PZC Tien dagen kermis in hart van Vlissingen PZC Ontbrekend deel fietspad komt snel Jim in de Hooizolder Ziekenhuis Goes opent eigen praktijk voor verloskundigen ^T] ijsseldijk modes Redders willen discussie over betaalde krachten Actie om bejaarde in Hansweert te houden 13 Provincie ziet niks in nóg een enquete door huurdersverenigingen agenda m w woensdag 16 juli 2003 Servicezone Familiedag Zware schade bij kop-staartbotsing Bromfietser rijdt met drank op Inbraak in sportclub Domburg Winkeldief moet twee weken zitten Belg laat auto staan bij politie Goes Te klein Thuisbevallingen Doorgaand verkeer 'Cv«l9 react» nietii, shift BlWt, aen.o, t. Ovfl. id, -ursuii kegels rutin eworj tslag ade Jjaai: opdï It, w mits; lissi 184 ■npooi ar®; taar: itdet iesjtj nuht :e !i aofpot sche; Geer® straal üssii mei trail Irest op Geen geld voor woononderzoek fonrAb van der Sluis MIDDELBURG - De Walcherse huurders verenigingen krijgen geen geld van de provincie Zee land om een onderzoek op te wtten naar de toekomstige woonbehoefte van zelfstandig wonende ouderen. Gedeputeer de Staten vinden dat er al ge noeg onderzoeken zijn geweest ofbinnenkort plaatsvinden. De gezamenlijke huurdersorga nisaties op Walcheren wilden een onderzoek uitvoeren naar de woonbehoefte van mensen tussen de 55 en 65 jaar en de 11 leeftijdsgroep 65 tot en met 75 Tegelijkertijd met die en quête wilden de organisaties een tevredenheidsonderzoek onder ouderen die een verzor- LUnt gingscentrum wonen. Volgens de huurdersorganisa ties zou zo'n onderzoek een welkome aanvulling zijn, om dat alle onderzoeken naar een vergrijzend Walcheren uitge voerd zijn in opdracht van de "i provincie, gemeenten, woning corporaties en zorgaanbieders. De huurdersorganisaties zetten vraagtekens bij de uitkomsten, die pleitten voor meer klein- schalige zorgvoorzieningen. Ineen toelichting stellen Gede- suffi )or erna jnp» eco: ets li tem krij k® doorEsme Soesman puteerde Staten dat iedereen in Zeeland - jong, oud, gehandi capt of niet-gehandicapt - zo lang mogelijk zelfstandig moet kunnen blijven wonen. Mensen kunnen zo het beste deel blijven uitmaken van de samenleving. Pas als zelfstandig wonen echt niet meer mogelijk is, moeten er voldoende zorgcentra in de pro vincie overblijven. Niet alle be jaardenhuizen hoeven te ver dwijnen om plaats te maken voor kleinschalige wooneenhe den, de zogeheten zorgwonin- gen. GS maken zich wel zorgen over de betaalbaarheid van zelfstan dig wonen met zorg en dienst verlening voor mensen met een laag inkomen. Door de opeen stapeling van kosten (eigen bij dragen, hoge huurlasten) kan het zelfstandig wonen in gevaar komen. Het dagelijks provinciebestuur zegt dat landelijke onderzoeken al hebben uitgewezen dat men sen zo lang mogelijk zelfstandig willen blijven wonen. „Het lijkt ons dan ook niet zinvol een apart Zeeuws onderzoek hier naar in te stellen. Uit het wo ningbehoefteonderzoek blijkt dat zelfstandig wonende oude- RENESSE - Ondanks de boven gemiddelde ledengroei van het afgelopen jaar kampt de Strandreddingsbrigade (SRB) Westerschouwen nog altijd met onderbezetting. De vrijwilli gersorganisatie stevent af op een discussie over de inzet van betaalde krachten. aard: ^alt Landelijk wordt al volop over nPs betaalde strandwachten ge- 1(™ praat. Het tekort aan opgeleide d™ vrijwilligers doet zich langs de lept gehele Nederlandse kust voelen. 6 In Dishoek wordt deze zomer ik vi Dupe i ■an iersti men hant iden ?nm ezei n. Ei ndi n a ar ijnk ietj iHg; Pin ram m jk: tv» et: door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Wethouder P. van der Maden opent vrijdag om 18.00 uur de Vlissingse kermis. Tot en met zondag 27 juli staan op de Nieuwendi jk, het De Ruy- terplein en het Bellamypark in totaal tientallen attracties. Op de openingsdag kan ieder- f een tot 19.00 uur gratis gebruik maken van alle attracties. Zo wel in Vlissingen als in Oost- Souburg worden in winkels en op de weekmarkt in totaal twin tigduizend kortingsbonnen uit gedeeld. Deze bonnen geven tijdens de gehele duur van de kermis recht op een korting per attractie. Daarnaast verspreidt de gemeente Vlissingen acht- duizend bonnen die een korting van vijftig eurocent geven per attractie. De kennis is op vrijdag en zater dag geopend tot één uur 's nachts. Op zondag zijn de at tracties open van 13.00 uur tot middernacht. Maandag, dins dag en woensdag is de kermis open van 10.00 tot 24.00 uur, REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 4382 NH VLISSINGEN Tel: 06-54267110 E mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113) 315669 \u i 10/ O I ODDy Email: redactie@pzc, internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl .nl STREEKACTIVITEITEN ren veel waardering hebben voor hun woning en woonomge ving." Het idee van de woon zorgzone of servicezone is vol gens de provincie uitermate geschikt voor ouderen om zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen. Uit een project in Friesland is naar voren geko men dat zelfstandig wonen met zorg en welzijn goedkoper is dan een verzorgingshuis. voor het eerst met een betaalde postcommandant gewerkt, als voorproefje op de inzet van be taalde krachten op alle Veerse stranden volgend jaar. De discussie daarover staat de gemeente Schouwen-Duive- land binnen een jaar of vier, vijf ook te wachten, voorspelt wet houder G. van de Velde-de Wil de. „Op termijn wordt dit een steeds zwaarder punt. Als het in andere regio's speelt, ontkom je hier niet aan die discussie." De aanwezigheid van strand wachten is één van de criteria waaraan de blauwe vlag is ge koppeld, aldus de wethouder. Dit soort situaties behoort vanaf half september tot het verleden. Er ligt dan een compleet fietspad tussen Kattendijke en Wemeldinge. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rolf Bosboom KATTENDIJKE - Vanaf medio september ligt er een compleet fietspad tussen Katten dijke en Wemeldinge. Waterschap Zeeuwse Eilanden begint volgende maand met de aanleg van het nog ontbrekende gedeelte. Het eerste gedeelte van het fietspad, aan de kant van Wemeldinge, werd al enkele jaren geleden aangelegd. Het resterende stuk bleef achterwege omdat de gemeente Goes, in tegenstelling tot Kapelle, destijds niet bereid was mee te betalen aan de aanleg. Inmiddels heeft Goes er wel voldoende geld voor gereserveerd. Reden voor het water schap, dat de grondaankopen en de kosten van voorbereiding en toezicht voor zijn re kening neemt, om de aanleg voortvarend ter hand te nemen. De werkzaamheden, uitgevoerd door Bal last Nedam, beginnen maandag 18 augustus donderdag 24 juli, vrijdag 25 en zaterdag 26 juli van 10.00 tot 1 uur en op de laatste dag, zondag 27 juli, van 13.00 tot 24.00 uur. Traditioneel gaat de kermis in Vlissingen gepaard met een groot vuurwerk. Op donderdag avond 24 juli rond half elf barst het spektakel weer los. De beste plaatsen om het vuurwerk te zien zijn het Keizersbolwerk en het plein bij het standbeeld van Michiel de Ruyter. De laatste kermisdag, 27 juli, is het familiedag. Op deze dag is het mogelijk dat de kermisex ploitanten langere ritten draai en en voordelig draaien. De meeste kermishouders doen mee aan deze traditie. Voor kin deren zijn er extra activiteiten. De Brugstraat, de doorsteek van het Bellamypark, is vanaf het opbouwen van de kermis tot en met maandag 28 juli (het afbre ken) afgesloten voor het ver keer. Het oostelijk deel van het Bellamypark tussen de Nieu wendijk en de Nieuwstraat is eveneens afgesloten, 's Ochtends zijn de winkels en cafés wel bereikbaar om te kun nen laden en lossen. De rijbanen op de Nieuwendijk en de Smal- lekade blijven voor het gemoto riseerd verkeer open. Het ver keer van de Boulevard wordt via de Nieuwendijk, Wilhelmina- straat en Nieuwstraat naar het Bellamypark geleid. Ook het verkeer van Het Eiland moet de ze route volgen. Voor het deel van de boulevard tussen Coosje Buskenstraat en het standbeeld van Michiel de Ruyter is twee richtingsverkeer ingesteld. BIGGEKERKE - Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen, inschrijving tus sen 8.45-9.00 uur; GRIJPSKERKE Het Dorpshuis, 14.00 uur: Koersballen en biljarten; MELISKERKE - Ons Huis, 13.30 uur: Bil jart en bejaardensoos; MIDDELBURG - Trefpunt, Nassaulaan, 9.00-12.00 uur: inloopochtend, 10.00- 12.00, wijkinternetpunt; Molstraat 13, 9.30-11.30: Sjoelclub Stichting Welzijn Ouderen; OOST-SOUBURG - Wijkcentrum De Re genboog, 9.00-11.30 uur: Sina Idioma, activiteiten voor Antilliaanse vrouwen; SEROOSKERKE - Zandput, 13.30 uur: Koersbal, biljarten en kaarten; VLISSINGEN - Wijkcentrum Open Hof, 13.30 uur: Soosmiddag voor 50-plus- sers; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 13.30-16.00 uur: Sociaal spreek uur; Voor het concert van Idols-finalist Jim in de Hooizolder is volgens de organisatoren al de helft van de kaarten verkocht. foto GPD door Gerard Montsma WESTKAPELLE - Idols-fi nalist Jim treedt morgen avond op in discotheek de Hooizolder in Westkapelle. Het voor de eerste keer dat Jim in Zeeland op de planken staat. Het optreden is een onderdeel van een groot feest dat voor alle leeftijden toegankelijk is. Volgens een van de organisa toren van het evenement, N. Pol, is ruim de helft van alle negenhonderd kaarten al ver kocht. Het feest begint om 20.00 uur en duurt tot 23.00 uur. De feestgangers moeten rond de klok van 23.00 uur plaats maken voor de wat ou dere discogangers. Pol: „We verwachten dat deze wisse ling van het publiek zonder problemen zal verlopen. Om elf uur stoppen we gewoon even met de muziek om de jon geren in de gelegenheid te stellen de disco te verlaten." Het optreden van het tiener idool wordt in- en uitgeleid door DJ Mikey, bekend van de Middelburgse Mambos après- skibar. De kaarten voor het feest zijn te koop bij de Music Store in Vlissingen en de he renmodezaak Peter Christ in Middelburg. en nemen ongeveer vier weken in beslag. Het waterschap is verder bezig met de voor bereiding van een fietspad langs de Katten- dijksedijk, tussen Kattendijke en Goes. Dat is eveneens een lang gekoesterde wens. Mo menteel wordt er gewerkt aan de verwer ving van de benodigde gronden. Zeeuwse Eilanden hoopt in het voorjaar met de aan leg te beginnen zodat, als alles meezit, het fietspad nog voor de zomer van 2004 in ge bruik kan worden genomen. door Rob Paardekam HANSWEERT - Jaap Provoost (69) moet in Hansweert blijven. Met dat doel is zijn zoon samen met een andere dorpsbewoner een handtekeningenactie be gonnen. Provoost woont in bejaardente huis Maria Oord, maar moet daar weg omdat hij verpleeg- zorg nodig heeft. Dat zou bete kenen dat hij ook uit Hansweert moet vertrekken, want daar is geen instelling voor pleegzorg. Volgens G. Provoost heeft Maria Oord nooit duidelijk gemaakt waarom zijn vader nou precies moet worden overgeplaatst. Zo'n verhuizing is volgens hem helemaal niet nodig. „Mijn va der heeft hetprimanaarzijnzin. Hij klaagt nooit en wordt heel goed verzorgd." Om de directie van het bejaardentehuis op an dere gedachten te brengen, pro beert Provoost deze week zoveel mogelijk handtekeningen op te halen in het dorp. Op basis van de eerste avond verwacht hij zo'n achthonderd tot duizend krabbels te bemachtigen. „De meeste mensen reageren heel enthousiast. Iedereen kent mijn vader. Hij woont al meer dan vijftig jaar in Hansweert en wil hier helemaal niet weg." Directeur A. van Tilborg van Maria Oord zegt dat in een ge sprek met de familie van Pro voost wel degelijk is verteld waarom hij Maria Oord moet verlaten. Provoost heeft ver- pleegzorg nodig. Tot op zekere hoogte biedt Maria Oord die wel, maar daar zijn grenzen aan gesteld. Die zijn volgens de ver pleeghuisarts bereikt, zodat de Hansweertenaar naar een ver pleeghuis moet vertrekken. „Ei genlijk zijn de grenzen voor wat betreft meneer Provoost al lang geleden bereikt", legt Van Til borg uit. „Maar we hebben ze steeds verlegd. Onze deskundi ge arts is nu echter tot de conclu sie gekomen dat dat niet langer meer kan." Volgens de directeur schept Maria Oord een prece dent als ze een uitzondering voor Provoost zou maken.„Bo vendien gaat dat ten koste van onze. andere bewoners." Van Tilborg zegt de gevoelens van Provoost en zijn familie goed te begrijpen. Hij zal de handtekeningen dan ook graag in ontvangst nemen. SEROOSKERKE (S)- Twee auto's zijn gisteren zwaar be schadigd geraakt bij een kop-staartbotsing op de N59 ter hoogte van het Schouwen-Duivelandse Serooskerke. Het on geluk gebeurde toen een 70-jarige man uit Bergen op Zoom afremde. Een achter hem rijdende auto bestuurd door een 62- jarige man uit Goedereede merkte dat te laat op en botste ach terop de auto van de man uit Bergen op zoom. Beide bestuur ders bleven ongedeerd. MIDDELBURG - Een 26-jarige bromfietser uit Arnemuiden is in de nacht van maandag op dinsdag aangehouden voor rij - den onder invloed. De man reed op de Kleverskerkseweg in Middelburg. Uit een ademanalyse bleek dat hij ruim twee maal te veel had gedronken. De Arnemuidenaar kreeg een dagvaarding en een rijverbod van vier uur. DOMBURG - In een pand van een sportvereniging in Dom burg is tussen maandagmiddag en dinsdagochtend ingebro ken. Uit het gebouw werd voor enkele tientallen euro's aan drank gestolen. De toegang tot het pand is geforceerd. De schade bedraagt een paar honderd euro. De inbraak vond plaats tussen maandagmiddag vijf uur en gisterochtend half tien. MIDDELBURG - Een veertigjarige inwoner van Goes is gis teren door de Middelburgse politierechter voor het plegen van winkeldiefstallen conform de eis tot twee weken cel veroor deeld. De man had in maart en mei dit jaar in Goes bij Kook- magazijn Passieux een bestekcassette gestolen, zeven tubes tandpasta bij Albert Heijn en 24 potten handcrême bij Kon- mar. Officier van justitie R. Rammeloo verwees naar het om vangrijke strafblad van de Goesenaar. Hij eiste twee weken gevangenisstraf. De politierechter nam de eis over. MIDDELBURG - Was een 46-jarige Belg zo geschrokken van zijn drankrit dat hij zijn dure auto niet meer terug wil, of heeft hij last van geheugenverlies? Vast staat dat zijn Volvo met Bel gisch kenteken sinds 5 juni dit jaar bij het politiebureau in Goes staat geparkeerd. Inspanningen van de politie om de auto terug te geven aan de eigenaar zijn op niets uitgelopen. Van de bestuurder is na die datum niets meer vernomen. Op zijn woonadres in Gent is hij niet bereikbaar en zelf heeft hij geen enkele actie ondernomen om zijn auto op te halen. Er zijn inmiddels zes weken verstre ken. Volgens de laatste gegevens van de Gentse autoriteiten is de man spoorslags vertrokken. De Belg werd op de bewuste dag in Goes dronken achter het stuur van zijn auto aangetroffen. De blaastest registreerde 820 microgram, bijna vier keer zoveel als toegestaan. De be stuurder kreeg een rijverbod van tien uur opgelegd. Daar naast werd zijn auto tijdelijk in beslag genomen. Gisteren diende zijn strafzaak in Middelburg. Het was geen verrassing dat de verdachte niet kwam opda gen. Dat weerhield politierechter B.Doorewaard Boekhout er niet van om de Belgische drankrijder conform de eis te ver oordelen tot een rijverbod van negen maanden en duizend eu ro boete. De rijontzegging geldt overigens alleen voor Neder land. door Marcel Modde i ZIERIKZEE - Het Oosterschel- deziekenhuis in Goes gaat een eigen verloskundigenpraktijk opzetten. De organisatie heeft twee verloskundigen aange trokken, die naar verwachting binnen drie maanden hun werk beginnen. De bedoeling is die functie verder uit te breiden en nadien ook een spreekuur te houden in Zierikzee, aldus se cretaris C. de Jong-Bouter van de Raad van Bestuur. Met het aantrekken van de ver loskundigen speelt de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen (SOZ) in op de verwachting dat in toenemende mate poliklini sche bevallingen zullen plaats vinden. Vooral jonge huisartsen voelen weinig meer voor een in tensieve begeleiding van kraamvrouwen en verwijzen veelal door naar zelfstandige verloskundigenpraktijken dan- wel de gynaecoloog. Omdat be vallen zonder medische indica tie bij een gynaecoloog in feite niet noodzakelijk is, wil de zie kenhuisdirectie die vakgroep ontlasten. „Een gezonde kraamvrouw kan heel goed vol staan met een verloskundige. Wanneer je in die gevallen de gynaecoloog inzet voor een be valling, is dat eigenlijk zonde van zijn of haar tijd", aldus De Jong. In de Oosterschelderegio vinden momenteel jaarlijks zo'n twaalfhonderd bevallingen plaats, zegt de directiesecreta ris. Welk aandeel daarin Schou- wen-Duiveland inneemt, weet De Jong niet. Vast staat wel dat de noordelijke regio te klein is voor een volwaardige verlos kundigenpraktijk, zo bevestigt ook voorzitter R. Smits van de Regionale Huisartsen Vereni ging (RHV). Plannen om de ziekenhuisver loskundigen tezijnertijd ook in Zierikzee weer bevallingen te laten doen, zijn er niet, bena drukt De Jong. „Daarvoor moe ten er altijd een gynaecoloog en kinderarts in de buurt zijn en daarvan is in dit geval geen sprake." Wel is het de bedoeling dat de verloskundigen spreek uur gaan houden in het Rode Kruisziekenhuis en daar ook echo's zullen maken. „Voor kraamvrouwen is het best lastig om naar Goes te moeten ko men." Smits ziet geen meerwaarde in een verloskundig spreekuur in Zierikzee. De huisartsen op Schouwen-Duiveland voeren nu de voor- en nacontrole bij zwangere vrouwen uit en willen dat gewoon blijven doen, zegt hij. Het aantal thuisbevallingen is er sinds de sluiting van de kraamafdeling in 1998 terugge lopen tot een tiental per jaar en beperkt zich tot Bruinisse en di recte omgeving. „Die functie komt met zo'n spreekuur niet terug. Dus zo op het eerste ge zicht voegt het niks toe. Wat we nu hebben, is een op zich goed functionerend systeem. Maar anderszins kan ik me wel heel goed voorstellen dat poliklini sche bevallingen door een ver loskundige in plaats van een gy naecoloog worden gedaan." Smits was gisteren inhoudelijk nog niet op de hoogte van het plan van het ziekenhuis. Vol gens De Jong moet dat onder deel en de haalbaarheid nog worden afgestemd met de huis artsen op Schouwen-Duive land. Het streven is het spreek uur binnen een jaar in te stellen. De zelfstandige Verloskundige Maatschap Goes heeft geen plannen haar vleugels uit te slaan naar Schouwen-Duive land. De maatschap krijgt op jaarbasis zo'n vijf 'hulpvragen' uit die hoek. De vier zelfstandi ge verloskundigen begeleiden samen jaarlijks zo'n 350 beval lingen en hebben daar hun han den vol aan, laat één van hen weten. Advertentie Mfl i/NUl i 1Yerseke - Lepelstraat 1 -Tel. 0113-571539

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13