PZC Brand verwoest restaurant in Goes 0 J STICHTING u Burgemeester dreigt organisatie danceparty op boot met dwangsom Medische voorzieningen boven en onder Westerschelde apart verder VLUCHTELING 'i AMNESTY agenda Ja, ik steun Amnesty International w woensdag 23 juli 2003 www.vluchteling.org Grevelingen Eén lijn International CU m O Streeklaboratorium splitst zich door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Het bestuur van Streeklaboratorium Zee land wil het lab splitsen in een Zeeuws-Vlaams en een Midden- Zeeland deel. Medisch Labora torium Zeeuws-Vlaanderen fu seert vervolgens met Stichting Zorgsaam in Terneuzen, het zorgorgaan van de Zeeuws- Vlaamse ziekenhuizen, thuis zorg en verzorgingshuizen. De ontvlechting moet effectief worden per januari 2004. Het bestuur van het laboratorium beslist in september. De laboratoria in Terneuzen en Goes en Middelburg blijven wel samenwerken. Directeur A. Runsink van het Streeklabora torium Zeeland wilde gisteren geen uitlatingen doen over de splitsing. Hij zei wel dat alle tachtig banen behouden blij ven. Oorzaak van de afschei ding is een al tien jaar durend meningsverschil tussen de ra den van bestuur van de zieken huizen in Vlissingen, Goes en Terneuzen over de locatie van het laboratorium. De slechte staat van het gebouw STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Burg. Bosselaarstraat 22, 9.00-16.00 uur: Rommelmarkt t.b.v. Roemenië; DOMBURG Centrum, 18.30-20.00 uur: Pop up kindermeeleeftheater; De Parel, 19.30 uur: Bingo; MELISKERKE - Ons Huis, 13.30 uur: Bil jarten bejaardensoos; MIDDELBURG Trefpunt, Nassaulaan, 9.00-12.00 uur: Inloopochtend, 10.00- 12.00, wijkinternetpunt; Molstraat 13, 9.30 - 11.30: Sjoelclub Stichting Welzijn Ouderen; OOSTKAPELLE - Camping Ons Buiten, 18.30-21.30 uur: Ringrijden; Zionskerk, 19.00-21.30 uur: Hobbytentoonstelling; OOST-SOUBURG - Wijkcentrum De Re genboog, 9.00 - 11.30 uur: Sina Idioma, activiteiten voor Antilliaanse vrouwen; 14.00 16.00 uur: Kaarten voor kinderen; SEROOSKERKE - Zandput, 13.30 uur: Koersbal, biljarten en kaarten; VLISSINGEN - Wijkcentrum Open Hof, 13.30 uur: Soosmiddag 50-plussers; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 13.30 -16.00 uur: Sociaal spreekuur; in Goes is aanleiding om de an gel uit het conflict te halen door uit elkaar te gaan, zegt directeur J. van der Heide van ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen, beoogd directeur van het nieuwe Me disch Laboratorium Zeeuws- Vlaanderen. Hij was het niet eens met het plan een nieuw la boratorium te bouwen bij het Oosterscheldeziekenhuis in Goes, waarbij ook de zieken huisapotheek zou komen. Het plan ketste in 1999 af op finan ciële problemen. Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen opteerde voor goedkopere nieuwbouw in Terneuzen, wat de ziekenhuizen boven de Westerschelde niet ac cepteerden. De opdeling van het laboratorium heft de bestuurlij ke verlamming die daaruit voorkwam op, stellen Van der Heide en J. van den Blink, stich tingsvoorzitter van het Labora torium en directeur van Zieken huis Walcheren. Na de splitsing komt een nieuwbouwoplossing voor Goes weer aan de orde. Gedeputeerde Staten van Zee land zijn bezorgd over de af splitsing van het Zeeuws- Vlaamse lab. Zij vinden vooral de reden verkeerd. Ook is GS bezorgd of het laboratorium in Terneuzen, dat de helft kleiner is dan de vestigingen in Middel burg en Goes, sterk genoeg is om levensvatbaar te blijken. GS vragen het bestuur niet over haast te besluiten en de 'geza menlijk gedragen beleidsvisie' over de ziekenhuiszorg mee te wegen. GS staan juist centrali satie van de Zeeuwse zieken huiszorg voor. Van der Heide en Van den Blink twijfelen niet aan die levensvat baarheid. „Het lab in Terneuzen houdt zijn huidige opdrachten en dus inkomsten. De uitwisse ling van werk tussen de drie lo caties blijft", stelt Van den Blink. De specialismen patholo gie, virologie en microbiologie blijven in Terneuzen, evenals pathologie in Middelburg en microbiologie en immunologie in Goes. De centralisatie van de Zeeuwse ziekenhuiszorg is poli tiek afgeschoten en nu niet rele vant voor het beheer van die zorg, vindt hij. De dreiging voor de levensvat baarheid van de laboratoria was groter bij de 'SHL-affaire', duidt Van den Blink. In 2000 be sloten 55 Schouwse en Beve- landse huisartsen om weg te gaan bij het Streeklaboratori um Zeeland en aansluiting te zoeken bij de Stichting Huisart sen Laboratorium (SHL) in Bre da. Reden was dat de artsen er sneller terechtkonden voor dia gnostisch onderzoek en meer te zeggen kregen in het bestuur. Een aantal artsen is volgens Van den Blink bij het Streeklabora torium teruggekeerd. De omzet- schade door het verlies aan opdrachtgevers, circa twintig procent, kon worden gecom penseerd uit de omzetgroei. In het nieuwe bestuur van het Streeklaboratorium boven de Westerschelde is plaats voor zo wel een Walcherse huisarts als een Bevelandse, kondigt Van den Blink aan. Momenteel heb ben de Zeeuwse huisartsen één bestuurslid in de stichting; J. Peene, huisarts te Borssele. Hij wilde dinsdag nog niet reageren op het uit elkaar gaan maar stel de slechts dat het belang van de huisartsen is gediend met het behoud van goede laboratori umdiensten. De brand in restaurant De Lachende Koe in Goes ging gepaard met een enorme rookontwikkeling. foto Willem Mieras doorMieke van derJagt GOES - Een korte, maar ver woestende brand heeft gister nacht in het pand van restau rant De Lachende Koe in Goes voor meer dan een ton schade aangericht. Het restau rant staat op het hoekje van de Beestenmarkt en de Ossen- hooftstraat. De brandweer wist met twee tank-autospuiten, een ladder wagen, een hulpverlenings voertuig en twintig man perso nele inzet, de schade te beper ken. Het vuur heeft de boven verdieping van het voorste deel van het pand niet kunnen berei ken. De buren, De Vlijt bedden, hebben rook- en waterschade. Om half twee kreeg de brand weer de melding dat er brand was en rukte meteen uit met de ladderwagen en een tank-auto spuit. Toen werd de mogelijk heid nog overwogen dat de bo venverdieping bewoond kon zijn. Zodra duidelij k werd dat er niemand in het pand was, richt te de brandweer zich op de vuurhaard. Die bleek in het ach terste deel van het gebouw, een van oorsprong aparte aanbouw, te zitten. De brand ging gepaard met een kolkende rookontwik keling. Over de oorzaak van de brand was gisteren nog niets be kend. De technische recherche onderzoekt die. Ook over de schade is moeilijk wat te zeggen. De materiële schade lijkt in ie der geval groter dan een ton maar de Lachende Koe kan voorlopig niet open. In het toeristenseizoen kan de schade dus nog aanzienlijk op lopen. Brandweercommandant Brussé verwacht echter dat De Vlijt deze week wel weer open kan. Word vriend van een vluchteling door Ali Pankow ZIERIKZEE - Burgemeester J. Asselbergs van Schouwen- Duiveland laat er geen twij fel over bestaan; de gemeente kan geen enkele medewer king verlenen aan de dance party op een catamaran op de Oosterschelde, die evene mentenbureau Party Pipo zaterdag wil houden. Hij staat evenmin toe dat gasten voor dit festijn op het grond gebied van Schouwen-Dui- veland in- en uitschepen. Asselbergs legt Party Pipo een preventieve dwangsom op van 15.000 euro, indien het bureau de verboden over treedt. De burgemeester zegt de organisatoren, onder wie twee horecaondernemers op Schouwen-Duiveland, heel duidelijk te hebben uitgelegd dat hij op grond van de stilte bepalingen voor de Ooster schelde (als beschermd na tuurgebied) geen vergunning kan verlenen. Verder acht hij het in het kader van de open bare orde en veiligheid on verantwoord toestemming te verlenen voor dit evenement. „Dergelijke party's staan er om bekend dat de bezoekers partydrugs gebruiken. De politiecapaciteit is in ver band met de toeristische drukte in Renesse zodanig laag dat zij naar alle waar schijnlijkheid niet adequaat kan bijstaan bij de controle op drugs en dergelijke", zegt Asselbergs. Hij acht het onverantwoord als midden in de nacht ruim vierhonderd feestgangers aan haven De Val of aan de Brouwersdam worden ont scheept zonder voldoende politietoezicht. Hij betreurt het dat de organisatoren geen begrip tonen voor de mogelijke gevolgen. Richard Fortes van Party Pi po zette gistermiddag alles op alles de Danceparty voor zaterdagavond te redden. „Het gaat door. Niet 0p grondgebied van Schouw®. Duiveland, maar in de ge. meente Goedereede. En we gaan niet de Oosterschelde opmaar de Grevelingen. Zo- wel het Grevelingenschap als de gemeente Goedereedema- ken geen enkel probleem ei wensen ons veel plezier met de tocht", zegt Fortes. Eigenaar M. van Oeverenvan de Renesser discotheek Tr inity, mede betrokken bij de danceparty, vindt de bezwa ren van de gemeente Schou wen-Duiveland zwaar over trokken. Bovendien ergert hij zich er aan dat de vergunning vol gens hem al tien weken gele den werd aangevraagd en dat pas nu de definitieve afwij zing is gekomen. „Ik heb ge- hoord dat de gemeente er dan ook nog eens bij het Greve- lingenschap op aandringt een reden te vinden onze tocht te verbieden", aldus een boze Van Oeveren. Hij heeft er overigens alle vertrouwen in dat de dance party op de Grevelingen een groot succes wordt.,We gaan vanaf negen uur 's avondsin- schepen vanuit haven 't Springersdiep aan de Brou wersdam. De mensen die naar De Val komen, zullen we doorverwijzen. Dan varen we de Grevelingen op; we zullen de deuren dicht hou den om geluid naar buiten toe zoveel mogelijk te voor komen. Dat hebben we het Grevelingenschap beloofd' zegt Van Oeveren. Volgens woordvoerster M. Jansen van de gemeente Goe dereede is het echter beslist nog niet zeker dat deze meente wel toestemming verleent. Zij had alleen mondeling contact gehad met burgemeester C. Sinke. „Hij zegt op voorhand geen voorstander te zijn en over weegt één lijn te trekken met zijn collega op Schouwen- Duiveland", aldus Jansen. We hopen op een bijdrage van 4,50 per maand, maar u kunt al lid worden vanaf 10,00 per jaar. I ik machtig Amnesty International [J 4,50 per maand anders, nl. per maand/jaar1 af te schrijven van mijn rekeningnummer 11111! Naam/voorletters I I Straat Postcode/woonplaats Telefoonnummer Geboortedatum Datum Handtekening *Doorhalen wat niet van toepassing is. Wij willen u graag informeren over de besteding van uw giften. Als u hier geen prijs op stelt, kunt u dit aangeven via onderstaand adres of telefoonnummer. Stuur deze bon in een envelop naar: Amnesty International, Antwoordnummer 10840,1000 RA Amsterdam, (postzegel mag, hoeft niet). Of bel (020) 626 44 36 of kijk op www.amnesty.nl Support our fight for human rights Vrijheid is voor u vanzelfsprekend. In veel te veel landen is diezelfde vrijheid echter helemaal niet zo van zelfsprekend. Nog steeds worden overal ter wereld dagelijks mensenrechten geschonden. Amnesty International doet er al meer dan 40 jaar alles aan om dat tegen te gaan. En met succes. Zo hebben na snelle acties talloze mensen hun vrijheid herkregen en hebben we vele martelingen kunnen voorkomen. Voor ons werk zijn we volledig afhankelijk van u. Er is al veel bereikt. Maar er moet helaas nog veel meer gebeuren. Steun Amnesty. Nü. Want ook vandaag rekenen er mensen op Amnesty die niet tot mor gen kunnen wachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 12