Vlissingen weert sluipers uit Bloemenlaan PZC Van vluchtheuvel naar zestig jaar huwelijk Provincie vraagt snelle versterking van zeeweringen Ondernemers blij met uitspraak over plaatsen rampalen 11 lokale Partij Vlissingen vraagt actie van college van B en W $3 w woensdag 23 juli 2003 Doe Dagen voor kinderen in bibliotheek Kat beschoten Brutale poging vrouw te beroven Buitenboordmotor gestolen Aanrijding in Sint Annaland Aanhangwagen gestolen Hond uit snikhete auto gered Stemmen op zomerse hits Ivia internet Black spots Bruiloft Studies Lof Smalle straten Personenauto's vernield onus Fractie eist goed verkeersplan ,]nrir Ab van der Sluis VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen moet haast maken Bet een betere doorstroming van het verkeer. Dat stelt de Lo kale Partij Vlissingen (LPV) in schriftelijke vragen aan het col van burgemeester en wet houders. fractievoorzitter W. Hirdes stoort zich onder meer aan de Hvee bruggen die naar zijn me ning te pas en te onpas worden enij geopend. „Het college ver- er sci)uilt zich al j aren achter argu menten van overmacht en het niet willen en niet kunnen." De slechte verkeersdoorstro- ming in Vlissingen is de LPV al tijden een doorn in het oog. Vo rig jaar presenteerde de fractie een eigen verkeerscirculatie plan. Daarin stelt de partij voor om automobilisten via twee we de binnenstad te laten uit rijden. Nu kan het verkeer al leen de Spuistraat gebruiken om het centrum te verlaten. De partij diende een plan in om de Boulevard de Ruyter en de Co- osje Buskenstraat open te stel len voor verkeer dat de binnen stad uit wil. De lokale partij wil weten wan neer er maatregelen worden ge nomen waardoor de slechte ver- keersdoorstroming eindelijk wordt opgelost. Ook vraagt de LPV wat het college heeft ge daan met het door de partij aan gedragen verkeerscirculatie plan. De fractie zegt de laatste tijd niet anders te horen dan klachten over de slechte ver- keersdoorstroming en verhalen van automobilisten die steeds in de file staan. Eén van de groot ste ergernissen van fractievoor zitter Hirdes zijn de bruggen over het Kanaal door Walche ren. Volgens hem is er geen enkel bestuurlij k overleg geweest tus sen de gemeente Vlissingen en de beheerder van de bruggen, de provincie Zeeland. „Er is nog nooit nagedacht over het instel len van bloktijden in de drukke seizoenstijden van het wegver keer" schrij ft hijAls één van de bruggen geopend is, zouden au tomobilisten kunnen omrijden, als er maar een goed verwij zingssysteem zou zijn. Ver- keerswettelijk is dat volgens de LPV verplicht. Door de vele opstoppingen is het ziekenhuis Walcheren sommige delen van de dag onbereikbaar. „Dat is gewoon onacceptabel", vindt Hirdes. „Bewoners die 's ochtends hun woning met de au to verlaten, kunnen 's middags hun huis in de stad niet meer be reiken." De partij is boos dat het college van B en W zich al jaren ver schuilt achter argumenten die in de ogen van de LPV niet deu gen. „Waarschijnlijk is ons ver keerscirculatieplan nu in de gemeentelijke versnipperaar verdwenen. Dat zou erg jammer zijn van het vele werk dat eraan is besteed." Door het LPV-plan af te wijzen, heeft het college zelf nog geen enkele oplossing kunnen aan dragen of kunnen bedenken voor een betere doorstroming. „Het college heeft alleen een toezegging gedaan voor een toe komstig rapport, het Vlissingse Verkeersvervoerplan. Is dat dan de oplossing voor een betere verkeersdoorstroming? Laat deze huidige situatie niet langer voortduren, maar los het van daag nog op." VLISSINGEN - Kinderen tus sen de acht en twaalf jaar kun nen van maandag 11 augustus en met vrijdag 29 augustus terecht in de Vlissingse biblio theek 't Spui voor de Kinder Kunst Doe Dagen. tnder begeleiding kunnen zij [tekenen, schilderen, strips ma liën, fotograferen, filmen en |ïerhalen schrijven. De Kinder Kunst Doe Dagen worden ge- Jhouden van maandag tot en met (vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur. t aantal plaatsen is beperkt. [Reserveren kan via 0118- ■422122. |De kunstwerken, die de kinde- |ren tijdens de Kinder Kunst Doe fcagen maken, worden verwerkt En de rubriek 'jeugd' van de [website www.vlissingen.nl De ubriek wordt dit najaar opge- Izet. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Onbekenden hebben maan dag in de omgeving van de Scheldepoortstraat in Nieuw- en Sint Joosland een kat beschoten. Het dier is geraakt in de maagstreek en overleefde de schietpartij. Een dierenarts heeft een kogeltje verwijderd. TERNEUZEN - Twee onbekend gebleven mannen hebben maandagavond geprobeerd een veertigjarige vrouw uit Hulst te beroven toen zij in haar auto stond te wachten voor de ver keerslichten op de Guido Gezellestraat in Terneuzen. De twee mannen kwamen rond acht uur in haar richting gelo pen. Ze sloegen hard op de ruit van het bestuurdersportier en wilden dat de vrouw haar portemonnee afgaf. Doordat de vrouw kans zag haar ramen en portieren te vergrendelen en weg te rijden door het rode verkeerslicht, bleef het bij een po ging. Tijdens de roofpoging stond er op de rijbaan van de Guido Ge zellestraat nog een blauwe auto stil. Deze auto werd mogelijk gebruikt door de twee mannen. De politie is op zoek naar ge tuigen, met name naar de bestuurders van twee auto's die aan de overkant van de kruising stonden te wachten voor de ver keerslichten. Mogelijk is het een andere weggebruiker opgevallen dat er een auto door het rode verkeerslicht reed en kan deze meer in formatie verstrekken. KOUDEKERKE - Vanaf het strand bij Westduin ter hoogte van Koudekerke is in de nacht van maandag op dinsdag een buitenboordmotor gestolen. Het gaat om een motor van het merk Yamahatype Langstraat van 25 pk. De motor werd gedemonteerd van een bootje dat bij een strandhuis lag. De dieven namen ook een kunststof benzine tank met 25 liter mee. SINT ANNALAND - Een 33-jarige automobilist uit Boskoop kreeg gisterochtend op de Oude Zeedijk in Sint Annaland geen voorrang van een vijftigjarige man uit Zundert in een be stelbus. Op het kruispunt met de Veilingweg botsten hun voertuigen. De twee bestuurders en een dertigjarige passagier zijn over gebracht naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom. YERSEKE - Uit een schuur aan de Grintweg in Yerseke is maandagavond een aanhangwagen gestolen. De aanhangwa gen is enkelassig en van het merk Power. De waarde is enkele honderden euro's. SLUIS - Een labrador is gistermiddag net op tijd uit een auto gehaald op het Walplein in Sluis. Het beest zat in een auto die in de volle zon stond en het dier had geen water. De labrador reageerde niet op voorbijgangers en zakte regelmatig met zijn kop tegen het raam. Toen hij uit de auto was bevrijd kwamen de Franse eigenaren terug. Ze kregen een bekeuring van 400 ERIKZEE - De lokale omroep |Radio Schouwen-Duiveland |doet mee aan de Zomerse 50. ■Dat is een hitlijst die wordt sa- lengesteld door luisteraars [van lokale omroepen en an dere bezoekers van de website ww.zomerse50.nl. De Zomerse 50 wordt in de maand augustus doorl081okale radiostations uitgezonden, |waarvan dertien uit Vlaande ren. Samen zijn ze goed voor cir ca 9,1 miljoen potentiële luiste raars. isteraars kunnen nog tot en met zondag stemmen op hun fa voriete zomerplaten. Dat kun nen recente platen zijn of gouwe ■ouwe. De hele lijst wordt zaterdag middag 9 augustus tussen 12.00 en 16.00 uur uitgezonden bij Ra dio Schouwen-Duiveland. De presentatie wordt verzorgd door Marcel Willemse en Hans Kik. redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 4382 NH vlissingen Tel: 06-54267110 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-023 1 231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur door Abvan der Sluis VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen heeft bij wijze van proef eenrichtingver keer ingesteld op de Bloemenlaan tussen de President Rooseveltlaan en de Hercu les Segherslaan. Het stukje Bloemenlaan wordt door veel automobilisten gebruikt als sluiproute. „We hebben ontzettend veel klachten binnengekregen van onder meer bewo ners van de Bloemenlaan tussen de Her cules Segherslaan en de President Roose veltlaan", zegt een verkeersambtenaar van Vlissingen. Uit verkeerstellingen op de Bossenburghweg (ter hoogte van de Gamma) bleek dat per etmaai zevendui zend automobilisten en motoren over die weg rijden, richting winkelcentrum Gil- deweg en het centrum van Vlissingen. Dat aantal daalt op de Bloemenlaan tot 6200. „Te veel volgens de uitgangspun ten van Duurzaam Veilig", aldus de woordvoerder van de gemeente Vlissin gen. „Op de Bloemenlaan is sprake van een 30-kilometerzone en daar mogen per etmaal tussen de vier- en vijfduizend voertuigen rijden. Daar gaan we dus ruimschoots overheen." Bij wijze van proef is nu eenrichtingsver keer ingesteld. Automobilisten, komen de vanaf de President Rooseveltlaan en de Bloemenlaan in het Middengebied mogen niet langer richting Bossen burghweg en Hercules Segherslaan rij den. Op de Bloemenlaan zijn borden ge plaatst en op de kruising met de Hercules Segherslaan staat een dranghek met een bord 'verboden in te rijden'. Op de roton de op de Sloeweg is een bord geplaatst om automobilisten erop te wijzen dat de Bossenburghweg niet langer een door gaande route is. „We hebben tot nu toe zowel positieve als negatieve reacties gekregen", zegt de verkeersambtenaar. Het gevoel van ver keersveiligheid op de Bloemenlaan is toegenomen, al vinden de bewoners het wel lastig dat zij nu een stuk moeten om rijden. Het aantal automobilisten dat over de Hercules Segherslaan rijdt rich ting Irislaan, om vervolgens de President Rooseveltlaan op te rijden, is toegeno men. Ook komt het nog regelmatig voor dat automobilisten het dranghek en de verkeersborden negeren en toch over de Bloemenlaan rijden. De politie is ge vraagd om te controleren. De proef duurt tot na de zomer. Volgens de woordvoerder van de gemeente Vlis singen is het nog te vroeg om conclusies te trekken. „Als je iets nieuws instelt, heb je altijd een gewenningsperiode. De Her cules Segherslaan is ook geen straatje waar je graag doorheen rijdt met al die putten." Eind vorig jaar presenteerde de gemeente een lijst van tien black spots: kruispunten of wegen waar de afgelopen drie jaar minimaal tien ongelukken zijn gebeurd. Het grootste knelpunt is de kruising Irislaan/President Roosevelt laan. Daar vonden tussen 1998 en 2000 elf ongevallen plaats. In de meeste gevallen ging het om auto's die elkaar geen voorrang gaven. Volgens de studie is de gevaarlijke situatie toe te schrijven aan het feit dat automobilisten te snel rijden op de President Rooseveltlaan, waardoor lange wachttijden ontstaan op de Bloemenlaan voor mensen die recht door willen rij den richting Hercules Seg herslaan of willen invoegen op de Presi dent Rooseveltlaan. Tweede op de lijst van gevaarlijke loca ties is de voetgangersoversteekplaats op de Bloemenlaan/President Roosevelt laan. De weg is nog niet zo lang geleden volledig gereconstrueerd, maar dat heeft niet geholpen. door Gerard Montsma VLISSINGEN- Ze hebben el kaar in de oorlogsjaren ontmoet op de kermis in Axel. Reinier de Jonge (81) uit Zaamslag kwam er omdat daar meer keuze was, Leunt je Klaassen (78) uit Ter- neuzen probeerde zo de opdrin gerige jongemannen in haar woonplaats te ontlopen. Giste ren waren ze zestig jaar ge trouwd. „Daar in Axel waren de jongens overigens niet anders." Als Leuntje terugdenkt aan die tijd, kan ze het er nog benauwd van krijgen. „Er zat een opdringeri ge jongen achter mij aan en die wilde verkering of zoiets. Mijn vriendin zag Reinier zitten en stapte prompt van haar fiets. Hij was haar buurjongen uit Zaamslag. Het was de enige ma nier om van die vervelende jon gen af te komen. Reinier kwam als geroepen, hij was eigenlijk meer een soort vluchtheuvel voor me." Voor Reinier was de buit nog niet binnen. „Ik was in die tijd nog kostwinner voor het gezin, omdat mijn vader vroeg kwam te overlijden. Ik werkte bij de Zeeuws-Vlaamse Tramweg maatschappij en had weinig tijd voor de vrouwtjes." Leuntje: ,Het was toch nog een beet j e het begin, dacht ik. Ik ben toen met een andere jongen gaan wande len en die sloeg een arm om mij heen. Verder niks bijzonders hoor. Maar lieve hemel, daar za gen wij Reinier ineens met grote passen op ons afkomen." Bij de ze passage schiet haar man haast uit zijn stoel. „Zeg wil je met die handen wel eens van mijn meisje afblijven", verhaalt hij met luide stem. „Toen zei die jongen nog: hier is helemaal niets van jou bij. Hoepel maar op. Nou, dat heeft-ie geweten. Ik heb hem zo door een winkel ruit gedrukt." Sindsdien heeft Leuntje nooit meer naar andere mannen geke ken. Het jaar daarop trouwden zij en trok Reinier in bij de fami lie Klaassen. „Het was ondanks de magere tijden een prachtige bruiloft. De gasten kregen alle maal wat lekkers mee naar huis. Daar konden ze nog dagen van eten. Mijn vader keurde en con troleerde goederen, die later naar Duitsland werden ver voerd. Hij drukte voor de men sen wel eens wat achterover. Leuntje Klaassen-de Jonge en Reinier de Jonge vierden gisteren dat ze zestig jaar geleden in het huwelijk traden, foto Lex de Meester Daar waren ze ons natuurlijk zeer dankbaar voor." Na de oorlog kreeg Reinier via zijn schoonvader een baan bij de douane. Hij trok voor zijn werk met zijn vrouw en kinderen door het hele land. Het gezin verhuis de vijftien keer. In 1977 streken zij neer in Vlissingen. Leuntje: „Ik wilde dolgraag terug naar Zeeland. Als ik dan nog iets mocht overdoen, waren dat wel de vele verhuizingen, die hier aan vooraf zijn gegaan. We le ken wel een stel woonwagenbe woners. Ik begrijp nóg niet hoe ik dat heb volgehouden." Wethouder C. de Keijzer felici teerde het Vlissingse echt paar gisteren namens het ge meentebestuur met het jubile- door Maurits Sep MIDDELBURG - Het provin ciebestuur dringt bij het Rijk aan op snelle maatregelen om de veiligheid van de zeeweringen te verbeteren. Op korte termijn dienen drie zwakke plekken met zand te worden opgehoogd: het Noorderstrand op Schou wen, de Vijgheter/het Nolle- strand op Walcheren en delen van de West-Zeeuws-Vlaamse kust tussen Breskens en het Zwin. Deze 'zachte maatregelen' moe ten ervoor zorgen dat de veilig heid wordt hersteld. In een brief aan de staatssecretaris van Ver keer en Waterstaat schrijven Gedeputeerde Staten dat zij er van uitgaan dat deze maatrege len 'dit jaar of volgend jaar ook daadwerkelijk worden geno men'. Op termijn zijn structure le maatregelen nodig. Daarvoor moet een plan van aanpak wor den gemaakt. Dat de waterkeringen langs de Noordzeekust zwakke plekken vertonen, is enkele jaren gele den gebleken uit studies naar de kracht waarmee golven op de dijken en duinen aankomen. Die kracht is groter dan voor heen werd aangenomen. De Zeeuwse waterschappen heb ben al bij het ministerie voorge steld hoe de kwaliteit van de waterkeringen kan worden ver beterd. Het provinciebestuur onderschrijft de bepleite aan pak. GS wijzen de staatssecretaris er tevens op dat ook de kwaliteit van de dijken langs de Ooster en Westerschelde op plekken onvoldoende is. Onderzoek door waterschap Zeeuwse Ei landen heeft aangetoond dat zij niet overal voldoen aan de nieuwste veiligheidsnormen. GS vragen daarom om nieuwe methodes om de sterkte van de dijken te meten, zodat duidelijk wordt welke maatregelen nodig zijn. van onze regioredactie VLISSINGEN - Zeeuwse on dernemers die de laatste jaren slachtoffer waren van ramkra ken zijn blij dat de Raad van State een Zutphense juwelier in het gelijk heeft gesteld. De ju welier mag rampalen voor de gevel van zijn pand plaatsen om dieven geen kans meer te geven met een auto zijn winkel binnen te rijden. De gemeente Zutphen hield plaatsing van de palen tot nu toe tegen. De meeste Zeeuwse on dernemers hebben minder te maken met gemeentelijke te genwerking. De regelgeving rond de rampa len was altijd krom, weet juwe lier J. van Boven van de gelijk namige zaak in de Walstraat in Vlissingen. Vorig jaar juli reed een gestolen auto zijn pui aan diggelen. Zeven vitrines werden kapot geslagen en leeggeroofd. „De verzekeraar eist dat ik maatregelen neem om dit te voorkomen, maar veel gemeen ten verboden rampalen. Wat moet je dan? Ik heb het oordeel van de gemeente niet afge wacht. Net na de ramkraak heb ik in mijn winkel, net achter de luiken, palen laten zetten. Want dit wil ik nooit meer meema ken." Hij noemt de uitspraak van de Raad van State daarom 'perfect'. Foto Verschoore, die in heel Zeeland filialen heeft, wordt ook regelmatig getroffen door een ramkraak. De afgelopen twee jaar gebeurde dat vier keer: in Vlissingen, Middelburg, Oostburg en Hulst. „Alle filia len zijn nu voorzien van rampa len. In sommige winkels staan ze binnen, bij anderen buiten", vertelt A. Verschoore van de fo tozaak in Vlissingen. „Mijn er varing in Vlissingen is dat de gemeente begrip heeft voor de situatie. In Oost-Souburg en in de Walstraat in Vlissingen mochten we palen voor de gevel zetten. Helaas zijn er ook ge meenten waar wat minder wordt meegedacht." De gemeente Sluis komt slacht offers van ramkraken juist tege moet door zelf rampalen te plaatsen of betonnen bankjes of bloembakken voor winkelpan den te zetten. De Oostburgse ju welier S. Fliers is vol lof over de gemeentelijke medewerking. Vijf meter diep in de grond ver ankerde betonnen palen zorgen ervoor dat geen auto meer tot aan de winkelpui kan geraken. Ook voor de zaken van twee op ticiens (Eyewish Groeneveld en De Cock) heeft de gemeente be tonnen obstakels laten plaat sen. Net als de juwelier hebben de oogspecialisten zelf ook een aantal maatregelen genomen. De opticiens moesten dat ook wel, omdat de berovingen in hun panden plaatsvonden via de achterkant, waar geen auto naar binnen kan rijden. Eigenaar J. Mesuere van Hol- landia Kado in Sluis was begin vorige maand ook het slachtof fer van een ramkraak. De ge meente heeft in de Kapelle- straat echter nog geen betonnen obstakels neergezet. „De situa tie in Sluis is toch wat anders. Het pand ligt op een hoek en de straten zijn over het algemeen wat smaller. Als gemeente zeg gen we niet bij voorbaat dat in Sluis nergens rampalen ge plaatst kunnen worden, maar het vereist wat meer onder zoek", stelt woordvoerster S. de Kievit van de gemeente Sluis. Ook Goes probeert zo veel mo gelijk mee te denken met bedrij ven die het doelwit zijn van ramkraken. „We willen pro bleemoplossend werken door in te spelen op de wensen van de individuele ondernemer", zoals wethouder C. Linssen het om schrijft. Dat betekent in de praktijk dat de gemeente het plaatsen van palen toestaat, zo als dat de afgelopen jaren her en der in de binnenstad is gebeurd. RENESSE - Een paar onbeken den hebben in de nacht van maandag op dinsdag verschil lende auto's vernield die gepar keerd stonden op een parkeer- strook aan de Hoogenboomlaan in Renesse. De voertuigen zijn op de motor kap en op het dak beschadigd. Waarschijnlijk is een aantal personen over de auto's heenge lopen. Schadebedragen zijn niet bekend. |8|tP uitgezonderd - - Sommige automobilisten negeren het inrijverbod voor de Vlissingse Bloemenlaan nog; de politie is gevraagd daarop te controleren foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11