PZC Doorspoelproef Zoommeer van de baan Speelse opening speeltuin Goes West VLUCHTELING Nieuw stadhuis krijgt digitaal, telefonisch en persoonlijk loket Zoeken naar vleermuizen in kasteel Oostkapelle iSstii lezers schrijven w It donderdag 10 juli 2003 Openingstijden Geluiden STICHTING Winkeldiefstal Fraudeurs betrapt www.vluchteling.org 01 Parkeren SKSipf Parkeren II Voorjaarsnota Beheer Skeeler- en skatetoertocht Concert Onda Zomerconcert Vlissingen wil klant beter helpen door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen gaat klanten in het verbouwde stadhuis sneller en efficiënter helpen. Mensen met vragen kunnen terecht bij drie verschillende loketten: een digi taal loket, een telefonisch loket en een balie in de hal van het stadhuis, waar medewerkers er voor zorgen dat inwoners van Vlissingen verwezen worden naar de andere afdeling of in formatiemateriaal meekrijgen. Deze ambtenaren vervullen de rol van gastheer/gastvrouw. De gemeente wil 'vraaggericht' gaan werken. Het college vindt de kwaliteit van de dienstverle ning in het stadhuis op zich al goed, maar het kan altijd nog beter. Vooral op het gebied van klantvriendelijkheid, bereik baarheid en doelmatigheid zijn verbeteringen mogelijk. Dat be tekent ook een cultuurverande ring bij de Vlissingse ambtena- Behalve een loket voor de gast heer/gastvrouw, komt in het nieuwe stadhuis ook een in formatiezuil. Bezoekers kunnen daarop zien naar welke balie zij moeten voor bijvoorbeeld een paspoort of een bouwver gunning. Doel daarvan is om klanten zo snel mogelijk te hel pen. De zuil geeft ook aan hoe lang mensen moeten wachten, wat de afhandelingstij d is en wat de piek- en dalmomenten in de dagelijkse bezoekersstroom zijn. De dienstverlening wordt zo veel mogelijk aan zitbalies of in de spreekkamers afgehandeld. Als mensen moeten wachten, is een wachtkamer beschikbaar. Daar kunnen Vlissingers ook bouwtekeningen, bestem mingsplannen en beleidsstuk ken inzien. Uitgangspunt van de nieuwe dienstverlening is dat de ope ningstijden van de balies in de publiekshal zo veel mogelijk moeten aansluiten bij de wen sen van het publiek en bijvoor beeld de openingstijden van de banken. Het college gaat voor alsnog uit van 9.00 tot 16.30 uur en op koopavond. In mei pleitte de CDA-fractie voor een proefproject door ter mijnen vast te leggen voor het afgeven van een rijbewijs of paspoort. Zo'n kwaliteitshand vest (een garantie aan de burger voor de kwaliteit van de dienst verlening) zou aan twee kanten werken: de gemeente weet wat ze moet doen en voor de inwo ners is het duidelijk wat ze kun nen verwachten. Het college van B en W neemt de suggestie voorlopig niet over. Kwaliteits handvesten zijn weliswaar mo gelijk, maar de ambtelijke orga nisatie is daar op korte termijn nog niet klaar voor. door Ab van derSluis OOSTKAPELLE - De bos wachter van Staatsbosbeheer gaat woensdag met belangstel lenden op zoek naar vleermui zen in het gebied bij kasteel Westhove in Oostkapelle. Vleermuizen worden al sinds mensenheugenis in verband ge bracht met duivels, vampieren en ongeluksbrengers. Hoewel iedereen wel eens vleer muizen heeft gezien als een flits bij bijvoorbeeld een lantaarn paal, boven een vijver of ge woon in een achtertuin, merken de meeste mensen maar weinig van ze. Het grootste deel van het vleermuizenleven speelt zich buiten het gezichtsveld af. Tijdens het vliegen stoten vleer muizen heel hoge geluiden uit. Deze geluiden zijn zo hoog (van 15.000 Hz tot 120.000 Hz) dat mensen ze niet kunnen horen. Een batdetector maakt de vleer muisgeluiden wel hoorbaar voor de mens. Het is hiermee ook mogelijk te bepalen om wel ke soort het gaat. Woensdagavond tussen 22 en 23.30 uur kunnen belangstel lenden met de boswachter van Staatsbosbeheer mee om vleer muizen te zoeken. Hij vertelt over de dieren en met batdetec tors wordt geluisterd naar vleermuisgeluiden. Er kunnen minimaal tien en maximaal vij fent wintig mensen meedoen aan de vleermuizen- rondleiding. Om teleurstelling te voorkomen, moeten mensen zich vooraf telefonisch opgeven bij het museum op 0118- 582620. door Marjolein Verbrugqen GOES - Wethouder D. van Ewijk opende gistermiddag de speeltuin in de Jan van Brakelstraat in Goes West. De bewoners na men het initiatief voor deze voorziening in hun wijk. Van Ewijk is blij met de actie van de wijkbe woners: „Leuk dat dit zo kan met de inzet van opa's, oma's en ouders." Het veldje was wat verwaarloosd. De bewoners zorgden voor de opknapbeurt. Nu kunnen kinderen er klimmen, glijden en schommelen; ook is er een voetbalveldje met doelen. De tientallen kinderen die met hun ouders een kijkje kwamen nemen, deinden mee op Word vriend van een vluchteling door Ben Jansen GOES - De doorspoelproef in het Volkerak-Zoommeer om de overlast door blauwalgen te be strijden, is van de baan. Minis ter C. Veerman van Landbouw, Natuurbeheer en Voedselkwali teit geeft er geen toestemming voor. Hij is beducht voor de ge volgen van de lozing van grote hoeveelheden zoet water uit het Volkerak-Zoommeer op de Wes- terschelde. In een verklaring van het minis terie staat dat de doorspoel proef voor deze zomer niet doorgaat. Uit het argument daarvoor („de kans groot is dat veel nadelige effecten voor de natuur in de Westerschelde op treden") kan worden afgeleid dat een zelfde aanvraag voor volgend jaar evenmin kans heeft te worden gehonoreerd. Rijkswaterstaat wilde de door spoelproef uitvoeren om na te gaan of de ontwikkeling van de blauwalg hiermee valt te beteu gelen. De combinatie van een lange verblij fstij d van het water MIDDELBURG - In een win kelpand aan de Pottenbakkers singel in Middelburg werd gis teravond rond kwart voor acht een veertigjarige Middelburger aangehouden. Hij had twee blikken bier gestolen. De goede ren zijn naar de eigenaar terug, 's Middags rond vier uur werd in de Walstraat in Vlissingen wer den al een 40-jarige Vlissinger en een 39-jarige Middelburger aangehouden. Zij worden ver dacht van diefstal van zonne brillen uit een winkelpand in de Lange Zelke. MIDDELBURG - In het belas tingkantoor aan de Kousteense- dijk in Middelburg werden gis teren een 23-jarige en een 34- jarige vrouw uit Vlissingen en een 35-jarige man uit Roosen daal aangehouden. De vrouwen wilden met een vals pas poort een sofi-nummer aanvra gen. De man vergezelde de hen als tolk. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verscki nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reacti»! beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dag. redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen woij» niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden.Dt- dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Ovetj weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Toen vanmorgen een Duitse gast mij bij vertrok, meldde hij dat er geen 'Wiedersehen' zou zijn wegens een parkeerbon die hij in Domburg had ontvangen. Hij was naar Zeeland gekomen naar aanleiding van een lovend artikel in de 'Stern' waarin werd gerept over de gastvriendelijk- heid in onze provincie. Nu hij voor een overschrijding van de toegestane parkeertijd met 15 minuten 43,60 moest betalen, denkt hij daar toch anders over. Hij vond de hoogte van het be drag in geen verhouding staan tot het 'vergrijp'. Terecht naar mijn idee. Zeker wanneer men bedenkt dat dezelfde overtre ding in Vlissingen 32,56 kost en in Duitsland (men ontvangt daar een 'Parkwarnung' 5,00! De gemeente Veere ontvangt slechts, terwijl de logiesver- strekkers dergelijke klachten in ontvangst mogen nemen, de hoogte van de toeristenbelas ting kunnen verdedigen en in voorkomende gevallen hun gas ten definitief kunnen uitwui ven. Na de opening van de nieuwe speeltuin in Goes West konden kinderen zich vermaken met spelletjes als de Kop van Jut. foto Willem Mieras de muziek die Kabouter Plop met zijn ge volg liet horen. De wat oudere jeugd ver maakte zich met kermisspelletjes als 'de kop van jut' en kruisboog schieten. Daisy Blomaard zei blij te zijn met de nieuwe speeltuin. „Ik wil er in de vakantie vaak spelen. Daarna minder, want dan heb ik veel huiswerk in groep 7." in het meer en de hoeveelheid meststoffen die onder meer via de West-Brabantse rivieren bin nenkomen, is de voornaamste oorzaak van de algenbloei. De alg scheidt giftige stoffen af, waardoor vorig jaar vijfduizend vogels zijn omgekomen. Ook is in delen van het gebied de afge lopen jaren menigmaal een zwemverbod ingesteld. De blauwalg veroorzaakt verder stank wanneer dikke lagen zich ophopen en afsterven. Het was maar de vraag of het Volkerak-Zoommeer bij wijze van proef kon worden doorge spoeld. Voorwaarde zou zijn dat de Rijn en de Maas voldoende hoge afvoeren hebben om bij de Volkerakdam water vanuit het Hollands Diep in te laten en via de Bathse Spuisluis - in een hoe veelheid van 125 kubieke meter per seconde -op de Westerschel de te laten komen. Zulle hoge ri- vierafvoeren zijn 's zomers al lerminst zeker. Tegen de doorspoelproef is be zwaar gemaakt door onder an dere natuurorganisatioes en de gemeente Reimerswaal. Rijks waterstaat wil binnenkort met tegenstanders overleggen over wat er nu moet gebeuren om het Volkerak-Zoommeer gezonder te maken. Herstel van de ver binding tussen het gebied en de Oosterschelde wordt allerwege als een duurzame oplossing voor het blauwalgenprobleem beschouwd. De kwestie is dat daar voorlopig nog geen geld voor beschikbaar is. A. van der Wees van Rij ks water staat Zeeland: „Je zou, vooruit lopend op het herstel van het estuariene karakter van het Vol- kerak-Zoommeer kunnen den ken aan een geleidelijke verzil- ting door water vanuit de Oosterschelde via de Bergse Diepsluis en de Krammerslui zen in te laten. Maar dat heeft dan weer consequenties voor de zoetwatervoorziening voor de landbouw en voor andere zoet waterorganismen. Bovendien moet je in dit soort situaties al tijd oppassen voor gelaagdheid in het water, waardoor diepere gedeelten zonder zuurstof ko men te zitten." In het overleg over de aanpak van de blauwalg kan volgens Van der Wees ook een ander doorspoelscenario aan de orde komen. Hendrik W. van den Tol Grindweg 2 Westkapelle Sinds drie jaren woon ik in Vlis singen. Een fijne stad met rond om een mooie natuur. Een stad ook die veel toerisme trekt, daardoor een levendige stad is, een stad ook die het toerisme sti muleert. Zo ook tijdens het af gelopen weekend. Zaterdag middag moest ik even naar de stad en deed dat per auto. Wie schetst mijn verbazing dat ik nergens kon parkeren; vergeten was ik dat er speciale activitei ten waren. Zelfs op de gratis grote parkeerplaats achter het hotel Arion was geen plaats meer te vinden en reden auto's in colonne om toch nog een plaats je te bemachtigen. Zodoende had ik alle tijd om eens om me heen te kijken. En wat schetst mijn verbazing: een jong agentje (of een jonge par- keerbewaker) was druk bezig om aan de lopende band bekeu ringen in z'n zakcomputer te tikken en zodoende bezitters van auto's te bestraffen die in arren moede hun auto maar op de stoep geparkeerd hadden of naast een trottoir met gele ban den. Ik vraag me toch werkelijk af: is dat een manier om toerisme te bevorderen? Moeten we op deze manier de letter van de wet han teren? Iedere instantie handelt zijn eigen bevoegdheid af in het gebied waarvoor hij verant woordelijk is. Volgens deze stel ling heeft de bekeurende par keerwachter of politie zijn plicht gedaan. Maar moet in de ze situatie wel de letter van de wet worden gehanteerd of moet er een beleid worden gevoerd dat een wat breder terrein be schouwt? Coördinatie van een burgemeester zou dan wel op zijn plaats zijn. Zeker in een si tuatie waarin de gemeente een groot gedeelte van de parkeer- mogelijkheden zelf geblok keerd heeft door wegopbrekin- gen. Er is slechts een woord op z'n plaats: Jammer voor de toeris ten die bekeurd zijn en hun aan dacht (en geld) aan Vlissingen hebben willen besteden. C.G. van der Voort Verdilaan 18 Vlissingen Het viel mij op dat in de PZC van 4 juli de burgemeester aan het eind van de behandeling van de Voorjaarsnota min of meer poli tieke uitspraken deed. Zij noemde de lastenverhoging en snijden in voorzieningen voor de burgers in de begroting vanaf 2005, terwijl wethouder Van Ta - tenhove had laten doorscheme ren dat de SGP het niet hele maal bij het verkeerde eind had dat er nog een miljoen euro te vinden was in de reserves. Het bevreemdt mij dat de ande re fracties vonden dat de bewe ring van de SGP niet gecontro leerd kon worden. Het wordt tijd dat een onafhankelijke re kenkamer op niet al te lange ter mijn wordt ingesteld Het is daarbij aan te bevelen dat raadsleden niet betrokken wor den bij de uitvoering van een re kenkamerfunctie, het doorwer ken van de politieke belangen worden dan veel groter. (Ik ci teer prof. dr. D.J. Elzinga, hoog leraar staatsrecht RU Gronin gen.) Om nog even terug te komen op de uitspraken van de burge meester - die wellicht goed be doeld zijn - moet de raad kenne lijk nog aan de slag om kaders te stellen en een programmabe groting te maken waarin de ge meenteraad antwoord geeft» de hen bekende drie vragen:® willen we bereiken? Wat gji we ervoor doen? Wat magb kosten? Deze dualistische pro mabegroting wordt een bëlar; rijk instrument voor afsprak; tussen B&W en de raad. Prof. Korsten stelt: een raad dieinlj dualistisch bestel geen kade stelt, wordt weggespeeld! R.J. Burgmn Halve Maanstrw Oostkapi Het accommodatiebeheer Veere. B&W stellen dat er t® mogelijkheden zijn, ten eeis een overkoepelende stichtin die door het ingehuurde Bun; Oranjewoud is geadviseerd ten tweede de oprichting een nieuwe afdeling bij de p meente. Dit is een doorB&Wj dachte beheersmogelijklii omdat er voor de eerste te we; nig geld is. Conclusie: jamt; van het weggegooide geldt; de burgers voor dat externen derzoek. Achteraf komen Bid met een ander voorstel. Er nu dus niet meer te snel in exten opdrachten getrapt worde Laat B&W eerst maar into naar een oplossing zoeken. B dualisme is niet voor niets ing; steld. De gemeente heeft kent: lijk genoeg kennis in huis om; i de tweede gedachte te kom Zijn dit nog naweeën van menvoeging? Gaat de gemeen accommodaties overnemenv, bijvoorbeeld stichtingen, dan op of de destijds bet; omzetbelasting is afgetrokk: of verrekend, omdat als meente die accommodaties! gebouwd dit niet had gekit Voor een deel van de BlWVloo de gemeente het risico vans naheffing. Omdat nu vol B&W diverse afdelingen moeienis met accommodati hebben, zou ook het totaala i nu bestede ambtelijke tijd® ten worden vastgesteld. J gaan dus mee naar de nieuw i vormen afdeling, mede tervoi koming van personeelsuitbtf| ding in deze tij d van bezuinig» Het wiel is overigens al doora:- dere gemeenten uitgevonden! uitgeprobeerd. R. J. Burgmer; Halve Maanstm I Oostkapi MIDDELBURG- De Middt burgse schaats- en skeeler» eniging SKA houdt zaten!', een toertocht voor skate- ti skeelerliefhebbers. De tot tocht bestaat uit een vrije tei' van 15, 25, 35 of 50 kilometer een pelotontocht van 90 kil» ter. De deelnemers van de ui tocht mogen hun eigen bepalen. De route voert overt asfalteerde fietspaden en IÉ nenwegen van Walcheren. Het tempo van de pelotontoc ligt rond de 22 kilometers uur. De rijders starten en fin hen op het sportpark Vees poort aan de M. H. Boassonli in Middelburg. Zij rijden vas Middelburg door Walchen richting de Zak van Zuid-Bei land, langs het Veerse Meer door het Goese Sas. De deelnemers kunnen i vanaf 09.30 uur ter plaatse schrijven. De start van dept tontocht (met begeleiding bezemwagen) is om 10.30 u: De vrije tocht begint om 1-' uur. Onderweg biedt de organ satie drankjes en versnapet gen aan. MIDDELBURG - De christei ke brassband en jeugdorfe van Onda uit Middelburg ge vrij dagavond een zomeravos concert op de muziektent op' Molenwater. De beide bands treden optus 19.30 en 21.00 uur. Op hetp! gramma staat muziek van componist Gershwin en eenti ditionele brassbandmars. k de kinderen wordt een mix K3-nummers gespeeld en i muziek te beluisteren uit detj1 Robin Hood. VEERE - Muziekvereni.fi Veere's Genoegen houdt t-J dagavond haar jaarlijkse - merconcert aan de haven ink re ter hoogte van de jacht!' aan de kant van de Kaai. Het optreden begint om uur. Muzikale medeweri verlenen het fanfareorkest Veere's Genoegen. Bij slt weer wordt het zomercoi® gegeven in de Samen-Op-^' kerk aan de Kapellestraat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 16