www. PZC Invaliden klagen over parkeerbeleid Hulst Progressief Hulst uit twijfels over Reynaertland GroenLinks eist snelle betaling extra uitkering NAZOMER FESTIVAL Darmklachten geen excuus voor veel te hard rijden provincie wil meer duidelijkheid over inpasbaarheid hoeve in Zaamslag E Mardienco Laatste kans voor kaasdief Pijnlijke arm na botsing Rechter toont begrip Geld voor weg naar zwembad Sas Kermis in nieuw jasje Darttoernooi in Ossenisse Vragen Positief woensdag 9 juli 2003 De Honte dicht voor zwemstrijd <D D 0 '5 J 26 aug t/m 7 sept 2003 0900 33 00033 REDACTIE ZEEUWS-VLAAIMDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Pax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Prits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Pel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een man zonder vaste woon-of verblijfplaats voor een winkeldiefstal veroordeeld tot twee maanden voorwaardelij ke gevangenisstraf. De man had op 6 september vorig jaar in Terneuzen bij Aldi geprobeerd een stuk kaas te stelen. Offi cier van justitie R. Jeuken nam het de verdachte kwalijk dat hij amper een maand na zijn vrijlating (hij had als bolletjes slikker voor cocaïnesmokkel vastgezeten) opnieuw een misdrijf had gepleegd, terwijl hij bezig was om van zijn drugs verslaving af te komen. De officier eiste twee maanden on voorwaardelijk, maar de politierechter wilde de man nog een laatste kans geven met een voorwaardelijke straf. HULST - Een 48-jarige motorrijder uit Hulst is gistermiddag rond een uur lichtgewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Tabakstraat/Julianastraat in zijn woonplaats. Een 48-jarige automobiliste uit de gemeente Hulst reed over de Tabaksweg vanuit de richting van de Lyceumstraat. Op de kruising sloeg zij linksaf en liet de tegemoetkomende motor rijder niet voorgaan, die daarop viel. De man hield aan zijn val een geschaafde en pijnlijke arm over. TERNEUZEN - Een voormalig inwoner van Kloosterzande is gisterochtend door de kantonrechter mild gestraft voor het veroorzaken van een aanrij ding op 2 3 augustus 2001 in de be bouwde kom van Kloosterzande.,U had wel een stoet van do den kunnen veroorzaken", taxeerde kantonrechter A. Melens het gevaarlijke rijgedrag van de 29-jarige, die inmiddels in Eindhoven woont. Die had onderweg van zijn werk in Delft naar huis van zijn vrouw een telefoontje gekregen dat ze net een miskraam had gekregen van hun eerste kind. De man stoof daarop met een vaart van meer dan honderd kilometer per uur door de bebouwde kom van het dorp en botste op een auto die een kruispunt overstak. Technisch onderzoek van het remspoor door de politie wees uit dat hij minimaal 108 kilo meterper uur had gereden. Officier van justitie G. Oosterveld eiste een boete van vijfhonderd euro en een voorwaardelijke rijontzegging van een half jaar. Melens hield rekening met de persoonlijke omstandigheden van de verdachte. Die heeft zijn auto nodig voor zijn werk en zit diep in de schulden. „Ik heb er geen behoefte aan u in een nog diepere financiële put te duwen", zei de kantonrechter. Die legde alleen de voorwaar delijke rijontzegging op als straf. SAS VAN GENT - Bezoekers van het openluchtzwembad in Sas van Gent hoeven zich niet langer druk te maken dat de ge meente geen oog heeft voor de slechte onderhoudstoestand van de toegangsweg tot het bad. Burgemeester en wethouders hebben gisteren besloten geld uit te trekken voor de vernieu wing van de weg. Met dat besluit smoort het college geruchten in Sas van Gent, dat er geen geld zou zijn voor de broodnodige wegverbetering in de kiem. De slechte onderhoudsstaat van de Zwembadweg is veel bezoekers van 't Sasse zwembad al lang een doorn in het oog. De boze tongen kwamen onlangs helemaal los, toen een twaalfjarig meisje met haar fiets door een kuil in de weg reed en over de kop ging. Gemeentewoord voerder Dirk Timmers drukte gistermiddag echter alle ge ruchten over uitstel van de wegverbetering resoluut de kop in. Nog voor de zomervakantie worden de ergste gaten in de weg gerepareerd en na de vakantie krij gt de weg een geheel nieuwe asfaltlaag." VOGELWAARDE - Op de ker mis van Stoppeldijk, zaterdag tot en met maandag, is dit jaar meer te beleven dan in voor gaande jaren. De marktmeester heeft zijn best gedaan de kermis wat op te leu ken. De laatste jaren was sprake van een wel heel summiere in vulling. Op het parkeerterrein aan de Esdoornstraat in Vogel waarde staat een grijpkraam, een schietsalon en een lijntrek- spel. Ook kramen met typische kermissnacks zijn aanwezig. Op het parkeerterrein zijn een ge bak- en oliebollenkraam en een snoepkraam gestald. OSSENISSE In de kantine van camping de Zeemeeuw wordt zondag 20 juli voor de tweede keer het Open Ossenisse dart- toernooi gehouden. De pijltjes worden vanaf 14.00 uur gegooid. De deelnemers spelen in twee categorieën. Naast de heren komen ook be langstellende dames in een ei gen categorie aan bod. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De fractie van GroenLinks in Terneuzen eist dat de gemeente nog deze zomer de door het parlement vastge stelde extra uitkering betaalt aan mensen die langdurig in de bijstand zitten. Als de eenmalige uitkering te gen de raadsvergadering van september nog steeds niet gere geld is, komt de fractie met een motie om B en W te dwingen tot snelle uitbetaling. In het Naj aarsakkoord werd vo rig jaar november al bepaald dat mensen die langdurig op een sociaal minimum zijn aangewe zen en geen uitzicht hebben op werk, dit jaar een extra financi ële ondersteuning krijgen. Voor gezinnen bedraagt die uit kering 450 euro, alleenstaande ouders krijgen 400 euro en al leenstaanden 320 euro per huis houden. Het geld voor deze zogenaamde 'lang-laag'-uitkering is door het Rijk aan de gemeenten be schikbaar gesteld. GroenLinks zegt weliswaar be grip te hebben voor de bijzonde re omstandigheden waarin de nieuwe gemeente Terneuzen als gevolg van de herindeling ver keert, maar vindt ook dat de uit voering van de regeling geen uitstel meer verdraagt. Omdat de gemeente volgens de fractie het geld al in huis heeftis verder uitstel ook niet meer nodig, zo wordt gesteld. „Wij hopen dan ook van harte dat deze motie overbodig zal blijken." GroenLinks zegt het 'te gek voor woorden' te vinden, 'dat hon derden gezinnen in de gemeente al zeven maanden wachten op de uitkering die hen vorig j aar is beloofd'. „Je kunt de mensen niet langer laten wachten", be toogt GroenLinks fractievoor zitter R Clijsen. „Het kan toch niet zo moeilijk zijn om alles snel te regelen, want ze hebben alle gegevens in de computer zitten. De vakantieperiode be gint. De meeste mensen met een minimuminkomen kunnen niet eens op vakantie. Geef die men sen nou ook eens een prettig zo- mergevoel." door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Darmklachten, het mooie weer en een lekkere weg zijn geen geldige excuses om te hard te rijden. Dat bleek gisterochtend op de zitting van de kantonrechter in Terneuzen. Een 34-jarige Westdorpenaar was op 25 april vorig jaar door de politie geflitst toen hij 45 ki lometer te hard door de be bouwde kom van Zaamslag reed. „Daarvoor had ik vier we ken door Azië gereisd. Ik had darmklachten en wilde zo snel mogelijk op kantoor in Vogel waarde zijn", verklaarde de man. Hij maakte zich druk, dat de agent de auto met de flitsap- paratuur net voor het bord 'ein de bebouwde kom' had gepar keerd. Officier van justitie G. Oosterveld liet in zijn eis van 315 euro boete en een voorwaar delijke rijontzegging van vier maanden een eerdere forse snel heidsovertreding meewegen die de verdachte nog af had kunnen kopen. Kantonrechter A. Me lens volgde die eis. „Dacht u dat u in Francor- champs was?", vroeg de rechter aan een 51-jarige vrouw uit Knokke-Heist, die terecht stond omdat ze 10 april vorig jaar met 151 kilometer per uur over de rondweg in Sluis reed. De maxi mumsnelheid daar bedraagt tachtig. De vrouw legde uit dat ze op weg was naar een vriendin in de BMW van haar zoon. Ze gaf ruiterlijk toe dat de verlei ding om de auto van zoonlief even uit te proberen niet had kunnen weerstaan. Oosterveld eiste 495 euro boete en een on voorwaardelijke rijontzegging van vier maanden. Melens von niste conform die eis. Een 51-jarige man uit Zomer- gem verkeerde in de veronder stelling dat hij zijn snelheids overtreding op 7 oktober 2 0 01 in Breskens al ter plekke had afge kocht met het betalen van een bekeuring van zeventig euroDe politie reed achter hem aan ter wijl hij 122 kilometer per uur reed in plaats van tachtig. Dat bedrag gold volgens de officier en de rechter echter waarschijn lijk een andere overtreding. De Belg erkende namelijk dat hij alcohol op had en had moe ten blazen. Voor de snelheids overtreding kreeg hij gisteren een boete van 285 euro opge legd. Progressief Hulst vreest dat Reynaertland niet veilig is, wegens een tekort aan opgeleid personeel. door Frank van Cooten HULST - Progressief Hulst twijfelt aan de veiligheid in themapark Reynaert land in Hulst. Volgens fractievoorzitter A. Hegger heeft het complex te weinig gekwalificeerde toezichthouders om de veiligheid te garanderen. Ze stelt hier over vragen aan het college. „Mij bereiken signalen dat geen sprake is van voldoende toezicht door bevoegd en bekwaam personeel", zei Hegger giste ren in een toelichting. „Het personeel loopt weg. Er zij n alleen nog wat goedko pe parttimers en er is nog. maar één schoonmaakster. Ik wil daarom weten of de gemeente actie gaat ondernemen als sprake is van onvoldoende toezicht. Want dan is de veiligheid in het geding. Als daar inderdaad sprake van is, is dat een gegronde reden het contract te ont binden." Volgens eigenaar F. Lievens werken bij het themapark momenteel tien mensen. Hij vindt dat ruim voldoende om de vei ligheid te garanderen. Hegger wijst op het contract tussen Lievens en de ge meente, waarin staat dat in het zwembad altijd voldoende bevoegd en bekwaam personeel aanwezig moet zijn. Voldoen de bevoegd en bekwaam betekent vol gens haar alle vereiste diploma's. Pro gressief Hulst wil daarom weten of iedere toezichthouder van Reynaertland aan deze vereisten voldoet. Lievens zegt geen signalen ontvangen te hebben van ontevreden klanten. „Waar om bereiken mij die signalen niet als er iets aan de hand zou zijn? Wij moedigen de klanten juist aan hun bevindingen kenbaar te maken. De vraag van Pro gressief Hulst is wel buitengewoon inte ressant. Ik vind dat helemaal niet erg, maar toont aan dat iets niet klopt. Ik no dig Progressief Hulst uit met ons daar over te communiceren. Hegger heeft echter totaal geen behoefte aan een gesprek met Lievens. „Ik stel als lid van de gemeenteraad vragen aan de wethouder. Ik heb niet zo veel met Lie vens te maken. Wethouder Van Driessche moet de vragen stellen aan Lievens. Ik voel me niet geroepen met Lievens te communiceren." Progressief Hulst vindt dat de wethouder binnen een week contact moet hebben met Lievens om antwoord te krijgen op de vragen. Het geplande overleg na de zomer vindt Hegger veel te laat„D e vei ligheid van onze burgers, zowel jong als oud, moet gewaarborgd zijn. Ook in het zomerseizoen." Progressief Hulst stelt ook vragen over de openingstijden van het buitenbad. Het hele complex is enkele dagen per week dicht vanwege technische manke menten aan het binnenbad. Het binnen bad is gesloten tot 13 juli. Het buitenbad is nu alleen op de woensdagmiddagen en in het weekeinde geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Van 14 j uli tot en met 31 augus tus is zowel het binnen- als het buitenbad geopend. Hegger wil van het college weten om wel ke technische mankementen het gaat. foto Wim Kooyman Ook wil ze weten welke onderhouds werkzaamheden in het afgelopen jaar werkelijk zijn uitgevoerd. „Volgens het contract moet er een vijfjarig onder houdsplan zijn en wordt jaarlijks door Reynaertland gerapporteerd welke werkzaamheden werkelijk zijn uitge voerd. Is hieraan werkelijk uitvoering gegeven en zo ja, kunnen wij kennis ne men van de onderhoudsplannen en de rapportages." Lievens zei gisteren dat hij altijd en voortdurend de gemaakte afspraken na komt. „Als iemand daar anders over denkt, laat hij of zij dat dan aantonen. Maar laten we nu eens positief over Rey- naerland gaan praten. We werken er hard voor." Wethouder Van Driessche ging gisteren niet inhoudelijk op de vragen in. Hij geeft morgenavond in de vergadering van de gemeenteraad alle antwoorden. „Maar uiteraard is de veiligheid ook voor de ge meente heel belangrijk." KLOOSTERZANDE - In zwembad De Honte in Klooster zande worden dinsdag de jaar lijkse schoolzwemwedstrijden gehouden. In verband hiermee is het bad die dag deels gesloten. Het bad sluit van 13.00 tot 16.00 uur. In de voormiddag is het zwembad wel geopend, van 09.00 tot 12.00 uur. Ook na de wedstrijden kunnen de zwem mers van 16.00 tot 19.00 terecht in het zwembad. Tijdens de zwemvierdaagse hebben 174 deelnemers samen 2.643,41 euro bij elkaar ge zwommen voor onderwijs aan de sloppenkinderen in Bangla desh. Denny Kuipers uit Kloos terzande kreeg van Unicef een zilveren naamarmband. Hij haalde bijna 125 euro op. Advertentie Themapark laat op zich wachten dnnrRené Hoonhorst ij ZAAMSLAG - Ruim drie jaar „a de presentatie van de eerste li plannen is nog steeds niet dui- 11) (lelijk of Zaamslag wordt ver- le° blijd met een themaparkje aan e. de rand van het dorp. De provin- cie wil meer duidelijkheid over je landschappelijke inpasbaar- ui beid en de ontsluiting van het e. park, dat tussen de rondweg en g je Terneuzensestraat komt te a liggen- hoeve een nieuwe toeristisch- recreatieve voorziening; een prachtige aanvulling op het be staande aanbod. Ook het dage lijks bestuur van de nieuwe her ingedeelde gemeente Terneuzen ziet het park als een mooi staal tje plattelandsvernieuwing. Wethouder A. van Waes liet tij dens enkele raads- en commis sievergaderingen al weten dat het wat hem betreft erg lang duurt voor 'het ei is gelegd'. De wethouder weet dat plannen niet van de ene op de andere dag kunnen worden gerealiseerd. Maar Van Waes vindt dat de be langen van natuur en landschap nogal eens prevaleren boven de belangen van kleinschalige nieuwe economische dragers in plattelandsgebieden. Hij kon digde al aan dat het gemeente bestuur zijn uiterste best blijft doen om bijvoorbeeld het West- dorpse houtbedrijfje Farm- wood de kans te geven uit te breiden. De behandelend ambtenaar van de afdeling Ruimtelijke Ont wikkeling laat weten dat de provincie de aanleg van een the mapark niet traineert. De afde ling wacht op aanvullende in formatie van de gemeente Terneuzen. Zo wil de provincie onder meer weten hoe het hoevepark in het landschap past en hoe de recrea tievoorziening op veilige wijze wordt ontsloten. Een woord voerder van de gemeente laat weten dat de beantwoording nog deze week naar het provin ciehuis gaat. Mochten de verschillende afde lingen (Verkeer en Vervoer, Landelijk Gebied en Water) en de inspectie VROM naar aanleiding van de aanvullingen geen bezwaren zien in het the mapark, dan kan nog binnen een week of acht een positief ad vies bij Gedeputeerde Staten liggen. Als de aanvullingen niet vol doen of tot een negatief advies leiden, is de kans groot dat de initiatiefnemers afhaken. De Pooter was gisteren niet bereik baar voor commentaar, maar liet eerder al doorschemeren een hard hoofd in realisatie van de themahoeve te hebben als hij niet binnen afzienbare tijd kan beginnen. Een familielid wilde gisteren alleen bevestigen dat de tankstationhouder de plan nen nog niet in de prullenbak heeft gegooid. door Sheila van Doorsselaer Burgemeester en wethouders van de voormalige gemeente Terneuzen lieten vorig jaar fe bruari al weten dat ze planolo gische medewerking wilden verlenen aan het plannetje van tankstationhouder J. de Pooter. Die wilde eerst alleen een kin derboerderijtje beginnen op het perceel van een kleine 4,5 hecta re, naast het tankstation. Maar filosoferend met de - intussen overleden - architect C. Kempe over de invulling van het ter- reintje kwam De Pooter uit op een themahoeve. Rond de kin derboerderij zijn speelvoorzie- ningen voor kinderen voorzien. Inheemse streekgewassen en fruitbomen benadrukken het Zeeuwse karakter van het park je. Een doolhof en een terp met een zeventien meter hoge uit kijktoren zouden het park extra attractiviteit verlenen, was het idee. Het voormalige college zag in de HULST - Voor invaliden die niet in de Hulster binnenstad wo nen, is het nieuwe parkeerbeleid een crime. Dit zegt J. Buter uit Hulst. Er zijn te weinig speciale gehandicaptenparkeerplaat sen, waarvoor, als ze niet wor den bezet door Belgen, ook nog eens betaald moet worden. Bewoners van de binnenstad kunnen voor een klein bedrag een vergunning kopen waarmee ze in de hele binnenstad gratis kunnen parkeren. Voor wie even buiten de wallen woont, geldt dit aanbod niet meer. Voor inva liden is dit volgens Buter extra zuur. Weliswaar zijn voor ge handicapten de beste parkeer plaatsen gereserveerd, maar het zijn er te weinig en er moet ook voor worden betaald. „Diege nen die slecht ter been zijn, blij ven geld in de meter gooien om dat ze van parkeerplaats naar parkeerplaats blijven rijden", zegt Buter. Buter (66) is gehandicapt, woont even buiten de binnen stad en heeft een speciale ge- handicaptenparkeerkaart, maar daar heeft hij weinig aan. „Ik ben slecht ter been en kan maar dertig meter lopen en dan gaat het echt niet meer. Ik ben aangewezen op de binnenstad, daar doe ik mijn boodschappen, maar als ik een rondje gemeen tehuis, dokter, apotheek wil doen, dan blijf ik rondrijden en J. Buter uit Hulst is boos over het parkeerbeleid voor invaliden in Hulst. betalen. In de meeste gevallen zijn de invalidenparkeerplaat sen al bezet door Belgen, dus moet ik op een gewone plaats parkeren. Ik heb eens een win kelier horen zeggen dat Belgen een invalidenkaart krijgen als ze nog maar een snee in hun vin ger hebben. Financieel maakt het voor mij echter niks uit, want ik moet hoe dan ook beta len." Buter vindt het niet net j es dat de gemeente voor dergelijke geval len geen uitzondering maakt. „Ik heb er al aan gedacht in de binnenstad te gaan wonen, dan kan ik ook een parkeervergun- foto Wim Kooyman ning kopen. Maar achteraf wil de ik me niet laten wegjagen." Bij de gemeente vindt Buter geen gehoor. „Ze blijven achter hun parkeerbeleid staan. Ik vind het heel erg dat ik in mijn eigen stadje zo behandeld word, terwijl je in Terneuzen bijvoor beeld gratis kan parkeren." (Advertentie w 5 u Cfl Jongslijden dinsdag t/m zaterdag 9.00-12 00 uur dendetdagavgnd koopavend - 's M ddegs op alsproc* voorstad 63 - <1461 KL Goes lel. (0113)215200/211466

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37