Goes houdt de schade beperkt Zeeuwse ruiterjeugd heeft hoogste woord op Jumping de Weel J Eén seconde verschil na twintig uur zeilen 17 tie bekenden betwisten nationale ORC-titel in Deltaweek ic Vereecken (t eindelijk ïrwinning maandag 14 juli 2003 psgenoten Teamwork Tot de tanden gewapend NAC scoort maar zeven keer Klavertjes vier Bennie Provoost naar WK junioren Winst Van Hartingsveldt in dubbel Seizoen voorbij voor De Reuver Zestienjarige wint 125cc-race Van den Brand tijdje uit roulatie Gelijkspel hockeyers tegen Spanje iBÉr Geen maatstaf mmm Eerste dagzege Van de Ven in Duitse titelstrijd UsPLAAT - Achter de onge- L en uiteindelijke winnaar Tavenier vochten twee IMS-zei- ■jdens de Veronicarace om de Ie plaats. Na het rekenwerk was Lsiezaterdagochtend even on- jijkals waar. De Xanadu werd na jeine dag zeilen tweede met één de voorsprong op de Easy Living. (holst van de nacht keerden de Lppers zaterdag terug in Co- lijnsplaat. Het deelnemersveld van de wedstrijd op open zee, onderdeel van de Deltaweek, was kleiner dan voor gaande jaren. Slechts vijf zeilers had den zich ingeschreven. De race werd met overmacht gewonnen door Stan Tavenier, die met zijn achtkoppige be manning de ruim honderd zeemijl af legde in 18 uur en 10 minuten. Om tien voor half drie passeerde de Fregatvogel de finish. „We zijn heel erg tevreden. Het is toch een lastige wedstrijd", zei Vlissinger Tavenier zaterdagavond na de dag te hebben gebruikt om bij te slapen. „We hebben deze boot nu voor het tweede jaar en hebben het gevoel dat we hem nu aan de praat krijgen." Tavenier boekte twee weken geleden ook al succes met het IMS-2-schip door tijdens een zeilrace om het Isle of Man in een veld van zestienhonderd deelne mers als negende in zijn klasse te eindi gen. Tavenier finishte ruim een uur voor de nummer twee: de Xanadu van Lennart van Oeveren uit Goes. Van Oeveren had de Fregatvogel tijdens de race nauwe lijks gezien, de Easy Living van Rinus de Jonge uit 's-Gravenpolder des te meer. De twee IMS-3-boten gaven el kaar geen duimbreed toe en hadden na de tijdscorrectie na bijna twintig uur zeilen precies één seconde verschil, in het voordeel van Van Oeveren. „Onge veer twintig mijl voor de finish viel de wind opeens weg. De Easy Living liep toen zo'n tien minuten op ons uit. Ge lukkig konden we er op het laatste rak, onder spinnaker, nog voorbij komen", zei de Goese IMS-schipper opgelucht. „We lagen de hele race voor op de Easy Living totdat het weer opeens om draaide en we zoek werden gevaren. Toen kon ik mijn pet wel opvreten. Die seconde geeft precies de spanning aan die er tijdens de wedstrijd was." an de Plasse wint titanenstrijd jiinènede Kok (NSPLAAT - Tijdens het I® ORC-club, dat plaats- lijdens de 33e Deltaweek, jein de ORC-3-klasse een Lstrijd. David van de 'en Jan-Dirk van de Endt, afkomstig uit Yerseke, „om de eerste plaats. Na idstrijden in negen dagen ,'an de Plasse uiteindelijk jt langste eind. Iderlands kampioen ORC- jot gistermiddag van zijn jinning. „Het is spannend stmetdeMagnifique, ook het exact dezelfde boot jen mij en Jan-Dirk is er iwel sprake van gezonde rentie. Vroeger zeilden samen, maar nu vaar ik [hem." Van de Plasse, va- de Kokopelli, toonde Bjdens het kampioenschap jest constante zeiler. „We iet één keer als eerste ge- |,maar waren gemiddeld beste." Endt verloor het kampi- iap vorige week zondag, inishte hij niet in de Zee- 'redstrijd II, terwijl Van de die nu in Goes woont, ïwerd wat hem een voor- j opleverde van zeventien a. De Goesenaar had gis- nColijnsplaat een minde- „Maar het slechtste re it wordtgeschrapt", stelde ireden vast. Van de Endt uiteindelijk tweede in het lasserhent. Achter de talige dorpsgenoten ein- de Belgische schipper Van KENSZAND - Al weken Eric Vereecken op jacht en overwinning. Aanval- jden is immers zijn motto, liet gewenste resultaat ang uit. In Heinkenszand tt echter anders. De wed- voor de amateurs draaide een massaspurt en die kon ilstenaar eindelijk naar ind zetten. been van de renners (in to- 12 renners), maar ook van ibliek (zo'n duizend toe- ivers) was er een grote be- elling in Heinkenszand. dien was het een aantrek- ewedstrijd met veel ont- ingspogingen. Eén van de Indie probeerde een vlucht ietten, was Johnny van der ter maar ook Tony Ver ren enMatthieu Hendriks en zich uiterst actief, oge tempo liet echter geen appingspogingen slagen, b het na 45 (van de 60 te ien) kilometer serieus iworden. Een groepje met anderen Van der Kloos- erschuuren, Ronald Roos in Akkermans leken de be ide bres te slaan. Het pelo- af echter opnieuw geen snming en in een ronden- achtervolging werden de ters weer achterhaald, nks de vele vluchtpogin- ePde wedstrijd uit op een spurt en daarin voelde «ken zich als een vis in het Hij was de snelste vóór iPeemen en Ronald Roos. edstrijd bij de veteranen ontsierd door een valpartij itstond door een overste kind. Christ de Baat was be dupe van. Samen met f Rovers, Teun van Dijke hst Verbraak reed de Bra- ■t al kilometers lang aan ding. Met nog vier ronden 'n> was het duidelijk dat ™t°n niet meer zou terug- Een overstekend kind De Baat echter kans- Rij kon het kind niet meer )kenen viel. Rovers maak- II ue consternatie gebruik "g er in zij n eent j e vandoor, reed de renner uit Oud- naar de zege. Glenn van Was opnieuw de snelste recreanten. In die catego rie renner uit Heinkens- 2°wat onklopbaar als het "den aan komt. Voor eigen dus ook. Nu klopte hij ®aar Charl Dietvorst, die lr geleden de Ronde van ,enszand voor amateurs III "aam had geschreven Waes uit Wachtebeke op de der de plek. Naast de twee ORC-3-zeilers stond er nog één Zeeuw op het podium van het Open Neder lands kampioenschap ORC- club. Arjen Zwart uit Zierikzee werd in de gecombineerde klas se ORC-5 en -6 derde in zijn Ka- lik-30. De Belg Tom de Jonghe werd in die categorie Open Ne derlands kampioen. De Jonghe was niet de enige Belg die in Colijnsplaat met de eer ging strijken. De konings klasse, de ORC 1 en 2, werd ge wonnen door het team van Rudi Floridor uit Rumst. De negen koppige bemanning was in de Levyah al de hele week superi eur en maakte alleen gisteren een misser toen ze tijdens de korte race vastliepen. „Extreem varen", gaf stuurman Ice als re den voor het vastlopen. „We wa ren op zoek naar de ondiepte en liepen vast." Voordekker Rob Fransen van dagwinnaar Xana du zag het gebeuren. „Zij zaten vlak voor ons. Opeens ging de achterkant omhoog en liepen ze vast. Wij konden nog snel gijpen zodat we er langs konden." Het was geen dure fout van de Belgen. „We moesten alleen zorgen dat we niet werden gediskwalificeerd. We hadden aan een start en finish vol doende voor de eindoverwin ning." Eigenaar Rudi Floridor was te vreden met de titel. „Het team heeft fantastisch gevaren", zei hij over de bemanning waar hij al een aantal jaren mee samen werkt. „Wezijneengoedgeolied amateursteam. Tijdens wed strijden is het ook echt team work. Het is ongeveer veertig procent boot en zestig procent team." De winst tijdens de Del taweek was niet de eerste van het seizoen. Tijdens de in juni gehouden Yeoman-cup in Sche- veningen was het fonkelnieuwe schip ook al succesvol. „Daar hebben we ook bijna alle prijzen weggekaapt." De Deltaweek eindigde afgelopen weekeinde. Jong en oud streek de zeilen. door Roeland van Vliet GOES - De voetballers van zondag-der deklasser Goes hebben zaterdagavond het nieuwe seizoen verdienstelijk ge opend. Tegen de profs van NAC werd het maar 1-7. „De doelstelling is gehaald", stelde Goes-trainer Marco Groeneveld tevreden vast. „Zij mochten er niet meer dan tien maken en wij moesten minimaal één keer scoren." Groeneveld, dit seizoen nieuw bij Goes, had zijn ploeg met duidelijke opdrachten het veld ingestuurd. Bij balbezit van NAC moest Goes 'gesloten spelen' en 'druk op de zijkanten zetten'. Wanneer Goes zelf de bal zou hebben, kon er vrij uit gespeeld worden, zonder dat er al te veel risico's werden genomen. En de aan vallen moesten opgebouwd worden via de zijkanten, via Stefan Scholten op links en Rosanno Acton op rechts. Groe neveld: „Het kwam er in de eerste helft best aardig uit. In de tweede helft was de organisatie minder, omdat ik veel gewis seld had en niet iedereen meer op zijn ei gen positie stond." Goes hield de tegenstander lang op 0-0. En dat terwijl NAC tot de tanden gewa pend was. Trainer Ton Lokhoff spaarde niemand. Maar Henk Vos, Kevin Bobson, Orlando Engelaar, Anouar Diba en Al fred Schreuder schoten en kopten de eer ste 23 minuten niet met scherp. Pas in de 24e minuut knikte Henk Vos, gekomen van RBC, de bal met het hoofd binnen: 0- 1Dat het keurkorps van NAC niet eerder scoorde, was voornamelijk de verdienste van Goes-doelman Sven Wolkenhauer. Hij verrichte een aantal prachtige red dingen. Als de verdedigers voor hem zich lieten verrassen door de profs, was hij er altijd nog. In de 36e minuut werd hij voor de tweede en laatste keer - in de rust werd hij vervangen - geklopt. Anouar Diba trapte een hoekschop, Rob Penders schoot de bal binnen. Geheel verrassend maakte de ploeg die maar vijf procent van het balbezit had, in de blessuretijd van de eerste helft nog een tegentreffer. Lunven Vermeer, gehaald van Vlissingen, haalde in één van de zeld zame Goes-aanvallen de achterlijn en zette de bal blind voor. Daar was nie mand van Goes, maar Vermeer had het geluk dat Penders de bal achter doelman WESTERHAAR - Bennie Provoost uit Aagtekerke is op de tweede plaats geëindigd in het Nederlands damkampioen schap voor junioren. In de slotronde moest hij per se winnen van Boudewijn Derkx om nog aanspraak te kunnen maken op de eerste plaats, maar zijn Culemborgse tegenstander verde digde zich in een klassieke partij goed en gaf de jonge Zeeuw geen kans op winst. Dankzij het gelijke spel van Provoost had koploper Niek Kuij venhoven aan een remise tegen Jasper Lemmen genoeg om de nationale titel te pakken en doe missie volbracht hij Provoost kan terugzien op een zeer goed toernooi, waarin hij geen enkele partij verloor en er drie wist te winnen. Dankzij zijn tweede plaats verzekerde hij zich van een plaatsbewijs voor het j eugdwereldkampioenschapdat later dit j aar op een nader te bepalen locatie wordt gehouden. HEERHUGOWAARD - De Goese tennisster Suzanne van Hartingsveldt heeft gisteren met Tessy van de Ven de dubbel- finale van het Nigella Futuretoernooi in Heerhugowaard ge wonnen. Het duo leidde met 6-2 2-1 toen het Nederlands/ Tsjechische dubbel Kika Hogendoorn/Vladimira Uhlirova moest opgeven. Eerder in de week was Van Hartingsveldt al in de eerste ronde van het enkelspel uitgeschakeld. OSS - Motorcrosser Mare de Reuver is gisteren tijdens het Ne derlands kampioenschap in Oss zwaar ten val gekomen. De nummer twee van het tussenklassement om het wereldkam pioenschap in de klasse 125 cc heeft waarschijnlijk zijn bo venbeen en sleutelbeen gebroken en zal dit seizoen niet meer in actie komen. ANP DONINGTON PARK - De zestienjarige Hector Barbera heeft gisteren de Grote Prijs van Engeland op het circuit van Do- nington Park gewonnen. Het was voor de tiener de eerste zege in zijn loopbaan. De Aprilla-rijder hield de Italianen Andrea Dovizioso (Honda) en Stefano Perugini (Aprilla) achter zich. Honda-rijder Daniel Pedrosa behoudt in de stand om het we reldkampioenschap de eerste plaats. ANP ZEELAND - Wielrenster Daphny van den Brand zal voorlo pig niet in actie komen. De nationaal kampioene mountain bike en veldrijden kampt met een blessure aan haar liezen. Ze zal drie tot zes weken geen wedstrijden rijden. Na afloop van het veldritseizoen heeft Van den Brand een operatie aan de liezen ondergaan, maar ze heeft nu opnieuw klachten gekre gen. Het is twijfelachtig of ze haar mountainbiketitel kan ver dedigen. De Nederlandse kampioenschappen zijn half augus tus in Zoetermeer. ANP BARCELONA - De Nederlandse hockeymannen hebben za terdagavond in Barcelona in een oefenwedstrijd met 3-3 ge lijkgespeeld tegen Spanje. De Nederlandse doelpunten kwa men van Ronald Brouwer (2x) en Taeke Taekema (strafcorner De formatie van bondscoach Joost Bellaart speelt vandaag opnieuw tegen de Spanjaarden. ANP Daarin moesten ze allemaal het antwoord schuldig blijven op de ontketende jeugdinternational Domique Greeve. Ook in de klasse L deed de Zeeuwse jeugd van zich spre ken. In de barrage toonde de zestienjarige Dennis Evertse zich met Red Buil de beste van veertien combinaties die tot de beslissende ronde doordrongen. Het jeugdtalent uit Nieuwland toonde zich één tel sneller dan de veertienjarige Martine Stou ten uit Serooskerke met High Society. Nadine Timmerman uit Veere maakte het Zeeuws succes compleet door met Nalbandian de derde plaats op te eisen. Ook in het tweefasenparcours van de klasse L was er tegen de Zeeuwse jeugd geen kruit ge wassen. De vijftienjarige Nadi ne Doosjen eiste hier met Hype rion het oranje erelint voor zich op. De amazone uit Vogelwaar de toonde zich een fractie snel ler dan de veertienjarige Moni que van Sabben uit 's-Heer Arendskerke met La vita. foto Willem Mieras door Lucien Roelandt Goes-speler Romeo van Aerde houdt Rob Penders van NAC van de bal af. Gabor Babos gleed: 1-2. Een kleine tien minuten eerder was de nieuweling zelf al dicht bij een treffer geweest. Toen schoot hij op de paal. Verder had Babos niets te doen. Hij had net zo goed klavertjesvier kunnen gaan zoeken rond de strafschop stip. Na rust bracht Groeneveld een totaal an der elftal in het veld. Andere keeper, an der middenveld, andere aanval. En dat had effect op het spelpeil van de thuis ploeg, niet in de laatste plaats omdat stu rende kracht Romeo van Aerde (eveneens nieuw) ook gewisseld was. „In de tweede helft stonden we met allemaal nieuwe jongens, dat heeft ons zeker een paar te gendoelpunten gekost", zei Sjors Koole, de keeper die was overgekomen vanuit de Al van Goes en tegen NAC in de twee de helft zijn debuut maakte in het eerste. „We zijn pas vorige week zondag begon nen met trainen, dan ben je nu dus nog niet op elkaar ingespeeld." Stefano Seedorf, na rust erin gekomen voor Diba, maakte als eerste handig ge bruik van het onwennige Goes. Al twee minuten na rust schoot de huurling van Ajax van buiten het strafschopgebied raak. Daarna volgden nog treffers van Arne Slot (2x), Henk Vos en Rob Penders. „Ach, je weet dat je een paar keer moet vissen als je tegen NAC speelt. Daar stel je je op in", vertelde Koole na de 7-1-ne- derlaag. Trainer Groeneveld was de oefenwed strijd, waarin Jacco de Kok in de 22e mi nuut na jaren trouwe dienst afscheid nam van zijn club, niet tegengevallen. foto Willem Mieras „Zeker niet. Maar het is niet zo dat ik veel uit deze wedstrijd kan halen voor het ko mend seizoen. Dit is geen maatstaf. Maar aan de trainingen voor deze wedstrijd heb ik des te meer gehad. De vier nieuwe jongens hebben aan Goes kunnen wen nen, de ploeg heeft aan mij kunnen wen nen en ik heb alvast duidelijk kunnen maken hoe ik wil spelen. Een leerzame kennismakingsweek dus, met een leuke wedstrijd aan het eind. Nu even twee we ken rust en dan begint onze echte voor bereiding." Goes - NAC 1-7(1-2). 24. Henk Vos 0-1,36. Rob Penders 0-2, 45. Rob Penders 1-2 (eigen doel punt), 47. Stefano Seedorf 1-3, 61. Arne Slot 1- 4, 67. Rob Penders 1-5, 78. Henk Vos 1-6, 84. Arne Slot 1-7. Scheidsrechter: A.L. van de Ketterij (Lewedorp). Aantal toeschouwers: 1500. NISSE - Jumping de Weel heeft de potentie om uit te groeien tot één van Zeelands grootste hip pische outdoorconcoursen. On danks de concurrentie van Bre da Hippique was het tweedaags evenement in Nisse sterkbezet. Met een van spanning trillende finale onderstreepten de ruiters in het jachtparcours van de klasse zwaar het hoge niveau. Met Carolein van de Plasse met Delta Mossel Oase kreeg deze rubriek ook nog een fraaie win nares. Voorzitter Piet Huige toonde zich na afloop een tevreden man. Over een uitbreiding van het nu uit twee dagen bestaande evenement wil de preses echter vooralsnog niets weten. „Na tuurlijk zijn we blij met de po sitieve geluiden over deze wed strijd. Na twee jaar blijkt Jum ping De Weel al een begrip voor de ruiters. Maar de organisatie van Indoor Zeeland legt al een behoorlijke claim op het be stuur. Daar zijn we een heel jaar mee bezig. En het zijn dezelfde mensen die hier de kar trekken. We moeten voorzichtig zijn niet te veel hooi op de vork te ne men." Snel, sneller, snelst. Dat laatste was Carolein van de Plasse in het zadel van Delta Mossel Oase in het jachtparcours van de klasse Z/ZZ. De amazone uit Yerseke nam revanche op haar mislukte greep naar de macht in het klassiek parcours. Ook daarin toonde de zeventienjari ge amazone uit het Zuid-Beve- landse mosseldorp zich met de in supervorm verkerende merrie in het basisparcours de snelste. Een pechfoutje hield de combi natie echter buiten de barrage. „Ja, dat was even balen. Oase gaf me een uitstekend gevoel. Het liep lekker en dan zo'n rot- foutje. Maar dit maakt weer al les goed", stelde de winnares. Van de Plasse was met Delta Mossel Oase niet de enige Zeeuwse combinatie die in deze wedstrijd tegen de klok van zich deed spreken. Met Sandy den Exter (Veersedam's Frisbee) op de tweede plaats en Ilyo de Loos (Nadir) op de derde stek eisten de Zeeuwen in deze rubriek de hoofdrol op. Daarmee revan cheerde het Zeeuwse contingent zich voor de prestaties eerder op de dag in het klassiek parcours. LEIPZIG - Motorcrosser Rinus van de Ven heeft zijn leidende positie in het prestigieuze Duit se kampioenschap verstevigd. De vijftienjarige Vlissinger won de eerste manche en werd in de tweede manche tweede. Van de Ven werd gisteren in Leipzig vergezeld door een ca meraploeg van het nieuwe tv- programma Tuti Famili, geor ganiseerd door Jochem van Gel der. De Vlissinger voelde de spanning daardoor meer dan anders, maar hij hield kranig stand. Traditiegetrouw was zijn eerste manche ijzersterk (winst) en ging er in de tweede weer wat mis. Dit keer was dat een bot sing in de eerste bocht. Vervol gens joeg Van de Ven van de tiende plaats terug naar de tweede plaats. Hij kwam slechts vier seconden tekort op de Deense winnaar, maar werd wel voor de eerste keer dagwinnaar in het Duitse kampioenschap. Met nog drie wedstrijden voor de boeg heeft Van de Ven zestien punten voorsprong op nummer twee Mossel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17