uit Vlissingen. In september gaan opnieuw kinderen uit Middelburg-Zuid naar de gemeente voor de skatebaan. Dan wordt met wet houder A. de Vries besproken wat de ge meente kan doen aan de roestplekken op de baan. VLISSINGEN - Een 45-jarige vrouw uit Breda is gisteroch tend even na half twaalf in de Hema in Vlissingen aangehou den, nadat ze in drie winkels in de Lange Zelke goederen had gestolen. Rond vijf voor half twaalf werd de vrouw door het winkelpersoneel van een winkel in de Lange Zelke betrapt en werd getracht haar aan te houden. Dat wist de Bredase te voorkomen door wild om zich heen te slaan. Ze rukte zich los en rende weg. Een getuige zag haar de Hema ingaan, waar ze werd aangehouden. De gestolen goederen zijn terugbezorgd bij de winkels. De vrouw werd in verzekering gesteld. VLISSINGEN - De politie heeft gistermiddag rond kwart over drie in een woning aan het Groenewoud in Vlissingen een 32-jarige Vlissinger aangehouden nadat hij zijn vader in zijn woning had bedreigd. De man had ook vernielingen aange richt in de woning. Toen de politie arriveerde ging hij door het lint en bedreigde de agenten eveneens met een mes. Hij werd aangehouden en overgebracht naar Torentijd. MIDDELBURG - Een 74-jarige vrouw uit Middelburg is gis termiddag in een Aldi in haar woonplaats bestolen van haar portemonnee. De vrouw had de portefeuille voor het laatst ge bruikt toen ze er een muntstuk uithaalde voor een winkelwa gentje; bij de kassa bemerkte ze dat de portemonnee weg was. Ze mist een geldbedrag van enkele euro's en een bankpasje. Ook een 43-jarige Middelburgse werd bestolen tijdens het winkelen. De portemonnee van de vrouw werd gisterochtend in een winkel in de Vlissingsestraat in Oost-Souburg ont vreemd. In de portemonnee zaten een geldbedrag van onge veer 100 euro en enkele pasjes. WESTKAPELLE - In een recreatiewoning aan de Joossesweg te Westkapelle is gistermiddag tussen kwart voor één en half twee ingebroken. De hele woning werd doorzocht en de eige naar - een vijftigjarige Duitser - mist onder meer een fototoe stel, gsm, sieraden, paspoort, rijbewijs en een portemonnee met inhoud. Het schadebedrag bedraagt ruim 1000 euro. SINT-MAARTENSDIJK - Een negentienjarige motorrijder- uit Tholen raakte dinsdagavond op de Provincialeweg in Sint-Maartensdijk zwaargewond nadat hij met zijn voertuig over de kop ging. Even daarvoor was hij in de rechterberm ge raakt en kwam hierdoor onderaan de dijk terecht. Hij liep een een dwarslaesie op. Zijn toestand is nog kritiek. VLISSINGEN - Een achttienjarige Vlissinger is in de nacht van dinsdag op woensdag aangehouden voor rijden onder in vloed. De man reed rond één uur door de Bonedijkestraat in Vlissingen. Hij viel op doordat hij slingerend reed en doordat hij veel moeite had met inparkeren. Omdat hij naar alcohol rook, probeerden de agenten hem een blaastest af te nemen. Dat mislukte. De man stemde toe in het doen van een bloed proef, maar trok die toestemming later weer in. Bij nadere controle bleek de Vlissinger geen rijbewijs te hebben. Hij is met een proces-verbaal op zak weer vrijgelaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13