PZC zeeland wil openbaar debat over aanpak wijken CJP YOUR CULT GUIDE Een beetje Montmartre in Zierikzee Geef om vrijheid Alert! wil toerist en inwoners laten meebetalen aan nieuw Mondragon Fractie GroenLinks Ja, ik steun Amnesty International CU anders, nl. per maand/jaar* Vrijheid is voor u vanzelfsprekend. In veel te veel landen is diezelfde vrijheid echter helemaal niet zo van zelfsprekend. Nog steeds worden overal ter wereld dagelijks mensenrechten geschonden. Amnesty International doet er al meer dan 40 jaar alles aan om dat tegen te gaan. En met succes. Zo hebben na snelle acties talloze mensen hun vrijheid herkregen en hebben we vele martelingen kunnen voorkomen. Voor ons werk zijn we volledig afhankelijk van u. Er is al veel bereikt. Maar er moet helaas nog veel meer gebeuren. Steun Amnesty. Nü. Want ook vandaag rekenen er mensen op Amnesty die niet tot mor gen kunnen wachten. woensdag 16 juli 2003 Voorlichting over respijtzorg Skateroute Meehelpen op kinderboerderij Haalbaarheid Pleisterplaats Wat vind jij van film, theater of muziek? Geef je mening op www.cjp.nl/recensie KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN We hopen op een bijdrage van 4,50 per maand, maar u kunt al lid worden vanaf 10,00 per jaar. ik machtig Amnesty International LI 4,50 per maand af te schrijven van mijn rekeningnummer r Li LT'I'?L-L-vTTLi I1- Naam/voorletters CC m v Straat Postcode/woonplaats Telefoonnummer Geboortedatum Datum Handtekening *Doorhalen wat niet van toepassing is. Wij willen u graag informeren over de besteding van uw giften. Als u hier geen prijs op stelt, kunt u dit aangeven via onderstaand adres of telefoonnummer. Stuur deze bon in een envelop naar: Amnesty International, Antwoordnummer 10840,1000 RA Amsterdam, (postzegel mag, hoeft niet). Of bel (020) 626 44 36 of kijk op www.amnesty.nl Support our fight for human rights door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De fractie van GroenLinks in Vlissingen wil zo snel mogelijk en in een openbare vergadering geïnformeerd wor den over de wijzigingen in de wijkaanpak. Deze week werd bekend dat het college het insti tuut 'wijkwethouders' ter dis cussie stelt. Burgemeester en wethouders zien er geen 'toege voegde waarde' meer in. Tijdens de voorjaarsconferentie van het Vlissingse college in april jongstleden besloten B en W het wijkwethoudersschap ter discussie te stellen. Het college vindt dat het samen verant woordelijk is voor het beheer van de stad. Individuele wet houders en de burgemeester moeten door iedereen kunnen worden aangesproken op hun portefeuilles. Met name waar het gaat om veiligheid is het niet zinvol om per wijk te handelen. Veiligheid in Vlissingen is ge diend met een 'totaalbenade ring'. Ook het aantal wijkamb- tenaren gaat terug naar twee stedelijke projectfunctionaris sen. De gemeenteraad mag nog discussiëren over het voorne men van het college. GroenLinks vindt het niet juist dat 'allerlei rigoureuze veran deringen' in de wijkaanpak zijn doorgevoerd, zonder inmenging van de gemeenteraad. De fractie wil op korte termijn - het liefst direct na de zomervakantie - uitvoerig en in een openbare vergadering geïnformeerd wor den. „Te vaak is het zo dat informatie van de kant van het college of van het ambtelijk ap paraat in besloten kring wordt verstrekt", aldus A. Soplantila van GroenLinks in een brief aan het college, „Begin september is weer zo'n besloten bijeenkomst gepland over gebruiksruimtes. Wij zijn van mening dat belang stellende burgers de gelegen heid moeten krijgen om de politiek enigszins te kunnen volgen." De partij vindt dat bij een informatiebijeenkomst over de veranderingen in de wijk aanpak in elk geval wijkorgani- saties en bewonersgroepen moeten worden uitgenofc Onderwerpen die ter spti| moeten komen tijdens die info matiebij eenkomst zijn: but] participatie en veiligheidszo GroenLinks heeft het colli ai van B en W een aantal - gesteld. De partij wil waarom het college er niet]* ger voor kiest om met wijkamt tenaren te werken. Soplang vraagt ook waarom de wj ambtenaren niet mogen blij- met daarbij twee overkoepeld de coördinatoren. Hij vra; ook of de nieuwe functionaris sen niet te veel werk op ij bordje krijgen. MIDDELBURG - Nell Soera maatschappelijk werker verpleeghuis 't Gasthuis in Mil delburg, legt zaterdag 26 juli wat respijtzorg is tijdens li 1 Zeeuwse Alzheimercafé in le Gasthuis. Soeren treedtero] gastspreker. Respijtzorg wordt gegeven dementerende en hun verzat gers thuis om hen te wennenai de gedachte van opname in verpleeghuis. De zorgvorm ook bedacht om de wachttijd® een verpleeghuisbed te ova bruggen. Soeren vertelt overd achtergronden tijdens de it mele bijeenkomst voor ners, familie en verdere naaste van dementerenden die vi 14.30 uur tot 17.00 uur j den wordt. DOMBURG - Schaats- enskeil ervereniging SKA houdt vii dag 25 juli 'Skating by the in Domburg. De start is 18.00 uur bij café Tramzicht! Domburg. Inschrijven kan vat af 16.30 bij hetzelfde café. Over Walcheren zijn routes gezet voor 10, 30 en 60 kiloma ter. Het evenement vindt plaat onder auspiciën van de Skat Bond Nederland. Belastingverhoging voor theater door Famke van Loon ZIERIKZEE - Inwoners van Schouwen-Duiveland en de toeristen kunnen zonder hoog oplopende rekeningen samen het nieuwe theatercomplex Mondragon betalen. Om de jaarlijkse kosten van 170.000 euro te dekken, wil de fractie van Alert! de onroerendzaakbe- lasting (ozb) met één procent verhogen. Gelijktijdig moet de toeristenbelasting met twee cent omhoog. In een nota aan de gemeente raad rekent Alert! de andere fracties voor hoe de gemeente zich een eigen theater en film huis kan veroorloven. Met een gemiddelde maximale bijdrage 'van iets minder dan 2,50 euro' per inwoner via de ozb, haalt de gemeente 80.000 euro op. Wan neer de toeristen op de cam pings, in de hotels, bungalow parken en jachthavens twee cent per overnachting meer aan belasting betalen, levert dat nog eens 90.000 euro op. „Op deze manier kan de maximale bij drage van de gemeente verant woord worden afgedekt", schrijft J. Schoneman namens Alert!. Het voorstel volgt op 'De route kaart naar Mondragon', die Alert! eerder deze maand in de commissie Samenleving en Be stuur presenteerde. De gemeen te moet voor de herrijzenis van MIDDELBURG - Kinderboer derij de Klepperhoeve houdt op woensdag 26 juli weereen 'wer ken op de boerderij-middag'. Kinderen tussen de 6 en 12 jaar kunnen onder leiding van me dewerkers helpen met hokken schoonmaken en dieren voeren. Kinderen die iedere maand hel pen, komen aan het eind van het seizoen in aanmerking voor een 'poep-diploma'. De 'werken op de boerderij-middag' begint om 13.30 uur. Mondragon, zoals die door de ontwikkelaars Drevast Bouw en Waarderingen en Maxburg Ser vice NV is geschetst, een nieuwe aanpak bedenken. Want de aan vankelijke opzet (ontwerp en bouw van het nieuwe theater complex via een zogeheten turnkey-overeenkomst in han den van ontwikkelaars geven) mag niet. Schouwen-Duiveland moet zich houden aan de regels van de Europese aanbesteding. Deze zomermaanden eens rus tig bekijken hoe het theater complex wél kan worden gerea liseerd, zoals het college wil, ziet Alert! niet zitten. In het voorstel aan de raad zet de frac tie duidelijk uiteen hoe de plan nen voor Mondragon kunnen worden uitgevoerd en hoe dit project moet worden betaald. Op de eerste plaats moet nu worden bekeken of de plannen van de ontwikkelaars haalbaar zijn: kan het allemaal juridisch, bouwkundig en archeologisch gezien? D e kosten van dit onder zoek liggen om en nabij de 280.000 euro, die via een ren teloze lening uit de gemeente kas moeten worden betaald. Wordt het theatercomplex zoals gepland gebouwd en in gebruik genomen, dan komt dat geld in de loop der jaren via de (op te richten) exploitatiestichting te rug. Wanneer de gemeente om wat voor reden dan ook wil af zien van de bouw, dan kunnen de huidige panden worden ver kocht. „Het verkoopbedrag zal zonder meer de 280.000 euro ruimschoots overtreffen." Vanaf het moment dat het nieu we Mondragon draait, zal het theatercomplex de gemeente maximaal 170.000 euro per jaar kosten. Omdat het om meer gaat dan een theater alleen - ook de muziekschool en horeca krijgen in het complex een plek - vindt Alert! dat bewoners en toeristen gebaat zijn bij de voorziening. En dus hieraan mogen meebeta len. Het voorstel van de fractie komt morgen aan de orde in raadsvergadering, waar de toe komstplannen voor Mondragon op de agenda staan. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Twee jolige dames bewonde ren uit klei opgetrokken siergeveltjes. En kele meters verderop zet een tekenaar een snelportret op papier. De scheppers van dit Zierikzeese mini-Montmartre hebben een hete zon cadeau gekregen. Voor de drukte niet zo gunstig, maar voor de sfeer is het goed. „Een vakantiesfeertje", oordeelt Alexandra Stapff, één van de initiatiefnemers van de Toeristische Dagen die gisteren voor hét eerst werden gehouden in de Lange Nobel- straat en omgeving. Gedurende vijf dinsda gen worden Schuithaven en Lange Nobel- straat 'gezellig' aangekleed. Er zijn ver schillende creatieve en ambachtelijke de monstraties te zien en producten te krijgen. De ondernemers in dit gebied sluiten hier mee aan bij de Maritieme Dagen die - op dezelfde dagen - in de rest van het Zierik zeese centrum worden gevierd. Voor de Maritieme Dagen zijn een stuk of honderd kramen weggezet rond de Oude Haven en richting Nieuwe Kerk en Balie. Op het Havenplein zijn een paar kinderacti viteiten gaande. Het plein moet, door de combinatie terras met kinderattracties, de functie van pleisterplaats vervullen. Het zeker twintig jaar oude evenement is al lang niet meer zo met baklucht omgeven als enkele jaren geleden weten Ph. Gudde en A. Deurloo van ZOC Actief zich te herinne ren. De Toeristendagen van weleer trokken naar de zin van de Zierikzeese ondernemers te veel mensen die alleen kwamen om een patatje te eten en een biertje te drinken. De naam werd veranderd en de invulling wat opgepoetst. Het resultaat anno 2003 stemt de organisatoren tevreden, al had het best wat drukker mogen zijn. De Maritieme Da gen worden verder gehouden op de dinsda gen 22 en 29 juli en 5 en 12 augustus tussen 10.00 en 16.00 uur. Een kunstenares schildert in de Schuithaven, waar tijdens de Toeristische Dagen diverse creatieve demonstraties plaatsvinden. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 16