PZC Realisme en ambitie botsen bij PSV 1 I W W IJ Cü CTTj D Nonnekes bereikt mijlpaal in carrière Synchroon J Guus Hiddink maakt zich zorgen Bi RUGNUMMER De vrijheid van cyclingnews.com maandag 14 juli 2003 PSV test Cho Transfer Van den Berg rond Heerenveen treft Lierse SK Doelman Howard naar Man Unite Uefa wijst verzoek FC Utrecht af Willem II uit Intertoto geknikkerd Zamorano zet loopbaan voort Maradona-dag Hall of Fame George Best d door Henk van Weert SEOUL - Bij PSV is sprake van stilstand, terwijl coach Guus Hiddink juist wilde saneren en versterken. „Er mag niks, er kan niks. Zolang er geen speler is verkocht, kan er geen verster king komen. De Raad van Com missarissen heeft dat heel dui delijk gesteld. Het was een mededeling die via Harry van Raaij tot ons kwam. Ik had dat maar te accepteren. Me ertegen verzetten was zinloos." Guus Hiddink is terug in Zuid- Korea. Met PSV neemt hij deel aan het toernooi om de Peace Cup. Nog altijd bewondert het Koreaanse volk hem. In de lob by van het Hyatt Hotel in Seoul schuifelen de openlijke en stie keme bewonderaars af en aan. Schoolmeisjes staan op straat te giechelen. Oudere vrouwen vra gen handtekeningen, zoge naamd voor hun neefjes. In die baaierd van adoratie denkt Hiddink met enige zorg aan de situatie bij PSV. „Ik leg me niet neer bij de situatie. Als het niet uit de lengte komt, moet het uit de breedte komen. Nu moet de huidige spelersgroep voor nieuwe impulsen zorgen. Die ziet ook wat er gaande is. In de selectie leeft zorg over de si tuatie. Spelers als Waterreus en Van Bommel hebben heel direct gereageerd op het uitblijven van versterking. Trainer, zeiden ze, SEOUL - PSV heeft opnieuw een Zuid-Koreaanse voetballer op proef. De zeventienjarige Cho Won-Kwang zal de komen de twee weken meetrainen met de Eindhovense ploeg tijdens de stage in Zuid-Korea. Cho speelt bij Anyang LG, de oude club van onder anderen Young Pyo Lee, die vanaf 1 juli voor drie jaar bij de club uit Eindhoven onder contract staat. Cho voegde zich zaterdag bij de selectie. Cho geldt als een van de grotere talenten van Zuid-Korea. ANP als we wat willen in Europa, moet er toch echt iets gebeuren. Realisme en ambitie botsen ook bij die jongens. Ze zien echt wel in hoe de economische situatie is, maar als sportmensen willen ze meer en verder." „Nee, die teleurstelling leidt in de groep niet tot berusting. Ie mand als Waterreus is zeer be gaan met de club, hij is onge rust, maar hij gaat niet bij de pakken neer zitten. Zou ik ook nooit toestaan. Bij PSV mag geen sfeer ontstaan in de zin van 'we zien wel wat er gebeurten 'laat maar waaien'. Daar let ik sterk op. Er moet juist tien pro cent meer uit de spelersgroep komen. Uit dat proces put ik mijn energie om door te gaan. Veel spelers hebben meer krach ten dan je zou denken. Dat moet dit seizoen blijken. Misschien komt de dynamiek dit keer wel uit de jeugd. Joop Brand is aan getrokken als nieuw hoofd van de opleiding. Hij moet voor meer eenheid in beleid en aan pak van training komen. Het ni veau moet omhoog." Het is nog niet zeker dat ieder een bij PSV blijft. Een transfer van Mateja Kezman, het kan zo maar gebeuren. Pas eind augus tus gaat de transfermarkt dicht. „Ik ben blij dat Kezman en Van Bommel blijven. Als de markt toch op gang komt en een of meer spelers vertrekken, heb ben wij een lijstje alternatieven klaar. We kunnen direct hande len, al is het duidelijk dat die vervangers wel eens elders aan getrokken kunnen worden, ter wijl er bij ons nog niemand weg is." „Daarom had ik graag een jon gen als Chun-soo Lee alvast naar PSV gehaald. Maar Lee wilde liever een transfer, omdat hij een deel van de transfersom zou krijgen. Dus ging hij liever voor vijf miljoen dollar naar Real Sociedad dan dat hij op huurbasis naar ons kwam. Cocu was een goede impuls geweest. Met hem maak je strategisch en mentaal een stap vooruit. Cocu wilde graag in Barcelona blij ven. Ik ga daar niet om zitten treuren." Opnieuw zal in Eindhoven gel- ROTTERDAM - Feyenoord en RKC hebben zaterdag o» eenstemming over een overgang van Peter van den BergK reikt. De 31-jarige verdediger tekende een tweejarig cojif, bij de grootste club uit zijn geboortestad. Van den Bergje derdeel van een spelersruil tussen beide clubs. RKC krik beschikking over Said Boutahar en huurt volgend seia Steve Olfers van Feyenoord. Omdat Patrick Mtiliganj^. in een overgang naar RKC, krijgt de Waalwijkse clubbehal twee spelers ook nog geld van Feyenoord. ANP HEERENVEEN - Heerenveen moet het in de derde rondevj het Intertoto-toernooi opnemen tegen Lierse SK. De Bel» wonnen zaterdag voor eigen publiek van Sloboda Tuzlaj Bosnië met 5-1. Lierse verloor vorige week de uitwedstj met 0-1. Heerenveen, dat rechtstreeks voor de derde ronj was geplaatst, begint zaterdag 19 juli met een thuisduel^ MANCHESTER - Doelman Tim Howard wordt de doelman bij Manchester United. De 24-jarige Amerikaan,! vorig seizoen nog stage bij Feyenoord liep, tekent vand's; een contract bij de club. Howard reist woensdag met j nieuwe werkgever naar zijn geboorteland voor eentoerri met Celtic, Barcelona, Juventus en Club America. A1VP/® UTRECHT - FC Utrecht speelt de eerste thuiswedstrijdifc Uefa Cup zonder publiek. De Europese voetbalbond ft ^el gaat niet akkoord met de alternatieve straf die de clubvori week bedacht. FC Utrecht wilde de eerste thuiswedstrijd! publiek minimaal honderd kilometer buiten de eigen stii grens afwerken. FC Utrecht kreeg de straf voor rellen tijde de thuiswedstrijd vorig seizoen tegen Legia Warschau. Sij ®n1, porters betraden het speelveld en gooiden met vuurwerk® de Poolse fans. ANP dooi SLl and< Slui een Hou gors ting inS gen I neu: V001 Des ren' en Hor ovei veil ieef lezi raai ona acti dor mei PSV-trainer Guus Hiddink en aanvoerder Mark Van Bommel (rechts) komen aan op het vliegveld van Seoul. Daar nemen de Eindhovena- ren deel aan de 2003 Peace Cup Korea. foto Rhee Dong-Min/RTR den dat PSV eens de volgende ronde van de Champions Lea gue moet halen. „Natuurlijk willen we heel graag. Maar PSV heeft de Champions League al tijd obsessief benaderd. Roepen dat we de volgende ronde moe ten en zullen halen, vind ik niet verantwoord. Ik heb het als een obsessie in de club ervaren. La ten we daarmee ophouden. We willen het heel graag, ik ook, maar we moeten soepeler om gaan met die gedachte." Hiddink had een maand geleden trainer van FC Barcelona kun nen worden. „Ik heb met Harry van Raaij afgesproken dat ik weg kan bij PSV als een van de zes grote clubs van Europa mij wil hebben. Dat is een gentle men's agreement. Tijdens mijn vakantie wilde Barcelona met me praten. De nieuwe voorzitter Laporta wilde mij voor vier jaar hebben, met een mogelijkheid om technisch directeur te wor den. We hebben gesproken in Zuid-Frankrijk, ik heb geen ja of nee gezegd. Ik heb Van Raaij gebeld en hem gezegd dat er ge ruchten op gang zouden komen. Hij reageerde afhoudend. Ik heb het aanbod laten bezinken en al vrij snel afgewezen. De zaak is niet eens aanhangig gemaakt bij PSV." „Ik wilde bij PSV blijven om re denen die je best sentimenteel mag vinden. Ik ben hier net een jaar bezig, nog lang niet klaar. Verder is de leiding van PSV aangetast (door de arrestatie i.v.m. zedendelicten van direc teur Fons Spooren, red). Het was niet het goede moment. Dat zou niet correct zijn geweest je gens Van Raaij. Die man bete kent veel voor mij. Ik wil er niet dramatisch over doen, maar ik vond dat ik hem niet in de steek kon laten. Ook al had hij begrip getoond voor mijn beslissing als ik wel naar Barcelona was ge gaan." De Koreaanse tiener die bui gend en devoot bij Hiddinks ta feltje staat heeft geen idee van dat alles. Voor haar is en blijft Guus Hiddink trainer van Zuid- Korea. De oefenmeester zet nog maar eens krabbel. Zwierig, met een paar mooie lussen. GPD RIJSWIJK - Het Europese avontuurtj e van Willem II is al« voorbij. De Tilburgers verloren zaterdag de return vani tweede ronde in de Intertoto tegen FC Wil met 3-1. Daarè speelt de Zwitserse nummer acht van vorig seizoen in dedei ronde van het toernooi waar tickets voor de Uefa Cup zijn verdienen tegen het Franse Nantes. Willem II, dat thuis nog had gewonnen (2-1), keek al nat minuten tegen een achterstand aan. Lustrinelli liet doek De Vlieger kansloos. Op aangeven van nieuwkomer Vani Eede maakte Caluwé in de 61e minuut nog gelijk. Opniti Lustrinelli en Romano stelden de zege voor de Zwitsers vei SANTIAGO - Ondanks een schorsing van elf wedstriji heeft de Chileense oud-international Ivan Zamorano bes! ten zijn loopbaan voort te zetten. De vroegere speler vani der meer Real Madrid en Internazionale Milaan kreeg defoi straf opgelegd na het slaan en beledigen van de scheidsrecil in het duel met Cobreloa. „Met zo'n lange schorsing vooi boeg heb ik zeker gedacht aan stoppen", aldus de 36-jar Zamorano, die nu voor Colo Colo speelt. „Maar fysiek voel me nog goed genoeg om door te gaan.AFP Ivei 4* .'.'.TL. U 'v' door Roetend van Vliet Tennisser Alexander Nonnekes (19) speelde zaterdag zijn eerste wedstrijd op een ATP'-toernooi. De Goesenaar over leefde de kwalificaties van het Dutch Open in Amersfoort echter niet. Hij trof namelijk in de eerste ronde daarvan de Italiaan An drea Gaudenzi, die vervolgens zelf niet door de tweede ronde heen kwam omdat Paul Logtens voor hem te sterk was. De verschillen tussen beide tennissers zijn groot. Gaudenzi heeft zijn sporen allang verdiend in het tennis, Nonnekes is nog maar een 'beginneling'. Gaudenzi heeft ruim drie miljoen dollar aan prijzengeld op zijn bankrekening staan, Nonnekes net duizend. En Gaudenzi is in de herfst van zijn loopbaan, Nonnekes is één van de vier talenten in Jong Oranje. Op de tennisbaan won de ervaring het voorlopig nog van het talent: 6-1 6-4. Het wasje eerste ATP-toernooi. Hoe kwam je daarop terecht Nonnekes: „Nou, ik had nogal geluk. Om dat ik rond de 1200ste plek sta op de we reldranglijst, moet ik me voor die toernooi en gewoon inschrijven. En dan is het afwachten of er plek is. Nu leek dat niet het geval, maar vrijdagavond werd ik gebeld. Een paar andere tennissers kwamen niet opdagen en dus waren er nog plaatsen in de kwalificaties vrijIk was volgens mij de al lerlaatste die toegelaten werd. Ik zat toen nog in Hoorn waar ik afgelopen week een toernooi heb gespeeld en moest heel snel naar Amersfoort op me te melden. Maar dat is niet erg, zo gaat dat nu eenmaal in het tennis." Het toernooi heeft niet lang geduurd voor jou. „Nee, maar het ging toch best goed. Tijdens de eerste set moest ik nog behoorlijk wen nen, zowel aan het niveau als aan het stadi on. We speelden namelijk op het centre court. Die eerste set verloor ik dus met 6-1. Maar in de tweede set ging het al een stuk beter. „Gaudenzi staat rond de 150e plek op de wereldranglijst. Hij is, dacht ik, een tijdje geblesseerd. Vandaar dat hij zo laag staat en niet meteen werd toegelaten tot het toernooi. Het is dus ook niet raar om van hem te verliezen. Dat ik in Amersfoort speelde, was al een mijlpaal in mijn carri ère." Je hebt nu twee punten behaald in het ATP- circuit en staat, om precies te zijn, 1277e. Die heb je dit jaar behaald. Betekent dit dat de successen beginnen te komen? „Ik speel momenteel heel veel kwalifica ties omdat ik nog nergens rechtstreeks toe gelaten word. Maar laatst haalde ik tijdens een toer langs satellites in Duitsland vier van de vijf keer het hoofdtoernooi. Uitein delijk heeft me dat ook één ATP-punt op geleverd. Vorige week heb ik nog op het Challenger-toernooi in Scheveningen de kwalificaties gespeeld, maar daar kwam ik niet door. Maar wie weet lukt het komende maand weer in Italië. Daar speel ik vier sa tellites. Ik begin dan in Rimini." Tegen wat voor niveau tennissers sta je dan? „In de kwalificaties sta ik tegen jongens die op plek 900 of lager staan. Dat is dus ongeveer van mijn eigen niveau. Overleef ik die rondes, dan kom ik tegen de betere tennissers. Die tussen plaats 300 en 900 staan. Dan wordt het wel ietsje moeilijker. Als eerbetoon aan de Argentijnse ster voetballer houdt de radiozender KissKiss in Napels op 21 juli een Diego Ma- radona-dag. Het station zal 24 uur over de voormalige international berichten. Zijn voormalige coaches Cesar Luis Menotti, Carlos Bilardo en zijn oud-ploeggenoten Jorge Valdano en Claudio Canniggia zullen onder andere aan het woord komen. Mara- dona speelde tussen 1984 en 1991 inNapels voor de plaatselijke voetbalclub. Hij leidde de ploeg onder meer naar twee Italiaanse titels. SID Boris Becker is gisteren in de tennis Hall of Fame van het Amerikaanse New port geplaatst. Alleen Björn Borg werd op jongere leeftijd in de eregalerij voor oud tennissers opgenomen. De Zweed werd al op 31-jarige leeftijd geëerd. Drievoudig Wimbledon-winnaar Becker is 35 jaar. De Duitser verwees tijdens de ereceremo- nie naar Martina Navratilova, die op 46- jarige leeftijd vorige week nog de titel in het gemengd dubbel op Wimbledon won. „Dat zal mij niet meer gebeuren", aldus de Duitser. „Dan hebben ze waarschijnlijk geen broeken meer waar ik in pas." RTR Richard Virenque won zaterdag de zesde Touretappe in zijn carrière. Daarmee kwam de Fransman op ge lijke hoogte met Jan Ullrich die even eens een half dozijn Tourritten heeft gewonnen. Slechts twee renners die nu nog meerijden, hebben meer etap pes gewonnen: Erik Zabel (12) en Lance Armstrong (15). De voormalige Britse voetbalvedette George Best (57) is zaterdag na een ca féruzie gearresteerd. De oud-speler van Manchester United zou weer hebben ge dronken. Zijn dertigjarige vrouw Alex weet zeker dat haar man eigenlijk geen al cohol meer wil nuttigen. „Maar hij vindt dat wel heel moeilijk." Best kreeg vorig jaar een nieuwe lever. Hij slikt ook medicijnen die hem ziek maken wanneer hij alcohol drinkt. Best, die voet balwedstrijden voor de Engelse televisie analyseert, bood onlangs zijn bokalen te koop aan. Hij hoopt dat de prijzen hem 500.000 euro opleveren. RTR De Duitsers Andreas Wels and Tobias Schellenberg hebben terplank. Zij eindigen daarin uiteindelijk als vierde. Op de achter geen oog voor het mooie uitzicht. Op de eerste dag van het WK grond is de Sagrada Familia, de kerk van architect Gaudi waar zwemmen in Barcelona concentreren zij zich puur op hun sprong nog steeds aan gebouwd wordt, duidelijk zichtbaar, tijdens de voorronde van het synchroonspringen vanaf de drieme- foto Dusan Vranic/AP IIHHIPIIIli™ j 'l Tijdens de Tour halen ze zo'n an derhalf miljoen bezoekers per dag. Www.cyclingnews.com is zon der twijfel de best bezochte wielersi te op het internet en al lang geen uit de hand gelopen hobby van een Au stralische professor meer. Met z'n drieën zijn ze actief in de Tour. European editor Tim Maloney en de verslaggevers Gabriella Ek- ström en Chris Henry. Voor de start van een etappe speuren ze naar nieuwtjes of spreken ze met renners. „Ze kennen ons. Ik weet dat Lance Armstrong bijna elke dag onze site bezoekt. De meeste renners hebben tegenwoordig een computer bij zich en struinen 's avonds het internet af", vertelt Maloney in de perszaal van Lyon. Cyclingnews werd in 1995 opgezet door Bill Mitchel, professor in de economie, wielerliefhebber en inter- netfreak. Zijn frustratie was dat in Australië en andere Engelstalige landen het soms wel drie weken kon duren voordat was uitgevist wie de Ronde van Vlaanderen had gewon nen. Mitchel begon zijn site en kreeg als snel lezers over heel de wereld. Maloney: „We werken nog steeds volgens zijn principes. Het is een beetje anarchistisch: vrijheid van in formatie, voor iedereen toeganke lijk. Het is hobby, maar ook werk." Want een man of vijf leeft inmiddels van de site die in 1999, uitgegroeid tot een volwaardig medium, door Mitchel van de hand werd gedaan. Uitgeverij Knapp Communications beheert de site sindsdien vanuit Syd ney waar zich de server bevindt. Maar het werk wordt geleverd in Eu ropa zoals nu in de Tour. Er is live be richtgeving uit de Ronde, gecoördi neerd vanuit Gent door Chief Online Editor Jeff Jones en er zijn de bijdra gen van de drie verslaggevers inclu sief foto's, gemaakt en verzonden met een gsmWe worden dit j aar voor het eerst gesponsord. DoorT- Mobile, dat in ruil een advertorial krij gtvertelt Maloney, die zich bui ten de Tour vooral met marketingza- ken bezighoudt. „Er moet natuurlijk ook geld verdiend worden." Maloney geeft het een gevoel van vrijheid, te werken voor een inter netsite die zich niet heeft vastgelegd in een bepaald stramien. „Je hoeft nooit bezorgd te zijn over de lengte van je verhalen. Er is altijd ruimte genoeg, waarin wel het gevaar schuilt dat je te veel doet. Het is con tinu zoeken naar een balans. Het is een 'working proces'. Je hoort mij niet zeggen dat we perfect zij n.ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 32