Nuijten zit in voorlopige turnselectie Swing mazone De Kam Is vol vertrouwen Topspeedrace in 's-Heer Arendskerke fhuisloper Arjan Beije onttroond in Bombokaal I turnen, van 16 tot en met 24 au gustus in het Amerikaanse I Anaheim. Dat meldde bonds coach Frank Louter gisteren tijdens een persconferentie op het bondskantoor in Beekber gen. )pen De Puye ziet favorieten koeg sneuvelen Kluivert blijft bij Barcelona Van den Bos langer bondscoach Van Dijk sprint naar brons Negen kandidaten voor OS 2012 Hopmans beëindigt tennisloopbaan uitslagen agenda donderdag 17 juli 2003 Eigen kracht Vrouwen Meer hendrikskinde- Euroracers wb!9 >l;yanonzes20rtredactje BEEKBERGEN - Monique Nuijten uit Goes is opgenomen in de voorlopige selectie voor de wereldkampioenschappen Veel deed de selectie Nuijten niet. „Het is nog maar voorlo pig. Volgende week moet ik stage lopen in België en daar doe ik twee testwedstrijden. Volgende week vrijdag weet ik het pas echt zeker. Maar ik hoop dat ik bij de definitieve selectie zit."Nuijten is van plan op de WK dezelfde oefeningen uit te voeren als die ze tijdens het NK enkele weken geleden deed. De uitgangswaarden er van zijn niet zo hoog. „Maar dat maakt niet uit. Ik turn mijn oefeningen nu heel stabiel en dus kom ik toch wel aan mijn punten", meent Nuijten. Ook Verona van de Leur en Renske Endel maken deel uit van de voorlopige selectie. De twee zijn hersteld van blessu res en behoren net als Nuijten tot de groep van zes, die in de VS kwalificatie voor de Olym pische Spelen van Athene 2004 moet afdwingen. Ook de mannenselectie werd gisteren in Beekbergen gepre senteerd. De mannen nemen ook zeven turners mee (één re serve). De voorlopige selectie bestaat uit zeven mannen. De bondscoaches Gerard Speerstra en Rob Stout bepa len in augustus wie uiteindelijk niet meegaat naar Anaheim. Selectie vrouwen: Verona van de Leur, Renske Endel, Monique Nuij ten, Gabriëlla Wammes, Laura van Leeuwen en Suzanne Harmes. Overige kandidaten: Shalina Groenveld, Loes Linders, Mayra Kroonen, Berber van den Berg en Evi Neijssen. Selectie mannen: Yuri van Gelder, Epke Zonderland, Herre Zonderland, Jeroen Hardon, Peter Geurts, Jeffrey Wammes en Mark van Roon. Kandidaat: Mattie de Koning. BRUINISSE - Een golfer bij het Pro-Amtoernooi in Bruinisse werkt zijn bal uit een bunker. Gisteren werd ter ere van het vijf tienjarig bestaan van de golfclub Grevelingenhout in Bruinisse een Pro-Am gespeeld. Voor dit toernooi werden 66 leden van de herenclub (vooral 55- plussers) gekoppeld aan 22 aankomende profspelers om de 'he ren' te laten proeven aan golf op topniveau. foto Marijke Folkertsma im Padmos gaat op herhaling rSjaak Sinke JRGH-HAAMSTEDE - Wim jdmos uit Rockanje heeft gis- vond in de twintigste Bom- aalloop zijn zegereeks van afgelopen jaren voortgezet. lrig jaar moest Padmos, ge- door een blessure, lijd- ,am toezien hoe Arjan Beije ijn'wedstrijd won, maar in de- editie was er niemand die idmos kon bedreigen. Lisloper Beije (Delta Sport) (oest zelfs genoegen nemen jtdederdeplaats, omdat hij in laatste ronde nog voorbij ge ileen werd door clubgenoot mard van Putten, de eerste van de drie te lopen iden van 3.3 km werden de loelingen van Padmos al dui- ijk. Van meet af aan dicteer- hij het tempo. Arjan Beije, iost de Klerk (Phanos) en Re- Vasseur (Dynamica) moes- zich beperken tot volgen en irmden nooit een bedreiging, teraan Rachid Guigui (AV'56 Theo Rabout (Wielingen) en «nard van Putten volgden al iel op respectabele afstand. |a de tweede doorkomst was er ;een twijfel meer over de na- inde overwinning van Pad- Met een brede lach op zijn licht ging hij de laatste ronde Arjan Beije, die inmiddels lelschap had gekregen van Sitibgenoot Van Putten, volgde twintig seconden. Theo febout liep op de ondankbare irde plaats met een verras- el goed lopen Vasseur in zijn ir. Guigui had inmiddels ge- Wim Padmos (derde van links) was gisteravond eigenlijk alleen bij de start in gezelschap van andere lopers. Hij won onbedreigd in Burgh- Haamstede. foto Marijke Folkertsma zeischap gekregen van Joost de Klerk en Patrick van Quekel- berghe (Wielingen). Franky Bel- jaars viel in die tweede ronde ver terug. Padmos won zijn Bombokaal in een tij d van 3 3 minuten en 3 6 se conden. Arjan Beije kreeg uit eindelij k nog de rekening gepre senteerd voor zijn poging om Van Putten los te lopen. Rustig bekeek Van Putten de uitloop poging van Beije en plaatste vervolgens zelf een simpele ver snelling waarop Beije geen ant woord had. De derde plaats leverde Beije een totaalverlies op van drie punten in het PZC-stratenloop- circuit. Als Padmos aan de laat ste twee wedstrijden in Westka- pelle en Vlissingen deelneemt, wint de Brabander het circuit ruimschoots. Niels Koole, de winnaar van vorig jaar, is al uit geschakeld door een liesblessu re en liep de wedstrijd in Burgh- Haamstede gisteravond als gangmaker voor zijn vrouw Chantal. Guigui is met zijn derde zege op rij de vrijwel zekere eindwin naar van het circuit bij de man nen H40. Charles Timmerman (Fortuna) pakte een puntje af van Wim Vos (Dynamica) en Wilko de Vos (AV'56). Wim Be- suyen (Dynamica) boekte zijn tweede zege op rijNadat hij vo rige week in Domburg kon win nen doordat Eddy Smit absent was, klopte hij diezelfde Smit gisteravond op eigen kracht. Bij de mannen H60 was de uit slag een kopie van de vorige twee wedstrijden: Joop Laseur (Delta Sport) won vóór Rob Mol (Veteranen Nederland) en Adri Noordijke (Veteranen Neder land). Bij de vrouwen had Karin Basti- an (Dynamica) ook in haar tweede wedstrijd geen tegen stand van betekenis. Ook niet van de Marokkaanse Hayat ben Brahim, die nog maar zeven we ken in Nederland verblijft als vriendin van Leonard van Put ten. Edith Gerards (Dynamica) werd wederom tweede, voor Chantal Koole-Maat (Dynami ca) en Hayat ben Brahim. Sjaan Maartens (AV'56) won trouw haar wedstrijd bij de vrouwen D35, voor Elien Jobse (Vlissin gen) en Eline Francke (Bigge- kerke). De samenwerking van Delta Sport met Dynamica in het PZC-stratenloopcircuit leverde gisteravond zeker vijftig deel nemers meer op dan van vorig jaar. Dat stemde organisator Wim Schot van Delta Sport zeer tevreden. Zeker met het oog op de duo-organisatie later dit jaar bij de Zeeuwse kustmarathon (4 oktober). orLucien Roelandt ^.lOMBURG - Marcelle de Kam ft het druk met de laatste lorbereidingen voor de Euro pe kampioenschappen sa- iengestelde wedstrijdsport oor basisruiters, dat vandaag ogint en tot zondag in het Bel- sche Minderhout duurt. De 5-jarige Domburgse behoort iar tot het Nederlandse elite- orps van bondscoach Roelie iarcelle de Kam wenst niets ffihet toeval over te laten. „In eze sport hangt het af van hele leine dingen. Alles moet tot in puntjes geregeld zijn", zegt -Jt En De Kam spreekt uit erva- ing, want 'Minderhout' is niet laarvuurdoop. Al in 1991 nam ie veelzijdige amazone met Q Radja deel aan het EK. Een j aar later sloeg echter het noodlot M. Op de dag voor het vertrek par Zweden, waar ze aan het füzou deelnemen, stierf de po- als het ware voor de vlieg- igtrap. Daarna viel de Zeeuw- hippische allrounder jaar op fEN - Het Open De Puyetennis- jernooi in 's-Heer Hendriks- Bderen is in het dubbel 5 zijn Rvorieten Chris Versteeg en Er- l'tHeijndrickx kwijtgeraakt. fetduoEelco Eversdijk en Ma- "ovan Gastel was hiervoor ver- 'twoordelijk. In de eerste set de winst redelijk eenvou- naar Eversdijk/Van Gastel re' 6-3, maar in de tweede set ®°est het koppel harder voor de winst werken: 7-5. Het winnen- duo plaatste zich voor de 'artfinale. bePrielle en Van Klinkenberg, fisi tweede geplaatst, kwamen de eerste set tegen Dorssers en weuwenhuyze flink in de pro lemen en gingen met 2-6 on- Jeruit. In de tweede en derde set Herstelde het favoriete duo zich ®ettweemaal 6-4. Het resultaat Ween plaats in de kwartfina al gold ook voor de koppels penman/Brand en Nouwen- e R?ve, die de baas waren over respectievelijk Wisseker- *e/Lokerse en Verhaagen/Raas. jaar buiten de boot door blessu res van haarzelf of haar paar den. Dat was voor De Kam geen re den de handdoek in de ring te gooien. Telkens vond ze de moti vatie om door te gaan. En met succes, want vorig jaar kwam de ommekeer. Na een matig voor seizoen werd ze met Baltimore alsnog door Bril aan het EK- team voor het Engelse Hartpury toegevoegd. Als beste Neder lander op de zesde plaats nam ze daar alle twijfel weg. Ook dit jaar is Baltimore haar eerste keus. Maar vandaag hoeft de Domburgse combinatie zich bij de groepsdressuuur niet aan te passen aan haar voorgangers. Tot grote opluchting van De Kam is ze nu koploper met de Ierse volbloed. De Kam: „Vorig jaar liep ik met Baltimore ach teraan. Het is al een probleem om die bloedkikkers bij de les te houden. Dus je kunt wel begrij pen hoe ze reageren als ze met zijn zessen op een rijtje achter elkaar aanlopen." Marcelle de Kam vertrekt dan ook met een ander gevoel naar het EK dan vorig jaar. Baltimore is in superconditie. En de kop positie heeft haar vertrouwen gesterkt. Bovendien kent ze het terrein in Minderhout als haar broekzak. En mocht het met de Ierse volbloed voor de keuring nog mis gaan, heeft ze met Ibou- che nog een tweede ijzer in het vuur. Want ook deze Calvados- zoon heeft voldaan aan de kwa lificatie-eisen voor het EK. „Ibouche redt het dankzij zijn gouden karakter. Baltimore heeft meer kwaliteit in huis. Thuis is het een dondersteen, maar in de wedstrijd heeft hij me nog nooit in de steek gelaten. Bovendien kan een volbloed be ter tegen hoge temperaturen." Ondanks alle gunstige vooruit zichten wenst Marcelle de Kam zich niet aan een voorspelling te wagen. „Ik ken het terrein in Minderhout goed, want ik heb er vaak getraind. Maar een wed strijd is toch anders. Concentra tie is voor mij erg belangrijk. Zeker tot de crossdag, want daar moet het gebeuren. Eén stuurfout of één slechte plek in het parkoers die je over het hoofd ziet, kan al fataal zijn." „Ik bekijk het van dag tot dag. Eindig ik bij de dressuur bij voorbeeld op de twintigste plaats, dan kan ik een goede in dividuele klassering vergeten. Dan moet ik me toch richten op het teambelang." door Euqène de Kok GOES - Als het wielercomité 's-Heer Arendskerke zich houdt aan haar stelregel ieder jaar een nieuw onderdeel toe te voegen aan het plaatselijke wielerweekeinde, zou één weekend binnenkort wel eens niet meer genoeg kunnen zijn. Zaterdag beleeft de topspeedrace zijn primeur op het driedaag se wielerevenement dat voor de 21e keer wordt georganiseerd. Tijdens de topspeedrace, die zaterdagavond wordt verreden, moeten de renners probe ren om op een strook van 25 meter een zo hoog mogelijke snelheid te bereiken. „De snelheid wordt gemeten met meetappara tuur die ze gebruiken in de Formule 1", zegt wedstrijdleider Sacco Pauwe. „De race is een uitvloeisel van de sprints met staande en vliegende start die voorheen altijd op het programma stonden." De drang om elk jaar wat nieuws te doen komt volgens Pauwe voort uit 'de wil van het wielercomité iets meer te doen standaard gebruikelijk is.' Het hoogtepunt van het wielerweekeinde 's- Heer Arendskerke is traditiegetrouw de dernykoers. Zeeuwse wielrenners als John ny van der Klooster, Dennis Raadtgever en Peter Mol zullen zaterdagavond achter be kende gangmakers rijden zoals Bruno Wal raven, Walter Huybrechts en Joop Zijlaard. Zoon van Joop, man van Leontien van Moorsel en ploegleider van Farm Frites Hartol, Michael Zijlaard, zal ook plaatsne men op de derny. Het is de eerste keer dat hij verschijnt in 's-Heer Arendskerke. Naast de topspeedrace en de dernykoers zijn er tijdens het Rabo-wielerweekeinde ook wedstrijden voor steppers, handbikers en is er een dikkebandenrace. De euroracers zijn ook weer aanwezig. De geestelijk ge handicapte jeugdrenners verschijnen voor de derde keer aan de start in 's-Heer Arendskerke. Visueel gehandicapte cou reurs rijden zaterdagmiddag een zeventig kilometer lange tandemrace. De ligfietsers rijden een criterium over vijf tig kilometer dat meetelt voor het Neder lands en Belgisch kampioenschap. Grote favoriet voor de zege is meervoudig Neder lands kampioen Ymte Sybrandy. Volgens Pauwe „de Lance Armstrong van het lig fietsen". „De Belg Frederik Van De Walle (wereldkampioen 2000) is eigenlijk de enige die hem bij kan houden"weet wedstrijdlei der Pauwe. Vrijdagavond begint het wielerweekeinde met criteria voor recreanten, veteranen en Amateurs A en B. De ATB-wedstrijd staat dit jaar niet op het overvolle programma wegens organisatorische problemen. Sacco Pauwe houdt de mogelijkheid open dat de mountainbikers er volgend jaar weer wel bij zijn in 's-Heer Arendskerke. Het wielerweekeinde is verhuisd van au gustus naar juli. „Een probeersel", zegt Pauwe. „Maar eigenlijk kunnen we nu al zeggen dat we dat volgend jaar niet meer doen. Het is een hele drukke tijd qua sponsoring. Boven dien is het qua organisatie allemaal wat krapper en moeilijker." BARCELONA - Patrick Kluivert blijft bij Barcelona. De top scorer van het Nederlands elftal ontvangt echter geen vastge legde bonus voor komend seizoen. Daartegenover staat dat de aanvaller voor de gelimiteerde som van 1,8 miljoen euro kan vertrekken. Het contract met Kluivert loopt tot 30 juni 2005. Kluivert wachtte lang met zijn beslissing. De nieuwe voorzit ter Joan Laporta probeerde in zijn bezuiningswoede ook het forse contract van de Nederlander - naar verluidt een salaris van 7 miljoen euro per jaar - aan te pakken. Die dreigde in eer ste instantie met een vertrek. In de nu gevonden oplossing kunnen beide partijen zich vinden. EFE UTRECHT - Bondscoach Jan-Sjouke van den Bos heeft zijn contract bij het Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond (KNKV) tussentijds verlengd. Van den Bos blijft aan tot 1 au gustus 2005. In dat jaar vinden in juli de World Games in Duisburg plaats. De verbintenis van Van den Bos liep eigenlijk tot november dit jaar, wanneer de wereldtitelstrijd in Rotterdam op het programma staat. De bond heeft echter veel vertrouwen in de bondscoach en brak het contract open. ANP BARCELONA - Edith van Dijk heeft gisteren bij de WK zwemmen in Barcelona brons veroverd op de tien kilometer. Voor de marathonspecialiste uit Wognum was dat bijna de best denkbare opmaat voor de ware proef, de 25 km van zater dag. De Noord-Hollandse besteeg het podium namelij k dank zij een eindsprint, geen grote liefhebberij van haar. De Itali aanse Viola Valli was in de kopgroep van zes te sterk en pakte haar tweede gouden medaille, na de vijf km. De Duitse Angela Maurer, een veel betere spurter, tikte als tweede de finish- plank aan. Maar de andere concurrentes was Van Dijk te snel af. ANP LAUSANNE - Voor de organisatie van de Olympische Spelen in 2012 hebben zich officieel negen kandidaten aangemeld. Dat heeft het Internationaal Olympische Comité gisteren be kendgemaakt. Op 15 juli liep de termijn waarvoor steden zich konden aanmelden af. Havana (Cub), Istanbul (Tur), Leipzig (Dui), London (GBr), Madrid (Spa), Moskou (Rus), New York (VS), Parijs (Fra) en Rio de Janeiro (Bra) willen het mega-eve- nement binnen hun stadsgrenzen zien te krijgen. Op 6 juli 2005 wordt op een IOC-congres een definitieve keuze ge maakt tussen de kandidaten. ANP RIEL - Amanda Hopmans zet een punt achter haar tennis loopbaan. De 27-jarige Brabantse kan na tien jaar op het hoogste niveau de motivatie niet meer opbrengen. „Het is mooi geweest", aldus Hopmans. Door blessures zakte ze de laatste twee jaar weg op de wereldranglijst. Haar hoogste no tering op de wereldranglijst was de 72e positie in 1998. Ze staat op de laatste lijst 352e. „Het is altijd mijn doel geweest om terug te komen in de tophonderd, maar op een gegeven moment kon ik het niet meer opbrengen. De motivatie was weg." Hopmans won dit jaar nog wel twee ITF-toernooien in Egyp te, qua niveau vergelijkbaar met de Challenger Series voor de mannen. ANP Atletiek Burgh-Haamstede 20e Bombokaalloop 9.9 km. Mannen H20: 1. Wim Padmos (Voorne Atletiek) 33.36,2. Leonard van Putten (Delta Sport) 33.44, 3. Arjan Beije (Delta Sport) 33.59, 4. Theo Rabout (Wielingen) 34.33, 5. Remy Vasseur (Dynamica) 34.33, 6. Patric van Quekeleberghe (Wielingen) 34.36, 7. Joost de Klerk (Phanos) 34.59, 8. Edwin Stolk (Flakkee) 35.25,9. Franky Beljaars (Dy namica) 36.04, 10. Joop Flelbers (Voorne) 36.50. H40: 1. Rachid Guigui (AV'56) 34.38, 2. Charles Timmermans (Fortuna) 35.23, 3. Wim Vos (Dynamica) 35.314. Wilko de Vos (AV'56) 36.38,5. Jan de Wilde (AV'56) 37.01 6. Rens Bostelaar (Dynamica) 37.36, 7. Eef Kooman (Flakkee) 37.51,8. Peter Vader (Del ta Sport) 38.11, 9. Johan de Vlieger (Dyna mica) 38.22, 10. Jaap van de Bok (Flakkee) 38.57. H50: 1. Wim Besuyen (Dynamica) 37.19, 2. John Overweel (Dynamica) 37.48, 3. Eddy Smit (Delta Sport) 38.10,4. Theo den Fierder (AV'56) 38.41, 5. Arie van Dijk (Flak kee) 39.06. H60:1. Joop Lasseur (Delta Sport 41.00, 2. Rob Mol (Veteranen Nederland) 43.44. 3. Adri Noordijke (Veteranen Neder land) 45.00. Vrouwen D20: 1. Karin Bastian (Dynamica) 40.19, 2. Edith Gerards (Dyna mica) 41 .06,3. Chantal Koole Maat (Dynami ca) 41.49,4. Hayat ben Brahim (Delta Sport) 43.41, 5. Jessica Rosbergen (Hoogvliet) 44.05. D35: 1. Sjaan Maartense (AV'56) 43.45, 2. Elien Jobse (Vlissingen) 46.59, 3. Eline Francke (Biggekerke) 47.04. Dammen Den Haag. Orap Open. Zesde ronde: Zwart (Ned) - Delmotte (Fra) 2-0, Stork (Ned) - Jan sen (Ned) 0-2, Ndjofang (Kam)-Valneris (Let 1-1, Baljakin (Ned) - Van Ballegooijen (Ned) 2-0, Van Tilborg (Ned) - De Wild (Ned) 2-0, Ong (Ned) -Thijssen (Ned) 0-2, Virny (Dui) - Cardozo (Ned) 2-0. Stand aan kop: 1. Zwart 11 punten, 2. Jansen, Baljakin 10, 4. Ndjo fang, Virny, Thijssen, Valneris, Van Tilborg, Van der Stap, Delmotte 9. Sportprijsvragen Lucky Day: 2-7-10-13-16-17-23-24-25-32-33- 34-43-54-60-62-65-72-77-78 (onder voorbe houd) Tennis Stuttgart. Mannen, 765.000 euro. Tweede ronde: Behrend (Dui) - Moya (Spa/1) 7-67-6, Volandri (Ita) - Grosjean (Fra/4) 6-2 6-4, No- vak (Tsj/51 - Sargsian (Arm) 6-4 6-4, Ferrer (Spa) - Ljubicic (Kro/16) 7-6 6-1, Schüttler (Dui/3) - Abel (Dui) 6-2 6-4, Corretja (Spa/15) - Olivier Rochus (Bel) 4-6 6-1 7-5, Joesjni (Rus/12) - Lapentti (Ecu 6-3 2-6 6-3, Robredo (Spa/9) - Burgsmülier(Dui) 6-7 6-37-5. Amersfoort. Dutch Open mannen, 355.000 euro. Eerste ronde: Montanes (Spa) - Melzer (Oos) 5-1 opgave Melzer. Tweede ronde: Van Scheppingen (Ned) - Squillari (Arg/9) 4- 6 6-4 6-4, Horna (Per) - Christophe Rochus (Bel) 6-4 6-4, Hernandez (Spa) - Lisnard (Fra) 7-6 1-6 7-6, Massu (Chl/7) - Sa (Bra) 6-2 6-2. Dubbel, eerste ronde: Kerr/Vanhoudt (Aus- /Bel) - Kempes/Van Lottum (Ned) 7-66-4. 's-Heer Hendrikskinderen. Open Puyetoer- nooi. VD 5: Meeuwissen/Verschuure-Boon- man/Huybrechts 6-3 6-3. VD 6: Braam- /Bruijnzeel-Joosse/Suurland 4-6 6-2 6-2. VD 7: Koens/Luiken-Rooze/Rooze 6-2 6-0, Rijk/van de Dries-Van Keulen/Duijnhouder 6-4 6-2, Van de Linde/Voeten-Theune/Kos- tense 6-1 6-4, Van de Zande/van Sabben- -Looy/van de Merwe 6-47-5. VD 8: Wester- huis/Bordui-De Kock/Theunissen 3-6 6-4 7-6, Potter/Boudens-Brusket/Nuyten 6-1 6-2, Picasouw/Gubbels-Peeters/Roze- boom 6-2 6-1MD 5: De Prielle/van Klinken- berg-Dorssers/Nieuwenhuyze 2-6 6-4 6-4, Oranje/van de Wel-Latuheru/Korstanje 6-2 6-2, Van Gastel/Eversdijk-Versteeg/Heijnd- rickx 6-37-5, Aschman/Brand-Wissekerke- /Lokerse 6-1 6-3, Nouwen/de Rave- Verhaagen/Raas 6-1 6-2. MD 6: Krant/Bus- traan-Van Hese/de Engelsman 6-2 6-2, Van der Velde/Stapels-De Jonge/van Craenen- broeck 6-4 7-6. MD 7: Westdorp/Daver-De Vos/N ooy 6-0 6-1Van Liere/Wedding-Van Eijkeren/Zandee 6-2 6-2. MD 8: Van Zee/G oeman-Van Sabben/Swart 6-1 6-4. GD 5: Cok/Cok-Van Sabben/Clausing 7-6 6-2, De Marco/Versteeg-Kole/Tax 4-6 6-4 6-0, Meeuwissen/Pikaar-Van Klinkenberg/Ris- seeuw7-56-2. GD 6: Broerse/Smit Roeters- -Sprinkhuizen/Bruijnzeel 6-3 5-7 6-3, Gan- zeman/de Rave-Ravestein/Joosse 1-6 6-4 6-0, Harinck/Maat-Gernler/van Westen 6-4 6-2. GD 8: Zandee/Rozeboom-Lambrecht- se/de Marco 6-4 6-3. Voetbal Champions League, eerste voorronde, eer ste wedstrijd: Bate Borisow (WRu) - Bohe mians Dublin (Ier) 1-0, DinamoTblisi (Geo)- SK Tirana (Alb) 3-0, Pjunik Erewan (Arm) - KR Reykjavik (IJs) 1-0, Sliema Wanderers (Malta) - Skonto Riga (Let) 2-0, Sheriff Tiras pol (Mol) - Flora Tallinn (Est) 1-0, Omonia Nicosia (Cyp) - FC Pavlodar (Kaz) 0-0, HB Torshavn (Faroer)- Kaunas (Lit) 0-1, Greven- macher (Lux) - Leotar (Bos) 0-0, Vardar Skopje (Mac) - Barry Town (Wal) 3-0, Glento ran Belfast (Nle) - HJK Helsinki (Fin) 0-0. Pusan IZKo). World King Peace Cup. PSV (Ned)-TSV 1860 München (Dui) 4-2 (0-1). 9. Schroth 0-1,49. Park 1-162. Kezman 2-180. Kioyo 2-2,88. Ooijer 3-2,90. Robben 4-2. LA Galaxy- Nacional 0-0. Vriendschappelijk. Tilburg: Longa - Willem II 0-12 (0-4). Doelpunten: Van den Eede 2, Quinn 2, Sjoekov 2, Mourad 2, Hadouir 2, Caluwéen Oezkaya Oberhausen: RotWeiss Oberhausen-FC Twente 1-1 (0-0). Doelpunt Twente: Christensen. Borger: Regioteam FC Groningen 0-18 (0-10). Doelpunten: Sal mon 6, Tuhuteru 3, Landerl 2, Baidjoe 2, Smit, Pinas, Van Gessel, Bronkhorst en Elshot. Duel na 70 minuten gestaakt wegens slecht weer. Kassei: Schalke 04-RodaJC4-0 (1-0). Sand 1-0, Hajto 2-0 (strafschop), Va- rela 3-0, Cziommer 4-0. Giessen: Giessen - NAC 0-21 (0-10). Doelpunten: Vos 5, Bobson 3, Barakat 3, Engelaar 2, Penders 2, Haam houts 2. Stam 2, Diba en Slot. Waterpolo Barcelona. WK, mannen. Groep A: Honga rije - Roemenië 9-5, Canada - Kroatië 3-13. Stand: 1. Kroatië 2-3, 2. Hongarije 2-3, 3. Roemenië 2-2,4. Canada 2-0. Groep B: Verenigde Staten - Japan 14-4, Au stralië - Servië-Montenegro 6-7. Stand: 1. Verenigde Staten 2-3, 2. Servië-Mon tenegro 2-3,3. Australië 2-2,4. Japan 2-0. Groep D: Slowakije - Brazilië 7-4, Spanje - Rusland 10-8. Stand: 1. Spanje 2-4. 2. Rus land 2-2,3. Slowakije 2-2,4. Brazilië 2-0. Zwemmen Barcelona. WK. Zwemmen, open water. Vrouwen, 10 km: 1. Valli (Ita) 1.59.49,9, 2. Maurer (Dui) 1.59.51,1, 3. Van Dijk (Ned) 1.59.53, 4. Seliverstova (Rus) 1.59.55,9, 5. Kamrau (Dui) 1.59.58,4,6. Hutchinson (Aus) 2.00.03,7,7. Van der Weijden (Ned) 2.01.23, 8. Wood (GBr) 2.01.51, 9. Guerra (Spa) 2.01.53,10. Zjdanova (Rus) 2.01.58. Mannen, 10 km: 1Diatsjin (Rus) 1.50.58,8,2. Hein(Dui) 1.51.06,5,3. Meca(Spa) 1.51.08,4, 4. Bezroetsjenko (Rus) 1.51.08,5,5. Stoitsjev (Bul) 1.51.12,5, 6. Saliba (Aus) 1.51.12,8, 7. Rondy (Fra) 1.51.13, 8. Blaum (Arg) 1.51.13,8; 14. Maarten van derWeijden (Ned 1.51.29,9. Schoonspringen, vrouwen, toren: 1. Hey- mans (Can) 597,45,2. Lishi Lao (Chn) 595,56, 3. Na Li (Chn) 563,43, 4. Sjoepina (Oek) 526,26, 5. Tourky (Aus) 522,54, 6. Gamm (Dui) 517,86. Synchroonzwemmen. Combinatie (solo, duetten, ploeg): 1Japan 98,500,2. Verenig de Staten en Spanje 97,333, 4. Canada 96,000, 5. China 93,833,6. Oekraïne 93,500. donderdag. Dammen Zomeravond sneldamtoernooi. Aan vang: 19.00 uur. Locatie: Zionskerk in Oostkapelle. Inschrijving aan de zaal vanaf 18.30 uur. ■11 Schaken Zomeravond snelschaaktoernooi. Aan vang: 19.00 uur. Locatie: Zionskerk in Oostkapelle. Inschrijving aan de zaal vanaf 18.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19