P Seefeld, eldorado voor mountainbikers Lange zomer vol lichtjes en magie 020-5733222 _..y Tips Trips zaterdag 5 juli 2003 Seefeld is een eldorado voor mountainbikers. Maar dat weten ze daar nog niet zo goed. Het even genoeglijke als bedaagde Oostenrijkse dorp stelde zich tot nu toe vooral open voor wintersporters en wandelaars. Aan lieden die op terreinfïetsen door berg en dal suisden, was niet zoveel behoefte. Maar de tijden veranderen. Telefonische taalcursus Travel IWavs Jnternational Tours 020-5042500 020-5733222 EGYPTE 3* hotels logies/ontbijt EGYPTE 4* hotels ALL INCLUSIVE 399 EGYPTE 3/4* hotels HALFPENSION va. 349 GAMBIA 3* hotel logies/ontbijt v.a. 389 GAMBIA 4* hotel logies/ontbijt v.a. 439 BRAZILIË 3* hotel logies/ontbijt v.a. 499 BRAZILIË 3* hotel ALL INCLUSIVE 649 KAAPVERDIË 4* hotel HALFPENSION EGYPTE Cairo/Hurghada EGYPTE Nijlcruise en Rode Zee 589 349 349 GEMAKKELIJK TE RESERVEREN VIA: www.skytours.nl Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeèuws-Vlaanderen: 0114-372770. Redactie: 0113-315680 www.pzc.nl E-mail: redactie@pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes. n—wHiiiftiuniiWii'miiii J Seefeld ligt niet ver van Innsbruck, op ongeveer 950 kilometer van Amsterdam. Per auto bet snelst bereikbaar via Frankfurt, München, 6a rmisch-Parten k i rch e n Mittenwald en Scharnitz. Per trein via Innsbruck of Garmisch- Partenkirchen, per vliegtuig via Innsbruck op 21 km afstand, of München op 120 km afstand. In Seefeld zijn vele hotels, pen sions en appartementen met in totaal 8500 bedden. De meeste vakantiegangers ko men naar Seefeld om te wande len op de vele uitgezette pa den, variërend in moeilijkheids graad. Voor mountainbikers zijn sinds kort dertien nog nau welijks bewegwijzerde trajec ten gemaakt (alleen bij Wild- moos stonden vorige zomer bordjes). Ook deze variëren in moeilijkheidsgraad, maar zijn nooit echt licht. Alle wandel en fietsroutes staan beschreven in speciale folders en gidsen. Wie een mountainbike wit huren, kan dat het best doen bij Sport Norz, Olympiastrasse 717. Algemene informatie: Touris- musverband Seefeld, tel. 0043-52 12 23 13, www.seefeid-tirol.CQm. Oostenrijks Toeristenburo, Postbus 94285, 1090 GG Amsterdam, tel. 020-468 47 93,, www.austria-tourism.at Seefeld is een schitterend gelegen, diep in de bergen weggedoken plaatsje. foto's GPD/SEEFELD TOURISMUS DUITSLAND Lautasch Buchen Seefeld JVlösern OOSTENRIJK Hinterautal Samertal Stubaier Alpen INFOGRAPHIC ALEX ALFERINK Door Rob van den Dobbelsteen Vhndaar de zojuist verschenen, in glimdruk uitgevoer de 'bike-fiihrer' met 'genaue Strec- kenbeschreibungen und Höhen- profielen'. Maar welke fietser is bereid bij elk kruispunt uit het zadel te springen teneinde de plattegrond te raadplegen? Dus sloegen we, de 'bike-fiihrer' diep weggestoken in onze kont zak, onvervaard de richting van de 'Gswandtkopf in. Een despe rate poging die al na een uurtje op gruwehjke wijze werd afge straft. Er moest ergens een be rijdbaar pad lopen. Maar waar? Links van dat hutje? Of mis schien toch ergens beneden ons in het donkere bos? De met ste nen en kuilen bezaaide afdaling terug eiste veel concentratie. En zweetdruppels. Maar wat geeft dat als vlak voor je plotseling drie gemzen uit het woud sprin gen? De dieren schrokken net zoals wij. Piepende remmen, openvallende monden, ogen die elkaar enkele seconden lang ver schrikt aankeken, het geroffel van snel wegrennende poten en tot slot een majestueuze stilte die langzaam over ons neerdaal de. Ochtend van kristal Soms was het alsof we door een sprookje reden. Zoals op die koude ochtend toen er warem pel een laagje rijp op bomen en velden lag. Zeer zeker, het was hartje zomer en de lucht koepel- de zich in een bleek soort blauw over het op 1200 meter hoogte gelegen bergdorp. Zo'n morgen van kristal waarop je er meteen op uit wilt. Maar niet nadat de fietsverhuurder eerst banden met een zwaarder profiel mon teerde. 'Het kan hier ook in de zomer best glad zijn', zei hij. De route die dag bestond uit een 'rondje Wildmoos'. Eerst rich ting Mösern, vandaar naar de Möserer See, dan richting Lot- tensee en tenslotte via de golf baan en Wildmoos terug naar Seefeld. Hoogstens een kilome ter of twintig en eventueel ook per voet best te doen. Maar is mountainbiken niet veel span nender? En hou je niet veel meer tijd over om uitvoerig te picknicken op een alpenwei? Of De routebeschrijving moet voortdurend worden geraadpleegd om dat de bewegwijzering nog veel te wensen overlaat. lui te lunchen op een terras aan de verstilde Möserersee? We maakten nog een omweg rich ting Lautasch. Waarbij we bij Hochmoos opnieuw een stukje moesten lopen. Maar wat gaf dat? Geen mens te zien en het uitzicht was opnieuw feeëriek. Dat kan nooit lang meer zo blij ven, die stilte daar op de moun tainbike-paden rondom Seefeld. Te mooi, te gevarieerd, te uitda gend. Op het traject naar de Rosshütte wil er nog wel eens een tegenligger naar beneden komen daveren (wat knap gê nant is, als je net hijgend en zwetend naast je vehikel loopt omdat het je weer eens veel te steil werd), maar waar we ook fietsten die rest van de week: we waren bijna altijd zo goed als al leen. Op enkele wandelaars na, want daarvan zijn er nogal wat in en rondom Seefeld. Echter, die blijven meestal dicht bij het dorp. Omdat plaatsjes als Buchen, Lautasch en Scharnitz zelfs voor geoefende tippelaars vaak net even te ver weg liggen om op een dag te belopen. Veel wandelaars Rondom de Wildsee, die blauwe heerlijkheid aan de zuidkant van het dorp, is het daarom al tijd druk. De hele dag door. Net als trouwens in de voetgangers zone van Seefeld, een dorp dat aanvankelijk enige achterdocht opwekt. Niet te luxueus met al die welgestelde Italianen en Duitsers, die al om tien uur 's ochtends op hun vaste terras champagne nippen? Altijd gezellig druk daardoor, die Dorfstrasse in Seefeld. Zoals het om diezelfde reden tot nu toe juist heel stil was op de mountainbike-paden rondom het dorp. Maar dat kan nooit lang meer duren. Door Alice Plekkenpol Zelf vindt ze het de mooiste parade ooit, maar dat is natuurlijk subjectief. Kat de Blois, artistiek direc teur van Disneyland Resort Parijs, komt bijna woorden te kort om het nieuwe lichtspektakel Fantillusion te beschrijven. Vanavond is de pre mière, de show is tot september elke avond te zien. Dat er zeer regelmatig nieuwe parades en shows v/orden gepresenteerd, is uiteraard niet toevallig. Disneyland Resort is Europa's populairste toeris tische attractie, en kent behalve 'nieuwkomers' nog meer regelmatig terugkerende gasten en jaar kaarthouders. 'Aangezien er in Disneyland Park geen ruimte meer is voor extra attracties, moeten de mensen anderszins nieuwe prikkels krijgen. Dat gebeurt dus middels onze shows en parades,' legt De Blois uit. Een pre voor haar werk is haar in ternationale ervaring. De Blois is een van oor sprong Amerikaanse danseres, maar werkt al vele jaren in Europa en is vanaf het begin, nu elf jaar geleden, aan Disney verbonden. Haar partner is Nederlander. 'Leven en werken in Europa is heel anders dan in de VS. Je hebt hier te maken met een zeer gevarieerd publiek uit allerlei landen. Daar houden wij in de parades ook rekening mee: weinig tekst, veel muziek en visuele effecten.' In de nieuwste parade Fantillusion, die vijftien gro te wagens telt, zijn diverse nieuwe elementen toe gevoegd. Zo staat de stoet regelmatig twee minu- Fantillusion: de geest uit Aladdin ontmoet Mickey. Grote verlichte wagens domineren de Fantillusion parade. foto's Disneyland resort ten stil. Dansers komen dan plots uit het donker tevoorschijn en vertonen hun kunsten tussen de wagens door. Zij dragen onder meer fluorisceren- de kleding die voor een heel speciaal effect zorgt. De wagens zelf zijn nog bonter verlicht dan voor heen, en de vele lampjes wisselen voortdurend van kleur en patroon. Er wordt gebruik gemaakt van onder meer rook, stroboslicht en laser 'om zo het magische effect te creëren waarvan wij het pu bliek deelgenoot willen maken.' Fantillusion, inclusief het schitterende vuurwerk, is zonder meer spectaculair. Wie echter de 'ouder wetse' elektrische parade kent zal niet al te veel verschillen ontdekken. Ja, meer lichtjes, en meer en grotere wagens waarop dit keer vooral veel prinsen en prinsessen staan te zwaaien, maar dat is het wel zo'n beetje. Laat niet onverlet dat de nieuwste parade de moeite waard is, al zul je er niet speciaal voor naar Disneyland Resort komen. Dat doe je wel voor de parken zelf, het alom beken de Disneyland Park en het vorig jaar geopende, kleinere en strakker ogende Walt Disney Studios Park. Verreweg de meeste Nederlandse toeristen kiezen voor een driedaags verblijf en kopen een zogeheten hopperticket waarmee beide parken drie dagen bezocht kunnen worden. Dat hoeft niet meteen achter elkaar, want het ticket is liefst drie jaar geldig. Aangezien de zeven themahotels, behorend tot Disneyland Resort en samen goed voor 5800 kamers, vaak volgeboekt zijn, verrijzen nu in rap tempo hotels in de directe nabijheid van het resort. Met een aantal daarvan werkt Disney nauw samen. Dit voorjaar zijn drie hotels met in totaal 1100 kamers geopend: Holiday Inn (vier ster ren), Kyriad en My Travel Explorer Hotel (allebei twee sterren), op zo'n tien minuten rijden van de twee Disneyparken. Over ruim een jaar komt er een vierde hotel, van Mövenpick, bij. Vooral het Explorer Hotel van de Britse reisorganisatie My Travel lijkt een schot in de roos. Het complex, dat qua voorzieningen overigens de twee sterren over stijgt, kent vierpersoonskamers met daartussen telkens een tweepersoons kamer met stapelbed, die naar keuze bij een van de twee huurkamers ge trokken kan worden. Dit biedt families van vijf of zes personen de mogelijkheid een hotelkamer te boeken, waar normaliter minstens twee kamers nodig waren. 'Nederlandse gezinnen tellen steeds vaker drie kinderen, en we merken dat dit hotel goed scoort in die categorie', zegt een medewerk ster van Disneyland Resort. Diverse Nederlandse touroperators bieden de hotels al aan, ze zijn vaak flink goedkoper dan de 'officiële' Disneyhotels. De afstand is geen probleem: de hele dag rijden elk kwartier gratis pendelbussen tussen de hotels en de pretparken. Disneyland Park is tot september dagelijks open van 9.00-23.00 uur, Walt Disney Studios Park is open van 9.00-18.00 uur. Een hopperticket (drie dagen geldig voor beide parken) kost 107 euro, kinderen van 3-11 jaar betalen 80 euro. Een gewoon ticket (een dag geldig voor beide parken) kost 39 euro, kinderen van 3-11 jaar betalen 29 euro. Meer informatie: www.disnevlandparis.com. reserve ren via tel. 0900-09 90 of bij het reisbureau. We kennen het allemaal. Je bent net onderweg en denkt: 'heb ik het gas wel uitgedaan' of 'heb ik de reisdocumenten wel.' Wat te doen? Wij willen graag weten waarvoor u zou omkeren ais u net op weg bent. Stem mee in de Vakantievraag van de Week. Ga naar de website van deze krant en klik op de rubriek Reizen Persoonlijke hoogtepunten Vorige week vroegen we u naar het meest memorabele moment van al uw vakanties. Architectuur laat bij veel lezers een levenslange indruk achter, net als die bijzondere plek met de juiste sfeer. Uitslag: Indrukwekkende bouwwerken Idyllisch plekje Anders Grensverleggende vakanties Unieke ontmoetingen Romantisch momenten Vakantieliefdes Bijzondere accommodaties 31% 21% 16% 11% 10% 6% 4% 1% Dat het erg persoonlijk is blijkt wel uit de vele reacties die 'anders' invulden en hun eigen hoogtepunt doorgaven. Lezers Joke en Henk Duijvestijn: 'Onze meest geweldige reis met vele hoogtepunten is toch wel de Trans-Siberië Express van Moskou naar Peking via Mongolië. Een reis die wat vraagt van je vermogen tot relativeren.' Ab de Haas: 'Drie weken geleden maakten we een tochtje bij het meer van Brachiano, vijftig kilometer boven Rome. Min of meer toevallig raakten we verzeild in het oude dorpje Calcata. Tot onze verrassing werden we vergast op prachtig aangeklede acteurs en actrices, die speciaal voor ons privétheaterstukken opvoerden in rap Italiaans. Het is heel bijzonder om door een actrice verweten te worden dat ik haar 'had verlaten'. Ik kon niet anders dan wat excuses mompelen!' Lees online meer ervaringen van lezers. Strandverkiezing Langzaam wuivende palmen, knisperend goudgeel zand en kabbelend kristalblauw water. Met in het midden je eigen strandstoel. Maar waar ligt dat ideale strand van u? Denk eraan terug en kies uw favoriet in de Strandverkiezing op de website van deze krant. Vakantiegangers die op het laatste moment nog wat 'handige vakantiezinnen' willen leren voordat ze richting buitenland vertrekken, kunnen gebruik maken van een 'last-minute taalcursus' via de telefoon. Wie belt met 06-48 98 48 08 kan ruim honderd veelgebruikte 'va kantiezinnen' oefenen in de talen Spaans, Frans, Itali aans, Duits, Engels, Grieks, Turks en Zweeds. De cursist hoort de buitenlandse tekst, herhaalt de zin en kan luiste ren naar zijn uitspraak. De kosten van een gesprek varië ren al naar gelang de wijze van bellen (van vast naar mo biel of van mobiel naar mobiel), maar liggen, volgens me de-initiatiefnemer Robert Roomer, gemiddeld tussen de tien en twintig eurocent per minuut. Het telefoonnummer voor de 'handige vakantiezinnen' is een extra dienst van www.vakantjetaal.nl. Dit is een web site waar reizigers sinds twee jaar last-minute taalcursus sen kunnen downloaden in mp3, óf op cd kuhnen bestel len. (ADVERTENTIE) SC R i The best wtiy to trat/el SBS6 pag. 575 RTL4 reistext pag. 533 Hurghada/Rode Zee 8 dgn Vertrek 8,11,15,16,18,23,25 juli Hurghada/Rode Zee 8 dgn Vertrek 8,11,15,16,18,23,25 juli Sharm el Sheikti/Rode Zee 8 dgn Vertrek 8,15,22,29 juli Kotu of Banjul 7 dgn Vertrek 13,20,27 juli Banjul 7 dgn Vertrek 13,20,27 juli Fortaleza 9 dgn Vertrek 12,19,26 juli Fortaleza 9 dgn Vertrek 12,19,26 juli ALL INCLUSIVE llha do Sal/Santa Maria 8 dgn Vertrek 11,18,25 juli Combinatiereis Piramiden en Rode Zee 8 dagen Vertrek 1118,25 juli Combinatiereis incl. 4* Nijlcruise VOLPENSION 8 dagen Vertrek 11,18,25 juli Info bij uw ANVR/SGR reisburo of bel ons

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37