PZC Kavelruil Sloeweg als oplossing voor oversteekproblemen PZC Vijvers worden uitgebaggerd Eerste steen brede school Hoedekenskerke Zorgcentra klaar voor de toekomst Ondernemer zit volgens gemeente Kapelle illegaal in Oude Veiling b 13 agenda woensdag 2 juli 2003 Straf voor dreigen met neppistool Friettent Banjaard afgebrand Boete wegens geweldpleging Dronken bestuurder betrapt Klompenrace levert molen geld op VVV Walcheren en N-Beveland voldoet aan ISO-eisen Scheldegalm maakt rondgang Wandelen met natte laarzen Twee jaar Positief Extra baan Open podium J Dwangsom voor autohandelaar MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. Nomes heeft gisteren een 37-jarige inwoner van Sint Maartensdijk wegens bedreiging met een neppistool veroordeeld tot veertig uur taakstraf. De man was de wanhoop nabij toen zijn partner hem had verlatenNa vijf dagen zoeken kwam hij erachter dat ze bij een vriendin in Sint Annaland was ingetrokken. Hij was op 8 december vorig jaar volledig overstuur toen hij bij de wo ning kwam. Na scheldpartijen over en weer hield hij de vrien din van zijn partner een speelgoedpistool voor dat op een echt wapen leek. Ook uitte hij dreigende taal naar zijn partner, die zich in de woning had verstopt. Officier van Justitie H. den Hartog eiste tachtig uur werkstraf. Ze tilde zwaar aan de be dreiging met het wapen. Raadsman J. Wouters vroeg rekening te houden met het feit dat zijn cliënt een schuld van zijn ex- partner afbetaalt. Wouters vroeg zijn cliënt schuldig te ver- lilaren maar geen straf op te leggen. De politierechter toonde begrip voor de achtergrond van de problematische relatie. Dat nam niet weg dat hij de bedrei gingen, met name met het nepwapen, ernstig opnam. KAMPERLAND - Een friettent op de Banjaard, vlakbij de stormvloedkering, is in de nacht van maandag op dinsdag volledig door brand verwoest. De brand werd rond kwart over twaalf gemeld. De brandweer van Kamperland was vrij snel ter plaatse, maar er viel weinig meer te redden. Het vuur werd geblust en de gasflessen die binnen stonden en voor een ge vaarlijke situatie zorgden, werden eruit gehaald. De oorzaak van de brand wordt nog onderzocht. De politie zoekt mogelij ke getuigen van de brand. MIDDELBURG - Een twintigjarige inwoner van Vlissingen is gisteren in Middelburg wegens openlijke geweldpleging veroordeeld tot 470 euro boete. De verdachte kreeg de boete van de politierechter opgelegd, omdat hij zich op 29 juni vorig jaar niet onbetuigd had gelaten in een vechtpartij op de Grote Markt in Goes. Samen met twee mededaders was hij op het plein aan het voetballen toen andere jongens erbij kwamen. Zij wilden ook meedoen. Toen een van hen zijn klompen uit deed en de bal afpakte, ontstond er een vijandige sfeer die es caleerde in een vechtpartij. „Zij hadden gedronken. Ik was nuchter', zei de man. Een van de slachtoffers moest naar het ziekenhuis. De Vlissinger legde zich neer bij de boete. Zijn twee kompanen hadden eerder dezelfde boete betaald. GOES - Op diverse plaatsen in de regio hield de politie gister nacht alcoholcontroles. Dat gebeurde op de Sportlaan in Sint-Maartensdijk, de Ringbaan-West in Goes, de Baar- landsezandweg in 's-Gravenpolder en de Abdijstraat in Ka pelle. In totaal 53 bestuurders moesten blazen. Eén van hen, in Sint-Maartensdijk, had te veel gedronken. NIEUWDORP - De Nationale Klompenrace die onlangs in Nieuwdorp werd gehouden, heeft in totaal 270 euro opgele verd. Tijdens het evenement werd geld ingezameld voor de stichting die ijvert voor de restauratie van molen De Vijf Ge broeders in Heinkenszand. De toeschouwers legden 135 euro bij elkaar. Het comité dat de klompenrace organiseert, heeft besloten het bedrag te verdubbelen. door Steffan ter Maat KAPELLE - Ondernemer Hen- driksen van AVH Auto's in Ka pelle moet de gemeente een dwangsom betalen voor zijn verblijf in de Oude Veiling. AVH Auto's zit er illegaal en de ge meente sommeerde de onderne mer al in december 2002 voor 1 maart 2003 het pand te verlaten. Bij iedere overschrijding van een dag wordt èen dwangsom van 250 euro opgelegd. De on dernemer zit er echter nog en er is nog niets betaald. Hendriksen was ook in het be- drijfsverzamelpand Lika aan de Vroonlandseweg in Kapelle ge- VLISSINGEN - Alle vestigin gen en afdelingen van de VVV Walcheren en Noord-Beveland zijn gecertificeerd volgens de ei sen van de nieuwe norm ISO 9001. Dat betekent dat de VVV voldoet aan kwaliteitseisen. De WV Walcheren en Noord- Beveland heeft acht vestigin gen. Onlangs nog is de vestiging op Noord-Beveland verhuisd van Wissenkerke naar Kamper land. De voormalige Kust-WV Walcheren was sinds 2001 al in het bezit van het ISO certificaat. In 2002 is de Kust-VW Walche ren gefuseerd met de WV Noord-Beveland. Ook de voor malige VVV/ ANWB Vlissingen maakt sinds vorig jaar deel uit van de regio VW Walcheren en Noord-Beveland. De vestigin gen in Kamperland en Vlissin gen zijn nu ook gecertificeerd. ISO staat voor International Standardisation Organisation (ISO). Het certificaat betekent een stap vooruit in het voortdu rend nastreven van kwaliteit. Door het vastleggen van proces sen is de VVV in staat deze kwa liteit te waarborgen. HANSWEERT - De harmonie en drumband van muziekver eniging Scheldegalm uit Hans- weert speelt vandaag in de stra ten van het dorp. De zomeravondrondgang be gint bij het verenigingsgebouw aan de Boomdijk om half acht 's avondsVoor de vereniging is dit de laatste activiteit voor de zo mervakantie. Het programma voor na de va kantie is al gedeeltelijk bekend. Dit biedt onder andere een kof fieconcert in het Maria-Oord op 14 september en een dweilband dag in Kaj Munk op 28 septem ber. THOLEN - Staatsbosbeheer or ganiseert vanaf zaterdag wan delingen op de buitendijkse schorren en slikken van de Oos- terschelde bij Sint Annaland. Een deskundige gids neemt de wandelaars een paar uur mee door dit drassige gebied. De start is om een uur 's middags. Voor de overige data en voor kaarten kunt u terecht bij het VW in Sint-Maartensdijk. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315670 Fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolt Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315666 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl vestigd. De opslag van, repara ties aan en handel in auto's was op dit terrein ook niet in over eenstemming met het bestem mingsplan. Bovendien werd er asbest en bodemvervuiling aan getroffen op het terrein dat de gemeente wil saneren. Dit laatste betekende dat alle bedrijven weg moesten van het Lika-terrein. Hendriksen ves tigde zich in de Oude Veiling aan de Stationsstraat. De activitei ten van het bedrijf waren ook hier niet toegestaan volgens het door Rolf Bosboom GOES - De Goese zorgcentra Gasthuis en Randhof zijn klaar voor de toekomst. De fusie van beide stichting werd gisteren officieel beklonken tijdens drukbezochte bijeenkomsten op beide locaties. Burgemeester D. van der Zaag onthulde het lo go van de nieuwe organisatie, die Zorggroep Ganzestad heet. J. Kodde, voorzitter van het be stuur, stond in een toespraak stil bij de achtergronden van de fusie. Die is, zo zei hijniet inge geven door de gedachte dat gro ter ook noodzakelijk beter is. Hij wees op de toenemende re gelgeving en op de trend dat de zorgverlening 'vraaggestuurd' wordt, dus inspelend op de wens van de 'cliënten'. „Eén grotere organisatie is beter in staat daaraan te voldoen", aldus Kodde. Zorggroep Ganzestad heeft, verspreid over de locaties Rand hof en Gasthuis, een totale ca paciteit van 170 verzorgings- en twintig verpleegplaatsen. Ver der beheert en exploiteert de stichting 46 aanleunwoningen, 53 woonzorgappartementen en 25 luxe appartementen. Ook worden diensten geboden zoals dagopvang, psychiatrische zorg (samen met Emergis), alarme ring, warme maaltijden, servi ceabonnementen en thuiszorg. Er zijn in totaal 230 personeels leden en 150 vrijwilligers. „Een grotere organisatie kan daar beter aan voldoen dan twee kleinere", zei Kodde. De voorbereiding van de fusie heeft twee jaar geduurd. Een volledig samengaan bleek al snel de bes te oplossing te zijn. Het hele proces ging zonder problemen, aldus de bestuursvoorzitter. „De gesprekken waren con structief en verliepen in goede harmonie." bestemmingsplan. Daarom deelde de gemeente de onderne mer mee dat hij - op last van een dwangsom - ook hier moest ver trekken. Ondertussen bleef Hendriksen ook zijn ruimte aan de Vroon landseweg nog gebruiken. De datum van 2 8 februari verstreek en de ondernemer die nog in de Oude Veiling zat kreeg de eerste dwangsom opgelegd. Hij maak te echter niets over. Het college van burgemeester en wethou ders besprak eind april de situa- Het personeel en de onderne mingsraad schaarden zich ook achter de fusie. Binnen de nieu we stichting hebben zij meer mogelijkheden om zich te speci aliseren. Bovendien kan een grotere organisatie ziekte van medewerkers beter opvangen. Grote financiële voordelen wor den op dit moment echte niet tie opnieuw en besloot verder te gaan met de procedure van de dwangsom. Ondertussen kwam het illegale verblijf aan de Vroonlandseweg voor de rechter. Deze deed op 12 mei de uitspraak dat Hendrik sen het terrein op 5 juni moest hebben verlaten. „Daar heeft hij zich in ieder ge val redelijk aan gehouden", zegt wethouder G. Burger van de ge meente Kapelle. „We hebben verwacht van het samengaan, zei Kodde. De Zorggroep Gan zestad heeft een eigen logo ge kregen. In het beeldmerk neemt de vlinder een prominente rol in „Dat is zeker geen eendagsvlin- der", verwoordde burgemeester Van der Zaag bij de onthulling zijn vertrouwen in de nieuwe or ganisatie. hem daar op een gegeven mo ment nog wel twee weken extra de tijd voor gegeven, want hij was op 5 juni nog niet helemaal klaar. Maar hij was er wel mee bezig en dat was in ieder geval positief." Hoewel Hendriksen nog wel voor iedere dag van zijn te lange verblijf in de Oude Veiling een dwangsom van 250 euro kreeg opgelegd, besteedde de gemeen te hier tijdelijk iets minder aan dacht aan om de ondernemer hiermee de tijd te geven het Van der Zaag verrichtte daarna ook de officiële opening van de verpleegafdeling in Randhof. De totstandkoming ervan ligt in het verlengde van de Beveland- se operatie waarbij een deel van de verpleegplaatsen van Ter Valcke werden ondergebracht in verzorgingshuizen. Het grote voordeel ervan is dat bewoners pand aan de Vroonlandseweg leeg te halen. Burger: „Inmiddels moet dat nu echter wel klaar zijn en moet Hendriksen ook uit de Oude Vei ling. Deze week ontvangt hij dan ook een aanmaning over het eerste deel van de dwangsom, want hij heeft hier nog niets van betaald. Doet hij dit vervolgens binnen tien dagen nog niet, dan kan hij een deurwaarder ver wachten." Hendriksen was niet voor com mentaar bereikbaar. niet hoeven te verhuizen als zij moeten worden verpleegd. Er zijn eerder al in totaal zestig plaatsen gerealiseerd in Poel- wijck, in 's-Heer Arendskerke, Cederhof in Kapelle en Reho- both in Goes. De twintig plaat sen in Randhof, dat op dit ge bied nauw samenwerkt met Ter Valcke, komen daar nu bij. door Ben Jansen NIEUWDORP - Kavelruil tus sen boeren die aan weerszijden van de Sloeweg grond hebben, kan mogelijk een deel van de problemen oplossen die zijn ontstaan door de afsluiting van de mogelijkheden om de weg over te steken. Op de langere termijn is een viaduct over de te verbreden Sloeweg voorzien. Het dagelijks provinciebestuur heeft grondgebruikers en hun belangenbehartigers een brief gestuurd om de belangstelling voor die kavelruil te peilen. Het landbouwverkeer zag zich kort voor de opening van de Wester- scheldetunnel geconfronteerd met versperringen van de over- steekmogelijkheden op de Drie- dijk, de Molendijk en de Vleu gelhofweg en de aansluiting van de Sloeweg op de Halsweg. De oversteken zijn aan het open baar verkeer onttrokken in ver band met de toegenomen drukte op de weg door het verkeer van en naar de tunnel. Inmiddels is een begin gemaakt met het opstellen van een mi lieu-effectrapport voor de ver dubbeling van de Sloeweg. De mer-procedure moet worden af gewacht voordat kan worden begonnen aan plannen voor een viaduct over de Sloeweg voor landbouw- en ander lokaal ver keer. Duidelijk moet immers eerst zijn aan welke kant van de Sloeweg een extra baan zal wor den aangelegd. Het dagelijks provinciebestuur schat in dat in de loop van 2004 bekend zal worden waar de verdubbeling moet komen. Dat betekent dat een viaduct niet eerder dan in 2006 zal kunnen worden ge bouwd. Daarom zoeken Gedeputeerde Staten naar mogelijkheden om het ongemak door de afsluiting van de oversteken te verminde- GOES - Op het open podium van kunstenaarsplatform Trechter 5 bij het Ceresbeeld op de Dam in Goes, treden morgen tussen 19.00 en 22.00 uur dich ter Monier op en is er muziek van Yes You Did. Zaterdag staat DJ Smartass tussen 13.00 en 17.00 uur op het podium. ren. Daarbij denken ze aan ka velruil, waarbij eigendom en gebruik van landbouwpercelen zo veel mogelijk aan de noord of aan de zuidkant van de Sloe weg kan worden geconcen treerd. Dat vermindert de nood zaak de Sloeweg te kruisen. Als eerste stap in die richting wil het dagelijks provinciebestuur de belangstelling voor kavelruil peilen en eigendom en gebruik van de landbouwpercelen in kaart brengen. In de brief wijzen Gedeputeerse Staten ook op de mogelijkheden die de regeling Nadeelcompen satie verkeers- en vervoersvoor zieningen biedt. Op grond van die regeling van onevenredig nadeel te vergoeden. STREEKA CTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; GOES - Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstra tie oude ambachten; De Spinne, 13.00-16.45 uur: Senioren bil jart competitie; 13.30-16.30 uur: Koers- bal senioren; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voorouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopende ac tiviteiten voor alle WAO-ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; HANSWEERT Verenigingsgebouw, 19.30 uur: Vertrek zomeravondrondgang muziekvereniging Scheldegalm; HEINKENSZAND - Schaapskooi, 13.30 uur: Natuurexcursie voor kinderen tus sen 7 en 12 jaar; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaar ten voor ouderen; 14.00 uur: Sjoelen; KORTGENE - Gymzaal in de Bernhard straat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE - Skeelerbaan, 19.00 21.00 uur: Skeeleren IJs-skeelervereni- ging; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50- plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; YERSEKE - Bibliotheek, 14.00-14.30 uur: Voorlezen voor kinderen t/m 9 jaar; Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor 50-plussers; Gymnastiekzaal, 20.00-21.00 uur: Gym nastiekvereniging VZOS. GOES - In de Goese Polder vinden momenteel baggerwerkzaamhe- wordt opgeslagen in een aan te leggen depot, dat maximaal 25 een den plaats. Het gaat om twee vijvers en een sloot ten noorden van de timeter hoog wordt. Het depot wordt afgeschermd met een hek- Adenauerstede en de Attleestede. werk. Het slib, dat niet vervuild is, wordt deels op de kant gelegd. De rest foto Dirk-Jan Gjeltema Manon Verrips kijkt toe hoe Harrie Roels en burgemeester J. Gelok de 'eerste steen' vakkundig plaatsen. door Marjolein Verbruqgen HOEDEKENSKERKE - Burgemeester J. Gelok van de gemeente Borsele legde gisteren de eerste steen van de brede school in Hoedekenskerke. De kinderen van basisschool De Regen boog en peuterspeelzaal De Huus mochten hierbij vooraan staan. Letter lijk en figuurlijk vooraan want wethou der F. Tollenaar (onderwijs) benadrukte dat hij investeringen in onderwijs en de jeugd belangrijk vindt. Manon Verrips (2), het jongste kind van de peuterspeelzaal, en Harrie Roelse, de oudste leerling van de basisschool, hiel pen de burgemeester een handje met het metselen. Zij plaatsten in het metselwerk een plaquette met daarop denaamvande school 'De Regenboog'. In de plaquette zit een steen afkomstig van archeologi sche opgravingen op de bouwplaats. Daarbij kwamen in maart dit jaar bouw werken van rond de veertiende eeuw te voorschijn. 'Steen uit het verleden, bouwsteen voor de toekomst', luidt de bijgevoegde tekst. Volgens Tollenaar bevordert een brede school de leefbaarheid binnen de ge meente. Hij zei dan ook blij te zijn dat on derwijs een belangrijke plaats op de agenda heeft gekregen. foto Dirk-Jan Gjeltema „Ook al vergt dit grote inspanning met vijftien kernen en tweeëntwintig scholen in de gemeente." De school wordt gebouwd aan dorpshuis De Griend. Behalve het dorpshuis, de ba- sischool en de peuterspeelzaal komt er een speeltuin in het complex. De burgemeester liet weten dat de ge plande oplevering voor de kerstvakantie wel gehaald zal worden. Hij kondigde het volgende feestje dan ook alvast aan. Irar 'A Ê0È

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33