PZC Zosja zingt soundtrack Phileine i 11 f 1 Web art in museum Brits meisje op de vlucht met geliefde Succes voor Idols Voor de dancefan Relaxte levenshoudin woensdag 16 juli 2003 1. The Underdog Project Vs S - Summer Jam 2003 (1 2. Beyonce Ft. Jay-Z - Crazy In Love (6) 3. Kane Ilse Delange - Before You Let Me Go (3) 4. Veldhuis Kemper - Ik Wou Dat Ik Jou Was (2) 5. Wayne Wonder - No Letting Go 18) 6. K3 - Oya Lele (4) 7. Sean Paul - Get Busy (5) 8. Sertab - Everyway That I Can (7) 9. Jamai Ft. Dewi - When You Walk In The Room (-) 10. Rmx Crew Ft. Ebon-E Plus - Turn Me On H1 11. Stacie Orrico - Stuck (21) 12.Thicke- When I Get You Alone (9) 13. Craig David Ft. Sting - Rise Fall (13) 14. Jim - Tell Her (10) 15. Fabolous Ft. M. Shorry - Can't Let You Go (25) 16. Sensation - The Anthem 2003 (29) 17. Juanes - A Dios Le Pido (22) 18. Christina Aguilera - Fighter (14) 19. Busta Rhymes Ft. M. Carey - I Know What You Want (16) 20. M Kids - Indianendans (17) 2150 Cent - In Da Club (15) 22. Metallica St. Anger (12) 23. Gebroeders Ko- Tuut, Tuut, Tuut, We Springen... (24) 24. Madonna - Hollywood (-) 25. Justin Timberlake - Rock Your Body (19) 26. Daniel Bedingtield - If You 're Not The One (18) 27. Pink Ft. William Orbit - Feel Good Time (-) 28. Benny Benassi Pr. The Biz - Satis faction (-) 29. Delta Goodrem Born To Try (23) 30. Linkin Park Faint (20) 31Stuart Ft. Maxine - Fuel To Fire (-) 32. Stereophonies - Maybe Tomor row (32) 33. Di-Rect - She (26) 34. Grad Damen Als Sterren Stra len (27) 35. Scooter - The Night (30) 36. Ashanti - Rock Wit U (31 37. Bust - Year 3000 (28) 38. Avril Lavigne - Losing Grip (41 39. 4 Strings - Let It Rain (-) 40. Blot - Omarm (38) 41Jamai - Step Right Up (34) 42. Jennifer Lopez - I'm Glad (36) 43. Junior Jack - E Samba (-) 44. Dare - Chihuahua (33) 45. Within Temptation - Running Up That Hill (39) 46. Mick Harren - Everlasting Flow (-) 47. Lisa Maffia - All Over (42) 48. Girls Aloud - No Good Advice (35) 49. Will Young - Light My Fire (37) 50. Eros Ramazzotti - Un'Emozione Per Sempre (-) 1.Kane- What If (4) 2. André Hazes - 25 Jaar- Het Aller beste Van (1 3. Blof- Omarm (3) 4. Beyonce - Dangerously In Love (5) 5. Jamai - Jamai (2) 6. Metallica - St. Anger (6) 7. Eros Ramazzotti - 9 (8) 8. Coldplay - A Rush Of Blood To The Head (11 9. 3 Musketiers - De Musical (7) 10. Norah Jones Come Away With Me (9) 11Robbie Williams - Escapology (15) 12. Veldhuis Kemper - HalfZo Echt (10) 13. Sean Paul - DuttyRock (13) 14. Live - Birds Of Pray (12) 15. Simply Red - Home (18) 16. Ilse Delange - Clean Up (17) 17. Di-Rect - Over The Moon (14) 18. 50 Cent - Get Rich Or Die Trying (20) 19. Justin Timberlake - Justified (19) 20. Christina Aguilera Stripped (24) 21Simply Red The Very Best Of (26) 22. Radiohead - Hail To The Thief (16) 23. Moby - 18 (25) 24. Blof - Blauwe Ruis (21) 25. Eminem - The Eminem Show (22) 26. Julio Iglesias - Love Songs (34) 27. Kane - So Glad You Made It (36) 28. Aida - De Musical (23) 29. 8 Mile - Original Soundtrack (30) 30. Celine Dion - One Heart (28) 31. Enrique Iglesias - Escape (45) 32. Stereophonies - You Gotta Go There To Come Back (40) 33. Annie Lennox - Bare (37) 34. Jan Keizer - Going Back In Time 2 (27) 35. Avril Lavigne - Let Go (41 36. Evanescence Fallen (29) 37. Marco Borsato - Onderweg (35) 38. Sarah Brightman Harem (31) 39. Linkin Park - Meteora (42) 40. Delta Goodrem - Innocent Eyes (47 41Armin Van Buuren - 76 (44) 42. The Sound Of Music - De Musical (32) 43. Thicke - A Beautiful World (-) 44. Madonna - American Life (48) 45. White Stripes - Elephant (50) 46. Junkie XI - Radio Jxl: A Broad cast From Compu (38) 47. Craig David - Slicker Than Your Average (46) 48. Ashanti - Chapter Ii (-) 49. Steely Dan - Everything Must Go (39) 50. Moloko - Statues (-) -■ Marlotte Goossen (1) en Carolien Slabbekoorn hebben een vakantiebaan bij Albert Heijn in Terneuzen. foto Wim Kooyman Vakantiewerker komt moeilijker aan de bak Een nieuwe scooter of gi taar, een waanzinnige vakantie in Salou of Rimini, een weekend de beest uit hangen op het festival Low lands: het kost geld, dikwijls heel veel geld. Grote bedra gen die je vaak niet tot je be schikking hebt, omdat je in de week naar school gaat en in het weekend op het sport veld staat. Wat doe je dan in een lange zomervakantie? Juist, werken! Althans, als je vakantiewerk kan vinden. Niet te kieskeurig zijn in het doen van allerlei klusjes. Pakken wat je pakken kan en even doorbijten, om er later optimaal van te genieten. Dat is natuurlijk makkelijk praten: pakken wat je pak ken kanMaar dan moet er wel werk zijn! Uit recent onderzoek blij kt dat de traditionele vakan tiewerker steeds minder aan de bak komt. Jongeren hebben im mers het hele jaar door geld no dig en speuren dus naar bij baantjes, die hen ieder weekend of in de avonduren tot werk ver plicht. In vakantieperiodes kunnen zij bij hun baas meer werken dan tijdens schoolwe ken. Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) blijkt dat het gemiddelde scho liereninkomen 113 euro per maand bedraagt. Ook merkt het CBS op dat jongeren steeds minder tijd besteden aan vakantiewerk. Het gemiddelde inkomen bedraagt 33 euro per maand. Bijna de helft van de jongeren heeft een bijbaan tje, waarbij opvalt dat jongens vaak de beter betaalde jobs heb ben. „Een heel herkenbaar verhaal", vindt Stefan van Vooren van uitzendbureau Manpower in Terneuzen. „Op de gewone ar beidsmarkt is het op dit moment al heel lastig om aan werk te ko men, dus laat staan voor vakan tiekrachten. Alleen aan de kust komen we nog mensen tekort, die gedurende de hele zomerva kantie in de horeca willen wer ken. Manpower heeft nu 17 6 inschrijvingen voor vakantie werk, waarvan er slechts veertig actief zijn. „136 werkzoeken den dus, maar toch doen we nog steeds inschrijvingen. Dat kan alti j dwant j e weet nooit of er iets komt. Je merkt wel heel vaak dat jongeren zich pas in de vakantieperiode aanmelden. Dat is veel te laat, maart of april is een veel betere tijd", weet Van Vooren. Bij McDonalds in Terneuzen zijn onlangs nog een aantal vijf tienjarigen aangenomen, met de bedoeling om hen ook na de va kantie aan het werk te houden. „Per zomervakantie nemen we gemiddeld tien jonge krachten aan. Vaak vijftienjarigen die snel zestien worden, want dan mogen ze tot elf uur in plaats van zeven uur 's avonds werken. Meestal is het zo dat ze bij ons blijven hangen om ook na schooltij d bij te verdienenver telt floormanager Sophie Si mons van McDonalds. Bij Albert Heijn in het Terneu- zense winkelcentrum Zuidpol der worden wel vakantiekrach ten aangenomen, maar ook hier met de bedoeling om de jonge ren ook na de zomer werk te bie den. „We krijgen de laatste tijd heel veel sollicitatiebrieven van vijftienjarigen, maar die kun nen we maar heel beperkt ge bruiken. Voor de kassa moet je namelijk zestien zijn, voor de vleeswaren ook. Dan heb je de vulploegen, maar vijftienjari gen mogen maar tot zeven uur 's avonds werken. Het is dus heel sneu dat we hen vaak moeten af wijzen", zegt verkoopmanager Jacqueline Spijkerman. Marlotte Goossen (16) en Caro lien Slabbekoorn (16) uit Zaamslag zijn die 'rotleeftijd' inmiddels gepasseerd en wer ken sinds kort als vakantie kracht bij de AH. Marlotte zit achter de kassa, Carolien werkt bij de vleeswarenafdeling. Alle bei hopen ze hun bijbaantje na de vakantie te kunnen voortzet ten. „Vorig jaar heb ik in een verzorgingshuis schoonge maakt, maar dat vond ik niet zo leuk. Dit is veel gezelliger, al moest ik wel even wennen. Je moet hier al die vleeswaren uit je hoofd weten!zegt Carolien. Zij werkt vooral om niet de hele dag thuis te zitten en ook Mar lotte vindt dat ze haar tij d nutti ger kan besteden dan met thuis zijn. „En uiteraard gaat het ook om geldD aarvan koop ik eigen lij k niet echt iets speciaals. Ik spaar", aldus Marlotte. Ook Ca rolien pot haar geld op. „Vorig jaar heb ik er een stereotoren van gekocht. Nu spaar ik alvast voor een auto." Stephanie Taverne (17) uit Ter neuzen denkt heel anders over geld uitgeven. Zij werkt in de vakanties bij eetcafé 't Gerecht op de Markt. „Het maakte mij echt niet uit waar ik werk zou vinden. Ik wilde gewoon geld verdienen. Waaraan ik het uit geef? Eten, drank, kleding, sie raden... Nu werk ik voor mijn vakantie naar Malta. Daar ga ik een talencursus Engels volgen. Maar daarnaast ga ik daar na tuurlijk ook stappen!Tja, en daarvoor is nou eenmaal geld nodig... Raymond de Frel Eindelijk is het dan officieel. Het gerucht ging al langer, maar nu is de kogel door de kerk: Zosja zal de titelsong van de nieuwe Nederlandse film Phileine zegt sorry gaan zingen. Na Jim en Jamai is Zosja de derde Idol met een eigen album. Ze werd als eerste in de finale van Idols weg gestemd. Maar nu zingt ze wel als enige Idolsfinaliste de titelsong van een Neder landse film. En het gaat niet alleen om een single: haar hele album Phileines Choice wordt soundtrack van de film. Het is een ge weldige kans voor de Idolsfinaliste om zich nu definitief bij het grote publiek bekend te maken. Zosja was meteen ontzettend en thousiast toen ze het hoorde. „Ik vind het echt onwijs tof. Was heel erg blij toen ik het hoorde." De Idolsfinaliste is ook erg opge lucht. „Het heeft even geduurd, maar nu gaat het dan eindelijk allemaal een beetje lopen." Het heeft inderdaad even geduurd voor wij weer wat van haar hoorden, na haar uit schakeling in Idols. Maar Zosja wist wel al langer dat ze de titelsong mocht zingen. „Meteen nadat ik uit de finale van Idols werd gestemd, kwam Henkjan naar me toe. Ik was natuurlijk enorm teleurgesteld dat ik was weggestemd, maar hij had een leuke troost voor me: ik zat in de race voor de soundtrack van Phileine!Het was nog wel even spannend. „Henkjan was gevraagd om de teksten te schrijven en om een zangeres erbij te vinden. Niet alleen ik, ook Anouk stond op zijn lijstje. Het heeft even geduurd omdat er veel meer mensen bij betrokken zijn. Zo moeten de makers van de film het er ook mee eens zijn. Maar uiteindelijk ben ik Zosja: de derde Idol met een eigen album. het toch geworden", vertelt ze stralend. Toen ze het uiteindelijk te horen kreeg, mocht ze tegen de buitenwereld nog niks zeggen. „Ik moest het nog een hele tijd ge heim houden. Dat was wel moeilijk, want eigenlijk wilde ik het natuurlijk aan ieder een vertellenDe film komt pas begin okto ber uit, maar Zosja weet al wel waar ze over zingt. „Ik heb een aantal voorstukjes en trailers mogen zien. Wat ik heb ge zien, was echt heel erg leuk, ontzettend grappig.Phileine zegt sorry is een boekverfilming van het gelijknamige boek van Ronald Giphart. „Meteen toen ik hoor de dat ik misschien de soundtrack mocht zingen, ben ik begonnen met lezen. Ook om het boek heb ik gelachen, ik vond het erg goed." Phileine zegt sorry is een populair boek bij tieners en twintigers. Het is een romanti sche komedie, over Phileine en haar vriend je (en toneelspeler) Max. Phileine heeft zo gezegd het hart op de tong en is niet vies van onverwachte dingen. Wanneer Max voor een internationaal Shakespeare-project naar New York vertrekt, reist zij hem ach terna. Daar aangekomen merkt ze dat Max meer geïnteresseerd is in zijn tegenspeelster Joanne dan in haar. Phileine zegt sorry ver telt over de rare acties en belevenissen van een jaloerse Phileine in New York. Zosja heeft soms wel wat weg van Phileine, vertelt ze. Maar, er is één groot verschil: Phileine kan namelijk niet zingen, Zosja wel. Ze ziet het helemaal zitten met haar nieuwe album. „Ik heb er een goed gevoel over. Mocht de film floppen, wat ik niet denk, dan nog komt het wel goed met mijn album. Als voorbeeld heb ik Di-rect. Zij maakten de soundtrack voor de film 'Adre naline'. De recensenten schreven slechte kritieken, maar vonden de muziek van Di rect wel erg goed." Marloes Orij Naast Jamai, Jim en Zosja zijn er nog meer Idols met succes. In september komen namelijk ook de debuutsingles uit van Marieke, Hind en Dewi. Dewi is nu ook al te horen in een tekstschrijver John Ewbank, de Tijdens het programma Idols duet met JamaiMarieke werkt voor haar nummer samen met vaste schrijver van Marco Bor sato. was hij zo van haar onder de indruk dat hij besloot een num mer voor haar te schrijven. Hoe het nummer gaat heten, is nog niet duidelijk, wel weten we dat Marieke het in het Engels zingt. Met meer dan honderd vijf tig producties op zijn naam is Tony Thomas een van de hardst werkende mannen in de Engelse dancewereld. Na een schier ein deloze reeks twelve inches en EP's, is er nu een heus debuutal bum, 21st Century Dub. In de vi- nylversie heeft het zeven afzon derlijke nummers, als cd is het een mix, met drie extra tracks. In die mix komt Thomas het beste tot zijn recht. Hij gaat naadloos, opbouwend en op zwepend van loungy clubhouse met saxofoon en toetsen naar pompende progressive, waarin tribale percussie en stuiterende dubeffecten de dienst uitma ken. Om na het down tempo 'Lo vely', met z'n rustgevende bran dinggeluiden en Afrikaans kinderkoor, verder te stampen met hallucinerende tribal tech no 21 st Century Dub is een veel- zijdige, vreselijk dansbare plaat, is prachtig geproduc# en briljant gemixt. De zojid voor de danceliefhebber. Tony Thomas: 21st CenturjD (Soma/Labels), speelduur: 61.07 min. Het is alsof de gelukkige jeugd die de middentwinti ger Benny (of Sings zijn achter naam is wordt niet duidelijk) doorbracht in Dordrecht door klinkt in zijn muziek. En ja, hij verlangt nog terug naar de feestjes, zachte muziek (Chet Baker, Stevie Wonder) en pille tjes van toen. Op zijn debuut Champagne People - waarvoor conservatoriumstudent Benny zelf nagenoeg alle partijen thuis inspeelde - laat de krullenbol zich kennen als iemand met een lekker relaxte levenshouding. Hij mag dan ooit begonnen zijn als maker van hiphopbeats, te genwoordig mengt hij die met stijlen als soul en funk op een bijzonder aanstekelijke,hip. pieachtige en toch eigentijds manier. Het levert een uitste kend debuut op waarop Ié grooves, gefreak met turntal en jazzy Spielerei ('MelissaD vis') hand in hand gaanmetp popliedjes ('Unconditional! ve'). Soms dromerig als Spin soms net zo knap gearrang» als het werk van Arling Ca; ron. Met dank aan de verbid fend warme, gelaagdeprodt: van Bart Suèr. Peter van derHi Benny Sings: ChampagnePi le (Dox/Lowlands), speeldui 40.32 min. 4fl Het bestaat al sinds 1997 en nog steeds kan je je er af en toe laten verrassen: het Museum Of Web Art (MOWA), te vinden op www.mowa.org. Er is veel moois en verbazing wekkends te zien, zowel kunst als grafische uitvindingen uit het verleden. Zelfs zeldzame oudheden van het web, zoals de eerste button die verander als je er met je muis overheei gaat. Er zijn diverse galeries, waar tussen je snel en makkelijkta en weer kunt wandelen. De afbeelding hier is 'Halluci nations' van Auriea Harvey. Een 12-jarig meisje uit het Engelse plaatsje Lowton, nabij Manchester, is afgelopen weekend vermoedelijk naar Frankrijk gereisd met een Ame rikaanse ex-marinier die ze op internet heeft leren kennen. Shevaun Pennington vertrok op zaterdagochtend met het smoesje dat ze met twee vrien dinnen ging winkelen. In wer kelijkheid ontmoette ze de 31- jarige Toby Studabaker, van wie de Amerikaanse politie be weert dat hij verdacht wordt van een seksuele affaire met een 12-jarige. Dit werd echter nooit bewezen en Studabaker is nooit vervolgd. Shevaun ontmoette de ex-soldaat ongeveer een jaar geleden in een 'chatroom' op het internet, waar ze hem vertelde dat ze 19 jaar oud was en stu deerde. Familie van Studabaker verdedigt hem nu, omdat hij zijn reis vanuit Amerika was begon nen in de veronderstelling dat hij een 19-jarige Britse zou ont moeten. Het tweetal vertrok samen naar vliegveld Heathrow in Londen. Shevauns ouders sloegen groot alarm toen hun dochter zater dag niet thuiskwam en ze ont dekten dat haar paspoort en kleding waren verdwenen. De politie in Manchester begoutó onderzoek naar de vermissing in de nacht van zaterdag opz® dag, waarbij alle luchthaven]» litie en Interpol werden geinltf meerd. De FBI heeft Shevar computer inmiddels in besl genomen om het email-verkes tussen de 12- en de 31-jarige bestuderen. De ouders van Shevaun, die maandag voor de televisieca mera's een geëmotioneerde op roep deden, zeiden dat ze hun dochter herhaaldelijk hadden gewezen op de risico's van 'cM rooms'. „We vertelden haar dl' ze nooit haar naam of adres moest doorgeven", zei moeder Joanna Pennington. „Voorzo ver wij wisten, zat ze gewoon onschuldig te kletsen metine| sen van haar eigen leeftijd, In Groot-Brittannie waarsd"' wen experts al jarenlang voor pedofielen die zich 'online ver schuilen achter een valse identi teit. Autoriteiten zijn echter machteloos om jongeren te stoppen contact te leggen me' vreemden. Minderjarigen we ten vaak meer van het intern^ dan degenen die hen in proberen te houden. Y<m,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 24