Jim horen zingen kost euro per minuut PZC Cyclone zorgt voor bleke gezichten Op weg naar gym zie je ouderen biljarten Veere staat kap meidoorns toe Pomphouders beboet voor verkoop en opslag bier en wijn 13 Bijdrage overheid neemt af door varkenspest en mkz Wijkteam Meanderhof krijgt eigen bouwkeet w zaterdag 19 juli 2003 Verhouding Hamburgers Spannend Minder treinen in weekeinde Boete voor inhuren illegalen Milieuovertredingen bestraft Politie lost twaalf diefstallen op Vrouw gewond na aanrijding Woninginbraak in Vlissingen Blikjes bier IgprMejita Lanting ESTKAPELLE - Na exact hjftien minuten was het alweer joorbij- Het eerste optreden van Lis-ster Jim in Zeeland. 'Last _n de stem' luidde de verkla ag van de organisatoren aan |etpubliek. 'Onzin' reageert het management. 'Gewoon con- flctuele afspraak, vier num mers en niet meer'. je onder jonge meiden razend populaire zanger trad donder dagavond op in discotheek De Hooizolder in Westkapelle. On geveer 500 fans kwamen naar de discotheek om hun idool met ei gen ogen te zien. Ze betaalden allemaal 15 euro entree en ver overden - met een beetje geluk - ook nog een handtekening van Jim. Maar het concert was wel een beetje kort. Slechts vier nummers en toen was het alweer voorbij. „Bezopen" zegt Moni que, moeder van een fan. „Ik vind het echt zonde van m'n geld. Ik ben met twee meiden geweest en heb dus 45 euro be taald om vijftien minuten naar die gup te luisteren. Dat is per persoon één euro per minuut, het is schandalig." Ze stelt dat ze niet de enige is die boos is. Veel ouders voelden zich vol gens haar behoorlijk bekocht. „We hadden helemaal niet het idee dat het afgelopen was, maar toen werd er omgeroepen dat hij moest stoppen vanwege zijn stem." Organisator Nieko Pol van TNN Productions zegt in eerste in stantie dat het hem ook erg te genviel dat Jim er zo snel mee ophield. „Maar ja, hij was he laas verkouden." Geconfronteerd met het con tract waarin staat dat Jim maar vier nummers zou zingen krab belt hij terug. „Ja, dat is wel zo maar hij had toch wel een toe gift kunnen geven? Dat hadden wij wel verwacht. "De organisa tor vindt dat hij het publiek vol doende heeft geboden voor hun entreekaartje. Hij vindt ook niet dat hij het publiek heeft voorge logen met de opmerkingen over de stem van Jim. „Nee, hij was echt niet lekker. Bovendien, wij hebben de bezoekers een feest aangeboden met daarin een op treden van Jim. Dat is gebeurd. Het was volgens mij hartstikke leuk en die meisjes hebben het ook allemaal heel leuk gevon den." Overigens heeft het optreden van Jim voor de organisatoren nog wel een financieel staartje. De Idols-ster alleen al kost een slordige 9000 euro en met 500 betalende bezoekers is dat geld bij lange na niet binnengeko men. pagina 22: jamai: het is eenzaam aan de top Reptielenzoo Iguana in geldnood rinnr Miriam van den Broek VLISSINGEN - Reptielenzoo Iguana in Vlissingen komt fi nancieel in de knel. De bijdrage van de overheid neemt af. Dat fcomt omdat Iguana steeds min der dieren aangeleverd krijgt door het ministerie. De reptie- lenopvang gaat hard op zoek naar oplossingen zodat de kos- weer gedekt kunnen wor- Iguana vangt al dertig jaar rep tielen op. Eerst waren dat alleen dieren die afkomstig waren van particulieren. In de jaren tachtig ging de reptielenzoo ook dieren opvangen voor het Minsterie van Landbouw en Natuurbeheer. Die deed een beroep op Iguana als er ergens legale of verwaarloosde rep tielen in beslag werden geno men. „In de jaren negentig vond het ministerie dat wij professione- lermoesten worden"vertelt ei genaar Ad Bom van Iguana. ,Wemoesten bijvoorbeeld men sen in vaste dienst nemen zodat de opvang en de kwaliteit van de gewaarborgd werd. Voor dier dat het Rijk leverde, kregen we een vergoeding. Dat bedrag werd gebruikt voor voedsel, energiekosten en voor de verzorger. De verzorging van J dieren die door particulieren werden aangeleverd, bekostig den we met de inkomsten van de tentoonstelling." Op deze manier kwam Iguana goed rond. Maar nu neemt de le- MIDDELBURG - Het wijkteam Meanderhof in Middelburg heeft sinds kort de beschikking over een eigen onderkomen. Het team heeft een slooprijpe bouw keet gekregen van de gemeente Middelburg. „We zijn er heel blij mee", ver telt R. Dreessens van het wijk team. Het is nu nog een oude troep maar we zijn druk bezig met het opknappen. Daarvoor zoeken we nog allerlei overbo dige bouwmaterialen De keet staat aan de Meander- hofstraat. Waar de keet uitein delijk komt te staan is nog niet helemaal duidelijk. Het wijk team moet nog een vergunning krijgen van de gemeente. De keet wordt onder meer gebruikt voor het bestuur en de opslag van spullen van het wijkteam. Dreessens zegt dat met de komst van het Meandert je het wijk team nieuw leven is ingeblazen. „We worden misschien een offi ciële vereniging waar mensen 'id van kunnen worden voor bi j - voorbeeld vijf euro per jaar." redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 4382 NH vlissingen Tel: 06-54267110 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl vering vanuit het Rijk drastisch af. „Door de mond- en klauw zeer, de varkenspest en de vo gelpest is de prioriteit bij het ministerie verschoven", vertelt Bom. „Ze moeten alles op alles zetten om die ziektes eronder te krijgen. De speurtocht naar ille gale of verwaarloosde reptielen is er bij in geschoten. En nu komt er waarschijnlijk ook nog een bezuinigingsronde bij het ministerie. Ik weet niet meer waar ik het geld voor mijn per soneel vandaan moet halen. Daarnaast is de verhouding tus sen reptielen van particulieren en die van het Rijk, sterk ver schoven. „Tot een paar jaar te rug kwam de helft van de reptielen uit particulier bezit. De andere helft kwam van de overheid. Het aanbod vanuit de particuliere sector is de laatste tijd flink gegroeid en dat van de overheid gedaald. De verhou ding is nu 95 procent tegen 5 procent van de overheid", legt Bom uit. Die 95 procent is niet langer te financieren uit de entreegelden. „Dan zou de prijs wel heel erg moeten stijgen", zegt Bom. „En we kunnen van de mensen die hun reptiel brengen, ook geen bijdrage verlangen. Dan weet ik zeker dat de dieren ergens ge dumpt worden. En dat is zeker niet onze bedoeling." Het ministerie heeft voorgesteld dat alle reptielenopvangcentra hun kosten moeten proberen te verhalen bij de gemeente waar het dier vandaan komt. „Dat wordt een enorme papierwin kel. Dat gaat me waarschijnlijk alleen maar meer geld kosten", denkt Bom. „We gaan nu alle mogelijkheden die er zijn, on derzoeken en op een rij zetten. Het bestuur van Iguana moet dan in september bepalen welke koers we gaan varen." door Ron Magnée VLISSINGEN - Liefhebbers van de ker mis kunnen dezer dagen hun hart opha len op en rond het Bellamypark. De Vlis- singse binnenstad is omgetoverd tot één grote kermis. Op het Bellamypark springt meteen de Cyclone in het oog. De attractie heeft iets weg van het aloude schip dat heen en weer slingert, ware het niet dat ook de stoeltjes nog eens ronddraaien. Het netto resultaat van de attractie is dat zeker de helft van de durfals die een ritje met het toestel wagen, er later weer lijkbleek uit komt. Overigens zijn het niet alleen de ouderen die bij de kermis aan bod komen. Ook voor kleine kinderen zijn er opvallend veel attracties opgesteld. Deze zijn voor al op de Nieuwendijk te vinden.Vanaf maandag bieden de kermisexploitanten elke dag tussen 18.00 en 19.00 uur tijdens een happy hour extra korting op de at tracties. Donderdagavond rond 22.30 uur barst het tradionele vuurwerk weer los. De beste plekjes zijn hiervoor het Keizers-bolwerk en bij het standbeeld van Michiel de Ruyter. De slotdag, 27 ju li, is de familiedag met tal van extra acti viteiten voor kleine kinderen. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Bijna een jaar geleden ging het Palet open, de brede school in de Middelburgse Magistraatwijk. Zevenhonderd kinderen volgen er lessen, Ar duin heeft er een dagcentrum en er is een centrum waar wijkbe woners terecht kunnen voor een kopje koffie of een praatje. De kinderen van de school vertellen over hun ervaringen. „Je hebt nu geen hekel meer aan kinde ren van een andere school." Het is de laatste schooldag voor de zomervakantie. Les krijgen de kinderen niet meer, ze rui men de klas op en kijken een vi deo van Harry Potter. Het groepje kinderen heeft geen zin om naar de film te kijken die ze al zo vaak gezien hebben. Pra ten over de brede school willen ze wel. De brede school, dat is de samenwerking tussen de open bare Leeuwenburch, de protes tants-christelijke Cypressenhof en de Stichting Sociaal Kultu- reel Werk Middelburg (SKWM). In het gebouw zit ook een wijk centrum, een dagopvang van Arduin, een kinderdagverblijf en een balie voor de politie in. De kinderen die les krijgen op één van de twee basisscholen, kunnen meedoen aan allerlei activiteiten na school. Ze ma ken zelf een krant, koken, knut selen, dansen of maken muziek. Phine heeft voor de krant ge werkt, bij het kinderpersbureau van de school. „Stukjes schrij ven vond ik leuk", zegt ze. „Ik ben een keer naar het dieren asiel geweest. Daar kom je an- Enkele leerlingen van Het Palet. Bovenste rij van links naar rechts, Daisy, Richard en Phine. Middelste rij: Laura, Valeria, Arlet, Arzu en Helga. Liggend: Sanne en Andrea, Merel staat niet op de foto. foto Ruben Oreel ders niet zo vaak." De laatste krant, die in mei uitkwam, staat vol met stukjes over dingen die in de buurt gebeurd zijn. Colle ga-journalist Laura heeft een rechercheur geïnterviewd. Dat heeft een speciale reden, ze wil later zelf bij de recherche. „Maar wel in Amerika, want daar hebben ze veel meer oplei dingen en daar gebeurt ook veel meer." Andrea vertelt dat ze samen met Laura bij Omroep Zeeland is geweest, voor een in terview over het kinderpersbu reau. „Het was best spannend, ze stelden vragen die we niet hadden verwacht, maar we kon den er toch antwoord op geven. Koken is één van de populairste activiteiten van de brede school. Richard, Helga Phine hebben in de keuken gestaan. „We moch ten niet zelf verzinnen wat we kookten", zegt Richard. „Je kreeg van tevoren een papier waar de recepten op stonden." Na het koken, mochten de kin deren alles opeten. De hambur gers waren het lekkerst, vindt hij. „Maar ik lustte alles." Spe ciaal voor de meisjes is er 'Tech- nika 10', een project om kennis te maken met techniek. De mei den vonden het leuk, vertellen ze. Valeria: „We deden dingen met figuurzagen, scheuren en verven. We hebben een zwaai- papagaai gemaakt en poesjes die je ergens aan kan hangen. We hebben geleerd dat je goed moet schuren, dat je het netjes moet doen en dat je niet zomaar met een grote zaag kan werken. Ze is samen met Arlet naar de cursus geweest. „Want ik vind het nooit zo leuk als er niemand van de klas meedoet." Ze wil nog wel een keer, maar op Arlet hoeft ze niet meer te rekenen. „Ik vind het niet meer zo leuk", zegt die. Dat er in de school ook nog an dere mensen rondlopen dan al leen leerlingen, vinden ze wel spannend. Merel: „Als je naar de gymzaal loopt, dan zie je oudere mensen biljarten." De biljart club komt ook regelmatig even kijken bij de kookles, de laatste keer hebben de kinderen op knakworst getrakteerd. De leerlingen gaan regelmatig op bezoek bij de kinderen van Ar duin. „We doen spelletjes met ze en lezen voor", vertelt Helga. „We gaan meestal niet naar de grotere kinderen", zegt Valeria. „Die vind ik een beetje eng." De nieuwe school is veel mooier dan de oude, daar zijn de kinde ren het over eens. „Op de vorige school zaten we niet allemaal in hetzelfde gebouw", zegt Merel. „Nu kan ik mijn broertje en zus je naar school brengen." Vol gens Laura was het oude school gebouw van de Cypressenhof zo versleten dat de gaten in de muur zaten. „En er kwamen al lemaal planten naar binnen groeien", vult Valeria aan. Me rel vindt dat Valeria overdrijft: „Zo erg was het nou ook weer niet." Dat ze nu met twee scholen on der één dak zitten, is een groot voordeel, vindt Merel. „Soms heb je een hekel aan iemand op een andere school. Dat is nu niet GOES - Op de Zeeuwse spoorlijn rijden dit weekeinde tussen twee uur vanmiddag en zes uur morgenavond minder treinen omdat de overweg in de Haltestraat bij Rilland wordt ver nieuwd. De stoptrein valt uit. De NS zet bussen in naar de sta tions Krabbendijke en Rilland-Bath. De sneltrein blijft wel rijden in een aangepaste dienstregeling, als intercity tussen Bergen op Zoom en Kruiningen-Yerseke en als stoptrein tus sen Kruiningen-Yerseke en Vlissingen. Volgend weekeinde, 26 en 27 juli, wordt eveneens gewerkt aan de overweg bij Ril land. Ook dan rijdt de stoptrein niet tussen twee uur zater dagmiddag en zes uur zondagavond. En de intercity volgt de aangepaste dienstregeling. MIDDELBURG - De economische politierechter G. van Un- nik heeft gisteren China Garden Domburg conform de eis 1800 euro boete, waarvan de helft voorwaardelijk opgelegd. Het Chinese restaurant had vorig jaar twee Chinese illegalen in dienst genomen, terwijl de vreemdelingen niet beschikten over een tewerkstellingsvergunning. De verdachte zei asiel zoekers te werven omdat het anders moeilijk is om aan perso neel te komen. MIDDELBURG - De economische politierechter heeft giste ren in Middelburg een 46-jarige inwoner van Vlissingen voor het opslaan van afval bestraft met 500 euro boete, waarvan de helft voorwaardelijk. De Vlissinger gaf toe op een terrein aan de Oude Veerseweg in Middelburg afgedankte caravans te hebben gesloopt. Ook een 48-jarige Middelburger had op een terrein aan de Oude Veerseweg een verzameling afval. De man zei dat andere mensen regelmatig puin op zijn terrein gooi den. De milieuovertredingen werden vorig jaar en op 23 janu ari dit jaar geconstateerd. De verdachte kreeg een voorwaar delijke boete van 350 euro opgelegd. VLISSINGEN - De politie heeft een 34-jarige Vlissinger aan gehouden in verband met twaalf diefstallen. De man belde bij vooral oudere mensen aan met een smoesje en ging er vervol gens met waardevolle spullen vandoor. In de meeste gevallen ging het om portemonnees. De verdachte heeft ook een aantal kleinere diefstallen bekend. De man was actief in Vlissingen, Oost-Souburg en Middelburg. De arrestatie van de man bete kent niet dat alle babbeltrucs die de afgelopen tijd zijn ge pleegd ook zijn opgelost. ZOUTELANDE - Een 73-jarige vrouw uit Duitsland is gister ochtend gewond geraakt bij een aanrijding in de Langstraat in Zoutelande. Ze werd aangereden door een bestuurder van een bedrijfsauto die langzaam achteruit reed. De is met de ambulance naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. VLISSINGEN - In de nacht van donderdag op vrijdag is er in gebroken in een woning aan de Gerard Doulaan in Vlissingen. Tijdens de inbraak lagen de bewoners te slapen. De inbrekers hebben een portemonnee, een fiets, een mobiele telefoon, twee lege kratten bier en tabaksartikelen meegenomen. door Miriam van den Broek DOMBURG - Het gemeentebe stuur van Veere wil een kapver- gunning verlenen voor de kap van 42 meidoorns in de gemeen te. De kap maakt deel uit van het beleid van waterschap Zeeuwse Eilanden om een meidoornvrije zone van 500 meter te maken rond fruitteeltbedrijven en boomkwekerijen. Het preventief kappen moet voorkomen dat fruitbomen door de meidoorns besmet wor den met bacterievuur. Het colle ge van B en W kan zich hierin vinden en wil toestaan dat er veertien meidoorns verdwijnen langs de Boshoekweg, achttien langs de Breeweg, acht langs de Koningin Emmaweg en twee langs de Kriekeweg. Het besluit wordt ter inzage gelegd zodat belanghebbenden hiertegen zienswijzen kunnen indienen. B en W weten dat het niet we tenschappelijk is aangetoond dat het besmettingsgevaar door de kap afneemt. Het college wilt daarom duidelijke afspraken metihet waterschap maken over het beheer van de overige mei- doorhs en over de compensatie van de te rooien exemplaren. De gemeente Middelburg be sloot enkele weken geleden géén kapvergunning te verlenen voor meidoorns die in de buurt van een fruitteeltbedrijf of boom kwekerij staan. Het Middel burgse gemeentebestuur vindt dat het waterschap het besluit moet heroverwegen. Een feite lijke noodzaak ontbreekt en er is op Walcheren veel weerstand tegen het kappen van bomen, aldus B en W. pagina 17: telers alert op perenvuur door Aector Dooms MIDDELBURG - Pomphou ders uit Kortgene en Westkapel le zijn gisteren in Middelburg voor het in voorraad hebben van alcoholhoudende dranken ver oordeeld tot boetes van 440 eu ro. Opmerkelijk was dat beide verdachten bier en wijn niet in de voor het publiek toegankelij ke winkel had; de voorraad werd op andere plaatsen aange troffen. De economische politierechter G. van Unnik wees op de stren gere regelgeving, waarbij tank stations verboden wordt alco holische dranken te verkopen. Medewerksters van de Keu ringsdienst van Waren deden op 19 november vorig jaar in het kader van een project een con trole bij de zestigjarige inwoner van Kortgene. De drank troffen ze aan in een ruimte in het woonhuis achter de winkel. Raadsman W. Dingemanse vocht gisteren de bevoegdheid van de warencontroleurs aan. De strafpleiter meende dat het Openbaar Ministerie niet-ont- vankelijk moest worden ver klaard, omdat de controleurs zonder toestemming van de vrouw van de verdachte de wo ning waren binnengegaan. Offi cier van justitie J. Groen was er van overtuigd dat er niets on rechtmatigs was gebeurd. „Zij mogen elke ruimte betreden. De winkelierster heeft aan hen de voorraad drank in de kast aan gewezen." Raadsman Dinge- mansevroeg om vrijspraak. De politierechter wees erop dat de drank geprijst was en dus be stemd voor de verkoop. Van Un nik was het eens met de officier dat de in beslag genomen 77 flessen wijn, 73 flesjes en 118 blikjes bier verbeurd moesten worden verklaard. De 56-jarige pomphouder uit Westkapelle werd op 5 decem ber vorig jaar betrapt op het be zit van 46 blikjes bier, die onder de toonbank werden gevonden. De man zei niet op de hoogte te zijn van de strakke regelgeving. De politierechter hield er in de strafmaat rekening mee dat de overtreding lichter was. Van de 440 euro boete werd de helft voorwaardelijk opgelegd. De blikjes bier werden verbeurd verklaard. UHRHM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13