Fractie GroenLinks wil openbaar debat over aanpak wijken Parkeeroverlast badgasten ingedamd Nieuwbouw Poel wij ck op de tocht Gewonde na botsing met vrachtwagen ^Tjijsseldijk modes Project tegen overlast Sint Philipsland Weer actie fietspad Stavenisse agenda Belg laat auto staan bij politie Goes Spookrijder op rotonde Bedreiging en mishandeling Boete veroorzaker ongeval Autodiefstal in Sint Annaland woensdag 16 juli 2003 Drainagesystemen Trend MIDDELBURG - Was een 46-jarige Belg zo geschrokken van zijn drankrit dat hij zijn dure auto niet meer terug wil, of heeft hij last van geheugenverlies? Vast staat dat zijn Volvo met Bel gisch kenteken sinds 5 juni dit jaar bij het politiebureau in Goes staat geparkeerd. Inspanningen van de politie om de auto terug te geven aan de eigenaar zijn tot heden op niets uitgelopen. Van de bestuurder is na die datum niets meer vernomen. Op zijn woonadres in Gent is hij niet bereikbaar en zelf hij geen enkele actie onder nomen om zijn auto op te halen. Er zijn inmiddels zes weken verstreken. Volgens de laatste gegevens van de Gentse autoriteiten is de man spoorslags vertrokken. De Belg werd op de bewuste dag in Goes dronken achter het stuur van zijn auto aangetroffen. De blaastest registreerde bijna vier keer zoveel als toege staan. De bestuurder kreeg een rijverbod van tien uur opge legd en zijn auto werd (tijdelijk) in beslag genomen. Gisteren diende zijn strafzaak in Middelburg maar de verdachte kwam niet opdagen. Politierechter B. Doorewaard Boekhout ver oordeelde de Belg conform de eis tot negen maanden rijver bod en duizend euro boete. GOES - Een automobilist (42) uit Goes is gisteren op de roton de in de Piet Heinstraat in Goes aangereden door een onbe kend gebleven bestuurder. Die kwam vanuit de Ruiterlaan en reed in de verkeerde rich ting over de rotonde. Hij botste daarbij tegen de auto van de man uit Goes. 's-GRAVENPOLDER - Een 52-jarige man uit 's-Gravenpol- der heeft maandagavond een vrouw (42) uit die plaats in haar woning mishandeld en bedreigd. Zij raakte hierbij lichtge wond in haar gezicht. De man richtte in haar huis vernielin gen aan. Ook bedreigde de man buurtbewoners en vernielde hij de rui ten van andere woningen. Volgens de politie heeft de man pro blemen in de relationele sfeer. Hij is aangehouden. MIDDELBURG - Een 41 -jarige man uit Ridderkerk is door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot zes maanden voorwaardelijke rijontzegging en 1500 euro boete, waarvan de helft voorwaardelijk. De man veroorzaakte in mei een on geval op de Sloeweg. Hij was 28 mei na een echtelijke ruzie in zijn auto gestapt en naar de Belgische kust gereden. Op de te rugweg vloog de automobilist bij de eerste rotonde na de Wes- terscheldetunnel richting Heinkenszand uit de bocht. De man beklaagde zich over de schade van 7200 euro aan zijn auto, die hij ook al had moeten betalen. Eigen schuld, dikke bult", reageerde de politierechter. In de uitspraak hield hij wel reke ning met het feit dat de man zijn auto nodig had om naar zijn werk te rijden. De officier eiste 1500 euro boete onvoorwaar delijk en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. SINT ANNALAND - In een auto die geparkeerd stond aan de Nieuwlandseweg in Sint-Annaland is maandagavond inge broken. De eigenaar mist een cd-speler met een waarde van enkele honderden euro's. De auto vertoonde geen braakspo ren. door Ab van der Sluis matiebijeenkomst over de ver anderingen in de wijkaanpak in VLISSINGEN - De fractie van elk geval wijkorganisaties en GroenLinks in Vlissingen wil zo bewonersgroepen moeten wor- snel mogelijk en in een openbare iden uitgenodigd. Onderwerpen verga dering geïnformeerd wor- die ter sprake moeten komen tij - den over de wijzigingen in de dens die informatiebijeenkomst wijkaanpak. Deze week werd zijn: burgerparticipatie en vei- bekend dat het college het insti- ligheidszorg. tuut 'wijkwethouders' ter dis- GroenLinks heeft het college cussie stelt. Burgemeester en van B en W een aantal vragen wethouders zien er geen 'toege- gesteld. De partij wil weten voegde waarde' meer in. waarom het college er niet lan ger voor kiest om met wijkamb- Tijdens de voorjaarsconferentie tenaren te werken. Soplantila van het Vlissingse college in vraagt ook waarom de wijk- april jongstleden besloten B en ambtenaren niet mogen blijven W het wijkwethoudersschap ter met daarbij twee overkoepelen- discussie te stellen. Het college de coördinatoren. Hij vraagt vindt dat het samen verant- ook of de nieuwe functionaris- woordelijk is voor het beheer sen niet te veel werk op hun van de stad. Individuele wet- bordje krijgen. houders en de burgemeester moeten door iedereen kunnen worden aangesproken op hun BUFffllSG portefeuilles. Met name waar het gaat om veiligheid is het niet staat in teken zinvol om per wijk te handelen. Veiligheid in Vlissingen is ge- Van DücirQCn diend met een 'totaalbenade- ring'. Ook het aantal wijkamb- BURGH - Het paard speelt za- tenaren gaat terug naar twee terdag 9 augustus meer dan ooit stedelijke projectfunctionaris- de hoofdrol tijdens de Burghse sen. De gemeenteraad mag nog Dag. Het dagvullende paarden- discussiëren over het voorne- programma op het Hoge Burgh, men van het college. één van de onderdelen van het GroenLinks vindt het niet juist folkloristische evenement, is dit dat 'allerlei rigoureuze veran- jaar verdubbeld, deringen' in de wijkaanpak zijn doorgevoerd, zonder inmenging Na twee jaar paardenfeest met van de gemeenteraad. De fractie één bak wordt dit jaar gewerkt wil op korte termijn - het liefst met twee bakken. Op het pro- direct na de zomervakantie - gramma staan verder onder uitvoerig en in een openbare meer ringsteken te paard en vergadering geïnformeerd wor- ringsteken met sjeesjes. De den. ,,Te vaak is het zo dat Zeeuwse Ringrijders reizen elk informatie van de kant van het jaar af naar het Burgh om hun college of van het ambtelijk ap- ringsteekkunsten te vertonen paraat in besloten kring wordt aan het publiek, verstrekt", aldus A. Soplantila Onder het motto 'kijken en van GroenLinks in een brief aan proeven van Zeeuwse hoeven' het college, „Begin september is wordt een uitgebreide Boeren- weer zo'n besloten bijeenkomst markt gehouden. De markt gepland over gebruiksruimtes, wordt omlijst met allerlei folk- Wij zijn van mening dat belang- loristische optredens. Op de stellende burgers de gelegen- creativiteitsmarktzijnverschil- heid moeten krijgen om de lende demonstraties, onder politiek enigszins te kunnen meer kantklossen, tekenen, volgen.schilderen en werken met glas in De partij vindt dat bij een infor- lood. Advertentie Overheden vergroten hun greep op water Hnnrjlolf Bosboom SINT PHILIPSLAND - In de loop van volgend jaar wordt be gonnen met de verbetering van je waterhuishouding op Sint philipsland. Dan worden de eerste resultaten zichtbaar van je gezamenlijke inspanningen van de provincie, waterschap Zeeuwse Eilanden en de ge meente Tholen. Er wordt al enige tijd gepraat over een oplossing waarbij drai nagesystemen worden aange legd en het regenwater zo veel mogelijk wordt gescheiden van het rioolwater. Het is de bedoe ling volgend jaar de voorberei dingen voor de uitvoering te treffen, zodat in 2005 aan de slag kan worden gegaan. Verder is het streven het aantal overstorten van het rioolwater, nu gemiddeld zes keer per jaar, liefst tot nul terug te brengen. Daarbij wordt vooral gedacht aan het opvangen van regenwa ter in aparte riolen die op water gangen uitkomen. Daardoor wordt het riool minder belast en neemt de kans op overstorten af. Provincie, waterschap en ge meente proberen de inwoners van Sint Philipsland zo goed mogelijk te informeren over de verbetering van de waterhuis houding in het gebied. Zo wordt dezer dagen huis aan huis een brochure verspreid. Verder zal er geregeld een nieuwsbrief verschijnen. Voor het najaar staat een voorlich tingsbijeenkomst op het pro gramma. door Rolf Bosboom STAVENISSE - Stichting Ac tief Stavenisse voert vanavond een ludieke actie voor de aanleg van een fietspad tussen Sint- Maartensdijk en Stavenisse. Dat gebeurt tijdens de slotdag van de fietsdriedaagse van Sta venisse. De roep om een fietspad langs de provinciale weg, over een lengte van drie kilometer, klinkt al ja ren. De aanleg daarvan lijkt in middels in zicht. De provincie heeft in mei een principe-over eenkomst bereikt met eigenaren over de aankoop van de beno digde gronden. Verantwoorde lijk gedeputeerde T. Poppelaars zei bij die gelegenheid te ver wachten dat de aanleg volgend jaar kan beginnen. Desondanks wil de Stichting Actief Stavenisse opnieuw actie voeren voor het fietspad. Voor zitter F. de Rijke: „De vlag gaat bij ons pas uit als de officiële opening van het fietspad plaats vindt. Tot die tijd blijven we er aandacht voor vragen, maar wel op een ludieke manier." Het is de bedoeling dat de deel nemers aan de fietsdriedaagse zich tussen 19.30 en 20.00 uur verzamelen op het terrein van de familie Koopman aan de Pro vinciale Weg 62 in Sint-Maar tensdijk. Vanaf die locatie rij den zij richting Stavenisse achter een grote trailer met daarop muzikanten van Euter pe. De stichting heeft Poppe laars gevraagd mee te fietsen, maar de gedeputeerde heeft nog niet gereageerd op de uitnodi ging- Het is het eerste gebied dat de jrie overheden gezamenlijk aanpakken. Sint Philipsland ligt voor de hand, omdat daar allerlei problemen spelen als het gaat om waterbeheer. Bekend is de wateroverlast van september 1998. Daarnaast zijn er veel klachten over de hoge stand van het grondwater in de kern Sint Philipsland. Verder wordt nog te vaak, tijdens hevige regenval, rioolwater geloosd op het op pervlaktewater. De verantwoordelijkheid voor al die kwesties liggen bij ver schillende overheden. In plaats van afzonderlijk aan de slag te gaan, besloten provincie, wa terschap en gemeente vorig jaar gezamenlijk op te trekken. Het resultaat is het project Gebieds gericht Waterbeheer Sint Phi lipsland. Onder die vlag wordt onder meer gekeken naar opvangge- bieden bij extreme regenval. Momenteel heeft de Bruintjes kreek min of meer die functie, maar daar kan nog beter ge bruik van worden gemaakt. Een andere mogelijkheid is het aan passen van de oevers van de Luysterkreek, zodat er meer ruimte voor water komt. De ver wachting is dat door die maat regelen voldoende capaciteit ontstaat, zodat er geen noodoverloopgebied nodig is. De klachten over het grondwa ter doen zich vooral voor in de wijk Noord in Sint Philipsland. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; BIEZELINGE - Waardekenstraat 47,20.00 uur: Schrijfactiviteiten Amnesty Interna tional; GOES - Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstratie oude ambachten; De Spin na, 13.00-16.45 uur: Senioren biljart competitie; 13.30-16.30 uur: Koersbal se nioren; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voorouderen; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Activiteiten voor WAO-ers; Bibliotheek, 14,00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Sjoelen; K0RTGENE - Gymzaal Bernhardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE - Skeelerbaan, 19.00- 21.00 uur: Skeeleren IJs-skeelervereni- ging; KRUINIIMGEIM - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; SINT-MAARTENSDIJK - naast bejaar denhuis: Magie Circus; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart Oosterschelde; DeZaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor 50-piussers. redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315670 Fax:(0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt RobPaardekam Steffan ter Maat centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl WEMELDINGE - Waterschap Zeeuwse Eilanden neemt samen met de gemeente Kapelle maatregelen om de parkeeroverlast bij het strandje in Wemeldinge te be perken. Dat is nodig omdat de 'driehoek' bij de Nieu- wendijk niet meer beschikbaar is als parkeerterrein, aangezien daar een complex met zestien appartemen ten wordt gebouwd. Langs de Binnendijk wordt een parkeerverbod inge steld. Borden verwijzen strandbezoekers, die er dezer dagen in groten getale komen, naar de parkeerstrook aan de voet van de dijk bij recreatiepark Oesterbaai. Om de ruimte optimaal te benutten wordt het terrein in vak ken verdeeld. Ook voorbij het terrein is in de berm nog plaats voor auto's van badgasten. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rolf Bosboom 's-HEER ARENDSKERKE - De nieuwbouwplannen van zorg centrum Poelwijck in 's-Heer Arendskerke staan ter discus sie. Volgens de provincie en het Zorgkantoor Zeeland botst het huidige plan met het streven om te komen tot kleinschaligere zorgvoorzieningen en meer spreiding over de kleine kernen. Voor het zorgcentrum komt de stellingname van de provincie niet helemaal als een verras sing. „We lezen natuurlijk ook kranten", zegt waarnemend di recteur F. Ivens. Hij constateert dat Poelwijck kennelijk net aan de verkeerde kant van de scheidslijn zit, want elders in de provincie zijn recent of worden momenteel nog grootschalige zorgcentra gebouwd, zoals Cleijenborch in Colijnsplaat, Ter Valcke in Goes en In 't Ópper in Bruinisse. Ivens stelt dat Poelwijck een duidelijke filosofie heeft: een centrumvoorziening in 's-Heer Arendskerke en verspreid over diverse kernen in de gemeente Borsele ouderenwoningen, met centrale voorzieningen en dien sten zoals alarmering. „Naar ons idee is dat nog steeds een mooi plaatje." Een zorgcentrum van enige om vang biedt volgens de directeur ook meer mogelijkheden. Hij wijst op de samenwerking met de basisschool, de kinder- en buitenschoolse opvang die een plaatsje hebben in Poelwijck en plannen die er zijn voor de vesti ging van een huisartsenprak tijk. Dergelijke combinaties lig gen minder voor de hand in een kleinschaliger centrum. Bestuur en directie van Poel wijck komen op korte termijn bijeen om zich te beraden op de ontstane situatie. Ivens: „We moeten een even wicht zien te vinden tussen wat mogelijk is en wat we willen." Poelwijck werkt al geruime tijd aan ideeën voor nieuwbouw, ter vervanging van de huidige huis vesting, die dateert uit de jaren zestig. Het plan voorziet in twintig plaatsen voor verpleeg- zorg, 78 verzorgingsplaatsen en 72 zelfstandige wooneenheden op het terrein, met de mogelijk heid voor de bewoners gebruik te maken van de zorg van Poel wijck. De plannen waren al in een ver gevorderd stadium. De bouw- aanvraag ligt ter beoordeling bij het College Bouw Zieken huisvoorzieningen, dat de mi nister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport adviseert over het beschikbaar stellen van het benodigde geld. Het college ba seert zich daarbij mede op het oordeel van de provincie. Die is echter voorlopig niet be reid een advies te geven. Gede puteerde G. van Heukelom heeft onlangs in een gesprek met Poelwijck aangegeven dat de huidige ontwikkelingen in de regio de plannen voor nieuw bouw 'in een ander daglicht' zetten. Zorgaanbieders, woningcorpo raties, gemeenten, het zorgkan toor en provincie zijn momen teel overal druk doende zorg, wonen en welzijn beter op el kaar af te stemmen en te komen tot een kleinschaliger zorgaan bod, beter verspreid over de kernen. Poelwijck is daarom gevraagd haar plannen opnieuw tegen het licht te houden en te kijken of het mogelijk is die zodanig aan te passen dat ze beter passen in de huidige trend. Medio oktober moet daarover uitsluitsel worden gegeven. Dan komen de partijen opnieuw bij elkaar. 's GRAVENPOLDER - Een 20-jarige bromfietster uit de gemeente een vrachtwagen. De 31-jarige bestuurder van de vrachtwagen Borsele is gistermiddag gewondgeraakt bij een ongeval op de Baar- kwam vanaf een fabrieksterrein en gaf de vrouw geen voorrang. Ze landsezandweg in 's-Gravenpolder. De vrouw reed op het fietspad is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis in Goes, in de richting van Hoedekenskerke toen zij werd aangereden door foto Willem Woznitza 1Yerseke - Lepelstraat 1 - Tel. 0113-571539

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27