PZC Eén cultuurhuis weer in beeld SGP wil debat over normen en waarden je weet wel hoe mijn leven eruit ziet maar het kan anders! jouw keus is alles wat nodig is Ja 0 VLUCHTELING Schouw se fracties houden zich op de vlakte over Brogum en Mondragon World Vision bel 0255 (10 ctpm) of surf naar www.worldvision.nl bl4 woensdag 2 juli 2003 Opschuiven Wandeltocht langs dorpen op Tholen Kamperen bij zwembad Heinkenszand Samen met ons kun jij het verschil maken voor kansarme kinderen. Als sponsor bied je een kind de kans van zijn leven. Een kans om ziekte en honger te overwinnen. Als je 80 cent per dag kunt missen, zorg je ervoor dat jouw sponsorkind en zijn omgeving toegang krijgen tot onder andere gezondheidszorg, schoon water en onderwijs. Al meer dan 50 jaar werkt World Vision, vanuit haar christelijke achtergrond, zo effectief mogelijk om kinderen en hun omgeving te helpen. Help mee, alles wat we nodig hebben is jouw keuze voor een kind! iwm STICHTING door Famke van Loon ZIERIKZEE - Cultuur moet een plek krijgen op Schouwen-Duiveland. De verschillende fracties in de gemeente raad lijken het daarover eens. Maar hoe en waar dat moet en hoeveel geld daar in gestopt mag worden blijft onduide lijk. Met het oog op de aangekondigde bezuinigingen opperen verschillende partijen te bekijken of een theater en poppodium niet alsnog gecombineerd kunnen worden. Schouwen-Duiveland staat op het ge bied van cultuur voor twee grote inves teringen. Ten eerste ligt er een plan van projectontwikkelaars Van Dijk om Mondragon uit zijn as te laten herrijzen tot een modern theatercomplex, waar in bijvoorbeeld ook ruimte is voor con gressen of de muziekschool. Daarnaast is Poppodium Brogum ernstig toe aan een facelift: zowel het pand zelf als de organisatie moeten bij de tijd gebracht worden. Had de gemeenteraad rond deze tijd over beide projecten een oordeel moe- ten vellen, doen er zich nu twee kwes ties voor. Voor wat betreft Mondragon lijkt de gekozen weg - het hele project via een zogeheten turnkey overeen komst in handen geven van Van Dijk - niet te kunnen. Want de gemeente moet zich houden aan de regels voor de (Eu ropese) aanbesteding. Omdat nieuw bouw van Brogum Schouwen-Duive land een smak met geld zal gaan kosten heeft de WD-fractie vorige maand ge opperd het poppodium te combineren met de sporthal van Sportcentrum On derdak. Wethouder A. van der Wouden wil de hele discussie en beslissing over een ei gen theatervoorziening én poppodium voor Schouwen-Duiveland opschui ven tot na de zomer. In de tussentij d kan onderzocht worden hoe het theater plan wél uitgevoerd kan worden, zon der dat de wetgeving rond de aanbeste ding met de voeten getreden wordt. En £iet de Stichting Renesse als eigenaar van Onderdak wordt overlegd over het voorstel van de VVD. In hoeverre de fracties die ruimte wil len geven, is onduidelijk. Uit de opmer kingen gisterenavond klinkt door dat cultuur op Schouwen-Duiveland een plek moet hebben en houden. Maar hoe dat moet, daarover lopen de meningen sterk uiteen. Verschillende fracties, waaronder WD en Alert!vragen zich af in hoeverre dat de aanbestedingsre geling daadwerkelijk opgaat voor Mondragon. N. de Danschutter (CDA) vindt dat de gemeente bij twijfel geen risico moet nemen en met haar 'voor beeldfunctie' de wet moet naleven. Alert! schept nog de meeste duidelijk heid: met een 'Routekaart naar Mon dragon' stelt de fractie voor het thea terplan alsnog via een stichting te realiseren. Maar het is de vraag in hoe verre de andere fracties deze marsroute willen volgen. Want was er eerder nog besloten dat een theater en poppodium niet gecombineerd moeten worden, nu opteren onder andere de PvdA en Christenunie alsnog voor een onder zoek naar die combinatie. D. Meulblok (WD) vindt dat vanwege de cultuur verschillen tussen Mondragon en Bro gum niet wenselijk, maar het manage ment van beide podia kan wat zijn fractie betreft wel samengaan. In de commissievergadering wilden de fracties in ieder geval niet het achterste van hun tong laten zien. Op de vraag van M. de Pagter (Christenunie) 'hoe de WD dit denkt te financieren' wilde Meulblok nog niet ingaan. Op 17 juli, in de gemeenteraadsvergadering, worden pas echt de knopen doorgehakt. Het Mondragontheater in de binnenstad van Zierikzee, een mooi monument maar erg vervallen. foto Mechteld Jansen door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De SGP- fractie in de Middelburgse raad wil een stedelijk debat over nor men en waarden. Volgens de christelijke partij ontkomt ook de Zeeuwse hoofdstad niet aan zinloos geweld, drankmisbruik, seksueel geweld, agressie in het verkeer en vandalisme. Het college is bereid de sugges tie over te nemen, maar B en W zien meer in een permanente discussie over veiligheid. Met de wijktafels zal overlegd worden of zij daarin een rol kunnen spe len. Volgens de SGP wordt de Ne derlandse en dus ook de Middel burgse samenleving steeds har der. Een stedelijke normen- en waardendebat met de kerken en maatschappelijke groeperingen zou een aanzet kunnen zijn voor het opstellen van fatsoens- en gedragsregels. In andere steden zijn ook regels opgesteld, waaraan inwoners zich zouden moeten houden. Een voorbeeld daarvan is Gou da. In die stad zijn tien zogehe ten 'Gouden Regels' van kracht. Voorbeelden daarvan zijn: Ge bruik geen geweld, Je betaalt OUD-VOSSEMEER - Wandel Sport Club Vosmeer houdt op 5 juli voor de vijftiende keer de Zevendorpentocht op Tholen. Wie vijftig kilometer meeloopt, ziet alle dorpen op het eiland. Voor wie minder ver wil gaan, is er keuze uit meerdere kortere afstanden. De wandeling voert langs oude woonkernen en plaatsen waar de gevolgen van de watersnoodramp van 1953 nog zichtbaar zijn. Ookiservol- op gelegenheid de polders, dij ken en boomgaarden te bewon deren. Vorig jaar namen 1393 mensen deel aan deze tocht. Dezelfde dag is er ook een ring- jaarmarkt en het open Zeeuws kampioenschap voor dweil bands. voor wat je vernielt en Je ruimt je eigen rommel op. Ook in Rot terdam is een debat gevoerd over normen waarden. In één straat is een groetzone inge richt, waar Rotterdammers el kaar vriendelijk groeten. Loco-burgemeester H. Kool- Blokland vond de problemen in Gouda en Rotterdam niet verge- lijkbaar met de Middelburgse problematiek die veel klein schaliger is. ,,Ik heb het idee dat men elkaar hier in Middelburg nog wel groet. Het lijkt mij in ieder geval weinig zinvol om in de Lange Delft een groetzone in te rich ten. Wat het college voorstelt is om het debat deel te laten uit maken van het Middelburgse veiligheidsbeleid. We willen niet éénmaal discussiëren", al dus Kool-Blokland. J. van Dijk-Sturm (WD) noem de het initiatief van de SGP prij zenswaardig. „Maar wat de ene groepering onder normen ver staat, dat hoeven niet de nor men van de ander te zijn." Het PvdA-raadslid S. Szarafinski wees Kool-Blokland op het feit dat de Middelburgse basisscho len grote behoefte hebben aan de lesmethode 'Leefstijl' waarin kleine kinderen spelenderwijs het verschil tussen goed en fout wordt geleerd. Zij vond het vreemd dat alle andere basis scholen op Walcheren wel de be schikking hebben over de les methode. HEINKENSZAND - Voor kin deren van 6 tot en met 12 jaar heeft zwembad Stelleplas in Heinkenszand op 5 juli een kampeernacht in de aanbie ding. Ouders kunnen hun kinderen om half zeven 's avonds brengen en samen met hen de tenten op zetten. Daarna zijn er voor de kinderen allerlei activiteiten met als thema 'televisie', waar onder een playbackshow. De volgende morgen om half tien is het weer tijd om naar huis te gaan. Naam Ik sponsor een kind voor 25,- per maand en krijg de gegevens van mijn sponsorkind snel thuisgestuurd. Ik wil meer informatie over het sponsorprogramma Ik word donateur voor per maand m/v 1 Adres PC Plaats Telefoon Stuur deze bon naar: World Vision, Antwoordnummer 65, 3800 VB Amersfoort giro 99 world vision, amersfoort Word vriend van een vluchteling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34