PZC Klimaatverandering vervroegt oogsten 17 Actiegroep Doel 2020 stapt naar Europees Hof Zeeuwse verwerkt klederdracht in haar creaties PZC agenda bezoektijden geslaagd vrijdag 18 juli 2003 bronvermelding beeldrecht Creatiefmarkt afgeblazen Eenvoud J \7eejand^_ Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, 4382 EE Vlissingen „I (0118)425000 Han, 15.00-20.00 uur Bezoek: Kinderafd. ouders gehele dan overig bezoek 14.00-19.00 uur ifd.'Psychiatrie dag. 19.00-20.00 uur enwoe, zaenzo 14.00-16.30 uur ,ih IC/CCU en Stroke unit CVA dag. 15.00-16.00 en 19.00-20.00 uur Oosterscheldeziekenhuis 'sGravenpolderseweg 114, 1462 RA Goes tel. (0113) 234000 dag. 13 00-13.45 en 18.30-19.45 uur Afdeling A/B (kinder/kraamafdeling): M, A ouders doorlopend bezoek; Afd B partners doorlopend bezoek Overig bezoek: dagelijks 14.30-19.30 uur Afdeling H (IC/MC): dag. 11.00-11.30, 114.00-14.30 en 19.00-19.30 uur Lindenhof revalidatie 'sGravenpolderseweg 114a, 4462 RAGoes, tel. (0113) 236236 mat/mvrij: 14.00-21.00 uur zaten zon: 12.00-21.00 uur Emergis Oostmolenweg 101,4481 PM Kloetinge tel. (0113) 267000 woe,zat en zo 14.00-21.00 uur maa, din, don en vrij 18.30-21.00 uur Zeeuws-Vlaanderen Locatie De Honte Wielingenlaan 2, 4535 PATerneuzen lel, (0115) 688000 dag. 14.00-14.45 en 19.00-20.00 uur; afd, Psychiatrie dag. 18.00-20.00 uur; woe, weekeinde, feestdagen 14.00- 16,30 uur en 18.00-20.00 uur; afd. IC/CCU dag. 14-14.30 en 19-19.45 uur. kinderafd. ouders gehele dag, overig bezoek 14.00-19.00 uur. Locatie Antonius Pastoor van Genklaan 6, 4501 AJ Oostburg tel. (0117) 459000 dag. 14.00-15.00 en 18.30- 19,30 uur; Kinderafd. ouders 8.00- 20,00 uur, overig bezoek (afd. 4) dag. 9.00-21.00 uur. Goeree-Overflakkee Ziekenhuis Dirksland Stationsweg 22, 3247 BW Dirksland tel.(0187)607300 dag. 16.00-17.00 en 17.45- 19,30 uur, zo idem tot 20.00 uur Bergen op Zoom Ziekenhuis Lievensberg, Boerhaaveplein 1 4624 VT Bergen op Zoom tel. (0164) 278000 dag. 14.30-15.15 en 18.30-20.00 uur zaenzo 14.30-16.00 en 18.30-20.00 uur GGZ Westelijk Noord-Brabant Hoofdlaan 8,4661 AA Halsteren tel. (0164) 289100 woensdag, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur Rotterdam AZR-Dijkzigt Dr.Molewaterplein 40 3015GD Rotterdam tel, (010) 4639222 (voor inlichtingen bezoektijden van alle afdelingen) AZR-Sophia Dr.Molewaterplein 60 3015 GJ Rotterdam tel.(010)4636363 Bezoektijden ouders: 07.00- 12.00 uur. Bezoektijden iedereen: 14.00-20.00 uur. Afd.Verloskunde: dag. 11.00-12.00 en 18.00-20.00 uur. Voor partner/echtgenoot: 09.00- 12,00 en 15.00-21.00 uur AZR-Daniël den Hoed Groene Hilledijk 301 3075 EA Rotterdam tel.(010)4391911 dag. 16.00-20.00 uur België Algemeen Ziekenhuis Sint Jan Ruddershovelaan tel.10032) 50 452111 dag. 14.00-20.00 uur (m.u.v. IC en hartbewaking) Algemeen Ziekenhuis Sint Lucas Sint Lucaslaan 29 tel. (0032)50 369111 dag. 14.00-20.00 uur (m.u.v. IC en hartbewaking) Universitair Ziekenhuis Gent De Pintelaan 185 tel.(0032)9 2402111 dag. 14.30-20.00 uur Universitair Ziekenhuis Antwerpen Wilrijkstraat 10 2650 Edegem, tel. (0032) 3 8213000 Alg. bezoekuren: werkdagen 16.00- 20.00 uur, weekend en feestdagen 14.00-20.00 uur. Afd. B1 (cardiologie) dag. 16.00- 17.30en 18.30-20.00 uur. Afd. IC dag. 14.00-14.30 en 19.00-19.30. Ontwerpster naar Japan Modeontwerpster Rianne de Witte, hier met een van haar eigen ontwerpen, vertrekt morgen naar Japan om haar collectie te tonen op een internationale modebeurs. foto Ingrid Bertens Be Provinciale Zeeuwse Courant waarin opgenomen de Middel- burgsche, Vlissingsche, Goesche 6" Breskensche Courant, Vrije Stemmen en de Zierikzeesche Nieuwsbode - is een onafhankelijk legblad, dat zich niet bindt aan le vensbeschouwelijke en politieke opvattingen, stromingen of partij- I redactie van de Provinciale «euwse Courant maakt naast de ei sen nieuwsgaring gebruik van de •eigende bronnen: ^associeerde Pers Diensten (GPD), Algemeen Nederlands Persbureau ™NP), Associated Press (AP), Bridge, Deutsche Presse Agentur (DPA), Agence France Press (AFP), Reuters iiTB), Belga en European Press-pho- Agency (EPA). j jjePihlicatierechten van werken van eeldende kunstenaars aangesloten 'I een CISAC-organisatie zijn gere geld met Beeldrecht te Amstelveen. door Anita Janse BREDA - Trends volgt ze vanaf de zijlijn. Liever put zij haar in spiratie uit de natuur. En zo nu en dan verraadt de van oor sprong Koudekerkse modeont werpster Rianne de Witte haar afkomst door de Zeeuwse kle derdracht als inspiratiebron te gebruiken. ,,Mijn overgrootmoeder was vroeger de kleermaakster van Biggekerke. Ze naaide kleren voor het hele dorp. Ook mijn moeder is erg goed in patroonte kenen", vertelt Rianne in haar Bredase atelier. Het ontwerpen van kleding zit haar overduide lijk in het bloed. Toch heeft zij moeten vechten om haar eigen collectie op de markt te bren gen. Na de middelbare school volgde Rianne de richting Mode en Kle ding aan de Kunstacademie in Breda. Met lof haalde ze haar papiertje. Daarna moest ze zichzelf in de praktijk bewijzen. „Je hebt een enorme dosis vol harding nodig en passie voor het vak, anders houd je het niet vol." Naast een eigen kledinglijn ont werpt Rianne kleding voor be drijven en ontwerpbureaus. Zo is de nieuwe outfit van het per soneel van het Rotterdamse Ho tel New York van haar hand. Toch doet zij niets liever dan zich terugtrekken in haar ate- AARDENBURG - De hobby- en creatiefmarkt op maandag 11 augustus in Aardenburg gaat vanwege gebrek aan vrijwilli gers niet door. Voorzitter I. van Hanegem van de taakgroep eve nementen van het organiseren de Ondernemend Aardenburg bezweert dat er geen sprake is van een structureel probleem. De laatste activiteit van Onder nemend Aardenburg, een oldti- merrit voor motoren van voor 19 7 0gaat 17 augustus wel door. Daniëlle de Kort uit Axel is aan de Inter nationale Hogeschool van Breda, afge studeerd in de richting commerciële eco nomie. Aan Hogeschool Brabant in Tilburg zijn aan de Faculteit techniek natuur Mar- tijn Baert uit Koewachten Philip Piessens uit Hulst geslaagd voor de opleiding Bouwkunde. Petra Strobbe uit Hulst is aan de Hoge school Brabant in Breda geslaagd voor het diploma elektrotechniek. Marja van der Maas uit Kats is aan de Fontys Paramedische Hogeschool in Eindhoven geslaagd voor de opleiding medisch beeldvormende en radiothera peutische technieken. Aan de ROC Westerschelde zijn ge slaagd Administrateur: Linda de Feijter, Hoek; Roland Hiel, Kloosterzande, Dennis van Schaick, Hoek, Anke Kolijn, Axel; Linda de Feijter, TerneuzenSandy van Haastert, Terneu- zen;Sjoerd Rijnhout, Terneuzen; Davy Jonker, Terneuzen. Assistent autotechnicus: Jean-Pierre Hamelink, Vogelwaarde. Assistent constructiemedewerker/las ser: Michael Hamelink, Sluiskil; Peter Lij- baart, Biervliet; Lionel Merc, Terneuzen; Joachim Baert, Koewacht; Jimmy Bouw man, Axel; Martin de Pooter, Axel; Dennis de Haan, Westdorpe; Maykel Henderiks, Hulst; Martijn de Clippelaar, Klossterzande. Assistent installatiemonteur (AIMD): Jamey Ocraft, Terneuzen. Assistent installatiemonteur (AIMV): Lennard Jonker, Koewacht; Erik Pieters, Terneuzen; Niek Vereecken, Hulst; Jo- chem de Schepper, Hulst. Assistent verwarmingsmonteur: Erik Pieters, Terneuzen; Rudy van Gils, Terneuzen. Autotechnicus: Marco van Hermon, Axel Bedrijfsadministratie: Wendy Pardon, Clinge; Dennis Schelle- man, Axel. Bedrijfsadminstratief medewerker: Linda Bijman, Axel; Rachida el Assri, Hulst; Sivakala Shanmugam, Breskens; Yan Li, Hulst, Bedrijfsautotechnicus: Shivan Huijssen, Terneuzen. Boekhoudkundig medewerker: Nevriye Atmaca, Terneuzen; Fanny Kool, Kloos terzande; Vronique de Winne, Biervliet; Marisa Beaurain, Sas van Gent; Gijs Schueler, Terneuzen; Rianne Bakker, Terneuzen; Mieke van der Hooft, Terneu zen; Muraz Yilmaz, Terneuzen; Sonja de Leeuw, Terneuzen. Commercieel medewerker marketing en communicatie:Alain Seghers, Hulst; Marianne Chapelier, Axel; Rachel Bergs, Sint Jansteen; Monique de Maertelaere, Terneuzen; Thom Kerckhaert, Terneu zen; Martijn Doolaege, IJzendijke; Je roen de Putter, Zaamslag; Rmy de Bruyn, Sintjansteen; Evelien Radius, Hulst; Da- vida de Waele, Terneuzen; Martijn van de Walle, Vogelwaarde; Kim Molleman, Terneuzen; Joop Rozijn, Koewacht; Deb- by Hiel, Kloosterzande; Sander de Schepper, Vogelwaarde. Constructie- en apparatenbouwer: Laurens Scheerders, Walsoorden; Kris Koster, Terneuzen; Wouter Verhelst, T er- neuzen; Arnold Vinke, Terneuzen; Martin Zecevic, Terneuzen; Wilgert Geluk, Axel; Stefan Blommaart, Zaamslag; Niels Cor nells, Sint Jansteen; Fabio Sturiale, Sas van Gent; Erik van de Walle, Hulst. Constructiebankmedewerker/lasser: Michael Hamelink, Sluiskil; Patrick Bau- wens, Vogelwaarde; Dennis de Haan, Westdorpe; Sll Kahya, Sas van Gent; Lennart Strijd, Axel; Leslie Babijn, Clin ge; Muhin Hamid, Terneuzen; Sjef van Hoof, Biervliet; Lionel Merc, Terneuzen. Directiesecretaresse/Management as sistent: Daphne Bussens, Hulst; Melissa Steij- lier om tussen de naaimachines en kartonnen patronen haar fantasie de vrije loop te geven. Maar daarbij verliest ze de draagbaarheid van het kleding stuk niet uit het oog. „Een kle dingstuk moet niet alleen mooi ogen, het is minstens zo belang rijk dat het comfortabel zit", vindt ze. „Bovendien moet het duurzaam zijn. Wat dat betreft kan ik nog steeds putten uit de kennis van mijn overgrootmoe der. Die vouwde stoffen voor jacks altijd dubbel. Zodra de persoon in kwestie eruit dreigde te groeien, werden de naden los gehaald en werd het kleding stuk een maatje groter gestikt. In verschillende van Rianne's ontwerpen zijn de vormen en patronen van de klederdracht terug te zien. Juist door middel van eenvoud met subtiele de tails heeft Rianne haar kleding onder de aandacht weten te brengen. Morgen vertrekt ze naar Japan om haar collectie te tonen op een internationale mo debeurs. Deze beurs is een initi atief van de Europese Unie met als doel de handel tussen Azië en Europa te versterken. De Kamer van Koophandel was belast met de taak een Nederlandse ont werper uit te nodigen. Rianne heeft als enige Nederlander de eer haar collectie te mogen pre senteren. In totaal doen zo'n 24 ontwerpers uit verschillende landen mee aan de beurs. „De beurs is voor mij van groot belang. Daar komen talloze Aziatische en Amerikaanse in kopers. Ik heb op die manier de kans om internationaal bekend te worden", aldus Rianne. Zij verwacht dat haar kleding wel aftrek vindt, want de mini malistische stijl past volgens haar goed in Azië. Rianne zal twee weken in het Japanse Yo- kahoma vertoeven. De ene week staat ze op de beurs, de andere week gaat ze met koffers vol kle ding de winkels af, op zoek naar nieuwe afnemers. In Nederland heeft Rianne inmiddels zeven verkooppunten. Een daarvan is de winkel Eigenwijz aan de Sint Janstraat in Middelburg. aert, Hulst; Kim Vercruijsse, Axel; Cindy Donze, Terneuzen; Charlne Lintelo, Ter neuzen; Wendy de Kesel, Clinge; Nanda Swart, Westdorpe; Heieen den Deur waarder, Terneuzen; Marieke Varkevis- ser, Terneuzen; Cindy Burm, Hulst, Eerste autotechnicus: Marcel van Houte, Terneuzen. Eerste monteur elektrische bedrijfsin- stallaties: Tonny Verhelst, Terneuzen; Tommy As- selman, Axel; Johnny van Heese, Graauw; Roger Vonk, Zuiddorpe. Eerste monteur sterkstroominstallaties: Danil de Reu, Axel; Pascal Hemelsoet, Terneuzen. Eerste verkoper: Sandra Bakker, Axel; Sandra de Bock, Sint Jansteen; Ingeborg Versluijs, Oost burg; Priscillia van Acker, Heikant; Wi- nanda van Vooren, Oostburg; Frieda van der Ha, Hulst; Danilla Zahradnik, West dorpe. Filiaalbeheerder: Paul Hubregtsen, Oostburg; Rinske Me- chielsen, Terneuzen; Selma Fekovic, Ter neuzen; Anja Merckx, Hulst; Tony de Ruijter, Axel; Sherida Siben, Hoek; Ab bey van Gelder, Terneuzen; Jennifer de Jonge, Axel; Jan Maarten van de Vrie, Philippine; Bas Kroes, Sint Jansteen; Ca- rolien Dees, Axel; Daphne van Damme, De Klinge. Gastheer/Gastvrouw: Jeannette Freeke, Terneuzen; Anja de Greve, Westdorpe; Desiree Oppenneer, Terneuzen; Nil Nelisse, Breskens; Naomi Minnaert, IJzendijke; Patricia Beuken kamp, Westdorpe. Helpende: Patricia van Waes, Terneuzen; Sandra Guiljam, Zaamslag; Esther Faas, Zaamslag; Sabine Babijn, Biervliet; Lo tus Tolsma, Terneuzen; llona Haak, Axel; Joyce Hamelink, Terneuzen; Mienke Eef- ting, Aardenburg; Carmen Peeters, Sluiskil; Cecile Mangnus, Clinge; Leon- tien van Leeuwen, IJzendijke; Ruben de Rooij, Oostburg; Willeke Willemsen, Ax el; Claudia Riemens, Koewacht; Marie- Louise Mobach, Westdorpe; Monique Boelman, Axel; MagdaTurpijn, EedeZId. Helpende welzijn: Joyce van der Vloet, Terneuzen; Rosa de Rooij, Terneuzen; Jeroen Ras, Terneu zen; Marloes van Boven, Oostburg; Nico le de Ridder, Terneuzen;Tilly Dobbelaar, Terneuzen; Evelien Neve, Walsoorden. Horeca-assistent: Artie Fatigan, Hulst. Installatiemonteur met specialisatie dakbedekking: Mike Laureyns, Aardenburg. Installatiemonteur met specialisatie woningbouw Miguel Blomont, Sluiskil; Faki Atmaca, Sas van Gent. Kok: Marina Harvent, Terneuzen; Mickel van Dommelen, Heikant; Jos Lips, Oostburg; Kees Riemens, Axel, Dennis Coppens, Breskens; Menno Wisse, Terneuzen; Jimmy Blaakman, Schoondijke; Angeli- que Proost, Hulst, Rick van Waterschoot, Sas van Gent; Karlijn Oppeneer, Terneu zen; Jelle de Vreeze, Aardenburg; Robert van Zadelhof, Terneuzen; Brian van Vlierberghe, Axel. Machinaal verspaner: Niek Wisse, Terneuzen. Magazijn medewerker: Martin Oosterioo, Terneuzen; Michiel Mol, Terneuzen. Medewerker beheer ICT: Derek Maes, Terneuzen; Pepijn de Smet, Westdorpe; Remco Ultee, Oostburg; Nic ky Samijn, Sas van Gent; Jelle Goosens, Terneuzen; Bas Uytdenhouwen, Hulst; Michael de Nijs, Vogelwaarde; Ridoin Hadouchi, Clinge; Piet van Looij, Hulst; Alexander Giele, Sas van Gent; Michael Grguric, Axel; Michael de Windt, Aarden burg; Kevin van Campenhout, Hulst; Ed win de Koning, Sluiskil; Philip van Roeij- en, Nieuw-Namen; Roelof van Eijk, Hulst; Wim Martens, Ijzendijke; Chris Mal- schaert, Hulst; Maarten de Splenter, Ax el; Danny Hamelink, Terneuzen. Middenkaderfunctionaris automatise- rings elektronica: Sebastian Betlej, Hulst; Ibra Helena, Ter neuzen; Coen Bauwens, Hulst; Albert van Gimst, Axel; Matthijs Meijer, Terneu zen. Middenkaderfunctionaris automatise- rings energietechniek: Michel Couqu, Sas van Gent; Frank Smet, Heikant; Peter-Paul Kroes, Sluiskil; Jaspert van Doeselaar, Axel. Middenkaderfunctionaris grond-, wa ter- en wegenbouw: Marvin Werkman, Terneuzen; Maarten Hemelaar, Sas van Gent. Middenkaderfunctionaris procestech niek: Vronique Vasseur, Oostburg; Ruben Thomaes, Hoofdplaat; David Mullaert, Biervliet; Donny de Vriend, Breskens. Middenkaderopleiding bouwkunde: Frans Hamelink, Terneuzen; Frank Blok, Terneuzen; Tino de Clerck, Overslag; Maikel Benjamins, Clinge. Monteur elektrische bedrijfsinstallaties: Michel van de Wiele, SintJansteen. Monteur elektrotechnische panelen: Jeffry Thilleman, Philippine; Kim Bos winkel, Oostburg. Monteur sterkstroominstallaties: Joop van Vuuren, Axel; Eddy Wink, Axel; Merijn de Ridder, Hulst. Ondernemer/Manager detailhandel: Veronique Heijmans, Breskens; Charlot te Houtepen, Sas van Gent. Onderwijsassistent: Daphne Buijsrogge, Graauw; Samantha van der Kelen, Hulst; Nicolle Maerman, Terhole; Anoeska de Roos, Hulst; Anne Stockman, Hulst; Tessa van der Hooft, Terneuzen; Peter Dieleman, Zaamslag; Krijna Roelse, Axel; Renate Warnier, Ax el; Lotte Mous, Terneuzen; Lenie de Roo, Axel; Dominique de Witte, Hulst; Moniek Brooijmans, Kuitaart; Cindy van Ham, Westdorpe. Opslag medewerker: Laurens Ducarmon, Hulst. Orderpicker: Sanne van Dijk, Vogelwaarde; Tommy Groen, Terneuzen. Pijpenbewerker: Rudy van Daele, IJzendijke. Procesoperator B: Harold van den Berge, Axel. Secretaresse: Karin Hamelink, Terneuzen. Secretarieel medewerker: Ayla Karademir, Axel; Ruby van Gorp, Terneuzen. Service medewerker ICT: Lars van der Bijl, Breskens; Kenny Dhondt, Aardenburg; Ludo van Heer beek, Terneuzen; Dominique Fleurbaaij, Hulst; Seluk Yilmaz, Terneuzen; Johnny Oubrie, Oostburg; Annet van Iwaarden, Cadzand; Erik Molenkamp, Terneuzen; Kim van Houten, Kloosterzande; John van Gelderen, Sluiskil; Arno de Regt, Hoek. Sociaal pedagogisch werker 3: Gerlinde Hamelink, Zaamslag; Lindsay Ivens, Terneuzen; Jolien Mulder, Ter neuzen; Charlotte van de Wiele, SintJan steen; Desiree de Tree, Axel; Claudia Neijt, Sas van Gent; Tamara Frankevijle, Kloosterzande; Suzanne Dewachter, Hulst; Anita Koekkoek, Axel; Edwin Jonk- vorst, Sint Jansteen; Marleen Wijntjes, Sas van Gent; Brigitte van de Voorde, Graauw; Simeon van de Visser, Terneu zen; Sarah Castillo Pereyra, Clinge; Babs Vantricht, Hoek; Els de Jonge, Vogel waarde; Linda Rottier, Hulst; Veerle Ste vens,Terneuzen; Joyce van Hoye, Clin ge; Nicole Broeckaert, Vogelwaarde. Sociaal pedagogisch werker 4: Regin Roco, Terneuzen; Jellie van der Meer, Nieuw-Namen; Mlina de Bakker, Terneuzen; Cindy van Damme, Terneu zen; Christine de Bock, SintJansteen; Ro- sita van Drongelen, Terneuzen; Andries Peterson, Zaamslag; Anthoinetta Ver sluijs, Oostburg; Jacqueline Willems, Terneuzen; Kirby Maas, Lamswaarde; Larissa de Jaeger, Terneuzen; Alexandra Maenhaut, Koewacht; Jannica de Pren- ter, Terneuzen. Systeembeheerder MKB: Mario Vermeulen, Terneuzen; Steven Koster, Philippine; Robert Kuijper, Axel; Rick van Hoeij, Hulst; Evert Prince, Hengstdijk; Wilco Burggraaf, Zuiddorpe; Guido Joos, Kloosterzande; Emiel Goud zwaard, Terneuzen; Remco van Leeu wen, Terneuzen. Technicus sterkstroominstallaties: Frans van den Dries, Zaamslag; Jacco Huisman, Terneuzen; Wilco van Gende- ren, Zaamslag. Verkoopchef: Mariska Duerinck, Kloosterzande; Roy Verstraten, Hoofdplaat; Sandra de Bock, Sint Jansteen,Vera de Wilde, Oostburg; Ingeborg Versluijs, Oostburg; Ellen Lampaert, Oostburg; Sandra Bakker, Ax el; Daphne van Meerbeek, Terneuzen; Judith Dhont, Aardenburg; Elroy Vaal, Kloosterzande; Imke Swagers, Philippi ne; Jan Geluk, Terneuzen. Verkoopmedewerker: Jan de Putter, Axel; Lotje van den Berg, Hulst; Ann van Vlierberghe, Hulst; Corrie Kaijser, Terneuzen; Anneke Mechielsen, Zaamslag; Marischca van Rie, Aarden burg; Evelien van Rattingen, Hoofdplaat; Khatera Jallal, Aardenburg; Cindy Den kers, Hulst; Brendy de Nooijer, IJzendij ke; Jessica Trihou, Breskens; Angela Jongman, Breskens; Hylke van Poecke, Philippine; Wendy Hanegraaf, Terneu zen; Cindy Klaassen, Sluiskil; Alexandra Willemsen, Zaamslag; Bettina de Krijger, Terneuzen; Monique den Hamer, Zaamslag; Gaty Jallal, Aardenburg; Ma rieke van Wanrooy, SintJansteen. Verzorgende: Leny Sprunken, Terneuzen; Trees Pari- daen, IJzendijke; Loes van der Wel, Ter neuzen; Petra Elegeert, Westdorpe; Kris tel van der Heyden, Kaprijke; Karen Cijsouw, Hoek; Suzan Hamelink, Sluiskil; llona Bayings, Sas van Gent; Angelique Bommelijn, Sluiskil; Marianella Isabella, Terneuzen; Beppie Simpelaar, Nieuw- vliet; Inge Jansen, Philippine; Margo Haers, Sas van Gent; Silvia Hofman, Ter neuzen; Pia Millenaar, Terneuzen; Jessi ca Walraven, Terneuzen; Liesbeth Beck ers, Terneuzen; Gwenny Verstrepen, Hulst; Nandy Rijk, Hengstdijk; Carla Goossen, Axel; Angela Schoolmeester, Terneuzen; Veronique Nuijten, Sint Jan steen. Werktuigbouwkunde: Pieter-Jan van Domburg, Hulst; Joris IJsebaert, Hulst;Tim Brouwer, Hoek; Ro bin Francke, Hoek; Niek Mars, Terneu- door Wout Bareman DOEL - De actiegroep Doei 2020 stapt naar het Europese Hof voor de Rechten van de Mens in Straatsburg. De actie voerders, die zich fel verzetten tegen de aanleg van container haven het Deurganckdok in hun achtertuin, hebben hun advoca ten opdracht gegeven de dos siers aan het Hof voor te leggen. Het is de laatste strohalm, meent Doel 2020. Het comité stapte eerder al verschillende malen naar de Raad van State. Begin deze maand verwierp het Arbitragehof het verzoek van honderd Doelenaren om het nooddecreet, dat voortzetting van de havenaanleg regelde, te vernietigen. Dat was een gevoe lige nederlaag voor de actie voerders. Volgens het Arbitra gehof was het decreet gerechtvaardigd vanwege 'het zen; Jacco Herrebout, Terneuzen; Wer ner Freyser, Kloosterzande; Kim van de Wege, Axel. Winkelassistent: Betl Atmaca, Terneuzen; Kevin Mari- man, Koewacht; Stephanie Roegiers, Sluiskil; Joyce van Cadsand, Terneuzen; Hessel van Hijfte, Hulst; Idris Yavuz, Breskens; Linda Soetmulder, Terneuzen; Cennet Atmaca, Terneuzen; Angeliek van der Hooft, Terneuzen; Roxanne Tak, Oost-Souburg; Anne-Lise Loman, Axel; Ayse Teke, Terneuzen; Claudia de Graaf, Zaamslag; Ellen de Feijter, Terneuzen; Laura Hoornaert, Sas van Gent. Zelfstandig werkend kok: Liesbeth Doorns, Hulst; Edwin Menue, Sluis. Zorghulp: Kelly de Meyer, Nieuw-Namen; Joyce de Vrieze, Philippine; Corrie Klaassen, Bier vliet; Nilanthi Riedijk, Biervliet. ROC ZEELAND, sector economie Zelfstandig Werkend Medewerker Re creatie: Marina Freijser, Rilland; Kimberly Meul- dijk, Brouwershaven; Pim de Vos, Goes Zelfstandig Werkend Medewerker Toe ristische Informatie: Esther van Heijzen, Burgh-Haamstede; Marieke den Herder, Goes; Annemarie Hering, Aardenburg; Grace Hilgers, Mid delburg; Kimmy van der Hoeven, Sint Maartensdijk; Jolien Louisse, Lewedorp; Mireille Smallegange, Sluis. Aan het seminarioum voor orthopeda gogiek hebben de volgende leerlingen de post-hbo opleiding dyslexie afge rond: Marie-Thérèse Bockstael, Hein- kenszand; Mildred Franzen, Tholen; Ja- coba Maas-Houtekamer, Arnemuiden; Belinda Oprei, Zierikzee; Jannis de Reu, Middelburg; Sylvia Vos-Scheers, Wol- phaartsdijk; Angeliek Duifhuizen-Mak horst, Kloetinge; Johanna Grootemaat, Bergen op Zoom; Geertruida Hooge- boom-van den Boomgaard, Kattendijke; Harmanna Pekelsma-Vugteveen, Tho len; Maria Scheijbeler-van Sabben, Kou- dekerke; Simone Tahapary-Malcorps, Goes; Harriëtte Tump-van den Dool, Tholen, Jacomina Welleman-Schipper, Goes en Adriana Westerweel-Verstelle, Goes. dwingend groot algemeen en strategisch belang' van de ha venwerken voor met name we reldhaven Antwerpen. Voorman J. Creve van Doel 2020 noemde het gisteren onbegrij pelijk en onfatsoenlijk dat het Antwerps Havenbedrijf een dialoog met de actievoerders uit de weg gaat. Creve: „Wij staan open voor elk gesprek dat de im passe rond de aanleg van het dok kan doorbreken. Maar zo lang men hooghartig elk ge sprek blijft weigeren en men hier in Doel blijft doorgaan met een politiek van verrotting en vernieling, laat men ons geen andere keuze dan die van de confrontatie." Overigens ziet het er naar uit dat de eerste fase van de kaderuimte in het Deur ganckdok niet in 2 005maar pas in 2007 in gebruik kan worden genomen. Dat houdt verband met problemen rond de finan ciering van de baggerwerken. EVENEMENTEN AAGTEKERKE - Dorsplein, 18.00 uur: Sjezenrijden; BRUINISSE - Centrum en haven, 10.30 uur: Visserijdagen; KAPELLE - Hervormde kerk, 20.00 uur: Orgelconcert door Henk van Putten; RITTHEM - Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur: Bezichtiging Fort; VLISSINGEN - St. Jacobskerk, 12.00 uur: concert door organist Wout Bosschaart; Bellamypark, 10.00 uur: Kermis; WISSENKERKE - Zeeuwse folkloreda- gen; YERSEKE - 13.30 uur: Rondleiding ha vens en oesterputten; duur 90 minuten. 15.30 uur: Rondvaart langs de mossel percelen; Aanmelden VVV-kantoor. FILMS BERGEN OP ZOOM - Roxy, The Hulk: 21.00 uur; Schippers van de Kameleon: 18.45 uur; Bruce almighty: 18.45 en 21.30 uur; Cinemactueel, The Hulk: 18.45 en 21.30 uur; Schippers van de Kameleon: 18.45 uur; Bruce almighty: 18.45 en 21.30 uur; Charlie's Angels 2: 21.30 uur; HULST - De Koning van Engeland, 2 Fast 2 furious: 19.30 en 22.00 uur;Bruce al mighty: 16.00, 19.30 en 22.00 uur; Char lie's Angels 2: 19,00 en 22.00 uur; The Hulk: 19.00 en 22.00 uur; Schippers van de Kameleon: 16.00 uur; Knorretjes grote film: 16.00 uur; Ripley's Game: 21.00 uur; Sinbad: 16.00 uur; The Hours: 16.00 en 19.00 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Punch Drunk Love: 19.30 uur; Frida: 22.00 uur; VLISSINGEN Cine City, Blue Crush: 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Sinbad: 13.45 en 16.15 uur; The Hulk: 13.30,19.00 en 22.00 uur; Charlie's Angels 2: 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Pokemon 4 Ever: 16.15 uur; Cradle 2 the grave:21.45 uur; Bruce almighty: 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; 2 Fast 2 furious: 19.00 en 21.45 uur; Schippers van de Kameleon.' 13.45 en 16.15 uur; Knorretjes grote film: 13.45 en 16.15 uur; How to lose a guy in 10 days:.19.00 en 21.45 uur; The Matrix Reloaded: 19.00 uur; ZIERIKZEE-Femmes: 20.30 uur. TENTOONSTELLINGEN AARDENBURG - GaleRichel, 13.00-18.00 uur: Ei-gen-aard-ig 2003, beeldende kunst, gedichten en verhalen (t/m 15/9); AXEL - Streekmuseum Het land van Axel, 13.30-17.00 uur: Het boerenleven in Axel en omgeving (t/m 12/9); BERGEN OPZOOM-Interium, 9.00-17.00 uur: Technieken op papier, beelden, schilderijen en objecten door diverse kunstenaars (t/m 5/9); BRUINISSE - Oudheidskamer, 14.00- 17.00 uur: Oude doopjurken (t/m 30/9); BURGH - N.H. Kerk, 13.30-16.30 uur: Sa menwerkingsproject van Jeroen Wal- lays met Bart de Vijvere en Els de Ruiter met Hetty de Wette (t/m 2/8); BURGH-HAAMSTEDE - De Burghse Schoole, 11.00-16.00 uur; 'Passie van een schoolmeester' en 'Verzamelen als hobby' (t/m 31/10); Galerie Het Oude Raadhuis, 12.00-17.00 uur: Sculpturen, schilderijen, sieraden en meubel van di verse kunstenaars; De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: Beel den en grafiek van Teja van Hoften; Gale rie Haamstede, Schilderijen van Cathari- na Reynolds, Emilio Balduque, Raid Houby en Iris Slock e.a. (t/m 20/7); DOMBURG - Duingalerie, 12.00-21.00 uur: Ria Nieswaag,Terry v.d. Heiden, Da niëlle Jacquinot, Jean-Francois Laurent en Otto Schmidt (t/m 27/7); Galerie Het Noorderlicht, za en zo 14.00-19.00 uur: Schilderijen, tekeningen en aquarellen van Belgische en Nederlandse kunste naars (t/m 7/9);Galerie Pop, 9.00-18.00 uur: Werken van Ramon Bimmel, Flores Voerman en Liesbeth Minderhoud (t/m 13/7); Museum Marie Tak van Poortvliet, 13.00-17.00 uur: Vaarzon Morel: een schildersfamilie (t/m 2/11); DRAAIBRUG - Kleine Schuur, 13.00- 17.00 uur: Werk van Theo Jordans; DREISCHOR - Museum Goemanszorg, 10.00-17.00 uur: 'Op D'Ostie', boerderij en op Schouwen-Duiveland door de eeu wen heen (t/m 31/12); GOES - Atelier Reinier de Muynck, 13.00- 19.00 uur: 'Nieuwe cellen', schilderijen; Galerie Atelier de kaai, 9.00-16.00 uur: José Murre en Sia Braakman, schilderij en en keramiek (t/m 31/8); Lunchcafé, 9.00-18.00 uur: Marjo v.d. Steen en Ber- nadette van Loon 'Lente/Zomer' schilde rijen (t/m 2/8); GROEDE - Lutherse kerk, 13.00-17.00 uur: Schilderijen (gemengde technie ken) van Flip Schrameijer (t/m 25/8); GRIJPSKERKE - Galerie De Osseberg, 14.00-17.00 uur: Werk van Abraham Ya- kin, Bram van Gelderen en Jet Naftaniel; HEINKENSZAND - Informatiecentrum Zeeuwse schaapskudde, 11.00-16.00 uur: Expositie over de geschiedenis, de bloemdijken de flora en fauna van Zuid- Beveland; 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00-21.00 uur: 'Brabant explodeert', keramiek en schilderijen (t/m 26/7); HENGSTDIJK - H. Catharinakerk, 14.00- 17.00 uur: Hengstdijk in beeld, foto's en beeldhouwwerk van Arts, Goossen, Driehuis en Ivens (t/m 3/8); HULST - Stadskantoor, 9.00-12.00 en door Jan Jansen PHILIPPINE - Het vlas is ge schoren, de gerst gaat er deze week af, samen met de eerste percelen tarwe. Weken vroeger dan normaal. Qua tijdstip gaat de oogst deze zomer records bre ken. De klimaatverandering laat ook de landbouw in deze contreien niet onberoerd. Het wordt niet alleen gemiddeld warmer en natter, waarschuwt akkerbouwvoorman Joris van Waes uit Philippine. De veran dering brengt ook extreme weersomstandigheden met zich mee. „In Oost-Europa hebben ze na wateroverlast grote stuk ken opnieuw moeten inzaaien. In Italië staat door de huidige hittegolf de oogst te verpieteren en in zuidwest-Frankrijk heb ben ze net noodweer gehad dat grote schade heeft aangericht." De gevolgen voor Zeeuwse boe ren zijn onzeker. De geschetste ellende elders kan voor de prijs vorming hier gunstig uitpak ken, denkt Van Waes. Maar ze ker kunnen boeren daar nooit van zijn. De markt is een on voorspelbaar mechanisme. „We hadden verwacht dat om dezelf de reden de vroege aardappels hier veel zouden opbrengen, maar dat valt tegen." Bovendien kunnen zich ook hier 13.00-16.00 uur: Mozaïeken van Will de Vries (t/m 18/7); KAPELLE - Fruitteeltmuseum, 13.00- 17.00 uur: 'De wereld van de fruitteelt in gewone en ongewone foto's' (t/m 30/8); Gemeentehuis: 9.00-13.00 uur: Yvonne van Dam, aquarellen (t/m 1/8); KATS - Galerie Kats, 11.00-18.00 uur: Werken diverse kunstenaars; Zeeuwse Rozentuin, 10.00-17.00 uur: Werk van Bert Frijns, Leen Quist, Helene Briels en Joseph Cals (t/m 15/9); NIEUWERKERK - Johanneskerk, 9.00- 17.00 uur; '250 foto's, stille getuigen van de watersnoodramp'; MELISKERKE - Zijdemuseum, 10.00- 17.00 uur: 'Books of Dreams', werk van Pat Hodson, en 'Dutch Embroidery', werk van textielgroep Steekplus (t/m 27/8); MIDDELBURG - De Drukkery, 9.00-18.00 uur.; Illustraties van Lex Maes, foto's van Ludmilla Kalmaeva, schilderijen Vaar zon Morel (t/m 28/8); 'Het Kofferproject' door de Zeeuwse Kunstkring (t/m 4/8); Galerie Caesuur, dagelijks: Frie Jacobs; Galerie GHL, 13.00-17.00 uur: 'Welke ge dachte houdt u nu bezig?', werk van di verse kunstenaars; Galerie T, 11.00- 16.00 uur: Magda Luttikhuizen, schilde rijen en gedichten, en 'De Haagse ets club' door Joop Vegter; Lange Jan/Wan- delkerk 11.00-17.00 uur: Abraham Yakin en Ruth Dagan-Yakin, etsen ej aquarel len (t/m 5/8); Nieuwe Kerk, 10.30 - 17.00 uur: 'Mensen op drift', beelden van Imy Baron en Wicky Nobels (t/m 12/9); Roose velt Study Center, 11.00-12.30 en 13.30- 16.30 uur: Foto-expeditie 'De prairie- school' van John Martin Campbell; Vleeshal en Kabinetten van de Vleeshal, 13.00-17.00 uur: The Royal art lodge, Ask the dust, Wayne Baerwaldt en Joseph R. Wolin (t/m 31/8); Zeeuws Museum, 11.00-17.00 uur: De Ramp van '53 door het oog van de media; OOSTKAPELLE - Zeeuws Biologisch Mu seum, 10.00-17.00 uur: Tentoonstelling Dagroofvogels (t/m 2/11'Hocus, Pocus, Pats. Over kruiden en heksensabbats'; OOST-SOUBURG - Watertoren 12.00 17.00 uur: 'Connect', Mo Becha, David Neirings en Regine Schumann (t/m 24/8); OUWERKERK - Museum Watersnood 1953, 13.00-17.00 uur: Tekeningen van Pieter Kooistra (t/m 31/8); PAAL - Atelier De Paaien, 13.00-18.00 uur: Isabel van Zwienen, grafische tech nieken (t/m 27/7); RETRANCHEMENT 'tZwin, 11.00-17.00 uur: Collectie inheemse vogels op post zegels (t/m 3/11); SINT ANNA TER MUIDEN Streekland- bouwmuseum, 13.30-17.00 uur: 'Oude boerderijen en stiekeme slopers'; Het Oude Raadhuis, 13.00-17.00 uur: Ine Ap pel met 'Anders Kijken' (t/m 27/7); TERNEUZEN - Grote kerk, 9.00-17.00 uur: expositie beelden (t/m 31/8); Bibliotheek, 13.00-20.30 uur: Zwartwit-li- tho's van Peter Klashorst (t/m 20/7); VEERE - Museum De Schotse Huizen, 12.00-17.00 uur: 'Heel de wereld trekt naar Veere' en 'Noodboerderijen op Wal cheren' (t/m 1/11); Grote kerk- 11.00- 17.00 uur: Dora Dolz, schilderijen, glas, vazen en tapijten(t/m 31/8); World Press Photo (t/m 3/8); VLISSINGEN - Bibliotheek, 10.00- 18.00 uur:Schilderijen van Anneriet Ruijten; Willem 3,12,00-17.00 uur; Planpresenta tie vlakkevloertheater (22/8) en 'Orde en Chaos', Peter Ter Horst (t/m 31/8); Zeeuws Muzeeum, 10.00-17.00 uur: 'Malleboten', werken van Jan Sanders; WESTKAPELLE - Polderhuis, 10.00-20.00 uur: 'Atlantikwall in Westkapelle'; 'Scheepvaart en scheepsstrandingen'; 'Oud speelgoed' (t/m 27/9); WISSENKERKE - Galerie De Praktijk, 13.00-17.00 uur: E. van Ommen, R. v.d. Hoeken J.H. Brossat, aquarellen en schil derijen (t/m 31/7); ZIERIKZEE - Burgerweesthuis, 11.00- 17.00 uur: Zomertentoonstelling Neder landse Plastieken (t/m 24/8); Galerie Alexandra, 11.00-17.00 uur; 'Zomerse katten' (t/m 31/8);Galerie De Hase, 13.00- 17.00 uur; 'Zomer buiten, zomer binnen', Marja de Lange; Stadhuismuseum, 10.00-17.00 uur 'Over sloten, duinen, Schouwen-Duiveland', Marinus van Dij- ke (t/m 31/8). HULPCENTRA Centraal Meldpunt Milieuklachten Zee land, tel. 0118-412323. SOS Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 0118-615551 of 0900-0767 (dag en nachl bereikbaar). Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118-469869 (dag en nacht bereikbaar). Hulp- en advieslijn Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 0118-467003 (ma., wo. en vr. 9.00-12.00 uur). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800-0432 (gratis), dag. van 14.00- 20.00 uur. Advies- en Meldpunt Kindermishande ling, tel. 0900-1231230. Aids Infolijn, tel. 0118-638384. Ouders van Drugsverslaafden Zeeland, tel. 0118-623817 (dag. 10.00-22.00 uur); Palazzoli Huis, voor mensen met kanker, Oranjeplein 41, Oost-Souburg (ge opend di., wo. en do. 14.00-16.00 uur): tel. 0118-413932; Hulst, Steenstraat 5-7, (geopend di. en do. van 14.00-16.00 uur): tel. 0114-371160; Terneuzen, Churchii- laan 1200 (geopend ma. en wo. van 14.00-16.00 uur), tel. 0115-678910. Dierenambulance Dierenbescherming afd. Noord- en Midden-Zeeland, tel. 0900-7673437. buien ontladen die in een paar uur tijd grote schade aanrich ten. Evenmin moeten we opkij ken van hittegolven die de klei uitdrogen en de groei van de ge wassen lelijk remmen. Dat de klimaatverandering de groeitijd bekort en de oogst ver vroegt, hoeft volgens Van Waes geen nadeel te zijn. „Als het ge was maar volgroeid raakt." Wel is het ene gewas het andere niet. „De vroege aardappelen hebben wel last gehad van het zomerse weer, voor de andere valt dat nog niet te zeggen. Het graan lijkt me niet minder dan in voorgaande jaren. De bieten zijn nog niet verdroogd, maar kunnen nu wel een beetje water gebruiken. Kleine gewassen als wortelen en witlof krijgen wel last, want die wortelen niet zo diep, die moeten het vocht nu echt gaan opzoeken." Minstens zo belangrijk is daar naast de grondsoort. „Op vocht- houdende grond heb je niet zo gauw problemen, die houdt het water lang genoeg vast. Op ver drogende gronden, zandruggen, maar ook klei op zand, heb je veel eerder problemen." In het algemeen vindt hij voor- en nadelen van de klimaatver andering moeilijk in te schat ten. „Want de omstandigheden zijn elk jaar weer anders, dat maakt alles zo onvoorspelbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17