PZC s De Visser krijgt stank voor dank 21 Dejan Stefanovic heeft geen werkvergunning Rechtsback verlaat Feyenoord met gemengde gevoelens agenda uitslagen Gideonse ronde verder in Zierikzee derlai eii nd Janse swb vrijdag 11 juli 2003 Paul Bosvelt is aanvoerder af Feyenoord rondt transfer Lazovic af Zelfde winnaars - Atletiek Paardensport Tennis ■1' Turnen ■liVoetbal Wielrennen ■R| Zeilen Atletiek Motorcross Paardensport ■t? Tennis ■8 Tennis ■iÜ Voetbal ■S Wielrennen ■SI zeilen Paardensport Bruggink kan naar Mallorca Opzet toernooi Uefa Cup verandert Bokser Kocabas uitgeschakeld Derde etappezege Schleicher Provoost van eerste plek af Softbal ■Hl Skeeleren ■11 Tennis ■IS Zeilen Volleybal Wielrennen J 1 Nede iumg stej door 'hijsstt li stm ihwas Kpios Wens Emerton eindelijk vervuld Marcel van der Kraan BOTTERDAM - Zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord is er „iet een mét maar tegen Dirk Kuijt geworden. Brett Emerton stond anderhalve maand gele den in de Kuip in zijn eerste be kerfinale. Een jaar eerder keek bij toe in de eindstrijd om de Uefa Cup en tegen Dirk Kuijt met het ontketende Utrecht moest hij het vorig maand af leggen. Het was meteen zijn laatste optreden in een rood-wit shirt. De Australiër stapte gisteroch tend de kleedkamer van Feye noord binnen om van de kers- c2fJierse aanwinst Kuijt en zijn 21,ft andere ploeggenoten meteen j( weer afscheid te nemen. Want 26.Lt Emerton kwam de mannen 8ls| vooral het nieuws vertellen over zijn transfer naar Blackburn Bovers. De rechtsback van Feyenoord 31,tracht de afgelopen drie dagen door in Engeland, waar hij ein delijk zijn lang gekoesterde wens in vervulling zag gaan. Hij heeft er een vierjarig, lucratief contract getekend. Vanaf de dag dat Emerton Au- ,flli idüi 3,esi i hst alH L.Dsi i li 26.c i II,Li i4Fi Wt t Wi 12.PI peel ij ee kol stralië verliet voor een avon tuur in Rotterdam-Zuid, wist hij dat hij na een paar jaar naar de Premiership zou willen over stappen. Leeds United, New castle United, Liverpool, Arse nal, Middlesbrough, Totten ham Hotspur en Aston Villa dongen allemaal naar zijn gun sten. Het werd Blackburn Ro- Tot het laatste moment hebben clubs geprobeerd je binnen te halen. Emerton: „Klopt. Op weg naar Blackburn ben ik nog gebeld. Er zijn verschillende pogingen ge daan om mij van gedachten te doen veranderen. Maar ik had mijn woord gegeven en dat is voor mij veel waard. Ik was al te ver in onderhandeling met de mensen van Blackburn Rovers om de boel nog te laten klap pen." Leg toch eens uit waarom je nu naar een club in het noordwes ten van Engeland gaat. „Ik wilde niet nog zo'n zomer als vorig jaar. Medio 2002 zag het er naar uit dat ik naar Leeds zou gaan, maar dat is toen niet door gegaan. Vervolgens brak er een vrij hectische tijd aan, de trans fermarkt stortte in elkaar en het werd duidelijk dat ik nog een tijdje bij Feyenoord zou blijven. Helemaal geen probleem, want ik kreeg het hier steeds beter naar mijn zin. Deze zomer kwam Graeme Souness, de ma nager van Blackburn, bij mij te rug. Hij deed een paar j aar gele den ook al een bod op mij. Dat weet niemand, maar dat is toen door Feyenoord afgewezen. Bij Souness heb ik een uitstekend gevoel gekregen. Hij heeft me verteld over de plannen en de ambities van de club. Het ziet er allemaal goed uit. Maar Souness is een keiharde manager, zeggen ze. Jij bent zijn tegenpool. „Ik heb de afgelopen twee da gen heel veel tijd met hem door gebracht. We hebben over heel veel dingen gesproken en ik vind hem een man met uitstra ling en klasse. Hij weet wat hij wil, hij heeft goede ideeën over voetbal en hij heeft voor mij een belangrijke rol in gedachten. Ik heb me niet verveeld. Ik blijf nu twee dagen in Nederland om mijn verhuizing te regelen. Za terdag ben ik al weer weg. Ga je nu opgelucht of met een zwaar gemoed weg bij Feye noord? „Met gemengde gevoelens. Aan een kant ben ik 'happy' dat ik een grote transfer naar Enge land heb afgedwongen. Het zijn toch weer spannende dagen ge worden. Zondag zat ik nog in het vliegtuig van Australië naar Londen. Vervolgens ben je uren en dagen in onderhandeling over allerlei details. Zelfs nu zit ik nog te wachten op de werk- en verblijfsvergunning, die ik als Australiër in Engeland nodig heb. Je moet aan allerlei eisen en voorwaarden voldoen. Maar ik vind het natuurlijk toch ook heel zwaar om deze prachti ge club achter te laten. Ik heb me bij Feyenoord pas echt in de kij ker kunnen spelen in Europa. Ik heb nieuwe vrienden ontmoet en heel veel meegemaakt. Een uur geleden belde Shinji me nog op. Die wilde weten hoe het met mij was, omdat hij me een tijd niet had gezien. Hij is een van mijn beste vrienden geworden. De bekerfinale had eigenlijk je hoogtepunt moeten worden „Op finales zit bij mij een vloek, denk ik. Ik heb in de Uefa Cup fantastische wedstrijden met Feyenoord gespeeld. In de com petitie heb ik ook genoten van de toppers tegen Ajax en PSV. Maar ik baalde natuurlijk van die gemiste Uefa Cup-finale, omdat een grensrechter me ver telde dat ik een bal goed moest leggen. Dan komt de Amstel Cup-finale tegen Utrecht in de eigen Kuip en denk je alles goed te kunnen maken. Nou, ik weet niet hoe snel ik die wedstrijd weer wilde vergeten...." GPD ROTTERDAM - Paul Bosvelt is niet langer aanvoerder van Fey enoord. Het boegbeeld van de Rotterdamse club heeft gisteren zijn aanvoerdersband ingele verd. Hij is ontevreden over de huidige situatie bij de club. En gelse en Spaanse clubs hebben inmiddels hun interesse voor de middenvelder getoond. Trainer Bert van Marwijk komt de actie van Bosvelt niet slecht 7.Kluit. „Ik speelde al langer met de j ij gedachte om een nieuwe aan voerder aan te stellen. Eind vo rig seizoen kwam die gedachte voor de eerste keer bij me op. Er moet een frisse wind door de club waaien en daar hoort ook e4, een nieuwe aanvoerder bij", al dus de coach. ANP Kfc l.K§ KM t,pi ROTTERDAM - Feyenoord heeft donderdag de transfer van Danko Lazovic definitief afge rond. De Rotterdammers heb ben met zijn club Partizan Bel grado overeenstemming bereikt over zijn overgang. De twintigjarige aanvaller was zelf al akkoord met Feyenoord over een contract voor vijf sei zoenen. Hij werd vorige week in De Kuip gekeurd. Boneventure Kalou heeft giste ren persoonlijk overeenstem ming bereikt met Auxerre. De clubs onderling waren het al eens over de transfer. ANP door Antal Crielaard ARNHEM - Dejan Stefanovic mag voorlopig niet spelen voor zijn nieuwe club Portsmouth. De voormalige verdediger van Vitesse heeft van de Britse over heid geen werkvergunning ge kregen. Volgens de regels moet een spe ler van buiten de Europese Unie, die in de Premier League wil spelen, de afgelopen twee jaar in meer dan 7 5 procent van de interlands van zijn land heb ben gespeeld. Stefanovic komt maar aan 60 procent. De verdediger, die veel interna tionale wedstrijden miste door blessureleed, maakt zich nog niet al teveel zorgen. „Maandag of dinsdag gaat de club in be roep tegen deze beslissing. We gaan er van uit dat alles goed komt. Als ik geen vergunning krijg, kan ik altijd terug naar Vitesse. Daar heb ik nog een driejarig contract", zei hij giste ren. Bij de Arnhemse club denken ze daar echter heel anders over. „Het is niet ons probleem", zegt een woordvoerster van Vitesse. „Als hij geen werkvergunning krijgt, hadden ze dat bij Ports mouth beter moeten uitzoeken. Het is volgens ons in elk geval geen ontbindende voorwaarde in het koopcontract." ANP door Euqène de Kok COLIJNSPLAAT - Zeiler Piet de Visser zal met gemengde ge voelens terugkijken op de Eme- lisserace, die gisteren tijdens de 33e Deltaweek werd gevaren. De Goese zeiler schoot geduren de de race voor R&P-jachten een gestrand schip te hulp en liet zijn zeilen zakken. De jury dacht dat hij er de brui aan gaf en schrapte hem van de uitsla genlijst. De Visser, varend in de Markie zin van Veere, zag halverwege de race dat een schip uit Colijns- plaat was vastgelopen op een zandbank in de Oosterschelde. De wedstrijdzeiler bood de ge strande boot, die niet deelnam aan de wedstrijd, zijn diensten aan. De jury die langs voer, zag alleen dat De Visser zijn zeilen had laten zakken wat normaal een opgave betekent. De wed strijdleiding besloot de Goese R&P-zeiler daarom niet op te nemen in de uitslagen. Volgens de reglementen van het wed strijdzeilen zijn deelnemers aan races verplicht hulp te bieden aan gestrande schepen. De zei lers kunnen de tijd die zij daar aan besteden na de finish ver goed krijgen. Piet de Visser maakte van deze mogelijkheid echter geen gebruik. De wed strijd in de R&P-klasse B, die door de zwakke wind was inge kort, werd gewonnen door schipper Van der Dussen uit Moergestel. De race bij de ron de- en platbodems, klasse C, werd gewonnen door schipper Overwater uit Mijnsherenland. De schepen in de ORC-klasse voeren wel een volledige wed strijd over zeventien zeemijl. De winnaars in de zes klassen wa ren exact dezelfde als die in de Onrustrace van woensdag. Zo won Alfred Bezemer uit Arne- muiden opnieuw in de ORC-3 klasse. De Walchenaar was iri zijn boot Joyce net zoals woensdag iets sneller als schip- -vrijdag_ Avondbaancircuit. Aanvang: 18.45 uur. inalevanhet VZA-baancircuit waar nog de volgden Zeeuwse titels op het spel Knn m mannen en jongens A, meter vrouwen, meisjes A/B, 400 m Orden vrouwen meisjes A/B en mannen ■Jongens A/B, 100 m vrouwen, speer- t rpen mannen, jongens A/B. Locatie: ststofbaan Baskensburg te Vlissin- rerTa'nS De Weel LR en pc De Weelrui- uur: springen klasse B, gevolgd d°orde klassen L, M, Z en ZZ. Locatie: teNMsse6 eel'aan de Brïlletjesdijk 3 rw°fdp°9in9 Guinnes Book of Records. Aan, dubbelpartij van 25 uur. ei an9 11.00 uur. Locatie: Terrein SV land Nleuwstraat 65D in Kamper- Tumbling-clinic. Organisatie: Whoznext. Locatie: Gymzaal in Krabbendijke. 10/13 jaar: 18.45-19.45 uur, 14/18 jaar: 19.45- 20.45 uur. Vriendschappelijk. Clinge-KSK Beveren. Aanvang: 19.00 uur. Ronde van Heinkenszand voor vrije ren ners. 18.00 uur: recreanten/amateurs B (30 kilometer). 19.00 uur: veteranen (50 kilometer). 20.15 uur: amateurs (60 kilo meter). Start en finish: Van der Biltplein, Heinkenszand. Deltaweek. Veronica-race. Aanvang: 8.00 uur. Klasse: IMS. Start: Roompot- sluis. Finish: ca. 24 uur later bij de Room- potsluis. Zeelandbrugrace. Aanvang: 8.20 uur. Klassen: IMS 5 en 6. Locatie: Roompotsluis. Roompotrace. Aanvang: 9.30 uur. Klasse: ORC. Start: Roompot- sluis. Finish: rond 18 uur bij de Roompot- sluis. Roompotrace is tevens onderdeel van Open NK. zaterdag Braderieloop in Aardenburg. 19.30 uur: 3200,4800 of 9600 meter voor alle leeftij den. 19.23uur: 1100 meter voor 9-12 jari gen. 19.15 uur: 800 meter voor jeugd tot 9 jaar. Inschrijven: vanaf 18.00 uur in broodjeszaak Boekie in de Weststraat. Clubwedstrijd MSV De Uitlaat. Aanvang training 10.00 uur. Aanvang wedstrijden 12.00 uur. Klassen: clubklasse, 250/500cc, 125cc, 85cc, 65cc. Locatie: Sloecircuit, Vlissingen-Oost. Jumping De Weel LR en PC De Weelrui- ters. 11.00 uur: springen klasse B, ge volgd door de klasseen L, M, Z en ZZ. Locatie: Hofstede De Weel, aan de Brille- tjesdijk 3 te Nisse. Tennisclinic met Jacco Eltingh. Clinic voor de jeugd. Aanvang: 9.00 uur. Loca tie: Terrein TV Axel. Boslaan 5, Axel. Tennisclinic met Jacco Eltingh. 13.00 uur: rolstoeltennisclinic met Walter de Leeuw. 13.30 uur: Clinic Eltingh met jeugd. 15.00 uur: Clinic Eltingh met seni oren. 17.30 uur: Clinic Eltingh met Van den Dries, Greeve en Van de Broek. Loca tie: Terrein SV Slagvast. Nieuwstraat 65D, Kamperland. Belforttoernooi. Halve finales. Aanvang: vanaf 9.00 uur. Locatie: Terrein TV Sluis. Sluuskilletoernooi. Halve finales. Aan vang: vanaf 9.00 uur. Locatie: Terrein TV Sluiskil. Algemene Zeeuwse Sloebertoenooi. Halve finales. Aanvang: vanaf 9.00 uur. Locatie: TV Clinge. Vriendschappelijk. Goes-NAC. Aan vang: 19.00 uur. Locatie: sportpark Het Schenge. ATB Zomercup, derde wedstrijd. Loca tie: Den Inkel, Kruiningen. 14.00 uur: mannen senioren/veteranen; 13.15 uur: vrouwen/jeugd 13-16 jaar; 12.30 uur: jeugd 6-10 jaar/ jeugd 11-12 jaar. Deltaweek. Zaterdagwedstrijd. Aan vang: 10.00 uur. Klasse: ORC, Rond- en platbodems en ongemeten boten. Loca tie: Colijnsplaat. Wedstrijd voor de ORC is tevens onderdeel van Open NK. zondag_ Dressuur RV Sé-Ros. 9.00 uur: pony's klasse B en LI. 9.45 uur: paarden klasse L1. 10.15 uur: paarden klasse B. 12.00 uur: pony's klasse L2.12.22 uur: paarden klasse L2. 13.15 uur: pony's klasse M1. 13.25 uur: paarden klasse M2. 14.15 uur: pony's klasse Z1. 14.24 uur: paarden klasse Z1. 16.00 uur: pony's klasse Z2. ENSCHEDE - PSV'er Arnold Bruggink kan voor twee jaar te kenen bij het Spaanse Real Mallorca. De spits hoopt volgende week tot een definitief akkoord te komen met de Spaanse be kerwinnaar. Hij ziet een overgang naar Mallorca wel zitten. „Het is een heel goede club, die al jaren in de subtop speelt en twee jaar geleden zelfs nog in de Champions League uit kwam", aldus Bruggink die ook nog aanbiedingen van enkele andere clubs op zak heeft. „Maar mijn voorkeur gaat duide lijk uit naar Mallorca." GPD NYON-De opzet van het toernooi om deUefa Cup wordt van af het seizoen 2004/2005 gewijzigd. De Uefa Cup begint dan met tachtig clubszestien verliezers uit de kwalificatieronden van de Champions League en 64 direct geplaatste clubs. De eerste ronde bestaat uit een thuis- en uitwedstrijd. In de twee de ronde worden de veertig overgebleven clubs verdeeld over acht groepen van vijf. De eerste drie van elke groep plus de acht verliezers uit de eerste ronde van de Champions League, in totaal 32 clubs, gaan daarna vervolgens weer over op het knock-outsysteem met thuis- en uitwedstrijden. Nieuw in het poulesysteem is dat de vijf clubs elkaar niet twee keer (thuis en uit) ontmoeten maar één keer. Elke deelnemer speelt vier wedstrijden, twee thuis en twee uit. AFP BANGKOK - Bokser Husnu Kocabas is bij de wereldkampi oenschappen in Bangkok in de kwartfinales uitgeschakeld. De 23-jarige Bosschenaar verloor in de klasse tot 60 kilogram van de Duitser Martin Dressen (29-17). Met zijn plaats bij de laatste acht heeft Kocabas wel de positie van A-sporter bij sportkoepel NOCNSF afgedwongen. Dat biedt hem meer in komen en faciliteiten. De bokser moet zich volgend jaar zien te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Athene. ANP JESI - Regina Schleicher heeft gisteren haar derde etappeze ge geboekt in de Ronde van Italië voor vrouwen. De Duitse wielrenster, die al jaren in Italiaanse dienst rijdt, was na een rit over 89 kilometer met start en finish in Jesi opnieuw de snelste in de eindsprint. Andrea Bosman eindigde als vierde en was de beste Nederlandse. Baukje Doedee uit Driewegen kwam als 49e aan. In de algemene rangschikking veranderde aan de kop weinig. De Litouwse Edita Pucinskaite leidt nog altijd met vijf secon den voorsprong op de Zwitserse Nicole Brandli. Doedee staat op de 93 plaats. ANP WESTERHAAR - In de strijd om het Nederlands damkampi oenschap voor junioren heeft Bennie Provoost uit Aagtekerke afstand moeten doen van zijn gedeelde eerste plaats. In Wes- terhaar stond hij woensdag lange tij d onder druk tegen Johan Sterrenburg uit Wageningen, maar uiteindelijk bleek zijn verdediging solide genoeg voor een gelijkspel. Gisteren be reikte hij dankzij sterk centrumspel een mooie stand tegen Dik de Voogd uit Culemborg, maar ook die partij leverde geen winnaar op. Samen met Jasper Lemmen deelt Bennie Pro voost nu de tweede plaats. De achterstand op leider Niek Kuijvenhoven bedraagt twee punten. Met nog twee ronden te gaan is de dammer uit Nijkerk dus de belangrijkste titelkan didaat. iUUitil Westerhaar. Nederlands juniorenkampi oenschap. Stand aan kop na negende ron de: 1. Niek Kuijvenhoven 13; 2. Jasper Lem men en Bennie Provoost 11; 4. Ernst-Jan de Bruijn, Boudewijn Derkx, Johan Sterren burg en Dikde Voogd 10. Loch Lomond. Schotse Open, Europese Tour, 3,2 miljoen euro. Stand bij afbreken 1e ronde wegens duisternis: 1. Els (ZAf) -7(18 holes), 2. Howell (Eng) -5 (18), Lara (Spla) -5 (8), 4. Maritz (ZAf) -4 (18), O'Malley (Aus) -4 (18), Price (Wal) -4 (18), Price -4 (18),|46. Derksen (Ned) par (18), 69. Muntz (Ned) +1 (18), Lafeber (Ned) +1 (14). Brett Emerton, hier in actie tegen Internazionale in de halve finale van de Uefa Cup: „Aan een kant ben ik 'happy' dat ik een grote transfer naar Engeland heb afgedwongen, aan de andere kant is het natuurlijk toch ook heel zwaar om deze prachtige club achter te laten." foto ANP per Van de Akker uit Haamste de. De ORC-schepen varen van daag de Roompotrace, een lange wedstrijd van ongeveer twaalf uur over zestig zeemijl. Deze wedstrijd telt zwaar mee in het klassement om het open Neder lands kampioenschap ORC- -club. Voor Piet de Visser is er vandaag een herkansing in de Vuilbaardrace, een wedstrijd die is opengesteld voor ronde- en platbodemjachten. Na een afwezigheid van vier da gen komen er vandaag ook weer IMS-schepen in actie. Veel zijn het er echter niet, want er heb ben zich slechts zes schepen in de IMS-klasse ingeschreven voor de Veronicarace. Milaan. EK vrouwen. A-categorie: Nederland - België 7-0 (5 inn), Nederland - Rusland 3-0, Nederland - Italië 0-1, Italië - Tsjechië 3-0, Spanje - Groot-Brit- tannië 3-5, Rusland - Zweden 9-2 (6), Groot- Brittannië - Rusland 0-1, België - Italië 3-10 (5), Zweden - Groot-Brittannië 5-3. Stand: 1. Italië 7-14, 2. Nederland 8-12, 3. Rusland 7-10, 4. Tsjechië 6-8, 5. Groot-Brit tannië 7-6, 6. Spanje 6-4, 7. Zweden 7-4, 8. België 6-2,9. Duitsland 6-0. Lucky Day: 1 -8-9-10-11 -21 -26-27-38-42-43- 45-48-55-60-63-65-66-69-71 (ondervoorbehoud) 16.18 uur: paarden klasse Z2. Locatie: manege De Eendracht, aan de Rijke buurtweg 8 te Vrouwenpolder. Toertochten rond Oostburg. 5,10,15, 25 en 50 kilometer. Organisatie: ijsclub 't Grote Gat. Start/finish bij restaurant ln den Tol aan de Oostburgse Nieuwstraat. Inschrijven: tussen 12.30 en 14.00 uur. Start: tussen 13.00 en 14.00 uur. Belforttoernooi. Finales. Aanvang: van af 9.00 uur. Locatie: Terrein TV Sluis. Sluuskilletoernooi. Finales. Aanvang: vanaf 9.00 uur. Locatie: Terrein TV Sluiskil. Algemene Zeeuwse Sloebertoernooi. Fi nales. Aanvang: vanaf 9.00 uur. Locatie: Terrein TV Clinge Deltaweek. Korte ORC-wedstrijd. Aan vang: 10.00 uur. Klasse: ORC. Locatie: Colijnsplaat. Wedstrijd is laatste onder deel van Open NK. Gstaad. Mannen, 500.000 euro. Tweede ronde: Federer (Zwi/1) - Lisnard (Fra) 6-1 6-2, David Sanchez (Spa) - Corretja (Spa/4) 6-4 6-4, Schüttler (Dui/2) - Chris- tophe Rochus (Bel) 6-3 7-6, Stepanek (Tsj/8) - Kratochvil (Zwi) 6-37-6. Bastad. Mannen, 380.000 euro. Tweede ronde: Moya (Spa/1) - Söderling (Zwe) 6-3 6-4, Björkman (Zwe) - Ferrer (Spa) 6-2 6-1Robredo (Spa/2) - Arazi (Mar) 4-6 6-2 6-4, Volandri (Ita) - Mutis (Fra) 6-3 6-0. Newport. Mannen, 380 000 euro. Tweede ronde: Ginepri (VSt/4) - Van Schep pingen (Ned) 6-4 7-6, Gimelstob (VSt/7) - Fleishman (VSt) 1 -6 6-3 6-3, Melzer (Oos/8) - Knowle (Oos) 6-3 5-7 6-4. Scheveningen. Mannen, challenger. Tweede ronde: Calatrava (Spa) - Wijnmalen (Ned) 6-7 6-4 6-1Bogomolov (VSt) - Serrano (Spa) 6-2 7-5, Larkham (Aus) - Pujo (Fra) 6-4 6-4, Gasquet (Fra) -Muller (Lux) 6-3 6-4. Dub belspel, tweede ronde: Flernandez/Navarro (Spa) - Op derHeijde/Logtens (Ned) 6-0 6-4, Balcells/Viloca (Spa) - Marin/Serrano (CRi/Spa) 6-4 6-4. Zierikzee. Dikke Torentoernooi. VE 7: Ta mara van Boven-Angelique van der Kroon 6-3 6-1VD 7: Engelkes/der Weduwen - Flo- hil/Ensing 6-0 6-3, ME 4: Johan van Urk—Rikkert van der Wel wo, ME 5: Chris Schoneman-Serge van Bremen 6-0 6-0, ME 6: Emiel Gideonse-Leo Nouwen 6-2 6-2, Abe Kuijl-Thomas Ie Clercq 4-6 6-2 6-1, Michiel Ketting-Onno Kramer7-5 6-2, Martijn van Grunsven-Ewald Folmer 7-5 6-3, ME 7: Alfred Koster-Hans van Uden 6-3 6-2, ME 8: Lennart de Looze-Erwin van derMale6-3 6-3,GD4: Hillebrand/van Kuy- k-Westerweel/Goedegebure 1-6 7-5 6-4, GD 5: Nouwen/'t Mannetje-Mijnders/de Vlieger 6-4 6-3, GD 6: Kerkhove/ Meertens- -Haver/Harinck 6-3 6-2, Van de Leer/van de Leer-Van der Horst/Kouwenberg 6-3 6-3. Madrid. Finale World League. Groep E: Servië-Montenegro - Griekenland 3-1 (26-24 25-15 15-25 25-21), Tsjechië - Spanje 3-1 (25-15 25-21 22-25 25-23). Eind stand: 1. Servië-Montenegro 3-6 (9-2), 2. Tsjechië 3-4 (6-5), 3. Spanje 3-2 (5-7), 3. Tsje chië 2-2 (3-4), 4. Griekenland 3-0 (3-9). Groep F: Bulgarije - Rusland 3-1 (18-2525-23 25-18 25-22), Brazilië - Italië 3-1 (31-29 25-21 17-25 25-23). Eindstand: 1Brazilië 3-6 (9-3), 2. Italië 3-2 (6-7), 3. Bulgarije 3-2 (5-7), 4. Rus land 3-2 (5-8). Halve finales: Servië-Montenegro - Italië, Brazilië - Tsjechië. Kreta. Griekse Open, Europese tour beach- volleybal. Vrouwen, groepswedstrijden: Kadijk/Leenstra (Ned) - Granstrom/Ljung- quist (Zwe) 21-19 21-17, Kadijk/Leenstra - Minusa/Pulina (Let) 21-10 22-20. Kadijk en Leenstra naar laatste zestien. Rieti. Oefenwedstrijd vrouwen: Italië - Ne derland 3-2 (23-25 25-18 22-25 25-19 18-16). Ronde van Italië vrouwen, zesde etappe Jesi - Jesi: 1. Schleicher (Dui) 89 km in 2.11.26, 2. Stahoerskaja (WRu), 3. Gollan (Aus), 4. Bosman, 5. Edita Pucinskaite (Lit), 6. Longhin (Ita), 18. Gunnewijk, 29. Ghita Beltman, 42. Chantal Beltman, 49. Baukje Doedee, 50. Van Essen, 88. Van Haastert 8.50, 104. Spijkerman, 110. Van Dongen; niet gestart: Miggels. Algemeen klasse ment: 1. Pucinskaite (Lit) 16.09.35,2. Brandli (Zwi) 0.05,3. Sommariba Arrola (Spa) 3.25, 4. Jolanta Polikieviciute (Lit) 4.15, 5. Rasa Polikieviciute (Lit) 4.46, 6. Stahurskaja (WRu) 5.22, 27. Bosman 11.30, 40. Ghita Beltman 22.04, 50. Chantal Beltman 28.58, 59. Van Essen 37.53, 60. Gunnewijk 39.26, 91. Spijkerman 1.19.36,93. Doedee 1.22.21, 100. Van Dongen 1.28.22,102. Van Haastert 1.32.53. ZIERIKZEE - Wedstrijdleider Leo Nouwen werd gisteren uit zijn eigen Dikke Torentoernooi geslagen. Nouwen, als eerste ge plaatst in het enkelspel 6, ver loor in de kwartfinale in Zierik zee van Emiel Gideonse. Gideonse had de goede vorm te pakken en bracht Nouwen voortdurend in de problemen. Hij veroverde dankzij een regel matige overwinning (6-2 6-2) een plaats in de halve finale. Ook Abe Kuijl voegde zich bij de laatste vier in dit schema. Hij verloor de eerste set tegen Tho mas le Clercq met 4-6 en zag zijn kansen al slinken, maar herstel de zich uitstekend in de tweede en derde set. Hierin kwam Kuijl niet meer in de problemen. Hij won overtuigend met 6-2 en 6-1 Michiel Ketting en Martijn van Grunsven bereikten beiden de kwartfinale door overwinnin gen op Onno Kramer en Edwald Folmer. Ketting won met 7-5 6- 2 en Van Grunsven zegevierde met 7-5 6-3. De als derde/vierde geplaatste Chris Schoneman bereikte de halve finale ten kos te van Serge van Bremen. Met tweemaal 6-0 werd Van Bremen kansloos gelaten. Naomi Hillebrand en Michiel van Kuyk zorgden voor een pri ma prestatie door de als tweede geplaatste combinatie Cynthia Westerweel en Hans Jan Goede- gebure uit te schakelen in het gemengd dubbel 4. Na een kans loze 1-6-nederlaag in de eerste set kwamen Hillebrand en Van Kuyk terug in de wedstrijd. Met een krappe 7-5 en 6-4 werd toch nog de finale gehaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21