Ocean Dance op Oosterschelde Particuliere kinderopvang heeft nog plek Waterschap heeft geen plan voor tweede recreatiepias Biervliet Rookverbod Bus naar Gentse Feesten Archeologische vondsten leiden tot vertraging en aanpassing plannen zeeuwse almanak Ex-verslaafde moet halve boete betalen Wilt u serieus en blijvend van uw overgewicht af? ZEEUWS-VLAANDEREN woensdag 9 juli 2003 Nederzetting Geen goede zaak Krat 24 flesjes a 300 ml 12.49 Kiwi green of gold per 500 gram 88 Stuks of 64 stuks 3-in-1 1559 door Marcel Modde ZIERIKZEE - Bubbling en R&B op dek één, de liefhebbers van trance en hardhouse moeten op dek twee zijn en voor wie even lekker tot rust wil komen, is er lounge in de chillroom met hangmatten bovenin de cata maran. Een combinatie van stij - len die borg staat voor een volle bak, meent Richard Fortes van Party Pipo stellig. Zaterdag 26 juli meert de party boot van het Rotterdamse eve nementenbureau aan in vlucht- haven De Val bij Zierikzee voor Ocean Dance. Fortes en zijn me de-organisatoren Sean Schip per en Andy Egberts rekenen op zeker 650 belangstellenden. Bij succes volgt herhaling, twee tot drie feesten in het hoogseizoen. Fortes mikt daarbij niet alleen op een breed Zeeuws publiek, ook de talrij ke j ongeren die in de zomer neerstrijken in Renesse zijn volgens hem aan een nieuwe uitdaging toe. ,,We zouden graag nog verder Zeeland in gaan, naar Vlissingen bijvoor beeld, maar dat lukt niet. Deze boot mag de zee niet op." De op twee 'vleugels' drijvende catamaran wordt vier dagen per week ingezet voor alles wat maar leuk moet zijn in Neder land, België en Duitsland, vari ërend van vrijgezellenfeesten tot recepties en bedrijfsuitjes. Voor dit type (45 meter lang en 20 meter breed) is gekozen in verband met z'n stabiliteit op het water, legt Fortes uit. Eén keer per maand is de boot gere serveerd voor een keiharde danceparty, waarbij de 128 de cibel als een constante waarde wordt gehanteerd. „Dat komt er ongeveer op neer dat je binnen een straal van tien, vijftien me ter de muziek kunt horen door de glazen wanden." Dat glas is noodzakelijk om de bastonen draaglijk te maken voor het pu bliek, aldus Fortes. „Zou je met gewone wanden werken, dan krijg je bij deze geluidssterkte een probleem. Glas is meer doorlatend. Op het wijde water en in havens heeft in principe niemand daar last van. Zodra we weer in de bewoonde wereld komen, wordt het volume ge temperd." De muziek wordt ge draaid door dj 's uit het bekende clubcircuit van Rotterdam en Renesse. Ocean Dance, dat wordt geor ganiseerd in samenwerking met de Renesser discotheek Trinity en Deans Food and Drink in Zierikzee, begint 's avonds om tien uur. Rond half één vaart de boot vanuit De Val de Ooster- schelde op en keert daar rond vier uur weer terug. De locatie is bereikbaar met de reguliere busdienst (132) en een recht streekse lijn van en naar Trinity. Party Pipo heeft een volledige vergunning van de gemeente „Op zich al bijzonder", zegt Fortes, „want Zierikzee is tot dusver de enige stad waar wij een evenementenvergunning moesten aanvragen. En dan hebben we er al heel wat gehad. Maar goed, ook dat was geen en kel probleem." Tijdens het feest wordt een strenge beveiliging gehanteerd, benadrukken de organisatoren. Eigen mensen zullen toezien op een ordentelijk verloop, daar naast is er volgens Fortes ook overeenstemming bereikt over de aanwezigheid van politie mensen. Het publiek moet standaard door detector poortjes om wapens te weren. Tevens zal streng worden toege zien op het gebruik van en de handel in pillen en andersoorti ge drugs. Advertentie Wij bieden u een resultaatovereenkomst (bij geen resultaal binnen 30 dagen vrijblijvend op te zeggen)! Bel nu: 0113-383484 of b.g.g. 0113-320204 en maak vandaag nog een afspraak, dan kunt u morgen starten. Roken. Hij doet het al dertig jaar. En zingt onderwijl met tevreden stem zijn lied van de arbeid. Tot begin deze maand. In het Goese bedrijf, waar hij creatief werk ver richt, werd het opsteken van een sigaret tot strikt verbo den handeling verklaard. Ro ken op de werkplek, zo luid de de motivatie, kan de gezondheid van de arbeids krachten schaden. Onze man werd daar niet vrolijk van. Hoe meer hij z'n best deed zich aan de order te houden, hoe minder werk er uit z'n handen kwam. Men kende hem als relaxed, maar zag hem met de dag opgefok- ter worden. Sinds gisteren zit hij thuis. Want niet mogen ro ken tijdens het werk... Daar word je, als je er gevoelig voor bent, pas echt goed ziek van. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Bij de particu liere kinderopvang in de ge meente Terneuzen zijn genoeg plaatsen voorhanden om de kunnen voldoen aan de vraag om dagopvang en buitenschool se opvang. Waarnemend directeur A. Le- hembre van Kindercentrum Juultje in Terneuzen en Philip pine zegt dat naar aanleiding van de cijfers die de Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaan deren heeft opgesteld. Daarin wordt geconstateerd dat vrijwel alle vestigingen van de stichting de vraag om met name dagop vang niet aankunnen. Uitbrei ding van de capaciteit zou dan ook noodzakelijk zijn. „Die uitbreiding is helemaal niet nodig", beoogt Lehembre. „Misschien wel wat hun eigen accommodatie betreft, maar ze ker niet als het gaat om het aan tal plaatsen dat in de gemeente beschikbaar is. Wij hebben nog genoeg plaatsen." Kindercentrum Juultje, dat werkt onder de vlag van de lan delijke Stichting Prokino, kan onmiddellijk 26 kinderen tus sen nul en vier jaar een hele dag opvangen. „En indien nodig, kunnen we dat aantal plaatsen nog uitbreiden", zeg Lehembre. Ook voor de buitenschoolse op vang geldt dat er genoeg capaci teit is. „We kunnen per dag nog 2 0 kinderen plaatsen. Kindercentrum Juultje kijkt met jaloerse blik naar de vesti gingen van de Stichting Kinder opvang Zeeuws-Vlaanderen die worden gesubsidieerd door de gemeente. Daardoor kan de stichting werken met lagere ta rieven. „Oneerlijke concurren tie", meent Lehembre. Aanvan kelijk zou het Rijk de subsidies aan de gemeenten voor kinder opvang dit jaar afschaffen, maar dat is inmiddels doorge schoven naar 2005. „Op het mo ment dat ze die subsidie niet meer krijgen, kunnen wij pas echt gaan concurreren met de Stichting Kinderopvang", al dus Lehembre. Vandaag zetten de vestigingen van Juultje aan de Van Steen bergenlaan 30 in Terneuzen en de Schorrekruidlaan 2 7a in Phi lippine hun deuren open voor alle kinderen van 2,5 tot 12 jaar. Tussen 14.00 en 16.00 uur is er een speel- en knutselmiddag. „Die middag is vrij toegankelijk voor alle kinderen, dus ze hoe ven niet ingeschreven te zijn bij ons", zegt Lehembre. „En ook de ouders zijn welkom, want die kunnen dan meteen zien hoe het bij ons allemaal werkt." ZIERIKZEE - Een 22-jarige man uit Goes is door Officier van Justitie G. Oosterveld ge matst. Dat vond kantonrechter B. Doorewaard Boekhout giste ren tijdens de zitting in Zierik zee. De rechter vonniste echter conform de eis. De Goesenaar stond terecht voor het niet betalen van een boete voor het rijden zonder rij bewijs. Hij werd op 14 augustus van het vorige jaar in Kerkwer- ve betrapt op het rijden zonder rijbewijs. „Autorijden is leuk maar ik had die auto ook nodig om aan drugs te komen", legde de man gistermiddag uit. Inmiddels is hij van zijn drugs verslaving af, heeft hij een baan en spaart hij voor de autorijles sen. Zijn verblijf in het versla vingscentrum was de oorzaak dat de toegezonden acceptgiro hem nooit bereikt had. De officier van justitie eiste de betaling van de helft van de boe te van 220 euro en de andere helft als voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. doorConny van Gremberghe BIERVLIET - Er komt geen 1 tweede recreatiepias in de buurt van Biervliet. Bij de start van het gebiedsgericht project 1 West-Zeeuws-Vlaanderen werd bij de Terneuzense gemeente- kern westelijk van de Braak man nog een waterbassin voor zien dat gebruikt kon worden door dagrecreanten (zwemmen, surfen, vissen). Daarnaast zou de plas van nut zijn als opslag- plek van zoet water ten behoeve van de tuin-en landbouw. Volgens T. Mouton, hoofd wa terbeheer van het waterschap 1 Zeeuws-Vlaanderen, is een tweede waterpartij bij Biervliet naast de Braakman helemaal niet aan de orde. Volgens Mouton is het overigens niet ondenkbaar dat op lange termijn tussen Biervliet en IJ- zendijke spontaan een nieuw krekengebied zal ontstaan. „In het kader van onze watersys teemanalyse hebben we vorig jaar laten berekenen waar in ons beheersgebied bij een toe name van de neerslag op de lan ge termijn (tussen 25 en 100 jaar) hemelwater zich zou ver zamelen en bij ongewijzigd be leid zou blijven liggen. Op de kaart zijn blauwe zones aange geven waar dat water zou blij ven staan. Zo'n plas zou dus bij Biervliet kunnen ontstaan."' In het kader van het gebieds- plan zouden waterpartijen en dijken in West-Zeeuws-Vlaan deren een recreatieve bestem ming moeten krijgen. Gedacht wordt dan aan het natuurgebied Het Grote Gat bij Oostburg, de Sint Kruiskreek en de oevers van de Passageule. Het schap wil echter de toerist niet zomaar de natuurgebieden in laten trekken. Het zal hooguit gaan om zogenaamde extensieve dagrecreatie (wandelaars, vis sers en vogelspotters). Richard Fortes (I) en Sean Schipper (Andy Egberts ontbreekt op de foto) willen van bootfeesten in Zeeland een terugkerend fenomeen ma ken. foto Dirk-Jan Gjeltema TERNEUZEN - Er gaat dit jaar voor het eerst een bus vanuit West-Zeeuws-Vlaanderen naar de Gentse Feesten. De bus rijdt van Cadzand via Oostburg en Aardenburg naar Gent. Busmaatschappij Connexxion reed in voorgaande jaren al naar de Gentse Feesten vanuit Hulst. Dat is nu opnieuw het geyal. Vanuit Hulst rijdt de bus drie maal daags via Axel en West- dorpe naar Sas van Gent. Een keer aan het begin van de mid dag en twee keer 's avonds. Feestgangers uit Terneuzen en Sluiskil kunnen een lijnbus naar Sas nemen en daar over stappen op de feestbus. Vanuit Gent gaat er 's avonds en 's nachts ook drie keer weer een bus terug, die alle genoemde plaatsen aandoet. In West-Zeeuws-Vlaanderen kunnen passagiers uit Biervliet, IJzendijke, Schoondijke en Breskens met een lijnbus naar Oostburg, om daar op de feestbus te stappen. Vanuit Gent gaat twee keer een bus te rug, die in de genoemde plaat sen stopt. De Feestbus stopt dit jaarop 'De Zuid', tien minuten lopen van het centrum. Het stadsbestuur van Gent wil hiermee bereiken dat er minder bussen dwars door de feesten rij denDe Gent se Feesten zijn van 19 tot en met 28 juli. Een retourtje kost acht euro, een enkeltje zes. Onderzoek remt bouwprojecten Projektbouw Zeeland, een van de grootste ontwikkelaars in de provincie, wilde vorig jaar in 's- Heer Arendskerke een nieuw- bouwwijkje met veertig wonin gen bouwen. Dat plan ging ech ter niet door, omdat bij het grondonderzoek ter plaatse res ten aangetroffen werden van Provinciaal archeoloog Jongepier (oranje jas) bekijkt samen met een medewerker de beerput van een middeleeuwse woning (linksonder) in Sluis. foto Wim Kooyman ftinrConny van Gremberghe «BI Ne XERNEUZEN - De nieuwe re- 'i ii gelgeving ter bescherming van bodemschatten en flora en fau- Jpt na vormen voor bouwonderne- mingen en projectontwikke- jte- (aars in toenemende mate een ita beletsel bij bouwprojecten. Sommige bouwplannen lopen vertraging op, omdat er van overheidswege archeologisch bodemonderzoek moet plaats vinden. Andere - zoals recente lijk in 's-Heer Arendskerke - ge- gaan niet door omdat er bij on- ïtl derzoek artefacten in de grond '.it WOrden aangetroffen, let. 1 i Bouwers worden door de nodige uk onderzoeken op kosten gejaagd, die vervolgens weer verhaald iet worden op de kopers van de wo- lab ningen die uiteindelijk - na maanden vertraging - toch wor den gebouwd. Nederland heeft vorig jaar het Verdrag van Malta onderte kend. Daarmee verplicht de overheid zich om meer te doen ë8' aan bescherming van het histo- risch erfgoed. Die bescherming 8 werkt door tot onder de grond, ft Sinds kort zijn projectontwik- )6( keiaars, bouwondernemingen en gemeenten verplicht om voorafgaand aan de bouw van nieuwe woningen de percelen te (laten) onderzoeken op de mo gelijke aanwezigheid van ar- 1 (theologisch artefacten. Worden rj' die tijdens zo'n onderzoek ook daadwerkelijk aangetroffen, dan is de bouwer genoodzaakt 'f' de plannen dusdanig aan te pas- sen dat de bodemvondsten kun nen worden geborgen, dan wel goed in de grond geconserveerd kunnen worden. een vroeg-middeleeuwse neder zetting. Volgens directeur W. de Winter van Projektbouw Zeeland is de verplichting van het archeolo gische bodemonderzoek slechts een van de zestig regels die bouwondernemingen vandaag de dag in een benauwend corset snoeren. „Met de nieuwe flora en f auna-regels is het echter wel een van de meest bepalende. Worden er namelijk wat scher ven in de grond aangetroffen, dan kun j e het wel schudden met je plan. Ik denk toch dat overhe den zo langzamerhand een af weging moeten gaan maken; namelijk weegt het historisch belang op tegen het volkshuis- vestelijk belang", zegt De Win ter. Ook directeur M. van der Staal van aannemingsbedrijf Gebr. van der Poel in Terneuzen vindt dat enige souplesse in de regel geving op zijn plaats zou zijn. „Bouwbedrijven worden door dit soort regels in sterke mate aan banden gelegd. De markt klaagt in toenemende mate." Volgens De Winter is dat niet vreemd. „De provincie heeft de locaties waar bodemvondsten zijn gedaan of te verwachten zijn in kaart gebracht. Die ar cheologische kaart van Zeeland is voor bouwers een belangrijk instrument, omdat je dan weet waar eventuele problemen bij bouwprojecten te verwachten zijn. Zo'n kaart werkt echter in de hand dat je je als ontwikke laar terughoudend gaat opstel len. Je denkt namelijk goed na om grond te verwerven op zo'n locatie of je gaat aanvullende voorwaarden bij de aankoop stellen. Het kan ook goed zijn, dat je projecten gewoon laat schieten", aldus De Winter. De bouwers vinden het geen goede zaak dat zij feitelijk voor de kosten van de bodemonder zoeken opdraaien. „Eigenlijk zou dit werk betaald moeten worden door de lokale overhe den", vinden de directeuren. Omdat dit niet altijd gebeurt, zijn sommige plaatsen in Zee land niet meer zo populair in de bouwsector. De binnenstad van Vlissingen is zo'n gebied, zo ook Sluis binnen de wallen, waar overigens het gros van de bo demschatten nog steeds niet in kaart is gebracht. Ook een bouwproject in Hulst (achter de basiliek waar Plano farm een appartementencom plex wil bouwen) is vanwege archeologische vondsten voor lopig opgeschort. (Advertentie prijs per liter l.l6 prijs per kilo 2.58 Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35