Jacco de Looff naar Tilburgse tennisclub De groep gelooft niet dat het voorbij is 21 Twintigste Dikke Torentoernooi roept gemengde gevoelens op uitslagen maandag 14 juli 2003 Grevelingenhout L(viert jubileum met speciale Pro-Am-strijd Druk Theunis-Henk van den Berge neemt morgen afscheid tegen Excelsior Dieleman zesde Pensioen Steunpilaar Nationale titel Van den Broek De Looff topfavoriet in Breskens Tweede plaats Nieuwenhuize Stefan Hage pakt titel in 65cc mmmw Slagvast haalt Guinness Book ^enHameeteman ZIERIKZEE - Nog een paar da- -en en de twintigjarige tennis- ser Jacco de Looff staat officieel „«■schreven bij de Tilburgse lereniging TCT. Tijdens het )ikkeTorentoernooi maakte de laispeler van LTC Zierikzee be kend met ingang van volgend seizoen uit te komen voor de Brabantse club. Mede vanwege zijn studie aan de sportacademie in Tilburg, heeft De Looff al een aantal ke ren meegetraind bij de plaatse lijke Tennis Club Tilburg (TCT). „Omdat ik bij TCT de mogelijk heid krijg om in de eerste klasse te spelen, vond ik het heel aan trekkelijk. TCT is een grote ver eniging met maar liefst veertien banen of zo. En ik voel dat het goed gaat de laatste tijd, dus waarom zou ik het dan niet eens gaan proberen. De concur rentie is wel groter in Tilburg natuurlijk", vertelde De Looff gisteren. Tijdens de wintermaanden staat De Looff veel van zijn vrije tijd ook nog onder de lat bij het eerste team van handbalvereni ging Delta Sport. „Dat wil ik gewoon blijven doen. Zeker nu het zo is dat ze eigenlijk geen keeper meer heb ben." Balen in veelvoud op het gravel (jnnrRen Hameeteman ZIERIKZEE - Jacco de Looff baalde een hele week, maar tij dens de finaledag van het 20e Dikke Torentoernooi van LTC Zierikzee greep hij alsnog een hoofdprijs. Samen met partner Dennis Stevense bleef hij het luo Slagboom/Van Hoof in het berendubbel 3 in twee sets de nas. In de onderlinge strijd tus sen De Looff en Thijs Slagboom (herenenkel 3) prolongeerde aatstgenoemde met succes zijn Stel. Dok Esther Goud baalde zicht- iaar. Op één onnozel 'gamepje' ring de titel haar in de categorie [mesenkel 5 net aan de neus 'oorbij. Na een enigszins moei- aame puntentelling, waar zelfs londsgedelegeerde Hans-Jan Joedegebure nog in gekend noest worden, ging het goud laar opponent Lesley Kerkho- gi je. De Nieuwerkerkse Goud jde zich evenwel uiteindelijk inder morren neer bij de fei len. ,Ach, ik heb ook aan het dames- 6 meegedaan en daar ben ik wel eerste geworden. Dus ik leb toch mijn prijsje. Maar het - blijft natuurlijk wel jammer dat je bij de 5 net iets tekortkomt. fooral tegen J acky (Steehouwer speelde ik deze keer heel slecht. !o slecht heb ik nog nooit ge speeld", aldus de negentienjari ge hbo-studente. Aan de bar op het Zierikzeese ennispark zat nóg een Schouw- tennisser te balen. Jacco de looff had er alle reden toe. Niet Heen verloor hij evenals vorig aarde finale in het herenenkel 3 'an opnieuw Thijs Slagboom, raarschijnlijk loopt hij daar- loor nu ook nog de overgang laar de categorie 2 mis. „Vanaf door Ben van den Aarssen de kerst heb ik zo'n beetje alles gewonnen. Ook van Thijs Slag boom won ik nog tijdens mijn eerste toernooi dit jaar. Evenals van Dmitri van Hoof. Ik behoor de inmiddels tot de beste vijf tien van Nederland die zouden doorstromen naar categorie 2. Maar omdat ik dit Dikke Torentoernooi zo slecht heb ge presteerd, gaat dat allemaal waarschijnlijk niet door. Dat is gigantisch balen natuurlijk." Uiteraard werd de twintigjarige Zierikzeëenaar gevraagd naar de reden van zijn tegenvallende prestaties. „Juist omdat het de laatste maanden zo goed gaat, wordt er steeds meer van je ver wacht. En met die druk kan ik klaarblijkelijk niet omgaan. Tijdens dit toernooi haperde het gewoon. Zo won ik in Goes pas nog met 6-0 en 6-3 van Dmitri (Van Hoof)maar deze week ver loor ik met 6-2 en 6-3 van hem. Dan zit het natuurlijk niet goed. In het gemengddubbel heb ik vrijdag van Johan van Urk ver loren. Nou, ik heb nog nóóit van Johan verloren." De uiteindelijke winnaar van het herenenkel 3, Thijs Slag boom, stak zijn verbazing over het 'gemak' waarmee hij De Looff in de finale versloeg niet onder stoelen of banken. „Jacco speelde heel erg wisselvallig. Hij miste ballen die hij normaal gesproken wél heeft. Hij was ge woon niet in vorm. Ik had niet verwacht hier uiteindelijk te winnen", aldus de achttienjari ge Middelburger. Toch kreeg De Looff even later gistermiddag nog zijn revanche bij het dubbel 3. Samen met partner Dennis Ste vense leek Jacco de Looff alle frustraties van de voorbije week Thijs Slagboom prolongeerde gisteren in Zierikzee zijn titel op het Dikke Torentoernooi. van zich af te slaan. In de ope ningsset ging het Zierikzeese koppel meteen vol gas van start. Hoewel De Looff normaal ge sproken samen met Marcel Ver- wey 'dubbelt', ging het hem met Stevense eveneens prima af. „Omdat Marcel ziek is, heb ik Dennis gevraagd. En met hem speel ik ook altijd wel lekker." De eerste set ging met 6-1 naar De Looff/Stevense. Even sput terde het duo Slagboom/Van Hooff in de daaropvolgende set nog wat tegen, maar moest in de tiebreak alsnog hun meerdere erkennen in de goed draaiende tegenstanders: 7-5. De Looff: ,,Ik was natuurlijk enorm gebrand op revanche. Maar je weet dat die jongens ook heel erg goed zijn en tot nu toe nog bijna niks hebben verloren. We wisten van tevoren dat we op onze top moesten spelen. Dub belen is nu eenmaal ook iets ge heel anders dan een enkelpartij. Het is veel tactischer en er komt meer techniek bij kijken. En te gen deze jongens moet je er bo venop blijven zitten." Zo mocht een balende De Looff alsnog een hoofdprijs ontvan gen uit handen van toernooilei- der Leo Nouwen. Laatstge noemde keek overigens met veel plezier terug op de twintigste editie van het Dikke Torentoer nooi. „We hadden dit jaar maar foto Marijke Folkertsma liefst 302 deelnemers, waar dat er vorig jaar nog 225 waren. Waar dat aan ligt weet ik ook niet, hoewel we wel veel gelob byd hebben het afgelopen jaar. Het weer speelde dit jaar geluk kig ook weer eens mee, andere jaren hadden we nogal eens re gen en kou", legde Nouwen uit, terwijl een onoplettende pas sant een biertje van de tafel stootte. Nouwen: „Dat is ba len." 1RUINISSE - Golfclub Greve lingenhout viert woensdag het derde lustrum met een zogehe ten Pro-Am. In deze wedstrijd- vorm spelen drie amateurs in ■één team samen met een profes sional. In totaal 22 aankomende beroepsspelers worden gekop peld aan 66 leden van de heren- club van Grevelingenhout, een select gezelschap van vooral 55- iflussers. Het publiek mag mee lopen met de spelers. De Golfclub Grevelingenhout wilde ter gelegenheid van het 'vijftienjarig bestaan graag iets bijzonders doen. Evenals bij het tweede lustrum is gekozen voor een Pro-Am. Volgens woord voerder Jan L. Gans van de golfclub wordt een dergelijk evenement zelden in Zeeland georganiseerd. „Het is leuk voor onze oudere leden om eens mee lelopen met spelers die de sport [Werkelijk beheersen.Tegelijkertijd is het voor het publiek aantrekkelijk om het golfen van nabij te zien en een kijkje te nemen op onze baan." Het toernooi is voorbereid door MxRaimond, een stagiair van een particuliere opleiding tot golfprofessional. Alle aanko mende beroepsspelers zijn af komstig uit de examenklas van deze driejarige opleiding. Voor ben is het tevens een afstudeer project. De briefing voor het toernooi windt plaats om 9.00 uur. De wedstrijd start om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 15.00 uur. burgemeester J. Asselbergs, zelf lid van de Golfclub Grevelin genhout en deelnemer aan de "ro-Am, reikt om 16.30 uur de Prijzen uit. Aansluitend volgt een diner. De Golfclub Grevelingenhout telt circa 770 leden. HALMEDY - De Vlissingse mountainbiker Joel Dieleman is zesde geworden bij de espoirs "'j een wedstrijd in het Belgi- sehe Malmedy. Dick van de Berg uit Gapinge J® zaterdag de derde race van e ATB Zomercup in Kruinin- gen. Goesenaar Ruud Rent meester, doorgaans zijn grote concurrent, was er niet. Hij ampt met een gebroken sleu telbeen. door Ben van den Aarssen BRUINISSE - Na de laatste competitiewedstrijd kolkte het in de kleedkamer van Bruse Boys van emoties. Eerst was er de gedachte dat de degradatie een feit was. Toen kwam de be vrijdende mededeling dat het derdeklasserschap geprolon geerd was. Vervolgens nam aan voerder Theunis-Henk van den Berge het woord. De nog maar 25-jarige midden velder deelde mee dat hij zijn laatste partij gespeeld had. Van den Berge kiest voor een studie pedagogiek. Morgen neemt hij met een wedstrijd van de Schouwse selectie tegen Excel sior definitief afscheid. „Vooral dat kleedkamergevoel zal ik missen." Gaandeweg het voorbije sei zoen begon gymleraar Van den Berge vraagtekens te zetten bij zijn toekomst in dat beroep. Niet dat hij het slecht naar de zin heeft op de scholengemeen schap Prins Maurits in Middel- harnis. Integendeel. Ook het pendelen naar de nevenvesti ging in Stellendam stuit hem niet tegen de borst. Van den Ber ge kan prima zijn ei kwijt bij de opgroeiende jeugd van Goeree- Overflakkee. Een deel van de leerlingen komt bovendien van Schouwen en weet in de meeste gevallen dat hij een meer dan gemiddelde voetballer in de re gio is. Het vak boeit nog altijd. „Li chamelijke opvoeding heeft de laatste jaren zelfs weer meer draagvlak binnen het school plan gekregen. Het is niet meer zo vrijblijvend als het ooit was. Het mooie van het beroep zijn de groepsprocessen die je op gang kunt brengen. Dat gaat door gaans gemakkelijker met gym dan in andere lessen. Je krijgt ook veel van de leerlingen terug. Ze nemen je soms helemaal in vertrouwen. Er is ook nog een zekere mate van respect voor de leraar in deze streken." „Toch ben ik me gaan afvragen of ik in dit beroep mijn pensioen wil halen. Het antwoord is nee. Als gymleraar ben je lichame lijk kwetsbaar. Het afgelopen seizoen ben ik een paar keer flink geblesseerd geraakt en kon ik met goed fatsoen geen oefe ning voordoen op de trampoli ne. Op termijn wil ik daarom graag veranderen. Lesgeven op Theunis-Henk van den Berge: „Vooral dat kleedkamergevoel zal ik missen." een lerarenopleiding lijkt me wel wat." Halverwege het seizoen stelde Van den Berge tijdens een indi vidueel gesprek zijn trainer Olaf Filius van zijn voornemen om te stoppen op de hoogte. Twee wedstrijden voor het einde van de competitie was zijn besluit definitief. Vanwege de precaire situatie op de ranglijst besloten speler en trainer de beslissing nog niet naar buiten te brengen. Van den Berge, die eerder de Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Den Haag afrond de, richt zich volledig op zijn universitaire studie pedago giek. Het gaat om een deeltijdoplei ding die hij naast zijn volledige baan wil volgen. Werken, stude ren en voetballen is volgens hem niet te combineren. De studie last bedraagt tenminste vijftien uur per week.Als je in een eer ste elftal speelt, vind ik dat je tenminste drie van de vier keer moet komen trainen. Als voor mij een uitzondering gemaakt wordt, zou ik een onprettig ge voel hebben. Zoiets kun je niet verantwoorden tegenover de jongens die er naast staan. Voor alle partijen is het beter om dui delijkheid te verschaffen." Aan vergelijkbare voorbeelden bij Bruse Boys heeft Van den Berge geen gebrek. Zijn eigen broer Harold, inmiddels fiscaal jurist, was elke voorbereiding van de partij om vervolgens we gens de studie na enkele wed strijden weer af te haken. Wilko Hanzen, net als Van den Berge gymleraar, nam vorig jaar even eens met de Schouwse selectie afscheid van het voetballen, om later in het seizoen toch weer zijn in nood verkerende club bij te staan. Zo ver wil Van den Ber ge het niet laten komen. „De groep gelooft niet dat het defini tief voorbij is, juist omdat Wilko ook weer terugkeerde. Mijn be sluit staat echter vast. Ik wil de ze studie zo snel mogelijk afron den, ook al omdat ik zelf de kosten moet dragen. In drie jaar wil ik klaar zijn. Daarvoor moet ik dingen opzij zetten. Zo simpel is het." Van den Berge maakte ruim acht jaar geleden zijn opwachting in de hoofdmacht van Bruse Boys, in het tweede seizoen onder de toenmalige trainer Theo Moer land. In het derde en laatste jaar onder Moerland brak hij defini tief door. Drie seizoenen Alexander van Keulen en even zoveel jaren onder Ronald van Oeveren volgden. Tweemaal werd de titel be haald, drie keer degradeerde de ploeg. Met zijn ervaring in de eerste klasse is hij mettertijd uitgegroeid tot een heuse steun pilaar op het middenveld, waar hij met name met Tonnie van den Berge een gevreesde tandem vormde. Routinier Tonnie van den Berge is komend seizoen ook niet meer beschikbaar, zodat de vissers AMSTERDAM - Lucienne van den Broek is in Amsterdam nationaal tenniskampioen in de categorie 40-44 jaar gewor den. De speelster uit Oost-Souburg, die als tweede was ge plaatst, versloeg in de finale Annelies Simons, 7-6 en 6-1. In de eerste set keek Van den Broek lange tijd tegen een achter stand aan, maar ze sleepte er alsnog een tiebreak uit. Die werd met 7-4 gewonnen. Hierna was het verzet van Simons gebro ken en pakte de Souburgse de titel. Van den Broek doet in augustus mee aan het WK dat in Duits land wordt gehouden. BRESKENS - Jacco de Looff is de favoriet in het enkel 3- schema van het C-1000 Vechthanentennistoernooi in Bres kens, dat vandaag van start gaat op de banen van tennisver eniging de Boskreek. Christiaan Trapman is als tweede ge plaatst in het enkel 3maar zowel Zierikzeëenaar De Looff als Trapman kan rekenen op forse tegenstand. De wedstrijdlei ding is erin geslaagd in het enkel 3 een schema van zestien spelers bij elkaar te krijgen. Bart van de Sande, Dethlef Pie- ters, Duncan Blackman, de broers Mare en Tom Felius, Kir- sten DeyRené Lindenbergh, Tom Huis, Bram de Nijs en de IJ- zendijkse routinier Paul Hendrikse zullen er alles aan doen om de beide favorieten van de toernooizege af te houden. SCHIJNDEL - Jaap Nieuwenhuize uit 's-Heer Arendskerke had in de finale van de Skeatfreak-competitie in Schijndel voldoende aan de zevende plaats om zijn tweede plaats veilig te stellen in het eindklassement. Micha Vendel uit Weert won de skeelercompetitie. Kees de Goffau uit Rilland moest met slechts eentiende punt voorsprong zijn derde plaats verdedigen ten opzichte van plaatselijk favoriet Peter Schachtschabel. De twee kansheb bers verloren elkaar geen moment uit het oog. Zij maakten deel uit van een kopgroep van dertien man. Halverwege de koers, die 40 minuten en drie ronden duurde, leek De Goffau te winnen omdat Schachtschabel in een krappe bocht onder uitging. Geholpen door zijn ploegmaats werd Schachtscha bel weer netjes terug in de kopgroep gebracht en ook nog eens uit de wind gezet. In de finale van de wedstrijd slaagde De Goffau er niet in het juiste wiel te kiezen en moest toezien dat zijn concurrent de vierde plaats haalde. De zesde plaats van De Goffau was net niet genoeg voor het erepodium van deze Skeatfreak-competitie. Jaap Nieuwenhuize finishte net ach ter De Goffau op de zevende plek en Niek Westrate (Rilland) werd dertiende. ARKEL - Stefan Hage heeft het Zuid-Nederlands kampioen schap motorcrossen in de 65cc-klasse grote wielen op zijn naam geschreven. In de laatste wedstrijd kwam de tienjarige inwoner van Borssele niet verder dan een zesde plaats, maar over het hele seizoen was hij duidelijk de sterkste. Hage won in totaal vijf van de vijftien wedstrijden. In de laat ste voorwedstrijd voor het Nederlands kampioenschap gierden de zenuwen door de keel en bleven zijn prestaties in vergelijking met eerdere wedstrijden wat onder de maat. De eerste manche sloot Hage af als zevende, de tweede manche ging het iets beter en werd hij zesde. Het volgende doel voor Hage zijn de twee wedstrijden om het Wereldkampioenschap in Hongarije en Duitsland op 9 en 16 augustus. Daarna volgen nog vijf finalewedstrijden om het algeheel Nederlands kampioenschap. Vlissingen. Clubcross MSV De Uitlaat. 250/500cc. 1e manche: 1. Freddie Blaas, 2. Freddie Roelofs, 3. Marco Overweel, 4. An dre Jakobsen, 5. Ronald Melse. 2e manche: 1. Blaas, 2. Roelofs, 3. Jakobsen, 4. Ronald Melse, 5. Bas Doornheim. 125cc. 1e man che: 1. Richard Leeuwesteijn, 2. Martin Stroo, 3. Jurgen den Engelsman, 4. Marlon Merisson, 5. Pascal Adriaanse. 2e manche: 1. Stroo, 2. Den Engelsman, 3. Merisson, 4. Jacco de Korte, 5. Adriaanse. Clubklasse 125-250/500cc+. 1e manche: 1. Willem den Engelsman (250cc), 2. Leon van der Lee (125cc), 3 Frank Rottier (250cc), 4. Jos Colijn (250cc), 5. Patrick Polderman (125cc). 2e manche: 1. Den Engelsman, 2. Van der \.ee, 3. Wim Jobse (250cc), 4. Rottier, 5. Jeroen de Nood (125cc). Veteranen. 1e manche: 1. Jo ris van Strien, 2. Leo Stroo, 3. Ad Geldof, 4. Ron Bos, 5. Rene Oelen; 2e manche: 1. Van Strien, 2. Stroo, 3. Bos, 4. Oelen, 5. Peter Ma- ranus.85cc. lemanche: 1. Gilbert de Visser, 2. Johnny van Eekelen, 3. Marcel Willekens, 4. Danielie van Kempen, 5. Wesley Leijnse. 2e manche: 1. De Visser, 2. Van Eekelen, 3. Willekens, 4. Van Kempen, 5. Leijnse. 65cc 1e manche: 1Ricky Joosse, 2. Luuk Dybala, 3. Gino Nagtegaal, 4. Maikel Bazen, 5. Ange- lo van Zuylekom. 2e manche: 1. Dybala, 2. Bazen, 3. Nagtegaal, 4. Björn Oreel, 5. Van Zuylekom. foto Marijke Folkertsma ploeg een heuse aderlating on dergaat. De slechte resultaten in het afgelopen jaar onder Filius waren niet van invloed op zijn beslissing. „De sfeer is altijd goed gebleven. Natuurlijk heb ben we soms na de wedstrijd wel een kwartier met de kop tussen de knieën gezeten, maar daarna lachten we ons weer suf. We hebben de tegenslagen met een lach verwerkt. Elke zaterdag was het volop genieten. Vooral dat kleedkamergevoel zal ik missen." „Ik kom ook echt nog wel eens kijken. Ik ga niet elke dag in de boeken zitten kijken. Bij een teamsport heb je echter altijd te maken met afspraken, een soort gebondenheid hoort erbij. Dat kan ik me de eerstkomende ja ren even niet permitteren. Voet bal zou dan geen ontspanning meer zijn, maar meer een soort verplichting. Dat wil ik niet la ten gebeuren. Daarvoor heb ik het spelletje altijd te graag ge daan." Vrouwenpolder. Dressuur RV Sé-Ros. Paar den klasse Z2:1. (gelijk) Ronald Aarts, Nava jo (Z-Bev.), Martijn Harinck, HIS Midnight (Z-Bev.) en Ingeborg van Zeele, Orlando (Zwinr.) 201. Z1:1. Omar Vonsee, Picobello (Sé-Ros) 197; 2. Caroline van der Bent, Ru- binson (Renesse) 189; 3. Bianaca Kors, Orayen (Oranjer.) 185. M2: 1. Lennard Bouwman, Romania (Renesse) 163; 2. Lucy Louws, Kasanova (Gouwe Reyers) 159; 3. Isabel van der Kuyl, Jade (Weelr.) 157. M1:1. Martijn Harinck, HIS PP, 174; 2. Elna Ridder bos, Morro Grande (Sé-Ros) 169; 3. Dianne van den Hummel, Djuck (Gouwe Reyers) 164. L2: 1. Vincent Bol, Jumper K (Walche ren) 175; 2. Liebeth van Oosten, Rozanne (Renesse) 169; 3. (gelijk) Christel Meyer, Bandit, (Goede Rede) en Fabiënne Boon, Portoreo (Schouwse R.) 162. LI: 1. Maxime Lefeber, Embleme Du Def. (Scheldestad) 170; 2. Agnetha Bertou, Vitamine H (Zwinr.) 169; 3. Corine Wondergem, Parana (Oranje zon) 165. Pony's klasse Z2: 1. Patricia Ver donk, Liberty Surayah (Paardebloem) 195. Z1:1. Kim Stroo, Lodewijk (Weelr.) 173. M2: 1. Amber van de Parel, L'Arouch (Z-Bev.) 158. M1: 1. Melanie van de Plasse, Lady (Z-Bev.) 159. L2: 1. Mariska de Vrieze, Soe- meer's Eli (Paardebloem) 162. L1: 1. Anna bel Kriger, Levi (Vlaardingen) 162. Tweede proef. Paarden Z2: 1. Laurens van Lieren, Veersedam's Management (Z-Bev.) 202; 2. Martijn Harinck, HIS Midnight, 201; 3. (gelijk Margo Wondrgem, Huricane (Weelr.) en Patricia Snoek, Index K(Walcheren) 175. Z1: 1. Omar Vonsee, Picobello, 190; 2. Bianca Kors, Orayen, 185; 3. Elna Ridderbos, Castor (Sé-Ros) 182. M2: 1. Suzanne de Plaa, Mil ton (Hulst) 161; 2. Lennard Bouwman, Ro mania, 160; 3. Monique van Hoek, Raa- keind's Goodlook (Breda) 156. M1: 1. Elna Ridderbos, Morro Grande, 165; 2. Martijn Harinck, HIS PP, 164; 3. Emmy Bouhoorn, Fester (Hulst) 162. L2:1Liebeth van Oosten, Rozanne, 172; 2. Vincent Bol, JumperK, 169; 3. Ingeorg van Zeele, Renville, 166. L1: 1. Maxime Lefeber, Embleme du Def, 176; 2. Jorinde De Vries, Imalia (Sé-Ros, 170; 3. Ann Buyl, Star BS (Wassenar) 169. Pony's klasse Z2:1Iris Verhagen, Sheitan D (Paar debloem) 198. Z1: 1. Kim Stroo, Lodewijk, 181. M2:1. Sandra Beekman, BB Showbink (Z-Bev.) 157. M1:1. Nicol den Herder, Opaal (Oranjezon) 158. L2: 1. Mariska de Vrieze, Soemeer's Eli, 166. L1: 1. Annabel Krieger, Levi, 171. Zierikzee. Dikke Torentoernooi. Finaledag. HE3, poule: 1Thijs Slagboom; 2. Dmitri van Hoof. HE4, finale: Johan van Urk - Michel van Kuijk 2-6 6-2 6-3. HE5, finale: Ike Jozias- se - Mark Passchier 4-6 6-3 6-4. HE6, finale: Michiel Ketting - Martijn van Grunsven 6-4 0-6 6-2. HE7, finale: Paul van Burg - LeoTijl 6- 2 6-0. HE8, finale: Marco Kramer - Lennaert de Looze 6-1 6-1. DE5, poule: 1. Lesley Kerk- hove; 2. Jacky Steehouwer. DE6, finale: Es ther Goud - Marcia Vrolijk 6-4 6-1. DE7, finale: Tamara van Boven - Marjolein van Zevenbergen 6-4 6-0. DE8, finale: Edith Voogd - Anette Kooman 6-3 6-4. HD3, poule: 1. Jacco de Looff/Dennis Stevense; 2. Thijs Slagboom/Dmitri van Hoof. HD4, poule: 1. Rikkert van der Wel/René Lindenbergh; 2. Johan van Urk/Robert Praet. HD5, finale: Piet Vreeke/Hans-Jan Goedegebure - Bert de Vos/Leo Nouwen 4-6 6-1 6-4. HD6, finale: Michiel Ketting/Abe Kuijl - Wim Mulders- /Bram Kot 7-5 6-4. HD7, finale: Ton Kramers- /Serge Goossens - Patrick de Waegenaere- /Menno Fruijtier 6-4 6-3. HD8, finale: Peter Verton/Jan Oosting - Reginald Weeber/Huib Schot 7-5 5-7 6-3. DD5, finale: Liselore Stuut- /Janine. Davidse - Linda Meeuwissen/Jo- landa Burgs 7-6 6-3. DD6, finale: Heieen Markusse-De Leeuw/Hellen Stols-De Jager- Joke Vermeulen/Gerda Hols-Van de Waar de 6-4 6-3. DD7,finale: MienSchop-Zwanen- burg/lngrid Dik-Silvis - Annemiek Scharlo- /Tanja Treffers/Scharlo 2-6 6-3 6-1. DD8, finale: Petra van Zundert-Koopman/Mirjam Stouten-Van derSchelde - Janny Smalheer- Proost/Jacqueline Winder 6-4 6-1. GD3, poule: 1. Johan van Urk/Marije Delfsma; 2. Jacco de Looff/Corine Davidse. GD4, finale: Naomi Hillebrand/Michiel van Kuijk - Men- no Kole/Jacky Steehouwer 6-3 7-6. GD5, fi nale: Piet Vreeke/Nel Bos/Boom - Leo Nou- wen/Maaike 't Mannetje-Fun 6-2 6-3. GD6, finale: Lesley Kerkhove/Robin Meertens - Linda van de Leer/Frans van de Leer 4-6 6-3 6-3. GD7, finale: Peter van der Cingel/Anita Duinhouwer-Van Helden - Hetty Bunnig- /Pim Sibbing 5-7 7-5 6-3. GD8, finale: John Hage/Jeanette Okker-Boshuijzen - Toon An- kone/Helga Ankone-Tiemes 6-3 6-2. KAMPERLAND - Bijna dood stil was het vrijdagnacht om een uur of twee 's nachts in Kamper land. Iedereen lag te slapen. Of toch niet? Immers, er was nog een zacht gepok van tennisbal len te horen. Bij tennisvereni ging Slagvast werd er nog ge speeld. De jubilerende tennisvereni ging, een kwart eeuw oud, was bezig een record neer te zetten voor in het Guinness Book of Records. Zoveel jaar de vereni ging oud was, zo veel uren werd er achtereen getennist. Een doorlopende dubbelpartij van 25 uur dus. Van vrijdagmorgen elf uur tot zaterdagmiddag twaalf uur. Gek? „Nee, dit is toch hartstikke leuk", vond or ganisator Janine Davidse. Twee uur moesten ze spelen, al lemaal. Elk uur kwamen er twee nieuwe spelers de baan op om twee anderen te vervangen. En continu werd de stand doorge- teld in games. De uitslag, 248-225, was echter niet be langrijk. De 25 uur waren vol bracht. Het record was gezet en in de volgende editie van het Guinness Book of Records komt toch maar mooi de naam van tennisvereniging Slagvast uit Kamperland te staan. Tenzij ie mand natuurlijk op het idee komt om dit record voor die tijd nog te breken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31