Tussen emotie en nuchterheid WAT U DRINKT fin IMHStlft Pastoor Prosperpolder plotseling overleden Vernielingen aan auto Goesenaar aangehouden na bedreiging Bromfietser botst met pony 25% KORTING 25% KORTING www.pzc.nl/reizen WW laaaal BH» Brooke Hospital for Animals maandag 14 juli 2003 door Jan Jansen PROSPERPOLDER - Pastoor Jan Werkers van Prosperpolder, in deze krant pas nog uitvoerig geschetst als zielenherder, gei tenkaasmaker en wonderdoe ner, is vorige week op 81-jarige leeftijd plotseling overleden. De vermaarde pastoor uit het nietige dorpje op de grens van Zeeuws- en Belgisch Vlaande ren moet volgens zijn arts afge lopen woensdag al een hersen bloeding hebben gekregen. Zijn dood werd echter pas zaterdag middag laat opgemerkt, toen Werkers niet kwam opdagen voor de mis en parochianen een kijkje gingen nemen. Tot hun onsteltenis vonden ze hem dood op bed. De in het naburige Kieldrecht geboren Jan Werkers werd in 1946 priester ge wij d en kwam in 1967 naar Prosperpolder. Toen al een onbeduidende vlek in de polder, niet ver van Antwerpens Linkeroever en daarom zonder toekomst. Werkers vond er ech ter de landelijke rust die hij zocht en de gemoedelijkheid van een schieting op de liggende wip op zondagmiddag. Geitenkaas Bovendien bood de pastorie naast de 'Notre Dame van de polder', zoals de opvallend gro te kerk wel heet, hem de ruimte om zijn hobby te ontwikkelen: het maken van geitenkaas. Be halve door zijn dwarse opstel ling tegenover autoriteiten, maakte hij vooral daar naam mee. De geitenkaas uit Prosper polder bleek een probaat middel tegen eczeem. Van heinde en verre betrokken patiënten Wer kers'middeltje. Dat er zodoende 'veel volk over de vloer kwam', zoals broer Os car Werkers uit Nieuw-Namen het zegt, kon niet verhinderen dat zijn dood pas na enkele da gen werd ontdekt. Uit de vele re acties leidt Oscar af dat zijn jongste broer zeer geliefd was. De verwachting is dat dat ook zal blijken tijdens de herden kingsdienst komende zaterdag in Prosperpolder. Omdat Jan Werkers midden vo rige week overleed, vindt de be grafenis vandaag al plaats. Dat gebeurt in kleine kring en uiter aard op het kerkhofje van Pit,;. perpolder. Over het plan van de gemeente Beveren om dat te ruimen wond de pastoor zich vorige week in het artikel in deze krantnogma. teloos op. Op zijn Werkers:'Eris hier nog ruimte genoeg om mee dan honderd jaar te begraven Wat n'n zever allemaal'. GOES - Aan de Bergweg in Goh zijn tussen zaterdagavond liej uur en gisterochtend kwart vooi tien vernielingen aangericht aan een geparkeerde auto. De voorruit werd vernield; ver. der staan er voetafdrukken ovg de gehele auto. De dchade be draagt enkele honderden euro's, GOES - Een vijftigjarige man uit Goes is zaterdagavond rond half elf in zijn woonplaats aan gehouden. De man wordt ervan verdacht eerder die dag tijdens een woor denwisseling op straat voor ea woning aan de J.P. Coenstraai een achttienjarige plaatsgenoot te hebben bedreigd met eenoj een vuurwapen gelijkend voor werp. In de woning van der tigjarige man werd een alarm pistool aangetroffen en beslag genomen. BIGGEKERKE - Een twintig jarige man uit Vlissingenraakti zaterdag gewond toen hij mfi zijn brommer een pony aanreed Hij reed op de Rondweg Bigge- kerke toen een tienjarig meisje met haar pony ineens het fiets-1 pad opreed. De man viel en liej 1 schaafwonden op. Hetmeisjee 1 de pony bleven ongedeerd. Het belooft vanavond een boeiende discussie te wor den. Leden van de Goese gemeenteraad praten vanaf half acht in het stadhuis over het toekomstig ver keersbeleid. Uitgangspunt is een uitvoerig rapport, dat verrassend genoeg stelt dat het met de verkeerspro blemen in Goes wel mee valt. Het is een rapport dat relativeert, kan worden gezegd. Anderen zullen roe pen dat het de huidige situ atie ten onrechte bagatelli seert. door Rolf Bosboom GOES - Goes werkt aan een Gemeentelijk Verkeers- en Ver voersplan (GWP), als aanvul ling op de nationale en provinci ale varianten die al eerder zijn opgesteld. Het bureau Ligter- moet Louwerse uit Gouda is in de arm genomen voor de voorbereiding ervan. De eerste stap, een grondige analyse van de huidige situatie, verscheen twee weken geleden. De conclusies van de onderzoe kers zijn opmerkelijk. Goes kent volgens hen nauwelijks echte knelpunten in het verkeer. Al leen als het havenindustrieter rein wordt omgevormd tot woonwijk of als de Westerschel- de Container Terminal (WCT) doorgaat, zijn serieuze proble men te verwachten. Ook met de bereikbaarheid van de binnen stad en de parkeermogelijkhe- den daar is volgens Ligtermoet Louwerse weinig mis. Wie regelmatig door Goes rijdt, moet bij het lezen ervan toch even met de ogen hebben geknipperd. Geen geliefder gespreksonderwerp op verjaar dagen, aan de toog en op wijk- avonden dan het verkeer. Telkens trekken al deze ervaringsdeskundigen en onbe zoldigde adviseurs van het openbaar bestuur dezelfde con clusie: hopeloos. Het aardige van het onderzoek van Ligtermoet Louwerse is dat het zich daar weinig van De regelmatig stroeve doorstroming van het verkeer op de Ringbaan lijkt in tegenspraak met de conclusie in een onderzoeksrapport, dat het met de verkeersproblemen in Goes wel meevalt. foto Willem Mieras aantrekt, maar de situatie zo nuchter mogelijk beschouwt. Natuurlijk, zo stelt het rapport bijvoorbeeld vast, is het in de spits druk, maar de vertraging blijft altijd beperkt tot hooguit vijf a tien minuten. Het kost wat moeite om het toe te geven, maar de bewering lijkt wel te klop pen. Zo staan op de Buys Ballot straat, een van de bekendste knelpunten, vaak lange rijen, maar stroomt het vaak toch ver rassend snel door. Menig weggebruiker heeft ech ter geen boodschap aan nuchte re constateringen. Verkeer is bovenal emotie; het recht op (auto)mobiliteit, liefst ongehin derd, telt zwaar. De file 's och tends op de afslag bij de Zee landhallen, de opstoppingen 's middags bij het Tiendenplein, de stroeve doorstroming van het verkeer op de noordzijde van de Ringbaan (zeker als in het zo merseizoen de brug vaak open staat), de spoorlijn die steeds meer een barrière wordt, het hinderlijke doorgaande verkeer in Wilhelminadorp en Wol- phaartsdijk, bezoekers van de analyse stad die wanhopig een parkeer plek in de binnenstad zoeken - dat zijn de ervaringen die het debat domineren. Het Goudse rapport onderkent dat de situatie broos is. Als er op één punt echte problemen ont staan, kan dat leiden tot een do mino-effect, met als gevolg dat het verkeer in grote delen van Goes vastloopt. Dat er, objectief beschouwd, nog geen echte knelpunten zou den zijn, lijkt dan ook meer ge luk dan wijsheid, want op het gebied van verkeersstromen werden de bestuurders in het verleden doorgaans niet gehin derd door een vooruitziende blik. Sommige woonwijken werden ontwikkeld zonder seri eus na te denken over de ver keersafwikkeling. Met alle pro blemen achteraf van dien. Toen de gemeenteraad in febru ari 1991 het bestemmingsplan voor de villawijk Goese Meer goedkeurde, bleef het bijvoor beeld bij de toezegging 'dat op de verkeerssituatie in een later stadium wordt teruggekomen'. Pas tien jaar later werd een ver geefse poging gedaan die belof te in te lossen, maar toen was het al te laat. De rotonde aan het einde van de afslag bij de Zeelandhallen is in voorbereiding maar had er al veel eerder kunnen zijn, de Ringbaan is sinds begin dit jaar een stuk verlengd bij Nieuw- West maar van een echte rond weg is nog lang geen sprake, in oktober wordt een nieuw thea ter geopend maar een goede parkeergelegenheid ontbreekt vooralsnog, de problemen met de spoorlijn worden met de mo gelijke komst van de WCT pas echt serieus genomen maar zijn al jaren oud, de gemeenteraad stelde twee jaar geleden al veel geld beschikbaar voor een bete re doorstroming op de kruising Buys Ballotstraat-Patijnweg maar er werd niets mee gedaan. Het GWP moet de opvolger worden van het Mobiliteitsplan uit 1993. Dat richtte zich vooral op de fiets verbindingen en de verkeersveiligheid, met als re sultaat dat Goesenaren nu op vallend veel fietsen, de veilig heid aanzienlijk is verbeterd en dat bijna heel Goes een dertig- kilometerzone vol hindernissen is geworden. Het Mobiliteitsplan had echter nauwelijks oog voor de ver keersstromen in het grotere ver band. Dat zal het voornaamste onderwerp worden van het GWP. Aan de raadsleden de lastige taak het evenwicht te vinden tussen de nuchterheid van de onderzoeker en de emotie van de automobilist. Ons tuincentrum is uw bezoek waard lubriek vi gelegenheid v verloving, huwelijk, jubileum, examen A inz. Ook voor mededelingen over huisdieren^. Alleen voorjfarticulieren. De teksten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen vóór plaatsing (zaterdag vóór woensdag) uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Goes, Stationspark 28, 4462 DZ. Tarief: prijs per millimeter over I kolom: 0..54 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog, over I of 2 kolom. MA 60 JAAR 50 JAAR CARLIE Vandaag wordt hij 55 jaar. Amper een dunne plek in zijn haar. Gefeliciteerd nu: ALLE HANGING BASKETS of: 2 HALEN 1 BETALEN EN: ALLE B NNEN- EN BUITENPOTTEN Tuinverlichting Tuinhout Tuinverharding en nog veel meer.... ■HOEVEEL DRINKT 0". VRAGEN ZE HIER... MOET JE NU GLAZEN BIER OF METERS BIER IWVULLEW...? .TJA, WAT SCOORT BETER?... Grintweg 79, Yerseke Telefoon: 0113-572075 Nationaal Instituut voor Gezondheidsbevordering en Ziektepreventie NIGZ om vrijheid 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000 Wat u drinkt test u zelf. Doe nu de alcoholdrinktest op Hartelijk gefeliciteerd M'N BROMMERTJE GESTOLEN, Wie weet waar hij is. Bel: 06-41398709 Politie Vlissingen: 0900-8844 Brooke Hospital for Animals (opgericht in 1934, door mrs. Dorothy Brooke) zet zich in voor verbetering van de leefomstandigheden van werkpaarden en -ezels in Egypte. Jordanië, Pakistan en India, door middel van: gratis diergeneeskundige hulp aan zieke en gewonde werkpaarden en -ezels voorlichting aan de straatarme eigenaren over een goede dierverzorging voorkoming van ziektes door middel preventieve behandelingen plaatsing van watertroggen en aanleg van schaduwplekken voor mens en dier euthanasie voor dieren die niet meer te redden zijn, na een week liefdevolle zorg In 13 hospitaalcentra en met 41 rijdende klinieken worden door Brooke Hospital op jaarbasis 500.000 dieren gratis behandeld en eigenaren voorgelicht. De Brooke-dierenartsen kunnen hun belangrijke werk doen dankzij donaties. Stichting Brooke Hospital for Animals, Van Baerlestraat 13-C, 1071 AM Amsterdam Tel.: 020-6709229 Fax: 020-6792800, E-mail: info@brooke.nl Website: www.brooke.nl Giro: 55.68.671 Bank: 49.24.41.294 Steun Brooke, en word donateur voor 15,88 euro per jaar. Q ile word donateur en ik ontvang tweemaal per jaar de nieuwsbrief J3L, ik word donateur maar stuur mij geen nieuwsbrief Voor uw betaling ontvangt u z.s.m. een acceptgiro Naam en voorletters: Mevr. Dk Straat en huisnummer: Postcode en plaats: Stuur deze bon in een envelop naar: Brooke Hospital for Animals, Antwoordnummer 47548. 1070 WD Amsterdam. Een postzegel hoeft niet, maar mag wel (graag zelfs). 2003B! Zij rekenen op ons; wij rekenen op u!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 26