Overweldigend aantal deelnemers Delta week Excelsior weer naar Bruinisse Zwemmers duiken bij Sluis open water in Gareth Lau maakt wildcard te gelde .21 leiier Henk van Zweden wordt soms niet goed van zijn fanatisme Sterke start Provoost uitslagen agenda vrijdag 4 juii 2003 Thijs Slagboom verdedigt titel in Zierikzee Handicap Oceaanoversteek atletiek Biljarten Korfbal Motorsport Paardensport ■SS Voetbal ■11 Wielrennen Zeilen Zwemmen Biljarten Motorsport Honkbal Tennis ■11 Zeilen ■H Zwemmen door Pieter van Klinken COLIJNSPLAAT - De jaarlijk se Deltaweek, van morgenoch tend tot en met volgende week zondag, trekt dit jaar zoveel wedstrijdzeilers dat het pro gramma moest worden aange past. Vooral in de ORC-klasse is de deelname overweldigend bij de wedstrijden op de Ooster- schelde. Er zijn dit jaar in totaal ruim tweehonderd deelnemers aan de Deltaweek. Daarvan komt meer dan de helft uit in de ORC-klas se. Organisator Kees van der Vaart vond het daardoor onge oorloofd om alle ORC-boten te gelijk te laten varen. „Eigenlijk ligt het probleem vooral op za terdag. Dan is er een korte wed strijd, waarbij alle boten vrij dicht bij elkaar blijven. Maar ruim honderd boten die tegelijk om één boei moeten, dat zagen wij niet zitten." De Zeeland- brugwedstrijd I van morgen is daarom voor de ORC in tweeën gesplitst, 's Morgens strijdt de ene helft, 's middags de andere helft. In diezelfde ORC-klasse wordt ook het Open Nederlands kam pioenschap gevaren. In vijf ver schillende wedstrijden wordt bepaald wie de beste schipper is. De wedstrijden die hierin meetellen zijn morgen, zondag en volgende week vrijdag, za terdag en zondag. Voor IMS-boten is dit jaar ook WESTERHAAR - Bennie Pro voost maakt na twee ronden deel uit van de kopgroep in het Nederlands damkampioen schap voor junioren, dat in Wes- terhaar wordt gehouden. De dammer uit Aagtekerke, die gezien zijn goede prestaties in het afgelopen seizoen tot de fa vorieten voor de nationale titel behoort, begon met een klin kende overwinning op Steven Wijker uit Heerhugowaard en speelde daarna gelijk tegen Ernst-Jan de Bruijn uit Zeg veld. weer deVeronica-race, volgende week vrijdag. Van der Vaart: „Er doen er dit jaar iets minder mee dan vorige jaren, omdat tegelijk ook de zeewedstrijd van Sche- veningen naar La Rochelle is. Dat scheelt ongeveer dertig deelnemers. Maar omdat bij de ORC het NK is, komen daar ex tra mensen op af. Dat compen seert elkaar." Aan de Deltaweek doen behalve IMS- en ORC-bo ten ook rond- en platbodems, J24, J22, ongemeten zeilboten en de Max Fun mee. De wed strijden beginnen elke dag rond tien uur. Behalve volgende week vrijdag, dan staan de lange wed- strijden op het programma. ZIERIKZEE - Op de banen van ltc Zierikzee beginnen morgen de tenniswedstrijden van het Dikke Toren Toernooi. Volgende week zondag staan worden de finales gespeeld. Over het aantal inschrijvingen van deze twintigste editie van het toernooi is de organisatie ui termate tevreden: er zijn 302 deelnemers tegen 225 tennissers vorig jaar. Gedurende het toer nooi zullen er meer dan 260 par tijen worden gespeeld. De winnaar van 2002 in de hoogste mannencategorie (HE3), Thijs Slagboom uit Mid delburg, wordt wederom als grootste kanshebber op de titel beschouwd. Ook in het mannen- dubbel (HD3) zal Slagboom, met partner Dimitri van Hoof, de titel van vorig jaar verdedi gen. In het gemengd dubbel (GD3) zijn Jacco de Looff uit Zierikzee en Corine Davidse als eerste geplaatst, terwijl een klasse lager (GD4) Patrick Meuldi j k en Martine Verschoore als hoogste staan genoteerd. In het mannenenkel HE4 en man- nendubbel HD4 wordt ver wacht dat Johan van Urk uit Zierikzee, met dubbelpartner Robert Praet, hoge ogen zal gaan gooien.De overige catego rieën betreffen deelnemers met speelsterkte 5 tot en met 8. Ik móet altijd anderen inhalen tor Pieter van Klinken GOES - Miljoenen Nederlan ders trekken er rond deze maan den op uit. Een jaar hard ge werkt. Een paar weken rust. Niks doen, lekker luieren aan (jet strand. Zeiler Henk van Zweden (47) trok er een paar weken geleden ook op uit met zijn zeilboot. Maar rust? Geens- zins. „Als ik een boot aan de ho rizon zie, moet ik hem inhalen." oAf en toe word ik ook niet goed van mezelf", lacht de sympa thieke schipper van de Beau Ba teau. „Ik heb nooit rust, ik móet altijd anderen inhalen. Anders vind ik er niks aan. Mijlenlang op zee varen, zonder iemand te zien, vind ik niet leuk. Ja, ik zeg het ook wel eens tegen mezelf. Doe eens gezellig en normaal." 'De Middelburger is bloedfana- tiek als het op zeilen aankomt. Altijd wil hij beter worden. Rooit is hij uitgeleerd. Van Zwe den; „Ik heb ook geluk met mijn werk. Ik ben jachttuiger. Ik werk bij een bedrijf dat masten maakt. Schippers kunnen die zelf niet opzetten, dus daar zorg ik voor. Het kan wel zelf, maar vergelijk het maar met een keu ken, Als je die koopt, zet je die er ook niet zelf in. Maar ik kom zo i bij heel veel boten en daar doe ik vaak veel tips op over hoe je net weer iets sneller kan varen. Henk en zijn vrouw Leonie van Zweden hebben hun huidige boot pas een j aar. Het is een First 390, een kajuitboot die uitste kend geschikt is voor wedstrij den. Voor deze boot had hij een andere. Een Extension die ook alBeau Bateau heette. „Ik was op zoek naar een naam voor de nieuwe boot. Andere schippers zeiden dat het toch weer Beau Bateau ('mooie boot' in het Frans) moest worden. Het was al een fenomeen geworden. Ah, daar heb je Henk en Leonie in tun jacht, was de reactie als ze ons zagen." Het huidige schip is nieuwer, luxer en behoeft daardoor min der onderhoud. Gunstig voor Van Zweden. Hij houdt name lijk niet van klussen aan de boot. Hij wil zeilen. „Het groot ste verschil tussen de vorige en de huidige boot? De vorige was van hout, dit is een varende tup- perwaredoos van polyester. Van Zweden doet veel om zijn boot in een optimale conditie te houden. In wedstrijden wil hij zo goed mogelijk presteren. Hij wordt door anderen wel eens één van de fanatiekste schip pers genoemd. Hij stelt hoge ei sen aan zijn bemanning. Alles moet perfect zijn. „Ik eis wel veel, inderdaad. Maar ik kan niet zeilen zonder bemanning en zij niet zonder boot. Ik zorg ervoor dat ze met het beste ma teriaal mogen werken. Er is ook nooit iets kapot bij mij. Al voor het stuk is, vervang ik het. Ik ben dan wel fanatiek, maar je moet verder wel leuk zijn. Als je je bemanning alleen maar af blaft, komt er nooit meer ie mand op je boot. Ik vaar al vijf jaar met dezelfde mensen." Vanaf morgen doet de Middel burger mee aan de Deltaweek in de ORC-klasse. Het is een klasse die net iets minder professioneel is dan de IMS-klasse. Bij zeilen is de handicap belangrijk. In de IMS wordt een boot exact gewo gen, alles is tot in de puntjes be keken en daaraan is een handi cap verbonden. Bij de ORC-klasse is de weging iets anders. Daar is het niet zo pre cies, maar wordt aan de ken merken van de boot een bepaald gewicht, en dus handicap, toe gekend. Het lijkt voor een fanatiekeling als Van Zweden gek dat hij zijn boot niet mee laat doen in de IMS-klasse. De reden: de kos ten. „IMS-zeilen is zo duur. Het meten is prijziger, want de boot moet over een weegbrug. Dat is wel niet zo'n probleem, want dat heb ik met de Beau Bateau ook gedaan. Maar alle andere kosten, zoals van geavanceer der computerprogramma's, zijn gigantisch. Bovendien is er meer competitie in de ORC, dus is het leuker." En wat voor een topsporter heel gek klinkt: Van Zweden mag dit jaar langzamer varen dan vorig jaar om toch tot dezelfde resul Zeiler Henk van Zweden (met zijn vrouw Leonie): „In de zomer ben ik absoluut niet sociaal voor mijn familie, hoor. Ik ben altijd weg." foto Willem Mieras taten te komen. „Omdat ik mijn boot exact heb laten wegen is mijn handicap lager geworden. De boot is namelijk 250 kilo zwaarder dan vorig jaar werd geschat." Toch durft hij over de verwachtingen niet veel te zeg gen. „Ik ken eigenlijk alleen de regionale tegenstanders goed genoeg om daar iets over te kun nen zeggen. Ik ben tevreden als ik bij de eerste tien eindig. Het is namelijk een open NK dat geva ren wordt, dus er komen mis schien wel schippers op af die er riormaal niet zijn." Van Zweden is blij dat de Delta week voornamelijk op de Oos- terschelde is. Het is volgens hem mooi schoon water, er is geen grote vaart en de havens zijn ge zelliger. Bovendien is varen op zee niets voor hem. „Het is niet mijn tic." Een oceaanoversteek is het enige dat hij wel zou wil len doen. Puur om het gedaan te hebben. Maar na enig doorvra gen blijkt hij toch wel wat te voelen voor wedstrijden als de Volvo Ocean Race. „In eerste in stantie zeg ik nee. Alles is zo so ber en hygiëne is er nauwelijks. Een halve tandenborstel voor de hele bemanning. WC-papier: vijf blaadjes per keer. En je kan je vier weken niet douchen. Al les om maar gewicht uit te spa ren. Dat lijkt me niets. Maar toch, als ze het me vragen, doe ik het wel. Het is een stukje erken ning, herkenning en prestige in de zeil wereld." Dat Van Zweden voor zo 'n Volvo Race dan lang weg is van huis, is niet het probleem. „Ik ben er so wieso de hele zomer nooit. Van april tot oktober ben ik zo'n beetje altijd op de boot. Ja, in de zomer ben ik absoluut niet soci aal voor mijn familie, hoor. Ik ben altijd weg. Maar dat haal ik dan in de winter wel weer in. In de zomer ben ik bezig met wed strijden of ben ik op vakantie." door Rudy Booqert ZIERIKZEE - Op dinsdag 15 ju li landt Excelsior weer in Brui nisse voor de jaarlijkse oefen wedstrijd tegen de Schouwen- Duivelandse voetbalselectie. Voor de Rotterdamse degradant uit de eredivisie is het de tweede wedstrijd in de voorbereiding op het nieuwe seizoen in de eer ste divisie. Drie dagen eerder opent Excel sior het voetbaljaar, inmiddels volgens traditie, met het oefen duel met het Flakkees elftal in Dirksland. De Rotterdammers treden voor het eerst sinds j aren aan zonder Adri Koster. De Schouwse oefenmeester kréég enkele dagen voor het laatste nacompetitieduel met Emmen zijn congé. Hij mocht die wed strijd nog wel op de bank plaats nemen, maar daarna kwam er een einde aan zijn ruim vijf jaar durende dienstverband bij Ex celsior. Hoogtepunt was de pro motie naar de eredivisie in 2 0 0 2 Per 1 juli wordt Koster officieel opgevolgd door Henk van Stee, die vorig seizoen op non-actief werd gezet als trainer van eredi- visionist AZ. Van Stee ging daar niet zonder slag of stoot. Hij meende recht te hebben op een andere functie binnen de club, maar het gesteggel daarover werd beëindigd met een afkoop som. Na een serieuze flirt met Sparta kwam Van Stee uitein delijk toch terecht bij de derde club van Rotterdam: Excelsior. Behalve Koster vertrok aan het einde van het seizoen tevens een aantal spelers bij Excelsior, on der wie topscorer Said Bouta- har, Brian Pinas en Mark Ny- gaard. Zij zullen dinsdagavond 15 juli dus niet in Bruinisse op het veld staan. De regiocommis sie Schouwen-Duiveland heeft inmiddels twintig spelers uitge nodigd voor het jaarlijkse pres- tigeduel, dat Excelsior vorig jaar met 0-7 won (met een hat trick binnen negen minuten van Cecilio Lopes). Opvallend is het hoge Zierik- zee-gehalte in de Schouwse se lectie. Maar liefst acht spelers van de zondag-derdeklasser hebben een uitnodiging ontvan gen. Bij dat achttal zitten overi gens Serge Berrevoets, Elmar Verhage en Rutger Kooman, die vorig seizoen ook al in de Schouwen-Duivelandse elftal len speelden, maar toen een an dere club vertegenwoordigden. De keuzeheren hebben vijf spe lers overgeheveld uit de selectie van onder 23 jaar: Fred van de Helm, Lex Zwang, Barry Steen- poorte, GertjanTierie en Rutger Kooman. Het duel begint om 19.00 uur en staat onder leiding van een door de KNVB aan te wijzen scheids rechter en assistent-scheids- rechters. Selectie Schouwen-Duiveland: Theunis-Henk van den Berge, Mare Giljam (beiden Bruse Boys), Mariko Rouw, Anco van der Linde (beiden DFS), Fred van de Helm (Dreischor Ronald Zwager, Lex Zwang, Bar ry Steenpoorte (allen Duiveland), Leon de Bruine, Gertjan Tierie (bei den SKNWK), Jaco van der Schee, Patrick Roggeband, Thomas Vos, Jarno Vermeule, Barry Hage, Rutger Kooman, Serge Berrevoets, Elmar Verhage (allen Zierikzee), Martin Kiesenberg, Niels van de Moezel (beiden ZSC'62). Selena van Hoek, hier zwemmend in het kanaal tijdens de vorige editie van de open-waterwedstrijden in Sluis, doet morgen ook weer mee. foto Peter Nicolai door Jeroen Dellebeke VLISSINGEN - Het kanaal van Sluis naar Hoek vormt morgen en zondag het decor voor de start van het Zeeuwse Open Wa ter Zwemseizoen. Het is de vier de wedstrijd in de Nationale Kalender en staat bij de Zeeuw se verenigingen hoog op de agenda. Vrijwel de gehele Zeeuwse en Nationale lange af- standtop komt aan de start. De organisatie had vorig jaar nog moeite met het organiseren van hun 31e uitgave, maar dit jaar zijn de handen ineen gesla gen met zwemverenigingen uit de regio en kan voor de 32e keer de Internationale Lange Af standwedstrijd georganiseerd worden. Lange Afstand wed strijd, want het langebaan- zwemmen bestaat met ingang van dit seizoen niet meer. Af standen vanaf 2.000 tot 10.000 meter worden samengevat in het Lange Afstandzwemmen, meer dan 10 kilometer wordt te genwoordig Marathonzwem- men genoemd. De wedstrijden die georgani seerd worden, variëren van 500 meter voor de allerkleinsten tot de 3000 meter op zaterdag en de 8 kilometer op zondag voor se nioren. Alle afstanden, met uit zondering van de 8000 meter, zijn opgenomen in het Zeeland beker klassement en mede daar door komt er een grote Zeeuwse delegatie aan de start. Zij zullen allemaal vechten voor een hoge klassering in de strijd om de Zeelandcup. Bij de mannen vrije slag zal de strijd gaan tus sen Charles Potin van Luctor et Emergo, Michiel Soolsma van De Stormvogel en Roel Dellaert van De Bruinvis. Marinka Bil, eveneens van De Stormvogel, kan furore maken bij de vrou wen vrije slag. Ze zal daarbij concurrentie ondervinden van clubgenote Selena van Hoek en ZCK-zwemster Daisy de Rid der. René van Oudenaarde heeft bijna vrijspel op de schoolslag. De Zeelandia-zwemmer is een van de weinige Zeeuwen die zich wagen op de 3000 meter schoolslag. Bij de vrouwen is het Linda Vink (Koewacht) die weer de strijd aanbindt met As- trid Koert van MNC Dordrecht. Met clubgenotes Eline Nijskens en Anne Mortier lij kt de winst in het verenigingsklassement al weer goed onderbouwd. zaterdag. hipillencompetitie. Vijfde wedstrijd voorde Ir. Knaapbokaal. Aanvang: 11.00 jjur. Locatie: sportpark Het Schenge in Goes. Driebanden toernooi Baarends. Finale. Locatie: Café Baarends, Goes. Aanvang: 13.00 uur. Nederland kampioenschap beachkorf- Locatie: strand van Vrouwenpolder. Aanvang: 10.00 uur. Finale: 16.00 uur. Wemeldinge. Clubwedstrijd Mc de Sproeier. Aanvang trainingen: 11:00. Aanvang wedstrijden: 12:30. Klassen 50cc, 65cc, 85cc, 125cc, 250/500cc. Loca tie: Oude Polderweg Wemeldinge. Dressuur LR en PC Oranjezon. 9.00 uur: paarden klasse B, M1 en Z2. 10.36 uur: paaarden klasse Z1. 13.00 uur: paarden klasse L2. 13.52 uur: paarden klasse L1. 14.00 uur: pony's klasse LI. 14.07 uur: pony's klasse M2.14.52 uur: pony's L2 en paarden M2. Verenigingsdressuur. 13.00 uur: Acht en viertallen. Locatie: manege De Een dracht, aan de Rijkebuurtweg 8 te Vrou wenpolder. Kooizaalvoetbaltoernooi. Locatie: Café Jeffrey's in Sas van Gent. Aanvang: 12.30 uur. Finale: omstreeks 20.30 uur. Ronde van Nieuwdorp. 15.30 uur: Nieu welingen (50 km). 11.00 uur: jeugd, cate gorie 1 t/m 7. Organisatie: ZRTC Theo Middelkamp. Deltaweek. Zeelandbrugwedstrijd 1. Aanvang: 10.00 uur. Klassen: IMS, ORC, rond- en platbodems, J22, J24, ongeme ten boten en Max Fun. Wedstrijd voor ORC wordt 's middags voortgezet en is tevens onderdeel van Open NK. Locatie: Zierikzee, De Val. Internationale langebaan zwemwed strijd Sluis-Hoeke. 11.30 uur: 3000 meter vrije slag mannen; 11.40 uur: 3000 meter vrije slag vrouwen; 12.30 uur: 500 meter vrije slag jongens mïnioren 5, 4, 3, en 2; 12.35 uur: 500 me ter vrije slag meisjes minioren 5, 4, 3, en 2; 12.40 uur: 1000 meter vrije slag jon gensjunioren 1 en minioren 6; 12.50 uur: 1000 meter vrije slag meisjes junioren 1 en minioren 6; 13.10 uur: 1000 meter schoolslag masters mannen 25+, 35+, 45 55+; 13.15 uur: 1000 meter schoolslag Masters vrouwen 25+, 35+, 45+, 55+; 13.45 uur: 1500 meter vrije slag jongens junioren 2 en 3; 13.50 uur: 1500 meter vrije slag meisjes junioren 2 en jeugd 1; 14.15uur:3000m schoolslag mannen se nioren open; 14.20 uur 3000 meter schoolslag vrouwen senioren open; 15.15 uur: 1000 meter vrije slag Masters mannen 25+, 35+, 45+, 55+; 15.20 uur: 1000 meter vrije slag Masters vrouwen 25+, 35+, 45+,55+. zondag_ Koppeltoernooi driebanden Kwaden- damme. Finale. Locatie; 's Landswelva ren, Kwadendamme. Aanvang: 13.00 uur. Vlissingen-Oost, organisatie MSV De Uitlaat. 2- en 3-uurs teamcross. Aan vang trainingen: 10.00 uur: 65/85cc teams, 10.30 uur: 125/250/500cc teams. 12.00 uur: Aanvang 2-uurs 65/85cc. 14.30:3-uurs teams 125/250/500cc. Loca tie: Engelandweg Vlissingen-Oost. ■Ill' Tennis Terra reizen Souburg toernooi. Finales Nationaal Ranglijst toernooi. Mannen- Rotterdam. World Port Tournament, zeven de speeldag: Nederland - Eastern Connecti cut State University (VSt) 12-0 (8 innings), Taiwan-Cuba4-1. Stand: 1. Nederland 6-12 (38-3), 2. Cuba 7-10 (39-13), 3. Taiwan 7-6 (27-314. Eastern Connecticut 6-2(11 -32), 5. Zuid-Afrika 6-2 (16-52). Schake Leeuwarden. NK. Mannen, zevende ronde: Van den Doel - Stellwagen 1-0, Van Wely - l'Ami 1-0, Tiviakov - Ernst 1/2-1/2, Janssen - Delemarre 1-0, Nijboer - Van der Wiel 0-1. Stand: 1Stellwagen, Van Wely 5,3. Tiviak ov 4, 4. Ernst, Van der Wiel, Delemarre 3,5,7. Van den Doel, l'Ami, 3, 9. Janssen 2,5, 10. Nijboer 2. Vrouwen, achtste ronde: Hamelink - Van Weersel 1-0, Lanchava - Bensdorp 1/2-1/2, Schuurman - Peng 0-1. Stand: 1. Peng 7, 2. Lanchava 5,5, 3. Schuurman 4,5, 4. Hame link 3,5. Van Weersel, Bensdorp 2. Sportprijsvragen Maar het is juist in de categorie- en jeugd, junioren en minioren dat de Zeeuwen meedoen om de prijzen. Uit de Vlissingse ploeg van De Stormvogel zijn er hoge verwachtingen van Danique van Peenen, Yaïr Klazen en Ta- marah Loppies. Ook ZC Koe wacht heeft toppers in de gele deren en ziet podiumplaatsen in de zwemtweeling Carmen en Niek de Ridder, Linda Vink en Roderick van Doeselaar. De Schelde heeft met Shanyra van Bambost en Kevin Hondsmerk enkele goede zwemmers inge schreven. Vrijwel de gehele na tionale top komt aan de start in Sluis, grote afwezige is wel Edith van Dijk, die vorige week in Breukelen een toptijd neer zette op de 2000 meter vrije slag. De wedstrijden beginnen zater dag om 11.30 uur met de 3000 meter vrije slag. 's Zondags start de halve marathon om 12.00 uur. Start en finish zijn gelegen bij de kade in het centrum. Lucky Day: 2-4-7-12-14-19-21-34-38-40-46- 50-54-57-58-65-68-69-73-78 (onder voorbe houd) Londen. Wimbeldon, 13,4 miljoen euro. Mannen, kwartfinales: Federer (Zwi/4) - Schalken (Ned/8) 6-3 6-4 6-4, Grosjean (Fra/13) - Henman (GBr/10) 7-6 3 6 6-3 6-4, Roddick (VSt/5) - Björkman (Zwe) 6-46-2 6-4, Philippoussis (Aus) - Popp (Dui) 4-6 4-6 6-3 6- 3 8-6. Indeling halve finales: Federer - Rod dick, Grosjean - Philippoussis. Vrouwen, halve finales: Serena Williams (VS/1- Henin (Bel/3) 6-3 6-2, Venus Williams (VS/4) - Clijsters (Bel/2) 4-6 6-3 6-1 Jeugdtoernooi: Jongens, derde ronde: Ba ker (VSt/2) - Huta-Galung (Ned) 6-2 6-2. Meisjes, derde ronde: Tsjakvetadze (Rus) - Krajicek(Ned/3) 1-6 6-4 8-6. Oost-Souburg. Terra Reizentoernooi. VE 3: Anneke Hoogesteger-Jose de Wit 6-2 6-4, VE 5: Chantal van As-Rachelle de Reu 6-3 7-6. VD 6: De Kraker/Meulenberg-Guingo- /van den Heuvel 6-4 7-6, Meijer/van Kem- pen-Marijs/Maat 6-3 6-4. ME 3: Antoinne van Bockel-Jaco Dorenbos wo, Yorick Si- monis-Duncgn Blaakman 6-1 6-3, Mare Fe- lius-Robbert van Swelm 7-5 6-2, Rikkert van der Wef-lprestis Moloppdis 7-5 6-3, Martijn Thelen-Lennart Gouka wo. ME 4: Mictliel van Kuijk-Sven Vermeulen 4-6 6-3 6-2, Charlie van Swelm-Fred Hendrikse 6-2 6-1. ME 6: Coen de Water-Thimo Petri 6-3 6-2, Leander Bendele-Tjerry Kreukniet 6-4 3-6 7-6. ME 5-6 35+: Sjaco Nieuwenhuyze- -Harry Riemens 6-3 6-1Klaas Marijs-Rene Broerse 6-3 6-2. MD 3: Blackman/Black- man-Huis in 't Ved/Felius 6-4 6-3, Slag boom/van Hoof-Van den Broek/Blackman 6-1 6-2, MD 6: Van Bremen/de Regt-Goos- sens/Jansen 6-4 6-4. GD 5: Lijbers/Kreik- amp-Alders/Meertens 7-6 6-4. Stavanger. Noorse Open, World Tour beachvolleybal. Mannen, kwalificaties, der de ronde: Klemperer/Rademacher (Dui) - Max Backer/Emiel Boersma (Ned) 21-19 21- 16, Vrouwen, groep F: Bruschini/Solazzi (Ita) - Kadijk/Leenstra(Ned) 16-21 21-1915-11, Ka- dijk/Leensta - Cook/Sanderson (Aus) 21-19 26-24. Stand: 1Kadijk/Leenstra 2-2,2. Arva- niti 2-2,3. Cook 2-2,4. Bruschini 2-2. enkel: 15.00 uur. Vrouwenenkel: 13.30 uur. Mannendubbel: 16.30 uur. Vrou- wendubbel: 16.30 uur. Locatie: tennis park TC Souburg in Oost-Souburg. Deltaweek. Zeelandbrugwedstrijd 2. Aanvang: 10.00 uur. Klassen: IMS, ORC, rond-en platbodems, J22, J24, ongeme ten boten en Max Fun. Wedstrijd voor ORC is tevens onderdeel van Open NK. Locatie: Zierikzee, De Val. Internationale Halve Vlaanderenmara- thon. Locatie: kanaal van Sluis naar Hoeke. Programma: 12.00 uur: 8000 m vrije slag mannen sen; 8000 m vrije slag vrouwen sen; 8000 m schoolslag man nen sen; 8000 m schoolslag vrouwen sen. door Eugène de Kok OOST-SOUBURG - Op zijn eer ste A-toernooi speelt Gareth Lau uit Vlissingen vandaag in de kwartfinale tegen de als eer ste geplaatste Tim de Rooij uit Nieuw-Vennep. Op het Terra reizen Souburg toernooi won Lau gisteren verrassend van een andere Zeeuwse debutant, Thijs Slagboom: 2-6, 6-3, 6-3. De 21-jarige Lau uit Vlissingen verloor de eerste set van de iets hoger ingeschatte Slagboom, maar begon daarna meer te ten nissen en won de volgende twee sets eenvoudig. „Ik gebruik de wildcard erg goed", zei de tevre den tennisser 's avonds. „Ik heb nu twintig punten en sta volgen de week rond de 250e plaats op de ranglijst. Dat zal me helpen in al die andere A-toernooien." Lau is de enige Zeeuw in de kwartfinales van het met één ster gewaardeerde A-toernooi. Marc Felius had gisteren een off-day en verloor dik van Ruud den Hartigh die ruim zestig plaatsen lager staat op de natio nale ranking: 6-3, 6-1. Lau speelt vandaag tegen zijn dub belpartner, de als eerste ge plaatste Tim de Rooij. Zit er bij de mannen nog maar één Zeeuwse tennisser bij de laatste acht, bij de vrouwen staan er vier speelsters uit Zee land in de kwartfinale van het A-toernooi. De grootste verras sing kwam op naam van Stefa- nie Maenhout uit Terneuzen, die met een wildcard tot het hoofd toernooi was toegelaten. Zij versloeg de als vierde geplaatste Zlata Alijagic in straight sets: 6- 2, 6-4. Heieen Maenhout had iets meer moeite in haar partij tegen Duygu Yantir, maar won ook: 2-6, 6-3, 6-3. Luciënne van den Broek bewees gisteren dat ook dit jaar reke ning moet worden gehouden met haar. De 41-jarige Van den Broek won met 6-4, 2-6, 6-3 van de veel j ongere Cyrille Boulono- is en speelt vandaag tegen de als eerste geplaatste Tamara Ver beet uit Oud-Beijerland. De uit Goes afkomstige Saskia Oranje won met duidelijke, maar enigs zins geflatteerde cijfers van Ste- fanie Pauwels uit Vogelwaarde: 6-1,6-2. De van verschillende kwaaltjes herstellende Merlyn Atoon ver loor van Marjolein Schoutsen, de nummer drie van de plaat singslijst: 6-3 6-3. De Terneu- zense Karlijn Agten wist 's avonds geen game te maken te gen de sterke, maar ongeplaats te Natasha Loebnitz uit Duits land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37