PZC Freddie Blaas heerst in de zwaarste klasse Van de Berg snelste in Kruiningen Chantal de Rooij toont haar vorm 21 Slagvast haalt Guinness Book of Records met marathonpartij van 25 uur m Pijp Aarts en Van Zeele na één proef geheel leeg uitslagen wb maandag 14 juli 2003 Clinic Overmacht Buijs naar NK Hard onderuit Nationale titel Van den Broek De Looff topfavoriet in Breskens Tweede plaats Nieuwenhuize Stefan Hage pakt titel in 65cc Tennis Dieleman zesde Tennissen bij het ochtendgloren (I^Pifttervan Klinken KAMPERLAND - Bijna dood stil was het vrijdagnacht om een uur of twee 's nachts in Kamper land. Iedereen lag te slapen. Of toch niet? Immers, er was nog een zacht gepok van tennis ballen te horen. En ja, wat ,vas die lichtbaan die naar bo ven scheen? Bij tennisvereni- Slagvast werd er nog ge speeld. De jubilerende tennisvereni ging, een kwart eeuw oud, was bezig een record neer te zetten voor in het Guinness Book of Records. Zoveel jaar de vereni ging oud was, zo veel uren werd er achtereen getennist. Een doorlopende dubbelpartij van 25 uur dus. Van vrijdagmorgen elf uur tot zaterdagmiddag twaalf uur. Gek? „Nee, dit is toch hartstikke leuk", vond or ganisator Janine Davidse. En vonden de tennissers zelf ook, van vermoeidheid was nauwelijks sprake. Thea de Looff had het zelfs warm die nacht rond tweeën. „Ongelofelijk", lachte de Til- burgse deelneemster aan de ten nismarathon, terwijl ze het zweet van haar hoofd veegde. „Moe ben ik ook niet. Ik wilde wel slapen en ging om half ne gen naar bed. Maar het lukte niet. Ik ben gewoon maar op ge bleven. En mijn man moet om zeven uur tennissen, maar die is nu al zijn spullen halen op de Camping. Hij kwam met mij maar vond het zo leuk, dat hij ook geen zin meer had om te slapen." Én zo was het bij veel mensen. Het mooiste moment, vond Marjo van Sparrentak, was rond een uurof vijf. Zelf speelde ze van twee tot vier uur, maar haar partner Jacco Balkenende moest nog aangemoedigd wor den. „Het werd weer een beetje licht en de vogels begonnen ook ie fluiten." Twee uur moesten ze spelen, al lemaal. Elk uur kwamen er twee nieuwe spelers de baan op om twee anderen te vervangen. En continu werd de stand doorge- teld in games. Het verschil was De tennissers van Slagvast toosten na afloop van de tennismarathon op het behaalde record. rond een uur of vier vrij dagmid dag 35 games in het voordeel van team A. Om middernacht, na dertien uur tennissen, was het precies 120 om 120. Voor zo'n 25 toeschouwers liep het verschil tussen een uur of twaalf en drie weer op naar vijftien games, maar steeds bleef het spannend. De wedstrijd duurde nog lang. Alles kon gebeuren en wat was nou vijftien games als er nog tien uur getennist moest worden? Niets. Maar het bleek te veel. Het ver schil bleef langzaam oplopen en Jan Kastelein uit Geersdijk, die zaterdagochtend om elf uur de baan op kwam om het laatste uur te volbrengen keek al tegen een niet meer in te halen achter stand aan. Het deerde hem niet. „De sfeer was goed, net als het weer. Dus wat maakt het uit. We hebben het gehaald. Het ging uitstekend. Leuk toch?" De uitslag, 248-225, was niet belangrijk. De 25 uur waren volbracht. Het record was gezet en in de volgende editie van het Guinness Book of Records komt toch maar mooi de naam van tennisvereniging Slagvast uit Kamperland te staan. Tenzij ie mand natuurlijk op het idee komt om dit record voor die tijd nog te breken. Veel tijd om te genieten van het neerzetten van het record had den de mensen niet. Want er moest weer getennist worden. Er kwam hoog bezoek die mid dag. Niemand minder dan Jacco Eltingh zou nog een middagdu- rende clinic geven, voorafge gaan door een rolstoeltennisde- mo van de Middelburger Walter de Leeuw. Samen met zijn trai ner Sergei van Thienen liet hij de toeschouwers zien wat een rolstoeltennisser nog kan. Hij kreeg er veelvuldig de handen voor op elkaar. Prachtige back hands, passeerslagen, volleys en zelfs smashes bleken ook in een rolstoel niet onmogelijk. Maar Jacco Eltingh bleek de smaakmaker. Nadat hij eerst in een rolstoel 'de meest onortho doxe ballen sloeg', leerde hij grappend en grollend mensen volleren. En dat was voor veel deelnemers toch een hele kunst. Om aan te geven hoe moeilijk het is om de volley goed te plaat sen, draaide de ex-wereldkam- pioen zich om en liet mensen te gen zijn kont volleren. Hij hield er nauwelijks zere plekken aan over, want in negen van de tien gevallen werd hij niet eens ge raakt. Ten slotte speelde Eltingh nog een demonstratiepartij in zijn vakgebied, de dubbel. Samen met Jeantien van den Dries speelde hij tegen Virgil Greeve en Slagvast-trainer Arthur-Jan Roose. En die partij stond bol van de leuke momenten. Eltingh sloeg de bal in de lengte van het net heel zacht er overheen, sprong over het net, liet Van den Dries lopen op ballen die hij makkelijk kon hebben en ser veerde zelfs achter zijn rug om. foto Willem Mieras Natuurlijk wonnen Van den Dries, de zelf nog de mooiste punten maakte, en Eltingh in de tiebreak, waarop Greeve en Roose zich tien keer moesten opdrukken. Het was toch wel een zware dag voor de voormalige prof-tennis ser. „Gisteravond had ik een trouwfeest van Jan Siemerink in Noordwijk en vanmorgen moest ik al om negen uur in Axel zijn voor een clinic. Daarna snel naar Kamperland voor nog een clinic. Maar ach, wat maakt het uit. Ik heb toch de mooiste baan ter wereld? Ik doe mijn hobby, geef clinics en organiseer toer nooien. Ik werk zeven dagen in de week veertien uur per dag. Maar dit is toch het mooiste wat je kan doen?" door lep Triou i JjVLISSINGEN - Freddie Blaas was zaterdag oppermachtig in 250/500cc tijdens de club wedstrijden van de MSV De Uitlaat in Vlissingen. Willem den Engelsman was de sterkste in de clubklasse 250/500cc. Datzelfde gold voor de jonge Leon van der Lee in de 125cc club. Joris van Strien was de sterkste veteraan, Gilbert de Visser heerste in de 85cc. Luuk Dybala en Ricky Joosse deelden dewinstinde65cc. Er werd zaterdag bijzonder hard om de punten voor het klassement van de MSV De Uit laat gestreden. In de zwaarste klasse was het pleit in beide manches kort na de start be slecht. Freddie Blaas was heer en meester. Hij reed in beide manches van start tot finish met grote voorsprong aan de leiding, gevolgd door Freddie Roelofs die op zijn beurt weer een grote voorsprong had op de rest van het veld. Bij de 125cc is Richard Leeuwe- steijride sterkste. Zaterdag won hij de eerste manche met over macht, maar omdat hij in de tweede manche wegens om standigheden niet startte, kon GOES - Motorcrosser Henk Buijs uit Oost-Souburg heeft zich geplaatst voor het Neder- lands kampioenschap in de |25cc. Hij eindigde als achtste 'ngroep B. De beste twintig rij ders van groep A en B stri j den op 25 augustus in Marum om de na- tionale titel. Martin Stroo de winst pakken en kostbare punten behalen voor het klassement. Opvallende rijder in de club klasse, waar de 125cc samen rijdt met de 250/500cc, was Le on van der Lee. Hij is nog maar 13 jaar en aan zijn eerste volle seizoen in de 12 5cc klasse bezig. Hij vestigde zaterdag alle aan dacht op zich. Met tweemaal als snelste 125cc-rijder en tweede overall achter 250cc-rijder Wil lem den Engelsman, zette hij een goede prestatie neer. „Leon moest wel al overstappen naar een 125-machine. Hij is heel lang voor zijn leeftijd en op een 85 zat hij met zijn knieën tegen het stuur, dus is hij nu al op de 125 begonnen", vertelde zijn moeder. Leon liet iedereen nog wel even schrikken, toen hij in de tweede manche onder de finishvlag hard onderuit ging. Toch kon hij zonder noemenswaardige bles sures het rennerspark opzoe ken. Bij de veteranen gaat Joris van Strien op het kampioenschap af. Leo Stroo bleef zaterdag wel dicht bij hem in de buurt, maar kon hem niet van de overwin ning afhouden. Bij de 85cc is Gilbert de Visser oppermachtig. Hij schreef met gemak beide manches op zijn naam. Pech was er voor Ricky Joosse. Na felle duels met onder andere Luuk Dybala pakte hij de winst in de eerste mancheOok in de tweede ging hij weer de strijd aan met Dybala, maar kwam hij ten val. Met een pijnlijke pols zette hij de strij d nog voor. Hij reikte uit eindelijk verder dan de zesde plaats. Dybala won voor Maikel Bazen. Hans Timmer won beide manches in de 50cc. KRUININGEN - Mountainbiker Dick van gewonnen. Goesenaar Ruud Rentmeester, been. Ad Bernaert uit Baarle Nassau was bij de Berg uit Gapinge heeft zaterdag de derde doorgaans zijn grote concurrent, was er de veteranen het snelste op het technische race van de ATB Zomercup in Kruiningen niet. Hij kampt met een gebroken sleutel- parkoers. 4A,:"lul: foto Willem Mieras doorLucien Roelandt HEINKENSZAND - Het groot aantal wedstrijden in de aan loop naar het Zeeuws kampi oenschap (1 en 2 augustus) geeft de dressuurruiters de kans zich uitermate goed voor te bereiden op de titelstrijd. Een kans die de ruiters met bei de handen grijpen, getuige de deelname aan de wedstrijd van de ruiterclub Allround op het hippisch complex van bij Stal Vermue in Heikenszand. de Rooy met Nairobi reeds de juiste vorm te pakken te heb ben. De amazone uit Yerseke stuurde de ruin met 189 punten naar het oranje erelint. De Be- velandse combinatie stelde hiermee nog maar eens over duidelijk haar kandidatuur voor de Zeeuwse titel. Maar er zijn kapers op de kust. Het ver schil met de als tweede eindi- h de klasse Z2 toonde Chantal gende Mieke Evertse met Kashmir bedroeg immers slechts één puntje. En dan zijn er nog Thamar Zweistra en An toinette Wiskekerke, die er blijkbaar niets voor voelen om zich vooraf in de kaart te laten kijken. In de klasse Z1 had het er alle schijn van dat Willemien Koer- huis bij Napoleon op tijd de juiste knoppen heeft gevon den. De amazone uit Lewedorp stuurde de Indoctro-zoon met 186 punten naar de overwin ning en mag dan op het ZK als een gevaarlijke outsider wor den gezien. Met alle combinaties goed voor een winstpunt eisten de deel nemers van klasse Ml de hoofdrol op. Laura van dei- Schelt toonde zich uiteindelijk de beste van dit sterk preste rende gezelschap. De Zuid-Be- velandse stuurde Proudly Pre sented naar 162 punten en bleef daarmee de Heinkens- zandse Faica Boone met Pride Grandaro een puntje voor. In de klasse L2 mocht Marlies Nijse met Imago twee winst punten aan haar totaal toevoe gen. Zij reed de Ulft-afstammeling met 169 punten naar de zege. In het kielzog van haar voerden Mie ke Evertse met Mission Impos sible en Danielle de Waal met Udo een verbeten strijd om het zilver. Beide kwamen uiteinde lijk op 167 punten uit. Het lot moest de beslissing brengen: Mieke Evertse was de geluk kigste.In de klasse M2 bleek Lidie Goudswaard met Dande lions Milotti een maatje te groot voor de concurrentie. De amazone uit Nisse reed Pava- rotti van de Helle-nazaat naar 167 punten. Zij bleef daarmee Annemarie Hertzberger met Murfy en Daniëlle de Waal met Maaike acht punten voor. AMSTERDAM - Lucienne van den Broek is in Amsterdam nationaal tenniskampioen in de categorie 40-44 jaar gewor den. De speelster uit Oost-Souburg, die als tweede was ge plaatst, versloeg in de finale Annelies Simons, 7-6 en 6-1. In de eerste set keek Van den Broek lange tijd tegen een achter stand aanmaar ze sleepte er alsnog een tiebreak uit. Die werd met 7-4 gewonnen. Hierna was het verzet van Simons gebro ken en pakte de Souburgse de titel. Van den Broek doet in augustus mee aan het WK dat in Duits land wordt gehouden. BRESKENS - Jacco de Looff is de favoriet in het enkel 3- schema van het C-1000 Vechthanentennistoernooi in Bres kens, dat vandaag van start gaat op de banen van tennisver eniging de Boskreek. Christiaan Trapman is als tweede ge plaatst in het enkel 3maar zowel Zierikzeëenaar De Looff als Trapman kan rekenen op forse tegenstand. De wedstrijdlei ding is erin geslaagd in het enkel 3 een schema van zestien spelers bij elkaar te krijgen. Bart van de Sande, Dethlef Pie- ters, Duncan Blackman, de broers Mare en Tom Felius, Kir- sten DeyRené Lindenbergh, TomHuis, Bram de Nijs en de IJ- zendijkse routinier Paul Hendrikse zullen er alles aan doen om de beide favorieten van de toernooizege af te houden. SCHIJNDEL - Jaap Nieuwenhuize uit 's-Heer Arendskerke had in de finale van de Skeatfreak-competitie in Schijndel voldoende aan de zevende plaats om zijn tweede plaats veilig te stellen in het eindklassement. Micha Vendel uit Weert won de skeelercompetitie. Kees de Goffau uit Rilland moest met slechts eentiende punt voorsprong zijn derde plaats verdedigen ten opzichte van plaatselijk favoriet Peter Schachtschabel. De twee kansheb bers verloren elkaar geen moment uit het oog. Zij maakten deel uit van een kopgroep van dertien man. Halverwege de koers, die 40 minuten en drie ronden duurde, leek De Goffau te winnen omdat Schachtschabel in een krappe bocht onder uitging. Geholpen door zijn ploegmaats werd Schachtscha bel weer netjes terug in de kopgroep gebracht en ook nog eens uit de wind gezet. In de finale van de wedstrijd slaagde De Goffau er niet in het juiste wiel te kiezen en moest toezien dat zijn concurrent de vierde plaats haalde. De zesde plaats van De Goffau was net niet genoeg voor het erepodium van deze Skeatfreak-competitie. Jaap Nieuwenhuize finishte net ach ter De Goffau op de zevende plek en Niek Westrate (Rilland) werd dertiende. ARKEL - Stefan Hage heeft het Zuid-Nederlands kampioen schap motorcrossen in de 65cc-klasse grote wielen op zijn naam geschreven. In de laatste wedstrijd kwam de tienjarige inwoner van Borssele niet verder dan een zesde plaats, maar over het hele seizoen was hij duidelijk de sterkste. Hage won in totaal vijf van de vijftien wedstrijden. In de laat ste voorwedstrijd voor het Nederlands kampioenschap gierden de zenuwen door de keel en bleven zijn prestaties in vergelijking met eerdere wedstrijden wat onder de maat. De eerste manche sloot Hage af als zevende, de tweede manche ging het iets beter en werd hij zesde. Het volgende doel voor Hage zijn de twee wedstrijden om het Wereldkampioenschap in Hongarije en Duitsland op 9 en 16 augustus. Daarna volgen nog vijf finalewedstrijden om het algeheel Nederlands kampioenschap. Vlissingen. Zomeravondbridge (resultaten vanaf 50 procent). A-lijn, 14 paren: Breed veld/Verburg 62.20, echtpaar Fazekas 61.01, echtpaar v. d. Laan 59.52, van Ham/mw. La bruyere 53.27, dms. Eckhardt/de Visser 52.98, mw. Pettinga/v. d Brink 51.79, dms. De Koning/van Rijn 50.89. B-lijn, 12 paren: dms. Hurkmans/v. d. Laan 60.36, van Maar- en/Minderhout 59.29, echtpaar de Kok 56.07, de Kort/v. d. Perk 55.36, mw. van Bo ven/de Koeyer 55.00, dms. De Regt/Vonk 53.93, mw. Breedveld/van Saagsveld 51.43. C-lijn, 12 paren: mw. Engelen/Scherp 59^64, Schoof/Zuidervliet 59.29, dms. Smolders/v. d. Wart 55.00, echtpaar Rodewijk 52.50, rr^w. Leynse/Schute 51.79, echtpaar Hultermans 51.07, echtpaar Boomstra 50.36. 2e manche: 1. De Visser, 2. Van Eekelen, 3. Willekens, 4. Van Kempen, 5. Leijnse. 65cc 1e manche: 1. Ricky Joosse, 2. Luuk Dybala, 3. Gino Nagtegaal,4. Maikel Bazen, 5. Ange- lo van Zuylekom. 2e manche: 1. Dybala, 2. Bazen, 3. Nagtegaal, 4. Björn Oreel, 5. Van Zuylekom. 50cc 1e manche: 1 Hans Timmer, 2. Lars de Nood, 3. Coen van Strien, 4. Guido Boone, 5. Pim van Strien. 2e manche: 1Tim mer, 2. C. van Strien, 3. Boone, 4. P. van Strien. iètóès mm Vlissingen. Clubcross MSV De Uitlaat. 250/500cc 1e manche: 1. Freddie Blaas, 2. Freddie Roelofs, 3. Marco Overweel, 4. An dre Jakobsen, 5. Ronald Melse. 2e manche: 1. Blaas, 2. Roelofs, 3. Jakobsen, 4. Ronald Melse, 5. Bas Doornheim. 125cc 1e manche: 1. Richard Leeuwesteijn, 2. Martin Stroo, 3. Jurgen den Engelsman, 4. Marlon Meris- son, 5. Pascal Adriaanse. 2e manche: 1. Stroo, 2. Den Engelsman, 3. Merisson, 4. Jacco de Korte, 5. Adriaanse. Clubklasse 125-250/500cc+ 1e manche: 1. Willem den Engelsman (250cc), 2. Leon van der Lee (125cc), 3 Frank Rottier (250cc), 4. Jos Colijn (250cc), 5. Patrick Polderman (125cc). 2e manche: 1. Den Engelsman, 2. Van der Lee, 3. Wim Jobse (250cc), 4. Rottier, 5. Jeroen de Nood (125cc). Veteranen 1e manche: 1. Jo ris van Strien, 2. Leo Stroo, 3. Ad Geldof, 4. Ron Bos, 5. Rene Oelen; 2e manche: 1. Van Strien, 2. Stroo, 3. Bos, 4. Oelen, 5. Peter Ma- ranus. 85cc 1e manche: 1. Gilbert de Visser, 2. Johnny van Eekelen, 3. Marcel Willekens, 4. Danielle van Kempen, 5. Wesley Leijnse. Schijndel. 40 minuten en 3 ronden: 1. Gunther van Hoogten (Oostmalle), 2. Jan WillemBobbink (Steenderen), 3. Micha Vendel (Weert), 6. Kees de Goffau (Rilland) 7. Jaap Nieuwenhuize ('s-Heer Arendsker ke) 13. Niek Westrate (Rilland). Eindklassement Skeatfreakcompetitie: 1. Micha Vendel (Weert), 2. Jaap Nieuwenhui ze ('s-Heer Arendskerke) 3. Peter Schacht schabel (Schijndel) 4. Kees de Goffau (Ril land), 8. Cees Cijsouw (Groede), 14. Leo Janse (Yerseke), 23. Jaap Tatenhove (Axel), 30. Niek Westrate (Rilland) 42. Jan de Visser (Kloetinge) 's-Heer Hendrikskinderen. Open Puye Frans Opendubbeltoernooi. VD 6: Van Eijkeren/ Klos-Coppens/Vreke 1 -6 6-2 7-5, VD 7: Van Steveninck/Boi-Tolhoek/Gast 6-3 6-2, Boogaard/Mijnsbergen-Van de Bijl/Meijers 6-4 6-2, MD 5: Felius/Hendirksen-Noordij- ke/Aarts 6-4 6-4, Breuere/Remijn-Dohmen- /Pijpelink 7-5 6-3, Simonms/Cok-Tax/van Sabben 6-4 6-4, MD 6: Bonefaas/Verwei- -Dohmen/Prins 6-2 7-6, Wijnands/Rave- stein-Hannewijk/Almekinders 6-3 2-6 6-4, Schog/Van Keeken-Schmitz/van de Weele 6-3 4-6 7-5, GD 6: Schetters/van Tuijl- Schoonen/Sanders 6-4 6-0. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Ruim tweehonderd dressuurcombi- naties gingen op manege De Eendracht in Vrouwenpolder van start. Zij verkozen een wed strijdje in de verzengende hitte boven lekker luieren in de zon op het nabijgelegen strand. De zon eiste echter zijn tol. In de klasse Z2 moesten in de eerste proef Ronald Aarts met Navajo, Ingeborg van Zeele met Orlando en Martijn Haring met HIS Midnight met een score van 201 punten, ruim voldoende voor twee winstpunten, de eer ste plaats delen. In de tweede proef liet alleen Martijn Haring de teller nogmaals oplopen tot 201 punten. Bij Ronald Aarts en Ingeborg van Zeele was toen de pijp duidelijk leeg. Hun tweede proef was zelfs niet winstpunt waardig. Voor Martijn Haring was deze prestatie overigens niet voldoende voor de zege. Die ging naar Laurens van Lieren met Veersedam's Management. De international uit Schore greep in de eerste proef met 198 punten net naast de prijzen. Nu scoorde Van Lieren met de ruin een puntje meer dan zijn Goese rivaal. Maxime Lefeber zette ook in Vrouwenpolder haar opmars naar de top door. Met respectie velijk 170 en 176 punten eiste de amazone uit Koudekerke in bei de proeven van de klasse LI de zege op. Ook Agnetha Bertou trok in Vrouwenpolder de pro gressieve lijn door. De Oost- burgse stuurde Vitamine H met 169 punten naar de tweede stek. In de tweede proef werd Jorinda de Vries van het organiserende Sé-Ros met 170 punten tweede. In de klasse Z1 toonde Omar Vonse zich het beste bestand te gen de hitte. De voor de thuis club uitkomende ruiter stuurde Picobello met respectievelijk 197 en 190punteninbeideproe- ven naar de overwinning. MALMEDY - De Vlissingse mountainbiker Joël Dieleman is zesde geworden bij de espoirs bij een wedstrijd in het Belgi sche Malmedy. Deze wedstrijd telde mee voor de beker van Bel gië. In het algemeen klassement staat Dieleman nu derde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21