f lil fill!#I de trance plegen Taxichauffeurs blijven fraude PZC Britten geven hoop op vondst wapens Irak op 23,24 en 25 Bolkestein noemt verstrekken gegevens vliegtuigpassagiers illegaal Kunst aan de kust Sjeesjerijden ti Middelburg 23' 1tï3" Amerikaanse bijna 30 keer getrouwd Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 16,- Meeste burgers zijn tegen JSF Strijd voor paard zonder staart Man lost schoten na verkeersruzie in Terneuzen Inter neemt Van der Meyde over Zeeland in bedrijf Zon komt laat Pechiney 8 713214 000002 Confrontatie Dieptepunt Zwart _u Vanochtend bewolkt, maar wel droog. Vanmiddag ook zon. Maximaal 23 graden bij een matige westenwind. internet: www.pzc.nl 246e jaargang no. 164 vrijdag 11 juli 2003 los nummer 1,10 Pfeèryweg 6, GOES (Autoboulevard de Poef 2} TÖ113561812, www.autovermeuteruni ALG. KLASSEMENT 1. Pena 17.54.31 2. Armstrong 0.01 3. Ekimov 0.05 36. Knaven 1.40 Meer over de TOUR op NEW YORK - Een veer tigjarige Amerikaanse vrouw is de afgelopen ne gentien jaar in New York 27 keer in het huwelijks bootje getreden. Volgens de autoriteiten ging het de trouwlustige vrouw ech ter niet om de liefde, maar was er sprake van schijn huwelijken. De vrouw kreeg van ille gale immigranten onge veer duizend dollar voor een trouwakte. In sommi ge gevallen volgde daad werkelijk een trouwfeest, maar andere keren was het meteen na de officiële huwelijkssluiting over met de relatie. Ambtenaren van de bur gerlijke stand begonnen argwaan te krijgen toen de naam van de 'carrière bruid' wel heel vaak ach ter elkaar voorbijkwam. Nadat ze een onderzoek instelden, kwamen de au toriteiten op het spoor van zeker tien anderen die op vallend vaak een huwelijk aanvroegen, meldde de krant New York Times gisteren. Een huwelijk leverde de bruidegommen, voorna melijk immigranten uit landen als India, Pakis tan, Peru en Nigeria, een tij delijke verblij fs ver gunning en een uitkering op. ANP Advertentie VACATURES Bent u de Elektromonteur en specialist Meet en Regel die zoekt? Kijk morgen in de en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. VS schenden privacy-regels EU (Advertentie) i~~r r" naam:noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 6 weken voor 16,-. straat: nr Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcodestaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer: I I I handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. 0 noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: .f. per maand met automatische incasso 20,50). per kwartaal met automatische incasso 55,10). O per jaar mét automatische incasso 209,90). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) DEN HAAG - Driekwart van de kiezers in Nederland (74 pro cent) wil dat Nederland stopt met de steun aan de ontwikke ling van de Joint Strike Fighter (JSF). Dat blijkt uit een repre sentatieve peiling die Maurice de Hond onder zevenhonderd Nederlanders heeft gehouden voor het SBS-programma Stem van Nederland. ANP Hoor Hetty van Rooij BRUSSEL - Het verstrek ken van persoonsgegevens van passagiers die van Eu ropa naar de Verenigde Staten vliegen, mist een solide juridische basis. Ineen brief aan de Amerikaanse autoriteiten erkent Europees Commissaris Bolkestein dat de overdracht van persoonsgege vens in strijd is met de Europese privacy-richtlijn. „Het is volstrekt illegaal", con cludeert het Zeeuwse Europees parlementslid Johanna Boo gerd (D66), namens het parle ment in de kwestie. De VS verlangen van lucht vaartmaatschappijen dat zij 'gevoelige' informatie van hun passagiers ter beschikking stel len, waaronder kredietkaart nummers, adressen, telefoon nummers en eetvoorkeuren. De Amerikaanse douane heeft 24 uur per dag toegang tot de zoge naamde 'Amadeus' database, waarin de informatie is opge slagen. Volgens de Amerikaanse wet geving kunnen de gegevens maximaal zeven jaar bewaard blijven. Luchtvaartmaatschap pijen die niet meewerken, riske ren een boete of verliezen hun landingsrechten in de VS. De uitwisseling gebeurt tot nu toe uitsluitend op basis van een in formele afspraak tussen Brussel en Washington, waar het Euro pees parlement grote bezwaren tegen heeft. De informele overeenkomst blijft van kracht tot er een for meel akkoord is gesloten. Boo- gerd verwijt de Europese Com missie dat zij te laks is in de onderhandelingen, en daardoor de privacy van Europese bur gers onvoldoende beschermt. „De Amerikanen hebben geen haast tegemoet te komen aan de Europese voorwaarden. Zij krijgen nu precies wat ze willen hebben. Bovendien zou juist de Commissie ervoor moeten zor gen dat de Europese luchtvaart maatschappijen zich aan de Europese regels voor privacy bescherming houden, en niet zomaar doen wat de Amerika nen eisen." Boogerd wil het dagelijks be stuur van de Unie tot het einde van de zomer de tijd geven om de Amerikanen onder druk te zet ten. Als dat niet lukt, wil ze de Commissie in het najaar de duimschroeven aandraaien. Het Europees parlement kan het dagelijks bestuur van de Unie een officiële waarschuwing ge ven, als zij haar taken niet uit voert. Uiteindelijk zou dat kun nen leiden tot een procedure voor het Europees Hof in Luxemburg. Uit de brief van Bolkestein aan de VS-autoriteiten, gedateerd 12 juni 2003, blijkt dat er geen schot zit in de onderhandelin gen. De Amerikanen zijn abso luut niet van plan zijn om aan de Europese verlangens tegemoet te komen. „Wij zijn bezorgd over de fundamentele rechten en vrijheden van de Europese burger, die worden beschermd in de wetgeving van de lidsta ten", aldus de Europees Commissaris. Hij vraagt de Amerikanen om een 'volwassen politieke afweging van onze verlangens' en waarschuwt voor een transatlantische con frontatie 'zonder duidelijke uitweg'. „Een dergelijke con frontatie kunnen we beter ver mijden", aldus de Commissaris. GPD van onze redactie buitenland LONDEN - Hoge functionaris sen binnen de Britse regering geloven niet langer dat er mas savernietigingswapens in Irak zullen worden gevonden. Dat meldde de BBC in de nacht van woensdag op donderdag op ge zag van 'zeer hooggeplaatste bronnen'. Officieel heeft de Britse rege ring het geloof in het bestaan van de Iraakse massavernieti gingswapens allerminst opge geven. Een woordvoerder van Blair zei gisteren tegen de BBC dat de premier nog altijd gelooft dat er 'concrete bewijzen' wor den gevonden van 'Iraakse wapenprogramma's en de pro ducten ervan'. Volgens de bronnen gaat de Britse regering er vanuit dat de bewijzen alleen nog maar indi rect kunnen worden verkregen, zoals via documenten en onder vraging van Iraakse weten schappers. De Amerikaanse president Bush wordt zelfs in uithoeken van Zuidelijk-Afrika zoals de Botswaanse hoofdstad Gaboro ne bestookt met vragen over Irak. Hij erkende daar gisteren dat er ernstige problemen zijn met de veiligheid in Irak. Met drie doden woensdagavond en gistermorgen komt het dodental onder Amerikaanse militairen in Irak op 215. Bush riep de naar schatting 230.000 Amerikaanse militairen die zijn betrokken bij de bezetting van Irak op moed te houden. Circa 150.000 van hen zijn in het land zelf en velen willen naar huis. Het moreel van de troepen is volgens een aantal door Ameri kaanse media geciteerde offi cieren op een dieptepunt be land. ANP/DPA/AFP NIEUWPOORT - Een bronzen figuur zit op een gigantische, eveneens van brons vervaardigde, schildpad en overziet het strand bij het Belgische Nieuwpoort. De creatie van de Belgische kunstenaar Jan Fabre, is onderdeel van een kunsttentoonstelling langs de Belgische kustlijn. foto Yves Logghe/AP Trekpaardenhouders blijven zich verzetten tegen het verbod op het couperen van paardenstaarten. Zij vrezen dat het trekpaard langzaam zal verdwijnen, als de korte staarten niet meer zijn toegestaan. baar." Op de advertentiepagi na's van de Telegraaf wordt geadverteerd door bedrijven als 'carsoftwaretuning', die 'na een storing' de kilometerteller op nieuw kunnen bijstellen. Het kost ongeveer honderd euro. Een medewerker van het auto bedrijf verklaart desgevraagd deze service niet aan taxi's en lease-auto's te verlenen. GPD TERNEUZEN - Een nog onbe kende man heeft bij een ver keersruzie in de binnenstad van Terneuzen woensdagavond een aantal schoten gelost. De man raakte alleen een geparkeerde auto. De politie is op zoek naar de schutter, die zich snel uit de voeten maakte. Het voorval vond plaats rond half elf op de kruising van de Dijkstraat en de Donze Visser straat. De gemoederen raakten verhit over een simpele ver keerssituatie, aldus de politie. Een 23-jarige automobilist kreeg ruzie met de schutter, om dat de ene bestuurder een eindje achteruit moest rij den in de een richtingsstraat om de ander door te kunnen laten. Wie van de twee ruimte moest maken voor de ander, is de politie op dit mo ment nog niet duidelijk. De twee stapten vervolgens uit en tijdens de woordenwisseling die ontstond, kreeg de 23-jarige een klap in zijn gezicht van de onbekend gebleven automobi list. Hij raakte daardoor licht gewond. Vervolgens loste de on bekende nog een aantal schoten, waarbij de geparkeerde auto beschadigd raakte. 1. Petacchi (foto) 4.09.47 2. Kirsipuu z.t. 3. Cooke 35. Boogerd zie ook pagina 18 en 19 de PZC-site: www.pzc.nl Na Cristian Chivu (AS Roma) verliest Ajax opnieuw een spe ler aan de Italiaanse Serie A. Internazionale uit Milaan neemt vleugelspits Andy van der Meyde over voor een bedrag tussen zes en tien miljoen euro. De transfer van Frank de Boer naar Amsterdam lijkt ondertussen van de baan te zijn. door Mayke Calis en Achille Prick DEN HAAG - Frauderende taxichauffeurs ontspringen massaal de dans, ondanks toe genomen controles van de In spectie Verkeer en Waterstaat (IVW), Belastingdienst en poli tie. De controlerende diensten wisselen slechts incidenteel ge gevens. Door dat langs elkaar heen wer ken kunnen de chauffeurs rom melen met kilometerstanden, werktijden en belastingopgave. Ze gebruiken onder meer dub bele boekhoudingen voor hun oplichtingspraktijken Dat blijkt uit een rondgang langs taxistandplaatsen in de vier grote steden en na gesprek ken met taxi-inspecteurs van Verkeer en Waterstaat. Chauf feurs geven toe dat het op diver se bedrijfsterreinen en bij benzinestations mogelijk is de kilometerstand van hun auto aan te passen. Op die manier verdoezelen ze gereden kilome ters waar ze eigenlijk belasting over moeten betalen. Voor het zelfde doel worden rittenkaar- ten overdag keurig ingevuld, maar 's avonds thuis weer ver anderd. Veel taxichauffeurs rijden rond met een verkeerde vergunning. Een chauffeur die op papier voor een beperkt aantal uren in loondienst is, blijkt vaak zwart voor zichzelf bij te werken. Ook wordt veelvuldig de hand ge licht met de rijtijdenwet. Zo hebben chauffeurs meerdere werktijdenboekjes, waardoor ze langer kunnen werken. Hoewel de inspecteurs bekend zijn met de verschillende vor men van fraude, zeggen ze er niet altijd iets aan te kunnen Als het om de vestiging van bedrijven en kantoren gaat, dan zitten vooral Middel burg en Goes in eikaars vaarwater. Een echte winnaar of verliezer is niet aan te wijzen. Als het aan de provinciebestuur ders ligt, zal er ook nooit een triomf wor den gevierd. De Zeeuwse gemeenten moe ten juist samenwerken om bedrijven naar de provincie te halen. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 6 en 7; radio en televisie: 9; zeeland: 11,13,15 en 17; sport: 18,19,20 en 21; goes: 23,24 en 25; auto: 27. doen. Fraude met kilometer standen rekent de Inspectie niet tot haar primaire taak. Dat doet de belasting, zegt de Inspectie. De Belasting verklaart niet elke kilometer na te trekken en al leen de boekhouding te contro leren om de drie a vier jaar. Het langs elkaar heen werken van de autoriteiten vergemakkelijkt de fraude. Volgens Ernst Uildriks, secreta ris van Nationale Auto Pas (NAP)een stichting die zich be zighoudt met kilometerteller fraude, is het heel moeilijk deze vorm van oplichting aan te pak ken. Voor de wet is het niet ver plicht een kilometerteller in je auto te hebben, dus het manipu leren daarvan is ook niet straf- MIDDELBURG - Een paar sjeesjerijders geniet van een frietje, terwijl hun paard even rust wordt gegund. Ze deden mee aan de sjeesjerij-wedstrij- den gisteren op het Middelburgse Abdijplein. Er waren prijzen te verdienen door de meeste ringen te steken, de meeste technische vaardigheid te to nen, of voor de mooiste uitdossing van man, vrouw en paard. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 1