PZC Van de Ven grijpt zevende titel op rij Michel Kreder wint zoals hij het zelf wil Tjoba derde op NK beachkorfbal 17 Ongeplaatste spelers maken de dienst uit bij mannen in Bruinisse uitslagen agenda maandag 7 juli 2003 Maatje te groot Spreiden Open klasse Jaspers superieur in Scheveningen Tweede plaats Walter Bek Spannend slot koppeltoernooi Leijs wint samengestelde wedstrijd Slagboom opent sterk Dekker is tennissen niet verleerd Hnnr Evelyn Pokorni BRUINISSE - In de 23e editie van het Mosseltoernooi gingen zaterdag de hoofdprijzen in de twee hoogste mannencategorie- en naar ongeplaatste spelers. Eraiel Gideonse uit Kapelle en Jan Peter Dekker uit Bruinisse wonnen in respectievelijk het mannenenkel 5 en 6 de zilveren mossel. Ook in het vrouwenen kel 6 bleef de schelp op 'Bruus' grondgebied: de als eerste ge plaatste Aniek Stevense pakte de tennistitel op de banen van haar thuisclub Bru-tèn. Met 7-5 3-6 en 6-4 versloeg zij Esther Goud uit Nieuwerkerk. De mosselen smaakten, zoals mag worden verwacht in een havenplaats, ook voor het 23e jaar uitstekend tijdens de fina ledag van het tennistoernooi in Bruinisse. En de prijzen voor de toernooiwinnaars, een gesloten mossel voor de enkelspelers en een open mossel voor de dribbe laars, lagen ook als vanouds te glimmen. Hoewel deze laatste in de loop der jaren wèl enigszins aan kwaliteit hebben ingeboet. Volgens Lianne de Waal, één van de drie verantwoordelijken voor de organisatie van het toer nooi, zijn de mossels tegen woordig van tin: „Zilver is nu niet meer te betalen. In het be gin lieten we echte mossels ver zilveren, later werd echt zilver ineen mal gegoten maar nu zijn onze prijzen van tin. Tennisser Leo Nouwen uit Zie- rikzee, als eerste geplaatst in het mannenenkel 6, moest zich ech ter meer zorgen maken om het spel dan om de knikkers. Hoe wel de finalist gedurende de ge hele week goed had staan spe len, kon hij zich na afloop van de finale tegen Jan Peter Dekker ternauwernood herinneren überhaupt op de baan te hebben gestaan. Met 6-1 6-1 was Dek ker duidelij k een maat j e te groot voor Nouwen en die beoordeel de zijn opponent dan ook als ie mand die eigenlijk wel een cate gorie hoger thuishoort. Toch was de ruime winst van Dekker nu ook weer niet zo vanzelfspre kend. Hoewel hij in zijn vroege jeugd intensief bij Theo Gorsse trainde en ook de bondstraining bij Remco Maandag volgde, heeft Dekker de laatste drie jaar helemaal niet meer gespeeld. Vanwege zijn werkzaamheden bij de marine - in, januari ver trekt hij weer voor zeven maan den naar Curacao - komt er niets meer van tennissen. Jan Peter Dekker: „In Den Helder zijn wel een paar jongens die squashen, maar niemand wil tennissen. Af en toe voetbal ik in het tweede van Bruse Boys nog weieens mee, maar verder ook niet." Totdat hij drie weken ge leden het racket weer eens op pakte en in de aanloop naar de finale van zaterdag merkte dat hij het tennissen nog niet is ver leerd. „Het ging van de week steeds beter, het gevoel kwam weer terug", aldus de mossel winnaar. De finale in het mannenenkel 5 ging tussen de vijftienjarige on geplaatste Emiel Gideonse en de eveneens ongeplaatste 36- jarige Chris Schoneman uit Ou- werkerk. Schoneman had eer der in de kwartfinale de ge doodverfde winnaar Patrick Meuldijk met 6-3 en 6-2 uit het toernooi geslagen. Daar de fina listen nog nooit eerder tegen over elkaar stonden, wisten bei de tennissers niet wat ze van elkaar konden verwachten. Dat de linkshandige Gideonse zijn tegenstander vanaf de baseline met name op zijn backhand zou bestoken, werd echter al snel in de eerste set duidelijk. Schone man probeerde vooral door te spreiden en af en toe op te lopen een bres te slaan ih het als een huis staande retourneerwerk van zijn jonge opponent, maar ontbeerde duidelijk de vastheid die Gideonse wèl liet zien. De eerste set won de Kapelle- naar met 6-3 en de tweede set leek aanvankelijk een eenzijdi ge - wat betreft de manier van spelen van beide tennissers - wedstrijd te worden. Na het doorslaan van zijn twee rackets was Schoneman echter aange- van onze sportredactie AXEL - Motorcrosser Rinus van de Ven is zaterdag in Axel voor de zevende keer op rij Zuid-Ne derlands kampioen geworden. Bij de laatste voorwedstrijd voor het Nederlands kampioen schap won de vijftienjarige Vlissinger opnieuw beide man ches in de 85cc. Sinds 1997 heeft Van de Ven de zuidelijk titel elk j aar binnenge haald. Hij begon als negenjarige met de 65cc-titel en nu op vijf tienjarige leeftijd heeft hij bij de 85cc grote wielen zijn zeven klapper voltooid. Niettemin is deze prijs voor Van de Ven slechts een tussenstation. „Het seizoen begint nu eigenlij k pas" benadrukt vader en begeleider Giel. De echte prijzen worden de komende maanden immers ver deeld: op het NK, EK en WK. Nicky Huiszoon uit Vlissingen won in Axel beide manches bij de 125cc junioren, terwijl Roel van de Bergen een keurige twaalfde plaats pakte. In de open klasse ging de overwin ning enigszins verrassend naar thuisrijder Pascal de Zeeuw uit Axel, die met een tweede en eer ste plaats de hoogste trede mocht beklimmen. Matthijs Lampio finishte in deze klasse als veertiende. Voor Jeffrey van Kempen liep het niet van een leien dakje. Zo als wel vaker bij grote wedstrij den reed de Souburger in de klasse 65cc grote wielen in de eerste manche weer een perfecte wedstrijd en eindigde als vijfde, maar in de tweede manche ging het weer fout en belandde hij in de achterhoede. In de Suzuki RM-cup haalde Ricardo Sinke uit Middelburg de twaalfde plaats. Erik van der Wekken kon zijn kansen bij de 250/500cc junio ren al snel vergeten. In de eerste manche kwam hij ten val en moest opgeven. „Ik heb het in de tweede manche nog geprobeerd, maar het ging niet", aldus de Zierikzeëenaar, die zeker kans hebber was voor de overwin ning. Bij de 125cc junioren be haalde 'veteraan' Henk Buys oen achtste plaats. Van de Ven vierde gisteren op nieuw succes. Samen met de broers Twan en Joeri van Liere won hij de grote drie-uurs cross van MSV De Uitlaat in Vlissin gen. Team RJT legde tijdens de drie uren maar liefst honderd dertig ronden af op het circuit aan de Engelandweg in Vlissin- gen-Oost. Het drietal had daar mee vier ronden voorsprong op het team van Freddie Blaas, Freddie Roelofs en Peter Mara- nus. Bij de jeugd ging de over winning naar het team van Gino Nagtegaal, Maikel Bazen, Gil bert de Visser en Johnny van Ee- kelen. Stress en gezelligheid vormden gisteren de ingrediënten voor de drie-uurscross van de MSV De Uitlaat. Stress bij de teams die voluit voor de overwinning gin gen, gezelligheid voor de teams die zich achterin het veld van veertien teams ophielden. Zo was bijvoorbeeld de familie De Witte erin geslaagd om een team samen te stellen uit louter fami lieleden. Ze eindigden uiteinde lijk in de achterhoede. Aan de kop ging het er fel aan toe. Het team met Rinus van de Ven en de gebroeders Van Liere was de favoriet. Maar na de Le Mans-start, waarin Van de Ven de snelste bleek, kwam er een kink in de kabel. Niet Van de Ven maar Freddie Blaas kwam als eerste door en dat leidde tot pa niek bij de favorieten. Pas na twee ronden kwam Van de Ven bij de pits. Hij was van start ge gaan met de choke open waar door de motor achter op het cir cuit stilviel. Het duurde even voordat hij de motor weer aan de praat kreeg en terugkeerde in de pits. Daar had niemand op een wissel gerekend zodat zijn aflosser nog niet gereed stond. Met een achterstand van dik twee ronden kwamen ze terug in de wedstrijd. Om en om begon nen ze aan een geweldige in haalrace op het team van Fred die Blaas, Freddie Roelofs en Peter Maranus. Na ongeveer drie kwartier hadden ze de ver loren ronden goedgemaakt en na een uur namen ze de leiding over. Met het team weer op volle sterkte liepen ze steeds verder uit op de rest van het veld en pakten ronden voorsprong om met vier ronden voorsprong op het team van Freddie Blaas te eindigen. wezen op een vreemd racket waarna het hem beter af leek te gaan. Een 3-2-achterstand werd omgezet in 5-5, een mo ment waarop de blijdschap van Schoneman mooi tot uiting kwam. Hij draaide het bordje voor de gelijkstand speciaal voor die gelegenheid om, terwijl die handeling tot dan toe om de twee games tijdens rustperiodes werd uitgevoerd. De tweede set werd met een door Schoneman gewonnen tiebreak afgesloten, maar in de laatste set bleek Gideonse met 6-4 toch net iets te sterk. „Het ging wel", vond de toernooiwinnaar na af loop met een broodje haring in de hand. „Ik werd af en toe afge leid door omstandigheden, maar ik had wel een iets betere dag dan normaal, hoewel mijn passeerslagen vandaag echt niet gingen. Volgens mij werd hij (Schoneman) moe en daarom liet ik hem veel lopen. Door die vermoeidheid ging hij fouten maken. Op 5-3 in de tweede set dacht ik, dat ik wel zou win nen." Chris Schoneman: „In die twee de set was ik eigenlijk kansloos, maar ik ben pas verslagen als de laatste bal geslagen is! Ik tennis niet zo vaak als die jongens en op dit niveau komt het op vast heid aan. Door deze week achter elkaar te spelen, ben ik er wel een beetje ingekomen en het is harstikke leuk om zover te ko men." Toch wilde Schoneman, doe lend op de deelname van jeugdi ge getalenteerde (door de bond) opgeleide tennissers, een op merking maken: „Voor het ni veau is het zeker goed dat deze jongens meespelen. Maar ik doe ook voor de gezelligheid mee, het is hier geen Wimbledon. Na tuurlijk moet je willen winnen, maar het moet ook wel een soci aal gebeuren blijven." Een 'les je' in vastheid pareert Schone man dan ook steevast met een 'lesje' in tennisbaanmanieren. Jan Peter Dekker kwam, zag en overwon bij het Mosseltoernooi in Bruinisse. foto Dirk-Jan Gjeltema door Wim de Vos NIEUWDORP - „Ja, het gaat ei genlijk wel goed." Bescheiden, bijna verlegen zelfs, zei Michel Kreder het zaterdagmiddag in Nieuwdorp waar hij bijna met speels gemak de nieuwelingen ronde op zijn naam had geschre ven. Het betekende de 25e over winning van de jonge coureur uit Zevenhuizen, die in de slot fase was weggereden van zijn drie overgebleven opponenten. Michel Kreder is een man van daden, niet van woorden. Hij zit liever op de fiets om prestaties te leveren, dan na te praten over een wedstrijd. Toch moet de ze gekoning van het Nederlandse wielrennen wekelijks een paar maal opdraven om zijn verhaal te vertellen over de wedstrijd. Hij rijdt immers van overwin ning naar overwinning, op een manier zoals hij het zelf wil. Michel Kreder maakt deel uit van een knotsgekke wielerf ami- lie. Zaterdag waren er bijvoor beeld vijf telgen uit het gezin Kreder van de partij tijdens de jeugdwedstrijden en de nieuwe- lingenkoers in Nieuwdorp. Mi chel Kreder reed in de slotfase niet bij zijn concurrenten weg, omdat hij de spurt niet aandurf de. „Nee, ik wilde het deze keer eens op deze manier doen. Voor mijn spurt was ik totaal niet bang en dit is ook een leuke ma nier om te winnen", vertelde hij. Twee jonge renners hielden za terdag het grote peloton (er gin gen bijna zestig renners van start) in de houdgreep. Natuur lijk behoorde Michel Kreder daarbij, maar ook zijn broertje Dennis deed behoorlijk zijn best. Zij hadden in eerste in stantie alleen oog voor Ricardo van der Velde, omdat hij in de openingsfase hard van leer trok. De zoon van voormalig beroeps renner Johan van der Velde kreeg echter niet de gewenste ruimte. Halverwege de wedstrijd (na ruim 25 kilometer) viel de be slissende slag. Vijf renners kwa men vooruit te zitten: de broer tjes Michel en Dennis Kreder, Ricardo van der Velde en de Zeeuwen Peter Tol uit Kapelle door Roeland van Vliet VROUWENPOLDER - Korfbalvereniging Tjoba is zaterdag als derde geëindigd bij het Nederlands kampioenschap beachkorfbal in Vrouwenpolder. In de strijd om de bron zen medaille versloeg het team uit 's-Heer Hendrikskinderen PKC - landskampioen veldkorfbal - met 5-1. De nationale titel ging naar Deetos. De Dordtenaren wonnen in de finale met 5-4 (pas na verlenging) van het Rotterdamse Wion. Veel stelt het NK beachkorfbal overi gens niet voor. „Het is meer voor de fun", legt Pascal van Tetering, sportconsulent bij het district Zuid-West, uit. „Zo'n tien jaar geleden hadden we bij de bond nog het idee dat we met beachkorfbal hetzelfde konden bereiken als beachvolleybal, maar dat is nooit gelukt. Dit jaar hadden we zelfs moei te om de hoofdpoule vol te krijgen. Uitein delijk hebben we nog met Tjoba moeten on derhandelen of zij ook nog wilden komen. SCHEVENINGEN - Dick Jaspers heeft voor de derde keer op rij het Crystal Kelly driebandentoernooi gewonnen. De Bra bander verdiende met zijn overwinning in Scheveningen 15.000 euro. De topbiljarter deed tien keer mee aan het toer nooi en won vijf keer. Zijn prestatie kreeg in de laatste ronde tegen zijn directe tegenstander Frédéric Caudron nog meer glans, omdat Jaspers ook in die laatste partij domineerde. Door een snel gemaakte serie van dertien (vierde beurt) nam de Nederlander afstand van zijn Belgische opponent. Met 50-35 in maar vijftien beurten bracht Jaspers de laatste ont moeting op zijn naam. Het was met 3.333 als partijmoyenne het hoogste partijgemiddelde van het toernooi, waardoor hem ook nog eens een extra premie ten deel viel. De hoogste serie in het toernooi kwam op naam van Raymond Ceule- mans. ANP NIEUW-WEERDINGE - Walter Bek heeft bij de brommerra ces in het Drentse Nieuw-Weerdinge goed gepresteerd. De coureur uit Hoedekenskerke eindigde in de expiklasse als tweede, achter Dennis Poldermans. Bek moest viertiende van een seconde toegeven op de winnaar. Tot twee ronden voor het einde reed hij nog op kop. René Kesselaar en Wiliam van Gilst (beiden uit 's-Gravenpolder) werden respectievelijk elfde en dertiende. In de sportklasse was er een zesde plaats voor Wim Maas uit Middelburg. Paul de Bruine (Nieuwerkerk) legde in de standaard scooterklasse beslag op een tiende plaats. Je roen Kerpel (Goes) werd dertiende in de Formule-klasse. KWADEND AMME - Jos Capello en André Karelse uit 's-Hee- renhoek hebben het driebanden koppeltoernooi in Kwaden- damme gewonnen. Na een spannende finale bleven zij Peter de Visser/Kees Verbeek en Piet Kock/Ries Rijn voor. Halverwege de finale leken de latere winnaars op een gemak kelijke zege af te gaan, maar op de slotdag werd de eerste ne derlaag geïncasseerd tegen het koppel Ronnie Rijkse en Rudy Koens uit Yerseke. Doordat Peter de Visser en Kees Verbeek van hetzelfde koppel verloren en Piet Koek en Ries Rijn de winst binnenhaalde tegen Peter Vos met Ruud Cevaal uit Oost Souburg lag de strijd volkomen open. Vier koppels kwamen op vier punten met nog één ronde te gaan. Het duo De Visser- /Verbeek won hierna eenvoudig van Vos/Cevaal en verzeker de zich hierdoor van een podiumplaats. Welke stek voor de thuisploeg zou zijn weggelegd hing af van het resultaat van de partij tussen Capello/Karelse enerzijds en Koek/Rijn ander zijds. In een meer spannende dan mooie partij ging de zege naar het koppel uit 's-Heerenhoek, dat zich daarmee verze kerde van de eindoverwinning. De strijd om de tweede plaats leverde een hoop rekenwerk op. De koppels de Visser/Verbeek en Koek/Rijn behaalden beide niet alleen vier punten, maar eindigden ook in percentage gelijk. Het aantal beurten moest de doorslag geven en dat viel in het voordeel van het thuisspe- lende koppel uit. VAASSEN - Corina Leijs heeft afgelopen weekeinde een sa mengestelde wedstrijd in de aangespannen mensport gewon nen. De inwoonster van Biezelinge was in Vaassen de beste in een deelnemersveld van 65 menners. De tweedaagse wed strijd bestond uit de onderdelen dressuur, vaardigheid, mara thon en wegtraject. Door onder meer een eerste plaats op het onderdeel dressuur en een tweede plaats in de marathon schreef ze de menwedstrijd op haar naam. en Tim Dees uit Tholen. On danks een tegenreactie van on der meer de sterke Stijn de Bruijn (eerder dit jaar winnaar van de Omloop van Borssele) bleek dit de goede ontsnapping te zijn. Voor Tim Dees ging het overigens te snel; de Tholenaar moest afhaken en viel terug in het peloton. Het kwartet ging een boeiende finale in. Dennis Kreder pro beerde het als eerste, maar hij kreeg niet de vrijheid. Zijnbroer Michel maakte het karwei daar na wel af. De jonge Zuid-Hol lander stevent daardoor af op een absoluut record aantal sei zoenzeges. Peter Tol werd uit eindelijk vierde. Bij de jeugd slaagde slechts één Zeeuw erin om op het erepodi um te komen. In de jongste cate gorie eindigde Middelkamper Ivar Moeliker op de derde plaats. Aan de waterkant bij Vrouwenpolder spelen de ploegen van Volharding en Noviomagum een recreatief wedstrijdje beachkorfbal. foto Lex de Meester Ook in de andere poules, waarin beachkorf bal recreatief werd gespeeld, hadden we weinig ploegen." Dat het aantal deelnemende ploegen dit jaar achterbleef, had volgens Van Tetering voornamelijk te maken met het eeuwfeest van de korfbalbond. „Je mag wel zeggen dat dit NK een beetje ondergesneeuwd is geraakt. Dit jaar zijn er zoveel evenementen van het KNKV dat sommige clubs hebben gezegd: dit slaan wij een keertje over." Bruinisse. Mosseltoernooi. HE5f finale: Emiel Gideonse - Chris Schoneman 6-4 6-7 6-3. HE6, finale: Jan-Peter Dekker- Leo Nou wen 6-1 6-1. HE7, finale: Frank den Engels man - Thomas le Clercq 6-4 6-1. HE8, finale: Maurice Geense - Job-Jan Simmelink 6-2 7- 6. DE6, finale: Anniek Stevense - Esther Goud 7-5 3-6 6-4. DE7, poule: 1Eva le Clercq; 2. Ja- nine Lekkerkerk. DE8, finale: Maria van den Berg - Jacqueline Winder 6-4 6-2. HD4, poule: Hans-Jan Goedegebure/Mark Passchier; 2. Robert Kort/Patrick Meuldijk. HD5, finale: Hans-Jan Goedegebure/Eelcot Kouwenberg - Alex Diddens/Jan-Cees van der Stigchel 6-3 7-6. HD6, finale: Kees Stoutjesdijk/Kees de Vos - Pieter Boot/Robin Meertens 7-5 6-3. HD7,finale: Paul van Burg- /Jan van de Wassenberg - Marcel Jumelet- /Jan Stouten 6-1 6-3. HD8, poule: 1. John Hage/Wouter van Marle; 2. Kees Dalebout- /Léon Quik. DD5, poule: 1. Anniek Stevense/Corrie de Waal; 2. Bianca den Ouden/Marleen de Vlie ger. DD6, finale: Van der Doe-Hoogerheide- /Nicolette Klein - Monique de Morree/Rian van der Velde 7-6 6-1. DD7, finale: Liesbeth Polak/Lia de Winter - Anja Koldijk/Riet Ver wijs 6-1 6-3. DD8, finale: Jacqueline Gom- mans/Katja van der Vlies-Janet Olree/Els de Zeeuw 7-6 3-67-5. GD5, finale: Corrie de Waal/Piet Vreeke - Rein Reijngoudt/Corrine Reijngoudt 6-1 6-2. GD6, poule: 1Lesley Kerkhove/Robin Meer tens; 2. Florie Mijnster/Jan de Ronde. GD7, finale: Liesbeth Polak/Rob Loos - Lia de Win- ter/Ricardo de Winter 6-3 2-6 6-3. GD8, fina le: Cees van Nieuwenhuize/Silvia van Oeve- ren - Katja van der Vlies/Kees Bosman 7-5 7- 6. Zierikzee. Dikke Toren Toernooi. HE3: Thijs Slagboom - Antoine van Bockel 6- 16-1. HE4: Jaap Moerland - Mark Passchier 6-1 6-1HE5: Mark Passchier - Patrick Meul dijk 6-4 5-7 6-2, Max Rave - Erik de Bruyn 6-3 6-4, Rick van de Bovenkamp - Edwin Slot boom 3-6 6-3 6-2. HE6: Martin Visser - Maarten Elenbaas 7-5 6-4, Abe Kuijl - Jaco Vleeshouwer 6-0 6-4, Michel Holm - Kevin Gideonse 7-6 6-2, Onno Kramer - Wim Mul ders 6-4 6-2, Emiel Gideonse - Martin Salo mons 6-3 6-1, Martijn van Grunsven - Rick van Bovenkamp 6-0 6-1, Robin Meertens - Daan Ruitenbeek 6-1 7-6, Thomas le Clercq - Diederik de Rave 3-6 7-5 3-0 opgave, Jurre Tjaarda - Merijn de Vos 6-0 6-4. HE7: Patrick Roggeband - Henk Jeijsman 6-3 6-3, Fansjo Maatkamp- Peter Bouw 6-0 6-1, Ronnie Kos ter - Stefan Kodde 6-2 6-1, Leo Tijl - Erwin Schaalje 6-2 6-0, Iwan Domic - Marcel La- gendijk 6-1 6-1, Paul van Burg-Theo Sprong 6-16-1, Hans van Uden - Norbert Clarijs 3-6 6-3 6-4. HE8: Erwin van der Male - Thomas Bouman 7-5 6-4, Marc van Biert - Julian In 't Veld 7-5 6-4, Wouter van Marle - Hans Stols 6-2 6-2, Eric van Dongen - Raymund Pessers 6-2 6-4, Eugène Jongenelen - Frangois West- strate 6-1 6-0. DE5: Esther Goud -Ingrid Saman 6-2 4-6 6-3. DE6: Aniek Stevense - Sabine Robschlager 6-0 6-2. DE7: Janine Lekkerkerk - Sharon Schot 6-1 6-1. DE8: Annette Kooman - Petra Heinzelman 6-2 6-2. HD5: Piet Vreeke/Hans-Jan Goedegebure - Ronald Haze/Jaco Vleeshouwer 6-0 6-1, Gerlo Roda/Michel Holm - Remy Tax/Henk van Sabben 6-4 3-6 7-6. HD6: Pim Sibbing- /Kees de Vos - Thomas Vos/Patrick Rogge band 4-6 6-1 7-6, Jurjen Vermeer/Ronald van Vossen - Ad Goedegebuure/Wim van der Klooster 4-6 6-0 6-1. HD7: Patrick de Waegenaere/Menno Fruijtier- Gerard Boek- holt/Leo Bakker 6-0 6-4, Ton Roggeband- /Marco Kramer - Leen de Bil/Leen Mol 6-3 7- 6, Bas Pols/Carlo Andriessen - Hans Stols- /Karsten Verkaart 6-2 7-5. HD8: Eric van Don- gen/Cees Dalebout - Olav Davidse/Frank- Klaasde Jong 6-0 6-0. DD6: Eva le Clercq/Marijke van Mastrigt - Hetty Mol/Petra Kostense 6-3 6-3. DD7: Mien Schop-Zwanenburg/Ingrid Dik-Silvis - An- gelique de Koning/Carina Kerkhove-Van den Ouden 6-1 6-0, Anja Engelkes-Doejaar- en/Colette der Weduwen-Bos - Josee de Vos-Velders/Monique van den Ouden 7-6 6- 2, Susan Flohil-Rentier/Annemieke Ensing - Anneke Zomer/Schot walk-over, Connie van de Weele-Buys/Martina Duinhouwer-, Henny Verkaart/Loes Hage-van Eijndthoven 6-3 6-4. DD8: Janny Smalheer-Proost/Jac- queline Winder - Jessica van der Cingel-De Bruine/Anne-Marie Fonteine-Drijdijk 6-2 6- 4, Els de Zeeuw/Jacqueline Gommans - Pe tra van 't Leven/Annelies Eefting 6-2 6-2. GD7: Hetty Bunnig/Pim Sibbing - Marijke Clarijs-Offringa/Norbert Clarijs 6-3 6-2. GD8: John Hage/Jeanette Okker-Boshuijzen - John Jaspers/Kim Aarts 6-1 7-5. maandag. 1 Zeilen Deltaweek. Buutengaetsrace. Aanvang: 10.00 uur. Klassen: ORC, Rond- en plat bodems, ongemeten boten. Bij aan komst in St. Annaland is aansluitend de Stoffels Cup met Splash-boten. Start: Zierikzee. Finish: St. Annaland. ZIERIKZEE - Thijs Slag boom is de verdediging van zijn titel bij het Dikke Toren tennistoernooi in Zierikzee gisteren voor beeldig begonnen. De spe ler uit Middelburg klopte Antoine van Bockel met tweemaal 6-1. Slagboom, vorige week nog actief op het A-toer- nooi in Oost-Souburg, moet zijn titel verdedigen in een poule met drie an dere spelers. Van Bockel versloeg hij al, de andere twee opponenten in het enkel 3 zijn zijn duhbel- partner Dmtiri van Hoof (die treft hij vrijdag) en de winnaar van 2001 Jacco de Looff (zondag). Het zou uniek zijn als Slagboom de titel weer wint. Delaat- ste tien edities van het toernooi heeft immers tien verschillende win naars opgeleverd in de hoogste mannenklasse. In de hoogste vrouwen- enkelklasse (5) opende Esther Goud met een overwinning op Ingrid Saman: 6-2 4-6 6-3. Jacky Steehouwer en het jeugdi ge talent Lesley Kerkhove zijn de andere twee speel sters in het schema. In het mannendubbel 5 startten de Duivelanders Piet Vreeke en Hans-Jan Goedegebure met een eenvoudige zege (6-0 6-1), terwijl Gerlo Roda en Mi chel Holm tot het gaatje moesten gaan voor een plaats in de volgende ron de (7-6 in de derde set te gen Remy Tax en Henk van Sabben) I:1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 25