Tweetal stal voor goede doel Strandje extra leuk voor kinderen zeeiaua bi3 zit bouwers dwars ChristenUnie eist informatie over bedrij venterrein Verplichte zoektocht naar bodemschatten Recreatiebranche verder op weg naar duurzaam bedrijf WWW. NAZOMER FESTIVAL Ondernemersorganisatie Goes wil acht dagen per jaar vrijspraak van verzekeringsfraude E agenda Mardienco Kapot ES™. MS» woensdag 9 juli 2003 Nederzetting Concurrentie Zakkenroller in Goes Verkeersmaatregelen rond kazerne Straf voor drankrijders Ex-junk moet halve boete betalen Blote voeten <D "O O "O 3 Ruud Klarenbeek (1) en Ramon Meijer zijn trots op hun inbraak bij de Vlissinger die wordt verdacht van het in bezit hebben van kinderpor no. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - Alleen voor het goede doel hebben ze vorige maand ingebroken bij de Vlis singer die verdacht wordt van het bezit van kinderporno. Dat zeggen de inbrekers zelf. Ramon Meijer en Ruud Klarenbeek wil den bewijzen dat er een pedofiel in hun buurt woonde, en braken bij hem in. „Pedofielen zijn zie ke geesten. Volwassenen die seks met kinderen hebben, moe ten uitgeroeid worden." Het Openbaar Ministerie in Middelburg heeft vorige week openbaar gemaakt een 45-jari- ge inwoner van Vlissingen te verdenken van het in bezit heb ben van kinderporno. „Wij heb ben voor dat bewijsmateriaal gezorgd", weten Ramon Meijer (20) en Ruud Klarenbeek (45) zeker. „We zijn er trots op. Ik voel me er goed bij Ze hebben computers en cd- roms gestolen en die aan de poli tie overhandigd. „We hebben eerst gekeken wat er op de schijfjes stond. Het was misse lijkmakend. Er zit een heel net werk achter." Kort daarna heeft de recherche een inval gedaan in het huis van de verdachte. Het OM probeert nu het materiaal dat die inval heeft opgeleverd te scheiden van het materiaal dat de inbre kers hebben ontdekt, waarna het OM ook oordeelt over de rechtmatigheid van het gestolen materiaal. E. Boot, woordvoer ster van het OM, deelt mee dat de officier van justitie onder zoekt of de zaak voor de rechter wordt gebracht. Over de recht matigheid van het gestolen ma teriaal zegt ze: „De politie heeft zelf ook erg veel materiaal uit het huis meegenomen. Het OM kijkt nu wat illegale kinderpor no is." Boot zegt dat de Vlissin ger een keer eerder is veroor deeld wegens het bezit van kinderporno. Het Vlissingse tweetal heeft voor de inbraak drie dagen moe ten zitten in de gevangenis in Middelburg. „Toen we uit de cel kwamen, heb ik op zijn deur ge kalkt: sterf, vieze pedofiel", be kent Ruud. „En ik heb de ruiten van zijn woning ingegooid", vult Ramon aan. Half juli moe ten ze voor de inbraak voorko men. In de Vlissingse buurt deed lan ger het gerucht de ronde dat er een pedofiel zou wonen. „We zijn erachter gekomen door een vriend en een kennis. Ze vertel den onafhankelijk van elkaar precies hetzelfde." Om er zeker van te zijn, hebben ze 'de feiten willen checken'. „Dan moet je inbreken. Toen we naar binnen gingen, lag hij in het ziekenhuis. De politie is trouwens niet door ons op het spoor van die pedofiel gebracht. Ze had al veel langer kunnen weten dat hij daar woonde. De politie kon alleen niets doen, en wij wel. Toen we de spullen aan de politie gaven, reageerde ze ook redelijk blij", vinden ze. Ze weten dat ze het recht in ei gen hand hebben genomen. „Het mag niet, maar iemand moet zijn nek uitsteken. Wij zijn niet slecht, hij is slecht. Hoe meer mensen weten dat dit soort vieze dingen gebeuren, hoe be ter." Hun motief is duidelijk, zeggen ze, want ze zijn zelf ook mis bruikt. Ramon: „Ikben van mijn zevende tot veertiende door mijn trainer seksueel misbruikt. Ruud door zijn neef." Die trai ner, zegt Ramon, 'pakte altijd de kwetsbare jongens'. „Hij heeft mij behoorlijk kapot gemaakt. Ik heb door hem geen gewone jeugd gehad. Ik heb ook geen fa milie op wie ik terug kan vallen, wel vrienden.Ramon woont op kamers, maar was een tijdje ge leden dakloos. „Ik heb in die tijd ook wel eens wat gestolen om in leven te blijven. Soms liet ik me ook expres oppakken, om weer eens goed te slapen en te eten. Ruud heeft niets 'op zijn kerf stok'. „Ik geloof dat ik nu pas echt last krijg van die incest. Misschien ben ik wel bij die pedofiel gaan inbreken, om eens als slachtoffer in de geest van zo'n vent te kijken." Advertentie 26 aug t/m 7 sept 2003 0900 33 000 33 is.rKsa®s.- door Marjolein Verbruggen KRABBENDIJKE - De strandjes in Krabbendijke en Yerseke bieden kinderen sinds gisteren een extra attractie in de vorm van speeltoestellen. De klimrekken, doelen en bandentorens zijn een initiatief van R&B Wonen, aangezien de gemeente hiervoor geen geld heeft. Volgens de woonstichting vergroten de toestellen de leefbaar heid binnen de gemeente. Het onderhoud gebeurt door de werk groep Damse Strand Yerseke. foto Willem Mieras door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De nieuwe re gelgeving ter bescherming van bodemschatten en flora en fau na vormt voor bouwonderne mingen en projectontwikke laars in toenemende mate een beletsel bij bouwprojecten. Sommige bouwplannen lopen vertraging op, omdat er van overheidswege archeologisch bodemonderzoek moet plaats vinden. Andere - zoals recente lijk in 's-Heer Arendskerke - gaan niet door omdat er bij on derzoek artefacten (oudheid kundige voorwerpen) in de grond worden aangetroffen. Bouwers worden door de nodige onderzoeken op kosten gejaagd, die vervolgens weer verhaald worden op de kopers van de wo ningen die uiteindelijk - na maanden vertraging - toch wor den gebouwd. Nederland heeft vorig jaar het Verdrag van Malta onderte- redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315670 Fax:(0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl kend. Daarmee verplicht de overheid zich om meer te doen aan bescherming van het histo risch erfgoed. Die bescherming werkt door tot onder de grond. Sinds kort zijn projectontwik kelaars, bouwondernemingen en gemeenten verplicht om voorafgaand aan de bouw van nieuwe woningen de percelen te (laten) onderzoeken op de mo gelijke aanwezigheid van ar cheologische artefacten. Wor den die tijdens zo'n onderzoek aangetroffen, dan is de bouwer genoodzaakt de plannen dusda nig aan te passen dat de bodem vondsten kunnen worden ge borgen, dan wel goed in de grond geconserveerd kunnen worden. Projektbouw Zeeland, een van de grootste ontwikkelaars in de provincie, wilde vorig jaar in 's- Heer Arendskerke een nieuw- bouwwijkje met veertig wonin gen bouwen. Dat plan ging ech ter niet door, omdat bij het grondonderzoek ter plaatse res ten aangetroffen werden van een vroeg-middeleeuwse neder zetting. Volgens directeur W. de Winter van Projektbouw Zeeland is de verplichting van het archeolo gische bodemonderzoek slechts een van de zestig regels die bouwondernemingen vandaag de dag in een benauwend korset snoeren. „Met de nieuwe flora en fauna-regels is het echter wel een van de meest bepalende. Worden er wat scherven in de grond aangetroffen, dan kun je het wel schudden met je plan. Ik denk toch dat overheden zo langzamerhand een afweging moeten gaan maken; weegt het historisch belang op tegen het volkshuisvestelij k belang"zegt De Winter. „De provincie heeft de locaties waar bodemvondsten zijn ge daan of te verwachten zijn in kaart gebracht"zegt De Winter. „Die kaart is een belangrijk in strument, omdat je dan weet waar eventuele problemen bij bouwprojecten te verwachten zijn. Zo'n kaart werkt in de hand dat je je als ontwikkelaar terughoudend gaat opstellen. Je denkt goed na om grond te ver werven op zo'n locatie of je gaat aanvullende voorwaarden bij de aankoop stellen. Het kan ook goed zijn dat je projecten ge woon laat schieten. Roep Hnnr Rolf Bosboom GOES - De winkels in de Goese binnenstad zouden vaker op zon- en feestdagen open moeten jjjn. Dat is de wens van het bestuur van de Ondernemers Organisatie Goes (OOG), die in middels een verzoek heeft inge diend bij het gemeentebestuur. ku goes kent een zeer beperkte openstelling op zon- en feestda gen, Jaarlijks wijst de gemeen te in overleg met de onderne mers, vier zondagen aan waarop de winkels open mogen zijn. Dat geldt onder meer voor de perio- dejjdevóór de decemberfeestdagen. lS Ook warenhuis V&D claimt jaarlijks een zondag om haar L' klanten te ontvangen. door Rolf Bosboom tel KRUININGEN - Er moet snel et duidelijkheid komen over het li bedrijventerrein Nishoek 2 bij "P Kruiningen. De fractie van li? ChristenUnie in de gemeente raad van Reimerswaal zegt 'het wachten op informatie beu' te jt rijn en heeft daarom schriftelij - ke vragen gesteld aan het colle ge van burgemeester en wet- houders. ■tl De exploitatie van de tweede fa se van Nishoek loopt inmiddels vijfjaar, maar er zijn nog altijd geen kavels uitgegeven, stelt de fractie. Wel zijn al geruime tijd geleden vijf van de acht wonin gen aan de Zanddijk opgekocht, 'omdat die niet meer thuis zou den horen in de nabijheid van een bedrijventerrein. afgelopen tijd is het echter stil rond de ontwikkeling van S1 Nishoek. Te stil, vindt Christen Unie. De partij vraagt zich 'a#steeds meer af of het ooit nog wel goed komt. „We hebben er zachtjesaan recht op hierover te worden ingelicht", schrijft frac tievoorzitter A. Jumelet aan het college van B en W. Hij wil onder meer weten hoe veel geld de gemeente Reimers waal inmiddels in het project heeft gestopt en hoe het staat met de aankoop van de resteren de drie woningen aan de Zand dijken de benodigde landbouw- percelen. Verder wil de fractie vernemen wanneer de eerste ka vels voor Nishoek 2 worden ver kocht en tegen welke prijs. Dat zou in elk geval kostendekkend moeten zijn. Ook wordt er ge vraagd of er nog steeds voldoen de gegadigden zijn voor een stuk grond op het bedrijventerrein. Jumelet dringt er bij het college op aan morgen al met een ant woord te komen. Dat kan wor den gegeven in de vergadering van de raadscommissie wonen en milieu. Deze komt morgen om 20.00 uur bijeen in het ge meentehuis in Kruiningen. om meer winkelzondagen Tot nu toe bestaat er weinig ani mo onder de ondernemers om op zondag de deuren te openen. Toch zet OOG zich nu in voor verruiming van het aantal da gen. Aanleiding daarvoor is het feit dat de Stichting Goes Pro motie, die het evenementenbe- leid in de stad verzorgt, steeds meer activiteiten op touw zet. Deze evenementen worden soms ook op zondag gehouden. „Het kan voor beide partijen aantrekkelijk zijn om dan ook een koppeling te leggen met de openstelling van winkels", zegt OOG-voorzitter R. Berks. „In overleg met Stichting Goes Pro motie hebben we vastgesteld dat die situatie zich kan voor doen." Berks noemt het voor beeld van de Autoloze Dag, die sinds enkele j aren in Goes wordt gehouden. Meestal gebeurt dat op zondag, waarbij er allerlei activiteiten worden gehouden. Het ligt voor de hand dat de winkels dan ook open zijn, maar doordat de dagen al ruim van te voren vastliggen, is het niet meer mogelijk daarop in te spe len. „Daar lopen we steeds va ker tegenaan", zegt Berks. Het OOG heeft de gemeente raad in een brief gevraagd na te denken over een verruimde openstelling van de winkels op zon- en feestdagen. Volgens de ondernemersclub past dat ook in het Goese evene- mentenbeleid. Mogelijke con currentie van Terneuzen, door de openstelling van de Wester- scheldetunnel, speelt volgens Berks bij het idee geen enkele rol. OOG stelt voor in plaats van vier voortaan acht dagen per jaar aan te wijzen. Die zouden alleen moeten gelden voor het centrum. Voor bijvoorbeeld het Marconigebied (de 'meubelbou levard') gelden andere regels. Wat de ondernemersorganisatie betreft wordt aan de extra vier dagen de voorwaarde verbon den dat de Stichting Goes Pro motie een positief advies geeft. Het verruimen van het aantal dagen is al ter sprake geweest in het 'centrummanagement', het overleg van alle belanghebben de partijen in de binnenstad. Die reacties waren positief. 0"'--V m MIDDELBURG - Een 36-jarige man en een 33-jarige vrouw uit Goes zijn gisteren door de Middelburgse politierechter vrijgesproken van verzekeringsfraude. De twee werden ervan verdacht op 22 februari 2001 een inbraak in hun woning in scène te hebben gezet om voor de gestolen goederen geld te krijgen van de verzekering. Ook zouden ze een nota van een schotelantenne hebben vervalst. Officier van justitie R. Jeu ken eiste tegen de echtelieden werkstraffen van zestig uur, maar hij kon politierechter A. Gaakeer niet overtuigen van de schuld van het tweetal. GOES - Een 73-jarige vrouw uit de gemeente Reimerswaal is gistermiddag tussen kwart voor twee en tien over twee in een winkel aan de Kolveniershof in Goes door een zakkenroller bestolen van haar portemonnee. In de portemonnee, die in een boodschappentas zat die in een winkelwagentje stond, zaten waardepapieren en een onbekend geldbedrag. MIDDELBURG - Rond de bouwplaats van het nieuwe thea ter wordt de verkeerssituatie officieel gewijzigd. Een deel van de maatregelen geldt al, maar was nog niet bekrachtigd. Tij dens de sloop van de Berghuijskazerne is de Zuidsingel bij voorbeeld al gedeeltelijk afgesloten. Verder worden er par keerplaatsen opgeheven op het gedeelte van het Molenwater dat haaks loopt op de Zuidsingel. De parkeervakken aan de Korte Noordstraat waren al opgeheven. De verkeersmaatre gelen zijn volgens de gemeente nodig om het theater veilig te kunnen bouwen. Ze gelden voor drie jaar. Daarna, als het the ater klaar is, moeten de verkeerssituatie waarschijnlijk op nieuw worden aangepast. MIDDELBURG - Politierechter A. Gaakeer in Middelburg heeft gisteren een 22-jarige Kapellenaar wegens rijden onder invloed veroordeeld tot een rijverbod van een half jaar plus een half j aar voorwaardelij k en 6 0 0 euro boeteDe man had op 1 februari geprobeerd aan de politie te ontkomen, maar die rit was tegen een boom geëindigd, waarna bleek dat hij twee keer zoveel had gedronken als toegestaan. De man was al eerder veroordeeld voor rijden onder invloed. Een twintigjarige man uit Heinkenszand kreeg voor dronken rijden conform de eis 1100 euro boete en zes maanden voor waardelijke rijontzegging. Hij was drie keer betrapt. ZIERIKZEE - Een 22-jarige man uit Goes is door officier van justitie G. Oosterveld gematst. Dat vond kantonrechter B. Doorewaard Boekhout gisteren tijdens de zitting in Zierik- zee. De rechter vonniste echter conform de eis. De Goesenaar stond terecht omdat hij een boete voor rijden zonder rijbewijs niet had betaald. Hij werd op 14 augustus vo rig jaar in Kerkwerve betrapt. „Autorijden is leuk maar ik had die auto ook nodig om aan drugs te komen", legde de man gistermiddag uit. Inmiddels is hij van zijn drugsverslaving af, heeft hij een baan en spaart hij voor autorijlessen. Zijn verblijf in het versla vingscentrum was de oorzaak dat de toegezonden acceptgiro hem nooit had bereikt. De officier van justitie eiste de beta ling van de helft van de boete van 220 euro en de andere helft als voorwaardelijk. door Rinus Antonisse BAARLAND - Met het project Zon Water op de camping zet de Zeeuwse recreatiesector een nieuwe stap op weg naar een duurzamer bedrijfsvoering en daarmee tegelijk kwaliteitsver betering. Twee kampeerterrei nen, Scheldeoord in Baarland en 't Veerse Meer bij Wol- phaartsdijk, lopen als voor beeldbedrijf voorop. Het project kreeg gisteren een 'vliegende start'. Op Schelde oord opende directeur G. van Woerkom van de ANWB een nieuw centraal sanitairgebouw en op 't Veerse Meer nam gede puteerde J. Suurmond privé-sa- nitaireenheden in gebruik. Bei de zijn voorzieningen waarbij milieuvriendelijkheid voorop staat. Het project Zon Water dat wordt uitgevoerd door het bureau Nort-Zeeland, richt zich op het verminderen van de mi lieubelasting (met inbegrip van energiebesparing), die sanitaire voorzieningen op de verblijfsre- creatieterreinen veroorzaken. Dat gebeurt met financiële steun van de provincie en nuts bedrijf Delta. D. Verstand, adjunct-directeur van de Recron, gaf aan dat de kampeersector nu zo'n vijf jaar GOES - Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstratie oude ambachten; De Spin- ne, 13.00-16.45 uur: Senioren biljart competitie; 13.30-16.30 uur: Koersbal senioren; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur; Biljart voor ouderen; 14.00 uur: Activitei ten WAO-ers; Bibliotheek, 14.00 uur; Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; KAPELLE Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Sjoelen; KORTGENE - Gymzaal Bernhardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50-plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN Wijkgebouw Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; YERSEKE Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Ooster- schelde; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor 50-plussers; bezig is met 'duurzaam toeris me'. Dat krijgt onder meer gestalte in de vorm van een zo genoemde milieubarometer (Zeeland heeft de meeste) en verbetering van de natuur en groen op en om de bedrijven. Het project Zon Water gaat weef een stap verder. Bureau Nort ondersteunt de bedrijven die willen aanhaken. Streven is voor de Nederlandse campings één ecologisch keur merk te hanteren (uiteindelijk voor heel Europa), vertelde Ver stand. „En niet alleen voor de kampeerterreinen maar ook voor de andere recreatieve voor zieningen." Hij zei dat de gasten nog lang niet het eco-label her kennen; de bekendheid ervan moet volgens hem verbeteren. ANWB-directeur Van Woerkom onderstreepte dat Nederland een kampeerland bij uitstek is: 22 procent van de bevolking is kampeerder; daarmee staat ons land in Europa bovenaan (Duitsland is met 12 procent tweede). Hij merkte op dat het milieu voor steeds meer kam peerders belangrijk is. „Ze zeg gen: we staan op onze blote voe ten in de natuur en dan moet de omgeving goed verzorgd zijn." Duurzame voorzieningen dra gen bij aan het comfort op een camping, stelde Van Woerkom. En meer comfort is ook wat een deel van de kampeerders wenst. Een ander deel van de camping- gasten zoekt het meer in rust en kleinschaligheid, aldus Van Woerkom. Hij voorzag dat, gelet op de kwakkelende economie, meer toeristen naar Zeeland zullen trekken. STREEKACTIVITEITEN Advertentie Imm CO Openingstijden dinsdag t/m zaterdag 9.00-12.00 uur donderdagavond koopavond - 's Middags op alspraak Voorstad 63-4461 KL Goes Tel. (0113)216200/211466

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27