Verkoeling op open dag gemeente Politie rolt bende autodieven op Champagne tot aan de vloedlijn 11 Sociale dienst Tholen krijgt dikke voldoende voor dienstverlening Ik wil meer voordeel Gemeente Goes heeft een oogje op je lleke meidoorns op Walcheren worden gesnoeid en in de gaten gehouden Get more. T - -Mobile Splinter Drukke nacht voor brandweer Man mishandeld in Renesse zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN donderdag 17 juli 2003 Insecten Rust Cliëntenraad Dierenambulance krijgt 750 euro ;KERY Markt 51 Middelburg (0118) 886886 V j Dus kies ik voor onbeperkt geldig beltegoed Hnnr Marjolein Verbruggen GOES - Nu in de vakantieperiode de toeristen weer uitgaan in Goes, wil die gemeente ook hen een veilig gevoel geven. Goes doet dit door ansicht kaarten uit te delen met korte uitleg over het cameratoezicht in de stad. De kaarten zijn voorzien van de tek sten „Jou vergeet ik nooit meer" en „Ik heb een oogje op jou". De gemeen te verspreidt ze in cafés, discotheken en snackbars. Het gemeentebestuur vindt het belangrijk dat ook de toeris ten weten van de opnamen. De came ra's zijn vooral bedoeld om bezoekers een prettig en veilig gevoel te geven. Daarnaast moeten ze mensen ervan weerhouden om de sfeer te verpesten. Het gaat om zestien kleurencamera's die aan staan van donderdagavond tien tot en met maandagochtend zes uur. Ook tijdens evenementen als de kermis zijn ze in gebruik. Bezoekers kunnen het gebied herkennen aan de bordjes 'cameratoezicht'. De politie heeft de mogelijkheid om mee te kijken en ook om de opnamen te besturen. Goes maakt sinds twee jaar gebruik van camera's in het uit gaansgebied. Schap pakt bacterievuur aan Hnnr Harmen van der Werf MIDDELBURG - Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat bacte rievuur in meidoorns aanpak ken op veel plaatsen op Walche ren. De Plantenziektenkundige Dienst heeft het waterschap ge adviseerd de aangetaste strui ken op te ruimen, maar Zeeuwse Eilanden vindt dat te ingrij pend. Het gaat de zieke mei doorns snoeien en houdt daarna de vinger stevig aan de pols. Bacterievuur is een zeer be smettelijke ziekte die vaak de kop opsteekt bij vochtig, warm weer. Vooral perenbomen zijn er vatbaar voor. Als ze zijn aange tast, kunnen ze binnen een week afsterven. in verschillende Zeeuwse boomgaarden is ook al bacterie vuur geconstateerd. Op Walcheren zijn niet zoveel boomgaarden. Fruitteelt is ge concentreerd op Zuid-Beve land, waar zich ook wel mei doorns bevinden. Die staan daar echter minder vaak in ha gen. Zeeuwse Eilanden houdt ook die en meidoorns in andere delen van het werkgebied in de gaten vanwege het verhoogde besmettingsgevaar. Voorzitter A. Slabbekoorn van de vakgroep fruitteelt van land bouworganisatie ZLTO spreekt van lichte vormen van besmet ting. De huidige weersomstan digheden - hoge temperaturen met onweerdreiging, waardoor schade kan ontstaan aan takken - werken de ziekte in de hand. Bacterievuur wordt verspreid door insecten. De ziekte is nog niet onbeheersbaar. Slabbekoorn is blij met de snelle reactie van het waterschap, al ziet hij liever dat de zieke mei doorns worden gekapt. Slabbekoorn heeft desondanks begrip voor het besluit van Zeeuwse Eilanden om de zieke takken van besmette meidoorns 'slechts' te snoeien. „Het water schap zit in een spanningsveld", onderkent hij. Meidoornhagen horen bij het Walcherse land schap, vindt Zeeuwse Eilanden. Kappen roept ook verzet op, zo als begin deze maand al bleek. De gemeente Middelburg te kende bezwaar aan tegen het rooien van meidoorns langs bin nenwegen richting Gapinge en in de omgeving van Nieuw- en Sint-Joosland. De aangetaste meidoorns staan op bijna heel Walcheren, langs plattelandswegen bij Ritthem, Biggekerke, Aagtekerke, Oost- kapelle, Vrouwenpolder en Koudekerke. Volgende week begint het waterschap met het snoeien van de struiken. Zeeuwse Eilanden heeft met de Plantenziektenkundige Dienst en de ZLTO afgesproken dat de meidoorns vervolgens weke lijks gecontroleerd worden. Tegen bacterievuur is nauwe lijks een kruid gewassen, laat fruitteelt-voorman Slabbe koorn weten. Het enige dat fruittelers kunnen doen, is re gelmatig door hun boomgaar den lopen, aangetaste takken verwijderen en die vervolgens verbranden. VLISSINGEN - De stadsgewes telijke brandweer Vlissingen/ Middelburg is in de nacht van dinsdag op woensdag uitgerukt voor een keukenbrand in de Si mon de Vliegerlaan in Vlissin gen. De brandweer kwam die zelfde nacht nog enige keren in actie voor twee bermbrandjes en een liftopsluiting. Bij de keukenbrand bleef de schade beperkt tot roet, stank en een kapotte voordeur. Buren hadden al geprobeerd via de achterdeur naar binnen te gaan en te blussen met een blusappa- raat. De brandweer rukte uit met twee blusvoertuigen en een hoogwerker. Omdat de buren meldden dat er nog een bewoner aanwezig was, kwam ook een ambulance. De bewoner lag te slapen en reageerde niet op aan bellen, waarop de voordeur werd opengebroken en de man uit het huis werd gehaald. De oorzaak van de keuken brand was een pan met vlees die nog op het vuur stond. WISSENKERKE - Meer dan vijftig men sen, voornamelijk jongeren, hebben gis teren deelgenomen aan de fietsspeur- tocht van de gemeente Noord-Beveland. Die leidde hen langs verschillende dien sten van de gemeente. Om één uur klonk in Wissenkerke het startschot, waarna de sportievelingen in de hitte aan hun tocht langs Geersdijk en Kamperland begon nen. Op de Sluisdijk bij Geersdijk kon den ze enige verkoeling vinden, want daar moesten ze deelnemen aan een brandweeroefening. Ook het milieu- en sportbeleid kwamen aan de orde tijdens de verschillende opdrachten die onder- door Harold de Puysseleijr MIDDELBURG - De recherche van de Zeeuwse politie heeft de afgelopen maanden tien ver dachten gearresteerd naar aan leiding van het onderzoek naar woninginbraken waarbij de in brekers er vandoor gingen met auto's van de bewoners. De da ders hadden het vooral gemunt op Mercedessen uit de duurdere prijsklasse. De speurneuzen van de politie begonnen hun onderzoek nadat op Schouwen-Duiveland, Noord-Beveland en Walcheren gedurende langere periode dure auto's werden ontvreemd. De eerste diefstallen vonden begin dit jaar plaats. Parketvoorlichter M. Pilaar laat namens het Openbaar Mi nisterie in Middelburg weten dat het de bende speciaal te doen was om de auto's. Voor spullen in de huizen toonden ze geen belangstelling. De tien ge arresteerden worden ervan ver dacht betrokken te zijn geweest bij dertig inbraken, waarbij 36 dure auto's zijn ontvreemd. Ze hielden zich verder ook bezig met de heling van de voertuigen. De autodieven komen niet uit Zeeland, maar zijn wel Neder landers. Gedetailleerdere infor matie over de streek waaruit de daders afkomstig zijn, wilde Pi laar niet kwijt. „De aanhoudin gen hebben plaatsgevonden in de afgelopen maanden en nu al le verdachten inmiddels voor de raadkamer zijn geweest, komen >W door Ron Magnée WESTKAPELLE - De nieuwe Bcaehclub Zuiderduin bij Westkapelle is er eentje van on Zeeuwse allure. Badgasten krijgen hun hapjes en drankjes geserveerd tot aan de water lijn. En geen vettige frites en lauw bier, maar gamba's en champagne. Een handjevol be kende Nederlanders heeft de Zeeuwse strandclub inmiddels ontdekt. De nieuwe tent ter hoogte van de strandovergang bij Hotel Zuiderduin is al van verre te herkennen aan de karakteris tieke blauw-witte kleuren. De dub is anders dan de doorsnee strandtent. Niet alleen in de club zelf, maar ook op plastic banken en blauw-witte lig stoelen worden hapjes en drankjes geserveerd. Verder ademt het kleine strandtentje een maritieme sfeer: van het modelbouwbootje voor het raam tot en met de grote hou ten kajak aan het plafond. Di recteur L. Kooman benadrukt dat Beachciub Zuiderduin probeert af te wijken van de rest, onder meer met de keuze van hapjes en drankjes. „Wij promoten bijvoorbeeld wijn. Met succes, want iedereen wil dat op het strand hebben, in zo'n koeler. Verder willen we niet het geijkte repertoire van frites en bitterballen voorscho telen." Op de kaart staan daarom gamba's en calamares. Verder is de minibarbecue een optie. De strandgasten krijgen dan op het strand een kleine barbe cue met verschillende soorten vlees voorgeschoteld. Ook het uiterlijk van de strandtent is anders dan de doorsnee club. Koomen: „Wij willen bijvoorbeeld geen recla- mevlaggen." Toch beklem toont de directeur dat de nieu we strandclub er niet alleen voord e happy few is. „Iedereen is welkom. En het publiek se lecteert zichzelf." Feit is dat een handjevol BN'ers inmiddels de nieuwe hot spot heeft ontdekt. Actrice en fotomodel Tatjana Simic is al aan 'de Zeeuwse Rivièra' ge signaleerd. Ook voormalig mi nister van Economische Zaken Hans Wijers heeft de weg naar de beachciub gevonden. Vol gens Koomen is het de combi natie van temperatuur, rust en gunstige publiciteit die veel ce lebrities naar Westkapelle trekt. Het zijn dezelfde redenen waarom vaste gast F. Bleijen- berg uit Roosendaal naar het Zeeuwse komt. Zo'n drie a vier keer per week komt de Braban der 'groepsgewijs' („Dat wil zeggen: in een groep variërend van één tot twintig man") naar de strandtent. „De club is heel on-Zeeuws. Meestal krijg je bij strandtenten alleen maar friet en schraal bier. Dat is hier an ders." Bleijenberg en de zijnen opteren veelal voor het Mexi caanse Corona-bier, een tradi tie die hen inmiddels de bij naam 'De Coronaboys' heeft opgeleverd. Barman D. Kersbergen bena drukt dat niet alleen het pu bliek, maar ook het personeel uit het gehele land komt: van Groningen tot Amsterdam en Gasten van de nieuwe Beachciub Zuiderduin bij Westkapelle worden op het strand bediend. foto Lex de Meester van Rotterdam tot Utrecht. Een week lang bivakkeert het barpersoneel in het Westkap- pelse om bij de strandtent te werken. Volgens Kersbergen is het vooral de rust van het Zeeuwse strand die de badgasten naar de nieuwe strandtent lokt. „Je kan hier gaan zitten met twee honderd man, of in Schevenin- gen met tweehonderdduizend man." Bedenker van de nieuwe strandtent is overigens zaken man annex multimiljonair Chris Luken. Hij is uitvinder van de Hotelbon en staat aan het hoofd van een bedrijf met hotels in Nederland en België. Ook het hotel Du Commerce te genover het NS-station in Mid delburg behoort tot zijn keten. Overigens moet Beachciub Zuiderduin in de toekomst nog zo'n vijftien meter richting de vloedlijn opschuiven. Nu ligt de tent nog te veel tegen de dui nenrij aan en zal dan volledig opnieuw worden ingericht, zegt Koomen. Wanneer de ver huizing precies gaat plaatsvin den, is nog niet bekend. weg uitgevoerd moesten worden. Met de fietstocht hoopt de gemeente de jongeren meer bekend en betrokken te maken bij de gemeente in al haar facetten. foto Willem Mieras we er mee naar buiten." Volgens Pilaar is een klein deel van de 36 auto's inmiddels terug gevon den. De parketwoordvoerster bleef het antwoord schuldig op de vraag of ze ook al zijn terug bezorgd bij de rechtmatige eige naren. Zeker is wel, dat alle au to's door de criminelen verkocht zijn. Of ze allemaal in Nederland rondrijden of naar het buiten land zijn gegaan, wordt nog on derzocht. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De klanten van de afdeling sociale zaken van de gemeente Tholen zijn tevreden over de dienstver lening. In een enquête gaven ze een gemiddeld cijfer van 7,6. De bekendheid van de bijzondere bijstand en de cliëntenraad blijkt minimaal te zijn. Burgemeester en wethouders besloten vorig jaar een enquête te houden die een aantal vragen moest beantwoorden. Men wil de onder meer een kwaliteits oordeel over de verschillende diensten en vroeg zich af in hoe verre de cliënten bekend zijn met de bijzondere bijstand en aanvullende regelingen. Een ander onder-werp betrof de cli ëntenraad, die zelf overigens meewerkte aan het onderzoek. De vraag was in hoeverre men sen bekend zijn met deze instel ling en hoe groot de tevreden heid erover is. Het onderzoek is in het voorjaar uitgevoerd door adviesbureau Ordecon uit Etten-Leur. Het al gemene oordeel over de afdeling sociale zaken viel met een ge middeld cijfer van 7,6 goed uit. Toch gaven de ondervraagden aan dat er onderdelen zijn, waarover ze minder tevreden zijn. Zo zou de voorlichting on voldoende zijn en zijn de zoge heten casemanagers telefonisch slecht bereikbaar. Ook de enor me hoeveelheid papieren die vaak moet worden ingevuld, stoort veel Tholenaren. Verder blijkt de bekendheid van de bijzondere bijstand en de cli ëntenraad minimaal te zijn. De gemeente vindt dan ook dat hier een gedegen informatiecam pagne voor moet worden opge zet. De cliëntenraad is het daar mee eens. Ze meent dat het onderzoek voldoende handvat ten biedt om tot een betere ser vice aan de klanten te komen. Op basis van het onderzoek zul len de gemeente en de cliënten raad samen een plan van aan pak opstellen. Ze beloven dat de aanbevelingen die de klanten hebben gedaan, daarin een gro te rol zullen spelen. De enquête is uitgereikt aan alle 310 men sen in de gemeente Tholen die een periodieke uitkering ont vangen. De respons bedroeg ruim 40 procent. Daarmee is het onderzoek volgens de gemeente representatief te noemen. VLISSINGEN- Leerlingen van de openbare basisschool De Vlieger in Vlissingen hebben gisteren 750 euro geschonken aan de dierenambulance. De leerlingen hielden in juni een sponsorloop. I. Zweedijk van de Dierenbescherming afdeling Noord- en Midden-Zeeland: „Nu kunnen er nog veel meer dieren gered worden. Dat maakt de kinderen extra enthousiast. Gelukkig waren we met de die renambulance gekomen. De kinderen konden een kijkje ne men in de wagen en meldden zich vervolgens massaal aan om chauffeur te worden. HAdvertentie1 voor activiteiten, tentoonstellingen en menu's: kijk op www.di'Likkeriimiddelbure. nl de Winkel Beeld Geluid RENESSE - Een 19-jarige man uit Hellevoetsluis is in de nacht van dinsdag op woensdag op de Hogezoom in Renesse mishan deld. De man werd na een korte woor denwisseling door verschillen de mannen geslagen en geschopt. Hij hield aan de mis handeling zwellingen en blau we plekken op lichaam en ge zicht over. In verband met de mishandeling zijn nog diezelfde nacht twee 19-jarige mannen uit Heinen- oord en een 23-jarige man uit Roosendaal aangehouden. (Advertentie incl. €10,-** beltegoed T-Mobile Prepaid. Wil je zo weinig mogelijk betalen voor mobiel bellen? En wil je dat je beltegoed onbeperkt geldig blijft?* Kies dan voor T-Mobile PrePaid. Bij T-Mobile krijg je trouwens altijd meer. Als je nu een Siemens A55 koopt, krijg je daar 10,- gratis beltegoed bij. Ga voor meer informatie naar de T-Mobile dealer of kijk op www.t-mobile.nl. T-Mobile beltegoed blijft onbeperkt geldig, tenzij je langer dan een periode van 6 aaneengesloten maanden helemaal geen gebruik maakt van je aansluiting. t for telecom The Phone House Dixons Tell Me BelCompany Media Markt BCC Op weg van het strand naar huis had hij een gemene splinter in zijn voet gelopen. Gelukkig was hij met zijn oma, die de rust kon opbren gen het ongemak te bestrij den. In de keuken in haar huis te Zoutelande bekeek ze de voetzool van haar zesjarige kleinzoon Lars. Het ellendi ge stukje duindoorn was moeilijk te ontdekken en dus zette ze er haar lamp met ver grootglas op. Ook dat leverde geen duidelijk beeld op. Waarop Lars opperde: Oma, als ik nou met mijn voet in een bakje water ga zitten, dan kun jij kijken waar de bubbels tevoorschijn ko men."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27