11 Klacht tegen Goese wethouder ongegrond Beatrixschool groeit alweer uit zijn jasje Rechter geeft De Groene gelijk in Goese autoruzie Kunstgrasvelden voor clubs Goes en Kloetinge Scholenproject GGD rond tabak, drugs en alcohol is succes Provincie en gemeenten willen nu samen druk zetten op Den Haag T elefoon Goesenaar bekent brandstichting zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN zaterdag 12 juli 2003 Fout Dronkaard zwaait met fiets boven A58 Beide zijden Teleurgesteld Drankrijder moet rijbewijs inleveren Getuigen Grondtransactie 1 zeeland Spoedoverleg tunnelbrandweer GOES - De Zeeuwse HnnrWoutBareman TERNEUZEN - De provincie en de 'tunnelgemeenten' Terneu- zen en Borsele proberen samen een doorbraak te bewerkstelli gen in de discussie met Den Haag over de financiering van een beroepsbrandweer voor de ffesterscheldetunnel. Eerder deze week kwamen com missaris van de koningin W. van Gelder en burgemeester J. Lo nink van Terneuzen en J. Gelok van Borsele in spoedberaad bij een. Dat gebeurde op initiatief van Van Gelder. Die kreeg het vlak voor diens vertrek aan de stok met burge meester R. Barbé over de inter pretatie van afspraken en toezeggingen die eerder door rijksvertegenwoordigers waren gedaan. Daarbij speelde ook de briefwisseling tussen ex-staats secretaris Hessing van Binnen landse Zaken en de vroegere mi nister De Boer van Verkeer en Waterstaat een belangrijke rol. Hessing stelde De Boer in mei voor 12,5 miljoen euro bij te dra gen, maar De Boer liet hem per kerende post weten daar niets voor te voelen. Hij wilde niet verder gaan dan 1,25 miljoen per jaar. Barbé en Gelok herinnerden de bewindslieden in brieven aan de eerdere toezegging: die 12',5 mil joen euro is onmisbaar bij het opzetten van een beroepsbrand weer, die vanaf 2005 tien jaar achtereen een optimale calami teitenbestrijding in de tunnel kan garand eren. De resterende 12,5 miljoen is toegezegd door de provincie, de Regionale Brandweer, de twee tunnelgemeenten en het haven schap Zeeland Seaports. Tijdens het spoedoverleg eerder deze week stemden de provincie en de twee gemeenten de mars route op elkaar af. Burgemees ter Lonink: „Dat is de meest voor de hand liggende aanpak. De hele kwestie werd de af gelo- HEINKENSZAND - Een 41-jarige inwoner van Heinkenszand is donder dagavond aangehouden door de politie. Weggebruikers op de A58 zagen de dronken man op het viaduct in het Martin- weegje in 's-Heer Arends- kerke met een fiets boven zijn hoofd zwaaien. Een automobilist die vreesde dat de man de fiets over de reling zou gooien, waar schuwde de politie. Die trof de man op het Kruis- sewegje. Na verhoor is hij vrijgelaten. pen jaren voornamelijk beïn vloed door een competentie strijd tussen de verschillende overheden. Eerst was er het pro bleem rond de oprichting van de zogenoemde Sloebrandweer, een combinatie van de geprofes sionaliseerde gemeentelijke brandweer en de korpsen van de industriële bedrijven in het Sloegebied. De provincie nam het voortouw, maar de gemeen ten wilden zelf het initiatief in handen houden. Bestuurlijk is er nogal wat fout gegaan. Later kreeg je de discussie tussen de ministeries over de verantwoor delij kheid voor de veiligheid in de tunnel. Van die discussies moeten we af. We moeten de zaak dit jaar nog in gezamen lijkheid op de rails zetten, zodat we vanaf 2005 de boel op orde hebben." Lonink noemt een tweestrijd binnen de provincie (de provin cie enerzijds, de gemeenten an derzijds) contraproductief. Daarom trekken Van Gelder, Lonink en Gelok nu gezamen lijk op richting Den Haag. Lo nink: „Hebben we de bestuur lijk weg afgelegd, dan kunnen we ons altijd nog beraden op - bijvoorbeeld - juridische stap pen, al ben ik van dat laatste geen voorstander. We moeten er samen, mede aan de hand van het rampenbestrijdingsplan, uit kunnen komen." Tot 2005 wordt de norm gehanteerd dat een aanrijtijd van tien minuten aan vaardbaar is. Daarna moeten andere, definitievere maatrege len worden getroffen. Lonink: „Optimaal is natuurlijk een beroepsbrandweer aan bei de zijden van de tunnel." Hoe die vorm moet krijgen, kan nog onderwerp van discussie vor men. Samenwerking met de brandweerkorpsen van de grote bedrijven in de Kanaalzone en het Sloegebied sluit Lonink niet uit, mits daarover sluitende af spraken kunnen worden ge maakt. „Vraag je om bijstand van zo'n korpsdan moet j e heel goed we ten hoe je de zaken regelt als zich op dat moment toevallig ook een calamiteit voordoet op dat bewuste bedrijf." Ombuds man vindt dat wethouder C. Linssen van de gemeente Goes niets valt te verwijten in de af handeling van een arbeidscon flict. Tegen de wethouder was een klacht ingediend omdat die gemaakte afspraken over be middeling in een conflict tussen een werkgever en werknemer niet zou zijn nagekomen. De indiener van de klacht bij de ombudsman is drie jaar geleden door zijn werkgever op straat gezet. Na verschillende pogin gen van hem het ontslag terug te draaien, richtte de gedupeerde zich in juni 2000 schriftelijk tot de wethouder van sociale zaken om hem te laten bemiddelen in het conflict. Op deze brief kreeg de aanklager geen antwoord. Een j aar later, in mei 2 0 01dien de de man een klacht in bij de gemeente omdat hij volgens ei gen zeggen onheus was beje gend door wethouder Linssen. Aan die klacht werd vervolgens geen gehoor gegeven. In diezelf de periode legde de man de klachten met betrekking tot de houding van Linssen én de door de gemeente onbehandelde klacht neer bij de ombudsman. Tijdens de behandeling van de zaak in maart van dit jaar liet de aanklager weten ontevreden te zijn over de bemiddelingshou ding van Linssen. Hij had graag gezien dat de wethouder de be middeling tussen hem en zijn ex-werkgever had afgerond, te meer omdat hij vond dat er goed gemaakte afspraken lagen met zijn vorige werkgever. Volgens Linssen heeft hij wel degelijk bemiddeld tussen de twee; hij was dan ook verrast door de aanklacht die tegen hem was ingediend. Waarom Lins sen geen antwoord gegeven heeft op de brief van juni 2000 is volgens hem eenvoudig te ver klaren. Hij beschouwde de brief als een uiting van teleurstelling, waarin niet met zoveel woorden om een antwoord werd ge vraagd. l door Winnie van Dam i GOES - Het preventieproject van GGD Zeeland dat scholie ren op een speelse manier laat kennismaken met alcohol, ta bak en softdrugs, is geslaagd. Volgens een woordvoerder van de GGD komt dat met name doordat de samenwerking tus sen onderlinge partijen die mee werkten aan het project, bij voorbeeld de jeugdzorg van de politie en bureau Halt, een suc ces is gebleken. Het project 'Pre ventie Middelengebruik Oos- terschelderegio' duurde twee jaar. Het project is voortgevloeid uit het regionaal gezondheidsbe leid en het gedoogbeleid van de deelnemende gemeenten Borse le, Goes, Kapelle, Noord-Beve land, Reimerswaal en Tholen. De bedoeling van het project was de preventieve activiteiten op het gebied van alcohol, tabak en softdrugs uit te breiden. In het kader van het project heb ben alle basisscholen in de Oosterschelderegio een zoge noemde leskist genotmiddelen aangeboden gekregen, met daarin onder meer lesboekjes, brochures en een middelen doosje. Daarin zaten bijvoor beeld een nep-stickie en na- maak-xtc-pillen, om aan jongeren te laten zien hoe drugs eruit kunnen zien. In Borsele, Goes en Reimerswaal is het pro ject 'Genotmiddel B/V' uitge- De wethouder gaf tijdens zijn toelichting aan, te begrijpen dat de man teleurgesteld was. De bemiddeling was geen succes geworden en in de ogen van de wethouder was die ook afge rond. Bovendien zou hij met verdere pogingen de man weer aan het werk te krijgen buiten zijn boekje zijn gegaan. De Zeeuwse Ombudsman is van mening dat de klacht over de onheuse bejegening door Lins sen niet gegrond is. Uit het dos sier en de gesprekken valt volgens de ombudsman te con cluderen dat de klager ontevre den is omdat de wethouder niet reageerde op zijn brief in juni 2000 en niet zozeer over het feit dat Linssen niet heeft bemid deld tussen werkgever en werk nemer. Op het andere punt, waarin staat dat de gemeente de klach tenprocedure niet goed heeft doorlopen, kreeg de man wel ge lijk. De man is niet gehoord door de klachtencommissie en dat had volgens de ombudsman wel moeten gebeuren. GOES - Een zeventienjarige jongen uit Goes heeft bekend dat hij begin juni brand heeft gesticht in de Gasperistraat in de wijk Goese Polder. Bij die brand zijn drie auto's volledig uitgebrand en raakte de zijkant van een woning zwaar beschadigd. De politie vermoedt dat de j ongen ook ver antwoordelijk is voor enkele an dere brandjes, inbraken en dief stallen. Omdat het onderzoek nog niet is afgerond, wil de politie hierover verder geen mededelingen doen Feit is dat ook in de zomer van 2001 een auto volledig uit brandde in de Gasperistraat. Ook toen vermoedde de politie dat er sprake was van brand stichting. voerd, dat speciaal bedoeld was voor de leerlingen die de overstap maakten van het ba sis- naar het voortgezet onder wijs. Leerlingen van het Calvijn Col lege, het Groen College, het Goese Lyceum en het Sint Willi- brord College deden mee aan het project 'Gezonde School en Genotmiddelen'. Dat is een lan delijk project, waarmee scholen voor voortgezet onderwijs kun nen werken aan een genotmid- delenbeleid. Opvallend is dat leerlingen van het speciaal onderwijs niet heb ben meegedaan. Dat is omdat die, zo staat in het rapport, een risicogroep voor het riskant ge bruik van genotmiddelen vor men. Omdat voor die leerlingen een aparte aanpak vereist is, zou voor hen een ander proj eet moe ten worden opgezet. GOES - Een 21-jarige automo bilist uit 's-Gravenpolder is in de nacht van donderdag op vrij dag in de Middelburgsestraat in Goes opgepakt voor het rijden onder invloed. De man moest zijn rijbewijs in leveren, omdat hij meer dan drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Leerlingen van de Prinses Beatrixschool in Goes bij de twee noodlokalen die er sinds het najaar staan; inmiddels is er alweer een extra lesruimte nodig. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - De Prinses Beatrixschool in Goes groeit explosief. Vorig jaar bleek dat het nieuwe gebouw in de nieuwe wijk Ouverture bij oplevering al te klein was, zodat er sinds het najaar twee noodlokalen op het schoolplein staan. Binnenkort moet er zelfs een der de noodlokaal komen. De Beatrixschool zit samen met De Zuidwesthoek en de kinderopvang on der één dak in de 'brede school' Symfo nie. Het pand telt in totaal 22 lokalen: twaalf voor De Zuidwesthoek en tien voor de Beatrixschool. De groei van het aantal leerlingen is de afgelopen tijd nauwelijks in de hand te houden, zodat het nieuwe pand al bij de oplevering on voldoende lokalen had. De gemeente wilde aanvankelijk twee groepen el ders onderbrengen, maar na protesten van de betrokken leerlingen werden er twee noodlokalen op het schoolplein neergezet. Inmiddels maakt de school al aan spraak op een dertiende groep, met in gang van het nieuwe schooljaar. Dat betekent dat er nóg een noodlokaal no dig is. „We hebben de laatste tijd een enorme toeloop", zegt adjunct-direc teur K. de Koeijer. „Volgend jaar zijn er vijftig nieuwe kleuters, dus we groeien echt van onderaf. Het gaat vooral om gezinnen die pas in Ouverture zijn ko men wonen." Momenteel telt de school 311 leerlingen en het ziet ernaar uit dat het hoogte punt nog niet is bereikt. De vorming van een veertiende of zelfs een vijftien de groep lijkt een kwestie van tijd. „Op zich is het leuk", zegt De Koeijer. „Het bevestigt dat we het goed doen. Het na deel is dat we wel regelmatig moeilijk zitten op het gebied van personeel, fi nanciën en huisvesting." De Beatrixschool kan geen beroep doen op de collega's van De Zuidwesthoek, want ook die school is groeiende. Op korte termijn wordt er een twaalfde groep gevormd, zodat er geen ruimte meer over is. Om de pieken en dalen in het aantal leerlingen op te vangen, is het al lange tijd de bedoeling van de ge meente om twee 'schoolwoningen' te bouwen vlakbij de brede school. Per huis kunnen twee groepen worden on dergebracht. De woningen zijn echter nog altijd niet klaar; de bouw ervan moet zelfs nog be ginnen. Het streven is niettemin die voor het begin van het schooljaar 2004- 2005 gereed te hebben. door Rolf Bosboom GOES - De Jager Bedrijfswa gens moet worden verkocht aan Automobielbedrijf De Groene. de Jager dient tevens het braakliggende terrein op de hoek van de Ringbaan-West en de Westhavendijk over te dra gen aan L. de Groene. Met deze uitspraak heeft de rechtbank in Middelburg een langdurige ru- z'e in de Goese autowereld be slecht. De Jager Bedrijfswagens, dea ler van het merk Scania, zit in een pand aan de Amundsen weg. Eigenaar J. de Jager had toteind 2000 ook een zaak op de hoek van de Ringbaan, waar perso nenauto's van de merken Saab en Daihatsu werden verkocht en gerepareerd. Automobielbedrijf De Groene, eigendom van W. de Groene, *ns jarenlang gevestigd in de Anjelierstraat. De verkoop van wnvo-personenauto's is on langs verplaatst naar een nieuw Pand ('Car Village') op bedrij- venterrein De Poel II. De Groene 's daarnaast dealer van DAF. EijnbroerL. deGroeneis initia tiefnemer van Car Village en "aarnaast eigenaar van veel on roerend goed langs de Westha- vendijk (de vroegere drukkerij, Pe voormalige Peugeot-garage en het huidige Ford-pand). AHe partijen zaten op 7 maart '1 rond de tafel. Daarbij is ge sproken over verkoop van de aandelen van De Jager Bedrijfs wagens aan Automobielbedrijf De Groene. Daarnaast kwam de verkoop van het perceel aan de Ringbaan aan Westhavendijk Onroerend Goed, een onderne ming van L. de Groene, aan de orde. Er werd een akkoord bereikt over beide onderwerpen, maar later bleek De Jager daar onder uit te willen. Zijn voornaamste bezwaar was dat De Groene De Jager Bedrijfswagens direct zou willen doorverkopen aan het Goese bedrijf Beers, importeur van Scania. De Jager en Beers waren echter gebrouilleerd, om dat de mogelijke verkoop aan Beers eerder was afgeketst. Aangezien de grondverkoop volgens De Jager onderdeel was van de gesloten 'deal', wilde hij ook daarvan af. De broers De Groene pikten dat niet en leg den de zaak voor aan de rechter. Die hoorde alle getuigen van de bespreking op 7 maart 2001. De rechtbank stelt De Jager nu op alle fronten in het ongelijk. Volgens de rechter, S. van Dijk, is er niet gesproken over een doorverkoopverbod aan Beers. W. de Groene heeft ook aanne melijk kunnen maken dat hij die bedoeling nooit heeft gehad. Zijn plan was het DAF-dealer- schap op te zeggen en verder te gaan met Scania. Volgens de rechtbank is er des tijds een geldige, complete over eenkomst gesloten, wat ook blijkt uit de handen die zijn ge schud en het drankje dat is ge dronken. Op de enige ontbin dende voorwaarde die was afgesproken, kan De Jager zich niet beroepen. Hij moet daarom binnen drie maanden de aande len verkopen aan De Groene. Gebeurt dat niet, dan wordt een dwangsom opgelegd van ruim 4500 euro per dag. De rechter is verder van oordeel dat er sprake is van twee geslo ten overeenkomsten: één over de aandelen en één over het per ceel aan de Ringbaan. De ruzie over de aandelen heeft dan ook niets te maken met de grond- transactie. Die overeenkomst was bovendien rechtsgeldig en er waren geen ontbindende voorwaarden opgenomen. De Jager wordt nu dan ook ge dwongen de grond binnen drie maanden te leveren, anders volgt een dwangsom van 10.000 euro per dag. De uitspraak van de rechter be tekent dat W. de Groene verder kan met zijn bedrijfsauto-acti viteiten. L. de Groene krijgt nu het hele gebied langs de Westha vendijk tussen de Ringbaan en het Geldeloozepad in bezit. Concrete plannen daarvoor heeft hij nog niet, omdat de aan kopen vooral 'strategisch' zijn. Hij wacht initiatieven van de gemeente Goes af. Die wil op termijn het havenindustrieter rein omvormen tot woongebied. Woningbouw langs de Westha vendijk ligt voor de hand. De gemeente Goes gebruikt de zomer om onder meer op het Wesselopark in Kloetinge een kunstgras veld aan te leggen. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes grijpt de zomerperiode aan om de sportvelden onder handen te nemen. Op zowel Het Schenge in Goes als het Wesselopark in Kloetinge wordt momenteel ge werkt aan de aanleg van kunst grasvelden. Het probleem is op beide loca ties hetzelfde. Door het tekort aan velden worden de bestaan de wat al te intensief benut. Het gras heeft daar flink onder te lij den. In beide gevallen wordt het tweede voetbalveld nu voorzien van kunstgras, zodat daar voortaan onbeperkt op kan worden gespeeld. Dat moet ook de conditie van de andere vel den ten goede komen, zodat een uitbreiding van de sportparken voorlopig niet nodig is. Op Het Schenge wordt verder een kunstgrasveld voor korfbalver eniging Togo aangelegd. Kunstgras kan als nadeel heb ben dat bijvoorbeeld het maken van slidingen bij voetbal pijn lijk is. Er kunnen zelfs brand wonden ontstaan. De gemeente heeft daarom gekozen voor een type grasmat waarbij er weinig kans is op verwondingen zonder dat de voetbaleigenschappen al te zeer achteruitgaan. De werkzaamheden, die worden uitgevoerd door een aanne mingsbedrijf uit Barendrecht, moeten in oktober gereed zijn. Het is nog steeds steeds niet voor elkaar. In de Wester- scheldetunnel is het moeilijk bellen met een mobieltje. Maar er wordt aan gewerkt. Over een maand of wat kan iedereen 6,6 kilometer lang ongestoord aan het thuis front laten weten dat de aardappels kunnen worden opgezet. Het leek de regiona le omroep aardig in de uit zending een testje te doen. Dus werd een wakkere ver slaggeefster de tunnel inge zonden met de mededeling dat zij niet veel later vanuit de studio zou worden gebeld op haar gsm. Toen het mo ment daar was, zocht de pre sentator tevergeefs contact met 'onze vrouw in de tun nel'. De lijn bleef dood. De test leek gelukt, mobieltjes haperen nog steeds bij een tunnelpassage. Een minuut of wat later... jawel, de ver slaggeefster aan de lijn. En zij meldde monter aan de stu dio in Oost-Souburg: ,,Ja, daar ben ik weer hoor. Ik rij nu de tunnel uit en heb m'n mobieltje net weer aange zet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 49