PZC tour de trance Leipheimer zet in op de Vuelta •E Verkerk kampt met slij mbeur sontsteking Sacraal Amerikaanse gele-truidrager zal zijn slag slaan in de tijdrit cÉXÉXÉD- WÊÊÊiÊÊÊÊÊmÊmÊÊÊmaÊÊÊÊÊÊÊÊmm Wielinga komt op adem Pact Vinokoerov en Ullrich Seizoen Beloki is voorbij Litmanen aanvoerder van Ajax Winst voor PSV in oefenduel Vertrek Bosvelt bespreekbaar h Haarhuis denkt aan comeback donderdag 17 juli 2003 Tour de France Leeuw Latei x Tweeling Armstrong in spoor van Indurain door Ad Pertijs NARBONNE - 'De Tour is vrij dag na afloop van de tijdrit be slist', weet Manoio Saiz zeker. De Once-baas is niet de enige kenner die ervan uitgaat dat Armstrong deze ronde niet meer kan verliezen. De grootste bela ger, Joseba Beloki, is weggeval len en de meeste andere uitda gers zijn of ook al naar huis (Leipheimer, Garzelli), staan al op grote achterstand (Simoni, Botero), of zijn te gehandicapt (Hamilton) om de Amerikaan nog serieus te bedreigen. Meer over de TOUR op de PZC-site: www.pzc.nl In deze Tour, waarin Armstrong de bergetappes in de Alpen niet heeft kunnen gebruiken om de concurrentie een gevoelige tik uit te delen, zijn de lange tijdrit ten (op de voorlaatste dag is er nog eentje van 49 km) voor de Amerikaan het onderdeel om forse tijdwinst te pakken. In de afgelopen vier jaar heeft hij pas één keer het hoofd gebogen in zijn rit tegen het uurwerk: vorig jaar in Lorient was Botero hem te snel af. Dat was op een dag dat Armstrong niet de beste be nen had. Zoals hij die afgelopen zondag niet had op Alpe d'Huez. Het was de indicatie dat de Amerikaan niet langer het su perieure niveau van voorgaande jaren heeft. Dat doet echter niets af aan zijn winstkansen. Lance Armstrong is een renner die zijn suprematie weliswaar graag onderstreept met knal lende uithalen in de bergen, maar ze zijn niet per se nodig om de ronde te winnen. Nu hij moei te heeft met de echte klimmers, valt hij terug naar het niveau dat Miguel Indurain vijf jaar achtereen heeft getoond. Voor de Spanjaard volstond het om 11e etappe 17 juli 153,5 km Armstrong is een renner die zijn suprematie graag onderstreept met uithalen in de bergen, maar ze zijn niet nodig om de ronde te winnen. afstand te nemen in de tijdritten en te consolideren in de bergen. Armstrong zal deze ronde waar schijnlijk op dezelfde manier winnen. Blijft over de vraag wie er na morgen, als tussen Gaillac en de in een nieuwerwets sportpret- park omgetoverde mijn van Cap' Decouverte de eerste, 47 km lange tijdrit wordt gereden, nog een beetje in het spoor zit van Armstrong. Jan Ullrich kan als specialist het dichtst in de buurt blijven. Zijn ploegleider Rudy Pevenage is in Frankrijk onder de indruk van zijn pupil, maar durft geen krasse uitspra ken te doen. Het winnen van een tijdrit is een doel. „Maar voor hetzelfde geld verliest hij een minuut en wat moet ik dan zeg gen?" Een nadeel voor Ullrich is dat direct na de tijdrit de bergen wachten. Het is de vraag of hij gezien zijn verloren jaren nu al in staat is in korte tijd het her stel te vinden dat nodig is om vier dagen mee te strijden in de bergen. Iban Mayo is goed genoeg in het gebergte. Tijdritten kan hij re delijk aan. Voor Vinokoerov geldt het omgekeerde: een goede tijdrit, veel lef, maar nog nooit eerder kon hij dagen achtereen meeklimmen met de besten. Da vid Millar kan tijdrijden als de beste. Hij zal er zijn verlies in de bergen echter niet mee goed ma ken. Blijft over Tyler Hamilton: sterk op beide fronten, maar wel ge handicapt door zijn sleutel- FRANKRUK Toulouse ^-rt53,5km Caraman 126km Rével 102km Plo de la Jasse 91 km Carcassonne 59km Narbop^e hoogteverschil en moeilijkheidsgraad Plo de la Jasse Narbonne Saissac 24m 514m Okm 91 km 153,5km anp Société du Tour de France Elfde etappe, Narbonne - Toulouse, 153,5 km. Na een dag rust met een voor de renners altijd vervelende verplaat sing, stappen de coureurs weer op de fiets. Het peloton maakt een uit stapje voor het de Pyreneeën in trekt. Toulouse hoort ook bij die ste den die in 1903 werd aangedaan. In clusief de voorsteden telt Toulouse 650.000 inwoners. Tegenwoordig geldt Toulouse als belangrijkste stad op het gebied van de Franse luchtvaart. Ook in Toulouse was er nooit een renner uit Nederland de beste. door Peter van Leeuwen GIRONA - Levi Leipheimer hoopt eind van deze week voor het eerst weer op de fiets te klimmen. De Amerikaanse kop man van Rabobank, uitgevallen na de eerste etappe van de Ron de van Frankrijk, herstelt thuis in het Spaanse Girona van een breuk in het zitbot, opgelopen in een massale valpartij. De eerste dagen thuis liet hij de Ronde van Frankrijk even aan zich voorbijgaan. Leipheimer had even geen zin meer in de Tour, de wedstrijd waar hij het hele jaar naartoe had geleefd en die voor hem na twee dagen al weer voorbij was. „Ik kon het niet opbrengen, had bovendien erg veel pijn", vertelde hij giste ren vanuit Girona. De ritten door de Alpen, zijn ter rein, had hij dan later toch geïn teresseerd gevolgd. „Ik ben ver rast door sommige dingen. De aanvallen van een aantal ren ners en het feit dat Lance Arm strong niet zo goed leek als an dere jaren." Leipheimer rekent er op dat zijn landgenoot ko mend weekeinde alsnog orde op zaken gaat stellen. „Eigenlijk denk ik dat Lance in de Pyrene eën beter gaat worden. Over zijn herstel was hij kort maar duidelijk. „Lopen gaat moeizaam, gefietst heb ik nog niet. Ik hoop aan het einde van deze week op de roller te kunnen rijden." De Ronde van Spanje is zijn eerste doel. „Ik start in de Vuelta", zei hij stellig. „Maar of ik er goed ben hangt af van de komende weken, van de tijd die ik nodig heb om volledig te her stellen. Het kan ook zijn dat ik 'm rijd in voorbereiding op de Tour van volgend j aar. Ik heb die kilometers gewoon nodig." De Vuelta heeft Leipheimer misschien ook nodig om een contract bij Rabobank te ver dienen voor volgend jaar. Door zijn val in de Tour heeft hij dit jaar niet kunnen bewijzen dé podiumkandidaat te kunnen zijn die de bankploeg zoekt. „Dat komt later wel", sust Leip heimer. ANP Advertentie He* geluk lacht je toe. beste Leeuw. Bijna alle planeten •werken met elkaar samen en je zult deze kracht hoe dan ook merken. Alles verloopt voorspoedig en sommige Leeuwen zien zelfs een grote wens in vervuiling gaan. Eer mocie-geiegenheid om. uit te gaan. LE SOMAIL - Rustig pedale- rend op de rollers bij het zwem bad van hotel le Domaine du So- mail komt Remmert Wielinga (links) op de eerste rustdag in de Ronde van Frankrijk op adem. De kennismaking met de Tour is de Eindhovense debutant van Rabobank zwaar gevallen. „Maar ik had het voor geen goud willen missen", vertelde hij gis teren na een uurtje los fietsen en een middagdutje. Wielinga verdiende in de Dauphiné Libéré zijn Tourse lectie met ijzersterk klimwerk, maar kwam er een maand later achter dat de Ronde van Frank rijk van een ander kaliber is. „Ik hoop dat ik in de Pyreneeën eens (ASINO Amsterdam, Bfeda, Eindhoven, Enschede. Groningen, Nijmegen/Rotterdam, Scheveningen, Schiphol Airport, Utrecht. Valkenburg, Zandvoort. Entreevoorwaarden: minimumleeftijd 18 Jaar en geldige legitimatie, www.hollandcasino.nl MARSEILLE - Zij kennen elkaar goed. Aleksandr Vinokoerov en Jan Ullrich voelen zich nog niet helemaal kansloos in de Ronde van Frankrijk. Een pact tussen de nieuwe en oude kopman van Telekom in de Pyreneeën behoort tot de mogelijkheden. „Hij is een goede vriend", hield Vinokoerov zich tijdens de rustdag op de vlakte overeen mogelijk samenwerkingsverband in de aanval op Lance Armstrong. Ullrich was de kopman van Telekom en reed jaren samen met de Kazak, die dit seizoen in de Ronde van Zwitser land en Parijs - Nice aansprekende etappewedstrijden op zijn naam bracht. ,,Ik heb een ideale uitgangspositie", meende Ullrich giste ren. „De achterstand voor de Pyreneeën is beperkt gebleven", meende de Duitse nummer zes van de rangschikking. „Er zijn nog mogelijkheden." Zowel Ullrich als Vinokoerov gaat er echter van uit morgen in de in dividuele tijdrit verlies te lijden ten opzichte van Armstrong. „An derhalve minuut", vermoedt Vinokoerov. DP A VITORIA - De Spaanse wielrenner Joseba Beloki is gisteren in Vitoria met succes geopereerd aan de gebroken heup die hij overhield aan een val in de negende etappe van de Ronde van Frankrijk. Zijn seizoen zit er wel op, was de conclusie van traumatoloog Mikel Sanchez. Op weg naar Gap schoof Beloki maandag on deruit op het gesmolten asfalt. De nummer twee van het klas sement kon de Tour verder vergeten. Hij brak zijn rechter heup, - pols en - elleboog. „Een snel herstel zal heel moeilijk zijn", meende zijn behandelend arts Sanchez. „Ook al zou hij weer redelijk snel op de fiets kunnen stappen.De onfortuin lijke ONCE-renner kan over drie weken beginnen met revali deren. De breuk aan de pols had geen operatief ingrijpen no dig. AFP Rustdagen zijn gruwels van dingen. Renners hangen, vervelen zich, doen niets en hopen dat het snel later wordt. Sommige coureurs ver afschuwen die dagen. Anderen vinden het heer lijk. Lance Armstrong vlucht voor de horden mensen die hem in Montpellier alleen maar wil len aanraken. Zien mag nog net, voor de rest: fuck off. Ergens in een wat uitgewoond snelweghotelletje huist de Telekomploeg. Waar je wellicht felle Duitse Tüchtigkeit verwacht, is het hier vrien delijk en bijna zacht. Je kan hier renners aan spreken en ze antwoorden je ook nog. Persmen sen roken en drinken hun eerste pilsjes weg, de Mart Smeets ploegleider lacht en groet bekenden en de num mer twee van het algemeen klassement, de Kazak Alexandr Vinokoerov, is de liefste, zacht ste mens ter wereld. Hij neemt de tijd voor eenie der en met zijn zachte stem penseelt hij kleine zelfportretjes naar camera's en blocnotes. Ande re renners eten, lachen wat, bellen met huis en dollen met diensters. Ergens is een Italiaanse renner door een glas plaat van een tafel gevallen; het hotelpersoneel wil alleen maar een handtekening van de cou reur, de scherven blijven als bewijs van de rust dag. Ik zit en kijk, krijg een lekkere koffie aange boden en verbaas me over de nummer twee van de Tour Hotelgasten lopen langs hem of hij niet bestaat en toch staat hij op het punt Grootmees ter Armstrong aan te vallen. Vinokoerov is een gevoelig mens, hij lacht zelden, maar glimlacht wel veel naar mensen rond hem; het is een be storven lach met inhoud. Hij eet rustig, leest tegelijkertijd een krant, be antwoordt zijn gsm en praat, heel soms, met een ploeggenoot. Minutenlang doe ik niets anders dan hem bekijken. Een man met een missie. Hij, de grote onbekende uit een onmetelijk ver weg gelegen land, weet dat hij de Tour een nieuw ge zicht kan geven. Hij weet dat hij nooit een grote ronde bij de besten gereden heeft, hij onderkent zijn gebrek aan ervaring in beslissende tijdrit ten, maar hij is zichzelf. Kalm, zacht, bijna on eindig diep in zijn gedachten die hij heel, heel vaak voor zich houdt. Deze rustdag levert me de zachtste zwijger ooit op; een bijna sacrale dag. Enkele t ,g zon en circa DE LUTTE - Jari Litmanen is de nieuwe aanvoerder dai Ajax. De Finse aanvaller is de opvolger van Cristian Chiv, vorige week aan AS Roma werd verkocht. Bij eventueleaj zigheid van Litmanen is de jonge Rafael van der Vaart vervanger. Dat maakte trainer Ronald Koeman gistere^^"" het trainingskamp in De Lutte bekend. Voor Koeman wj 6e j< keuze simpel: „Zonder anderen tekort te willen doen, der jrlaq dat Litmanen en Van der Vaart twee jongens in de groep; Z. die binnen en buiten het veld iets meer brengen." Vandaag derhandelt een afvaardiging van Aj ax in Parij s met voorzj Pierre Dréossi van Stade Rennes over de overgang vanve; diger Julien Escudé. Volgens Dreossi is het bod van de; sterdammers nog steeds onvoldoende. „Dat vormt hetsti kelblok om de transfer af te ronden", aldus de preses. Afl] I^J PUS AN - PSV heeft de eerste wedstrijd van de World Peace Cup in Zuid-Korea gewonnen. De Eindhovense li kampioen versloeg gisteren in havenstad Pusan bundesi: club TSV 1860 München met 4-2. Halverwege leidden Duitsers nog met 1-0. Voor PSV maakten Kezman, Ooijei Robben de treffers in Pusan Park. De zege van de Brabami kwam in de laatste minuten tot stand. Ooijer scoorde in del minuut, Robben twee minuten later. ANP lorFer spor n h ar vi n 1 ;ma lb brat iriër INNSBRUCK - Hoewel de clubleiding het in het opent; ontkent, is een vertrek van Paul Bosvelt voor Feyenoords degelijk bespreekbaar. De 33-jarige middenvelder staatin belangstelling van onder meer Manchester City. Manager! vin Keegan is sinds een aantal dagen op de hoogte van denie we situatie rond de ontevreden ex-aanvoerder. Bosvelt, met zijn zaakwaarnemer Rodger Linse rond de tafel zat: en zijn toekomst te bespreken, heeft een goede naam in Enp nop land. Newcastle United en Derby County toonden de afgei pen jaren al serieuze interesse. En nu heeft ManchesterC: S' zich gemeld. De reden daarvoor is overigens een trieste, gan is op zoek naar een vervanger voor de onlangs overles middenvelder Marc-Vivien Foé. Hij had de van Lyon gehut ,6D de international van Kameroen willen overnemen van i Fransen. Bosvelt zou, nu Feyenoord hem niet meer tege <13 houdt, een goed alternatief kunnen zijn. GPD igsti ikkei Advertentie foto Gero Breloer/DPA beenbreuk. „Ik denk dat hij het podium haalt", zegt Saiz. Mor gen zal dat echter nog niet dui delijk zijn. Omdat de Ameri kaan daarna nog talloze bergen over moet. Duidelijk zal wel zijn dat Lance Armstrong de Tour gaat win nen. Niet op de ouderwetse ma nier, maar ook de 'methode In durain' telt voor vol. GPD Verwaarloos je vrienden en kennissen niet en geef ze de aandacht die ze nodig hebben. Je zult zien dat de vriend schap na een geslaagde avond hoogtij viert. Als je je kaarten goed speelt, kan het je nog wat opleveren ook. Een mooie gelegenheid om"uit. ie gèan. tOLLAND-^fJI (ASINO Amsterdam, Breda, Eindhoven, EnschedeGroningen, Nijmegen, Rotterdam, Scheveningen, Schiphol Airport, Utrecht, Valkenburg, Zandvoort.. Entreevoorwaarden: minimumleeftijdvi8 jaar en geldige legitimatie; www.ho!!andcas»to,n! i itan aren imett ivia. latht rva ilgei ellen urd erer tel aller chtl etg; Lakt pit iper ivia een keer een of twee dagen het gevoel in de benen heb dat ik in de Dauphiné heb gehad", blikt hij vooruit. Van opgeven, op weg naar Alpe d'Huez een in hem op gekomen gedachte, wil hij niet meer weten. „Ik wil min of meer per se Parijs halen", zegt hij, be dachtzaam als altijd. foto Jasper Juinen/ANP door Martijn Van Beeten AMERSFOORT - Martin Ver kerk kampt met een slijmbeurs ontsteking in de schouder. De Alphense tennisser, die in de eerste ronde van de Dutch Open verrassend verloor van de Itali aan Giorgio Galimberti, kreeg dat gisterochtend te horen na een mri-scan in het Utrechtse Oudenrijn-ziekenhuis. Beter nieuws uit Amersfoort kwam van Dennis van Schep pingen, die na een gevecht van twee uur en elf minuten de kwartfinales haalde ten koste van de Argentijn Franco Squil- lari: 4-6,6-4 en 6-4. Verkerk, die zich gisteren terug trok voor het dubbelspel met Raemon Sluiter, wist dinsdag al dat er iets mis was en reageerde opgelucht. „Bot, spieren en pe zen zijn goed en ik was stiekem bang voor een operatie." Nu moet de verliezend finalist van Roland Garros twee weken ont stekingsremmers slikken. Hij hoopt nog steeds te kunnen meedoen aan het challenger- toernooi van Hilversum, dat maandag begint. Trainen kan Verkerk al, alleen serveren mag nog niet. „Dat probeer ik zater dag, op zestig tot zeventig pro cent. Lukt dat pijnvrij, dan sla ik maandag nog iets harder. Als dat goed gaat, meld ik me in Hil versum." Collega Van Scheppingen kwam op een wildcard de Dutch Open binnen en stuntte gisteren tegen Squillari. Die Argentijn was drie jaar terug nog halvefi- nalist op Roland Garros, was zelfs de nummer elf van de we reld. Inmiddels is hij afgezakt naar plek 81. Toch een mooie scalp voor Van Scheppingen. In 1996, toen nog in Amsterdam, had hi j al een keer de halve fina les gehaald op de Dutch Opea. Nu drong hij eindelijk weer eens door tot de kwartfinales vaneen ATP-toernooi. Vijf jaar terug, ii Rosmalen, was hem dat voor hel laatst gelukt. „Dat is inderdaad lang geleden," zegt de manÉ vooral rendeert op vaderlandse bodem.„Maar ik tennis vooral op de challengers. Daarvan heb ik er al acht gewonnen. De laat ste tijd verloor ik een paar keer nipt op een ATP-toernooi, dal heb ik nu gelukkig kunnen om draaien." GPD In EINDHOVEN - Eerder dan ge pland heeft Paul Haarhuis be gin deze maand een operatie aan de gekwetste schouder on dergaan. De dubbelspecialist kreeg ook in het dagelijks leven te veel last van de problemen met het gewricht. De Brabander koos daarom voor een snelle ingreepHet her stel zal naar verwachting zes maanden in beslag nemen, Haarhuis houdt na de ingreep nu ook weer de optie open om nog één keer zijn opwachting in de Davis Cup te maken. Als Ne derland in september via het promotie-/degradatieduel met India in de wereldgroep blijft, zou Haarhuis zich volgend jaar beschikbaar kunnen stellen. „Ik wil de mogelijkheid open hou den", aldus Haarhuis. „De ma nier waarop ik nu in Wimbledon afscheid heb genomen (uitge vallen), is mij niet goed beval len." ANP Advertentie Leef je maar lekker uit, Tweeling, want je bent heel energiek door de volle maan. Je mag je gelukkig prijzen, want voorlopig heb je de troeven in handen. Maar denk erom, speel ze wijs uit en doe er je voordeel mee. Amsterdam, Breda, £indhovp.n, Enschede, Groriingen, Nijmegen, Rotterdam, Scheveningen, Schiphol Airport, Utrecht, Valkenburg, Zandvoort. Entreevoorwaarden; njinimumleeltiici 18 jarireo geldige legitimatie. www:bol!3Hdcasifiü.r>t pSPSi V:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 48