W aterzui v ering doet het weer Reconstructie drukke kruising ter inzage Echtpaar trakteert folkloregroep op het Scheldetheater Zwitserse formule met glucosamine nu overal in Nederland verkrijgbaar! Autisme QMlft GELUK 0 -4 'ndez^iu^'ji Commissie lobbiet voor brede school St Jansteen Sala, Lonink en Mulder hebben ieder eigen missie Eigenwijze drinkebroer tweemaal aangehouden 404040 agenda Soepele en veerkrachtige gewrichten met Glucon Combi® leven in een wereld die je niet begrijpt dinsdag 8 juli 2003 Voorkeuren Goede kans Impulsen Scharnier Grenstocht UW VOORDEEL 17,95 STREEKACTIVITEITEN door Wout Bareman HULST - De aanpassing en uit breiding van de waterzuive ringsinstallatie van het Water schap Zeeuws-VIaanderen aan de Clingeweg in Hulst is afge rond. Eind augustus vorig jaar werd met het werk begonnen. Het be stond onder meer uit de uitbrei ding van de biologische verwer kingscapaciteit (van 25.000 naar 33.000 vervuilingseenhe den) en de hydraulische capaci teit (van 1350 naar 1680 kubie ke meter per uur. Ook werd een nieuwe beluchtingstank inge bouwd. De zuiveringsinstallatie moest onder meer worden aangepast om aan de strengere lozingsnor men, die sinds 1 januari van kracht zijn, te voldoen. De uit breiding van de hydraulische capaciteit vond plaats in nauw overleg met de gemeente Hulst, die de riolering door de aanpas singen minder ingrijpend moest uitbreiden dan aanvankelijk was voorzien. In eerste instantie werd ervan uitgegaan dat ertie nieuwe bergbezinkvoorzienit. gen zouden moeten worde aangelegd, nu kan worden voi staan met vier. De integrale aanpak leverde1# waterschap en de gemeente es besparing op van 1,2 miljoe euro ten opzichte van de ooi. spronkelijke ramingen. In 20C1 renoveerde het waterschap 4 rioolgemalen al in Hulst e Clinge. De renovatie van d< malen in Sint-Jansteen Nieu w-Namen moet nes plaatsvinden. Ze worden in ij loop van dit jaar en volgend jar onderhanden genomen. De aanpassing van de installa tie aan de Clingeweg in Hul; werd uitgevoerd door de aanne mers Bosman Watermanage- ment uit Piershil, Leenhoutst Sluis en Geldof in Hoek. De zuiveringsinstallatie worii donderdagmiddag om hal vier heropend door T. Wemae portefeuillehouder waterkwi liteitsbeheer van het water schap en wethouder E. 4 Deckere (openbare werken) vat Hulst. Jan Frans Mulder, burgemeester van Hulst. foto Peter Nicolai Jan Lonink, burgemeester van Terneuzen. foto Peter Nicolai Jaap Sala, burgemeester van Sluis. foto Henk van Holland AXEL-Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Bil jarten en jokeren; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten;Café de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: Jokeren; GROEDE - Sportpark V.V. Groede, 19.30 uur: Loopwedstrijd Groede-Oostburg- Groede over diverse afstanden; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur: Ouderen- zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en handwerken; HULST - Den Dullaert, 13.30 uur: Bridge;De Lieve, 13.30 uur: Prijskaarten bieden en jokeren; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; NIEUW-NAMEN Café St.Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; NIEUWVLIET - Parkeerplaats de Knok ken en bos van Erasmus, 21.30 uur: Nachtdieren kijken; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur: Kantklossen voor de jeugd en timmer- club voor jongens en meisjes vanaf! jaar; 19.30 uur: Houtbewerken voorvt- wassenen; RETRANCHEMENT - Bezoekerscentn- 'tZwin, 10.00 uur: Excursiedoor'tZw» SAS VAN GENT - De Speye, 14.00» SAV koersbai, sjoelen, kaarten en hand vaardigheden; 19.00 uur: Compute:? voor beginners; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 SWOS Kaarten, canasta competitief biljarten heren; 19.30 uur: Cabaretgro;: Bonte Avond Club; Sportzaal St.Antoniusschool, 18.00» Showband deZwaluwslagwerkgroepf streetdance; ST.JANSTEEN - De Warande; 13.00» Biljarten; TERNEUZEN- De Veste, 10.30 uur:G»r nastiek; 13.30 uur: Handwerken,soosr biljarten; 19.00 uur: Stijl- en lijndansen Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yog; 13.30 uur: Biljarten; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30» Bingo; WESTDORPE - Concordia, 13.00 KBO koersbal; 19.30 uur: HarmonieE kels worden Bomen; Centrum, 17.00 en 19.00 uur: Wielen»: strijd voor respectievelijk nieuweling; en amateurs; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Gyr nastiek; 10.30 uur: Zangkoor; 13.00ut Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Sjoelei Nieuwe burgemeesters aan de slag door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het heeft even geduurd, maar de Zeeuws- Vlaamse gemeenten Terneuzen, Sluis en Hulst hebben dik zes maanden na de herindeling al ledrie een nieuwe politieke roerganger gekregen. Jaap Sala (54) mag zich sinds vorig week donderdag officieel burgemeester van Sluis noe men, Jan Lonink (53) van Ter- neuzen en Jan Frans Mulder (48) van Hulst. Van de drie nieuwe raadsvoorzitter is alleen Sala, oud-burgemeester van Wage- ningen, een echte nieuwkomer in de regio. Mulder was eerder twee jaar burgemeester van Ax el en Lonink was ruim twee jaar werkzaam in Sas van Gent. Met de benoeming van de PvdA- 'ers Sala en Lonink en de CDA- 'er Mulder heeft de WD in Zeeuws-VIaanderen geen bur gemeesterspost meer over. Tot voor kort werden de posten Hulst (Kessen) en Sluis-Aar- denburg (van Liere) ingenomen door liberalen. Dat is opvallend, temeer ook omdat de VVD bij de laatste gemeenteraadsverkie zingen overal fors inleverde. Het CDA, toch in Zeeuws- VIaanderen de grootste partij - moest -met alleen Hulst (voor heen Axel en Terneuzen) een veer laten. Bij de kandidaten voor de drie gemeenten zaten wel mensen met verschillende politieke voorkeuren, maar in zijn alge meenheid kan toch gesteld wor den dat de spoeling erg dun was. Commissaris van de Koningin W. van Gelder maakte zich daar vorige week nog even druk om. „Voor een gemeente van de sta tuur van Terneuzen - de grootste gemeente van Zeeland - is een aantal van negen kandidaten wel erg mager. Het is teken dat Zeeland nog niet echt op de kaart staat. Er zal actie onder nomen moeten worden om de beeldvorming bij te stellen", stelde hij teleurgesteld vast. Zeeuws-VIaanderen is bij be stuurders klaarblijkelijk nog minder interessant dan de rest van Zeeland. Ook naar Oost burg en Hulst solliciteerden am per tien kandidaten. Toch kun nen de drie nieuwe bestuurders in de nieuwe gemeenten een be stuurlijke rol van betekenis gaan vervullen. Ze zijn zich daar van bewust. De nieuwe gemeente Sluis heeft momenteel gebrek aan een raadsvoorzitter die initiërend op kan treden, die zaken die op de rol staan nieuw leven in kan blazen - bijvoorbeeld de diverse grote projecten die door Sala's voorganger Noorderwier met veel elan zijn opgetuigd, maar nimmer ruim sop hebben be reikt - en die de tegenstellingen tussen de oude gemeenten Sluis-Aardenburg en Oostburg kan helpen te overbruggen. Die cultuurverschillen spelen regel matig op en beletten feitelijk de nieuwe gemeente om een frisse start te maken. Sala presenteer de zich vorige week als de an- tipool van een kleurloze techno craat, de visieloze allemans vriend. De komende maanden zal blijken of Sala van college en raad de speelruimte krijgt die hij nodig acht om als bruggen bouwer te kunnen functioneren. Veel politici dachten dat Jan Lonink twee jaar terug al een goede kans maakte om de bur gemeester te worden van het nieuwe Terneuzen. Aangezien diezelfde politici ook nu nog in de Kanaalzone de dienst uitma ken in de raad, is het niet zo ver wonderlijk dat Lonink door de vertrouwenscommissie naar vo ren werd geschoven als eerste kandidaat. Lonink moet echter niet verwachten - dat hebben de wethouder J. van Schaik en A. van Waes al kenbaar gemaakt - dat hij in het nieuwe Terneuzen hetzelfde mag en kan doen als in het voormalige Sas van Gent. Daar kon Lonink als enige full time bestuurder zowat uit alle politiek-bestuurlijke porte feuilles iets naar zijn gading vinden. In Terneuzen zijn de po- litiek-gevoelige portefeuilles verdeeld onder de wethouders en rest Lonink niet meer dan zijn wettelijke taken, (openbare orde en veiligheid) waaraan hij volgens Van Schaik voorlopig de handen vol zal hebben. Eén van de eerste zaken waar mee Lonink zich bezig kan hou den, is het dossier over de brandbeveiliging van de tunnel en de beloofde rijksvergoedin- gen. Daarnaast mag Lonink re kenen op een aantal projecten, zoals de glastuinbouw, waar hij eerder - in Sas van Gent - al mee bezig was. Lonink heeft overi gens nadrukkelijk te kennen ge geven dat hij niet verworden wil tot een lintenknipper. College en burgemeester zullen dus nog al wel eens spreken over de taakverdeling binnen het dage lijks bestuur. Moeilijk krijgt de protestant Mulder het in het katholieke Hulst. Hulst zit in de hoek waar de klappen vallen. Liggen in Oostburg de plannen om West- Zeeuws-Vlaanderen nieuwe economische impulsen te geven zo goed als uitvoeringsgereed, in Hulst moet met de ontwikke ling van dit soort plannen nog een begin worden gemaakt. Mulder, voor Axel werkzaam als wethouder in Papendrecht, zei onlangs best zijn mannetje te kunnen staan. In Axel kon hij zich als bestuurder door de her indeling moeilijk ontplooien. In Hulst liggen meer dan voldoen de kansen. door Edy de Witte SINT JANSTEEN - De schooi moet het kloppend hSrtt worden van het dorp met activiteiten voor kinderen, jongeren en hun ouders. Dit is het streven van de schoolcommissie van basis school Inghelosenberghe. De commissie heeft in samen spraak met de schooldirectie een aantal plannen op papier gezet. In een overleg met zoveel mogelijk belanghebbenden werden deze plannen gisteren tijdens een bijeenkomst op school uit de doeken gedaan. De Stichting de Warande heeft inmiddels bij de gemeente de mogelijkheden voor kinderop vang aangekaart, verklaart schoolcommissievoorzitter Jos van Eek. Ook de schoolcommis sie heeft al diverse keren via al lerlei kanalen gevraagd wat de mogelijkheden zijn om kinder opvang te realiseren. Van Eek: „De gemeente Hulst geeft nu aan dat we eerst met door Frank van Cooten HULST - De omvangrijke re constructie van het drukke kruispunt Absdaalsweg/Ha- venfort in Hulst ligt tot eind deze maand ter inzage op het stadskantoor. Het gaat om het voorontwerp van de herziening van het bestemmingsplan. Een wijziging van het bestem mingsplan is immers noodzake- TERNEUZEN - Een dertigjari ge Belgische automobilist is in de nacht van zondag op maan dag tot tweemaal toe aange houden voor rijden onder in vloed. Rond 02.00 uur werd hij voor de eerste keer aangehouden. Agen ten zagen hem op de rotonde van de Buitenhavenweg in Terneu zen tegen de richting in rijden waarna hij nog een tiental me ters op de verkeerde weghelft bleef rijden. Hierop kreeg hij een stopteken. Uit de blaastest bleek dat hij ruim 25 maal teveel alcohol had gedronken. De Belg moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een proces-verbaal. Anderhalf uur later werd de manwederom gesignaleerd. Dit keer reed hij op de Hoekseweg in Hoek. De Belg werd opnieuw aangehouden en kreeg zijn tweede proces-verbaal. lijk om 'het scharnier' aan te leggen. De verkeersafwikkeling op deze kruising verloopt niet vlot. Vooral in de weekeinden staan er files. Met de opening van het BACK-complex (Boe renbond, Aldi, C1000 en Karwei zijn de problemen alleen maar groter geworden. De gemeente wil de situatie daarom verbeteren. Daarnaast wil het gemeentebestuur meer samenhang creëren tussen de Hulster binnenstad en de win kelgebieden ten zuiden van het centrum. Om beide zaken aan te pakken, is een rigoureuze herinrichting van het gebied nodig. Het is de bedoeling de hoek Absdaalse- weg/Ha ven f ort/Steensedij k opnieuw in te richten, waardoor een zogenaamd scharnier ont staat. Het tracé van de wegen wordt verlegd, alsmede de par keervoorzieningen op deze hoek. Om het scharnier aan te kunnen leggen, moet de gemeente Hulst grond aankopen. De benodigde grond ligt tussen de Absdaal- seweg en het Havenfort. Dit gebied heeft voor een belang rijk deel een horecabestem- ming. Met de eigenaar, drankenhan del Vermeersen, is overeegeko- men dat als compensatie een ho- recabestemming wordt gelegd op een ander deel van hun grond. Deze bestemming komt op een deel van de grond ten westen van de nieuw aan te leggen ver binding tussen de Absdaalse- weg en het Havenfort. Vermeer sen krijgt ook een lap grond lap grond van de gemeente naast het pand aan het Sta tionsplein 7. een beleidsnota op tafel moeten komen. Wij willen in ons school plan voor de komende vier jaar ook beleidsvoornemens met be trekking tot ons gebouw opne men." In haar plannen legt de school commissie allereerst de nadruk op een duidelijke link tussen voor-tussen- en naschoolse op vang en het basisonderwijs. De uitbreiding van de school met diverse lokalen en de te ver wachten toekomstige uitbrei dingen spelen in het geheel een grote rol. Per 1 september heeft Inghelo senberghe al de beschikking over een volledig uitgerust ICT lokaal. Dit kan volgens de schoolcommissie ook openge steld worden voor derden. Met de omvorming tot een dorp sleercentrum wordt Heikant als voorbeeld aangehaald. In sa menwerking met de bibliotheek wordt aan een leesvoorziening gedacht. Verder worden ook nog de zorgfunctie en overige bui tenschoolse activiteiten voor jongeren zoals de soos en een jeugdhonk in de planvorming meegenomen. AXEL - Fietstoerclub Axel- houdt op zaterdag enzondag de jaarlijkse 'Grenstocht'. Deelnemers kunnen kiezen tus sen een route van 60 of 120 kilo meter. Ook is er de mogelijkheid om de tocht te fietsen als sterrit. Belangstellenden kunnen zich inschrijven in café Cambrinus op de Markt in Axel. Zestig kilo meter: tussen 07.30 en 12.00 uur, 120 kilometer tussen 07.30 en 10.00 uur. Sterrit: stempelen tussen 07.30 en 12.00 uur. door Anita Tournois TERNEUZEN - Gert en Pud- jiAstuti Jansen uit Sluiskil pro moten al negen jaar de Indone sische cultuur. Zij organiseren onder andere Europese tour nees voor Indonesische folklore jeugdgroepen. Voor een van die groepen, Krida Art Group, heeft het paar voor donderdag een op treden in het Scheldetheater in Terneuzen georganiseerd. En gefinancierd. „De groep krijgt nooit geld voor het optreden, maar wel gratis verblijf. Het lokale vervoer wordt meestal betaald door de festivals en de groep zelf betaalt de vliegtuigtickets en dergelij ke. Daarnaast zijn er echter al lerlei andere organisatiekosten. Daarom trad de groep tot nu toe altijd op in het Meulengat in Sluiskil. Met de opbrengst daar van werden die kosten betaald", vertelt Jansen. Wij vonden het echter tijd worden om eens iets beters te organiseren en hebben voor deze keer de grote zaal van het Scheldetheater geboekt On danks de hoge kosten dachten we dat het wel te doen was, maar nu blijkt de kaartverkoop toch moeizaam te lopen. Wij probe ren nu via alle mogelijke kana len, flyers, de krant en de radio het publiek op dit uniek optre den te wijzen. Anders zal het ons privé een hoop geld gaan kos ten. Wij hopen ook op respons van de overkant." De Indonesische folklore jeugd groep Krida Art Group is tot 22 juli op tournee in Nederland, België en Duitsland. De groep bestaat uit tweeëndertig jonge studenten, die een wervelend en kleurrijk schouwspel opvoeren. Het spektakel, gebracht met veel enthousiasme, geeft uiting aan de rijke cultuur en traditie uit de diverse delen van Indone sië. Verschillende traditionele dansen als The Dance of the Thousand Hands, een verbroe- deringsdans of the Dance with the Masks, waarbij verschillen de karaktertrekken worden uit gebeeld, zullen aan bod komen. Daarnaast voeren ze verdedi- gings- of oorlogsdansen op, de ze maal in primitieve vorm van Papoea, dansen van de boer als zaaien, wieden en oogsten, en brengen ze een dans ter verwel koming van koninklijke gasten. De dansen worden gebracht in kleurrijke kleding en zulen be geleid worden door traditionele instrumenten als de Angklung of de gamelan. Krida Art Group treedt donderdag 10 juli om 20.00 uur op in het Schel detheater in Terneuzen Wie soepele en veerkrachtige gewrichten wil, moet zeker het volgende eens lezen. Er is nu namelijk Clucon Combi - een product met de stoffen glucosamine en chondroitine. Deze formule levert de optimale bouwstoffen en zorgt ervoor dat u uw gewrichten soepel kunt blijven bewegen! Het mense lijk lichaam kan zelf glucosamine en chondroitine aanmaken. Deze twee stoffen zijn zeer belangrijke bouwstoffen voor het kraakbeen tussen de gewrichten. Echter naarmate we ouder worden kan de lichaamseigen productie veranderen. Dit kan gevolgen hebben voor de soepelheid van de gewrichten. Glucon Combi ondersteunt kraakbeencellen Glucon Combi bevat de lichaamseigen werkstoffen glu cosamine en chondroitine. Met Glucon Combi vult u het niveau van deze lichaamseigen stoffen aan. Dit onder steunt de kraakbeencellen, waardoor de gewrichten soe pel en veerkrachtig blijven. Volgens de nieuwste weten schappelijke inzichten is de verhouding van de werkstof fen, die men dagelijks inneemt van groot belang voor het resultaat. Geadviseerd wordt om dagelijks 1500 mg glu cosamine en 500 mg chondroitine in te nemen. Met twee tabletten Glucon Combi per dag haalt u exact de dage lijkse geadviseerde dosering. De combinatie werkt Glucosamine is een lichaamseigen werkstof dat onmis baar is voor de aanmaak en opbouw van gewrichten, banden, kapsels, nagels en huid. Het stimuleert de aan maak van kraakbeencomponenten. Glucosamine is zodoende verantwoordelijk voor de aanmaak van stoffen ,ozot Bij aankoop van 1 verc 60 tabletten 31,50)J ikking Glucon Combi die onmisbaar zijn voor het goed functioneren van gewrichten. Chondroitine is een van de belangrijkste bestanddelen van kraakbeen, banden en botten. Het heeft een dubbelfunctie aangezien het de afbraak van kraakbeen tegengaat en tevens dient als bouwsteen voor nieuw kraakbeen. Bovendien bevat chondroitine een aantal moleculen die enzymen blokkeren die verant woordelijk zijn voor de afbraak van kraakbeen. Merkbaar verschil Glucon Combi bevat per tablet 750 mg glucosaminesul- faat, 250 mg chondroitinesulfaat, vitamine C en E, en de mineralen koper, mangaan, seleen en zink. De dagdosering is 2 tabletten per dag. Hiermee neemt u de ideale dosering waardoor het verschil vaak al binnen een aantal weken merkbaar is. Glucon Combi is verkrijg baar in een 30 tabletten en 60 tabletten verpakking. Glucon Combiis o.a. verkrijgbaar bij onderstaande adressen. Voor meer informatie bel: 013 - 528 49 76 of kijk op www.gluconcombi.nl Bevat een unieke combinatie van glucosaminesulfaat, chondroitine sulfaat, vitaminen en mineralen Gunstige uitwerking op ouderdomsverschijnselen aan het bewegingsapparaat Verhoogt de vitaliteit van de gewrichten en spieren Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat l l Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Sas van Cent: Drogisterij Kaai, Westkade 77-78 «i Autisme Is een ernstige handicap. De NVA maakt zich sterk voor mensen met autisme. Steun daarom de NVA, Bilthoven: giro 479 Nederlandse Tel. 0900-AUTISME (0900-288 47 63) 0,25 p/mln. WWWJiutisme-nva.nl Vereniging voor Autisme GIRO DEVENTER NATIONAAL PONDS KINDERHULP Brinkpoortstraat 32, 7411 HS Deventer, tel.: 0570 - 61/ 899, fax: 0570 - 645 602 Internet: www.kinderhulp.nl, e-mail: info@kinderhulp.nl VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 36