PZC Fracties oneens over verhogen grondprijs Drie jaar cel geëist tegen drugsdealer Frisse wind door Vlissings stadhuis Natuurorganisaties en visserij clubs praten over schelpdiervisserij 14p Badpaviljoen Domburg moet winter doorkomen Structurele bijdrage agenda weekenddiensten vrijdag 4 juli 2003 Zorgen over bereik van Omroep Zeeland Wachtgeld Showroom Fietser loopt hersenletsel op bij ongeval Huisartsen: Tandartsen: Apotheken: Dierenartsen: Thuiszorg: Pastorale dienst: Boogerd vreest voor teloorgang plattelandsregio's Speelweek Zuiddorpe Bieb Sas krijgt meer subsidie door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De Stichting Openbare Leeszaal en Biblio theek Sas van Gent krijgt voort aan jaarlijks 31.218 euro meer subsidie van de gemeente. Daarmee worden de financiële problemen opgelost, waarmee de bibliotheek al jaren wordt geconfronteerd. De tekorten zijn sinds 1999 door de voorma lige gemeente Sas van Gent aangezuiverd met eenmalige bijdragen, in afwachting van MIDDELBURG - Burgemeester K. Schouwenaar van Middel burg wil dat minister Brink horst (Economische Zaken) maatregelen neemt om ervoor te zorgen dat Omroep Zeeland in de hele provincie goed te horen is via de ether. In delen van Vlissingen, Middel burg, Dishoek, Westkapelle, Sluis en Cadzand valt het bei'eik weg op transistor- en autora dio's. Omdat Omroep Zeeland fungeert als rampenzender bij calamiteiten, maakt Schouwe naar zich zorgen over de voor lichting aan burgers. Omroep Zeeland is sinds 1 november te beluisteren via één etherfre quentie, 87,9 FM. De omroep is wel goed te beluisteren via de kabel, maar in delen van Zee land niet of nauwelij ks meer via de transistor- of autoradio. Als de stroom uitvaltkan dat leiden tot gevaarlijke situaties.. een herziening van de subsidie- systematiek. Die is er echter nooit gekomen. Dus kreeg het bibliotheekbestuur de afgelo pen twee jaar telkens een aan vullende subsidie van 22.689 euro. Voor dit jaar is het tekort becijferd op 29.322 euro. Voor de gemeente Sas van Gent was de komende fusie van de Zeeuws-Vlaamse leeszalen een reden om geen structurele op lossing te bedenken; maar voor B en W van de nieuwe gemeente Terneuzen juist wel. Het college wijst erop dat de fusie bedoeld is om het bibliotheekwerk te ver sterken, onder meer door beter efficiency en kwaliteit. „Naar onze mening kan het niet zo zijn, dat het bestuur van de door de fusie te vormen Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen wordt op gezadeld met een structureel te kort van een van de fusiepart- ners, waardoor de beoogde effi ciencywinst niet zou kunnen worden ingezet voor kwaliteits verbetering", aldus het college. Vandaar dat de bibliotheek er voortaan structureel 31.218 eu ro bij krijgt. Behalve het tekort zitten daar ook nog gestegen premiekosten voor de ziekte kostenverzekering in Voor deze zichtplek op industrieterrein Hogeweg zoekt de gemeente Hulst een opvallende winkel. foto Camile Schelstraete De Stichting openbare Biblio theek Terneuzen krijgt een een malige bij drage vanruim34.517 euro. Dat is het wachtgeld dat moet worden betaald aan de in 1997 ontslagen adjunct-direc teur. De afgelopen jaren is de ge meente de bibliotheek telkens tegemoet gekomen in de wacht geldverplichtingen, die nog tot en met 2012 doorlopen. B en W vinden echter dat de biblio theek vanaf volgend jaar zelf met een oplossing moet komen voor deze kosten. door Sheila van Doorsselaer HULST - De verhoging van de grondprijzen van de Hulster in dustrieterreinen met vijf euro per vierkante meter is een bron van discussie bij de fracties. De WD, Groot Hontenisse en Al gemeen Belang willen de huidi ge prijzen handhaven of zelfs naar beneden bijstellen. Zij me nen dat het bedrijven in een pe riode van economische terug gang juist interessant gemaakt moet worden grond te kopen. Het bedrijfsterrein aan de Hul- sterweg in Kloosterzande is op een kavelna uitverkocht. Er rest nog een perceel van ruim 2300 vierkante meter waarvan de grondprijs 2 5 euro per vierkante meter bedraagt. Het college van burgemeesters en wethouders wil de grondprijs verhogen tot dertig euro, nog te verhogen met btw. De gronduitgifte in Kloos terzande verloopt voorspoedig, maar dat is allerminst het geval bij de Hulster bedrijventerrei nen Hogeweg I, II en III. De ver kopen in het plangedeelte I en II verlopen uiterst moeizaam. Er is nog een oppervlakte van 21.489 vierkante meter be schikbaar aan de Aziëweg/Au- straliëweg. De geringe uitgifte is volgens het college te wijten aan de grote oppervlakte van de kavels, terwijl er juist vraag is naar kleinere kavels van zo'n duizend vierkante meter. Aan de vraag kan de gemeente wel voldoen, maar dan moeten er extra ontsluitingswegen wor den aangelegd. Volgens het college worden momenteel ge sprekken gevoerd met een aan tal geïntereseerden voor wie, zolang de optie loopt, de huidige grondprijs van 35 euro wordt gehandhaafd. Voor nieuwe kan didaten wil het college de grondprijs vaststellen op veer tig euro, exclusief btw. Ook wil het college een nieuwe ontslui- tingsweg laten aanleggen. In Hogeweg III is nog bijna 29.000 vierkante meter niet ver kocht. Ook hier speelt het pro bleem van te grote kavels. De gemeente hoopte een bedrijf met een grote showroom aan te trekken, maar meerdere kandi daten zijn afgehaakt. De ge meente houdt al rekening met het feit dat ook hier kleinere ka vels gecreërd moeten worden en wil daarom de grondprijzen (40 en 3 5 euro) verhogen met vi j f eu ro. A. Roctus, fractievoorzitter van Algemeen Belang vindt een prijsverhoging van twintig pro cent absurd. Hij kreeg bijval van WD-collega L. Reyns en L. Mangnus van Groot Hontenisse. De overige partijen onderschre ven echter het collegevoorstel. „Het zijn marktconforme prij zen die we gewoon trendmatig bijstellen. Daar is niks mis mee", aldus CDA'er A. Spon- selee. Wethouder Weemaes deed uit de doeken dat het college eerst ook geen prijsverhoging wilde, maar zich daartoe ge noodzaakt zag om de kleinere kavels te kunnen maken. „Die extra ontsluitingswegen kosten veel geld." Volgens Weemaes laat een be drijf het niet van vijf euro af hangen of het zich in de gemeen te wil vestigen of niet. door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van Justitie A. Flikweert heeft giste ren bij de rechtbank in Middel burg tegen een 42-jarige inwo ner van Terneuzen voor dealen in harddrugs en de uitvoer van cocaïne drie jaar cel. Een 40-jarige man uit Terneu zen hoorde voor zijn aandeel anderhalf jaar gevangenisstraf tegen zich eisen. Tegen een 56- jarige Terneuzenaar eiste de of ficier een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voor waardelijk. Flikweert zag de 42-jarige man als een tussen persoon, die in grote hoeveelhe den cocaïne en xtc-pillen han delde. Ook verdwenen flinke partijen coke richting België. Daarnaast werd 10 april dit jaar bij een huiszoeking 600 gram cocaïne en dertig xtc-pillen gevonden. Drie kilo amfetamine had hij in de diepvriezer van zijn stiefva der, de 56-jarige Terneuzenaar, gelegd. Het kon volgens de officier haast niet anders of daar moest een grote leverancier achter zit ten. De naam weigerde de ver dachte te zeggen. „Ik kwam in een verkeerd milieu terecht. Ik ben onder druk gezet. Ik moest van mijn schuld afkomen." Hij ontkende de coke te hebben uit gevoerd, maar de Belgische af nemer getuigde het tegendeel. De portier van Belgische dan cings had een keer een kilo coke afgenomen voor de prijs van 25.000 euro. De harddrugs von den hun bestemming in het uit gaanscircuit: op feesten en in discotheeks in Zeeuws-Vlaan- deren en België. Daarbij lieten de jongste verdachten zich ook niet onbetuigd. Zij leverden ook aan elkaar. Uit het dossier bleek dat de 42- jarige verdachte behoorlijk ver slaafd was aan cocaïne. „Ik be loofde coke aan vrienden tegen een leuk prijsje. Op die manier kon ik in mijn verslaving voor zien." Hij gaf toe dat er hard drugs de grens overgingen, maar de hoeveelheden waren volgens hem beperkt. Bij hem werden ook nog een wapen, twee pistoolaanstekers en een traangasbusje aangetroffen. De oudste verdachte werd naast het bezit van xtc-pillen ook hennepteelt verweten. Hij zei de wiet als pijnbestrijding voor zijn ernstig zieke vrouw te heb- >52- ben gebruikt. Nadat zijn vrouw was overleden was hij doorge gaan met de hennepteelt. Het trio werd 10 april dit jaar aange houden. De officier maakte onderscheid in de eis, omdat de 42-jarige verdachte over een langere pe riode forse hoeveelheden in GO dei dei ive Nil hel Zfl we harddrugs had gedeald en uit gevoerd. Raadsman F. de Vleesschauwer stelde dat de verdovende mid delen die zijn 42-jarige cliënt bewaarde niet voor de handel waren bestemd. Ook zou de Ter neuzenaar het slachtoffer zijn geworden van het criminele cir-1 cuit in Antwerpen. „Het is al- j leen de laatste twee j aar fout ge gaan." Raadsman M. Sul meen- de dat zijn 40-jarige cliënt in be perkte kring had gedeald. „Zijn eigen drugsgebruik was exces sief." De rechtbank doet 16 juli uitspraak. ZIJ! 's-HEER ABTSKERKE - Een achttienjarige fietser uit Kapel- Ie is woensdagavond ernstig ge wond geraakt bij een aanrijding met een bestelauto in 's-Heer Abtskerke. De fietser werd met hersenletsel overgebracht naar het Ooster- scheldeziekenhuis. Diezelfde avond werd hij overgebracht naar het Dijkzigt ziekenhuis in Rotterdam. De bestelauto werd bestuurd door een 42-jarige man uit de gemeente Borsele. De politie tast nog in het duister over de exacte toedracht van het ongeluk dat om tien over zeven plaatsvond op de T-splitsing van de Noordhoekweg en de Si- noutskerkseweg. Daarom ver zoekt de politie aan getuigen van de aanrij ding zich te melden op het politiebureau in Hein- kenszand. zir riz K va thi |tei all vil op zii he Di Di tif Al N df w w m ze ik VI ki 01 b: VI w H Z b 3 k STREEKACTIVITEITEN AARDENBURG -St.Baafskerk, 19.00 uur: Opening Culturele week met opvoering historisch spel; ABSDALE - Feestent Riet en Wulfsdijk, 19.15 uur: Kermis met onder meer le vend tafelvoetbal en fuif; AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten bieden; 14.00 uur: Bingo; De Hal le, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; Tref punt, 9.30 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaar ten en biljarten; BRESKENS Handelshaven,' 16:00-17.30 uur: Rondvaart Westerschelde;. CLINGE - Malpertuus, 13.30 uuT'Kaarten bieden en jokeren; 13.30 uur: Koersbal; Café De Landbouw, 20.00 uur: Kaarten; GRAAUW - Dorpshuis, 14.00'uur: KBO koersbal HEIKANT - Zaal Maton, 20.00 uur: Free Country Dancers gevorderden; 20.30 uur: Free Country Dancers beginners; 't Heike, 13.00 uur: Biljarten en pieren; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en volksdansen; 19.30 uur: Gezelschapsdansen;Receptie de Braak man, 19.00 uur: Duinvalleiplanten bekij ken in de Braakman; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bridge; Basiliek, 20.00 uur: Or gelconcert; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; OOSTBURG - Tienercentrum Time Out, 15.00 - 18.00 uur: Soos voor tieners van af 12 jaar; Centrum, Kermis tot en met maandag 7 juli; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur: Modelbouw; SAS VAN GENT - De Speye, 19.00 uur: Grutmoole volksdansen; 19.00 uur: Dansclub Lencor; 19.00 uur: Muziek school leerlingen showband Sas van Gent; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS gym en volksdansen, kaarten, ca nasta, biljarten heren; ST. JANSTEEN Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 20.00 uur: Country line dance; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljar ten en klaverjassen; Sporthal 't Zwaan tje, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje, 19.00-21.00 uur: Disco voor kinderen Van 8 tot en met 13 jaar; ZAAMSLAG Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; zaterdag 5 en zondag 6 juli 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Klooster zande, Hulst, Koewacht, St. Jansteen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoe ken: Huisartsenpost De Honte, Wielin genlaan 2, Terneuzen in ziekenhuis De Honte), tel. 0115 643000 (altijd eerst bel len). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken. Huis artsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115 643000 (altijd eerst bellen). West-Zeeuws-Vlaanderen: C. Hans, Nieuwstraat 55, Oostburg, tel. (0117)453580. Spreekuur zat. en zon.12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: E. O. M. Neve, Koninginnelaan 22,Ter neuzen, tel. (0115)617667. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18-18.30, zon. 12-12.30 uur. Gemeente Terneuzen: DienstapotheekTerneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voorspoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00 17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Huist. Oostburg en Zuidzande: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117) 452170, zat. 10-12.30 en 13-16.30, zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur. Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Ax el, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: J. J. L. M. Kop, Axel, Bastionstraat 2, Ax el, tel. (0115) 561488. Spreekuur, zat. 11- 12 uur,IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuurzat. 13enzon. 12uurindedie- renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12.30- 14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117 454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. (0117)452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuurzat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Kapel- lebrug, tel. (0114)312701. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer (0115) 442161. Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaande ren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0117) 456500, Ka naalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Tele foonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zee land, kraamcentrum Zeeuws-Vlaande ren, dagen nacht bereikbaar via tel. (0113)224022. Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24uur: Bereikbaarvia mobielnummer06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen, 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur: Bereikbaarvia mo bielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereikbaarvia mobiel nummer06 53997850. TERNEUZEN - De Zeeuwse eu roparlementariër J. Boogerd- Quaak (D66) vreest dat de ont wikkeling van plattelandsre gio's in Nederland in de proble men komt door het nieuwe landbouwakkoord dat vorige week tot stand is gekomen. Ze stelde dit gisteren tijdens de zit ting van het Europees parle ment in Straatsburg. „In het licht van de uitbreiding van de Europese Unie is het goed dat er een nieuw land bouwakkoord ligt, maar het mag echter niet zo zijn dat er on voldoende hulp is voor de om schakeling op het platteland naar nieuwe bronnen van in komstenbronnen", voerde de landbouwspecialiste aan. Boo gerd pleitte voorts voor het in voeren van een criterium in de nieuwe verordening platte landsontwikkeling, waardoor regio's alsnog kunnen rekenen op voldoende middelen om de omschaling naar andere inkom stenbronnen dan de pure agra rische bedrijfsvoering zoals zorgboerderijen, biologische landbouw en culturele manifes taties. Een extra bron van zorg is vol gens Boogerd de wijze waarop de Nederlandse overheid om gaat met de Europese subsidie gelden. „Met nog minder geld uit Brussel moet het snel afgelo pen zijn met de overbodige bu reaucratie. Als de Nederlandse overheid de schaarse middelen niet adequaat gebruikt zal de omschakeling naar nieuwe diensten op de tocht komen te staan", aldus Boogerd. Volgens de D66-politici uit Zaamslag ontbreekt momenteel in Den Haag een duidelijke visie op de toekomst van plattelandsre gio's. „Dat kan niet langer", vindt ze. ZUIDDORPE - De speelweek voor de jeugd van Zuiddorpe en Overslag staat dit jaar in het te ken van het thema 'strand'. Kinderen die willen meedoen kunnen zich woensdag 16 juli om twaalf uur inschrijven bij de gymzaal in Zuiddorpe. De speelweek wordt dit jaar gehou den van 25 tot en met 28 augus tus. Het programma staat al voor een groot deel op poten. Er is een knutselmiddag en de kin deren gaan strandhutten bou- VLISSINGEN - De volledige voorgevel van het Vlissingse stadhuis is gesloopt. Met zware drilbo ren werden gisteren de laatste stenen weggesla gen. Het nieuwe stadhuis krijgt een volledig gla zen pui. Het gebouw moet openheid uit gaan stra len. „Het werk ligt op schema. In het najaar van 2004 kan het stadhuis weer open", verwacht N. Afman van de gemeente Vlissingen. door Harmen van der Werf DEN HAAG - Visserij- en na tuurorganisaties zitten voor het eerst sinds jaren weer bij elkaar om te praten over de toekomst van de schelpdiervisserij in de Waddenzee en Oosterschelde. Ze zijn door het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit (LNV) samengebracht in een beleidsadviesgroep. Gis teren is de groep geïnstalleerd. Het samenbrengen van visserij en natuurclubs heeft alles te maken met het nieuwe beleid voor de schelpdiervisserij dat dit jaar moet worden geformu leerd. De beleidsadviesgroep gaat als klankbord fungeren. S. de Jong, oud-voorzitter van de Waddenadviesraad en burge meester van het Groningse Leek, is aangesteld als onafhan kelijk voorzitter. Het ministerie vond dat nodig om te voorko men dat tegenstellingen de dis cussies te veel gaan vertroebe len. De afgelopen jaren hebben visserij- en natuurorganisaties regelmatig met de koppen te genover elkaar gestaan. De producentenorganisaties van de mosselcultuur en kok kelvisserij laten zich in de beleidsadviesgroep vertegen woordigen door hun voorzit ters, T. Verb ree (burgemeester van Reimerswaal) en D. Luteijn (directeur Delta). Verder heb ben het Productschap Vis, de Waddenvereniging (directeur H. Revier), Vogelbescherming Nederland en Natuurmonu menten zitting in het adviesor gaan. Het eerste belangrijke moment in de discussie over de toekomst van de schelpdiervisserij is de presentatie eind juli van de sa menvatting van de evaluatie van het sinds 1993 gevoerde be leid. In dat stuk komen de hoofdconclusies. Verschillende regiobijeenkomsten staan voor augustus en september op het programma, onder meer in Yerseke. Secretaris H. van Geesbergen van de producentenorganisatie j voor de mosselcultuur hoopt dat het nieuwe beleid er in elk geval toe zal leiden dat de schelpdier- j sector meer armslag krijgt in de nu gedeeltelijk gesloten Wad denzee. Het oude beleid heeft de visserij in zijn visie in een keurs- lijf gedrukt, waardoor vooral de laatste jaren onnodig veel mos selzaad verloren is gegaan door stormen. „Ook vogels hebben daar niets meer aan." Zeker zoveel waarde hecht Van Geesbergen aan acceptatie van het beleid door natuurorganisa ties. Dat is in het verleden niet gebeurd. Met de sloop van de voorgevel moet de ergste her rie voor omwonenden voorbij zijn. Vanaf begin dit jaar al worden binnen- en buitenwanden van het stadhuis gesloopt. Ook de voormalige publieke tribune moest met jekkers worden afgebroken. De voorgevel bestond uit dubbel metselwerk en een zware betonnen wand. Het gerenoveerde gebouw krijgt een centrale balie en een overdekte met glas overkapte binnenplaats. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek DOMBURG - De gemeente Vee- re en projectontwikkelaar Van Garderen en Dekker kijken wat ze kunnen doen om het Badpa viljoen in Domburg de winter door te laten komen. Dat zei wethouder J. Bostelaar gisteren na afloop van een ge sprek met de projectontwikke laar over de gevolgen van de be slissing van de Raad van State. De Raad heeft woensdag beslist dat de verbouwing en restaura tie van het Badpaviljoen te ko lossaal is en dat de plannen dus niet mogen doorgaan. Dat betekent dat het zwaar ver pauperde monumentale pand voorlopig niet gerestaureerd kan worden. Bovendien moest de projectontwikkelaar voor het einde van dit jaar met de werkzaamheden beginnen om de eerder uitgestelde rijksbij drage van 800.000 euro te krij gen. Zonder dat bedrag kan het gebouw niet verbouwd worden, zegt Van Garderen en Dekker. „Het belangrijkste op dit mo ment is het tegengaan van de verdere verpaupering", zegt Bostelaar. „Ik heb met de pro jectontwikkelaars gepraat over hoe dat kan worden aangepakt. Daarover kan ik op dit moment nog niks zeggen. Maar het plan aanpassen zodat het complex veel kleiner wordt, wat de Raad van State en de familie Helb voorstellen, is niet mogelijk. De verbouwing en de restauratie zijn dan niet meer rendabel", al dus de wethouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 42