PZC PZC Meer verkeersoverlast Vogelwaarde Scholieren schatten remweg in Ziekteverzuim Woonzorg stijgt Sluis moet eind maken aan verwarring rond fundering varkensstal 13 Ondernemers willen aansluiting op N60 Rommelmarkt Fietsster overlijdt aan verwondingen agenda woensdag 2 juli 2003 Capriolen Open tuin Avanti bedwingt berg voor Tragel Sas'70 wil camperplaats Toestemming voor poezenhotel Remmers Eerste Verkorting nodig Vrachtwagens niet geweerd Sterkte Back-winkeliers eisen betere weg doorSheila van Doorsselaer HULST - Ondernemers in het nieuwe Back-winkelcomplex aan het Stationsplein in Hulst willen dat de gemeente wat doet aan de penibele verkeerssitua tie. Zij vinden dat er haast ge maakt moet worden met de beloofde ontsluiting via het ter rein van de brandweerkazerne, maar liever nog willen ze een ontsluiting via Rijksweg N60. Door de vier nieuwe winkels (Boerenbond, Aldi, C1000 en Karwei) is het op het Stations plein drukker dan ooit, met alle opstoppingen en ergernissen van dien. Deze nieuwe ver keersstroom mengt zich met het verkeer van of naar het 'oude' winkelcentrum vlak voor het Back-complex, maar de smalle toegangsweg voor beide centra is nooit aangepakt. Dit heeft tot gevolg dat het verkeer al hon derden meters eerder, bij de kruising Absdaalseweg/ Steen- sedijk/ Stationsplein, vaststaat. De Hulster PvdA wil met een initiatiefvoorstel het college van burgemeester en wethou ders aansporen het hek bij de naastgelegen milieustraat en brandweerkazerne open te stel len, zodat het verkeer ook via de Absdaalseweg het Back-com plex kan bereiken. Volgens P. Jansen, eigenaar Cl000 en G. Heijne, assistent-bedrijfslei der Karwei, heeft het college hen jaren geleden al lang en breed beloofd dat deze ontslui ting er zou komen. Jansen: „Maar dat zou pas in 2005 ge beuren en dat is echt veel te laat. Elke dag dat het verkeer vast staat, is er een te veel." Volgens Heijne hebben de con sumenten niks aan deze ontslui ting omdat die enkel gebruikt zou mogen worden door toele veranciers, vrachtwagens. De meest voor de hand liggende oplossing is volgens de onderne mers een aansluiting creëren op Rijksweg N60. Naast de C1000, in het verlengde van het par keerterrein, loopt een weg die na enkele honderden meters dood loopt. Jansen: „Als ze die nu eens een paar honderd meter doortrekken, dan is er een aan sluiting op de Rijksweg. Verkeer voor de binnenstad staat dan nooit meer in de file tussen auto mobilisten die naar het Back- of Edah-terrein willen. En volgens mij kost zo'n aansluiting nog bijna niks ook." Het parkeerterrein naast de Boerenbond, een van de winkels op het Back-complex in Hulst. foto Peter Nicolai Daarnaast is Jansen niet tevre den met het parkeerterrein. De parking is aangelegd naar het model van de parking voor de Gamma in Terneuzen, maar is wel veel smaller. Omdat meer dere rijen van de parkeervakken aan het eind doodlopen, maar dit niet staat aangegeven, halen veel automobilisten aan het eind van de parkeerstraat di verse capriolen uit om te kun nen keren. Jansen heeft, als het druk was, mensen gewoon over de stoepen zien rijden. Ook is hij niet te spreken over de vier par keervakken die zijn opgeofferd voor een fietsenstalling. „Er maakt geen fietser gebruik van! Iedere fietser wil zijn fiets onder onze luifel stallen. Hoewel het niet mag, heb ik dus zelf al fiet senrekken neergezet." De Hulster verkeerswethouder E. de Deckere was dinsdag niet bereikbaar voor commentaar. TERNEUZEN - De Gerefor meerde Gemeente in Nederland te Terneuzen houdt zaterdag tussen 9.00 en 13.30 uur de grote rommelmarkt. Rondom de kerk aan het Kerk- laantje staan weer vele markt kramen opgesteld, waar van al les te koop is. De jeugd kan een ritje maken op een paard en na tuurlijk kan ook de inwendige mens worden versterkt. De op brengst van de markt en de an dere activiteiten komen ten goe de aan de jeugdvereniging en het nieuwe kerkgebouw. SLUIS - G. la Gasse uit de Dins dagstraat 30 in Sluis houdt ko mend weekeinde open tuinda gen. Zaterdag en zondag is de tuin, met een oppervlakte van zo'n zeshonderd vierkante me ter, geopend van 11 tot 17 uur. PHILIPPINE - Toerclub Avanti uit Philippine heeft 2500 euro bij elkaar gefietst voor stichting Tragel. Veertien leden van de club hebben van 15 tot en met 22 juni deelgenomen aan een fietsweek in Zuid-Frankrijk. Aan de beklimming van de Mont Ventoux hadden ze een goed doel gekoppeld. Ieder Avantilid dat de tot bereikte, verdiende een bedrag voor de stichting Tragel. Alle renners wisten de berg op 18 juni te be dwingen. De stichting koopt van het geld een nieuwe tent en kampeerspullen voor een bewonersgroep. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen doet er goed aan geen onnodige tijd en geld te.investeren in de ontwikkeling van plannen voor de aanleg van een parkeerplaats voor cam pers. Dat laat de ondernemersvereniging Sas '70 weten naar aanleiding van het balletje dat LPF'er C. Freeke daar enige tijd geleden over opgooide in de vergadering van de commis sie Economie en Beheer. Freeke opperde het voorstel om op het parkeerterrein tussen de Oesterputten en Scheldorado camperplaatsen en voorzieningen voor campers aan te leg gen. Sas'70 wijst er in een brief aan de gemeenteraadsfracties fijntjes op, dat de aanleg van camperparkeerplaatsen al is op genomen in het plan Vitaal Sas van Gent, dat beoogt het cen trum van deze kanaalplaats nieuw leven in te blazen. HEIKANT - Gedeputeerde Staten hebben geen bezwaar te gen een poezenhotel in de Magdalenastraat in Heikant. Het poezenhotel komt in huidige grote garage wel toe. De ge meente Hulst heeft de aanvraag van een verklaring van geen bezwaar vergezeld doen gaan met een goede ruimtelijke be bouwing en dit vinden GS voldoende. Een gedeelte van de ga rage wordt ingericht tot kattenhotel. Daarnaast komen twee grote buitenrennen en wordt een kattensuite voor zes katten gerealiseerd, speciaal bestemd voor ziekelijke katten of kat ten die niet veel buiten komen. De bouw van het poezenhotel voldoet aan het honden- en kattenbesluit.De verbouwing zal zo'n drie maanden in beslag nemen en het poezenhotel wordt nog voor de feestdagen geopend. AXEL - Kort voor de brug op de Eerste Verkorting bij Axel zijn snelheidsremmende maatregelen noodzakelijk. De Stadsraad Axel stelt dat in een schrijven aan de gemeente Terneuzen. Tot nu toe is er nog niets gebeurd, maar de Stads- Raad wijst erop dat het verkeer op de Eerste Verkorting is toe genomen, na de komst van de bussluis op de Hulsterseweg. De brug op de Eerste Verkorting op de kruising met de Kanaalka- de/Hulsterseweg is dusdanig smal, dat auto's elkaar niet kun nen passeren. Ook het gelijktijdig passeren door de brug van een auto en een fietser levert volgens de StadsRaad hachelijke toestanden op. Ter plaatse zijn geen borden geplaatst die op die gevaarlijke situatie wijzen. Daarnaast is volgens de StadsRaad de onderhoudssituatie van de brug 'abominabel'. AXEL - Het is geen haalbare kaart om vrachtauto's te weren uit de Van Gistellelaan in Axel. De StadsRaad Axel heeft dat te horen gekregen tij dens een werkbezoek.aan de politie. Aan vankelijk wilde de StadsRaad zich sterk maken voor het plaatsen van verbodsborden voor vrachtverkeer. De Van Gistellelaan is echter een doorgaande weg. ELLEMEET - De 66-jarige fietsster die zaterdag bij Elle- meet werd aangereden, is nog die zelfde avond in het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam aan haar verwondingen overle den. De politie maakte dat gisteren bekend. De vrouw liep ernstig schedel- en hersenletsel op. Haar 64-jarige echtgenoot is met botbreuken en ademha lingsproblemen opgenomen in het Oosterscheldeziekenhuis. Hij verkeert buiten levensge vaar. Het Noord-Brabantse koppel werd geschept door een hen te gemoetkomende auto. De25-ja- rige bestuurder uit de gemeente Schouwen-Duiveland schatte op de Weelweg de bocht fout in en raakte in een slip. De auto kwam tot stilstand in de sloot langs de polderweg. Technisch onderzoek van de recherche heeft niet aangetoond dat er sprake was van een te hoge snel heid. Zowel de bestuurder als zijn passagier bleven onge deerd. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315666 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Kinderen van groep 5 en 6 van de openbare basisschool uit Breskens kijken op veilige afstand naar een remmende auto. door René van Stee BRESKENS - Het inschatten van de lengte van de remweg van een vrachtauto die bij een snelheid van vijftig kilometer per uur een noodstop maakt, is nog niet zo eenvoudig. Dat bleek gisterochtend en middag op de afgesloten weg naar het voormalige autoveer in Breskens, waar een bijzondere remproef werd gehouden met een vrachtauto en een personenauto. In het kader van het verkeersveiligheids- project Duurzaam Veilig moesten leer lingen uit groep 6 van zes West-Zeeuws- Vlaamse basisscholen vooraf inschatten waar de vrachtauto na het afremmen tot stilstand zou komen. Op die plek zetten zij een pilon neer. Voorafgaand aan de proef maakte een personenauto nood stops bij sneheden van dertig en vijftig kilometer per uur. Op die manier werden de scholieren geholpen bij hun inschat ting. De kinderen van basisschool Sint Petrus uit Schoondijke bleken over het beste verkeersinzicht te beschikken. De vrachtauto kwam 44 centimeter voor hun pilon tot stilstand. De leerlingen van Op Dreef in Aardenburg waren het be hoedzaamst. Met een veilige marge van 4,52 meter zaten zij er het verst naast. De kinderen van De Hoge Plaat uit Hoofd plaat zouden er het in werkelijkheid heel slecht van hebben afgebracht. Hun pilon werd maar liefst 2,50 meter meegesleurd. Het doel van Duurzaam Veilig is het aan tal verkeersslachtoffers door middel van veiligheidsmaatregelen, educatie en voorlichting naar beneden te brengen. Om die reden werden gisteren basisscho lieren uitgenodigd. Zij gelden als de foto Peter Nicolai kwetsbaarste verkeersdeelnemers. Be halve de remproef kregen ze ook uitleg over de dode hoek van de vrachtwagen combinatie. Eerder hadden ze op school ook al theo rielessen gehad van agent Jan de Jonge van de politie Oostburg. Per klas gaf hij les over het verkeer binnen de bebouwde kom en welke gevaarlijke alledaagse si tuaties zich kunnen voordoen. Vandaag doen nog drie, West-Zeeuws- Vlaamse scholen mee aan de remproef voorspelling. De school die uiteindelijk de beste voorspelling doet, wint een prijs. door Frank van Cooten VOGELWAARDE - De ver keersoverlast in Vogelwaarde neemt toe. Over Rapenburg wordt te hard gereden en door het verdwijnen van de veerbo ten is het verkeer behoorlijk toegenomen. De dorpsraad houdt een enquê te onder de bewoners om de overlast in kaart te brengen. Twee gezinnen met jonge kinde ren hebben over de hoge snel heid inmiddels een brief geschreven naar het gemeente bestuur. Afschriften zijn gestuurd naar de dorpsraad. „Het is prima dat mensen bezwaar maken. Dat sluit goed aan bij onze enquête. Als meer bewoners van Rapen burg last hebben van het veel te hard rijdende verkeer, kunnen ze hun bezwaar naar de dorps raad sturen. Wij bundelen de bezwaren en bieden ze vervol gens het gemeentebestuur aan", zegt voorzitter Ron de Kort van de dorpsraad. „Want feit is dat al heel lang veel te hard over Ra penburg wordt gereden. Een tijd terug is het voorstel gedaan aan de kant van Kloosterzande een rotonde aan te leggen. Maar deze oplossing was veel te duur. Nu liggen aan beide kanten van Rapenburg heuveltjes. Die heb ben echter geen enkel effect. Het wordt daarom tijd dat aandacht aan dit probleem wordt ge schonken." Naast de snelheid is ook het ver keer over Rapenburg toegeno men. Na het verdwijnen van de veerboten rijden mensen uit Kloosterzande, die aan de 'over kant' werken, via Vogelwaarde naar de Westerscheldetunnel in Terneuzen. Het was in eerste instantie de bedoeling dat het onderzoek al leen beperkt zou blijven tot Ra penburg en de Bossestraat. „We door Jean-Lou de Gucht OOSTBURG - Het ziektever zuim bij de Stichting Woon zorg West-Zeeuws-Vlaande- ren is het afgelopen jaar fors toegenomen. Dat blijkt uit het jaarverslag over 2002. Stichting Woonzorg West- Zeeuws-Vlaanderen bestaat uit een aantal woonzorgcen tra en verpleeghuizen: de Stelle in Oostburg, Rozenoord in Sluis en Ter Schelde in Breskens. Na de fusie van de instellingen in 2001 is dit het eerste gezamenlijke jaarver slag van alle onderdelen van de organisatie. Het aantal medewerkers van de organisatie is vorig jaar toegenomen van 3 51 naar 377: 31 mannen en 346 vrouwen. De druk op de medewerkers neemt volgens het jaarverslag toe. „Enerzijds omdat bij toe nemende zorg niet tijdig vol doende extra personeel van het juiste functieniveau kan worden gevonden. Anderzijds door het fors oplopende ziek teverzuim, wat zijn weerslag heeft op de overblijvende werkers." In 2001 bleeft het ziektever zuim bij Woonzorg West- Zeeuws-Vlaanderen (6,6%) onder het landelijk gemiddel de (8,3%). Vorig jaar was het landelijke cijfer gedaald tot 7,4 procent. Bij Woonzorg West-Zeeuws-Vlaanderen gaf dit een stijging te zien naar 81 procent. Het grootst was de stijging in Ter Schelde in Breskens: van 8,7 procent naar 13,2 procent. De Raad van Bestuur is tevre den over de zorgverlening. Op vrijwel alle onderdelen is de bezetting rond de honderd procent geweest. Waar dat niet mogelijk was, had dit te maken met de renovatie van kamers. Kritisch is het jaarverslag over steeds nieuwe regelge ving. „Daar worden we niet vrolijk van en het leidt niet al tijd tot betere of goedkopere zorg." Ook het door politiek en verzekeraars nagestreefde concurrentiemodel in de ge zondheidszorg kan op geen waardering rekenen. „Wij zijn daar tegen. Beter is het om in tensief samen te werken met alle partijen in de regio.' door René van Stee AARDENBURG - Varkenshou der M. Raaijmakers vindt het onbegrijpelijk dat er nog steeds verwarring bestaat over de fun dering waarop een deel van de uitbreiding van zijn varkensstal aan de Bogaardstraat in Aar denburg had moeten worden ge bouwd. Volgens Raaijmakers ligt die fundering er niet en heeft hij in een eerder stadium al voldaan aan de wensen van de toenmalige gemeente Sluis- Aardenburg. „De gemeente, die ervan uit gaatdatde fundering er wel ligt heeft mij opgedragen de op die plek uitgegraven mestkelder te dempen, omdat er sprake was van overschrijding van het bouwblok. Dat heb ik gedaan en daarmee was wat mij betreft de kous af", legt Raaijmakers uit. Het twistpunt over de fundering van de mestkelder kwam don derdag aan de orde in een zaak die Stichting tot Behoud van Milieu en Leefbaarheid in de ge meente Sluils bij de bestuurs rechter in Middelburg aanspan de tegen Raaijmakers. De stichting is tegen uitbreiding van de stal omdat zij vindt dat die de leefbaarheid en de natuur aantast. Omdat niet duidelijk werd of het bouwsel er lag, droeg de rechter de gemeente Sluis op te onderzoeken wie ge lijk heeft. Als blijkt dat de fun dering er wel ligt, moet Raaij makers die alsnog verwijderen. „Dat laatste is dus totaal niet aan de orde. Zodra het onder zoek is afgerond, moet alles op papier worden gezet. Omdat de fundering er niet ligt, is dat het enige wat de gemeente Sluis hoeft te doen", aldus Raaijma kers. Voor de uitbreiding van zijn stal binnen het bouwblok in de Bogaardstraat heeft hij in middels wel een bouwvergun ning. Raaijmakers hoopt hiermee zo spoedig mogelijk te beginnen. hebben echter besloten de en quête in het hele dorp te ver spreiden. Er kunnen immers meer klachten zijn dan alleen maar het doorgaande verkeer naar de tunnel. Denk bijvoor beeld aan verkeerssituaties bij de school." De dorpsraad vraagt ook wat de inwoners vinden van verkeers drempels en verhoogde kruis punten. Naast het enquêtefor mulier heeft de dorpsraad ook haar eerste nieuwsbrief in het dorp verspreid. „Dat heeft ge lijk twee nieuwe leden opgele verd", aldus De Kort. In de nieuwsbrief staat immers een oproep voor drie nieuwe le den. Het bestuur is graag op sterkte omdat de dorpsraad steeds vaker wordt betrokken bij lokale aangelegenheden en door de gemeente om advies wordt gevraagd. De dorpsraad roept ook mannen en vrouwen tussen de negentien en zeventig jaar op om chauf feur te worden van de buurtbus sen. Om het project met buurt bussen voor kleine dorpen zonder openbaar vervoer te kunnen beginnen, zijn vrijwilli gers nodig die af en toe als chauffeur dienst willen doen. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal; 13.45 uur: Fietsclub; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten en spelle tjes; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en bil jarten; Jeugdcentrum, 19.00 uur: Doe avond voor jeugd vanaf 10 jaar; Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; BRESKENS - Handelshaven, 16.00-17.30 uur: Rondvaart Westerschelde; CADZAND - N.H. kerk, 19.30 uur: Zomer avond concert; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO soos, kaarten, sjoelen en biljarten; EMMAHAVEN - Bezoekerscentrum Saef- tinghe, 10.45 uur: Excursie Verdronken Land van Saeftinghe; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: Gym; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, pieren en handwerken; 19.00 en 20.00 uur: Dames gymclub; HENGSTDIJK - De Schuur, 9.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: Biljar ten, kaarten en koersbal; 19.30 uur: Bridge; Receptie de Braakman, 21.30 uur: Vertrek nachtdieren kijken Staats bosbeheer; HULST - De Lieve, 10.30 uur: Bibliotheek; 13.00 uur: Biljarten; 14.30 uur: Zangkoor; Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; KLOOSTERZANDE Rozenhof, 10.00 uur: Koffiemorgen parochie; 14.00 uur: Fiets tocht KBO; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten;De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE - De Luifel, 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; NIEUW- NAMEN - Café St.Cecilia, 19.45 uur: Bin go; De Kauter, 11.00 uur: Yoga voor ou deren; NIEUWVLIET-BAD - Rioolgemaal par keerterrein, 19.30 uur: Excursie door Ver dronken Zwarte Polder; OOSTBURG - Tienercentrum Time Out, 13.00- 17.00 uur: Soos voor tieners van af 12 jaar; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dance voor beginners; 20.00 uur: Country line dance voor gevorder den; Café De Snis, 19.30 en 21.45 uur: Free Country Dancers; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 10.00 uur: Yoga; 19.30 uur: Kantklossen, patchwork en quilten, applicatie beren; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten;De Speye, 9.30-10.00 uur: SAV aerobic voor 55+; 9.30 uur: Dans club de Regenboog; 10.00-11.00 uur: SAV gymnastiek voor 55+; 15.30 uur: Grutmoole volksdansen voor kinderen; 19.00 uur: Dansclub Lencor; 19.00 uur: N-train en scenery modelbouw; De Roselaer, 10.00 uur: Speksteen; 18.30 uur: Yoga; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur SWOS zwemmen; 13.30 uur: SWOS zangkoor, kaarten, canasta en biljarten competitie heren; ST.JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek; 10.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Prijskaar ten jokeren en bieden; 13.30 uur: Koers bal; TERHOLE - Dorpshuis, 13.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 14.00 uur: kinderclub 4 tot en met 7 jaar; VOGELWAARDE - Dorpscentrum, 14.30 uur: Meer bewegen voor ouderen gym nastiek; 15.45 uur: Meer bewegen voor ouderen volksdansen; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 43