PZC Hurricane reinigt stranden beter Trage toewijzing var kades Deurganckdo wekt irritatie P 0 Goed in bijzondere vakanties 0 Burgemeester Mulder kondigt meer controles aan l de Zonnebloem* Prestatieloop Westkapelle Kleine zeehond aangespoeld Fietser gewond Tuincentrum Wagenaar donderdag 17 juli 2003 Represailles Beleid bij Ijltempo iilliiP s Heer Hendrikskinderendijk 117 - Goes Telefoon 0113-223359 BEL CRATIS 0800-1118 OF KIJK OP WWW.AAP.NL Hulst wil drugs weer aanpakken door Conny van Gremberghe HULST - Burgemeester .F. Mulder van Hulst wil het nti-drugsbeleid in de gemeen- e Hulst nieuw leven in blazen. De laatste jaren mocht Hulst Jan wel in theorie tegen het ge dogen van handel in soft- n harddrugs zijn, in de praktijk verd er hoegenaamd niets .edaan om de handel in ver dovende middelen tegen te Mulder wil nu een actievere rol van bestuur, politie en horeca, odat overlastsituaties - die wel Iegelijk in Hulst voorkomen - kunnen worden aangepakt. De voorbije weken heeft Mulder verschillende keren met de lo kale politie gesproken over de wijze waarop tot voor kort met het Hulster nuloptiebeleid werd omgegaan en hoe dat in de toekomst kan worden ge daan. Dat overleg had tot gevolg dat de politie op dinsdag 1 juli een inval deed in café Cameron aan deHulsterweg bij Terhole. Deze actie werd ondernomen op be vel van Mulder. Bij de inval werd een kleine hoe veelheid softdrugs in beslag ge- aomen. Volgens Mulder is het de >edoeling dat de politie de ko mende tijd meer controles gaat WESTKAPELLE - Voet balvereniging De Noor mannen uit Westkapelle houdt vrijdag 25 juli haar jaarlijkse prestatieloop. Deelnemers kunnen twee, vier en acht kilometer lo pen. De start is om 19.30 uur op de dijk bij het Kas teel van Batavia. Inschrij ven kan vanaf 18.00 uur. In verband met het zeven tigjarig jubileum van de voetbalclub is erom 21.00 uur een verloting. uitvoeren in Hulster horecage legenheden. „Dergelijke con troles hebben de afgelopen tijd niet plaatsgevonden. Ik vind dat dit niet kan. Als je als gemeente stelt dat je niet wilt gedogen en dat je dit vastlegt in een beleids notitie die door de meerderheid van de raad wordt onderschre ven, dan moet je zo'n beleid ook handen en voeten geven. Dat betekent dan dat er op gezette tijden controle moet plaatsvin den op eventuele handel en dat er moet worden opgetreden als geconstateerd wordt dat er za ken gebeuren die in strijd zijn met het gemeentelijke beleid", zegt Mulder. De Hulster burgemeester wil na de zomer ook overleg voeren met de horeca-exploitanten over het drugsbeleid. „Hore caondernemers moeten besef fen dat zij zich niet alleen heb ben te houden aan regels op het gebied van brandveiligheid, vergunningvoorwaarden en meer van zulks. Ook het ge meentelijk drugsbeleid hoort tot hun aandachtsveld. Beseft moet worden dat wanneer er ge handeld wordt in de Hulster ge legenheden daar represailles op zullen volgen. Tot op heden wordt dat onvoldoende onder kend." Vooralsnog voelt Mulder er niets voor om terug te komen op de Hulster beleidsuitgangspun ten. „Er is door de raad in het verleden bewust gekozen voor een anti-gedoogbeleid. Ik kan me daar wel in vinden, omdat ik van mening ben dat een koffie shop in Hulst niet past. Toch weet iedereen dat er in deze ge meente gehandeld en gebruikt wordt, daar moet dan tegen op getreden worden. En natuurlijk besef ik me dan wel dat je ook met een streng beleid de drugs de wereld niet uit zal helpen. Die pretentie koester ik niet, wat we als bestuur echter wel kunnen doen is de overlastsitu aties daadwerkelijk aanpakken en. dat is de laatste tijd niet ge beurd." i De strandreiniger aan het werk. door Miriam van den Broek DISHOEK - De stranden van Vlissingen tot en met Westkapelle kunnen voortaan beter worden schoongemaakt. Firma Wielemaker b.v. uit Middelburg heeft gisteren, onder het toeziend oog van onder meer de Veerse wet houder, Rijkswaterstaat en de Stichting Strandexploitatie Walcheren, de Beach- cleaner Hurricane 2.6 in gebruik genomen. „Onze vorige strandreinigingsmachine is heel geschikt voor de vloedlijn. Het vuil dat aan de oppervlakte ligt, kan daar goed mee verwijderd worden. Maar met de nieuwe machine kunnen we ook de diepte in. Het apparaat kan vijf, tien of vijftien centimeter de grond in komen. Dat is vooral belangrijk op het droge zandwaar vaak mensen zitten. Het vuil dat daar ligt, verdwijnt dikwijls onder de oppervlakte doordat het zand wordt omgewoeld", legt Jan Wielemaker uit. Daarnaast heeft Wielemaker het apparaat aangeschaft omdat hij de indruk heeft dat zijn schoonmaakmachines steeds vaker worden ingezet bij calamiteiten. „Begin dit jaar hadden we olie op de stranden. Ook pa raffine lijkt steeds vaker aan te spoelen. Dat kunnen we in principe met de nieuwe ma chine opruimen. Maar we moeten er eerst meer ervaring mee opdoen om er achter te foto Ruben Oreel komen wat de machine allemaal kan." Het apparaat kan in één keer een strook grond van 2,60 meter breed reinigen. Veel breder kan de machine niet worden, want hij moet tussen de paalhoofden door kun nen manoeuvreren. Ook is de Hurricane uit gerust met camera's zodat de situatie achter en onder de machine in de gaten kan worden gehouden. Vanaf nu tot eind augustus gaan de twee strandreinigers van Wielemaker dagelijks de stranden van Vlissingen tot Westkapelle af. „Soms gaan we bij Westkapelle de hoek om. Maar over het algemeen is dat niet no dig. Het meeste afval spoelt aan tussen Vlis singen en Zoutelande." door Wout Bareman DOEL - Het Britse overslagbe drijf P O Ports is verbijsterd over het besluit van het Ant werps Havenbedrijf de defini tieve toewijzing van de kades in containerhaven het Deur- ganckdok op de linker Schelde- oever bij Doel twee maanden uit te stellen. Dat gebeurt op ver zoek van het Aziatische over slagconcern Port of Singapore Authority (PSA), onder meer ei genaar van het havenbedrijf Hesse-Noord Natie. P O en Hesse-Noord Natie lig gen al geruime tijd met elkaar én met het havenbestuur over hoop over de verdeling van de 5,2 kilometer kaderuimte, die in vier fasen moet worden verwe zenlijkt. P O is fel gekant te gen versnippering van de kade ruimte en vreest bovendien dat Hesse-Noord Natie met hulp van het havenbedrijf afstevent op een (bijna) monopoliepositie. De Britten willen 350 miljoen euro investeren in de nieuwe terminal, Hesse-Noord kondig de eerder een investering aan van 270 miljoen. Eerdere pogin gen om via kaderuil tot een op lossing te komen, bleven tot nu toe zonder resultaat. Door het gekrakeel besloot de Zwitserse rederij Mediterranean Shipping Company de gezamenlijke con cessie, die (voorlopig) was be loofd aan Hesse-Noord, op te zeggen. Het Antwerpse over slagbedrijf heeft wel nog slui tende afspraken met de Cana dese reder Canadian Pacific Ships voor containerbehande ling in het Deurganckdok. Volgens een woordvoerder van P O Ports moet het Britse overslagbedrijf uiterlijk in sep tember of oktober beslissen over de miljoeneninvestering. Zo niet, dan is de kans groot dat P O pas in 2009 aan de slag kan in het nieuwe dok. Dat is mede afhankelijk van investe ringen van het Vlaams Gewest in de aanleg van de kades. De Britten willen op termijn 3,5 miljoen containers per jaar in het Deurganckdok verwerken. Gaan die plannen alsnog door, dan is Hesse-Noord Natiei^ klap ook haar monopoliepos}, in de niet-getijgebondentei nals kwijt. Het overslagbeig beschikt nu al over de No®} zee- en de Europaterminalvtj de sluizen op de rechter ScM deoever. Overigens waarschuwde v| zitter J. Pellens van de A*. werpse Gemeenschap vooij Haven AGHA) ruim een ra geleden voor vertraging bij oplevering van de eerste fe van het Deurganckdok. problemen rond de financier; van de baggerwerken, zou| oplevering pas in 2007 kui® plaatsvinden, twee jaar lal) dan gepland. Volgens havendirect® E. Bruyninckx zou 2005 tei nisch nog wel haalbaar ziji mits in ijltempo nog 2 4 000® ter kaaimuur wordt ae en er ook geld vrijkomt voorbs baggeren. De aanleg van tainerhaven pal ten zuiden® het dorpje Doel werd di pen jaren al enorm vertraaf door procedures van het comité Doel 2020, boerenbos den en milieuorganisaties. 1 SCHERPENISSE - Op de dijl bij Gorishoek in Scherpenissii gistermiddag een klein hondje aangespoeld. Het diertje was nog in lew maar zwak en ondermaats. Ui beestje is overgebracht naarl zeehondencrêche GOES - Een 58-jarige fietsen de gemeente Borsele raakte gi teren gewond toen hij in G# werd aangereden door vrachtwagen. De fietser krs op de Albert Plesmanweg g« voorrang en liep diverse schaal wonden op. doe ZIE ivoi eer: de var kla de uitl eer Op: kla Zonnebloem Helianthus 'Pacino' Potmaat 13 cm Nu voor WÊÊÊÊÈ^. Berberaapje Titi werd illegaal verkocht op een markt in Marokko, nadat zijn moeder was doodgeschoten. Zoals zoveten. Gelukkig zit hij nu bij Stichting AAP. Hier heeft hij inmiddels een prima leven op een van de apeneilan- den, samen met soortgenoten. U kunt Stichting AAP kosteloos helpen. In Nederland belan den miljoenen lege cartridges uit printers en kopieermachi nes in de prullenbak. Dat is zonde. Want voor het milieu én Stichting AAP valt er veel winst te behalen wanneer cartrid ges opnieuw worden gevuld. Voor elke lege cartridge die u bij het AAP Collection Centre inlevert, ontvangt AAP een vergoeding. Met de opbrengst van deze cartridges kan een groot deel van de verzorgings- kosten van dieren zoals Titi betaald worden. Help onze dieren alstublieft, spaar kosteloos lege cartridges in voor AAP. Het helpt echt! VOOR GOEDE DOELEN "Wat heb ik het naar m'n zin gehad vandaag. Eerst uitgebreid ontbeten en daarna de natuur in. Heerlijk buiten geluncht. Broodje tonijnsalade met een lekker glas witte wijn. Vanmiddag hebben we gezwommen, ter rasje gepikt en zojuist dus die geweldige barbecue. En nu ben ik dood op. Welke reisorganisatie dat was? De Zonnebloem!" Ruim 6600 zieken en gehandicapten beleven dit jaar de vakantie van hun leven. Dankzij de Zonnebloem en dankzij de hulp van 6900 vrijwilli gers. Door de extra voorzieningen en aanpassingen die nodig zijn, kos ten deze vakanties veel geld. U kunt de Zonnebloem helpen om haar vakanties voor zieken en gehandicapten toch betaalbaar te houden. Postbus 2100 4800 CC Breda Tel. (076)564 63 62 E-mail: info@zonnebloem.nl www.zonnebloem.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 32