PZC Badhuisstraat paar dagen dicht Waterschap stuit op illegaal gestort asbest Crisis maakt LPF Zeeland stuurloos 13 Middelburg meet gevelreclame met twee maten Vlissingen houdt jongeren bezig Plan om voetgangers en fietsers meer ruimte te geven in Souburgse winkelstraat bij nader inzien li Hoger beroep in zaak tegen schutter bij Nighttrain w vrijdag 11 juli 2003 Allijn beloont meedenken over herinrichting Middengebied a0H| *WÊmÊffi3ÊÊ8m mm ÉsmmMk m ÊÊÊHBItHl Moordzaak weer aangehouden Schroebrug blijft open staan Snorfiets gestolen uit fietsenrek Man aangehouden voor diefstal Verbod op beregening vanuit sloot Stuurloos Kerk krijgt nieuwe muur jnnUjadia Berkelder MIDDELBURG - Wat anderen niet mogen, mag de politie blijk baar wel. De gemeente trekt de laatste jaren met dwangsom men ten strijde tegen gevelre clame die verkeerd opgehangen is. Maar voor de politie wordt een uitzondering gemaakt. De letters aan het gebouw van de regiopolitie Zeeland aan de Vrijlandstraat mogen blijven hangen, ook al voldoen ze niet aan de regels. De gemeente voerde de afgelopen maanden een verbeten juridische strijd met bedrijven op de Mortiere over hun gevelbelettering. Bo- Rent, Kwikfit en Carglass moes ten een deel van hun gevelrecla me weghalen. Ook in de binnen stad van Middelburg moesten bedrijven hun gevelreclame aanpassen. De welstandscommissie keurde ook het logo op het kantoor van de politie af. De letters zijn twintig centimeter te hoog en een meter te breed. Bovendien zitten ze te hoog op de gevel. De commissie adviseerde om de tekst op de rand van het dak van het lagere gedeelte van het ge bouw te plaatsen. Het college besloot om in dit geval een uit zondering te maken. De letters mogen blijven hangen vanwege het 'maatschappelijk belang'. Het logo is volgens de gemeente 'een wegwijzer voor de burger die politieassistentie behoeft'. Maar in het kantoor kan geen aangifte worden gedaan. Is dat argument dan niet wat vreemd? „Het is belangrijk te laten zien waar de politie zit", zegt wet houder A. de Vries. „Het is toch iets anders dan reclame voor een bedrijf dat apparaten verhuurt. Het wijkt maar heel beperkt af van de eisen en het is ook niet echt lelijk. Natuurlijk zijn uit zonderingen altijd slecht, maar toch moet j e ze wel eens maken. Eenrichtingverkeer Kanaalstraat dnorAb van der Sluis OOST-SOUBURG - Als in de Kanaalstraat in Oost-Souburg eenrichtingverkeer wordt inge steld vanaf het station tot de Karolingenbaan, ontstaat er meer ruimte voor fietsers, voet gangers en terrassen. Dat blijkt uit de visie voor de herinrich ting van het centrum van het dorp, opgesteld in samenwer king tussen de gemeente Vlis- singen, het dorpsplatform, be woners en winkeliers uit Oost- Souburg. Aan beide zijden van de Kanaalstraat (ter hoogte van bet station en de parkeerplaats tussen de Aldi en de Spar) ko men pleintjes. Het dorpsplatform en de Lokale Partij Souburg/Ritthem (PSR) pleitten al jaren voor een op knapbeurt van de straten in het centrum van Oost-Souburg. Zij vinden dat de gemeente het dorp jarenlang stiefmoederlijk be handeld heeft. Wethouder P, van der Maden (verkeer) be twistte dat overigens eerder. De visie voor herinrichting van het dorp is opgesteld om van het centrum een 'aantrekkelijk winkel- en verblijfsgebied' te maken. Verbetering van de openbare ruimte kan niet alleen plaatsvinden door herinrich tingvan de straten. Aanpassing van de afwikkeling van auto verkeer is net zo belangrijk, omdat auto's, bussen en de be voorrading van de winkels de verkeersveiligheid van fietsers en voetgangers in gevaar kun nen brengen. SAB Adviseurs uit Arnhem stel len voor om aan het begin van de Kanaalstraat (NS-station) en VLISSINGEN - De Vlissingse stichting Allijn wil zoveel mo gelijk buurtbewoners bij de na derende herinrichting van het Middengebied betrekken. Daarom stelt zij zes wegwerp camera's ter beschikking voor diegenen die mee willen werken aan de verbetering van hun om geving. Het verbeteringsvoorstel/ver haal of plaatje kan worden be loond met 10,15 of 25 euro. Allijn zoekt naar manieren om mensen op een andere manier dan gebruikelijk bij hun wijk te betrekken. Het gaat met name om die Vlissingers die niet mak kelijk de bus pakken, die niet mobiel zijn en die niet vaak aan vergadertafels te zien zijn. Al lijn stelt dat deze groep juist afhankelijk is van de voorzie ningen in de buurt en die ook in tensief gebruikt. De verhalen, tekeningen en fo to's zullen worden opgehangen in 't Expierement in de Bonedij - kestraat in Vlissingen. REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 4382 NH VLISSINGEN Tel: 06-54267110 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel'(0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl aan het eind (Karolingenburch) visueel poorten te maken. Dat kan door de bestrating van de brug richting Kanaalstraat door te zetten. De hele stations omgeving wordt dan verder in gericht als winkelerf en plein, waardoor ervoor de daar geves tigde cafés meer ruimte ontstaat voor terrassen. Zo'n pleintje moet ook terugkomen op de parkeerplekken tussen de Aldi en de Spar. Door eenrichtingsverkeer in te stellen in de Kanaalstraat krij gen voetgangers en fietsers meer ruimte. Parkeren in de straat blijft overigens mogelijk aan de kant waar de Kruidvat en restaurant Bandoeng geves tigd zijn. Automobilisten die doorrijden tot aan de Karolin genbaan, moeten hun weg ver volgen via het Oranjeplein en de Vlissingsestraat/Buteuxstraat Het blijft wel mogelijk om via de Paspoortstraat en de Vlis- singsestraat de Kanaalstraat te verlaten. Het Oranjeplein blijft wel tweerichtingsverkeer van wege de bereikbaarheid van de school, het zorgcentrum en de parkeerplaatsen. Inwoners van Oost-Souburg mogen nog hun zegje doen over de visie. Ver volgens is het woord aan de ge meenteraad. De gemeente streeft ernaar om begin 2004 de Kanaalstraat te herinrich- ten. Er worden voorbereidingen getroffen om een nieuwe toplaag op de weg aan te brengen. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Badhuisstraat in Vlissingen is tot en met dinsdag 15 juli afgesloten voor al het verkeer. Tussen de Paul Krugerstraat en het nieuwe verkeersplateau bij de Aagje Deken straat wordt de definitieve asfaltlaag aangebracht. Het gedeelte tussen de Glacisstraat en de Aagje Dekenstraat is dit week einde via versmalde rijbanen open. Ook kan het verkeer vanuit de binnen stad via de Aagje Dekenstraat de stad uit in de richting van de Schelde- straat. Het overige verkeer wordt om geleid. Over waarschijnlijk ruim een week is het verkeersplateau op de kruising met de Paul Krugerstraat aangelegd. Vanaf dan is de Badhuisstraat tussen de Paul Krugerstraat en de Aagje Dekenstraat weer helemaal toegankelijk voor het verkeer. Het gedeelte tussen de Paul Kruger straat en de Koudekerkseweg krijgt volgende week een onderlaag van asfalt zodat de straat bij het aanbreken van het hoogseizoen open is voor verkeer. De asfaltdeklaag wordt aangelegd na de zomervakantie. Na de herinrichting moeten automobi- foto Lex de Meester listen betalen om te mogen parkeren in de Badhuisstraat vanaf het Stadhuis plein tot aan de Koudekerkseweg. De gemeente denkt dat daardoor onderne mingen zoals de notaris, de tandarts en het makelaarskantoor beter bereik baar worden voor klanten. Nu worden de parkeervakken langs de Badhuis straat nog gebruikt door mensen die hun auto daar langdurig gratis neerzet ten. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Voor jongeren van vier tot twaalf jaar en van twaalf tot zestien jaar worden deze zomer in vier Vlissingse wijken sport- en spelactivitei ten gehouden. „We bieden een helpende hand aan de jongeren die niet goed met hun vrije tijd om kunnen gaan: ze vervelen zich niet en krijgen minder kans om vervelend te worden voor de buurt", verklaart de Vlis singse wethouder L. Poppe-de Looff. In het Middengebied, Paauwen- burg, Groot Lammerenburg en Oost-Souburg wordt wekelijks vanaf 21 juli tot de herfst sport, spel of theater aangeboden. De gemeente Vlissingen heeft daar voor 35.000 euro beschikbaar gesteld. Woningcorporatie l'Es- caut draagt 2000 euro bij. Poppe-de Looff: „Het is de be doeling dat dit een structurele bijdrage van de gemeente wordt." Vorig jaar werd de sport- en spelinstuif nog alleen maar in het Middengebied gehouden, aan de Bloemenlaan. Daarvan hebben de uitvoerders, mede werkers van het Middelburgse bureau Qui vive geleerd dat ze activiteiten voor twee leeftijds groepen gescheiden moeten aanbieden. Dus dit jaar zijn de jongeren van vier tot twaalf jaar zijn welkom van vier tot zes 's middags; jongeren tot zestien jaar van zeven tot tien uur 's a- vonds. „We gaan nu echt begin nen", legt P. Gillissen van wel zijnsorganisatie Palladium uit. „We proberen vanaf dit jaar ook jongeren bij de programmering te betrekken." De jongeren kunnen zich uitle ven in het balletje hooghouden, katapult, basketbal, doelschie- ten, groot mikado, ringgooien, sjoelen, straathockey en voet ballen. De ouderen zoeken ook de combinatie in spel en sport. Hockey, kruisboogschieten, groot dammen, voetbal, sjoelen. Er worden verschillende spelen tegelijk aangeboden. Een dag per week worden in el ke wijk de spel- en sportactivi teiten aangeboden. Het Mid dengebied krijgt de aftrap op dinsdag 22 juli aan de Bloemen laan. Bij slecht weer komt 't Pa let in beeld. Woensdag (23 juli) is Bossenburgh aan de beurt. Plaats van handeling is Wicken- burg. Bij slecht weer is dat het Bolwerk. In Oost-Souburg voor schoolplein Mozaiek gekozen op donderdag. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar sport hal van Duijvenvoorde. In Paauwenburg wordt vanaf vrijdag 25 juli het basketbalter rein aan de Gerbrandystraat ge bruikt, bij slecht weer gaat ie dereen naar de Paraplu. Het artikel over de nachtvergunningen van de Middelburgse horeca was niet he lemaal volledig. De gemeente is bereid om een tijdelijke vergunning te verstrek ken tot bekend is of er een discotheek op de Mortiere komt. - &g<>; SpppiPPW MÉ """•fev»,; door Miriam van den Broek GRIJPSKERKE - Ongeveer honderdvijftig asbest golfpla ten zijn illegaal gestort op twee locaties aan de Zandvoortseweg tussen Grijpskerke en Middel burg. De platen zijn vermoede- lijkin de nacht van woensdag op donderdag in de berm en in de sloot gedumpt. Het waterschap Zeeuwse Eilan den - beheerder van de weg - laat sloopbedrijf Sturm en Dek ker uit Oostkapelle de platen weghalen. Het sloopbedrijf heeft gisteren de illegale stort plaatsen afgezet. Vandaag wor den de platen weggehaald en in een luchtdichte verpakking naar de stortplaats in Nieuw- dorp gebracht. Het waterschap a hoopt deze kosten te verhalen op de dader, als die gevonden wordt. De politie in Seroosker- ke heeft de zaak in onderzoek en zoekt nog personen die iets meer weten over de illegale storting. Mensen met tips kunnen naar het bureau in Serooskerke bel len of contact opnemen met de politie via 0900-8844. foto Lex de Meester MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren gemeend de moordzaak Grevelingen voor de tweede keer te moeten aanhouden. Het onderzoek in de Haagse moord is nog niet afgerond. Het slachtoffer Ozcan Alanyurt werd eind vo rig j aar gevonden in Bruinisse, nabij de Grevelingendam. Vast staat dat de moord rond 21 december vorig j aar in Den Haag is gepleegd, waarna het lichaam van de dode man per auto is vervoerd naar Zeeland. Begin j anuari werden vier verdachten uit Den Haag opgepakt. Aan de moord zou een familieberaad zijn voorafgegaan. Het zou gaan om een geval van bloed wraak binnen Turkse families. Daarbij is het gebruikelijk dat het jongste lid van de familie de moord voor zijn rekening neemt. Het slachtoffer werd gedood met een vuurwapen. Na de aanhouding legde tenslotte een twintigjarige man een be kentenis af. Drie andere verdachten van 40, 31 en 19 worden door de officier van justitie als medeplegers gezien. De recht bank heeft de moordzaak voor onbepaalde tijd aangehouden. MIDDELBURG - Een computerstoring in de bediening van de Schroebrug heeft gistermorgen voor een verkeersopstop ping in Middelburg gezorgd. De brug ging om negen uur open om een binnenvaartschip door te laten. Toen het schip voorbij was, bleek dat de brug niet meer dicht kon. Automobilisten probeerden vervolgens de Stationsbrug over te komen, waar door een opstopping ontstond. Ruim twintig minuten na het begin van de storing kon de brug weer dicht. MIDDELBURG - Uit een fietsenrek bij het station aan de Ka- naalweg in Middelburg is tussen woensdagavond elf uur en gistermiddag kwart voor een een blauwe Tomos snorfiets ge stolen. Het verzekeringsplaatje is ZLX-137. De snorfiets heeft een waarde van honderden euro's. MIDDELBURG - De politie heeft gisteren om twee uur 's middags een 36-jarige Middelburger aangehouden op ver denking van winkeldiefstal. Hij had even daardoor in een winkel in de Langeveile een onbekend aantal handdoeken en theedoeken gestolen. De spullen zijn teruggegeven aan de winkel. GOES - Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Ei landen verbiedt met onmiddellijke ingang het onttrekken van water uit sloten en watergangen voor beregening. Aanleiding is de vrijwel aanhoudende droogte van afgelopen weken, waardoor het peil in de waterlopen van het water schap dalende is. Ook voor de komende tijd wordt nog over wegend droog weer verwacht. Het waterschap streeft ernaar de peildaling in de waterlopen - en daaraan gekoppeld een verlaging van de grondwaterstand - zoveel mogelijk te ver tragen. Daarom is besloten tot het beregeningsverbod. Onttrekken van oppervlaktewater gebeurt hoofdzakelijk door agrariërs. Gelet op het naar verhouding vrij hoge zout gehalte in de sloten en watergangen, is dat maar op een be perkt aantal plaatsen mogelijk. Het beregeningsverbod geldt niet voor het hele beheersgebied van Zeeuwse Eilanden. Een klein deel ten oosten van het Schelde-Rijnkanaal - met af vloeiend water vanuit de Brabantse Wal - is voorshands van het verbod gevrijwaard. door Maurits Sep MIDDELBURG - LPF Zeeland is stuurloos geraakt. Voorzitter R. Traas heeft zijn lidmaatschap van de partij opgezegd, nadat hij door het hoofdbestuur was geschorst. Secretaris P. Ketsse- boom is nog wel lid, maar kan niet functioneren omdat hij ook nog is geschorst. LPF-Statenlid H. Smits denkt niet aan stop pen, maar verlangt wel een goe de uitleg van het hoofdbestuur over de crisis. Het Zeeuwse regiobestuur was - met nog drie andere regiobestu ren - enkele weken geleden door het hoofdbestuur geschorst. De geschorste bestuursleden be schuldigden het hoofdbestuur van ondemocratisch gedrag. Op hun beurt werden zij door het hoofdbestuur uitgemaakt voor onkruid. Gisteren vergaderde de LPF in Rotterdam over de crisis. De Zeeuwse voorzitter Traas wachtte de bijeenkomst niet af. Hij verwachtte slechts een pop penkast en leverde zijn lidmaat schap woensdagavond al in bij het partijbestuur. ,,Ik heb geen zin mijn naam nog langer aan de LPF te verbinden. De uitspraak van de leden hierover was voor mij niet belangrijk meer", ver klaarde Traas. Volgens LPF-Statenlid Smits is de Zeeuwse afdeling nu stuur loos. „We hebben geen voorzit ter meer en de secretaris is nog AAGTEKERKE - De kerk van de gereformeerde gemeente aan de Prelaatweg in Aagtekerke staat in de steigers. De zuidelij ke buitenmuur van de kerk wordt gesloopt en opnieuw op getrokken. De oude muur liet water door waardoor de witte wand in de kerk begon te bladderen. Het vochtprobleem ontstond na een verbouwing twaalf jaar gele den. De muur werd toen geïso leerd en het vocht kon niet meer weg. De isolatie wordt wegge haald en de buitenmuur vervan gen. De nieuwe muur moet bin nen veertien dagen klaar zijn. Daarna wordt de binnenkant opnieuw gestukadoord. geschorst. Dan is er nog één be stuurslid over, maar die kan na tuurlijk ook weinig meer. Heel jammer allemaal. Zeker omdat Traas een goede voorzitter was, een Fortuynist in hart en nie ren." Smits zegt ondanks de crisis ge woon als Statenlid voor de LPF te kunnen blijven functioneren. Zij zit formeel 'zonder last of ruggenspraak' in het provincie bestuur en heeft dus geen be stuur nodig. Bovendien, merkt zij op, is het nu vakantie. Zij legt zich echter niet bij de situatie neer. „Ik verlang een goede uit leg van het hoofdbestuur. Want zelfs ik snap het allemaal niet meer. Het democratisch gehalte moet optimaal zijn. Daar wil ik van overtuigd worden. Als het bestuur dat niet kan, is de LPF niet meer mijn partij. Dan kan ik die naam ook niet meer ge bruiken." MIDDELBURG - Het Open baar Ministerie in Middelburg is gisteren tegen het vonnis van het schietincident in Nighttrain in hoger beroep gegaan bij het gerechtshof in Den Haag. De rechtbank heeft woensdag een 34-jarige man uit Zoeter- meer vier jaar cel opgelegd, maar die straf vindt justitie veel te laag. Twee weken geleden had officier van justitie R. Ram- meloo acht jaar gevangenisstraf tegen de verdachte geëist. De dader schoot op 22 december vorig jaar in het voorportaal van de Middelburgse discotheek van dichtbij op een groep jonge ren. Het was volgens de officier een wonder dat slechts één ko gel uit het wapen een van de be zoekers had geraakt, teiwijl er zes mensen in het schootsveld stonden. „Hij heeft het risico genomen dat er doden hadden kunnen vallen", had Rammeloo zijn eis gemotiveerd. Daarnaast was de dader al eerder betrokken ge weest bij een dodelijke schiet partij in Zoutelande (1999) en een schietincident in Vlissingen (2001).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13