PZC Kans op Zeeuwse etappe stijgt tour defrance Freire deelt in Rabo-malaise Valhelm mag af op l'Alpe d'Huez Belgische zeiler wint op Open NK Nederlandse toppers in Turkse competitie O'Grady en Geslin in slotkilometer ingerekend, Petacchi wint weer Omleiding P 1 zaterdag 12 juli 2003 F PV F Jacht Baldato geeft op Lyon Aanpassen 2'1 Honkbalploeg begint EK met winst Som op podium in Golden League Van Hintum keert terug bij RKC Spetterend debuut van roeiacht Irakezen gaan schieten in VS n m Im door Frits Bakker NEVERS - Het vluchtige be zoekje van een Zeeuwse dele gatie aan de Tour de France heeft zijn uitwerking niet ge mist. Pieter Stoter, Toine Pop- pelaars en Lieuwe Rienstra hadden gistermorgen voor het vertrek van de etappe in Ne- vers een kort onderhoud met Tourbaas Jean Marie Leblanc. „Ik schat de kansen dat we een etappe krijgen heel hoog in", meldde Stoter. De Tourdirectie heeft plannen om in 2005 een etappe tussen Zeeland en Valkenburg te laten rijden. Dat heeft Jean Marie Leblanc laten doorschemeren aan Bennie Ceulen, de oud renner die in Nederland de be langen van kandidaat-organi satoren behartigt. Pieter Sto ter: „Het kan ook dat de etappe andersom, dus van Valkenburg naar Zeeland wordt gereden. Voor ons maakt dat niet zo veel uit. We zijn al heel blij dat de Tour wil komen." De drie vertegenwoordigers van het Zeeuwse comité waren gisteren een dagje te gast. „We hebben kennisgemaakt met zowat heel de Tourorganisatie en kort met Leblanc gespro ken. Hij heeft in de eerste plaats zijn dank uitgebracht voor het schilderij dat we hem hebben toegestuurd. En heeft ons weer iets meer hoop gege ven." Bennie Ceulen, die de comité leden in Nevers rondleidde, is zelfs al op verkenning geweest. Stoter: „Leblanc heeft hem ge vraagd de route te verkennen tussen Zeeland en Valkenburg. Daarvan brengt hij na deze Tour verslag uit." Peloton misrekent zich zelden door Ad Pertijs LYON - Fascinerend en op het einde toch weer frustrerend. Dat was de finale van de warme, lange, op- en afgaande Tour etappe van Nevers naar Lyon. Fascinerend omdat het peloton met de instinctmatige precisie van een bloed ruikend roofdier het duo O'Grady-Geslin (na een vlucht van 195 kilometer!) op vijfhonderd meter van de streep in de kraag greep. Frustrerend omdat vervolgens andermaal Alessandro Petacchi er met de scalp vandoor ging. Voor de vierde keer alweer deze Tour. „Bij de start vanochtend zeiden enkele van mijn tegen standers nog: ga toch naar huis jongen." Hij zei het zowaar met een glimlach. Als Petacchi de koning van de spurters is, dan is het wel een luie, gezapige, bijna geeuwende leeuw. De Italiaan blijft winnen, maar hij blijft ook klagen. Elk ant woord op een vraag begint hij met een diepe zucht. „Ik weet het niet. Elke keer als de weg stijgt en het ritme wijzigt, heb ik het moeilijk. De conditie is nog altijd niet goed. Vandaag zag ik het lange tijd niet zitten. Zeker Meer over de TOUR op de PZC-site: www.pzc.nl niet op het einde, toen die twee almaar voorop bleven. Toch ging het in de spurt weer verba zingwekkend gemakkelijk. Ge makkelijker dan al die keren er voor." Die laatste meters waren de saaiste van de gehele etappe. De kilometers ervoor de meest op windende. O'Grady en Geslin hielden im mers langer stand dan gedacht. Met nog 195 kilometer te rijden waren ze in de aanval gegaan. Achttien minuten bedroeg op een gegeven moment hun voor sprong. Toen ging het peloton versnel len. De minuten verdwenen als sneeuw voor de zon. Maar Lyon naderde. Pas op vijfhonderd meter voor de finish streek de groep op de twee neer. Een buitenstaander staat ver steld van zo een uitgekiende jacht, de wielerwereld wat min der. „Het peloton misrekent zich zelden", weet Rabobank-ploeg- leider Theo de Rooij. „Hooguit één op de vijftig keer gaat het mis." De jagers rekenen continue. Ze hanteren tabellen (één minuut per vij f kilometer)maar ze gaan ook op hun gevoel af. De Rooij: „Als de groep de indruk heeft dat ze het niet redt, dan steken als vanzelf meer ploegen een handje toe. Andersom houden die zich weer in als ze denken dat de vluchters gemakkelijk gegrepen gaan worden." Zo komt het altijd weer goed, met de precisie van een geleid pro jectiel. De renners voorop moeten dat door Peter van Leeuwen LYON - Wie na een rit in de Ron de van Frankrijk -een kijkje neemt bij de bus van Rabobank, ziet deze week slechts'kommer en kwel. „We hadden het ons heel anders voorgesteld", zei ploegleider Theo de Rooij giste ren na de zesde etappe. De Italiaan Alessandro Petac chi had zojuist zijn vierde rit ge wonnen, Rabo-troef Oscar Frei- re was in geen velden of wegen te bekennen geweest. Ditmaal was de Spanjaard toch perfect afgeleverd door Mare Wauters, terwijl Grischa Niermann zich namens Rabobank nadrukke lijk had bemoeid met de achter volging op de twee vluchters, O'Grady en Geslin. Freire hield het in de sprint al vroeg voor gezien. Hij werd ze ventiende, zijn slechtste score tot nu toe. Maar ook zijn eerdere noteringen in massasprints (ze vende, elfde, derde en twaalfde) stemmen niet vrolijk. Freire werd eind vorig jaar met veel bombarie binnengehaald als de man voor de klassiekers. Hij won ritten in de Ruta del Sol en Tirreno-Adriatico, maar LYON - Fabio Baldato heeft gis teren opgegeven in de Tour. De Italiaan stapte tijdens de zesde rit in de bevoorradingszone af. Hij was in de eerste rit betrok ken geweest bij de zware val partij in de laatste kilometer. De Spanjaard Angel Vicioso ver scheen gisteren niet eens meer aan de start. De ONCE-renner had een dag eerder een bot in de linkerhand gebroken. ANP ook weten. De Rooij: „Maar als je voorop rijdt, houd je jezelf voor de gek." O'Grady beaamde dat gisteren na de aankomst. „Pas in de laatste minuut was ik er honderd procent zeker van dat we gepakt gingen worden. Daarvoor niet. Kennelijk was de etappe toch net iets te lang voor ons." De Australiër onderging het al lemaal met opgeheven hoofd. Zoals alle tegenstanders van Petacchi zich gedwee neerleg genbij de suprematie van de Ita liaan. „Het zal er in ieder geval maakte in de wereldbekerkoer- sen geen grootse indruk. 'Osca- rito' was niet in topvorm, was de verklaring. De Spanjaard was altijd de vriendelijkheid zelve en oogde geen moment gespan nen over het uitblijven van aan sprekende resultaten. In mei besloot de ploegleiding Freire mee te nemen naar de Tour, waarin hij vorig jaar bij zijn debuut al in de tweede etap pe succesvol was. „Ik ben nu be ter", zei hij aan de vooravond van de Tour, met een ritwinst in de Ronde van Catalonië op zak. Hij had bovendien Robert Hun- ter meegekregen, de man die hem in het gedrang van de laat ste kilometers moet begeleiden. Maar het is moeilijker dan ooit je plekje in de massasprint te vinden. Er zijn geen treintjes meer, hooguit koppeltjes die de finale tot een onoverzichtelijk geheel maken. Hunter werd zo al een paar keer verrast en is tot nu toe amper van waarde ge weest voor zijn Spaanse kamer genoot, die zëlf met de dag meer gelaten oogt. Tja, daar sta je dan als ploeglei der. Klassementsman Leiphei- mer zit al geblesseerd thuis, net als Mare Lotz. Bram de Groot en Michael Boogerd kampen met de gevolgen van een eerdere val. Remmert Wielinga eveneens, hij ging bovendien gisteren al in de neutrale zone onderuit. „Een verkeersdrempel, zo blijf je be zig", verzuchtte De Rooij. Over het falen van zijn sprinter wer den slechts de schouders opge haald. „Ach, Petacchi is weerzo sterk vandaag. Hij gaat aan wanneer hij wil en wint." Het klonk alsof de witte vlag al was gestreken. „Maar we zien wel wie de bergen overkomt. Tot op de Champs Elysées blijven we hopen." ANP op televisie fantastisch uit heb ben gezien", zei nummer twee Baden Cooke. Lyon is de poort naar de Alpen. Vanaf vandaag gaan daar de klassementsrenners door met hun rekenwerk. Na de ploegen tijdrit is Lance Armstrong weer de torenhoge, schier onklop- baar geachte favoriet. Twee uit dagers is hij al kwijt: de afge stapte Leipheimer en de zwaar geblesseerde Hamilton. Giro winnaar Simoni staat al op gro te achterstand, op meer dan drie minuten. Beloki en Ullrich gel den als zijn grootste concurren ten. De Spanjaard heeft alles op deze Tour gezet en wil het duel aangaan met Armstrong. Ull rich oogstte de laatste dagen ie ders bewondering. Zijn ploeg leider Pevenage: „Hij is verder dan ik dacht, maar hij heeft nog meer tijd nodig om op het ni veau van Armstrong te komen." Pevenage rekent zich liever niet rijk. „Ik blijf erbij dat we pas op l'Alpe d'Huez (morgen) kunnen zeggen hoe Jan er werkelijk Beklimming Alpe d'Huez l'Alpe d'Huez wordt -in Ne derland- de Nederlandse berg genoemd. Het laatste succes dateert echter alweer van veertien jaar geleden. Steven Rooks, winnaar in 1988, over de beklimming van de Alpe d'Huez: Snelste klim: 37.15 min. Pantani (1994) Aantal haarspeldbochten: 21 Gem. stijgingspercentage: 8,45% Hoogteverschil: 1.103 meter Lengte: 13 km "Drie kilometer voor de finish zie je de gebouwen opdoemen. Als je dan denkt dat je er bijna bent, heb je het mis. Er komt dan nog een stuk met een gemeen stijgingspercentage." "Bocht nummer negen heeft sinds mijn overwinning in 1988 mijn naam. Alle winnaars op Alpe d'Huez heb ben een bocht naar hen genoemd gekregen. Daar ben ik trots op." "De haarspeldbochten op de Alpe d'Huez zijn relatief vlak. Daar heb je de kans om even je benen te strek ken, als je zwaarder schakelt. Dan gaat je hartslag ook even met een paar slagen omlaag." "Vanaf het begin is de hitte vaak een grote tegenstander, maar in het mid denstuk van de beklimming komt de wind daar bij. Dan fietsje namelijk in een open vlakte." "Als het na vier kilometer klimmen iets vlakker wordt, gaan de jongens die nog goede benen hebben ver snellen. Als je dan in die eerste kilo meters teveel gegeven hebt, moet je afhaken." "In de eerste vier kilometer wordt de beklimming vaak al beslist. Na een aantal kilometer op vlak terrein, gaat het daar meteen steil omhoog. Die overschakeling is lastig. Graphic: Julius Wintermans Tekst: Max van der Put Winnaars Fausto Coppi Joop Zoetemelk Hennie Kuiper Hennie Kuiper Joachim Agostinho Joop Zoetemelk Peter Winnen Beat Breu Peter Winnen Luis Herrera Bernard Hinault Federico Echave Steven Rooks Gert-Jan Theunisse Gianni Bugno Gianni Bugno Andy Hampsten Roberto Conti Marco Pantani Marco Pantani Guiseppe Guerini Lance Armstrong In 1979 waren er twee etappes met aankomst op Alpe d'Huez Steilste gedeeltes 1— Begin beklimming Gem. stijging illll LD NJ èS 10 1 OT CO In 00 u> LD O") ^5 o~- o> tn yi OT V? door Ad Pertijs LYON - Op weg naar Lyon werd gisteren Andrei Kivilev door zijn supportersgroep geëerd langs het Tourparkoers. De Ka zak kwam afgelopen voorjaar vlak bij zijn woonplaats Sor- biers dodelijk ten val tijdens een etappe van Parijs-Nice. Zijn overlijden deed de discussie over het al dan niet verplicht dragen van een valhelm door slaan in de richting van een we reldwijd gebod. Het Tourpeloton trekt dit week einde daarom voor het eerst ver plicht gehelmd de bergen in. Al leen bij een finish bergop mag aan de voet van de laatste be klimming de helm afgezet wor den. Een eerdere poging in 1991 om de renners tijdens de ronde te verplichten een helm te dra gen, werd na een staking afge blazen. Sinds de dood van Kivilev is het verzet tegen de helmplicht da nig afgezwakt. Alleen enkele Franse ploegen sputteren nog tegen. „Voor de Nederlanders is het geen probleem", zegt Servais Knaven. „Wij zijn het gewend om van jongsaf aan met een helm te rijden." Michael Boo gerd zet 'm in de bergen toch lie ver af. „Dat is prettiger. Ik vind trouwens nog steeds dat het wel of niet dragen van een helm ie ders eigen verantwoordelijk heid moet zijn." Knaven verwacht niet dat veel renners de UCI-verplichting zullen tarten. Boetes schrikken renners doorgaans niet af. „Maar als ze UCI-punten in mindering gaan brengen, wordt het anders. Kom je aan hun pun ten, dan kom je indirect aan hun geld." Telekom-manager Walter Go- defroot heeft zich binnen de vereniging van wielerploegen (AIGCP) veelvuldig gebogen over de valhelm. „De verplichting is te snel inge voerd. Ze hadden de producen ten wat meer tijd moeten gun nen om een goede helm voor in de bergen te ontwikkelen. Daar zijn ze druk doende mee. Des tijds in 1991 spraken we over een heel andere helm. Echt zo'n pot op je kop. Inmiddels zijn ze qua ventilatie en gewicht een heel stuk verbeterd. Elke ontwikkeling heeft zijn tijd no dig." Godefroot vreest dat ploegen nu eigenhandig de helmen gaan aanpassen voor de bergritten. „Ik heb al een mecanicien bezig gezien met een vijl. Hij maakte de gaten groter. Dat zal de deug delijkheid van de helm niet ten goede komen. Het lijkt me zelfs levensgevaar lij kV Bij US Postal gaat Lance Arm strong als vanzelf met een helm op de bergen in. „Het past bij de Amerikaanse wielercultuur", weet zijn woordvoerder Jogi Müller. Jan Ullrich legt zich ook zonder mokken neer bij het ge bod. Zijn ploegleider Rudy Pevenage zit echter wel met een praktisch probleem. „Waar laat je die helmen aan de voet van bijvoorbeeld l'Alpe d'Huez? Wegsmijten in de berm? Dan zal ik iemand moeten rege len die ze weer opraapt. Mis schien is een groot vangnet een oplossing. Een soort blikvanger, die je wel eens langs de weg ziet." Een beetje tophelm kost tegen woordig tweehonderd euro. Voor de fans die doorgaans ge noegen nemen met een petje of een bidon, ligt morgen aan de voet van l'Alpe d'Huez een waardevoller collector's item te wachten. GPD Het met de Tour aankomen in een grote stad was vroeger een feest. De volgers vonden er goede restaurants, tamelijk prettige hotels en vertier voor de avond. Dat was vroeger, toen de wereld nog wat kleiner was, zeker de wereld van de Tour. Gisteravond zijn we neergestreken in Lyon: een ramp. Het begon al vanaf de start toen bleek dat een compleet leger aan Tourvolgers tegelijk met de volledige grasboerengemeenschap van Nevers, Moulins en Roanne op de weg zat. Dat zorgde voor enige problemen. Zelfs een toch behoorlijk berijdbare Route Na tionale blijkt dan een landweggetje te zijn en mannen in zwetende hemden, boos en opgefokt, Mart Smeets probeerden op allerlei manieren Lyon te berei ken. Waar dat al lukte binnen de tijd, bleek de stad een doolhof. Vloekend en tierend lieten vol gers zich afzetten om lopend verder te gaan. Tot vlak voor de finish trachtten allerlei Tour volgers nog de stad binnen te komen, maar om dat ook een volwassen armada aan vakantie gangers uit Noord-West Europa hun familiewa gentjes naar de toegangswegen had gestuurd, bleek Lyon, mede gezien het feit dat er onderweg stevig gebotst was en er urenlang files stonden, een schier onneembare vesting. Toch is dit de charme van de Tour. Het is licht uit de hand lopende chaos en parelend zweet, schreeuwende mannen, opgewonden politie mensen die de weg ook niet weten en aan het eind is maar een oplossing: normale vriendelijkheid, noem het maar menselijk gedrag. Ik moest rechtsaf, onze montagemensen wacht ten al een tijdje, andere auto's stonden vast, pa niek dreigde en ik stond voor een eenrichtings straat met een stoere agent ervoor. Er was een oplossing, wachten tot de koers geweest was, tot zeven uur in de avond en anders eigenlijk niet. Zijn collega liep weg, achter luid schreeuwende Italianen aan die hekken met handen wilden buigen. Gelukkig is er een verenigd Europa, gelukkig is er de glimlach, gelukkig wisten we beiden een leuke betekenis van het begrip 'sens unique' te geven. 'Prudence', zei de man, rustig aan, en draaide zich om zodat hij ons even niet wilde zien. Probleem verholpen na een chaotische dag. Niets aan de hand. voor staat ten opzichte van Lan ce. De eerste rit naar Morzine is voor mij geen graadmeter." De rekenaars onder de klasse mentsrenners rekenen nu alle maal op de aanvallers. Op Simoni vooral, die staat te po pelen om er in te vliegen in het hooggebergte. De Spaanse hor zel Mayo kan er eveneens een onrustige etappe van maken. Armstrong: „Het zijn niet de renners die ik vrees voor het klassement, maar ze kunnen wel voor mij heel vervelende dingen gaan doen." GPD HAARLEM - De Nederlandse honkbalploeg heeft het EK» eigen land geopend met een overwinning. In Haarlem \m België gisteravond met 7-0 verslagen. Winnende werper was Roger Kops van Pioniers. Harvey Mo», te van Neptunus sloeg in de achtste innings de eerste hoi®, run. Kops maakte grote indruk bij zijn EK-debuut. De 294 rige rechtshander was een plaag voor de Belgische slagpk en stond slechts drie honkslagen toe in negen innings. stuurde tien Belgen met drieslag naar de dug-out terug Nederlandse aanval produceerde negen honkslagen, waaio». der drie tweehonkslagen van AdrianaEngelhardt en Chairon Isenia. Beste slagman was Brian Engelhardt. De PSV'ersloe drie honkslagen, waaronder een tweehonkslag. ANP ROME - Bram Som is gisteravond tijdens de Golden League, ontmoeting in Rome als derde geëindigd op de 800 meter.De Nederlandse atleet moest twee Zuid-Afrikanen voor ziek dulden. Mulaudzi Mbulaeni won derace in 1.44,00. Zijnland- genoot Sepeng' Hezekiel werd tweede in 1.44,21. Som klokte een tijd van 1.44,40. Gert-Jan Liefers eindigde op de 1500 meter als zesde meen tijd van 3.34,89. De winst ging naar de Marokkaan El Guer- rouj in 3.29,76, de beste wereldseizoensprestatie. De Kenia® Benjamin Kipkirui werd tweede, voor de Spanjaard Revs EstevezOp de 10 0 meter kwam de Amerikaan Maurice Gree ne weer tot een matige tijd: 10,09. John Capel won in 1004 Bernard Williams werd tweede in 100 6ANP WAALWIJK - Marc van Hintum speelt het komende seizoen voor RKC Waalwijk. De linksback tekende een eenjarig con- tract bij de Brabantse club, waar hij ook tussen 1988 en al onder contract stond. Vorig seizoen speelde de 36-jarigeex- international voor de Duitse club Hannover'96. Aanvanke- lij k leek hi j daar ook dit j aar te gaan spelen, maar die overeen komst ketste op het laatste moment af, waarna RKC als eerste club toesloeg. Ook Willem II wilde de verdediger graag inlij ven. ANP LUZERN - Op 1,37 seconde tweede achter vice-wereldkam- pioen Duitsland, een spetterend optreden bij het internatio nale debuut en toch ontevreden. „Het ging gewoon niet zoals we hoopten dat het zou gaan", mopperde slagroeier Henk-Jat Braggaar van de nieuw gevormde acht. Met zijn ploeg kwali ficeerde hij zich gisteren wel voor de halve eindstrijd vands Rotsee Regatta, de wereldbekerfinale in Luzern. In dehalvt finale is de derde plaats vandaag goed voor een vervolg. Haalt de ploeg de eindstrijd van morgen, dan zijn de wereldkampi oenschappen nabij. ANP WASHINGTON - De Verenigde Staten en Irak zullen elkaar voor het eerst sinds het einde van de oorlog in Irak op sportitl gebied treffen. De Irakezen hebben hun deelname toegezegi aan het wereldkampioenschap handboogschieten, dat op 11 juli in New York begint. „Het ministerie verheugt zich op dt eerste internationale sportontmoeting met Irak", aldus een mededeling van het Amerikaanse ministerie van Buitenland se Zaken. De boogschutters uit Irak zijn ook uitgenodigd voor bezoeken aan Washington, San Diego en Californië. S1D Da dc hc F van onze sportredactie AMSTERDAM - Frank de Boer gaat naar Galatasaray. De 33- jarige aanvoerder van het Ne derlands elftal bereikte gisteren in Amsterdam overeenstem ming over een tweejarig con tract. De transfervrije verdedi ger kreeg bij Barcelona geen nieuwe verbintenis. Ook Pierre van Hooijdonk speelt de komende twee seizoe nen in de Turkse competitie. De Feyenoord-spits kwam giste ren, eveneens in Amsterdam, tot een akkoord met Fenerbahce en wordt vanmiddag al officieel gepresenteerd in Istanbul. De international gaat naar verluidt twee miljoen euro per seizoen verdienen in Turkije. De Boer verkoos de nummer twee van de Turkse competitie boven Al Ryaan. De steenrijke club uit het oliestaatje Qatar wilde het salaris van de Neder lander bij Galatasaray verdub belen. Na het vertrek van Cristi- an Chivu werd De Boer ook met Ajax in verband gebracht, maai de Amsterdammers willen lie ver Julien Escudé van Stade Rennes overnemen. Pierre van Hooijdonk ontbrat gisteravond al in de eerste oe fenwedstrijd van Feyenoord bij Excelsior Maassluis (0-5). Van Hooijdonk bereikte eerder deze week al een akkoord met de po pulairste club van Turkije. Fe nerbahce slaagde er echter niel in een bankgarantie te overleg gen. De Turken beweren dat ze nu wel hun financiële verplich tingen kunnen nakomen. Feye- noord ontvangt ruim 900.000 euro voor de Brabander. Peter van den Berg verhuist zo goed als zeker van RKC Waal wijk naar Feyenoord. Beide clubs zijn het gisteren eens ge worden over de voorwaarde» van een overgang van de Rotter dammer, die zelf nog rond moet komen met Feyenoord. In ruil voor de 31-jarige centrumver dediger krijgt RKC, behalveeen transfersom, dit seizoen de be schikking over Steve Olfers en Said Boutahar. ANP/GPD door Euqène de Kok COLIJNSPLAAT - Schipper Rudi Floridor ging gisteren door met datgene waar hij afgelopen zondag mee was gestopt: win nen. Na het èerste weekeinde van het Open Nederlands kam pioenschap ORC-club nam de Belg de eerste plaats in bij de ORC-l-schepen. Gisteren was hij de beste in de lange Room potrace. Daarmee verstevigde hij zijn koppositie in het klassement. Ondanks de nieuwe overwin ning kan de Belg Floridor zich nog niet de nieuwe Nederlands kampioen noemen. In het Open NK ORC-club, dat onderdeel is van de 33e Deltaweek, wordt vandaag nog een wedstrijd ge varen van vier uur en morgen is er nog een korte race van ander half uur op de Oosterschelde. De Belg passeerde gisteren na bijna zes uur als eerste de virtu ele finishlijn bij Colijnsplaat. Het was daarna een klein half uurtje wachten op de eerste Zeeuwen in de ORC-1-klasse. Goesenaar Cees Meijer finishte als derde en Evert van de Zande werd vierde. In de ORC-3 verde digde de Goese schipper David van de Plasse zijn eerste plaats in het tussenklassement. Giste ren moest hij zijn meerdere er kennen in zijn eeuwige concur rent en oud-dorpsgenoot Jan- Dirk van de Endt uit Yerseke, die de Roompotrace op zijn naam schreef. Alfred Bezemer uit Arnemuiden, sterk in de doordeweekse races, eindigde als vijfde. Een plek achter Henk van Zweden in zijn Beau Ba teau. Twee klassen lager was er ook Zeeuws succes. Arjen Zwart uit Zierikzee won de race over ruim dertig zeemijl en steeg daardoor een aantal plaatsen in het tus senklassement, waarin hij tot gisteren vijfde stond. De Vuil baardrace voor ronde- en plat bodems werd gewonnen door schipper Van der Dussen uit Moergestel. Terwijl de ORC-® R&P-schepen gistermiddag h de haven van Colijnsplaat te rugkeerden, waren de IMS- schippers nog aan het zwoegen op open zee. Zij begonnen gis terochtend aan de Veronicarace over negentig zeemijl. Vandaag keren ze terug in Colijnsplaat-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 62