VDH geheimzinnig over reden verlies Zweistra bescheiden over kansen op EK Karin Bastian aast op drie-op-een-rij 17 Toeschouwer Van Gaal uitgefloten door zwemfans Stephan en Erwin Veldman werken zich op in de laser-klasse Lacunes en De Baets door uitslagen agenda woensdag 23 juli 2003 Ervaring Van den Herik fel tegen komst van Korthals Thorpe troeft Nederlander op 200 meter vrije slag af Wereldrecord Michael Phelps Hartversterkertje Winterstop Startschot Sportprijsvragen u Atletiek J Soms is het wel ieder voor zich ^Roeland van Vliet MIDDELBURG - Alleen als het erin een wedstrijd echt op aan komt zijn ze concurrenten, an ders broers. „Kunnen we beiden roor de eerste plaats gaan, dan is het ieder voor zich", legt Stephan, de oudste van de twee, „li, „Maar als Erwin nog in de race is voor een podiumplek en ik niet, dan ga ik hem niet in de neg liggen. Dan zal hij van mij «een vuile wind krijgen. Liever dat hij een prijs pakt dan ie mand anders." Vooral in de splash-klasse won nen de broers veel. Erwin (19) Iverd in 2001 wereldkampioen bij de jeugd in die boot, Stephan (22) pakte dat jaar de nationale titel. In de flash, een eenmans- bootje met een iets groter zeil, verging het de broers niet veel slechter. Erwin werd er onder meer Nederlands kampioen in. Erwin: „We wonnen toen bijna alles. Dan is er geen uitdaging meer. Daarom zijn we overge stapt op de laser." Over de laser-klasse is het twee- lal ronduit lyrisch. „Het is de moeilijkste klasse om in te zei len. Neem je één golf verkeerd, dan moet je zoveel extra meters maken dat je nooit meer kunt «innen", vertelt Stephan. „In desplash en de flash word je niet zosnel op een foutje afgerekend. Lig je voorop en gaat er wat ver keerd, dan win je nog." Erwin vult aan:In de laser tref j e veel sterkere tegenstanders. Als je in de laser alles kunt winnen, kun je dat ook in andere typen boten. In de laser kom je daarom alle toppers tegen." Voorde broers was het vanzelf sprekend even wennen aan het hoge niveau. Ineens zeilden ze niet meer aan kop. Stephan: „Het komt bij zeilen om veel dingen aan. Op materiaal, moti vatie, trainingsuren, kracht, voeding én ervaring. Wij zitten met alles boven het gemiddelde, denk ik, maar het ontbreekt ons nog aan ervaring. Maar het is niet zo dat we nu in ons eerste jaar steeds achteraan varen. Er win werd niet voor niets derde ROTTERDAM - Jorien van den Herik dreigt uit het betaalde voetbal te stappen en terug te treden als voorzitter van Feye- noord. Hij is vierkant tegen het plan oud-minister Benk Kort hals te benoemen tot president commissaris van de Raad van Toezicht van de KNVB. Van den Herik gaf gisteren voor de ca mera's van NOS Studio Sport blijk van zijn ergernis. Korthals was minister van Jus titie in de tij d dat Feyenoord on rechtmatig tekengelden aan drie spelers zou hebben betaald. Van den Herik werd vrijgespro ken door de rechtbank. De zaak loopt nog in hoger beroep. Benk Korthals zou de opvolger moeten worden van Pieter Bouw. Van den Herik zei stom verbaasd te zijn over de voor dracht. ■Korthals heeft geen enkele af finiteit met het voetbal. Tijdens fijn bewind als minister was hij 'ogen de meldingsplicht voor gestrafte supporters, die de betaalde clubs heel graag wil den." Van den Herik keert zich vooral legen Korthals om wat zijn club feyenoord en hem persoonlijk is aangedaan. „Onder Korthals' eindverantwoordelijkheid zijn er strafzaken tegen Feyenoord entegen mij geweest. Dat zit mij koog. Ik voel er niets voor onder bet toezicht te vallen van deze meneer. Ik zal zeker niet mee vergaderen en ik overweeg zelfs dan helemaal uit het betaal- devoetbal te stappen.ANP SAS VAN GENT - Monique de Baets en Marianne Lacunes bennen in een sensationele drie- vetter hun plaats bij de laatste Vler ln het vrouwen dubbel 5-6 van het Cerestartoernooi in Sas jan Gent veiliggesteld, net duo kreeg de volgende ron- e echter niet zomaar in de schoot geworpen. Het had drie »ts nodig tegen Lia van Broek hoven en Sylvia Pattijn: 6-2 2-6 Hard Broeders en Tilly Die- toonden ook hun bedoelin gen in de partij tegen Georgette e Vries en Manon Dutree. Met 6-4 werden de laatstge- oemden aan de kant gescho- en. Hierdoor speelt Broeders/ 'erick in de halve finale tegen 1 navorieten Francesca Hensen en Pascal Pieters. op het Belgisch kampioenschap en ik zesde." Het hoofddoel voor Stephan en Erwin was dit jaar het Europees kampioenschap, maar de tic kets ervoor bemachtigden ze niet. Net niet. Erwin eindigde als negende tijdens de serie kwalificatiewedstrijden, Ste phan als tiende. En dat terwijl er zeven Nederlanders mochten gaan. Het waaide te veel tijdens de beslissende wedstrijden, waardoor de Middelburgse lichtgewichten - Stephan weegt 75 kilo, Erwin 72 - niet goed ge noeg mee konden. Voor Erwin was er nog een troostprijs. Hij gaatnaarhetEK voor jeugd, dat komende zon dag in Split begint. En hij is on verwachts ('Ik kreeg vorige week opeens een brief van de bond') opgenomen in Jong Oranje. Maar of hij in de Kroati sche kustplaats iets kan uitrich ten, weet hij niet. Erwin: „Ik kan bij de eerste vijf zitten, maar net zo goed bij de laatste vijf. Als er veel wind staat, heb ik weinig kans. Ik kan dan geen snelheid maken, omdat ik te licht ben. Als jongens van tachtig kilo aan hun boot gaan hangen, komen ze goed vooruit. Maar bij mij ge beurt er dan niets. Ik moet dus veel harder werken om iets ge daan te krijgen. Maar omdat het een EK is, zullen die zwaardere jongens ook wel hard werken en eindig ik waarschijnlijk achter in. Waait het niet, dan is er wel iets mogelijk." En ondertussen zeilt Stephan tijdens de Sneek week. „Het winnen van die wed strijd staat hoog op mijn ver langlijstje. Het is geen belang rijke race, maar het staat toch goed op je cv", weet hij. De broers trekken veel met el kaar op. Op de kant overleggen ze veelvuldig over hun techniek en over het materiaal. Stephan: „Hoe pak je dingen aan? Laat je een touw wat meer vieren of trek je hem juist wat meer aan, dat soort dingen." Maar op het water trekt ieder zijn eigen plan. Erwin is degene die risico's neemt, Stephan speelt juist meer op safe. De oudste vertelt: „Als we van de startlijn naar de bovenboei moeten varen, gaat de grote groep er in een rechte lijn heen. slagen. Hij vaart helemaal aan win: „Ik ga voor alles of niets. Ik Daar zit ik ook tussen. Erwin is de zijkant van het rak om daar zeil niet voor de lol, maar puur meer iemand van de extreme de goede wind te zoeken." Er- om te winnen." Stephan (links) en Erwin Veldman. foto Lex de Meester door Gerrit Hendriksen BARCELONA - Het zou eens te meer 'the great race' worden. De kenners en getrouwen wisten het zeker. Pieter van den Hoo- genband had dit jaar het gat met Ian Thorpe, van trainer gewis seld en in april ziek geweest, op de 200 meter vrije slag gedicht. De olympisch kampioen zou te gen de wereldkampioen in Bar celona het stoute stukje van Sydney - de Australiër voor de ogen van zijn eigen publiek en van de hele wereld verslaan - herhalenVeel wees daar ook op Alleen wilde gisteravond de fi nale geen race worden. „Zilver. Er zijn ergere dingen op de wereld", hield de verliezer zich groot. „Ik zou er vrede mee hebben als ik een goede tijd had gezwommen, maar ik kon 't er niet uitkrijgen. Ik heb geen zin het al haarfijn uit te leggen, maar ik weet waaraan het ligt. Ik heb nu geen zin de huilebalk te spelen. Ik heb wel een reden, maar pas aan het einde van de week", klonk het geheimzinnig. Een paar uur later kwam uit dat hij tijdens het trainingskamp voorafgaande aan deze WK drie dagen ziek is geweest. Hij stuur de maandagavond nog wel een sms'je naar zijn vader: „maak je geen zorgen, 'k pak 'm morgen". In de halve finale was hij im mers heel gemakkelijk naar 1.46,32 gegleden. Minder dan 24 uur later was hij langzamer en bijna dood. „Ik ben superver- zuurd." Het plan van aanpak werkte ook niet. Thorpe ging tegen zijn gewoonte in met zijn Neder landse rivaal mee. Dus of Van den Hoogenband ging niet hard genoeg weg, of het twintigjarige Australische idool heeft nog meer mogelijkheden dan ieder een al dacht. De eindtijden wa ren niet spectaculair: 1.45,14 om 1.46,43. BARCELONA - De Amerikaan se zwemmer Michael Phelps heeft gisteren tijdens de WK in Barcelona een wereldrecord op de 200 meter vlinderslag ge zwommen. In de halve finale kwam hij tot een tijd van 1.53,93. De oude toptijd stond ook al op zijn naam: 1.54,58, gezwommen in Fukuoka in 2001. ANP Thorpe is als wereldrecordhou der ruim een seconde sneller ge weest, VDH heeft als Europa's beste 1.44,89 staan. Dat de Amerikaan Michael Phelps wel tot een dik wereldrecord op de 200 vlinder (1.53,93) in staat was, betekent dat de grote bad kuip met klotslijnen in Palau Sant Jordi het probleem ook niet is. „Ik zei toch al dat ik die 3.42 van Thorpe op de 400 vrij heel hoog inschatte", reageerde Philips- coach Jacco Verhaeren, voor zijn doen gelaten. „Racetech- nisch ging er niet veel mis. Ja, Pieter verloor. Dat ging mis. Er had denk ik ook niet meer inge zeten als hij harder was vertrok ken. Het verschil met Thorpe was groot. Ik had verwacht dichtbij te zitten, maar we heb ben van Fukuoka geleerd me teen de volgende stap te zetten. De serie van de 100 vrij." Van den Hoogenband, die deze afstand als enige binnen de 48 seconden heeft gezwommen, kan op het koningsnummer in eens zowaar een hartverster kertje gebruiken. Vandaar wel licht dat hij bij de huldiging plotseling een shirt van FC Bar celona met zijn naam en rug nummer 03 onder het trainings pak (Speedo van de KNZB) bleek te dragen. Kennelijk was hem ook ter ore gekomen dat de Catalaanse zwemliefhebber veel harder klapt voor Thorpe dan voor hem. „Zo maak je vrienden", zei Ver haeren verbaasd. Het bleek een geintje van sponsor Nike, die net in de high tech badpakken- oorlog een gevoelige nederlaag had geleden tegen Adidas. „Degeen in het pak moet het doen. Je zwemt geen wereldre cord door zo'n pak, maar het speelt wel een rol. Sommigen Terwijl de Australiër Ian Thorpe zijn overwinning op de 200 meter vrije slag viert, kijkt Pieter van den Hoogenband verslagen naar het sco rebord met de tijden. Hij was bijna anderhalve seconde langzamer. foto Andreu Dalmau/EFE BARCELONA - Tijdens de finale van VDH zat Louis van Gaal op de tribune. De Nederlander was speciaal vanuit zijn na bijgelegen woonplaats Sitges naar het Pa lau Sant Jordi gereisd om VDH tijdens zijn titanenduel met Ian Thorpe een hart onder de riem te steken. Dat ze Van Gaal in Barcelona, waar hij tweemaal werd ontslagen, nog niet zijn vergeten, werd pijnlijk duidelijk toen hij op het grote beeldscherm in de hal verscheen. De voet- balcoach werd twee keer uitgefloten, maar het deerde hem niet. Hij was in het Barcelona-stadion 'Nou Camp' wel meer gewend en zwaaide minzaam. GPD Over het algemeen boekt Erwin ook de beter resultaten. Maar dat komt volgens zijn grote broer niet alleen door het risico volle strijdplan van hem. „Er win heeft nu eenmaal een voor sprong op mij doordat hij aan nationale selectietrainingen heeft meegedaan toen hij nog in de optimist zat. Hij raakte daar in eerder gewend aan grotere deelnemersvelden en hij leerde dingen die ik later pas kreeg. Maar ik moet zeggen, ik geloof dat ik hem ook steeds meer na der." Stephan werkt er ogenschijnlijk ook harder voor om ongeveer hetzelfde te bereiken. Hij leest meer over zeilen, kijkt meer naar video's, houdt zich meer met het materiaal bezig en hij gaat in de winter gewoon door met zijn sport. „Zolang het bo ven de drie graden is, zeil ik door. Ik kan het mij niet veroor loven om een winterstop te hou den. Erwin wel. Hij pakt zijn oude ritme na de winter veel makkelijker op", weet hij. „Mij komt het nu eenmaal meer aan waaien", geeft Erwin toe. Komende winter zeilt Erwin overigens wel, maar dan ver blijft hij in een tropisch oord: Curafao. Hij is daar voor een stage van een halfjaar voor zijn opleiding bouwkunde aan de HTS. „Ik werk tot twee uur 's middags, geef daarna drie uur zeilles en kan dan voor mezelf gaan trainen. En daar waait het altijd hard. Dat is mooi, want daar kan ik nu nog niet zo goed mee omgaan. Daarna hopelijk wel. Misschien kom ik in maart wel beter terug dan ik gegaan ben." Beter worden. Die twee woor den malen door de hoofden van beide broers. Beter worden om EK's en WK's te varen. En om Peking, waar de Olympische Spelen in 2008 worden gehou den, te halen. „Het lijkt hoog ge grepen", zegt Stephan. „Maar je moet voor het hoogste gaan.En wat als er gestreden moet wor den om dat ene ticket? „Tja, dan is het ieder voor zich. Dan zijn we weer eikaars concurrenten", lacht de oudste. door Rudy Boogert SAUMUR - Bescheidenheid siert de mens. Thamar Zweistra is daarom een sierlijke amazo ne. Ze is regerend Nederlands dressuurkampioen in de Zl- klasse en bij de Young Riders, maar toch weegt ze haar kansen bij het Europees kampioen schap ingetogen. En dat terwijl ze bij het vorige EK in Rome vierde werd. „Maar met een plaats in de toptien zou ik nu hartstikke blij zijn." Morgen begint de Europese ti telstrijd voor Young Riders in Saumur, een plaats aan de rivier de Loire in het westen van Frankrijk. Voor Zweistra is het de laatste kans op eremetaal bij de Young Riders, want volgend jaar is ze daarvoor te oud. Ze wil met haar paard Hexagon's Ky- rain graag een afscheid in stijl, maar of dat met een medaille is... Het eerste doel is de landen wed strijd tot een goed einde bren gen. Normaal gesproken gaat die strijd tussen de Duitse en Nederlandse dressuurequipe. Vorig jaar in Rome waren de Duitsers de sterkste en verover de Nederland zilver met onder anderen Zweistra en toen nog Laurens van Lieren in de gele deren. Van Lieren kon toen ove rigens niet in actie komen door een blessure van zijn paard Hexagon's Rubiquil. Na de landen wedstrijd volgt de individuele proef, waarbij Zweistra bij de eerste twaalf moet eindigen om op zondag aan de afsluitende Kür op Mu ziek te mogen deelnemen. Voor alsnog echter niks om je zenuw achtig van te worden, vindt Zweistra. „Vlak voor de wedstrijd mis schien een beetje. Maar met z'n tweetjes (haar paard Kyrain en Zweistra zelf) hebben we al zo veel ervaring opgebouwd, dat dat geen probleem mag zijn." In de rustige omgeving van Saumur heeft Zweistra zich de afgelopen dagen gedegen kun nen voorbereiden. Maar na een paar traininkjes met de Neder landse equipe en de keuring van gisteren klinkt morgen het offi ciële startschot. „Ik wil voor mezelf zo'n goed mogelijk resul taat neerzetten. Hoe anderen rijden, daar heb ik geen invloed op. En ook de einduitslag ligt in handen van anderen (de jury) doorSjaakSinke WESTKAPELLE - De vierde wedstrijd voor het PZC-stra- tenloopcircuit moet voor Karin Bastian van Dynamica de derde zege op rij opleveren. Al eerder zegevierde de frêle Middelburg se in Domburg en Burgh-Haam- stede. Omdat Karin Bastian de eerste wedstrijd in Zoutelan- de aan zich voorbij liet gaan, staat ze nu nog op de vierde plaats. Chantal Maat-Koole (Dynami ca) gaat nu nog aan de leiding, voor Christel Provoost (Gapin- ge) en Lenie Witjes (Dynamica). Zij hebben allen alledrie de voelen zich lekker in Speedo, anderen in Adidas." Dat geldt natuurlijk ook voor het dragen van 'azulgrana', de kleuren van Barca. „Voor de show", zei Van den Hoogen band. „Ik ben hier toch wel har telijk ontvangen. Als ik had ge wonnen had ik wel een PSV- shirt aangetrokken. Tijdens de race vloeide ineens de kracht weg. Ik kwam op mijn tandvlees aan. Maar één zwakke dag? Ik hoop het. Het zou van mentale kracht getuigen als ik er nu uit kom. Ik ga er volle bak tegen aan", beloofde de olympisch ti telhouder. ANP Darts Zomercompetitie ZDF. Poule A: MidCity- Dynasty 9-4, Baboe's-Biertjuh 0-13,What's in a name 1-De Mutsen 13-0,Nu eve niet-DT Les Amies 5-8,What's in a name 2-LB 2003 6- 7,Darts on fire-Mzetters 7-6. Stand: MidCity 73-18, Biertjuh 67-24, Pindakaas in de koel kast 64-14,Dynasty 52-26, Nu eve niet 51-27, DT Les Amies 48-43, Darts on fire 34-44, LB 2003 33-58, What's in a name 1 32-46, Ba-. boe's 30-48, What's in a name 2 29-49, Mzet- ters 25-66, De Mutsen 8-83. Poule B:Nog meer bier-Bull-shit 10-3, De Lolly's-DC De Belt2-11, Yip Plaza 0-Das pech 7-6, Cheeky Girls-Effe checken 5-8, Just 4 fun-Café Heleen 9-4. Stand: DC De Belt 75- 16, Das pech 68-23, Yip Plaza 0 62-16, Cheeky Girls 46-19, Effe checken 45-33, Nog meer bier 40-38, Just 4 fun 34-31De darters 34-44, Bull-shit 29-62, Café Heleen 20-58, De Lolly's 8-70, Meer bier 7-58. wedstrijden gelopen. Maar wanneer Bastian meedoet en blijft presteren, is zij de zekere winnares in het circuit bij de vrouwen D20. Bij de mannen wordt het af wachten voor Arjan Beije (Delta Sport) of Wim Padmos (Voorne Atletiek) aan de start verschijnt. Beije staat nu nog aan de leiding in de tussenstand na drie wed strijden. Hij won in Zoutelande, werd tweede in Domburg en eindigde in Burgh-Haamstede als derde. Padmos en Van Putten (Delta Sport) finishten daar eer der. De wedstrijd in Westkapelle be gint om om 1915 uur in de Zuid straat. 6-2 6-1, Bruce Corveleijn-Paul van Water schoot 6-1 6-2, Dwight van Hulle-Tristan de Sutter 6-1 6-1, ME 6: Björn Neve-Eric de Rijcke 3-6 6-3 6-3, Geert de Bruyckere-Tristan de Sutter 6-3 6-4, ME 6 35+: Jack Geelen-Bert van Schouwen 6-1 6-4, GD635+: Jimmink/Jimmink-Steijaert- /Ijzerman 6-3 0-6 6-2 Hockey Den Bosch. Vrouwen, vriendschappelijk. Nederland - Ierland 4-0 (1-0). Doelpunten: Karres (2), Schopman en De Bruijn (sb). Lucky Day. 10-14-16-21 -37-38-40-41-51-52-54-57-58- 64-68-72-73-77-78-79. (ondervoorbehoud) Clinge. K4Zaman Sporttoernooi: ME 12:Ta- mar van 't Westende-Eva Sarneel 6-0 6-1, Babs Willems-Josephine Knipschild 6-1 6-3, Kim Meertens-Kim Paulussen wo, Ta- mar van 't Westende-Mireille Hermans 6-3 6-1, Josephine Knipschild-Djennica de Ko ning 6-0 6-0, Jeske Boeding-Sanne Ben- them 6-0 6-0, Lotte Roeland-Dominique Maas 6-0 6-0, Lieke Boeding-Dominique Maas 6-3 6-4, Stephanie van Balen-Kim Paulussen wo, Mireille Hermans-Eva Sar neel 6-4 6-0, JE 12: Felix Knipschild—Niek Hermus 6-1 6-0, Roderick Maas-Hans van Putte 6-2 6-0, Wouter van den Berge-Alex van derVrie7-57-5, Gerwin van Brenkelen- Jan Aerts 6-2 6-3, Hans van Putte-Rick Donze 6-4 6-1, Niek Hermus-Mark van Put te 6-2 6-2, Roderick Maas-Riek Donze 6-0 6-0, Marlon de Maagt-Alex van der Vrie 6-4 6-1, JD 14: Van Broekhoven/de Maagt-Van den Berge/Mangnus 6-1 6-0. Terneuzen. K3-toernooi: ME 14: Sophie de Schepper-Mandy Wolfert 6-1 6-0, Gaby Beelen-Kim Claessen 6-0 6-0, Chantal Coolen-Daphne Wittkamper 7-6 6-4, Lau ren van Rijn-Alyssa van Heyst 7-5 6-2, Ghislaine Kokshoorn-Rosalie den Hoedt 6-3 7-5, Milou Smolders-Margot Martens wo, Femke Claessens-Marieke Zegwaart 6-1 5-7 7-6, Zina Monteiro-Melissa Brou wers 6-0 6-0, Emily Maas-Eva Verhulst 7-5 7-5, Lesley Klijs-Laura Rotte 6-4 6-4, Puck Houtakkers-Cherelle van Dorp 6-1 6-0, JE 14: Jordy Looman-Robert Fox 6-2 6-3, Je roen van Etten-Julien Bruins 6-1 6-1, Tim van Leeuwen-Anil Yuksel wo, Martijn de Blaey-Tim Kloosterman 7-5 6-0, Laurens Maxelmans-Tim van der Steen 6-0 6-3, Raoul van Mullem-lvo Hu 6-31-67-6, Xan- der Spong-Jesper Koning 7-6 7-6, Steven Bos-Tom Nieuwenhuyzen 6-4 6-4, Felix Admiraal-Murat Igoren wo, Sjors Souve- naar-Michiel Verwaal 6-0 6-0, Luke Hooge- steger-Bart Boelee 6-2 6-4, Mike Soyer- Bas de Laat 6-2 5-7 6-1, Danny van Kes- sel-David de Goede 6-2 6-3, Jeroen van Et- ten-Jordy Looman 6-2 6-2, Bart Brons- Rene d'Hooghe 6-3 6-2, Xander Spong-Ste ven Bos 0-6 6-2 6-2, Danny van Kessel-Bart Brons 4-6 6-4 6-3. Sas van Gent. Cerestartoernooi: VD 5-6: Broeders/Dierick-De Vries/Dutree 6-3 6-4, De Baets/Lacunes-Van Broekhoven/Pattyn 6-2 2-6 7-6, ME 5: Björn Obrie-Jean Paul de Bakker 6-2 6-2, ME 6: Hessel Hamelink-lr- wim de Smet 6-2 6-2, MD 6: Visser/van Leu- ven-Dhaene/Stofferis 6-0 6-0, Oostburg. Eenhoorntoernooi: VE 4: Jose de Wit—Marjolijn de Meijer 6-4 4-6 6-1, VE 6: Esther Arens-Bianca de Wever 5-7 1-3 op gave, VD 5: Van Overloop/Van Silfhout-Kuijpers/van der Lijke 6-2 6-2, ME 5: Steve van Hulle-Rinke van Remortel 5-7 Voetbal Seoul. Peace Cup Korea. Finale: PSV - Olym pique Lyon (Fra) 1-0 (1-0). 23. Van Bommel 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Okada (Jap). Toeschouwers: 33.778. Vriendschappelijk. De Graafschap - AGOVV 3-1 (3-0). Ars 1-0, Ars 2-0, Valeev 3-0, Kalezic 3-1Rood: Lopes Monteiro (AGOVV). Eindhoven - NAC 0-2 (0-1). Fehèr 0-1, See- dorf 0-2. RKC - Ankaragücü 1-2 (1-2). Doelpunt RKC: Hoogendorp (strafschop). Go Ahead Eagles - AZ 1-2 (0-1). Perez 0-1, Cruz 0-2, Leferink 1-2. Helmond Sport-Vfl Bochum 1-1 (1-1). Doel punt Helmond Sport: Voigt. Top Oss - FC Utrecht 3-1 (2-0). Dijkhuizen 1- 0, Guyt 2-0, Van den Bergh 2-1, Onyeike 3-1. FC Zwolle - FC Dordrecht 2-0 (0-0). Hristov 1- 0, Cvetkov 2-0. Onstwedder Boys - FC Groningen 0-10 (0-6). Matthijs 3, Drent 2, Elshot, Baidjoe, Bronk- horst, Smit, Vrede 1. Waterpolo Barcelona. WK mannen. Om 9e tot en met 12e plaats: Kroatië - Duitsland 7-3, Rusland Roemenië 15-13. Om 13e plaats: Canada Brazilië 5-6. Om 15e plaats: Japan - China 10-9. Zwemmen Barcelona. WK, derde dag: Mannen. 200 m vrij: 1. Thorpe (Aus) 1.45,14, 2. Van den Hoogenband (Nedl 1.46,43, 3. Hackett (Aus) 1.46,85, 4. Svoboda (Tsj) 1.48,73, 5. Kapralov (Rus) 1.48,76, 6. Cappellazzo (Ita) 1.48,79, 7. Mankoc (SIv) 1.48,96, 8. Dusing (VSt) 1.49,35. 100 m rug: 1. Peirsol (VSt) 53,61,2. Vjatsjan- in (Rus), Welsh (Aus) 53,92,4. Driesen (Dui) 54,17, 5. Rogan (Oos) 54,53,6. Morita (Jap) 54,86,7. Cseh (Tsj) 54,95,8. Urn (Mal) 55,18, 34. Zwering 56,58, 42. Sander Ganzevles 57,69. Vrouwen. 100 m school: 1. Luo (Chn) 1.06,80,2. Beard (VSt) 1.07,42,3.Jones(Aus) 1.07,47,4. Pöwe (Dui) 1.08,06,5. Kirk (VSt) 1.08,30,6. Hanson (Aus) 1.08,55,7. Jukic (Oos) 1.08,76,8. Leier (Can) 1.09,39, 10. Baans 1.09,69 (olympi sche limiet). 1500 m vrij: 1Stockbauer (Dui) 16.00,18 (Eu ropees record), 2. Peirsol (VSt) 16.09,64, 3. Henke (Dui) 16.10,34, 4. Sytch (Rus) 16.13,13, 5. Munz (VSt) 16.14,28, 6. Reimer (Can) 16.15,98, 7. Cooke (GBr) 16.20,41, 8. Chen (Chn) 16.29,06. 100 m rug: 1. Buschschulte (Dui) 1.00,50, 2. Ornstedt (Den), Sexton (GBr) 1.00,86,4. Zji- vanevskaia (Spa) 1.01,18,5. Komarova (Rus 1.01,36, 6. Amsjennikova (Oek) 1.01,43, 7. Nakamura (Jap) 1.01,51, 8. Price (GBr) 1.01,63,24. Schreuder 1.03,40. woensdag. Stratenloop. Vierde wedstrijd voor het PZC-stratenloopcircuit. Aanvang 19.15 uur. Afstand 7 kilometer. Inschrijven: sportzaal De Belling, Molenwal 68 te Westkapelle. Trimloop om 18.30 uur over maximaal 4 ronden in totaal 7 km. Inschrijven bij de start in de Zuidstraat. Wielrennen Ronde van Westkapelle. Wedstrijd voor cyclosportieven (om 20.15 uur), vetera nen en recreanten (beide om 20.17 uur). Start: op de Markt in Westkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37