PZC Investering nodig voor toegankelijker Delta 'C 11 Ondernemingsraad havenschap voelt zich niet gehoord Jongen en meisje fleuren school op Crisis maakt LPF Zeeland stuurloos PZC Ex-wethouder hoopt op verdere toekomst in bestuurlijke organisatie WW'" 7 j 13 weekenddiensten agenda vrijdag 11 juli 2003 Schaamte Film terugdraaien Roomser Moordzaak opnieuw aangehouden Laagvliegers raken rijbewijs kwijt Hoger beroep in zaak Nighttrain Verbod op beregening vanuit sloot f 0 7 lijsssn v Impuls Drankrijder veroorzaakt aanrijding Poppenkast Huisartsen Tandartsen Concurrent Apotheken Oosterschelde Thuiszorg Dierenartsen I Van der Wouden herpakt zich Hnnr Marcel Modde ZIERIKZEE - En toen was er „iks meer. Weg ambities, weg sprankelende ideeën, weg mooiste baan van de wereld tot nu toe'. Hij had er in zijn achter hoofd, sinds dat moment, altijd rekening mee gehouden. Toen via zijn veroordeling door de rechtbank publiekelijk bekend werd dat hij in beschonken toe stand achter het stuur was ge kropen, barstte zijn glazen huis daadwerkelijk aan diggelen. Bijna een week na dat moment herpakt ex-wethouder Aad van der Wouden zich en zinspeelt de 39-jarige Zierikzeeënaar voor zichtig op een verdere toekomst in een bestuurlijke organisatie. Terug het journalistieke vak in ligt niet voor de hand. „Dat heb ik zo onderhand wel gezien." Ook de politiek lijkt even niet opportuun, al sluit Van der Wouden die stap, maar dan bui ten de gemeente Schouwen- Duiveland, geenszins uit. „Mijn ambities zijn legio. De af gelopen anderhalf jaar heb ik als wethouder in zo'n twintig bestuurlijke organisaties geze ten. Die ervaring heb ik dus, daar kan ik wat mee. Ik word continu gebeld door mensen, zowel provinciaal als van ande re gemeenten, die mij uitnodi gen om snel eens op de koffie te komen en bij te praten. Dat koester ik." De wallen onder de ogen, die de impact van zijn ont slagname afgelopen maandag onderstreepten, zijn weer wat bijgetrokken. Van der Wouden heeft bij flarden ook iets van zijn bravourachtige glimlach terug. Maar steevast is het een lach met een traan. „Ik ben heel optimistisch van geest, dus ik overleef dit wel. Aan de andere kant word j e door zo'n gebeurtenis ongelooflijk heen en weer geslingerd en zijn er momenten dat je niet weet waar je het moet zoeken. Dit grijpt diep, héél diep in. Ook voor mijn gezin. Los van het feit dat ik hierdoor m'n baan ben kwijtgeraakt en ik erop ver trouw dat het allemaal wel weer goed komt, is dat wel iets waar ik me verschrikkelijk voor schaam. In de kranten lees je al les over Volkert van der G. Voor mij staat daar Aad van der Wou den. En terecht, denk ik dan te gelijkertijd." De hoop op het recht op privacy, waarvoor hij voor de rechtbank zo vurig had gepleit, bleek ui terst naïef. „Ik vind dat ik, ook als openbaar figuur, daar tot op zekere hoogte aanspraak op mag maken. In dat kader heb ik de rechter gevraagd bewust te zijn van mijn situatie en de im pact die het zou hebben zodra dit naar buiten zou komen." Dat is dan toch een voorkeurs behandeling? „Nee, vind ik niet. Dat is hopen op begrip. Dat gebeurt wel va ker, bijvoorbeeld wanneer een taxichauffeur zijn rijbewijs en daarmee z'n baan dreigt kwijt te raken. Alleen krijgt zo'n man een klein stukje in de krant dat hij er goed vanaf is gekomen, wat in mijn geval in feite ook zo is, maar zodra mijn kwestie op straat ligt, heb je als wethouder een groot probleem. En vraag ook ik me af of je gewoon kunt blijven zitten. Met een politieke functie is het nu eenmaal zo dat je, voor je het weet, wordt ge- executeerd op het marktplein." Waarom, met dat besef, dan tóch willens en wetens met een paar flesjes bier op in de auto stap pen? „Ik wou dat ik het zelf wist, dat ik die film kon terugdraaien. Natuurlijk is er iets aan vooraf gegaan, maar dat is net dat stukje privé en hou ik dus voor mezelf. Het is pertinent niet zo dat ik me in de kroeg helemaal lam heb zitten zuipen. Ik had thuis wat gedronken, ben naar de Suikerbiet gegaan, heb daar nog een pilsje gedaan, maar voelde me niet op m'n gemak. Je zit daar dan toch als de wethou der tussen mensen met wie je vakmatig te maken hebt en daar V; X SluS Ex-wethouder Aad van der Wouden: „Ik ben niet iemand die morgen voor Leefbaar Schouwen-Duiveland aan de slag zal gaan." foto Marijke Folkertsma stond m'n kop even niet naar. Dus na dat ene pilsje ben ik naar Goes geredenStom? Ja De vele steunbetuigingen na zijn veroordeling hebben hem even doen geloven dat er vol doende grond was om aan te blijven. Zijn eigen PvdA gaf evenwel de doodsteek. Was de fractie achter hem blijven staan, dan had hij nog een kans gehad het drama te overleven, denkt Van der Wouden. De par tij verkoos een snel einde en op volging van haar wethouder boven een onzekere tij d voor be stuur en bevolking. Vooral het feit dat hij zijn strafbare daad had verzwegen, kon volgens de sociaal-democraten niet door de beugel. Van der Wouden voelt geen wrok over het keiharde stand punt, zegt hij. „Ik ben niet ie mand die morgen voor Leefbaar Schouwen-Duiveland aan de slag zal gaan." Al zit ook daar een maar aan vast. ,,Ik realiseer me ook dat de mensen die mij wél veroordelen en liever van daag dan morgen zien vertrek ken, niet bellen. Daar heeft de partij, terecht, rekening mee te houden. Ik heb woensdag nog een gesprek gehad met Wijnand Renden. Ik heb gezegd de keuze van de fractie te respecteren. Maar ik vind het wel érg snel ge gaan. Ik heb van die kant heel weinig emotie gemerkt, had het bijvoorbeeld prettiger gevon den als ze me zondag hadden ge beld om even lekker door de Domeinen te lopen en bij te pra ten." Dat hij een half jaar de tijd heeft gehad om te praten, maar be wust het zwijgen heeft verko zen, heeft die situatie geen goed gedaan, ziet Van der Wouden nu in. „Achteraf is alles makkelij ker. Dat had twee redenen. In de eerste plaats absolute schaamte over wat er was gebeurd. Stap maar eens naar iemand toe om te zeggen dat je zoiets is overko men Ik kon het gewoon niet. En wannéér je al iemand in ver trouwen neemt, leg je daar de last dat ze allemaal met mij zou den moeten zwijgen, of dat ze het op dat moment al ter discus sie zouden stellen." Zonder man en paard te noe men, geeft Van der Wouden aan dat hij niet de enige bestuurder is die met een drankje te veel op wel eens in de auto stapt. „De politiek probeert tegenwoordig heel krampachtig het signaal af te geven van: kijk eens hoe zui ver wij zijn. Je mag niks aan je broek hebben hangen, terwijl je merkt dat de samenleving dit soort dingen uitermate herken baar vindt. Ik vind dat ik niet het recht heb om hierover een grote mond op te zetten, maar de politiek moet niet doen alsof ze roomser is dan de paus." De wethouder had de domme pech dat er een automobilist achter hem reed die kennelijk ervoer dat hij slingerde op de Zeelandbrug en die vervolgens de politie belde. ,,Ik heb daar niks van gemerkt." De beschul diging dat hij bij het parkeren op de Markt in Goes ook een au to zou hebben geraakt, is vol gens Van der Wouden onterecht. De agenten die mij hebben be keurd, hebben daar toen ook niets van gezegd, ik heb geen claim gezien van een verzeke ringsmaatschappij Op dat punt zal ik het Openbaar Ministerie zeker nog om uitleg vragen. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren gemeend de moordzaak Grevelingen voor de tweede keer te moeten aanhouden. Het onderzoek in de Haagse moord is nog niet afgerond. Het slachtoffer Ozcan Alanyurt werd eind vo rig j aar gevonden in Bruinisse, nabij de Grevelingendam. Vast staat dat de moord rond 21 december vorig jaar in Den Haag is gepleegd, waarna het lichaam van de dode man per auto is vervoerd naar Zeeland. Begin januari werden vier verdachten uit Den Haag opgepakt. Aan de moord zou een familieberaad zijn voorafgegaan. Het zou gaan om een geval van bloed wraak binnen Turkse families. Daarbij is het gebruikelijk dat het jongste lid van de familie de moord voor zijn rekening neemt. Het slachtoffer werd gedood met een vuurwapen. Na de aanhouding legde tenslotte een twintigjarige man een be kentenis af. Drie andere verdachten van 40, 31 en 19 worden door de officier van justitie als medeplegers gezien. De recht bank heeft de moordzaak voor onbepaalde tijd aangehouden. BRUINISSE - De politie heeft woensdagavond op de Greve lingendam bij Bruinisse twee automoblisten van de weg ge plukt. Een 27-jarige bestuurder uit de gemeente Schouwen- Duiveland reed 58 kilometer harder dan de toegestane hon derd kilometer per uur. Een 65-jarige Zierikzeeënaar zette op het zelfde traject een snelheid neer van 152 kilometer. Beiden moesten ter plekke hun rijbewijs inleveren. MIDDELBURG - Het Openbaar Ministerie in Middelburg is gisteren tegen het vonnis van het schietincident in Nighttrain in hoger beroep gegaan bij het gerechtshof in Den Haag. De rechtbank heeft woensdag een 34-jarige man uit Zoetermeer vier jaar cel opgelegd, maar die straf vindt justitie veel te laag. Twee weken geleden had officier van justitie R. Rammeloo acht jaar gevangenisstraf tegen de verdachte geëist. De dader schoot op 22 december vorig jaar in het voorportaal van de Middelburgse discotheek van dichtbij op een groep jongeren. Het was volgens de officier een wonder dat slechts één kogel uit het wapen een van de bezoekers had geraakt, terwijl er zes mensen in het schootsveld stonden. „Hij heeft het risico geno men dat er doden hadden kunnen vallen", had Rammeloo zijn eis gemotiveerd. Daarnaast was de dader al eerder betrokken geweest bij een dodelijke schietpartij in Zoutelande (1999) en een schietincident in Vlissingen (2001). GOES - Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Ei landen verbiedt met onmiddellij ke ingang het onttrekken van water uit sloten en watergangen voor beregening. Aanleiding is de vrijwel aanhoudende droogte van afgelopen weken, waardoor het peil in de waterlopen van het water schap dalende is. Ook voor de komende tijd wordt nog over wegend droog weer verwacht. Het waterschap streeft ernaar de peildaling in de waterlopen - en daaraan gekoppeld een verlaging van de grondwaterstand - zoveel mogelijk te ver tragen. Daarom is besloten tot het beregeningsverbod. Onttrekken van oppervlaktewater gebeurt hoofdzakelijk door agrariërs. Gelet op het naar verhouding vrij hoge zout gehalte in de sloten en watergangen, is dat maar op een be perkt aantal plaatsen mogelijk. Het beregeningsverbod geldt niet voor het hele beheersgebied van Zeeuwse Eilanden. Een klein deel ten oosten van het Schelde-Rijnkanaal - met af vloeiend water vanuit de Brabantse Wal - is voorshands van het verbod gevrijwaard. O- - - - ciL Yoera Pankow (r) van de Theo Thijssen-school onthulde een van de schilderijen van haar moeder Sonja. v ~T ••U", 1 foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Een school moet een plek zijn waar kinderen graag komen. Dus, redeneer de de leiding van openbare basisschool Theo Thijssen in Zierikzee, kan het geen kwaad het gebouw wat te versieren. Met het onthullen van twee kunstwerken van Sonja Pankow, moeder van één van de leerlingen, aan de gevel van het schoolgebouw werd gisteren het schoolfeest en daarmee ook het schooljaar afgesloten. In voorgaande jaren werd het schooljaar uitgeluid met het grootschalig opgezette Malta-feest. Het feest heeft plaatsgemaakt voor een veel kleinschaliger, meer op de leerlingen van de school toegesneden, eve nement. Niet de enige vernieuwing, stelt di recteur André Koster. De onderwijsmethodes zijn vernieuwd, er wordt met kleine groepen gewerkt door een enthousiast onderwij steam dat er veel aan gelegen is een veilig pedagogisch klimaat te creëren. Er is een onderwijsassistente bij ge komen evenals een logopediste en een taal coördinator. Ook het onderwijs in informatie en commu nicatie technologie (ICT) kreeg een nieuwe impuls. Die vernieuwing mag ook best aan de buitenkant van het gebouw zichtbaar zijn, vindt de schoolleiding. Ook al verhuist de school binnen een paar jaar naar de nieu we woonwijk Noorderpolder. Een stel vaders voorzag de boeiboorden van het gebouw van een bonte verzameling kleurige cijfers en letters. Die zijn ook terug te vinden op de twee kunstwerken van Son ja Pankow. Bij de hoofdingang prijkt een groot doek met een kleurrijke voorstelling van een jongen en een meisje. Aan de Ca- landweg-gevel is een schilderij van een touwtje springend meisje bevestigd. Het is de bedoeling dat de kunstwerken op termijn meeverhuizen naar het nieuw te bouwen onderkomen in Noorderpolder. doorFamke van Loon SCHARENDIJKE - De Zeeuw se wegen, zowel op het land als op het water, moeten verbeterd worden. Bijvoorbeeld met een aquaduct bij Bruinisse en een sluis in de Brouwersdam. Vol gens J. Schot, directeur van Ma rina Port Zélande, moet de over heid flink en écht investeren in de infrastructuur in het hele Delta-gebied om de regio toe gankelijk te maken en te houden voor watersporters, toeristen en bewoners. Een bypass en tweede brug zoals die nu op de rol staan om het wegverkeer sneller en veiliger over de Grevelingensluis bij Bruinisse te loodsen, noemt Schot 'pleistertjes'. Daar waar auto's en boten bij elkaar komen stropt het verkeer steeds vaker; zowel op het land als op het wa ter. Om dit soort knelpunten op te lossen zijn rigoureuze ingre pen nodig. „Ik ben natuurlijk blij met zo'n bypass maar het zijn eigenlijk lapmiddelen." Ook drie studenten van de Ho- REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Farnke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl geschool Rotterdam stelden al de huidige verkeersopstoppin gen mét de bypass over 12 jaar weer zullen terugkeren. Dat het gebied in het hoogsei zoen keer op keer dichtslibt, merkt Schot ook aan zijn gas ten. Naar zijn zeggen verkiezen die geregeld een ligplaats in Hellevoetsluis boven een af- meerplek aan de Grevelingen. Juist omdat het gebied slechter toegankelijk is. ,,En dat komt het imago van het gebied niet ten goede." Om de Delta voor iedereen toe gankelijk te maken moet flink in de infrastructuur op het water en het land geïnvesteerd wor den Geen tweede brug maar een weg onder het Bruse sluiscom- plex door is wat de Marina-di- recteur betreft de oplossing. Om daarnaast de Grevelingensluis, waar in de zomermaanden de wachttijd voor de recreatie vaart door drukte flink kan op lopen, te ontlasten zou een sluis in de Brouwersdam nodig zijn. Watersporters kunnen dan om de Kop van Schouwen heen richting Oosterschelde of om de Kop van Goeree heen richting de noordelijke havens. In plaats van een flinke tocht langs brug gen en tal van sluizencom- plexen. Schot: „De hele Delta kun je zo veel toegankelijker maken." ZIERIKZEE- Een vijftigjarige automobilist uit Zierikzee heeft gisteren op de Watermolen in Zierikzee een aanrijding ver oorzaakt. Hij draaide met zijn voertuig en raakte hierbij de auto van een 53-jarige plaatsgenoot. De vijftigjarige bestuurder bleek bijna drie en een half keer de toegestane hoeveelheid alco hol gedronken te hebben. Zijn rijbewijs werd ingevorderd en hij kreeg een dagvaarding uit gereikt. STREEKACTIVITEITEN BURGHSLUIS - Haven, 18.30 - 21.00 uur: Natuurvaartocht BROUWERSHAVEN - Feesttent op de Markt, 20.00 uur: Optreden cover-band Slipgevaar; door Maurits Sep MIDDELBURG - LPF Zeeland is stuurloos geraakt. Voorzitter R. Traas heeft zijn lidmaatschap van de partij opgezegd, nadat hij door het hoofdbestuur was geschorst. Secretaris P. Kersse- boom is nog wel lid, maar kan niet functioneren omdat hij ook nog is geschorst. LPF-Statenlid H. Smits denkt niet aan stop pen, maar verlangt wel een goe de uitleg van het hoofdbestuur over de crisis. Het Zeeuwse regiobestuur was - met nog drie andere regiobestu ren - enkele weken geleden door het hoofdbestuur geschorst. De geschorste bestuursleden be schuldigden het hoofdbestuur van ondemocratisch gedrag. Op hun beurt werden zij door het hoofdbestuur uitgemaakt voor onkruid. Gisteren vergaderde de LPF in Rotterdam over de crisis. De Zeeuwse voorzitter Traas wachtte de bijeenkomst niet af. Hij verwachtte slechts een pop penkast en leverde zijn lidmaat schap woensdagavond al in bij het partijbestuur. „Ik heb geen zin mijn naam nog langer aan de LPF te verbinden. verklaarde Traas. Volgens LPF-Statenlid Smits is de Zeeuwse afdeling nu stuur loos. „We hebben geen voorzit ter meer en de secretaris is nog geschorst. Dan is er nog één be stuurslid over, maar die kan na tuurlijk ook weinig meer. Heel jammer allemaal. Zeker omdat Traas een goede voorzitter was, een Fortuynist in hart en nie ren." Smits zegt ondanks de crisis ge woon als Statenlid voor de LPF te kunnen blijven functioneren. Zij zit formeel 'zonder last of ruggenspraak' in het provincie bestuur en heeft dus geen be stuur nodig. Bovendien is het nu vakantie. Zij legt zich echter niet bij de situatie neer. „Ik ver lang een goede uitleg van het hoofdbestuur. Want zelfs ik snap het allemaal niet meer. Het democratisch gehalte moet op timaal zijn. Daar wil ik van overtuigd worden. Als het be stuur dat niet kan, is de LPF niet meer mijn partijDan kan ik die naam ook niet meer gebruiken. door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Havenschap Zeeland Seaports heeft de, on dernemingsraad nooit wezen lijke invloed geboden of willen bieden. Had het havenschap wel alle belangen afgewogen, dan had het de samenwerking met Rotterdam niet uitgebreid. Dat besluit tot verdere samenwer king moet volgens de onderne mingsraad worden terugge draaid. Advocaat R. Hampsink zei dat gisteren tijdens een zitting van de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam. Daar diende de behandeling van de tweede rechtszaak die de ondernemingsraad van Zeeland Seaports tegen het havenschap heeft aangespannen. De raad vecht daarin de verdergaande samenwerking tussen Zeeland Seaports en de haven van Rot terdam in de Exploitatie Maat schappij Schelde-Maas (ESM) aan. De or had al een zaak aange spannen, omdat hij vindt dat hem geen advies is gevraagd over de samenwerking met Rot terdam. De rechter is gevraagd de kwestie te beoordelen. Maar de ondernemingskamer heeft daarover nog geen uitspraak ge daan. De ondernemingskamer droeg tijdens de behandeling van de eerste zaak de partijen op, informeel met elkaar om de tafel te gaan zitten. Dat is ge beurd op 30 januari, 12 februari en 3 maart. „Tot grote ergernis van de ondernemingsraad bleek Zeeland Seaports op geen en kel punt bereid de discussie 12 en13 juli 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestdagen) P. van Malland, Oude Moolweg 32, Re- nesse, tel.(0111)461942. Spreekuur 16.30-17.30 uur. aan te gaan", zei Hampsink. De ondernemingsraad ziet grote nadelen in de uitbreiding van de samenwerking met de haven van Rotterdam. „Nadelen die voor Zeeland Seaports kenne lijk geen enkele rol spelen", con cludeerde Hampsink. „De or is zich gaan afvragen waarom het havenschap daar geen enkele aandacht aan besteedde. Uit eindelijk kwam hij tot de con clusie dat er sprake was van een ongewenste verstrengeling van belangen bij meerdere leden van het dagelijks bestuur van Zee land Seaports." Hampsink zei dat de onderne mingsraad beschikt over infor matie waaruit blijkt dat D. Bruinooge en R. Barbé een commissariaat is toegezegd bij de Rotterdamse Havenbedrij ven NV. „De ondernemingsraad heeft er met name bezwaren te gen dat de helft van de eigen dom van en de zeggenschap over ESM wordt gegeven aan de grootste concurrent van Zee land Seaports, het Gemeente lijk Havenbedrijf Rotterdam, zonder dat daar duidelijk voor delen voor Zeeland Seaports tegenover staan." Bovendien liggen de financiële risico's gro tendeels bij Zeeland Seaports, stelde Hampsink. Advocaat G.Van Duren, die na mens het havenschap het woord voerde, bestreed dat het haven schap niet naar de onderne mingsraad wil luisteren. De ondernemingskamer pro beert uitspraak te doen voor het zomerreces, dat op 31 juli in gaat. Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00- 12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Weekenddienstartsen Schouwen-Dui veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37