11 1 li Speelse opening speeltuin Goes West Dow ontkomt niet aan Vogelrichtlijn Voedselbank biedt helpende hand zomercollectie 1/2PRIJSU Gimtüêie Pleidooi tegen verdere schaalvergroting in basisonderwijs Kapelle Sturm ontwerpt vrijwel zeker raadhuis Tholen Bewoners Ruiterplaat vechten rechtmatigheid bouw recreatieappartementen aan Kosten Gratis digitale earner zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN donderdag 10 juli 2003 KERY Markt 51 Middelburg (0118) 886886 Risico Trucs Vier jaar voor schietpartij bij Nighttrain Stap oved I ■v vMsv Deskundigheid Wapenen GOESE NACHTMARKT IN DE NACHT VAN 11 OP 12 JULI VAN 20.00 UUR TOT 00.30 UUR Wilt u uw teveel aan kilo's voor altijd kwijt en is uw gezondheid u meer waard dan ca. 5,- per dag? Conflict Schotsman voor rechter Hnnr Winnie van Dam MIDDELBURG - Parkbewo- ners van bungalowpark Ruiter plaat hebben gisteren de ge meente Noord-Beveland voor je bestuursrechter in Middel burg gesleept. De bewoners ho pen op die manier de bouw van drie gebouwen - met elk acht appartementen - tegen te hou den. De bouw van de apparte menten begint binnenkort. Sterker nog: het nieuw te bou wen complex is al in de folder voor volgend vakantieseizoen opgenomen. [Het gesteggel over de drie ge itouwen duurt al sinds eind 0. Toen ging de Noord-Beve- landse commissie ruimtelijke ordening en recreatie akkoord met de bouw van de apparte mentencomplexen aan de Schotsmanweg in Kamperland. Alleen bleek het bouwplan op drie punten in strij d met het gel dende bestemmingsplan: de ap partementen zouden te hoog, te breed en te groot worden. De be woners van het nabijgelegen park Ruiterplaat vreesden voor hun vrij uitzicht en extra par keer- en geluidsoverlast. Advertentie voor activiteiten, tentoonstellingen en kijk op www.drukkeriimiddelburg.nl de Winkel Beeld &Geluid M Omdat het plan voor de bouw dus niet binnen het bestem mingsplan van 1991 paste, moest de gemeente een zoge noemd voorbereidingsbesluit nemen. Dat gebeurde in januari 2002. In dat voorbereidingsbe sluit verklaarde de gemeente dat ze van plan was om het be stemmingsplan te wijzigen. Dat leverde 36 bezwaarschriften op, waarvan de behandeling een hoop tijd in beslag nam. Zo'n voorbereidingsbesluit is echter maar een jaar geldig en omdat de behandeling van de be zwaarschriften zoveel tijd in beslag had genomen, kwam het college in tijdnood. De raad be sloot daarom eind januari van dit jaar opnieuw een voorberei dingsbesluit te nemen. Voor de parkbewoners reden om naar de rechter te stappen. Vervolgens kreeg de gemeente op 22 april een verklaring van geen bezwaar van Gedeputeer de Staten en verleende de bouwvergunning terwijl de rechtszaak over het voorberei dingsbesluit nog onder de rech ter was. Een gemeentewoord voerder verklaarde dat dat wettelijk gezien mag. Het is al leen wel een risico, want mocht de rechter zich uitspreken in het nadeel van de gemeente, dan moet de hele boel worden terug gedraaid. Gisteren verschenen vertegen woordigers van de gemeente Noord-Beveland en de bewo ners van bungalowpark Ruiter plaat voor bestuursrechter G. van Unnik. Van der Maarl, die namens de gemeente het woord voerde, vroeg zich af waarover de bewoners van het park zo moeilijk doen. Het bouwplan wijkt volgens hem slechts in ge ringe mate af van het bestem mingsplan. Bovendien staat in het bestemmingsplan dat er on geveer 40 appartementen kun nen worden gebouwd, terwijl het bouwplan voorziet in 24 ap partementen. Dat laatste bena drukte ook advocaat Blanksma, die daar zat namens recreatie terrein De Schotsman, waar het complex moet worden ge bouwd. „De verweerders moe ten juist blij zijn met dit bouw plan. Daarin staat namelijk dat er 16 appartementen minder worden gebouwd en dat bete kent dat ze een vrijer uitzicht houden." Volgens Blanksma heeft De Schotsman er bewust voor gekozen minder apparte menten te bouwen, om zo de parkbewoners tegemoet te ko men. Advocaat Cats verklaarde na mens de bewoners dat zij hun acties niet opgeven, ook in de toekomst niet. Volgens Cats haalt de gemeente allerlei trucs uit de kast om de bouw toch door te laten gaan. „Er was geen vuiltje aan de lucht geweest, als de uitbreiding niet in strijd was geweest met het bestemmings plan." Vandaag doet de rechter uit spraak. MIDDELBURG - Een 34-jarige inwoner van Zoetermeer is gis teren in Middelburg voor de schietpartij in discotheek Nighttrain veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. De recht bank vond poging tot doodslag bewezen. De dader schoot op22 december vorig j aar in het voorportaal van de Middelburgse discotheek met een pistool op een groep jongeren. Een van de bezoekers werd door een kogel geraakt. Officier van justitie R. Ramme- loo zag daarin een poging tot moord. Verder achtte hij poging tot doodslag tegen vijf andere mensen, die zich in het schoots veld bevonden, bewezen. Zij kwamen met de schrik vrij. De officier had acht jaar cel geëist. De rechtbank vond poging tot moord niet bewezen. De straf werd voor zes keer poging tot doodslag teruggebracht tot vier jaar. Er ontstond die nacht tijdens een R&B-party in de discotheek een vechtpartij op de dansvloer, waarbij het slachtoffer betrok ken was. Nadat hij door portiers naar de voordeur was gebracht, werd hij plotseling getroffen door een van de kogels die de da der op de groep jongeren afvuurde. De schietpartij had gevolgen voor Nighttrain. De burgemeester verbood R&B- feesten, waarna de discotheek werd gesloten. Na de opening van de nieuwe speeltuin in Goes West konden kinderen zich vermaken met spelletjes als de Kop van Jut. door Marjolein Verbruggen GOES - Wethouder D. van Ewijk open de gistermiddag de speeltuin in de Jan van Brakelstraat in Goes West. De be woners namen het initiatief voor deze voorziening in hun wijk. Van Ewijk is blij met de actie van de wijkbewoners: „Leuk dat dit zo kan met de inzet van opa's, oma's en ou ders." Het veldje was wat verwaar loosd. De bewoners zorgden voor de opknapbeurt. Nu kunnen kinderen er klimmen, glijden en schommelen; ook is er een voetbalveldje met doe len. De tientallen kinderen die met hun ou ders een kijkje kwamen nemen, dein den mee op de muziek die Kabouter Plop met zijn gevolg liet horen. De wat oudere jeugd vermaakte zich met ker- foto Willem Mieras misspelletjes als 'de kop van jut' en kruisboog schieten. Daisy Blomaard zei blij te zijn met de nieuwe speeltuin. „Ik wil er in de va kantie vaak spelen. Daarna minder, want dan heb ik veel huiswerk in groep 7." door Harmen van der Werf en Harold de Puysseleijr DEN HAAG - Het Terneuzense chemieconcern Dow Benelux zal met de aanwijzing van de Westerschelde tot internatio naal beschermd vogelgebied moeten leren levern De Raad van State heeft gisteren de be zwaren tegen de aanwijzing in het kader van de Europese Vo gelrichtlijn afgewezen. Dow tekende met onder meer de watersportorganisatie Hiswa, jagersvereniging KNJV en re- creatie-ondernemers-organisa tie Recron bezwaren aan tegen het onder de Vogelrichtlijn brengen van grote delen van de Westerschelde. Het chemiebe drijf vreest dat het in zijn uit breidingsmogelijkheden zal worden beperkt. Vorige week was de Raad van State kritisch over de gevolgen voor Dow. Het hoogste rechts college in Nederland oordeelt desalniettemin dat de bezwaren ongegrond zijn. Nederland heeft zich in Europees verband verplicht speciale bescher mingszones voor vogels aan te wijzen. Het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit (LNV) heeft volgens de Raad van State bij die aan wijzing de juiste koers gevaren, namelijk door te beoordelen of gebieden aan de internationale eisen voldoen. De Westerschel de voldeed daaraan. De bezwaren van Dow zijn ver- Advertentie Meid u vóór 31 augustus 2003 aan voor een Basic-, Plus-, of 1281-abonnement van Planet Internet en u krijgt gratis de Trust 350FS Powerc@m Flash: een digitale fotocamera, filmcamera en webcam in één! Dankzij onze gratis E-mail rhuisservice is overstappen ook heel eenvoudig. Bovendien krijgt u 3 maanden gratis E-mail Virusscanner en 10 uur internetten zonder telefoonkosten. Ga naar www.planet.nl/zomeractie of Primafoon, Dixons, Dynabyte, Tell Me of Bruna. door Rob Paardekam GOES - Doodzonde. Dat vinden Marinus en Gonny Weulink uit Goes van het feit dat er zoveel etenswaren worden wegge gooid. Sinds enkele weken struinen ze voor hun voedsel bank 'De helpende hand' diver se bedrijven af om overgebleven brood, fruit en groenten op te halen en het te verspreiden on der arme gezinnen. Het idee om een voedselbank op te richten is geleidelijk ontstaan bij Marinus en Gonny. Na de start van een dergelij k proj eet in Rotterdam hakten ze definitief de knoop door. De twee Goese- naren benaderden enkele be drijven en kregen veel positieve reacties. Bij een bakkerij, een groothandel in groenten en een eiergroothandel kunnen ze re gelmatig terecht om levensmid delen op te halen. Het gaat daarbij lang niet altijd om over gebleven producten. Zo krijgen ze van de bakker gewoon vers brood. De etenswaren worden door Marinus en Gonny in pakketten gedaan en verspreid onder ge zinnen die het moeilijk hebben. „Dat kunnen bijstandsmoeders zijn, maar ook mensen die in af wachting zijn van een uitke ring", aldus Marinus. De duur van de hulp beperkt zich in principe tot twee maanden, maar over langere hulp valt al tijd te praten. Momenteel helpen Gonny en Marinus vijf gezinnen. Ze hopen dat in de toekomst uit te brei den. Niet alleen in Goes, maar ook in het gebied eromheen. Na tuurlijk kunnen ze daarbij de nodige hulp gebruiken. Nu doen ze het met z'n tweeën, maar als er straks meer klanten komen zal dat niet meer gaan. Nog be langrijker is de hulp van meer ondernemers die iets willen af staan. „Een bakker erbij zou niet gek zijn", vertelt Marinus. „Ook zouden we in de toekomst graag melk of mosselen ver strekken. Dat laatste is natuur lijk een luxeproduct, maar voor een keertje zou het best leuk zijn." Volgens Marinus moet er nog" veel te halen zijn bij verschillen de ondernemers. „Ik heb zelf een tijdje achter de vuilniswa gen gelopen. Dan zie je hoeveel er wordt weggegooid." Veel winkels en groothandels waar mee Marinus contact opnam ge ven dat toe, maar zeggen niets te kunnen geven omdat ze ver plicht zijn het terug te sturen naar bijvoorbeeld het hoofd kantoor. Marinus: „Dat is echt zonde, want wij kunnen het zo goed gebruiken." Ten slotte zijn de twee initiatiefnemers ook nog op zoek naar een drukkerij die wat foldermateriaal kan maken en naar extra opslag ruimte. „Nu gaat het nog in on ze eigen garage, maar als we verder groeien is die snel te klein." door Rob Paardekam KAPELLE - De overkoepelende organisatie van de openbare ba sisscholen in Kapelle moet niet opgaan in een nog groter or gaan. Dat stelde J. Roovers van de Bestuurscommissie Open baar Onderwijs Kapelle (BCOOK) gisteren op een sym posium in gemeenschapscen trum De Vroone. Het thema van de bijeenkomst was 'is groter altijd beter?'. Vol gens Roovers, die gisteren af scheid nam van de BCOOK, is dat niet het geval. De drie open bare scholen in Kapelle zijn sinds 1997 ondergebracht in de bestuurscommissie. Volgens Roovers is dat orgaan groot ge noeg om zich alleen staande te houden. Hij ziet niets in een nog grotere stichting, waaronder bijvoorbeeld alle openbare scholen van Zeeland zouden vallen. Dat zou de betrokken heid bij en de eigen identiteit van de scholen alleen maar ver minderen. „Bovendien slokt zo'n fusie alle aandacht op ge durende een aantal jaren", al dus Roovers. „Dat gaat ten koste van de inhoud van het on derwijs." Ook de Kapelse wethouder J. Herselman stelde dat de huidige schaal voldoende is. Als de BCOOK dan toch in een groter verband zou willen opgaan, ziet hij liever een samenwerking met de protestants-christelijke basisscholen in de gemeente. „Op die manier kun je de des kundigheid ook vergroten." Herselman zei te beseffen dat een samenwerking tussen open bare en christelijke scholen een hele stap is. „Maar we moeten bereid zijn anders te gaan den ken en geen enkele samenwer king uitsluiten." Directeur C. Kuyvenhoven van de Archipel-scholengroep op Walcheren zei zo'n samenwer king tussen openbare en bijzon dere scholen wel te zien zitten. Hij is sowieso van mening dat schaalvergroting nodig is voor scholen om zich te wapenen te gen financiële risico's en meer deskundigheid in huis te halen. Dat is nodig, omdat scholen steeds meer zelf moeten doen. „Schaalvergroting moet echter geen doel op zich worden", waarschuwde Kuyvenhoven. J. Roovers van de BCOOK vindt echter dat de Kapelse openbare scholen niet verder moeten kij ken dan de gemeentegrenzen. „Dit kan prima op gemeentelij ke schaal worden georgani seerd. De basis is goed en als we specifieke kennis nodig hebben, kunnen we die inkopen." Onder de BCOOK vallen de openbare basisscholen in Kapelle, We- meldinge en Schore. Advertentie GROOT DEEL LANGE DELFT 16 MIDDELBURG worpen, evenals die van andere bezwaarmakers die allemaal vrezen dat zij in hun belangen worden geschaad. Hetzelfde geldt overigens voor eenzelfde procedure tegen de aanwijzing van de Yerseke en Kapelse Moer. door Rob Paardekam THOLEN - Het is zo goed als ze ker dat Sturm Architecten uit Roosendaal het nieuwe ge meentehuis van Tholen mag ontwerpen. Na een uitgebreide selectieprocedure kwam hetlbu- reau als beste uit de bus. i Het huidige gemeentehuis in Sint-Maartensdijk voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd en is bovendien veel te klein. Omdat uitbreiding vrijwel on mogelijk is, wordt aan de Luch- tenburgseweg in Tholen-stad een nieuwe gemeentehuis ge bouwd. Liefst zeventien architecten meldden zich vorig jaar aan om het nieuwe pand te ontwerpen. Na een voorselectie bleven er vijf over. Deze bureaus verzorg den een presentatie voor de se- lectiegroep, waarna alleen Sturm en Rothuizen van Doorn 't Hoofd nog overbleven. Uit eindelijk heeft de gemeente de aangeboden offerte en de ge houden presentatie allebei even zwaar laten meewegen. Omdat Sturm volgens het college in al lebei de gevallen net iets beter uit de bus kwam dan Rothuizen, is het college van plan het ont werpen van het gemeentehuis aan dit bureau te gunnen. Voor het zover is, mogen de le den van de raadscommissie Al gemeen Bestuur nog hun zegje doen. Dat gebeurt maandag 14 juli vanaf 19.30 uur in het ge meentehuis in Sint-Maartens dijk. Advertentie met 100 marktkramen en bekende standwerkers Advertentie Miljoenen mensen in de wereld gingen u voor! Bel nu: 0113-383484 of b.g.g. 0113-320204 en maak vandaag nog een afspraak, dan kunt u morgen starten. Marinus Weulink (rechts) haalt brood op bij bakkerij De Gouden Koorenaar; met onder meer het brood worden voedselpakketten sa mengesteld voor gezinnen die krap zitten, foto Mechteld Jansen Hij loopt rond met een pro bleem van opvoedkundige aard, die Goesenaar. Zijn dochter heeft onlangs met prachtige cijfers een oplei ding afgerond en ze is ook pas achttien jaren geworden. Een moment dus om te jube len en om te gaan leren auto rijden. De vader vraagt zich nu af wat pedagogisch het meest verantwoord is: de zware gang naar het rijbewijs com pleet uit het ouderlijk budget te bekostigen of haar een deel voor eigen rekening te laten nemen. Als hij even nadenkt, kan het niet ingewikkeld zijn. Hij was dezer dagen samen met zijn levensgezellin bij de di ploma-uitreiking en zij zwol len van trots toen ze van bevoegde zijde over hun dochter hoorden meedelen dat die tot het benijdens waardige mensentype be hoort dat geen problemen zoekt, maar oplossingen vindt. Hij zal dus spoedig beseffen dat hij het oordeel over de fi nanciering van het rijbewijs aan zijn dochter moet overla ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27